l Paardenvi I Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker's Abdijsiroop America Adverb Dankte Bakkerij- Tenfoon«J NAAR V BIEDT Zi nel das- ol een mi najaars! -ai Hiep Hoera". Het is de titel van de film, maar tevens onze oprechten uitroep van voldoening, door de Directie van Luxor, dat zij in staat is haar bezoekers dezen film aan te bieden. Niet te veel dialoog, doch levendige en vooral afwisselende actie. Een paar lollige jongens die twee, die in een overrompelend tempo, alle harten der toeschouwers zullen veroveren. Daar is „Hiep Hiep Hoera" nu zoo'n echte film voor, waarvoor behalve een kostbare ensceneering, honderd lieftallige meisjes zorg dragen. Als we een weinig wilden over drijven, zouden we van een super schlager kunnen spreken, en dat zou heusch nog niet zoo gek zijn, maar eindigen in ieder geval met de stellige verzekering, dat „Hiep Hiep Hoera" een kostelijke film, en het geheele programma alleszins aan te bevelen is. Volksconcert. Het volksconcert te geven door de Harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum wordt a.s. Zondag 22 Sept. niet gegeven op het Henseniusplein doch te Oostrum. Aanvang 5 uur. Vuurwapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat de aangevraagde machti gingen tot het voorhanden hebben van een vuurwapen (voor zoover ze verleend zijn) kunnen afgehaald worden ter Secretarie tot 26 Sept. a.s. Machtigingen, die op genoemden datum niet zijn afgehaald vervallen. Venray 20 Sept. 1935. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. GEVONDEN een rijwiel, een porte feuille, een paardenhalster. Inlichtingen Gemeente-politie. Gouden Kloosterjubilé. Donderdag herdacht de Eerw. Zuster Eligia in het St. Joseph- klooster alhier haar gouden klooster- feest. Meer dan 40 jaar hiervan bracht zij door in het klooster te Venray, waarvan vele jaren ook als kosteres. Onze Harmonie bracht de jubilaresse 's avonds een serenade. Dinsdagmorgen is de heer A. C. alhier op den Wanssumsche weg met zijn auto tegen een boom ge reden, waardoor hij met zijn hoofd door de voorruit sloeg. C. bekwam verschillende snijwon- den en moest zich onder dokters behandeling stellen. Op het tentoonstellingsterrein kwam een jongeling uit Oirlo te vallen, waardoor hij een beenbreuk opliep. Een persoon uit Helden werd hier door een stier omvergeloopen en bekwam een trap van dit dier. Beiden werden naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Doodelijk auto-ongeluk te Smakt. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur had op den weg VenrayMaashees nabij den Buus een ernstig auto ongeluk plaats, waarvan de 57-jarige echtgenoote van L. Rutten, wonende aldaar, het slachtoffer is geworden. Op bovengenoemd tijdstip kwam de autobus van de Firma Verrijdt uit Grave, welke werd bestuurd door den zoon van het slachtoffer, waarin vrouw Rutten was gezeten. Juist voor de woning van genoemd slacht offer stopte de chauffeur. Zijn moeder stapte uit, liep achter de bus om, en werd gegrepen door de auto van den kermis-exploitant A. Galle uit «Rotterdam, die op weg was naar de kermis te Horst. Mej. R. werd tegen den grond gesmakt en bekwam 'n diepe hoofdwonde en verloor veel bloed. De Eerw. Heer Rector van de Smakt, welke spoedig ter plaatse was, heeft haar nog voorzien van het H. Oliesel. Ook Dr. Bloemen uit Venray was vrij spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood consta- teeren. Wachtmeester Theunissen uit Ven ray leidt het onderzoek. De verslagenheid der familie was groot. Voor extra fijne Vleeschwaren gaat men naar H. POELS-Kellenaers. St. Christoffel bekroond te Geleen. Heden gewerd ons de officieele uitslag van het op 28 Juli j.l. ge houden Bondsfeest te Geleen. Dat „St. Christoffel" haar oude reputatie wist te handhaven moge blijken uit onderstaande Leden2e prijs Brug2e prijs Rek stok 2e prgs Pyramiden2e prijs Vrije Oef. (eigen gekozen) 3e prijs Vrije Oef. (verplichtend). Aspiranten2e prijs Vrije Oefen, (verplichtend) 3e prijs Vrije Oefen, (eigen gekozen) 3e prijs Brug3e prijs Rekstok. Dit succes moet voor bestuur, leider en leden wel een bijzondere voldoening zijn. Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer! Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nóg sneller en nóg krachtiger werkt. Begin vandaag nog er. vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende Het beproefde hoest-geneesmiddel Verhoogde werking door eenige nieuwe toevoegingen. Verlaagde prijzen: f 0.75, 1 1.25, f 2 - per flacon. Overal verkrijgbaar. Servatlus-Omroep. Zondag zal dan de competitie be ginnen ook voor de I.V.C.B. Jammer genoeg moet het eerste nog werkloos blijven, daar buiten onze schuld de wedstrijd WanasumServatius werd uitgesteld. Zondag 29 Sept. opent Servatius I het nieuwe seizoen door een thuiswedstrijd tegen Brakken- stein. Servatius II heeft reeds een offi cieele wedstrijd gespeeld en wel tegen R.K. V.V.C., welke met 30 gewon nen werd. Zondag speelt Servatius II thuis tegen America. Het zal een zware wedstrijd worden voor het tweede, doch daar er in de eerste wedstrijd zulk goed spel te zien was, hebben wij heel veel vertrouwen in dit elftal. Veel succes voor deze wedstrgden voor de verdere competitie. Op het terrein zgn nieuwe dona teurs-kaarten te verkrijgen. Valk-revue. De Valk H Helios II 7—3. De Valk I Helios I 6—4. Zooals we verwacht hadden, zouden de Venrayers in Wychen geen ge makkelijke taak krijgen. Toch moest Helios twee nederlagen slikken. Beide wedstrijden zijn een mooie voorbereiding geweest voor de a.s. competitie. Morgen opent De Valk II de com petitie met een thuiswedstrijd tegen T.O.P. terwijl het 3de elftal Sparta n in eigen omgeving gaat opzoeken. Een voorspelling durven wij niet geven. Een gelijk spel achten we het meest waarschijnlijk. De Valk I speelt haar laatste oefenmatch tegen D.O.S. I uitDeurne. Veel succes, Valken! De Horster Veemarkt. A.s. Dinsdag 24 September. Kermis Dinsdag, 24 Sept. wordt te Horst weer een hoornvee- en varkensmarkt gehouden. We meenen wel te kunnen vol staan met enkel aan dit feit te herinneren, zonder ons te verdiepen in de mogelijkheid van drukke of minder drukke aanvoeren in de diverse categoriën. Uit den aard der zaak bestaat er voor deze kermis-markt altijd groote publieke belangstelling. Dat die belangstelling nog vermeerderen zal na de groote successen welke de veefokkers uit het rayon Sevenum en Horst en omgeving met hun in zendingen behaalden op de Nationale Tentoonstelling te Utrecht en op de rundvee-dag te Venray, zal zelfs de grootste pessimist voetstoots moeten toegeven. OVERLOON. De loondorscher B. Beunen had het ongeluk te dicht big de drijfriem van de dorschmaehine te komen waardoor hg werd gegrepen en rondgeslingerd. Met een gekneusde schouder en hoofdwonde moest hij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Het 4-jarig zoontje van M. Ewals had het ongeluk in een ketel kokende soep te vallen. Met ernstige brandwonden overdekt werd dokters hulp ingeroepen. Vorige week Vrijdagavond ge raakte ter hoogte van de boerderg van C. Huismans „in 't Vlak" alhier een autobestelwagen van den heer P. Lemmens uit Nijmegen, die op weg was naar zijn ouders te Oostrum, door onbekende oorzaak plotseling in brand en brandde totaal uit. De inzittenden konden zich nauwelijks in veiligheid stellen. -r- Verleden week Zaterdag werd alhier het oudste lid van de St. Theobaldus-gilde grafwaarts gedra gen en wel de ruim 85-jarige H. Giebels. De gildebroeders gingen met omfloerst vaandel den lijkstoet vooraf en bewezen zoodoende de laatste eer aan het altijd trouwe lid. Op de gehouden algemeene ledenvergadering van den Missie- naaikring alhier werden als bestuurs leden gekozen Mej. A. v. Daal- Vijgeboom, pres., Truus Henckens, sec., M. Hendriks, M. Kersten en B. Creemers. Verder werd besproKen de verdee ling van de werkzaamheden voor dezen winter om weer met ijver voor de missie te werken. Het niet meer in aanmerking komende bestuurslid mej. M. Henckens werd dank gebracht voor haar vele werk zaamheden. Mgr. Dr. G. Lemmens In aansluiting aan het couranten bericht, dat mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, lijdende is aan een kleine ontsteking van de bloedvaten van het bovenbeen, deelen wij mede, dat mgr. inderdaad aan zulke ontsteking geleden heeft, wel ke intusschen Teeds zoo goed als genezen is. Toch zal de Bisschop op medisch advies uit voorzichtigheid om alle gevaar van complicaties te voorko men, enkele weken rust houden. Daarom zullen in dien tijd geen be zoeken verwacht en geen audiënties verleend worden. Een historische dag voor Limburg. Voor de bevolking van Limburg is de dag van Maandag een histori sche geweest. Maandag toch heeft in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana, het naar haar genoemde kanaal officieel opengesteld en daarmede de kroon gezet op een schitterend stuk ingenieurswerk. Zeldzaam militair Jubileum. Dinsdag 1 Oct. hoopt de adjudant onderofficier-instructeur J. Hender son van het 17de Reg. Inf. te Venlo den dag te herdenken, dat hij voor 36 jaren in militairen dienst trad. MAASNIEL. Woensdagmiddag is alhier in twee boerderijen de blik sem ingeslagen. Er ontstond geen brand doch er werden twee koeien gedood. MAASTRICHT. In verband met't instorten van het scheepsdek langs de Maas heeft de justitie een on derzoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat de schipper het scheepsdek niet verhuurd had en zelfs herhaaldelijk gepoogd heeft, de menschen van het schip te doen verwijderen. De verwondingen, die de slacht offers opliepen, zijn achteraf van ernstiger aard gebleken, dan eerst werd verondersteld. De geneesk. dienst, welke direct hulp verleende, behandelde in totaal 12 gevallen, waarbij in 3 gevallen een ernstig gecompliceerde been breuk en een bekkenfractuur werd geconstateerd, verder een paar ge broken ribben en lichte schedelfrac tuur. Een der vrouwen kreeg een bekkenfractuur en een bovenbeen breuk. Vier duizend gulden gestolen- Woensdagavond is ingebroken bij den kantoorhouder der P.T.T. te Nieuwenhagen, den heer L'Ortye, wonende in de Raadhuisstraat aldaar. De bewoners waren uit geweest en ontdekten bij hun thuiskomst tot hun ontsteltenis, dat er ongewenscht bezoek was geweest. Het bleek, dat een blikken geldtrommel, waarin zich een bedrag van vierduizend gulden en nog twee spaarbankboekjes be vonden, was ontvreemd. Het geld bestond uit een bank biljet van f 1000, vijf van f 100, twintig van f 40 en de rest uit bil jetten van kleinere coupure en zil vergeld. Naar het schijnt zijn de nummers der biljetten niet bekend. De marechaussée, die het onderzoek in handen heeft, kon tot dusver nog geen spoor van de dieven ontdekken. Zondag a.s. Servatius II- Aanvang 2 uur. Entrée 15 cent. WAARSCHUWING. Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans schrijft in „Sancta Maria" „Door de politie zijn we gewaar schuwd, dat weer in aantocht zijn bedelaars, die zich voorgeven pries ters te zijn en aalmoezen te komen vragen voor Assyro-chaldeeuwsche of Grieksch-katholieke vluchtelingen uit Turkije en Irak, in ballingschap levende in Syrië. Priesters, religieuzen en leeken worden brj dezen gewaarschuwd, dat zij niets, volstrekt niets zullen geven, ook al toonen zij brieven van kerke lijke overheden. 't Is bedrog." De dood op den onbewaakten overweg. Op de spoorlijn NijmegenVenlo nabg Cuyk heeft Donderdagmiddag een ernstig ongeval plaats gehad. Op den onbewaakten overweg is de melkrijder H. A., die daar met zijn met een paard bespannen melkwagen passeerde, door den trein gegrepen. De melkrgder werd gedood. Het paard bleef ongedeerd. De wagen werd ongeveer 1 kilometer meege sleurd. Door de aanrijding zijn de lantaarns van de locomotief be schadigd. Te veel marktkooplieden. De Nederlandsche bond van markt kooplieden heeft een adres aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart gezonden, waarin het bestuur in opdracht van de algemeene vergadering aan den minister ver zoekt maatregelen te treffen, dat aan een verdere vermeerdering van het aantal kooplieden die standplaat sen innemen op de algemeene waren markten een einde wordt gemaakt en het aantal binnen redelijke grenzen terug te brengen. Om hiertoe te ge raken verzoekt de bond den Minister over te gaan tot invoering van een landelijke erkenning van het bedrijf van marktkoopman. Windhoos boven 'i dorp Zeeland. Zondagavond circa 7 uur is het dorpje Zeeland (N.-Br.) geteisterd door een windhoos, die voornamelijk over het buurtschap de Brand los brak en slechts eenige seconden duurde, meldt „Hbl". In weerwil daarvan werden groote verwoestin gen aangericht; ontelbare boomen werden ontworteld, terwijl van een groot aantal de kroon werd afgerukt. Het achterhuis van de boerderij van den landbouwer J. v. Tiel op de Brand werd geheel weggeslagen. Bij de boerderij van den landbou wer v. d. Elzen werden 3 boomen ontworteld die op het dak terecht kwamen. De hoeve werd ernstig be schadigt. Ongeveer 15 huizen leden schade. In de geheele buurtschap werden de dakpannen afgerukt. Groesbeek zonder Raad. Voor den Raad van State is Woensdag behandeld het beroep van den heer Weeling en zes anderen tegen een besluit van Ged. Staten van Gelderland, waarbij gehandhaafd is een besluit van den raad van Groesbeek om hen niet als raadslid toe te laten, omdat op de oproepings- kaart van de verkiezing de naam van één candidaat, den laatste van lijst 2, niet vermeld is geweest. Alle dertien gekozen raadsleden zijn ge weigerd, maar zeven hunner zijn in beroep gegaan. Groesbeek is nu zonder raad. Door den bliksem getroffen. Bij een kort doch hevig onweer sloeg Woensdagmiddag de bliksem in de kapitale boerderg van H. Scholten te Hengelo. Het perceel brandde geheel af, van den inboedel werd niets gered. Het vee was in de wei. Alles was verzekerd. Te Wgnbergen is de boerderij van H. Kok door den bliksem getroffen en afgebrand. Alleen het vee werd gered. Alles was verzekerd. Te Wehl is de woning van den arbeider J. afgebrand. Een aantal boomen kwam op de lichtleiding terecht, met het gevolg; dat deze onklaar raakte en het dorpje den heelen avond in duisternis was gehuld. Vele palen van de leiding werden uit den grond gerukt. Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Ossche bendeleden stonden voor niets. Woensdagmiddag is door de maré chaussee uit Oss gearresteerd zekere P. v.d. W. bijgenaamd „de Brommert" die reeds meerdere vonnissen o.a. voor moordaanslag en diefstal heeft ondergaan. Door een bekentenis van den beruchten C., die in de strafge vangenis te 's Hertogenbosch ver toeft, is komen vast te staan, dat deze C. op verzoek van den „Brom mert" hem zijn wijsvinger met een bijl heeft afgehakt. V. d. W., die op tal van bladen en tijdschriften geabon neerd was heeft op deze wijze een groot geldbedrag aan verzekerings premies geïncasseerd. Tot nu toe blijft hij hardnekkig ontkennen. Tragische herinnering aan een oude moordzaak. Naar de Msb. verneemt, is Maan- ig j.l. te Zwijndrecht begraven G. van G., welbekend uit de moordzaak op wachtmeester Hoekman, gepleegd in het jaar 1894 te Oss. V. G. is indertijd veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf en heeft daarvan 32 jaar in de strafgevange nis te Leeuwaarden doorgebracht. Ter gelegenheid van het zilveren regeeringsjubilé van H.M. de Koningin is hem toen gratie verleend. Hg moest zich op last van de justitie te Zwijndrecht vestigen. V. G. heeft een leeftijd bereikt van 73 jaren. Tot het einde toe heeft hij volgehouden onschuldig te zijn veroordeeld en wees hij als den moordenaar van wachtmeester Hoekman aan zekeren van B., bijgenaamd „de baron", die indertijd de wijk naar Amerika heeft genomen. Genève Iaat alle hoop varen. Genève heeft alle hoop op een tegemoetkomend antwoord van Mus solini prijsgegeven. Uit het Buitenland. In Italië is herkeuring gelast van de voor den krijgsdienst afgekeurde dienstplichtigen. Bij een dijkdoorbraak in China zijn wederom 180.000 menschen dakloos geworden. Uitsl. Tentoonstelling (Vervolg van Tweede Blad) Afdeeling Schapen. Cat. 1. Rammen geboren in 1935. la 1073 v J. Kurstjens, Grubbenvorst lb 1082 van F. Klaassen, Meterik lc 1076 van M. Poels, Meterik ld 1096 van P. J. Philipsen, Horst 2a 1098 van „Zeldenrust" Castenray 2b 1087 van J. Driessen, Meterik 3a 1088 van Centr. Fokstation Horst 3b 1086 van P. J. Vervoort, Meterik Zeer goede ramlammeren vooral le prijzen muntten uit door zwaarte en breedte. Cat. II. Ooilammeren geb. in 1935. la 1083 van F. Klaessen, Meterik lb 1102 van „Zeldenrust" Castenray 2a 1101 van idem 2b 1099 van idem 3a 1127 van L. Pe eters, Horst G 225 3b 1091 van Centr. Fokstation, Horst Goede ooilammeren le prijs munt uit in breedte en prima wol. Cat III. Ooien geboren in 1934. la 988 van L. Craenmehr, Meterik lb 940 van Gentr. Fokstation, Horst 2a 939 van idem 2b 987 van J. Kurstjens, Grubbenvorst 3a 906 van M. Joosten, Bergen 3b 2407 van G. Hermans, Meterik Matige collectie. Cat. TV. Ooien geb. in 1933 en vroeger, la F 244 van M. Poels, Meterik lb B 212 van Zeldenrust, Castenray 2a F 246 van M. Poels, Meterik 2b F168 van Centr. Fokstation, Horst 3a F 250 van Zeldenrust, Castenray 3b F 230 van F. Klaassen, Meterik Goede ooien, kwaliteit ruim vol doende, le prijzen zijn zware dieren. Cat. V. Rammen, geboren in 1934. la P. Duykers, Castenray lb F 66 van M. Poels, Meterik lc F 65 v. J. Kurstjens. Grubbenvorst 2a 2414 van G. Hermans, Meterik 2b F 67 van H. Philipsen, Horst Beste collectie rammen. Cat. VII. Ooien met minstens 2 lammeren, la F 230 van F. Klaessens, Meterik lb F 228 van Zeldenrust, Castenray 2 F 251 van Hoenderpark, Castenray Cat. VIII. Lot, bestaande uit een Ram met 3 ooien van een en denzelfden eigenaar, la Hoenderpark Zeldenrust, Castenray lb Poels, Meterik lc F. Klaessen, Meterik 2aHoenderpark Zeldenrust, Castenray 2b Centraal Fokstation, Horst 3 Centraal Fokstation, Horst Varkens. Cat. I. Beerengeb. voor 1 Jan. 1934. 1 A. van Dijk, Overbroek 2 G. Direcks, Oostrum 3a G. Rutten, Wanssum 3b L. H. van Osch, Castenray 4a W. H. Hermans, Klein-Oirlo Cat. II. Beeren geboren op of na 1 Jan. 1934 en ouder dan 12 maanden, la L. Litjens, Helden lb H. Beumers, Helden lc Th. Kessels, Meerlo ld Wed. J. Hoeymakers, Horst 2a J. v. d. Winkel, Venray-Smakt 2b P. J. van Dijk, Ysselsteyn 2c H. Zeegers, Grubbenvorst 2d J. Verlinden, Ysselsteyn 2e A. Theeuwen, Wanssum 3a H. Sturme, Sevenum 3b Kind. Vervoort, Lottum 3c Bussemaekers, Helden 4 Wed. F. Linders, Venray Cat. III. Beeren geboren op of na 15 Sept. 1934 en voor 15 Jan. 1935. la L. Litjens, Helden lb J. van Meijel, Merselo lc G. Rutten, Wanssum i 2a Frans Poels, Oostrum 2b P. Boonen, Grubbenvorst 2c J. H. Weyenberg, Bergen Cat. IV. Beeren geboren op of na 16 Jan. 1935 en voor 15 Mei 1935. la L. Willems, Venray lb H. Goumans, Oostrum lc Jos. Sober jé, Horst 2a P. J. Beelen, Horst 2b E. Kallen, Broekhuïzenvorst 2c A. Arts-Smits, Merselo 4 H. Reynders, Helden at. V. Beeren geboren op of na 16 C Mei 1935 en voor 16 Juli 1935. i 2 J. Billekens, Sevenum j Cat. VI. Zeugen met biggen van meerdere worpen met minstens 7 I biggen ten hoogste 2 maanden oud. 1 H. Goumans, Oostrum 2 H. Billekens, Sevenum 3 J. Keijzers, Horst 4 E. Kallen, Broekhuizenvorst 4 P. J. Keyzers, Horst Cat. VII. Zeugen met biggen van le worp, met minstens 6 biggen en ten hoogste 2 maanden oud. 1 M. Litjens, Sevenum 2 A. van Dijk, Overbroek 3 J. Janssen, Leunen Cat. VIII. Drachtige zeugen geboren voor 1 Jan. 1932. la Wed. P. J. Willems, Helden lb Joh. Soberjé, Horst 2a Jos. van de Goor, Sevenum 2b Joh. Soberjé, Horst 2c Joh. van Veghel, Merselo 3a A. H. Muijsers, Merselo 3b J. Verlinden, Ysselsteyn 4a E. Kallen, Broekhuizenvorst 4b Fr. Poels, Oostrum Cat. VTIIa. Drachtige zeugen geb. in 1932. la Jos. van de Goor, Sevenum lb A. Reynders, Helden lc H. Beumers, Helden 2a G. van Enckevoort, Sevenum 2b Joh. Claes, Venray 2c H. Heiligers, Horst 2d P. J. Willems, Helden 2e H. Goumans, Venray 2f Fr. Hendriks, Sevenum 3a Jos. Verstegen, Ysselsteyn 3b A. Smits, Merselo Cat. VHIb. Drachtige zeugen geboren in 1933. la J. Claes, Weverslo lb Frederiks, Wanssum lc H. Reijnders, Helden 2 Jan van Osch, Merselo 3a J. van Wanroy, Broekhuizen 3b Jos. Hendriks, Wanssum 4a J. Kleuskens, Meterik 4b G. Rutten, Wanssum Cat. IX. Zeugen geboren tusschen 1 Juli 1935 en voor 1 Dec. 1935, al of niet gedekt, la, lb en 2a Joh. Claes, Weverslo 2b A. Broeren, Oostrum 3b A. Arts, Merselo 3c L. H. van Osch, Castenray Cat. X. Jonge zeugen geboren op of na 1 Dec. 1934 en voor 1 Jan. 1935. la A. van Dijk, Overbroek lb J. v. d. Winkel, Smakt 2a A. van Drjk, Venray 2b L. Kessels, Merselo 3 C. van Enckevort, Sevenum Cat. Xa. Jonge zeugen geboren tus schen 1 Febr. en voor 15 April 19?5. 1 en 4 J. van Veghel, Merselo 2 van Enckevort, Sevenum 3 van Osch, Leunen Cat. Xb. idem. 1 J. Nijs, Velden 2 J. Janssen, Leunen 3 J. Nijs, Velden 4 G. van Enckevort, Sevenum Cat. XI. Zeugjes van 2 maanden en ouder, geboren op of na 15 April 1935, 3 stuks uit een worp. 1 P. Pubben, Merselo 2 P. Jacobs, Horst 3 H. Reijnders, Helden 3 G. Rutten, Wanssum 3 H. Heiligers, Horst 4 H. Muijsers, Merselo Cat. XII. Beeren minstens 10 afst. ouder dan 5 maanden. 1 A. van Dgk, Venray Cat. XUL Zeugen met 5 afstam melingen, ouder dan 8 maanden 1 E. Kallen, Broekhuizenvorst 2 J. van Veghel, Merselo KLASSE B. DEENSCHE VARKENS. Cat. II. Beeren, geboren op of na 1 Jan. 1934 en ouder dan 12 maanden. 2 Ant. Poels, Venray Cat. VI. Zeugen met biggen van meerdere worpen, met minstens 7 biggen bg ten hoogste 2 maanden ohd. 1 Ant. Poels, Venray Cat. VII. Zeugen met biggen vanle worp, met minstens 6 biggen bij ten hoogste 2 maanden oud. 1 J. H. Muijsers, Merselo 2 A. Poels, Venray Cat. VIII. Drachtige zeugen. la J. Rambaghs, Castenray lb Ant. Poels, Venray lc idem 2a idem 3 J. Rambaghs, Castenray Cat. IX. Jonge zeugen, geboren voor 1 Dec. 1934 al of niet gedekt. 1 Ant. Poels. Venray 3e en 4e M. van Dijk, Venray Cat. X. Zeugen, geboren op of na 1 Dec. 1934 en voor 1 April 1935. 1 en 3 A. Poels, Venray 2 Joh. Rambaghs, Castenray Cat. XI. Zeugen van 2 maanden en ouder, geboren op of na 1 April 1935, met minstens 3 stuks uit één worp. 1 en 2 A. Poels, Venray. Afdeeling Bijen. Opzetters vaste bouw: 1 en 2 M. Franssen, Venray Opzetters losse bouw 2 Vissers, Leunen Vette korven: 1 Nabuurs, Veulen 2 Franssen. Venray Vette kasten 1 P. Poels, Oostrujno 1 H. v. d. Winkel, Horst 2 H. Swinkels, Leunen 3 Franssen, Venray Standen2 Peters, Horst Diversen1 Marcellis, Leunen1 Philipsen, Merselo; 2 Nabuurs, Veulen. Afdeeling Bloemen. Hiervan is de uitslag onbekend. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Gaarne zag ik onderstaande opgenomen als ant woord aan „Kiezer". Wie zou kunnen denken dat Kiezer zooveel zorg kon hebben over de laatstgehouden Raadsverkiezing en hierover zoolang in onzekerheid kon blijven Uit uw schrijven is af te leiden, dat ge aartspolitiek bent aangelegd en toch beter naar de publieke tri- bune in de Raadszaal had kunnen komen. Dan zoudt ge niet meer behoeven te vragen wie raadslid geworden is. Hier had men stellig politieke menschen verwacht bij het gewichtige agendapunt: wethouders benoeming. Ge hadt eens moeten zien, hoe dit van een leien dakje ging. „Een, twee, drie, harten aas, krijg mijn stemme maar", en de zaak was in orde. Kiezer zal 't leed doen te ver nemen hoe zoo met gemeentebelan gen wordt omgesprongen en hierbij nog een gegeven woord werd ver broken. Wat de afspraak van „lijst Pubben" betreft het volgende: Na de verkie zing heeft ondergeteekende een on derhoud gehad met Poels, die na verschillende leden van 't Comité van Actie gesproken te hebben overtuigd en met volle tevredenheid van zijn vermeend recht afzag, om dat de eerlijke afspraak niet ten volle overeenstemde met het af schrift. Hoogachtend, P. J. STEEGHS, Raadslid Castenray. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie, herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Maandag half 8. Jaarg. voor Eng. Wagemans, 8 uur Jaarg. voor P. J. Franssen en echtgenoote, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de gebr. Paulus, AntoDius en Peter Johannes Niessen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Anna Maria Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor J. A. v.d. Biggelaar en zoon Laurent. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor Z.E. Heer Pastoor Eug. Janssens. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, 6 uur Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 5 tot 7 uur. In den loop der week zal door de Dames der St. Elisabethsvereeniging de jaarlijksche collecte gehouden worden. Patroonheiligen H. Familie. J. Thomassen, P. Lenders, P. van Rgdt, A. Gooren, P. Aben, H. Thuyls, M. Goumans, C. Aben, A. Jeuken, G. Goumans, H. Mommen. K. J. V. Dinsdag 89 Kernclub ook Aspi rant-kernclub. Woensdag 61/,81/, Naailes. 71/a—i 81/, Gymnastiek. 81/,91/, Zangclub. Donderdag Naaikrans. Paterskerk Zondag de h. Missen om 5 uur, kwart voor 6, 7 uur met onderrich ting, kwart over 8 Hoogmis met, preek. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde, kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Dinsdag gedurende de uitstelling te verdienen volle afl., half 8 gez. h. Mis ter eere van St. Antonius, 7 u. b.l. voor Mej. Verschuren, om half 6 gezongen Vespers. Donderdag half 8 pl. gezongen h. Mis bij gelegenheid van het zilveren kloosterjubilé van Pater Silvester Coenen. Vrijdag half 8 gez. h. Mis, 's avonds half 6 oefening v.d. h. Kruisweg. Zaterdag half 8 pl. Requiemmis. Dinsdag en Vrijdag volle aflaat wegens het feest van de h. Pacificus en Elzeanus. Patronaat Kwart voor 11 vergadering Jonge Derde, afd. Jongens in 't patronaat. Kapittel door Henri v. Meijel. Let op jonge tertiarissen en brengt uw kaartjes mede. Half 4 bijeenkomst van klein- en midden-patronaat. 5 uur Groot-Patronaat tot half 9 en Jongelingenvereeniging tot half 10. Maandag half 8 vergadering van de Herauten der Jonge Wacht. Dinsdag gymnastiek voor de. as piranten (kleine afdeeling) Woensdag groepsbijeenkomst der verschillende groepen op de vastge stelde uren. Ook Leo XIII; om half 9. Donderdag gymnastiek (gr. afd.) Correspondentie. Uitslagen en beschouwingen van voetbalwedstrijden enz., kunnen wij alleen opnemen bij vroegtijdige in zending. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Leerling-kleermaker Melkknecht v. N.-Frankrijk Bekw. keukenmeid v. Reuver Bekw. blikslager v. Tilburg Straatmakers v. Sas v. Gent Bekw. hoedenmodiste v. Tilburg 2 fl. bakkersleerlingen v. Venray Boerenknecht bekend met melken Paardenknecht bekend met melken BIEDEN ZICH AAN Leerling-schoenmaker Boerenmeid 1 Nov. Winkeljuffrouw Huishoudster v. geestelijke Kleermaker 5 jaar aan het vak Dienstmeisjes 1620 j. v. direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk Smidsleerling Werkmeisje v.e.d. per week 2 kleermakersknechts Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Burgerij, Ver? van 13 tot 19 Sp GEBOREN Theodora M. F Marinus J. H. Regiha J. Fleurig Hermanus L. Ruj GEHUWD Hendrikus H. landarbeider te Br G. H. Aarts, 33 ja|j Hubert J. Sancft- bouwer te Horst van Ooi, 28 jaar, i OVERLEDEN Anna M. Keyz genoote van W. broek. Maria Th. Geut: genoote van L. Rijt 1 patiënt St. «Sb 1 patiënt St. Sev Voor de talrijj deelneming, om de ziekte en bij en de begrafenii vergefelijke Ei Moeder, zeggen' hartelijk dank. Jan 1 17 De reke van den Bakkn vóór Maand3gai bij den heer h worden ingedien Woensdag! feestdag van dei Prijs f 1 50. Aas GARA 17 jaar, vg.g.v. breien van ali en bovengoed, I ren en stoppen. Wed..*; TB JX H. Claessens, v. d. Land De jaarlijksci der paarden zal den als volgt MAANDAG 23 Se voorm. half 10 t nam. 1 uur te 1 DINSDAG 24 voorm. 9 uur nm. 2 uur te L,! nm. 4 uur te 0< WOENSDAG 25 S nm. 2 uur aan c DONDERDAG 26 voorm. 8 uur te nm. 2 uur te Oi VRIJDAG 27 Sept voorm. 9 uur aa vm. half 11 aan ZATERDAG 28 S< nm. 1 uur te 1 Telkens op d<" NOTA. We;.. Woensdag 25 &•-. regeling der schal waarvan men gtt nemen. De boek 40 f cf Verkrijgbaar VenrayJ. H/ VenrayNach

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2