TWEEDE BLAD VAN PEEL EN MAAS FEUILLETON. Mesalliance Turnfeesten ZIJ. GRATIS Zaterdag 14 September 1935 Zes en!vi)ftigste Jaargang No 37 Sluiting dranklokalen op Zondag 15, Maandag 16 en Dinsdag 17 September a.s. De Burgemeester van Venray, brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge artikel 122 der Algemeene Politieverordening het sluitingsuur in de lokalen, waarvoor een volledige vergunning of een ver lof A geldt, uitsluitend voor de Kom op Zondag 15, Maandag 16 en Dinsdag 17 September a.s. is VERLENGD TOT TWAALF UUR MIDDER NACHT. Er wordt in geen geval gewaar schuwd, om twaalf uur moeten de café's onmiddellyk worden ontruimd. De vergunning wordt brj onge regeldheden of niet naleving der voorschriften door de politie gegeven, voor de betrokken overtreders of in het algemeen ingetrokken. Venray, 13 September 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEMEENTEBESTUUR. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat in hunne vergadering van 6 September 1935 is bepaald a. dat bij ongesteldheid, afwezig heid of ontstentenis van den Burge meester deze zal worden vervangen door Wethouder G. H. Houben en bij ongesteldheid of afwezigheid ook van dezen, door Wethouder J. H. Nelissen b. dat de gewone vergaderingen van het College zullen worden ge houden eiken Vrijdag des voormid dags half elf. Venray 6 Septemer 1935. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. RIJKS NAJAARSKEURING VAN DEKHENGSTEN. Bdrgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de gewone Rijksnajaarskeuring van tot dekking bestemde hengsten, alléén voor het type trekpaard, dit jaar voor Limburg alleen door de Stamboekcommissie zal gehouden worden als volgt: Woensdag 23 October a-s. te Roer mond om 10 uur v.m. Tot deze keuring worden toege laten de hengsten, die tenminste 2 jaar oud zijn. Voorts wordt de aandacht van belanghebbenden gevestigd op de navolgende voorschriften: De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan tenmin ste drie weken voor den dag der keuring vrachtvrij een schriftelijke en door hem onderteekende aangifte te zenden aan den secretaris der betrokken regelingscommissie, den heer Bertjens te Swalmen. De aangifte moet bevatten a. den naam en de woonplaats van den eigenaar of houder; b. den naam, den leeftijd, het ras, de kleur en de bijzondere kenteeke. nen van den hengst, benevens, in dien deze in het stamboek is inge schreven, het stamboek en het stamboeknummer; c. zoo mogelijk de afstamming van den hengst, d.i. de vermelding van vader en moeder, alsmede den naam en de woonplaats van den fokker; d. door welke commissie of com- missiën de hengst gekeurd moet worden: e. ingeval de hengst reeds eerder is goedgekeurd, de plaats en datum der vorige keuring. Voor de aangifte make men ge bruik van de daarvoor bestemde formulieren, welke op gefrankeerde, schriftelijke en onderteekende aan vrage door bovengenoemden secre taris der regelingscommissie aan de eigenaars of houders van hengsten (Een ongelijk Huwelijk) Roman door Cor de Blij. De jonge van Beers had nu den oude op zijn praten. Schijnbaar aandachtig luisterend, tuurde hij naar de deur van het keukentje, overdenkend, wat hij nu feitelijk hier deed. 't Was een malle impuls. Gisteren opeens, bij her zien onder 't schemerend avondlicht, defrissche, franke meisjesfiguur, geflankeerd door twee boerendeerns. Vermakelijk'n Nieuwe sensatieAnder type, dan meisjes, die hij kende geen rouge lippenstift onbedorven. Dat juist, 'n Unicum in z'n wuft boemelig verveeld leven. Dit buiten kind vergelijkend bij de meisjes der laatste Kaagweek. 'n Nieuwe sport. Frans komt binnen. Hallo Frans, hoe gaat 't met jou. Geef me de vijf Bedeesd, een oogenblik aarzelend, strekte hij de hand uit. Van Beers bleef nog een kwar tiertje babbelen, werd hartelijk uit geleide gedaan door den ouden Ver hoeven, schoot in snelle vaart met de auto weg. Wuivend-claxonnend. Hè, hè, blij dat ik d'r tusschenuit ben. Burgerlijk gedoe. Dat popje j moet je buiten zien, zonder die franje van ouwe mummies 1 'k Zal haar nog wel eens ont-. worden toegezonden. Men geve by de aanvrage duide lijk zijn adres op. Hengsten, die na den bovenge noemden termijn van minstens drie weken voor den keuringsdag ter keuring worden aangegeven, kunnen door de Commissie tot de keuring worden toegelaten, mits de eigenaar of houder voor den dag der keuring eene som van f 25.heeft gestort bij meergemelden secretaris der regeringscommissie. Bij toelating tot de keuring ver valt deze som aan 's Rijks kas. Venray, 5 September 1985. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. KIESWET. Stemmen bij volmacht. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de wet van 21 Juli 1928, s. 288, ingelascht artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt: „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werKzaam- heden medebrengen, dat hij her haaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zgn buiten de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvak ken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid ge stelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn." Bij het gewijzigd artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men, ten einde op de kiezerslijst te worden aangewezen als bevoegd om bij vol macht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed ver zoekschrift aan het Gemeentebestuur moet indienen in het laatste kwar taal van het voorafgaande jaar. Voor de Kiezerslijst 1936/1937 (d.i. de lgst, welke op 22 Februari 1936 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1936 tot 31 Maart 1937) zul len dergelijke verzoekschriften dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vanaf 15 September tot en met 31 December a.s. koste loos verkrijgbaar ter gemeentesecre tarie, alwaar tevens nadere inlich tingen worden verstrekt. Venray, 3 September 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Bij een zilveren feest. Zaterdag herdacht de Zeereerw. Pater Silvester Coenen, Directeur der Venraysche Derde Orde, den dag, waarop hij voor 25 jaren zijn intrede deed in de Orde van den H. Franciscus. Nadat 's morgens in de Paters kerk door den Jubilaris eene plech tige H. Mis was opgedragen, waar onder vele Tertiarissen tot de H. Tafel naderden, had in de versierde groote zaal van het Patronaat door de Venraysche Derde Orde een hul diging plaats van den jubileerenden Directeur, waarop de Heer W. de Haen, als prefect, de volgende rede uitsprak Hooggeachte Pater Directeur. We zgn er P. Visitator dankbaar ontmoeten HOOFDSTUK III Goedenmiddag papa—mama. Ben ik te laat -Wel nee, kaerel, wat getourd.. Borrel Ja graag. Leuke middag ge had. 'k Reed langs de hoeve van Verhoeven, 't Oude manneke stond buiten en ik ben even binnen ge wipt. Och, aardige menschen. Ver hoeven was wat aan 't urmen over slechte oogst, crisismaatregelen en zoo, die menschen moeten nu een maal wat klager. Betaalt ie ook z'n pacht op tijd Zoo, was je daar. t Zijn op passende luidjes en 't is inderdaad jammer, dat ze 't wat moeilijk schij nen te hebben. Gister was Verhoe ven bij me op 't raadhuis, klaagde zco, dat ik hem vijf en twintig gul den op z'n pacht schonk... Zoo nu en dan moet je eens een nobel gebaar maken... Prositmet z'n glas naar zijn zoon. Wel ja, viel mevrouw in, een nobel gebaar, dat ons geld kost. Die menschen weten bij jou ook altijd medelijden op te wekken. Affreus.... Achter je rug... Nou, nou, die vijf en twintig gulden zullen me niet armer maken, Geef ik Jan maar wat minder. Wat jij, jongen. Nog 'n borrel Ze heb ben altijd trouw de pacht betaald, enfin... Maar papa, luister eens, ik geloof heusch, dat uw meelij wat misplaatst is, ze hebben toch ge trouwde kinderen... er hing zoo'n heel stelletje aan den muur, laat die bijspringen, dat behoeven wij toch' voor, dat hij voor, ruim 'n half jaar onze aandacht vestigde op Uw a.s. zilveren jubileum als kloosterling. Dezen dag mocht de Derde Orde, aan wier hoofd U als Directeur staat, niet ongemerkt laten voorbij gaan. Aan mij de eer U namens de Venraysche Derde Orde 'n woord van erkentelijkheid, van waardeering, een woord van hulde toe te spreken. P. D. In de weinige jaren, dat U aan 't hoofd staat van onze Derde Orde heeft U de harten der leden stormenderhand veroverd. Hartelijkheid vooral voor de minst bedeelden en voor de zieken Franciscaansche blijmoedigheid, groote bescheidenheid kenmerkten steeds Uw omgang met de leden. 't Limburgsche gemoed is zoo ont vankelijk voor een hartelijk, vrien delijk woord, gepaard met 'n blgen glimlach. Uw sympathieke karakter eigenschappen maken onze bestuurs vergaderingen tot 'n ontspanning. 't Is den leden een waar genot weer eens samen te zijn onder Uw leiding, al zijn er nog al eens zware agenda's te verwerken Ik kan U de verzekering geven, dat onze Bestuursvergaderingen nooit en door niemand saai, nooit en door niemand langdradig, vervelend wor den gevonden! Ook bescheidenheid kenmerkt Uw omgang met de leden. Was 't niet Uw groote, te groote bescheidenheid, toen U in een onzer Bestuursverga deringen de Prefecte en den Prefect de leiders onzer Vereeniging noemde, en U zelf bescheidelijk als geestelijk adviseur aandiende? Neen Pater Directeur, U heeft de leiding onzer schoone,^ thans bloeien de Vereeniging, niet alleen in naam, maar metterdaad en U oefent die uit niet dictatoriaal, maar met fgne tact. P. D. U hebt de leiding en wij volgen die gaarne, 't Was op Uw initiatief, dat in onze Derde Orde 't Liefdewerk „Gezinshulp" tot stand kwam, 'n charitatieve instelling, waaraan Gij zoozeer Uw hart ver pand hebt en dat in stilte zooveel schrijnend leed verzacht Door Uw toedoen werd meer en meer de aandacht gewijd aan de geestelijke en religieuse beteekenis van 't Kerstfeest, aan de liturgische schoonheid van de Goede Week, aan de verklaring van 't H. Misoffer! En wie bracht de zoo stichtende orde in onze. jaarlijksche bedevaart We erkennen niet alleen Uw leiding, maar waardeeren ze in hooge mate Daarom brengen wij U heden dank en hulde en baden dezen morgen den goeden God en zullen dit morgen bg de Algem. H. Communie herhalen dat Uw vruchtbaren arbeid in en buiten de Derde Orde gedurende nog zeer vele jaren steeds meer gezegend en geheiligd moge worden op voorspraak van den H. Tertiaris van Ars, wiens beeld, ver kregen door de blije offervaardigheid der Venraysche tertiarissen, te Uwer eere thans Uwe kloosterkerk siert. P. D. Ten slotte nog 'n vraag. De mensch is 'n sociaal wezen, zegt men. Zeker, we zijn op elkander aangewezen. We behoeven elkanders hulp. Maar ook is de mensch een min of meer egoïstisch wezen. Eigen belang schuilt in meerdere of min dere mate in bijna al z'n daden. Zoo ook in de vraag, die ik U ga stellen. Wanneer U zich in de toekomst, 't zij hier, 't zij elders dezen dag en deze huldiging nog eens zult herin neren, wil dan met 'n bede ook ge denken de overledene en levende leden der Venraysche Derde Orde. Hierop antwoordde de Jubilaris Onder de gebrachte hulde voel ik me verlegen, zeker, ik wist dat de Derde Orde mijn feest niet onge merkt zou laten voorbijgaan, maar zóó had ik niet verwacht. Een schoon beeld van den Pastoor van Ars is mij als jubileum-gave geschonken, tegelijk met een grootsche algemeene huldiging. Ik voel me er verlegen onder. Wat ik voor de Derde Orde niet te doen. Zeg man, Jan brengt me op 'n idee onze Netje gaat weg... dat jongste meisje is best op 'n leeftijd om te gaan dienen, ze zou als twee de meisje te gebruiken zijn.... 'k Zal er morgen eens heen gaan en er een appeltje over opgooien. Dat verlicht die menschen weer. Zie je wel man: doe wel en zie niet om Kostelijk, maar niet ten koste van je beurs! Kom, gaan jullie mee aan tafel.... We moeten uit van avond Mevrouw Van Beers h:eld woord Den volgenden dag klopte ze aan, trad charmant glimlachend binnen, reikte vrouw Verhoeven twee vin gers van haar geglaceerde hand, zette zich voorzichtig op een stoel. Zoo vrouwtje, ik kom je eens opzoeken. Ik hoorde van Burgemees ter jullie zorgen, vind het echt sneu, hoor 1 Jullie waren altijd zulke brave zielen en nu 'n dagje ouder. Sukke len met de pacht. Droevig! Maar ik vind het niets erg, hoor Is baas Verhoeven er ook Och, nee, doe geen moeite vrouwtje, ik drink bijna nooit koffie. Zoo babbelde ze door tot de stugge vrouw, die in haar binnenste voelde, dat er wat broeide. Elk flee mend woord, telkens dat neer buigend „vrouwtje" stak haar. Ze was vrouw Verhoeven en geen vrouwtje. Wat dacht dat mensch Kwam haar man nu maar, die kon beter met dit soort opschieten. Haar ziel verzette zich tegen moreele verne dering, terug ging haar denken naar de dagen voor haar trouwen, toen ze bij dezulken voor éên kwartje per dag uit naaien ging. Twee bo terhammen in een papiertje gepakt, deed, beschouw ik als mijn plicht, doch ben ik erg dankbaar voor de schoone woorden van den Prefect, den heer de Haen, waaruit zoo echt het Limburgsche hart te beluisteren valt. Reeds in 1917 had ik de leiding der Derde Orde te Wychen en Alverna en mag dus zeggen dat ik met de Derde Orde mijn kloosterleven geleefd heb, die dan ook een groote plaats in mgn hart inneemt. Geen wonder dan ook dat Venray hierin deelt. Dankbaar ben ik voor de mij ge- stortte bede en dankbaar voor het schoone beeld van den zaligen Pas toor van Ars, wiens ideaal het was: hervorming der Maatschappij door de Derde Orde. Een woord dat na hem ook de Pausen gesproken hebben. Moge de Derde Orde van Venray in groei en bloei toenemen en rijke vruchten voortbrengen, opdat ik met den gewijden zanger moge zeggen: Gij zijt mijn kroon en vreugde. Nogmaals dank ik allen, die op eenige wijze hebben meegewerkt tot het "velslagen van dit feest. Hierna werd aan de aanwezigen gelegenheid gegeven om persoonlijk den Jubilaris te feliciteeren en de hand te drukken. Waarmede dit mooi en schoon feest werd gesloten. van den Kring N. Limburg Begunstigd door prachtig weer hield de Kring Noord-Limburg hare gymnastiekfeesten, waarbij de Turn- vereeniging „St. Christoffel" als gastvrouwe fungeerde. Wat stond Venray vol tromgerof fel en fanfares van de talrijke aan gesloten vereenigingen. De Groote Straat en Patersstraat waren geheel gevuld met gymnasten, die in rij waren opgesteld om de mooie Ven raysche kerk binnen te trekken tot bijwonen der H. Mis voor de turners. Hierna trok men tot het houden van eenige oefeningen naar het Sportterrein der Eerw. Zusters van het St. Jozefsgesticht, welk terrein met vlaggen en wimpels was ver sierd. Des namiddags om 3 uur begonnen, na een tocht door de kom, de uit voeringen op het feestterrein, waar. voor zeer veel belangstelling was. Op de feesttribune hadden plaats genomen de Hoogeerw. Heer Deken, Kapelaan Theunissen, geest, adviseur van „St. Christoffel", den Edelachtb. Heer Burgemeester, Dr. Vercauteren en het Kringbestuur. De heer Fr. Janssen, bestuurslid van „St. Christoffel" sprak de vol gende openingswoorden Het is mij een aangename en tevens een eeretaak, een kort woord tot u allen te mogen richten Namens het organiseerend comité en de organi- seerende vereeniging „St. Christoffel" heet ik U allen van harte welkom op dit kringfeest en dit welkoms woord geldt dan op de eerste plaats ons geacht Kringbestuur, alsmede de leden van het hoofdbestuur en de technische commissie. Wij zijn hun tevens zeer erkente lijk voor het feit, dat zij ons hebben toevertrouwd, om het feest voorden Kring Noord-Limburg voor dit jaar te organiseeren. Geacht bestuur, wij aanvaarden dan ook deze opdracht, met die ovejrtui. ging, dat u Venray waardig acht, feesten te organiseeren en hebben wij nog te meer geijverd, om de aan ons opgelegde taak naar behooren te vervullen, om Venray die reputa tie te laten behouden, welke zij momenteel bezit. Verder een woord van welkom aan de leden van het eere-comité en speciaal aan de beide Voorzitters, de Edelachtb. Heer Burgemeester en de Hoogeerw- Heer DekeD. Door het aanvaarden van dit lidmaatschap hebben deze heeren blijk gegeven, ten volle te sympatiseeren met onze roomsche turnsport, waarvoor wij meekreeg. Brr... wat een tijd. „Vrouwtje" Kwam Verhoeven daar niet aan O nee, 't was Marie. Daar hebben we uw jongste dochtertje. Wel meisje, jij bent een flinke deern geworden. Zedig neeg Marie, lispelde „Me vrouw." Beetje verlegen, dacht mevrouw van Beers, zou wel ontbolsteren, want ze hield van een vroolijk meisje om zich heen, natuurlijk op een afstand, heel ver op een afstand, maar toch 'n waas van distinctie 'n boerendeern duldde ze niet. 't Verkwijnend gesprek herleefde bij mevrouws voorstel: Luister eens Marietje, van mijnheer van Beers hoorde ik, dat je vader het moeilijk heeft. De za ken gaan niet meer, zooals vroeger. Zou jij uw ouders niet eens wat kunnen verlichten. Kijk eens beste meid: wanneer je in betrekking ging, bij mij bijvoorbeeld, zou je een plaats als binnenmeid kunnen krijgen. Je verdient kost en inwoning plus twintig gulden per maand. Een mooi salaris. Je kent onze keukenmeid wel, die goede oude, trouwe Trijn Jullie hebben een gezellige keuken en kunt 's avonds, als de tafel is afgeloopen, naar uw ouders. Heb je een vrijer, Marietje Ja, ik vraag het maar. Een blos steeg haar naar 't hoofd. Met klimmende verbazing had ze geluisterd. Twintig gulden. Een betrekking bij burgemeester zou moeder.... We zullen er over denken, mevrouw en het u laten weten, zei vrouw Verhoeven minder stug, dan Marie het verwacht had. hun mede ten zeerste erkentelijk zijn. Verder een woord van welkom aan de turnsters en turners, welke eenparig zijn opgekomen en hierdoor hebben aangetoond hun plicht te begrijpen, waarmede vooral tot uiting komt ons aller beginsel, n.l. orde en tucht en hiervoor geachte turnsters en turners onzen oprechten dank. Nog roep ik het welkom toe aan alle aanwezigen, welke door hunne groote opkomst blijk hebben gegeven, dat ook in Venray de gymnastiek- sport, die w'aardeering geniet, welke zij verdient. Ook u, geacht publiek zijn wij dankbaar voor uwe moreele en finantieele steun, dat „St. Chris toffel" heeft doen opleven, gezien de ontwikkeling in 't afgeloopen seizoen. Tot slot wil ik nog een woord van dank richten aan de Eerw. Zusters van het St. Jozefsgesticht, welke geheel belangeloos dit mooie sport terrein ter beschikking stelden. Moge dan dit feest niet alleen het karakter dragen van wedstrijden, maar moge vooral tot uiting komen ons bondsdevies: Pro Deo, Regina et Patria. Toont steeds en voor alles, dat ons hoofddoel is: Pro Deo, met God voor oogen, zij ons aller doel verzekerd en zou eens de tijd komen te moeten strijden voor het Regina. Patria, voor Koningin en Vaderland, ook dan zullen wij aantoonen, ons devies te hebben begrepen en trouw blijven aan God en Vorstenhuis. Ik wil dan eindigen metdenwensch te uiten van veel succes aan alle vereenigingen, zonder uitzondering en verklaar met deze het feest voor geopend. Hierna werd met animo aange vangen en had men geen oogen ge noeg, om al dat lenig gedoe, dat op meerdere punten van het terrein te zien viel, te volgen. Het publiek leefde mee en menig nummer viel een hartelijk applaus ten deel. De wedstrijd gaf de Technische Commissie handen vol werk om de juiste prijzen toe te kennen, welke werden uitgereikt door den Edel achtb. Heer Burgemeester, en werden behaald door de navolgende vereeni gingen OPTOCHT HEEREN 1 Jan van de Croon, Weert, 2 Jan van Weert te Weert en 3 Olympia te Blerick. OPTOCHT DAMES 1 Sparta, Swalmen, 2 Sparta, Venlo, 3 Olympia, Roermond. VRIJE OEFENINGEN le klasse 1 Leonidas, Tegelen, 2 Jan van Weert te Weert, 3 Olympia, Blerick. 2e klasse 1 Swentibold, Sevenum, 2 Sparta, Swalmen, 3 Jan van de Croon, Weert. 3e klasse 1 St. Aloysius, Baarlo, 2 de Valk, Venray, 3 Sparta, Venlo DRIEKAMP le klasse 1 Olympia, Blerick, 2 Leonidas, Tegelen, 3 Jan van Weert te Weert. 2e klasse 1 Swentibold, Tegelen, 2 Sparta, Swalmen, 3 Jan van de Croon te Weert. 3e klasse 1 St. Aloysius te Baarlo, 2 de Valk, Venray, 3 Sparta, Venlo. VRUE OEFENINGEN Aspiranten le klasse 1 Sparta, Swalmen, 2 Leonidas, Tegelen, 3 Olympia, Blerick. 2e klasse 1 Swentibold, Tegelen, 2 Olympia, Roermond, 3 Sparta, Venlo. 3e klasse 1 St. Franciscus, Venlo. 2 de Valk, Venray, 3 St. Aloysius, Baarlo. DRIEKAMP Aspiranten le klasse 1 Sparta, Swalmen, 2 Olympia, Blerick, 3 Leonidas, Tegelen. 2e klasse 1 Swentibold, Tegelen, 2 Jan van de Croon te Weert, 3 Olympia, Roer mond. 3e klasse 1 De Valk, Venray. 2 St Aloysius, Baarlo, 3 St. Franciscus, Venlo. Mevrouw van Beers vertrok even later, blij het kamertje te kunnen verlaten. Ze had haar handschoenen aangehouden, het was er anders wel zindelijk, maar die luchtjes, je rook er altijd beesten. Affreus... dan die pretenties, „over denken". Enfin moderne begrippen. Dat soort men schen behouden waarachtig nog een reserve, als je ze wilt protegeeren. Op de boerenhoeve was het even stil. Vader was binnengekomen en door moeder ingelicht. Wat zeg jij daarop, Marie Och moeder, ik weet het niet, 't komt zoo ineens ik kan u beiden toch niet zonder hulp hier laten. Mocht wat, ik kan me wel redden, wat zegt vader Ja vrouw, zeker zeker het is een zeer mooi aanbod. Mijn heer en mevrouw van Beers zijn brave menschen met een nobel hart. als onze Marie er uit wil, wel wat zal ik zeggen, dat bin dingen, dat bin dingen... Wat binnen dingen Je kletst. Tuut, tuut, vrouw ik wou maar zeggen, dat het een heel ding is om je laatste dochter te zien gaan, het meisje is in alle eer en deugd opgegroeid.... ja zeker... dat binnen dingen... Marie ga brood snijden. Je zult er wel van vernemen. Den volgenden dag vernam ze het. Vader en moeder vonden het goed, de datum zou zijn na vaders verjaardag. HOOFDSTUK IV. Dank dank kinderen., zeker als Onze Lieve Heer het wil. VRIJE OEFENINGEN DAMES 1 Sparta, Swalmen. Olympia, Roer mond, 3 Sparta, Venlo. VRIJE OEFENINGEN Dames-Aspiranten 1 Sparta, Venlo. PYRAMIDEN 1 Leonidas, Tegelen, 2 Jan van de Croon, Weert, 3 Olympia, Roermond. De Wisselbeker kwam met 17572 punt in het bezit van Olympia te Blerick. Voor getoonde orde en tucht was door den Weleerw. Heer Theunissen een wisselbeker uitgeloofd, waarvan de deelnemers onkundig waren. Deze beker werd gewonnen door Jan van Weert te Weert. Bij het uitreiken van dezen prijs wees de Edelachtb. Heer Burgemees ter er op, dat dit een mooie prijs was en hij sprak de hoop uit, dat ook in het dagelijksche leven de turnsters en turners er prijs op zouden stellen orde en tucht te hand haven tot handhaving van geestelijk en wereldlijk gezag. Overeenkomstig het verzoek der Commissie verlieten de deelnemers het feestterrein in volmaakte orde. Hiermede was dit feest weer veel te vlug teneinde en gaarne doen we dan ook den wensch hooren Tot weerziens. die zich met ingang van 1 October op PEEL EN MAAS abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschijnende nummers Vergadering Verkoopvereeniging Venray. Zaterdag 7 Sept. hield deze ver eeniging in het Patronaat hare jaar- vergade ring, die door vele leden werd bggewoond. De heer M. Wismans, Voorzitter, opende deze vergadering met den Christelijken groet en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en deelde mede, dat de oorzaak, dat deze vergadering zoo laat gehouden werd, ligt in het feit dat het noodige accountantsrapport eerst in het laatst van Juni is binnengekomen. Eer dat het goed en wel door het Bestuur en den Raad van Toezicht bestudeerd was, zaten we midden in „den bouw", geen geschikte tijd voor vergaderin gen. We zullen thans overgaan tot behandeling der agenda en verzoek ik den Secretaris voorlezing te doen der notulen van de algemeene ver gadering, welke na voorlezing onver anderlijk werden goedgekeurd. Hierna behandelde de heer Th. Peters op de hem eigene wijze de balans en winst- en verliesrekening tegelijk met het jaarverslag. Uit het jaarverslag hoorden we, dat er gehouden zijn 1 algemeene en 5 bestuurs-vergaderingen, 12 ver gaderingen van het dagelijksch oe- stuur, 1 inspectie vanwege de T.L.T.B. en meerdere conferenties. In 1934 werden verkocht 3235 stuks vee, die opbrachten f 126490:70 tegen 5513 stuks stuks in 1933, met een opbrengst van f 199345. Alzoo een sterke achteruitgang. De balans wijst een bezit aan van f 31308, waarvan na aftrek der pas siva overblijft f 27377.46, zoodat het feitelijk bezit der afdeeling vee is vooruitgegaan met f 3091.44 op welken post nader wordt terug gekomen. Op de weeggelden is eene winst gemaakt van f 1038.07. Op het veebedrijf is echter in totaal een verlies geleden van f 866.47. Dat nu toch het bezit der afdeeling vee is vooruitgegaan danken we aan het nog tien jaren er bij, waarom niet. maar niets zonder Gods zegen... kom binnen.... De heer en mevrouw Verhoeven uit Amsterdam, met twee dochters schuifelden langs het smalle tuinpad. Hij, zoon Gijs, de welgedane vijf en veertiger, zelfbewust het hoofd een beetje in den nek, met een air van: „wat zeg je er van, eenheele eer, dat wij met z'n allen komen", toch ook wel een beetje weemoedig, hier had hij zoovele herinneringen en ondanks zichzelf, kwamen die bij elk bezoek naar boven. Zenuwachtige trekjes aan z'n das, luidruchtige uitroepen: ha zoo buitengewoon rustig heeft u het hier toch en o, daar is moeder Wel moeder hoe gaat het Proficiat met vader. Ja, ja, we zijn met z'n allen, de meisjes verlangden evenals mijn vrouw, om opa persoonlijk geluk te wenschen. Wat ziet u er patent uit. Zeker van het kalme leven buiten. Ja meisjes hier is grootmama. Even lichtte het stuursche gezicht der oude vrouw, om dan te mons teren de kleindochters van twintig en achttien jaar, vreemd aandoend in haar moderne toiletten als vreemde vlinders in de nauwe voorkeuken. O, is dat Alie Ja oma, lispelde Alice, zenuw snikken verproestend, die malle oma met Alie. Ên dat Kaatje Och, zegt u dat niet, groot mama, Kaatje is een affreuse naam, op pensionaat herdoopten ze mij in Kitty, vindt u dat niet leuker Wel ja, als het kind maar een naam heeft, wij ouderwetsche lui weten dat zoo niet. Maar ga toch zittenWordt vervolgd.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 9