P. Paardenverzekeriog schapenvlees 20. 25. 30. 40. 50 slagerij chr. goumans Gemengde Berichten, Advertentiën Aanbj< aaüËï Oude KI eeren Buitenland. Leeraar Wiskunde dameskleeding MIA SCHELLEN Onf vai Th. Pf foor a A Agenten i< ZAAI SAANBG V ee verzekering •Eensgezindheid Naar Deventer roodb. n een 5 zwarr OEFENING IN DE LUCHT BESCHERMING. Op Zaterdag 26 October a.s. zal des namiddags van 2 tot 4.30 en van 5.30 tot 6.30 uur eene oefening worden gehouden in de luchtbescher ming over een gebied, omvattende Spreker de bekende publicist een gedeelte van Noord-Brabant en Noord- en Midden-Limburg. Voor de gemeente Venray zullen Volksontwikkeling Venray. 2e avond Maandag 21 Oct. 8 uur in het Patronaat deze Gemeente niet bijster ernstig wordt opgenomen, blijkt wel uit het feit, dat een twintigtal vuurwapenen en eene groote hoeveelheid munitie in beslag werden genomen. Door de Rijksveldwacht schijnt overal een scherpe controle te wor den uitgeoefend naar het onbevoegd betreffende localiteit wordt opge hangen. Indien de Kamer het verleenen eener vergunning weigert, wordt van deze weigering, onder opgave van redenen aan den aangever schrifte lijk mededeeling gedaan. Tegen Slappe Toon van Mieneke I jaar gevangenisstraf. Tegen J. Ottens 5 jaar en tegen P. Schuurmans 2 jaar gevangenis straf. Tegen J. Verhoeven, gewezen di recteur der Ossche wielerbaan, 3 SAPIENS Onderwerp ESKIMO leven en leed, toegelicht met lichtbeelden. ENTREE 10 CENT. Gelegenheid tot plaatsbespreking tot Zondagmiddag 12.30 bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Tel. 144. Mgr. Inn. Verriet O.P. Z. H. Exc. mgr. Innocentius Verriet 0.P. vicaris-apostolicas en bisschop van Curagao vertrok Vrijdag vanuit Amsterdam met het s.s. „Costa Rica" van de K. N. S. M. weer naar Curasao- Diefstal van fruit. Ten nadeele van L. B. Stationsweg alhier werden Donderdagnacht uit diens bergplaats een 4-tal kisten appels gestolen. Op Dinsdag 22 October a.s." zal de Gemeenteraad van Venray een openbare vergadering houden ter behandeling van de volgende punten 1. Notulen. 2. Kasopname Gemeente-Ontvan ger 3e kwartaal 1935. 3. Vaststelling der vergoedingen ten behoeve der verschillende bijzon dere scholen over 1933 overeenkom stig het bepaalde in de artt. 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920. 4. Aanbieding van het verslag der Brandweer over 1934. 5. Aanbieding van het Gemeente verslag over 1934. 6. Aanbieding van het financieel eindverslag der Commissie van Beheer voor de ontwatering van gronden in Westelijk Noord-Limburg. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontsldg aan den Hoogeerw. Heer Deken Thielen, wegens vertrek naar elders, als lid van het Algem. Burgerlijk Armoestuur. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het benoemen van een lid van het Burgerlijk Armbe. stuur in de vacature Deken Thielen. Voorgesteld wordt den HoogEerw. Heer Deken Berden. 9. Wijziging en aanvulling der begrooting dienst 1935. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanvaarden van kosteloos ter beschikking gestelde strookjes grond van diverse eigena ren gelegen langs de Veldstraat en de Wilhelminastraat. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een perceel grond, groot 40.30 aren en 1.60 aren, gelegen aan den Ooflftsin- gel en de ontworpen Oranjestraat, van P. Minten voor f 2200. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot belegging eener som van f 7000.onder verband van eerste hypotheek. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het besluit van den Gemeenteraad van 17 Juli 1934 tot goedkeuring van de verdere verlaging der met rijkssteun gebouwde woningen der bouwver- eeniging St. Oda met f 0.25, zulks met ingang van de datum waarop de huren der woningen der bouw. vereeniging St. Oda met 25 pet. worden verlaagd en deze gebracht worden op f 3.15 voor 4 woningen, f 2.80 voor 8 woningen, f 2.40 voor 18 woningen en f2.25 voor 6 wonin. gen en de woningen der bouwver. eeniging Volkshuisvesting worden verlaagd met f 0.50 en gebracht op f 2.65 per week, waarvoor dan de Rijksbijdrage wordt verhoogd, waar. bij dan de gemeente 1 derde van de verhooging zal moeten voegen. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het bijbouwen van een apotheek en het aanbrengen van eenige veranderingen in de woning, bewoond door den gemeente-genees heer en tot wijziging der huurover eenkomst. 15. Behandeling der aanvragen om subsidie van; 1. de R.K. Ver. Moederschapszorg te Heerlen; 2. Afd. Venlo R.K. Re. classeering; 3. R.K. Gezinsvoogden te Venlo; 4. Venray's Harmonie; 5. Fanfare St. Catharina Leunen; 6. Fanfare St. Oda Merselo; 7. Fanfare Ons Genoegen Oirlo; 8. Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum; 9. Pa tronaatscommissie: 10. Commissie van advies inzake beroepskeuze en vakopleiding; 11. R.K. Gymnastiek- ver. St. Christoffel; 12. Ver. Volks belang; 13. PI. afd. R.K. Groene Kruis, a. Plaatselgk Groene Kruis, b. afdeeling tuberculosebestrijding. c. afdeeling kindersterftebestrijding: 14. A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland; 15. Venraysche Midden stand tot instandhouding van den Handelscursus. 16. Aanvrage van Mej. Meesters om over 1936 wederom een subsidie te mogen ontvangen. 17. Aanbieding van het verslag der Gasfabriek. 18. Ingekomen stukken en mede- deelingen. de volgende maatregelen worden genomen 1. Het in werking stellen van een waarschuwingsdienst. 2. Het totaal verduisteren der openbare verlichting gedurende het geheele verloop der oefening. 3. De geheele bevolking wordt bij deze dringend verzocht zijn mede werking te verleenen door de alge- heele verduistering te helpen be vorderen door het uit hunne huizen naar buiten stralend licht zooveel mogelijk te onderscheppen door het neerlaten van gordijnen of anderszins alsmede door het buiten werking stellen van lichtreclames. 4. De Directeuren van fabrieken en instellingen worden verzocht de verlichting hunner instellingen tot het uiterste te beperken. 5. Autobestuurders en wielrijders worden verzocht met gedempte lichten te rijden. 6. Men wordt verzocht de door de politie te geven voorschriften onmid dellijk op te volgen. Venray, 15 October 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Marktbericht der Fruitveiling te Oostrum-Venray van 17 Oct. Sterappelen I 14.80—17.10; 1112.70 —15.60; Hl 10.40—10.90; Valster 9.30—10.90; II 7.80—8.70; m 4.50— 5.20Rebut 0.90 Val-Bellefleur 6.90—7.30; II 3.70—4.30; III 2.30—3 Rebut 0.90 'Val-Boscoop I 9. Vergunning tot het houden van een 3aar gevangenisstraf voorhanden hebben van wapens en uitverkoop kan worden verleend in Tegen N. Schuyers 4 jaar, wegens 7.50; 4.30; 4.70; 1.60; 6.40; III 3.30Val-appelen 6.f Hl 1.50 Boscoop I 7.70 vanaf heden in prijzen van D, Bellefleur I 7—9II 4.90— Bismarck I 8.109 II 5.10 Corpendu I 69.90 II 45.60 Ossekoppen I 7.80II 3.10Rabouw 4.808,80 Lansberger Rein 7.50II 3.90 Fransche Zure I 6.406 H 3.70 IH 2.Zoete appelen 4.40II 1.70Zure appelen 6.90, PEREN Jodenperen 4.704.80 n 1.603.40 Maagdeperen 6.907.10; Pondsperen 5.30Noten 0.380.48. P. DE GRUYTER EN ZOON N.V. verspreidt momenteel over geheel Nederland een prijscourant, waarin alle voordeelen naar voren worden gebracht, die het klant zijn van de Gruyter met zich meebrengen. Het belangrijkste echter is dat aan dit drukwerk een prijsvraag is ver bonden, waaraan iedereen zonder eenige verplichting kan meedoen. Is de 2e vraag „welk pakje is ver keerd geprijsd" reeds interessant en indien men goed oplet ook gemakke lijk te beantwoorden, de hoofdvraag is nóg attractiever en aan hand van de gegevens niet moeilijk op te lossen. Deze vraag is tevens een bewijs dat het afgeloopen jaar weer duizenden klanten meer de Gruy ter's winkels hebben bezocht. Het meest belangrijke is natuurl ijk de kans op f 1000, die uitgekeerd wordt aan degene die het juiste aantal heeft geraden en vraag 2 eveneens goed heeft beantwoord. Zijn er meerdere goede oplossers dan wordt de prijs van f 1000 ver deeld. Bij meer dan 10 goede inzen ders, en dat is van het grootste belang, ontvangt iedereen zonder eenige beperking f 100. Behalve deze geldprijzen, ontvangt ieder wiens antwoordt niet meer dan 500 van het juiste cijfer afwgkt, pond Dessertkoffie. CASTENRAY. Met de Gebr. Bas ten uit Lottum heeft de heer L. van Rhee alhier Maandag een prachtige reebok geschoten op het jachtgoed de Roode Hoek te Wellerlooi. Zware brand te Horst. den nacht van Donderdag op In Vrijdag om 2 uur is alhier de sigaren fabriek van den heer Coumans totaal uitgebrand. Een 20-tal tabaksbewer kers is hierdoor werkloos geworden. De brandweerman Verbruggen, kwam bij het blusschingswerk te vallen brak een tweetal ribben bekwam 'n schouderontwrichting. De fabriek was op beurspolis ver zekerd. Rechtbank te Roermond. Dinsdag heeft de Roermondsche Rechtbank den 27-jarigen landbouwer J. G. D. "te Horst veroordeeld tot maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest en betaling van .90 schadevergoeding aan den mishandelde wegens mishandeling van G. M. L. Janssen te Horst op 11 Aug. j.l. De tweede van deze mishandeling mede verdachte G. J. G., 28 jaar, landbouwer te Horst en thans ge detineerd werd vrijgesproken met bevel tot onmiddellijke invrijheid stelling. Verdediger Mr. E. Daub te Venlo. GEYSTEREN. Op de goederen van Baron J. de Weichs de Wenne, alhier gehouden drijfjacht werden niet minder dan 55 konijnen, 20 fazanten, 17 hazen, 4 patrijzen en een houtduif buitgemaakt. GEIJSTEREN. De Schuttersbond .Venray en Omstreken" zal op 27 October een algemeene vergadering houden in café A. Baltissen alhier. OVERLOON., Alhier werd een Kookcurus geopend er nemen een 60-tal vrouwen en meisjes aan deel. De Tooneelvereeniging alhier heeft besloten 24 November a.s. een tooneeluitvoering te geven. Er zal worden opgevoerd „Oesin Blanda." SEVENUM. Deze week werd hier door de Rijksveldwacht en Gemeente politie onder leiding van den briga dier der Rijks veld wacht Hetterscheid uit Kessel eene algemeene controle gehouden omtrent de naleving der bepalingen der vuurwapenwet. Dat het met genoemde bepalingen binnen munitie. Inbreker aangehouden. Verdacht van diefstal met inbraak in 't bekende missiehuis te Steyl (L.) is door de gerneente-politie te Tegelen aangehouden de 25-jarige Duitscher H. uit Krefeld. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de aangehoudene drie diefstallen in het missiehuis heeft gepleegd en daarbij een bedrag van ongeveer f 200 heeft gestolen. De Duitscher is naar Roermond gebracht en daar opgesloten. Auto reed tegen een boom. Donderdagnacht keerde de heer E. de Heer, controleur-bovengrondsch opzichter van de Domaniale Mijn te Kerkrade per auto met zijn echtge- noote huiswaarts. Even buiten Aken slipte de wagen met het gevolg, dat de bestuurder tegen een boom reed. De heer de Heer werd op slag ge dood, terwijl zijn echtgenoote met zware verwondingen naar het zieken huis te Aken werd overgebracht. Kringhuis rendeert niet meer. Naar verluidt ligt het in het voor nemen het kringhuis van de N.S.B. te Maastricht op te heffen. Het pand vordert meer aan huur dan de leden van de N.S.B. aan contributie be talen. Bovendien wordt er door de leden zoo goed als geen gebruik meer van gemaakt. verband met: a.) het opheffen van een winkel bedrijf; b.) het staken van den ver. koop van een of meer soorten van goederen, tot een winkelnering be- hoorende. De Kamer verleent vergunning tot het houden van een opruiming, in dien het betreft een verkoop in ver band met andere bijzondere omstan digheden, welke zich kunnen voor doen bg overdracht, verplaatsing, verbouwing eener winkelnering of anderzins, zulks naar het oordeel der Kamer. Een uitverkoop mag slechts wor den gehouden gedurende ten hoogste drie maanden; deze termijn kan door de Kamer van Koophandel en Fa brieken in bijzondere gevallen met ten hoogste drie maanden worden verlengd. Een opruiming mag slechts wor den gehouden ten hoogste één maand. Handelingen in strijd met de be palingen dezer Wet worden als overtredingen beschouwd. Doodelijk ongeluk. Op de schacht Beerenbosch der Domaniale mijn te Kerkrade jj Dinsdagmiddag de 22-jarige arbeider Wijnen bekneld geraakt tusschen een transportband en een rol, en zoo doende doodelijk verongelukt. Het vuur woedt in Einigbausen. Verschillende stallen en schuren en een woonhuis afgebrand. Donderdagmorgen brak brand uit in een complex schuren en stalleh te Einighansen, gemeente Limbricht nabg Sittard, gelegen achter de boerderijen van de familie Heuman, Fryns, Notermans en de weduwe van Oppen. Het vuur breidde zich zeer snel uit en tastte ook de vier woonhuizen aan. Niet voorkomen kon worden, dat de schuren en stallingen geheel ver loren gingen. Ook de inhoud van de schuren in hoofdzaak bestaande uit graan en landbouw-werktuigen ging verloren. Van de vier woonhuizen is dat van den heer Heuman totaal uitge brand. Van de drie andere huizen kregen slechts de daken brandschade. Zeldzaam huwelijksfeest. Onder groote belangstelling van vele zijden herdacht het echtpaar RamaekersHeuts, wonend O. L. Vrouwekade te Maastricht, zijn 65- jarig huwelijksfeest. De beide oudjes verheugen zich nog in een goede gezondheid. Monumenten voor oorlogs slachtoffers te Weert. Er is een begin gemaakt te Weert met den bouw van het groote monu ment, dat door de Fransche regee ring geplaatst wordt op het gemeen schappelijk graf, waarin de overblijf selen van oorlogsslachtoffersvluchte lingen uit Frankrijk rusten. Het graf ligt in een der plantsoentjes vóór de R.K. Begraafplaats. Het monument wordt opgetrokken in massieve blokken graniet bekroond door een kruis. Ter weerszijden van het kruis komen groote platen, waarop de na men van de daar begraven slacht offers. Voor de te Weert overleden Duitsche soldaten ten gevolge van de in November 1918 te Hamont plaats gehad hebbende ontploffing wordt 'n algemeen graf gemaakt. De bijzet ting zal eerstdaags op sobere wijze plaats hebben. Tegenwoordig zullen slechts zijn de Duitsche consul, de predikant uit Heerlen, de deken van Weert en enkele genoodigden. We vernemen, dat op het graf door de Duitsche regeering een monument gebouwd zal worden. Wet op uitverkoopen en opruimingen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Venlo maakt belang hebbenden opmerkzaam op de bepa lingen van boven aangehaalde wet, dié met ingang van 15 October 1935 in werking is getreden. Volgens art. 2 lid 1 dezer Wet is het verboden in het winkelbedrijf een verkoop aan te kondigen onder de aanduiding „uitverkoop" of „oprui ming" zonder verkregen vergunning van de Kamer van Koophandel. De bepaling van dit artikel is niet van toepassing op de aankondiging van verkoopen in verband met jaars- of seizoenwisseling. Deze zullen evenwel uitsluitend mogen worden gehouden tusschen 1 Januari en 1 Februari en tusschen 15 Juli en 15 Augustus en wel onder een der navolgende be namingen: „jaarlijkeche opruiming", .halfjaarlijksche opruiming", „sei zoenopruiming", .balansopruiming", inventarisopruiming". De vergunning wordt bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken schrif telijk aangevraagd onder opgave van de in de Wet vermelde gegevens. De Kamer verstrekt den aanvra ger bij de ontvangst der aanvrage, een schriftelijk bewijs, dat gedurende een week na den dag van ontvangst van den ingang van de localiteit, waar de verkoop zal worden gehou den, moet worden opgehangen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken beslist op de aanvrage uiter lijk een week na ontvangst hiervan. Indien zij besluit tot het verleenen der vergunning verstrekt zij den aan vrager daarvan een schriftelijk be wijs, dat tijdens den duur van de DE OSSCHE MISDADIGERS. Het zal aan den afzet van Lord Listers en andere detective-verhalen te merken zijn, dat er zware con currentie op de markt is opgetreden door 't „verslaan" in de kranten van der rechtszittingen, waarin de hon derd en een Ossche misdadigers worden geoordeeld om hun duizend en meer misdrijven. Deze nieuwe prikkellectuur maakt ons vertrouwd met de meest duistere bandieten streken en met de veelzeggende pseudoniemen, waaronder het geboef te werkte. De schurken van Oss worden ge leidelijk in een waas van romantiek gehuld. Voor den jongeman, A. J. v. d. Wielen genaamd, die. bg een in braak had geholpen, hebben we natuurlijk geen greintje sympathie, maar deze zelfde jongeman wordt bijgenaamd „Slappe Toon van Mieneke de Soep" en dat doet hem in ons oog interessant worden, herinnerin gen als zulke naam wekt aan roof ridders of bokkenrgder; Voor wie beseffen, hoe raak „men" over het algemeen pleegt te zijn bg het bedenken van bijnamen, welke een nadere typeering van persoon lijkheden bedoelen, zit er in de studie van de pseudoniemen van de thans terechtstaande menschen" uit het Ossche milieu, nog een ander element van overweging. Zegt de naam A. J. d. Wielen ons niets, van Slappe Toon van Mieneke de Soep zien we de figuur vóór ons, óók al brachten de kranten ons den afdruk van zijn foto niet. Bij „Mieneke de Soep" denken we reeds aan een waterig iets en als Toon van dit Mieneke dan nog eens extra-„slap" wordt geheeten, dan kan men er ook van op aan, dat elke stevigte hem vol strekt vreemd is. Het zgn allemaal slappelingen, die Ossche misdadigers. Een schurk is trouwens nóóit een held. Geboren misdadigers hebben geen energie, geen moed om den waarlijk harden strijd van het normale leven te voeren en daarom gaan ze de zg- wegen van de maatschappij, nu en dan hongerig-wanhopig en God weet: hoe angstig een uitval doende naar links of rechts, een graai, waardoor ze weer een poosje kunnen voortleven. Wat men voor durf of moéd van misdadigers aanziet, is niet anders dan angst-dapperheid, zooals soldaten die betoonen, wanneer ze in een regen van moordend vuur opspringen uit de loopgraaf, omdat niets ze meer verschrikkelgker kan voor komen dan datgene, wat ze lijdzaam moesten doorstaan. Al die Slappe Toontjes en -Pietjes gaat de maatschappij nu opbergen, voor 8 of 16 jaar, of levenslang. En daarmee zal de maatschappij haar plicht gedaan meenen te heb ben. Het eenige „opmerkelijke" in de Ossche criminaliteit noemde de Officier van Justitie deze week de uitgebreidheid van het misdadige milieu. Hij zou over die omstandig heid gaarne uitvoerig hebben uitge- wijd, zei hij, maar hij deed dat niet, omdat hij tot zgn voldoening verno men had, dat anderen een „studie" van het geval aan het maken waren. -Een interessant „geval" dus, der „studie" waard. Zou er ook vroeger „gestudeerd" zijn, nu veertig jaar geleden, toen de vaders en ooms van de huidige verdachten óók „en masse" terecht stonden En zullen we over nog eens veertig jjaar, wéér niet anders doen dan studeeren en de misdadigers opbergen als de kindèren der huidige verdach ten voor hun rechters worden ge leid Ook zonder diep-gaande st udie weten we, dat de maatschappg mede schuld heeft aan de criminaliteit van Oss, de maatschappij, welke verzuimd heeft om Slappe Toon van Mieneke de Soep steviger op zijn beenen te helpen, en ook thans nog verzuimt om dat onsociale milieu in Oss, waaruit de beklaagden stam men, uit elkaar te halen en op te voeden, opdat de kinderen, welke er uit geboren werden en worden, eindelijk eens de kans krijgen tot eigen maatschappelijke verheffing. ZWARE STRAFFEN. Voor de Rechtbank in Den Bosch werden deze week de volgende zware straffen geëischt: Tegen Peer de Bie en L. van den Heuvel, den Brus, 16 jaar gevange nisstraf. Tegen F. van de Wetering, „den Brommert" 6 jaar gevangenisstraf. Tegen A. Snabel, verzekeringsagent brandstichting. VERDRONKEN. Een verpleegde uit het R.K. Zie. kenhuis te Boxmeer, die voorheen ter verpleging was opgenomen in een krankzinnigengesticht, heeft in een vlaag van verstandsverbijstering de kans gezien haar kamer te ver laten. Hoewel haar verdwijning nagenoeg direct werd opgemerkt en men zich onmiddellijk naar het bij het zieken huis gelegen water begaf, kwam men toch reeds te laat. Toen het lichaam op het droge was gebracht waren de levensgeesten reeds ge weken. Valpartij op de wielerbaan. De 19-jarige G. Mortier uit Eind hoven nam Zondag j.l. deel aan een wielerwedstrijd voor nieuwelingen op de wielerbaan Jordaens te Woensel. In de bocht liep hij naar beneden uit om te trachten direct weer naar boven te gaan. Deze manoeuvre mislukte en was de oorzaak van een ernstige valpartij. In bewusteloozen toestand werd de jongeman, die oogenschijnlgk alleen lichte uitwendige wonden had opge- loopen, naar het St. Jozefziekenhuis overgebracht. Hier moest echter een zware hersenschudding geconstateerd worden, aan de gevolgen waarvan hg Dinsdagavond, zonder het bewust zijn herkregen te hebben, overleed. Bij de jacht gedood Woensdagmiddag werd op den Roekelschen berg nabg Ede een jachtpartij gehouden. Een jongeman Heyink geheeten wonende te Ede, werd, toen zijn jachtgeweer op on verklaarbare wijze afging, inden buik getroffen. Noodlandingen. Donderdagmiddag te omstreeks kwart voor 12 is te Geldrop op een weiland aan de Kievitstraat een noodlanding geschied. Het reclame vliegtuig P. H.A.I.X. is bij deze landing slechts licht beschadigd. Het toestel heeft een gat in den vleugel gekregen. De twee inzittenden be kwamen geen letsel. Nieuwe industrie te Huizen, In de gemeente Huizen zal een nieuwe industrie gevestigd worden. De Balatumfabrieken hebben besloten achter haar gebouwen een groote papierfabriek te bouwen, waarvoor het gemeentebestuur reeds vergun ning heeft verleend. Oorspronkelijk betrokken de Balatumfabrieken het benoodigde papier uit België, doch in verband met de contingenteering zal het thans hier vervaardigd wor den. Aangezien hier ongeveer honderd arbeiders werk zullen kunnen vin den, is de vestiging van deze nieuwe industrie van groot belang voor deze visschersplaats. Leerzame cijfers. Thans een paar cgfers, die wij ons eens goed in 't oor moeten knoopen. Men zegt, dat ons onderwijs zoo duur is. In 1932 kostte het lager onderwijs 134 millioen. Nu is 't al weer be langrijk minder. Voor dat bedrag genoten 1.270.000 kinderen zeer goed onderwijs. In hetzelfde jaar werd aan sigaren i sigaretten in ons land verrookt voor een bedrag van 1761/., millioen aan wijn, bier en sterke drank werd uitgegeven 258 millioen, dus voor genot alleen 3341/, millioen! En dan is er nog aan publieke ver makelijkheden besteed voor ruim 175 millioen. Is daartegenover nu 134 millioen voor onderwijs aan 1.270.000 kinderen te veel Op het noordelijk front, waar thans ook Aksoem in handen der Italianen is, wordt geleidelijk dat gedeelte der provincie Tigre bezet, hetwelk werd beheerscht door den overgeloopen Ras Cuxa. Dat gebied strekt zich uit tot voorbij de stad Makale, met welker bezetting de Italianen nog geen haast schijnen te maken, niettegenstaande de Abessinische troepen, die onder Cuxa stonden, den strijd hebben gestaakt en eenvoudig de Italiaansche bezet ting afwachten, voor zoover ze zich nog niet naar de Italiaansche linies hebben begeven. Westelijk van laatstgenoemd gebied opereert Ras Kassa, tegenstander van den overgeloopen Ras Cuxa en juist op dien Ras Kassa schijnen de Italianen groote voordeelen te hebben behaald. Hij zou met een aanzienlijk deel van zgn troepen zgn ingesloten. Na een défilé voor den nègus is een groot Abessynisch troepencon tingent, onder aanvoering van den minister van oorlog, naar het front vertrokken. In een order aan het leger beval de keizer massa-acties te mijden en toepassing van de guerilla-tactiek. Ge Namens dee te Overloon, i 26 October om 3 uur in 1 mans aldaar,fer ganiseerde a i A. Het een Bum te Steven» B. Het G- werk. Bestek en (restitutie vo<i f 3.50) verkrijjr U 32 B<j Burgerlijke Stand Venray» van 11 Oct. tot 18 Oct. 1935. GEBOREN Wilhelmina F. M. Janssen, Ysselsteyn Adrianus M. G. Kruysen, Eindstraat Arnoldina A. Theuws, Langeweg Wilhelmus A. Vermeulen, Merselo Wilhelmina G. Kusters, Schoolstraat Rudolph G. M. Volleberg, Kempweg GEHUWD: Martinus H. Heesen, 36 jaar, land bouwer en Johanna W. Voesten, 33 jaar, beiden te Venray. aankondiging aan den ingang der te Nijmegen, 8 jaar gevangenisstraf. VAN DE OORLOGSFRONTEN. Nieuwe Italiaansche successen. De zich regelmatig tegensprekende berichten van het gevechtsterrein in Oost-Afrika zgn in staat firn nacht merries te bezorgen aan de kranten lezers, die zich hebben voorgenomen om het verloop van het krijgsbedrijf zoo nauwkeurig mogelijk te volgen. Den eenen dag zien ze met groote koppen in hun lijfblad aangekondigd, dat de Abessiniërs in Ogaden met 160.000 man een geweldig offensief hebben ingezet en den anderen dag vernemen ze, dat de onderdanen van den Negus in dat gebied niet anders hebben gedaan dan hard terugloopen, omdat de vlakke woestijn den Ita lianen er gelegenheid biedt voor zulke verrassend-snelle opmarschen. Den eenen dag ook leest men, dat een Abessinisch leger steeds verder Italiaansch Erithrea binnendringt, den anderen dag verneemt men, dat de Italianen een paar honderd kilo meter ten zuiden van het aangegeven gebied Ras Kassa met al zgn troepen hebben ingesloten. Wikt en weegt men de waarde van een en ander tegen elkaar af, ervaren hebbende, welke soort be richten min of meer betrouwbaar is gebleken, dan komt men tot de conclusie, dat het den Abessiniërs waarlijk niet voor den wind gaat. Speciaal op het Zuidelijk gevechts front, d.i. in Ogaden, wijken ze snel voor de oprukkende Italianen, die er ontsteltenis wekken met hun vlieg tuigen. De weg naar Harrar ligt hier vrgwel open voor de indringers. Aangemoedigd door de buitènge- woon groote inzameling van oude kleeren enz. in 't vorige jaar, komt de St. Vincentius-Vereeniging ook nu weder, nu de nood nog hooger gestegen is, om Uwe zeer gewaar deerde hulp vragen. Kleedingstukken als Mantels, Over jassen, Pakken, Schoenen enz. die niet meer gebruikt worden en U misschien tot last dienen, worden in dank aangenomen. Ziet uw kast eens na en al licht vindt ge iets, dat een betere bestemming kan heb ben dan daar te blijven hangen. Mogen wij dan in den loop der week eens bij U aankloppen om 't een en ander in ontvangst te ne men De St. Vincentius- Vereeniging. Aan de bekende schuldeischers in het faillissement van Hendr. JANSSEN, timmerman-aan nemer te Venray, Heuvelstr. 7. De curator in bovengenoemd fail lissement deelt U mede, dat bij be schikking van den Rechter Commis saris is bepaald: le. dat de schuld vorderingen bij hem, curator, moeten worden ingediend vóór den 6 No vember a.s.2e. dat de verificatie vergadering zal plaats hebben op Woensdag 20 November a.s. des voormiddags te 10 ure in het Ge rechtsgebouw aan de Pollardstraat te Roermond. De Curator A. GEURTS. N. B. De indiening der schuld vordering geschiedt bij den Curator door de overlegging of toezending eener rekening of andere schrifte lijke verklaring, aangevende den aard en het bedrag der vordering, vergezeld van de bewijsstukken of een afschrift daarvan en van eene opgave of op voorrang (preferenlie) pand of hypotheek of op recht van terughouding aanspraak wordt ge maakt. Voor L.O. worden sollicitanten opge roepen. Aanmelding tot Zondag a.s. 11 uur bij het Bestuur der Patronaats- Teekenschool. Voor het maken van alle beveelt zich beleefd aan 2 Gedipl. Costumière Goede pasvorm. Lage prijzen. een partij droR rookvleeste Droge Cervel® Boterhamworj Dik vet Spek Alles lw HOFSU Vleeschglaze Vleeschih Vleesa! Vleeschpij Palerae voor vac uit Holland's s Bij ons de hoogsle t van alle firn werk doorschiti ten. Vakkennis Vraagt direct in Struik Co GEVRi nel hurts 15-11 Adres Bureau t Staan ter 2 prat! bij Wed. Joh. F weg 4. TE K' beste-i gekalfdt H. van Meijel, Jh TE E stam boe met 12 biggen P Jos. Loenen, L Het Bestuur van bovenge noemde maakt aan hare leden bekend, dat vanaf heden het uit te keeren bedrag bij ongeval met 10 pet. is verhoogd. 15 Het Bestuur. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zaterdag 19 Oct. 's avonds van 7 tot 8 uur te Oostrum bij Herm. Verheijen. Zondag 20 October voorm. van 11 tot 12 uur bij M. Litjens- Peeters te Leunen. De premie bedraagt 2 pet. Markt op Maandag 28 October per 7-persoons wagens, a f3 50 per persoon. Spoedige aan melding gewenscht. Vertrek half vijf. 10 Garage van Haren. TE K' M. Aerts, Mep TE IC blanke l aardappelen 100 kilo en 2 November au J. Burgers.^ TE E partij gemerkte big! puikkokende 10 cent i prima Ind. eets f 2.50 per 100 k roode eetw( L. Willems, Nacli TE K 1100 oudt pan M. Flinsenberg, TE E Joh. Verhaag,

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2