schapenvlees 20. 25. 30. 40. 50 slagerij chr. goumans Gemengde Berichten. DANK ai Notaris H< eig. Ant. Pauwels, Ysselsteyn, hoef smid Math. Keysers, Ysselsteyn. 8 p. No. 143 Republicain de Salmonsart eig. W. Berden, Blerick, hoefsmid P. Niessen, Blerick. 8 p. No. 144 Dompteur Delcour, eig. Hengstenassoc. „Vooruitgang", hoef smid Leo Lucassen, Jan Hensenstr. Venray. 8 p. No. 146 Bruno de Gontrode, eig. J. F. Joosten, Helden, hoefsmidTh. Verbugt, Helden-Panningen (Everlo) 8 punten. K.R-O.-ACTIE. De opbrengst der K.R.O.-actie bedroeg in de gemeente Venray de belangrijke som van f 495.14. Bouwvergunningen. Ingevolge de Bouwverordening werd vergunning verleend aan H. Willems tot het bouwen van een woonhuis a.d. Landweerdweg; aan Kind. Janssen te Ysselsteyn tot het bouwen van een boerderij; aan G. Martens te Oostrum tot het stichten van een woonhuis. Hinderwet. Een Hinderwetsvergunning werd verleend aan R. Lemmens en Zn., tot het oprichten van een slagerij met winkel te Oostrum; aan G. Custers, Langstraat tot 't plaatsen van een electro-motor van 3 P.K. in zijn bestaande smederij. DE MICA Zooals in ons hoofdartikel te lezen staat, hebben de drie Middenstands, bonden in Nederland beslóten tot 't houden van een nationale midden standscampagne (Mica) van 14 tot 26 October. Ook de Venraysche Middenstan ders zullen aan deze actie deelnemen. De campagne komt in hoofdzaak hierop neer Iedere kooper ontvangt gedurende de Mica-week voor iedere 50-cent aankoop een gesloten enveloppe, waarin zich 't 12e deel bevindt van een leg-puzzle. Hij, die de 12 deelen bij elkaar heeft, kan gratis bij de deelnemende winkeliers een legkaart bekomen, waarop de diverse stukken slechts op een bepaalde manier kun. nen worden opgeplakt. Verder staat op deze legkaart een rebus vermeld, welke men moet op lossen. Dan is er nog 'n ruimte overgelaten, waarin de eigenaar der kaart een slagzin, rijmpje of i.d. betrekking hebbende op de Midden stand, moet invullen. Hij levert de op deze manier verzorgde legkaart in. Daags na de sluiting der cam. pagne worden deze opgezonden naar Amsterdam, waar men over vol doende personeel en ruimte beschikt, om alles uit te zoeken en te bepa len wie de prijswinnaars zijn. Volksontwikkelingsavonden. Woensdag 9 dezer werden in het St. Antoniuspatronaat alhier de Ontwikkelingsavonden weer hervat, De talrijke belangstellenden konden in de groote zaal geen plaats krijgen, zoodat de Gymnastiekzaal, dank zij de welwillende medewerking van den Weleerw. Pater Directeur van het Patronaat, in gebruik werd genomen. Nadat Dr. Nuyens, de vergadering het welkom had toegeroepen en de vergadering opende met den Christe lijke groet, herinnerde hij aan de vroegere avonden en sprak de hoop uit, dat ook deze Ontwikkelings avonden de belangstelling zouden blijven trekken. Alvorens de redenaar van heden het woord te verleenen, wekte hij de aanwezigen op, de afscheidsavon den van Mgr. Verriet- allen te willen bezoeken. Hierna gaf hijh et woord aan den Weleerw. Pater Hen- ricus uit Helmond. Met schitterend talent schetste Z-Eerw. de verschillende stroomin gen, die in onze dagen ons leven doorkruisen, zoodat we als 't ware in de branding leven. Spr. achtte zich gelukkig in deze enorme tijd te leven, waarin geschiedenis geschreven wordt, zooals in geen enkel vooraf gaand tijdperk. Te midden van dit alles, staan wij katholieken rustig met de innerlijke zekerheid, dat wij bezitters der waarheid zijn. Alle andere stroomingen zullen vergaan, doch het Katholicisme blijft. Of echter ons vaderland Roomsch zal blijven, hangt af van ons, tijdgenoo. ten, die bezield door een heilig ideaal onze principes in daden moeten om-_ zetten, waartoe Spreker allen op. wekte. Toen het langdurig applaus aan het eind der rede, voorbij was, fcleek het duidelijk, dat Dr. Nuyens namens allen sprak, toen deze Spreker dank bracht voor de schoone, leerzame rede. Dinsdagavond zijn alhier ver schillende winkeliers bekeurd wegens overtreding der Winkelsluitingswet. Tijdens den storm van Donder dagmiddag werden hier vele boomen ontworteld en werd nogal schade toegebracht aan de daken der huizen. Voorlichtingscursus. Woensdag 16 Oct. a.s. zal in de Landbouwhuishoudschool alhier de korte kookcursus voor getrouwde vrouwen beginnen. Aangezien deze cursus van groot nut is, wordt trouwe opkomst van de reeds op gegeven leden verwacht. Wist U al dat GOUMANS— RUTTEN heerlijke zelfgemaakte rocm-borstplaat verkoopt? WAARSCHUWING In verband met de nieuwe bepa lingen in het motor- en rijwielregle ment, welke op 7 October j.l. in werking zijn getreden, blijkt, dat nog vele wielrijders en andere weg. gebruikers tegen deze nieuwe bepa lingen zondigen. In verband hiermede wordt na. drukkelijk medegedeeld, dat slechts eenige dagen zal worden gewaar schuwd en dat daarna scherp toe zicht zal worden gehouden. Wie dan zijn rijwiel of voertuig niet in orde heeft of een der verkeersbepalingen overtreed, moet zelf de gevolgen dragen. Zrj, die inlichtingen wenschen kun. nen zich vervoegen bij de Koninkl. Marechaussee of Gemeentepolitie alhier, welke gaarne bereid is alle gewenschte inlichtingen te geven. De Opperwachtmeester Brigade-Commandant der Kon. Marechaussee, J. DE GROOT. Valk-revue. De Valk debuteerde onfortuinlgk in den I.V.C.B. Vios eischte de heele buit op, waardoor zij thans met drie overwinningen de leiding hebben. Het vertoonde spel, speciaal aan Valk zijde, stemt echter hoopvol. De ongunstige terrein-omstandig heden zullen wel niet vreemd zijn aan de 21 nederlaag, waarop Vios tracteerde. De volgende wedstrijd tegen Oeffeit kan gewonnen worden, dus aanpak ken jongensDe lagere elftallen hadden vrijaf. Afscheidsavonden Mgr. Verriet. In de goed bezette zaal van het St. Antoniuspatronaat werd Donder dag j.l. de eerste avond gehouden voor het afscheid van Mgr. Verriet, die na zijn hier te lande doorge brachte vacantie weer naar Curagao teruggaaf. De avond werd geopend door den Weleerw. Pater v. Rhijn O. P., die na het welkomstwoord het doel van den avond uiteenzette als een bede om hulp voor de mooie, maar zware missie in Curaqao, een Nederlandsche bezitting, die echter van uit katholiek oogpunt door de Nederl. Regeeering niet wordt vertroeteld. Aan het hoofd dezer Missie staat de groote Venrayer Mgr. Verriet. Prachtige opnamen gaven een beeld van het schoone land met zijn mooie maar ook woeste natuur, die den missionarisssen bij hun reizen en trekken soms zware parten speelt. Achtereenvolgens zagen we Amba, waar Mgr. Pastoor geweest is, St. Martin, Bonaire, Portorico, de rotsen van Saba. Als bijzonderheid kwam ook de Venraysche Zuster Lucassen, die in het hospitaal St. Martin werkzaam is, op het witte doek. Het was een prachtige avond die ons Katholieken een blik doet slaan op het moeilijke opofferende leven der Missionarissen, die werken tot eer van God en het welzijn der zielen. Het salon-orchest luisterde met muziek deze avonden op. LEUNEN. In de vergadering der Jonge Boeren werd besloten in den winter lessen te geven over: electriciteit en belastingen, tevens zal Pastoor Strijkers een godsdienst cursus geven. De eerste lessen wor den gegeven door de heeren Vissers en Coenders. Verder zal men den eersten Zon- ig der maand gezamenlijk com. municeeren en besloten dat dagelijks door tenminste één lid de H. Mis zal worden bijgewoond. Hypotheekzwendelaars. Dinsdag werd voor de Rechtbank te Roermond hervat het onderzoek de zaak tegen den 35-jarigen bankdirecteur D. E. uit Bilthoven, sinds zeven maanden in preventieve hechtenis te Roermond en den 40- jarigen makelaar J. Z. uit Utrecht, die reeds bij de vorige behandeling op vrije voeten kwam, beiden ver dacht van oplichting te Asten, alwaar beide verdachten evenals op zoovele andere plaatsen in Neder land, bij een landbouwer waren ge komen om hem een hypotheek te bezorgen. Na vluchtig diens bedrijf te hebben bekeken werd de hypotheek toege zegd en de kosten a f 85 werden voldaan. Hiermede was de zaak blijkbaar afgedaan, want nimmer hoorden de menschen nog iets van de heeren Nationale Handelsbank, zooals zij hunne instelling noemden. Er werden nog eenige gedupeer den gehoord. Het bleek, dat ook te Maarheeze, Venray en Vierlingsbeek door beide -verdachten op dezelfde wijze was te werk gegaan. De eisch luidde zeven maanden gevangenisstraf, zijnde de tijd door E. in voorarrest doorgebracht, terwijl ook Z. voor wat den eisch betrof er met het voorarrest af kwam. vanaf heden in prijzen van Veemarkt te Horst. Aangevoerd 201 stuks. Rundvee3Q dragende koeien en vaarzen f 130.tot f 170.—, vlotte handelveel vraag naar eerste kwa liteit. 14 vette vaarzen en koeien, 22 tot 26 ct. per Kg. levend7 pin ken f 70.— tot f 100.— Schapen14 stuks schapen en lammeren f 7.tot f 10. Varkens136 stuks, f 10.tot f 13.vlugge handel. HOLTHEES. De echtgenoote van M. Bonants, had het ongeluk toen zij de kippen wilde voeren, te vallen en brak haar linkerarm. De landbouwer H. J. alhier had het geluk een prachtige vos te bemachtigen. Wat door vele kippen houders zal worden toegejuicht. De werkzaamheden aan de alhier in aanbouw zijnde nieuwe brug, nabij de Spoorwegovergang en School vorderen snel, de nu zoo ge vaarlijke bocht wordt geheel weg genomen. Morgen Zondag houdt onze Schutterij O.L.Vr. Gilde haar jaar- lijksche prijsverschieting, waaraan door eenieder kan worden deel genomen. (Zie advertentie). OVERLOON. De vrouw van F. Klaassen had het ongeluk met een ketel kokende pap van de keldertrap te vallen en liep aan beide beenen ernstige brandwonden op. Een windhoos boven Overloon. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur heeft te Overloon een hevige wind hoos gewoed, boven den Heikant, wat een oogenblik deed denken aan den stormramp te Langenboom. Bij den landbouwer H. Loonen ontwortelde 3 eiken en 1 canadaboom. Twee eikenboomen welke juist naast elkaar stonden kwamen terecht op de schuur van de wed. J. Ewals. De schuur waarin zich alle landbouw machines bevonden benevens de ge reedschappen, we.rd totaal in elkaar gedrukt. Verschillende hoopen stroo en korenmrjten, werden met den grond gelgk gemaakt, terwijl van verschil lende daken duizenden pannen wer den afgerukt. Een ooggetuige ver telde dat omstreeks 10 min. voor 12 j een gitzwarte wolk kwam opzetten, 't werd zoo donker of het avond was, een helsch geraas en het was gebeurd. Een andere ooggetuige vertelde nog dat het donker werd, mijn woning stond te schudden en dacht dat deze zou instorten. Op een 8-tal plaatsen geraakte ^e licht- leiding onklaar. WANSSUM. Maandagavond tegen sluitingstijd kwamen twee personen uit Geijsteren tot de ontdekking, dat hun rijwielen, die zij achter het café van den heer Poels hadden geplaatst, waren verdwenen. Toen men op onderzoek uitging, werd het eene rijwiel al spoedig teruggevonden. Dit stond thans bij café van Stiphout. Het andere rijwiel, toebehoorende aan den heer A. C. te Gegsteren, was echter Dinsdagmorgen nog niet terecht, zoodat aangifte wegens vermoedelijke diefstal volgde BLITTERSWIJK. Met gesloten deuren werd Dinsdagnamiddag voor de Roermondsche Rechtbank behan deld de strafzaak tegen den 34-jarigen kweeker alhier, die er van werd ver dacht de schrijver te zijn van een door een jonge inwoonster van dit dorp midden Mei ontvangen brief met voor de geadresseerde beleedi- genden inhoud. Conform den eisch van den officier van justitie werd verdachte D. als de schrijver en verzender aangemerkt deswege veroordeeld tot f 100 boete of een maand hechtenis. De Rijksweg Nijmegen-Venlo. In den rijksweg NijmegenVenlo is in de gemeente Bergen (L.),tus- schen de K.M.-palen 87.2 en 91.3 een gedeelte, waarvan de rijbaan veel smaller is en een grootere tonrondte heeft dan de aansluitende wegvak- ken. Aangezien deze wegvakken in goeden staat verkeeren, wordt hier over in den regel met groote snel heid gereden, zoodat de plotselinge overgang van het breede weg vak op het smallere, alsmede de grooter tonrondte ernstig gevaar opleveren voor slippen. In verband hiermede heeft de A.N.W.B. bij den wegbeheerder aan gedrongen op een afdoende verbete ring van dit weggedeelte. Groote brand te Venlo. Woensdagavond half 8 is te Venlo een groote brand uitgebroken in de houtzagerijen en hout-opslagplaatsen der N.V. Houthandel v/h M. v. Gasselt aan de Molenstraat. In de groote hallen vond het vuur te midden der houtvoorraden gretig voedsel. De enorme vuurzee, die den avond hemel kleurde, lokte duizenden kijkers naar den brand. Door den geweldigen vonkenregen liepen de belendende gebouwen der N.V. Graan- en Meelfabrieken v.h. Peetersvan Oyen, de autoloodsen van de N.V. Groentenexport Gebr. van Wylick en de gebouwen der Coöp. Veilingsvereeniging groot ge vaar. Op al deze perceelen werden onmiddellijk brandwachten gepos teerd, terwijl de brandweer van Blerick gealarmeerd werd die er zich, na aankomst, toe bepaalde de be lendende perceelen nat te houden. De talrijke machines die in de houtzagerij waren opgesteld, alsook de machinekamer en het ketelhuis gingen geheel in de vlammen ver loren. De schade is nog niet bij benadering vast te stellenalles is echter op beurspolis verzekerd. Brand in tricotagefabriek te Gennep. Donderdagmorgen is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de tricotagefabriek van de firma Kan Co. aan den Duinweg te Gennep. Aangewakkerd door den krachtigen wind richtte het vuur groote schade aan. Deze wordt op 20.000 gulden geschat. Een deel der machines is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Het gebeurde maakt ongeveer 70 meisjes werkloos. R K. Limb. Middenstand. De afdeeling Tegelen van den R.K. Limburgschen Middenstand die Zondag met eenigen luister haar 20-jarig bestaansfeest herdacht mocht Maandag de gastvrouw zijn van den Limburgschen bond, Dg gelegenheid van de Centrale Raads vergadering. De vergadering was zeer druk bezocht. Ook meerdere autoriteiten woonden dezen bondsdag bij. Kerkdiefstal te Maasniel. Te Maasniel bij Roermond werd Woensdagmiddag in de parochiekerk de ex-voto-kast bij het beeld van O.L. Vrouw van Altijddurenden Bij stand opengebroken. Eenige waardevolle gbuden voor werpen werden ontvreemd. De marechaussée heeft de zaak in onderzoek. Buste Mgr. Dr. Poels. Het bestuur van den R.K. Ned. Mijnwerkersbond droeg aan den beeldhouwer Charles Vos te Maas tricht op om in brons een levens- groote buste te maken van Mgr. Dr. Poels. Het smokkeldrama te Geulle. De lijken van de twee jeugdige smokkelaars J. K. en E. L., die ver leden week in den nacht van Donder dag op Vrijdag op een smoxkeltocht bij het doorwaden van de Maas te Geulle verdronken zijn, zijn Dinsdag opgevischt. Dr. Poels als redenaar. Bij gelegenheid van zijn zilveren aalmoezeniersjubileum heeft het Limburgsche Katholieke Werklieden verbond „Een zestal redevoeringen' uitgegeven van mgr. dr. H. -A. Poels, Deze redevoeringen dateeren uit 1900, 1903, 1911, 1917, 1921 en 1928. Zij handelelen over „Onze Roeping", „Tijdig", „Leo XIII en de Sociale Quaestie", „De Noodkist", „Onze moderne Katholieke Standsorganisa ties" en „Het probleem van een bloeiend godsdienstig leven op kerke lijk terrein temidden van een steeds verder om zich heen grijpende ont kerstening der moderne maatschappij" Veel van hetgeen in deze rede voeringen werd gezegd, is ook nu nog van brandende actualiteit. Daar om waren zij een herdruk overwaard en wenschen wg ze in veler handen, (f 1, Uitg. Limb. Boekhandel, Sarolea- straat, Heerlen). Zuid-Wester blaast over het land. De storm, die Donderdagnacht en ook een groot deel van den dag over ons land heeft geraasd, heeft al niet veel minder huisgehouden, dan zijn voorgangers van verleden maand. Met dit verschil echter, dat toen in den regel vooral de kuststreek werd geteisterd, terwijl nu de grootste schade meer het land in werd aan gericht. Midden-Limburg kreeg er ruim zijn deel van mede. Zoo werden in de omgeving van Echt en in de streek langs de Maas tal van boomen ontworteld, terwijl telefoonpalen af knapten, waardoor de telefonische verbindingen werden verbroken. Op verscheidene plaatsen werden de daken der huizen ernstig beschadigd. Gedurende een korten tijd ging de orkaan hier gepaard met dichte stofwolken. Orkaan teistert Valkenswaard. Donderdagmorgen te kwart voor 12 heeft te Valkenswaard een orkaan groote verwoesting aangericht. Plotseling werd het op dat tijdstip nagenoeg donker en stak een hevige orkaan op, waarbij in minder dan geen tijd twaalf woningen zwaar werden beschadigd. De woning van den heer B. werd het ergste getroffen. Ze stortte bijna geheel in. Gelukkig was er op dat oogenblik niemand in het huis. Men wist het vee nog onder de puinen vandaan te halen. Een zwaar duivenhok werd opge nomen en kwam 70 meter verder terecht.. Behalve in de getroffen buurt werd aan andere huizen in de gemeente geen schade toegebracht. Telefoon- en electriciteitspalen waai den om en de radiocentrale werd geheel vernield. Kind door boomtop getroffen. In de Lijmbeekstraat te Eindhoven rukte Donderdagmorgen de wind den top van een boom af. De 11-jarige W. van N. kreeg het gevaarte op het hoofd en sloeg bewusteloos tegen den grond. In het R.K. Binnengast huis, waarheen de jongen werd ver voerd constateerde men, dat hg een schedelbreuk had opgeloopen. Man overboord geslagen en verdronken. In het nieuwe kanaal tusschen den IJssel en de Gouwe te Gouda is de 35-jarige gehuwde arbeider T. Deel stra uit Waddinxveen, vader van 3 kinderen, van een zandschuit gesla gen en verdronken. Van zakenpand tot theater. Men meldt uit Eindhoven: Het kapitale pand der N.V. Manu- facturenhandel Möller en Schreuder. dat reeds twee jaren aan de Rechte- straat leeg stond en 14 dagen gele den werd ingezet op f 70.000, is thans voor f 76.600 toegewezen aan den heer M. Desmedt te Brussel, direc teur der Eindhovensche bioscoop maatschappij, die voornemens is er een groot theater in te vestigen. Auto met vier personen te water. Een personenauto, komende uit de richting Weesp, is te Nigtevecht door tot dusverre onopgehelderde oorzaak in het Merwedekanaal ge reden. In den wagen bevonden zich vier personen, n.l. een heer en zijn echtgenoote, een 2-jarig zoontje en een meisje van 10 jaar uitBloemen- daal. De dame en het meisje zijn ver dronken. Komt er opleving Ofschoon dat in ons werkloozen- cgfer of anderszins nog niet direct nawgsbaar is, schijnt toch ons eco nomisch leven in het algemeen een trjdelgke opleving te kennen als een gevolg van de dreigende oorlogs spanning, welke de producenten ver leidt om hun voorraden te gaan verhoogen. Ook op het gebied van verdere industrialisatie is wat meer activiteit waar te nemen. Plannen van be- teekenis krijgen vasteren vorm. De oprichting van een groote kamgaren- spinnerij in Tilburg staat thans o.m. vast. y Invordering van schulden. Op wetgevend gebied is er ook een belangrijk nieuwtje. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend om de inning van kleine vorderingen te vergemakkelijken. Voor zoover dergelijke vorderin gen niet worden bestreden zal in de toekomst wellicht een dwanginvor. dering mogelijk worden zonder een kostbare en langdurige procedure, maar eenvoudig op toewijzing van den president der rechtbank. Het is een blijde boodschap voor vele kleine zakenlieden, die hun eigen crediet ondermijnd zien door den onwil tot betalen van een steeds stijgend aantal cliënten, die in de tijdsomstandigheden een excuus voor alles vinden. Men »hamstere" niet De Regeeringspersdienst meldt: Aan de Regeering is gebleken.dat hier en daar het publiek uit vrees voor schaarschte van bepaalde goe deren inkoopen doen boven de nor male behoefte. Daar voor een dergelijke vrees, als uitvloeisel van de politieke span. ning in Europa, NIET DE MINSTE reden aanwezig is, waarschuwt de regeering het publiek, dat het ver standig zal handelen door op geheel normale wijze zijn inkoopen te blij ven doen. De schoenen worden duurder. Bij informatie in den kring der schoenfabrikanten naar de gevolgen van de prijsverhooging van leer op de prijzen der schoenen, werd de vraag„Gaan de prijzen van schoenen stijgen bevestigend beantwoord. Men wijst er op, dat de prijzen van overleder reeds met 20 tot 30 pet. omhoog zijn gegaan, terwijl de prijs van het zoolleder, krachtens bindende afspraak der leerfabrikan- ten, met minstens 15 pet. werd ver hoogd. Een dergelijke ingrijpende verhoo ging in den prijs van de voornaamste grondstoffen moet noodwendig ook den prijs der schoenen doen stijgen. Deze noodzakelijke consequentie moet op de schoenmarkt dan ook reeds duidelijk merkbaar zrjn. Veel eikels en beukenooten. De eerste bloei van de vossebessen op de Veluwe is verdroogd. Voor den tweeden pluk, waarmee binnen kort begonnen kan worden, bestaat veel vraag. De oogst zal echter maar klein zijn, aangezien de struiken weinig vruchten dragen. Hoewel er dit jaar in de bosschen op de Veluwe overvloed van beukennootjes is, worden zij niet geraapt, omdat er haast niets mee verdiend wordt. Voor het rapen van eikels, die er dit jaar ook overvloedig zijn, wordt geringe animo getoond er wordt één cent per kilogram voor betaald. Ontrouw penningmeester. Zaterdag 28 September verliet de heer M. N., hoofd der openbare school te Krabbendijke (Zeeland) de gemeente en is sindsdien niet meer aldaar teruggekeerd. De heer N. was bestuurslid van verschillende ver- eenigingen, o.a. van de Provinciale Zeeuwsche Groene Kruisvereeniging, waarvan hij secretaris-penning meester was. Naar word meegedeeld, is de kas dier vereeniging, die nog een belang rijk bedrag moest bevatten, zoo goed als ledig en ook de boeken zijn niet te vinden. Hevige orkaan boven België. Over geheel België heeft Donderdag èen orkaan gewoed, welke gepaard ging met geweldige stortbuien. Tal van boomen werden ontwor teld. Op de terreinen van de wereld tentoonstelling werden verschillende kleine paviljoens beschadigd. Persoon lijke ongevallen hebben zich voor zoo ver thans bekend, niet voorgedaan. Een hevige wervelstorm heeft Donderdag gewoed boven Antwerpen en omgeving. Vooral het noord-ooste lijke gedeelte der stad werd zwaar geteisterd. Daken werden vernield, schoorsteenen afgerukt, schuttingen omvergeworpen en talrijke boomen ontworteld. De kracht van den wind was zoo groot, dat een politie-agent die op surveillance was, werd opgenomen een tiental meters verder tegen den grond werd gesmakt. Het autoverkeer moest een tijdlang vrijwel stopgezet worden, aangezien de chauffeurs in den ontzaglijken wind hun stuur niet meer meester konden blijven. Monarchie hersteld. De Grieksche nationale vergadering heeft Donderdag de republiek afge schaft en de monarchie hersteld. Tot aan den terugkeer van koning George zal het regentschap worden waargenomen door Kondylis, die een nieuwe voorloopige regeering heeft gevormd. Nieuw verkoopsysteem van Ford. Ieder jaar een nieuwen wagen. Naar uit Detroit gemeld wordt, zal het verkoopsysteem van Ford in de toekomst principieel veranderd worden. Eiken kooper van de nieuwe Ford-modellen, die voor het eerst op de nieuwe auto-tentoonstelling zullen worden uitgebracht, zal aanneming van het volgende betalingssysteem worden aanbevolenhij betaalde bij aankoop van den wagen een bedrag van 100 dollar in contanten. Voorts verplicht hij zich per maand een vast bedrag te betalen, dat al naar gelang het uitgezochte model 18 a 20 dollar bedraagt. Zoolang hij zgn maandelrjksche betalingen volhoudt, garandeert de Ford Mij. hem ieder jaar de levering van een nieuwen wagen tegen inlevering van den ouden wagen. Ongetwijfeld zal door het nieuwe betalings en af zetsysteem het Ford concern nieuwe koopers verkrijgen en overige Amerikaansche automo bielfabrieken, zullen voorzoover hun wagens met die van Ford concur- reeren, op een verscherping van den concurrentiestrijd moeten rekenen. Het systeem geldt voorloopig slechts voor de Vereenigde Staten. G. H. Bouten, telegrafist N. S., Akkerweg 7, van Oeffeit P. M. L. A. Jeurissen, z.b., Lang straat 7 van Eindhoven M. M. v. d. Pas- z.b., Schoor G. 44 van Meerlo G. H. A. Euwals, z.b., Oirlo E 10 van Wanssum; J. M. E. Driessen, dienstbode, Gr. Straat 28 van Horst; A. P. Kessels, dienstbode, Hen- seniusplein 11a van Kerkrade H. H. Hommen, Voorwerker Ned. Heidemij., Henseniusstraat 19 van Maasbree Ch. C. Meulemans, chauffeur, Hen- seniusplein 9 van Meijel P. D. A. M. Hazebroek, Pater, Leunscheweg 2 van Nijmegen S. G. Lucassen, idem, Leunsche weg 1 van Rotterdam J. P. Rongen, dienstknecht, Han- senberg B 26 van Oploo N. Sanders, naaister, St. Annalaan 5 van Deurne. van 1 voor genez kindje. Burgerlijke Stand Venray van 4 Oct. tot 11 Oct. 1935. GEBOREN Hendrikus C. v.d. Heuvel, Langstr. Anna M. L. Poels, Langstraat. Hendrikus M. Willems, Hoenderstr. Leonardus C. Relouw Merseloschew. Albertus H. M. Linders, Oostrum. Petronella M. J. Noyen, Merselo. Gerarda G. Linders. St. Antoniusstr. Petrus J. M. Claassens, Gr. Straat. Johannes J. M. Wilmsen, Veltum. Peter A. W. v. d. Pasch, KI. Oirlo. Peter J. W. Swinkels, Nachtigaal. Elisabeth A. Pas, Bongerdstaat. GEHUWD Gerardus J. H. Rongen 22 jaar landarbeider Maashees, en Petronel Ia H. Hendriks oud 23 jaar te Ven ray, OVERLEDEN Franciska Steeghs echtgenoote van M. van Dijck 66 jaar Merselo. 1 Patient St Servatiusgesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 27 Sept. tot 4 Oct. 1935. INGEKOMEN M. A. J. Arts dienstbode, Kruis straat 4 van Nijmegen Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Con gregatie en collecte voor St. Petrus Liefdewerk, half 3 herhalingscate chismus voor de meisjes, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Luduina Beukers, 8 uur jaarg. voor Hendrina Martens en ouders, 8 uur leesmis voor de overl. leden der St. Ludovicusvereeniging. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor de Gebr. Piet, Joseph en Martinus Janssen., 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Mart. Hubertus Heesen en Johanna Wilhelma Voesten. Woensdag half 7 gezongen H. Mis ter eere van den H. Gerardus Majella, half 8 besteld jaarg. voor de vrouw Van Karei Rutten, 8 uur jaarg. 2de klas voor Julia Josephina Verbunt. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 gezongen H. Mis voor de schildersbond St. Lucas, 8 uur jaarg. 2de klas voor Petronella Camps; ouders en zusters. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Niessen en ouders. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. A.s. Zondag 20 Oct. Missie-Zondag collecte Voortplanting des Geloofs. De geloovigen worden vriendelijk" verzocht in 't vervolg de stoelen en de bankjes achter in de kerk geheel vrij te laten onder de H. Mis van uur doör de week en om half 8 op den 1ste Vrijdag der maand. Alle kinderen die om half acht 's morgens naar de H. Mis komen of 's avonds naar 't Lof moeten plaats nemen op de kleine bankjes van 't middenschip. Bij 't Communie gaan komen de kinderen na de geloovigen. Alle ge loovigen worden verzocht om hier aan mee te werken op deze wijze worden de verpachte plaatsen zoo veel mogelijk vrij gehouden en wordt de eerbied en orde in de kerk be waard. K. J. V. Dinsdag 89 Godsdienstclub. Woensdag 79 Naaicursus. 7Va8Y2 Gymnastiek. 81/,,9Vj Zangclub. Vrijdag 7—9 Naaikrans. Patroonheiligen H. Familie. B. Flipsen, M. Wismans, Fr. van Geenen, A. Neuvel. J. v. Mil, P. Cleophas, J. Kemps, V. Asselberghs, A. Janssen, G. Willems, H. Willems, A. v.d. Sterren. Paterskerk Zondag de hl. Missen om 5, 6 en 7 uur, kwart over 8 de Hoogmis met preek. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde, kwart over 5 gez. Vespers, half 6 Lof met oefe ning van den Octobermaand. De Hoogmis wordt opgedragen tot in tentie van een 25j. Huwelijksfeest. Maandag half 7 en 8 uur bestelde leesmis en half 8 gezongen dienst voor Anna Maria Elisabeth Boom van Dijck. Op de weekdagen half 6 Lof met Rozenhoedje. Dinsdag gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat, om half 8 gezongen h. Mis ter eere van St. Antonius. Vrgdag half 8 gezongen h. Mis. Zaterdag volle aflaat voor alle ge loovigen wegens feest van den H. Petrus van Alcantara. Iedere dag om half 8 h. Mis voor klooster en weldoeners. Derde Orde. Na de Hoogmis bestuursvergade ring van de D.O. 10 uur buitenkerkelijke vergade ring meisjesafdeeling Jonge D.O. De processie naar de Smakt is tot nader te bepalen datum uitgesteld. Patronaat. Om kwart voor elf Congregatie vergadering van de jongens. Commu niedag voor de leden van „De Valk". Na 't Lof, dus om 6 uur, film voor de leden van de verschillende patro- naatsafdeelingen, dus voor klein-, 'zal op Maand nam. 3 uur in Venray, Hensei zoeke van den Floet publiek Een huis met Venray aan h D 2490, groot 7< Voorts het e: hout bij het hui gen met patent Vooraf te bez

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2