OVERJASSEN REGENJASSEN Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. JEAN LEMMENS VENRAY Sneeuwklokje Sneeuwklokje De Middenstand Buitenland. Binnenland. ingezonden. Provinciaal Nieuws Zo n Aspirientje helpt toch maar! Zaterdag 12 October 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 41 WEET wat u EET Machinaal bereid Hygiënisch verpakt! PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 77» ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Room-IJs Chocolade-IJs Cltroen-IJs Liter thans 50 ct. 'I, 25 ct. Onmisbare schakel in ons economisch leven. De M.I.C.a. De M.I.C.A. middenstands- campagne is een o.i. hoogst noodige actie, welke, als de uit voering van het plan aan den opzet beantwoordt, ook gunstige gevolgen zal hebben. In de dagen van 14 26 Octo ber zal het publiek worden op gewekt om te koopen bij mid denstanders en werken te laten uitvoeren door de kleinere onder nemers. Is het dan, zoo hooren we al vragen, niet vanzelf-sprekend, dat de inenschen koopen bij de winkeliers dat zijn immers de middenstanders hun timmer werk laten doen door den tim mermansbaas, hun verfwerk uit besteden aan den schilders patroon Zoo hóórde het te zijn, ja Maar zoo i s het helaas niet altijd meer. Wanneer we spreken van den middenstand, dan doelen we op den bona fide-winkelier, die door vakkennis en ervaring wéét, wat hij inkoopt en dus ook wéét, wat hij verkoopt. We doelen op den man, die vertrou wen en crediet heeft te verliezen en dus garant kan en wil wezen voor wat hij levert. We hebben het oog op dengene, die zijn plaats kent tegenover den cliënt, hem beleefd en voorkomend weet te bedienen, waardoor deze rustig keus kan bepalen, steunend op en vertrouwend in een gegeven aanbeveling. Als middenstander beschouwen we niet den beunhaas die van de hak op den tak springt, van daag scharrelend in dit en mor gen handelend in dat. De beun haas, die met een gebaar van „wat een ander kan, kan ik óók," den eerlijken werker diens boter ham misgunt en er in elk geval de kaas van poogt af te grissen prijzen bedervend, rommel koo pend, „concurreerend" door te knoeien en zijn leveranciers niet betalen. Eéndaagsvliegen, die van hun eigen handel niet beter worden, maar ha hun vertrek het gezaaide verderf achterlaten in de zaak van hun buurman. Als we zeggen Koopt bij- of geeft opdracht aan den midden stand, dan bedoelen we óók op te komen tegen het schadelijke en dure eigen-gepruts, waartoe velen wei is waar komen door vermindering van het inkomen, maar dat hun toch niet van voor deel zal blijken, ais serieus wordt nagegaan, wat precies de eigen kosten zijn en hoeveel aan waarde men door ondeskundige behan deling vernielt. Tenslotte: als we zeggen: „Koopt bij den middenstand en gunt den kleinen ondernemer een karweitje", dan beteekent dat een opwekking om aan de be zuinigingen van uit- of afstel een einde te maken, èn omdat uitstel, nog minder afstel van noodzake lijke aankoopen of het doen ver richten van onderhoudswerken, werkelijke besparing kan brengen, èn omdat zoowel voor den arbeider, den rentetrekker, den gepensionneerde, den ambtenaar, ja voor iedereen, de toestand slechts beter kan worden, als het algemeene welvaartspeil weer wordt verhoogd. Daartoe is een verbeterde levenskans voor den middenstand benoodigd, omdat deze een belangrijke maatschap pelijke groep vormt, minstens gelijkwaardig aan elke andere klasse der samenleving. Leven dige handel, florisante zaken, ze stimuieeren heel het openbare leven. Middenstanders zijn de menschen, die het geld roulee- rende houden, ze ontvangen het en geven het door, het komt weer bij ze terug en ze laten het weer gaan naar anderen. De ware middenstander is de trouwe dienaar en de helpende toeverlaat van het publiek, de man, die zijn hart verdeelt tus- schen het artikel en den klant. En die zich op billijk sobere wijze laat honoreeren voor zijn diensten. De leuze „Koopt bij den Mid denstand" heeft de aanvulling van een tweede leuze benoodigd n.l. van „Koopt zooveel mogelijk ter plaatse, waar ge zélf uw geld verdient." Alles immers, wat we hier- bovenals geldend-in-het-algemeen aanvoerden, klemt óók nog eens afzonderlijk voor het plaatselijk gemeenschapsleven. We moeten voldoen aan de neiging, welke van natura in ons is en onze grootste interesse doet uitgaan naar degenen, die ons het naaste zijn. Dat is een menschelijkheids- overweging en bovendien een zaak van verstandelijke orde. Als we meewerken aan de welvaart van plaatsgenooten, dan zullen we in velerlei vormen van die verhoogde welvaart profiteeren Waar het den middenstand goed gaat, daar is handel en vertier, verhoogde arbeidsgelegen heid en daar kan de gemeente of meer doen dan in andere plaatsen of er kunnen belastin gen worden verlaagd. Ons eigenbelang is gekoppeld aan het algemeene plaatselijk be lang. Brengen we ons geld naar elders, dan zullen méér eigen plaatsgenooten gedoemd worden om hun handen te gaan ophou den en de onverstandige koopers, die hun „voordeel" elders zoch ten, moeten in die opgehouden handen in dubbele portie neer leggen, wat ze enkelvoudig mis gunden. Laten we elkaar helpen en steunen, elkaar vertrouwen. Plaatsgenoot tegenover plaats genoot. Dat is solidariteit van de beste soort. Om die solidariteitsgedachte te bevorderen: de hér-inschakeling voor de volle honderd procent van den middenstand in het eco nomische leven en het steunen in het bijzonder van de plaatse lijke winkeliers en -ondernemers door de plaatsgenooten, daartoe is de M.I.C.A. opgezet, In die sleer van harmonie moet de massa zich, vertrouwen schenkende en wekkende, laten opnemen. Dan slaagt de M.I.C.A ten volle Hetgeen we den Middenstand toewenschenMd. De stand van het krijgsbedrijf. De Donderdag j.l. begonnen Ita- liaansche opmarsch heeft zich niet bepaald voorspoedig ontwikkeld, de tegenstand der Abessiniërs schijnt zeer hardnekkig te zgn geweest. De hoofdaanval ging van het Noorden uit en was gericht op Adoea; de stad, welke haar naam verbond aan de groote Italiaansche nederlaag van 1896. De eerste boodschap der Iialianen in Abessinië was blijkbaar het uit- wisschen van den ouden smaad. Hoewel Adoea slechts 20 K.M. gelegen is van de linie, waarop het Abessinische leger reeds voor het uitbreken der vijandelijkheden was teruggetrokken, heeft het tot Zon dagmorgen half 11 geduurd, eer Adoea kon worden veroverd. In de voorafgaande dagen waren er her haaldelijk berichten geweest over Adoea's val, maar al die berichten bleken achteraf onjuist. Er moet ontzettend gevochten zrjn en aan beide zijden zijn de verliezen zwaar. Adoea en de troepen van Ras Seynoem zijn dagen achtereen ver geefs met bommen en granaten be stookt en Zondagmorgen hebben de Italianen zelfs straat voor straat van Adoea op de zwarte verdedigers moeten verov.eren. De troepen van Ras Kassa, 50.000 man sterk, in snel tempo oprukkende om Ras Seynoem ter hulp te komen, waren nog slechts 10 K.M. van Adoea, toen de stad in handen der Italianen viel. Mussolini's schoonzoon gewond Een belangrijke rol bij den opmarsch naar Adoea vervulden de Italiaansche vliegtuigen. Een der eskaders werd gecommandeerd door graaf Ciano, den schoonzoon van Mussolini. Uit Rome meldt Havas, dat deze graaf Ciano tijdens het bombar dement van Adoea door verscheidene kogels werd gewond. Strijd op drie fronten. Na de verovering van Adoea is de opmarsch der Italianen in zuidelijke richting voortgezet, yaarbij hun een drietal plaatsjes in bezit kwamen. Vliegtuigeskaders banen den troe pen een wegzoo werd ook Antalo, 160 K.M, ten .zuiden van Adoea reeds hevig vanuit de lucht gebombardeerd. Een tweede gevechtsfront vormt zich in het Oosten, waar de Italianen langs den berg Moussali trachten op te rukken. Veel bijzonderheden zijn van hier niet bekend. - In het Zuid-oosten ontwikkeld zich ook een offensief vanuit Italiaansch Somaliland. Oeal Oeal (ook wel ge schreven Wal Wal), waar zich in December van het vorig jaar het aanleiding-gevende conflict voordeed, werd thans door de Italianen ver overd, die het land van Ogaden voor een deel bezetten en hun vliegtuigen in de richting Harrar, de tweede stad van Abessinië dirigeeren. Ook op dit front schijnt echter de tegen stand hardnekkigzelfs werd de herovering van Oeal-Oeal door de Abessiniërs gemeld. Ondanks alle opgeschroefde feest vreugde in Italië over de overwin ningen in Abessinië, is het militaire succes der Italianen trots hun over wicht en het bezit der modernste moordtuigen, maar zeer poover en deskundigen verwachten bij den verderen opmarsch zwaren Abessi- nischen tegenstand. En inmiddels heeft Italië op het diplomatieke front te Genève een pijnlijke moreele nederlaag geleden, doordat het unaniem werd aange wezen als breker van zijn eed. ,,De barbaarsche staat Abessinië heeft zijn woord gehouden en de fakkel drager der beschaving, Italië, heeft zijn eed gebroken", zoo constateert sarcastisch een Engelsch blad. Of de oorlog of de beschaving moet door het menschdom worden prijsgegeven, zoo concludeert terecht senator Borah. De Anglicaansche aartsbisschop van Canterburg protesteert tegen de machinale slachting van de bevolking van Abessinië. AANPASSING. Het Bezuinigingsplan is aange nomen. Het voorziet in nieuwe salaris verlagingen, heft belangrijke sociale instituten op, vermindert de arbeids gelegenheid. We moeten ons „aanpassen." De regeering benoemt een „com- sissie" welke de mogelijkheid zal „onderzoeken" van verlaging der prijzen van de voornaamste levens behoeften. Ongeveer tegelijkertijd werden de graanrechten verhoogd, met als ge volg stijging van den broodprijs. Door verbetering van de export mogelijkheden gingen ook de varkens- prijzen omhoog. Wachtzegt de overheid, daar zullen we nog een schepje óp doen. De crisisheffing werd van 6 op 9 cent per pond levend gewicht ge bracht, zijnde 50 pet. méér. In Rotterdam en Den Haag werden uit protest op Maandag j.l. geen varkens geslacht. Naar het oordeel der organisaties is een nieuwe heffing op een volks voedsel als varkens vleesch ontoelaatbaar en niet in het belang van den consument. Neen, zeker niet. Maar misschien is het in het belang van den gulden en dat is toch wel prettig. Voor degenen althans, die guldens overhouden en ze dus niet behoeven op te consumeeren aan duurder brood, duurder vleesch, verhoogde belasting. Het kan best zijn, dat het alles niet anders kan en onze uitval der halve onredelijk is, maar het is onduldbaar, dat het volk telkens nieuwe lasten worden opgelegd, terwijl aan den anderen kant de volkswelvaart beetje voor beetje wordt af- en weggeplukt, zonder dat er gezegd wordt waarom de offers noodzakelijk zijn. Men tart eenvoudig de volks sentimenten met de instelling van een commissie, welke moet streven naar verlaging van de prijzen der eerste levensbehoeften, terwijl te gelijkertijd die prijzen met kunsten geweld omhoog worden gedreven. VADER WAS JARIG. Vooral tegenwoordig heeft 't leven vele scherpe kanten en telkens als de mensch tegen zoo'n hoek opbotst prijst hij zich gelukkig, dat er ten minste een vloekverbod bestaat. Dat heeft je op je lippen leeren bijten. Te Arcen bij de Nederlandsch- Duitsche grens, kwamen twee jon gens, een van 11 jaar en een oudere jongen, 's avonds tegen 8 uur uit een van de op Nederlandsch gebied gelegen grenswinkels, vanwaar ze zich naar een op Duitsch gebied liggende boerenhoeve wilde begeven. Plots werden ze aangeroepen door een Duitschen grensbeambte en ze aarzelden een oogenblik, of ze wel zouden stilstaan, want de jongens hadden geen zuiver geweten. De boer van de hoeve was jarig en deswege hadden het knechtje en de lljarige zoon op het nabijgelegen Nederlandsch gebied een kleinigheid gekocht als verrassing. Het kind, de eenige zoon van den boer, had een paar sigaren bij zich voor zijn vader en een pakje tabak. Hg kneep de cadeautjes in z'n warme knuistjes, toen ie nadacht over wat hij zou doen. Meteen viel een schot. Dood Neen, niet vloekenlezer. Wet is wet en recht is recht. Laten we liever bidden, dat God de menschheid nog eens Zijn Geest zende, opdat we ophouden elkaar te knevelen en te tergen met militaire of economische wapenen, elkanders handel te verlammen, eikaars bestaan te bedreigen, met bloedigen blik elkaar bejagende langs de „bescher mende" grenzen, welke de solidari ty en den zin tot samenwerking der volkeren gescheiden houden. HET COMITé. Venray, 9 Oct. '35. VENRAY, 12 Oct. 1935 Plechtige Installatie van den HoogEerw. Heer Deken Berden te Venray. Ondanks de afwezigheid der zon gaven tal van uitgestoken vlaggen aan Venray een recht feestelijk aan zien. De belangstelling der Venray. ers, oud en jong, was als steeds, wanneer Venray de Priesters kan eeren. Alle vereenigingen, die in het bezit zijn van vkandel of vlag namen deel aan den stoet, die den nieuw benoemden Deken hun hulde en eerbied zou betoonen. VOOR Zeer geachte Redactie. Om legende-vorming tegen te gaan, voelen we ons verplicht U nogmaals beleefd om plaatsing van het onder staande te verzoeken. Bij de jongste Gemeenteraadsver kiezing werden aan „lijst' Pubben" 5 zetels toegewezen. Afspraak was, dat de 5 candidaten met het hoogst# aantal verkregen stemmen de zetels zouden innemen, met dien verstande, dat dhr. Poels de stemmen, die dhr. Pubben aan den algemeenen kies deeler over hield, bij de zijne mocht tellen. Zulks was geschied, wijl Merselo verreweg het grootste aantal stem. men had en men 't daar in de hand had deze zóó te verdeelen, dat twee candidaten tot de hoogsten behoor den. Dit was wel de verwachting niet, doch er was toch niets tegen, dat de stemmen, die Merselo over had ook voor Merselo bleven. Eerst was nu voorgesteld: alle stemmen, die dhr. Pubben over heeft in Merselo aan den lijstkies- deeler, gaan op den 2den candidaat van Merselo over. Nadat echter opgemerkt, was, dat dit getal niet was vast te stellen, aangezien de inwoners van Merselo gedeeltelijk te Venray-Dorp stemmen en er in Merselo ook nog inwoners van Weverslo en Heide ter stembus komen, is dit voorstel teruggenomen en vervangen door alle stemmen, die dhr. Pubben over heeft, maar nu over heeft aan den algemee nen kiesdeeler gaan over op dhr. Poels. Zoo en niet anders is de afspraak en is dit vastgelegd in het schrifte lijk, door alle candidaten geteekend accoord, nadat dit duidelijk was voorgelezen. Tot tweemaal toe is aan alle aanwezigen, ook aan de candidaten gevraagd, of het zóó juist was weergegeven. Als dhr. Steeghs daar zijn hand- teekening nu onder zet, is hij voor het vaststellen van dezen tekst mede verantwoordelijk en gaat het niet aan wie dan ook vervalsching of verdraaiing der afspraak rechtstreeks of indirect in de schoenen te schuiven. Dat het Comité niet vergaderde is eenvoudighet had niets te beslissen. Dhr. Poels mocht de stemmen, die over waren, bij de zijne tellen; het comité niet. De voorzitter heeft er zich toe bepaald de beide Heeren, die om den 5en zetel dongen, een afschrift van den tekst der afspraak te bezorgen, dhr. Poels vragende te beslissen. Omdat door het terugtrekken der candidaten van Venray-Kom en Heide uit die omgeving nu veel stemmen, die voor de lijst bedoeld waren, op dhr. Pubben waren uitge bracht, was het comité van oordeel, dat de afspraak bevoordeelend voor Merselo's 2en candidaat werkte. Deze opmerking is, billijkheidshal ve tegenover Castenray, nog door den Voorzitter ter kennis van dhr. Poels gebracht. Deze heeft daarna beslist en de zaak was uit. Dat dhr. Steeghs hierbij ook als raadsman fungeerde, kan 't comité niet helpen. Zelf beslis san mocht en kon het niet. Op alles, wat inzenders verder buiten de zaak om erbij hebben ge haald, gaan wij niet in. Alleen wen- schen wij in waardeering voor den arbeid van onzen lijstaanvoerder bij niemand achter te staan. De origineele tekst der afspraak is voor eenieder ter inzage bij den Voorzitter. Verder doen ook wij deze onder linge zaak het zwijgen toe. Met dank aan de Redactie, Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de on overtroffen bestrijder van ver koudheid. Na Uw verkoudheid zult U mef zo velen zeggen: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 fabl. 70 ets. en oranjezakies van 2 tabl. a 10 ets. Het was een heele drukte op het Henseniusplein, waar de stoet werd gebouwd en in de richting van Langstraat, Paterslaan en Paters- straat werd gezonden, naar mate de talrijke vereenigingen zich aansloten. Een woord van hulde voor den goeden gang van zaken, past hier te brengen aan de organisatoren en leiders, die onvermoeid in het getouw waren om alles als 'op rolletjes te doen loopen. Dat dit bereikt werd kon ieder constateeren. toen de feeststoet in de Groote Straat onder de toonen van verschillende muziekgezelschap pen arriveerde en opmarcheerde naar het Stadhuis, waar Mgr. Bauduin met den HoogEerw. Heer Deken en zijn familie op de pui stonden, te midden van den Gemeen teraad met den Edelachtbare Heer Burgemeester v. d. Loo en het Kerk bestuur. Een stoet van lieve bruidjes met bloemen in hun handjes, gaven zoo als ze daar stonden op de trap pen aan het geheel een pracht aan zicht, waarbij het rood der Mis- dienaarskleeding schoon uitkwam. Nadat de stoet onder het brengen van den Romeinschen groet was voorbij getrokken, hield Burgemees ter v.d. Loo een schoone welkomst rede tot den HoogEerw. Deken waarbij hrj de aanhankelijkheid der Venraysche bevolking schetste ten opzichte van de Priesters en hun Katholiciteit. Spreker gaf gaarne de verzekering, dat het wereldlijk gezag met het geestelijk gezag zal medewerken aan het welzijn der bevolking. Nadat de HoogEerw. Heer Deken Berden op deze rede geantwoord had begaf men zich naar de mooie Venraysche Parochiekerk, voor welks deur de Weleerw. Heer Kapelaan Theunissen met een schitterende toespraak aan den nieuwen Herder de sleutels der Kerk aanbood als symbool zijner ambtsaanvaarding. Ook hierop sprak de HoogEerw. Heer Deken eene korte rede uit waarin hij de hoop uitsprak, dat door zijn handen vele stroomen van genade over Venray zouden neer komen, waarvoor hij gaarne dagelijks in de H. Mis zou bidden. Nadat de deuren ontsloten waren en de talrijke parochianen het groote kerkgebouw tot in de hoeken gevuld hadden, werd door Mgr. Bauduin vanaf het Hoogaltaar den benoe mingsbrief van Z. Exc. den Bisschop van Roermond voorgelezen, waarna Mgr. den nieuwen Deken overeen komstig de liturgische plechtigheden geleidde naar Biechtstoel, Doopvont, Klok en Preekstoel. Deze rondgang geschiedde in tegenwoordigheid der ZeerEerwaarde Heeren Pastoors van Oirlo en Wanssum. Hierna beklom de HoogEerw. Heer Deken den kansel, alwaar hij het Evangelie van den Goeden Herder voorlas en in een mooie toespraak dank bracht aan Z. Exc. den Bisschop van Roermond voor zijn benoeming, Mgr. Bauduin voor de instailatie en verder aan allen, die in eenig opzicht hebben medegewerkt tot deze plech tige installatie. De Spreker herinnerde er aan, dat hij voorheen als Rector werkzaam was aan de Genadekapel van Onze Lieve Vrouw te Oostrum, waar de eerste processie, die hij aldaar ont ving van de parochie Venray was. Spreker stelde gaarne zijn aange vangen werkkring onder de schutse der Lieve Vrouwe en sprak de hoop uit, dat het vurige Eucharistische leven der parochie, ingeleid doorzijn niet hoog genoeg te roemen voor ganger, den Hoogeerw. Heer Deken Thielen, zou blijven voortgaan. Met den steun van het gebed der parochianen om Gods zegen, hoopt Spreker veel voor het heil der parochie te kunnen bereiken. Hierna volgde een plechtig Lof met processie, waarna er op de pastorie gelegenheid was om den nieuwen Deken te begroeten, waar van door zeer velen gretig gebruik werd gemaakt. Venray's Harmonie gaf hier bij monde van den president Dr. Sala aan den Hoogeerw. Heer Deken de verzekering dat de Har monie de aloude traditie zou voort zetten van opluistering der kerke lijke plechtigheden, waarvoor de Hoogeerw. Heer Deken onder toe zegging van steun zijnerzijds, gaarne dank bracht. Nakeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den. dat de NAKEURING VAN SPRINGSTIEREN alhier zal plaats hebben op Dinsdag 22 October 1935, des voormiddags te 11 uur, Hense niusplein, voor de gemeente Venray, Meerlo en Wanssum. Venray, 9 October 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Een die uit een smokkelauto viel. Praatjes, die men niet geloofd. Da 35-jarige koopman J. C. van den B. uit Venray, was bij de Recht bank in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Roermondschen Kantonrechter, waarbij v.d. B. wegens smokkelarij van margarine was ver oordeeld tot f 500 boete of 30 dagen hechtenis. In den vroegen morgen van 3 Juni sommeerden een tweetal kommiezen onder Kessel eèn auto "wn halt te houden. Toen deze echter trots deze sommatie doorreed, werd hij achter volgd, waarbij de noodige schoten vielen. Tenslotte stopte de achter volgde wagen en aan weerszijde rolde er een man uit. Verdachte rolde er links uit en werd direct gegrepen. Waar de stuurinrichting aan de linkerzijde zat, werd v.d. B. voor den bestuurder gehouden. Verdachte ontkende echter de be stuurder te zijn geweest. Hij was maar zoo met een man die hij niet kende meegereden, en het was ook niet de man, die rechts uit den wagen was gevallen, die had bestuurd maar een derde, die kans had gezien te vluchten. De beide ambtenaren getuigen echter uitdrukkelijk, dat er geen derde persoon was geweest, terwijl verdachte zoowel van den Officier van Justitie als van de zijde der groene tafel te hooren kreeg, dat hij die flauwe smokkelaarspraatjes maar elders moest verkoopen. Het vonnis werd bevestigd. Uitslag wedstrijd (keuring) in Hoefbeslag op den Paardenfokdag ter gelegen heid van de 2e Noord-Limburgsche Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Venray op Maandag 16 September. De bekroonde paarden waren N^r 49 Mimie van Wehr, eig. Jean H. Burgers, Volen-Venray, hoefsmid Hub. Lucassen, Venray, Patersstr. 8% p. No. 55 Irma van den «^Molenhoek, eig. J. Derikx, Oirlo, hoefsmidHub. Lucassen, Venray, Patersstr. 8' p. No. 61 Brunette v. Hagerhof, eig. Gebr. van Wylick, Venlo, hoefsmid P. Giesen, St. Martinusstr. Tegelen, 8 punten. No. 72 Rika van Giemhof, eig. J. Angenendt, Meerlo, hoefsmid: G. J. Kusters, Meerlo. 8 p. No. 74 Elza K. 18531, eig. W. Smits, Meerlo, hoefsmid: G. J. Kusters, Meerlo. 8 p. No. 77 Betje van Heibloem, eig. L. Heidens, Sc hoor-Venray, hoefsmid L. Goumans, Oirlo-Venray. 8 p. No. 83 Zaïre K. 11487, eig. W. Smeets, Helden, hoefsmidTh. Ver- bugt, Helden-Panningen (Everlo). 8p. No. 84 Henrica K. 13109, eig. P. Duyckers, Castenray, hoefsmid: L. Goumans, Oirlo-Venray. 83/4 p. No. 91 Bertha K. 16425, eig. W. Hendrikx, Wanssum, hoefsmidM. Cuypers, Geisteren. 8 p. No. 94 Caprice K. 16421, eig. W: v. Dijck-Duyckers, Oostrum, hoefsmid. Hub. Lucassen, Venray, Patersstraat 8y4 p. No. 99 Fee de Grandglise, eig. A. Poels, Venray, hoefsmid Hub. Lucas, sen, Venray, Patersstraat. 83/4 p. No. 106a Hermine K. 10142, eig. Ant. v. d. Pasch, Beringen-Helden, hoefsmidTh. Verbugt, Helden- Panningen (Everlo). 8 p. No. 109 Marie 1 K 15613, eig. J. H. Claes, Weverslo-Venray, hoefsmid J. Janssen, Merselo-Venray. 8 p. No. 118 Liza K 6468, eig. Fr. Hen drikx, Wanssum, hoefsmid: L. Wijn hoven, Wanssum. 8 p. No. 122 Bertha de Lembecq, eig. Gebr. Bartels, Blerick, hoefsmidP. Niessen, Blerick. 8 p. No. 123 (81a) Frigga K. 18026

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1