t P Gemengde Berichten. Ons weekpraatje. TE HUUR Huls met tuin Huis met tuin Boerenleenbank Venray. Advertentiën Steph. Esser Mr. A. J. M. Esser Naar Willem Fijne Koekjes WELLNER ZILVER fl. 5.50 Naar 1 TE ijl Burgefft TE K' een nja wille TE E( zware 8 ongem KLOMPEN Markten Verkoo delclcle< De Burgemeester zal Maandag 16 en Dinsdag 17 September a.s. GEEN spreekuur houden. Openstelling bureaux Gemeente secretarie en Gemeente ontvanger. Burgemeester en Wethouders bren gen ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid der Tentoonstellingen op 16 en 17 September de Gemeen te-secretarie en het kantoor van den Gemeente-ontvanger voor het publiek slechts geopend zijn van NEGEN tot TWAALF" uur voormiddag. Venray, 12 September 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Deken Berden te Venray. De nieuwbenoemde Pastoor-Deken onzer Parochie, de Zeereerw. Heer W. Berden, is in 1879 te Blerickge boren. In 1905 werd Z.E. priester gewijd en achtereenvolgens kapelaan te Meerlo, Grubbenvorst en Sevenum. In 1921 werd hij aangesteld als Rector van het Maria-genade-oord te Oostrum, en is dus voor Venray een goede bekende. In 1927 volgde zijn benoeming tot Pastoor te Ulestraten. In Ulestraten deed Pastoor Berden veel voor de in- en uitwendige ver fraaiing van de kerkonder zijn pastoraat kreeg de omzetting van het openbaar in het bijzonder onder wijs haar beslag, terwijl hij de op richting van een nieuwe school be vorderde en zorgde voor de organisatie van verschillende jeugd-vereenigingen K.J.V., Groene Kruis, Boerinnenbond, enz. Hij verkreeg vele sympathieën door zijn zachtheid van optreden en beminnelijken eenvoud en bescheiden heid. Op 8 September 1934- benoemd tot Pastoor van het Roermondsche Veld, werd hij op 21 October feestelijk geïnstalleerd. De parochie Roermondsch Veld is verheugd om de eervolle promotie van haar pastoor, maar van den anderen kant betreurt zij het ook, dat de Z. E. Heer Berden al reeds zoo spoedig uit haar midden weg gaat, voor zij ten volle van zijn geestelijk bestuursbeleid heeft kunnen profiteeren. Herwonnen Levenskracht- Morgen Zondag wordt de jaarlijk- sche speldjesdag gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht", ten bate van onze eigene broers en zusters, van onze kinderen, van allen die door de zoozeer gevreesde t.b.c. zijn aangetast. Helpt allen mede, het lijden van onze arme zieken te verzachten, het leven van onzen medemensch aan den dood te onttrekken. Koopt daarom ALLEN ZONDER UITZONDERING een speldje, daar door geeft gij aan menige zieke de gezondheid en levensvreugde terug, aan menig huisgezin een gelukkige toekomst. Wij ruimen nog steeds op MOTORLAARZEN, SNEEUW- SCHOENEN, WERKSCHOENEN aan ongekende prijzen. Alles solied en waterdicht. TH. JANSSEN, Venray Bakkerij tentoonstelling. In de lijst van Standhouders op deze tentoonstelling in het Patronaat is in "ons extra-blad niet vermeld de Stand van de Banketbakkerij en Kokerij Mart. Goumans-Rutten, die ter bezichtiging stelt een volledig diner, dat wel belangstelling, maar ook.... eetlust zal opwekken. Men ga eens kijken Slapte in de sigarenindustri In onze sigarenindustrie schijnt het ook nog niet vooruit te willen. Deze week zijn een 5-tal arbeiders bij de Firma Baars alhier, ontslagen, terwijl de overigen is aangezegd, dat slechts om de andere week zal ge werkt worden Te Arnhem slaagde voor het examen „Etaleur" de heer Hub. Schols van hier. Valk-Revue. De Patronaatssportvereeniging kan in haar wekelijksch overzicht weer een crescendo noteerenzoowel turn- als voetbalafdeeling gaan „semper excelsior". Bij de onlangs gehouden kring feesten van de R.K. Gymnastiekbond kwam de jonge Turnclub uit den kamp met vier prijzenéén eerste en drie tweede prijzen werden be haald. Vooral de grootere aspiranten gaven bij deze wedstrijden keurig werk. De voetbalclub, die het aanstaande seizoen met vier elftallen in de competitie zal uitkomen, stuurt haar eerste en tweede elftal naar de kampioen „Helios" uit* de Bossche Bond, terwijl het derde elftal in Meerlo gevraagd werd. De twee eerste teams zullen geen gemakkelijk partij hebben, daar het spelpeil der tegen standers zeer hoog staat. Het derde elftal, dat sterk uitkomt, haalt zeker zijn eerste overwinning van dit seizoen. Attentie Voor enkele dagen is door de post 'n circulaire aan huis bezorgd, waarin even de aandacht der ouders ge vraagd werd voor onze mooie Ven- raysche instellingde Handelsavond school van den R. K. Middenstand. Gij hebt die circulaire met belang stelling doorgelezen en U gewonnen gegeven U ziet in dat Uwe kinderen 'n ruimere ontwikkeling nodig hebben dan die welke de L. S. hen bijbrengt. Misschien hebt U gedachtDat is iets voor mijn jongen of mijn dochter. De drukke bezigheden hebben u weer in beslag genomen en U hebt vergeten Uw kind op te geven voor de a.s. cursus. Daarom nog even U eraan herin nerd. Nog slechts enkele plaatsen voor de le cursus zijn open. 't Toe latingsexamen wordt reeds Maandag a.s. gehouden. Neem spoedig 't besluit om Uw kind in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan een onderwijs, dat voor hen geknipt is, en door alleszins bevoegde leeraren wordt gegeven. Ten overvloede zij U'nog verwezen naar de advertentie in dit nummer van „Peel en Voor extra fijne Vleesch waren gaat men naar H. POELS-Kellenaers, HEIDE, Op de deze week gehou den nationale Fokveetentoonstelling te Utrecht behaalden de heeren Kind. Camps en Joh. van Meyel alhier met hunne inzending verschil lende hooge prijzen. Beiden zijn lid van de fokvereeni- ging „Eensgezindheid", wel een bewijs dat deze iets presteert. De heeren prijswinnaars gefeliciteerd met hun succes. CASTENRAY. Op Zaterdag 16 en Zondag 17 November zal door de Handboogschutterij „De Batavieren een Toneeluitvoering gegeven worden. OVERLOON. Ieder jaar wordt hier door de Eerw. Zusters van O. L. Vr. van de meisjesschool alhier een knip- en naaicursus gegeven waaraan vele meisjes uit Overloon, maar ook zeer vele meisjes van de omliggende gemeenten deelnamen en slaagden met diploma. Zoo zal op Maandag 7 October a.s, wederom deze cursus beginnen voor Lingerie en Costumière. Reeds een groot aantal deelneemsters hebben zich aangemeld. Ook bestaat er dit jaar vanaf heden gelegenheid voor intern vanaf Maandag tot Zaterdag, welke voor de meisjes van groot nut kan zijn. Zij, die hieraan nog wen- schen deel te nemen moeten zich spoedig opgeven bij de Eerw. Overste van het klooster alhier. Zie adver tentie. Tijdens een voetbalwedstrijd van Zondag j.l. had de speler J. Eibers van S.S.S. alhier het ongeluk een trap tegen zijn hoofd te krijgen, waardoor zijn linkeroor werd open gespleten. Hij moest zich onmiddellijk onder dokters behandeling stellen. BLER1CK. Woensdagmiddag werd op den Baarloscheweg te Hout-Blerick het 10-jarig zoontje van den gemeente arbeider Huys, door een auto van den heer Bots uit Valkenswaard aangereden. De kleine kwam met een karretje uit een zijweg. Het ventje werd een meter of vijftien weggesmakt en 'bekwam een ver brijzeld beentje en een zware hoofd wonde. In ernstigen toestand werd het jongetje naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. De auto reed volgens getuigen verklaringen met groote vaart. De politie stelt een onderzoek in. Verduistering. De 39-jarige varkenskoopman M. K. uit Boxmeer had zich voor de Roermondsche Rechtbank te verant woorden. Op 11 Mei j.l. verkocht K. op de Venlosche biggenmarkt aan een vrouw uit T'egelen twee biggen voor f 29. De vrouw betaalde met twee bankbiljetten, een van f 20 en een van f 10. K. zeide tot vrouw H. terwijl hij in zijn portemonnaie keek, dat hij niet terug kon geven en verzocht aan vrouw H. om het biljet van f 10 even te wisselen. Dit deed vrouw H. en kwam K. nog negen gulden brengen, maar K. wilde er daarbij nog f 20 hebben, want naar hij zeide, had hij de vrouw beide biljetten teruggegeven. Vrouw H. bleef echter ook thans onder eede volhouden, dat zij alleen het biljet van tien gulden had terug ontvangen. Ook twee getuigen ver klaarden in denzelfden geest. De Officier van Justitie achtte verduistering van de 20 gulden be wezen en eischte deswege 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. Redevoeringen van Dr. Poels gebundeld. Bij gelegenheid van het zilveren jubileum van mgr. dr. Poels als aalmoezenier van den arbeid zal, naar de „Volkskr." meldt, het be stuur van den Limb. R. K. Werk- liedenbond een uitgave verzorgen van de voornaamste redevoeringen van mgr. dr. Poels. Deze bundel zal bevatten de bekende redevoeringen Onze Roeping, Tijdig, Leo XIII en de sociale kwestie, de Noodkist, Onze moderne katholieke standsorganisatie en Een probleem. Pater Perpetuus Palant O.F.M. f Tengevolge van een hartverlam ming is Woensdag overleden de Zeereerw. Pater Perpetuus Palant O.F.M. vicaris van het missie-college ,St. Willibrord" te Katwijk a.d. Rijn. De overledene werd 26 Juni 1889 te Brunssum geboren, trad in Sep tember 1915 te Wychen in de Min derbroedersorde en werd in 1922 priester gewijd. Na zijn studies te Maastricht te hebben voltooid werd hij achtereen volgens te Weert en te Maastricht redacteur van het tijdschrift „De gewijde rede", en lector van de ge wijde welsprekendheid te Maastricht, totdat hij in 1931 provinciaal-com missaris werd' van de Derde Orde, in welke functie hij veel werkte voor de jeugdorganisaties. Ondanks zijn drukke bezigheden Lf hij veel tridua, retraites en geestelijke oefeningen aanreligieusen. In 1934 werd hij benoemd tot vicarius te Katwijk a.d. Rijn. De Bisschopswijding- Donderdag op het feest van den H. Naam van Maria heeft de plech tige bisschopswijding van den coad jutor van den Aartsbisschop van Utrecht, Z. H. Exc. mgr. dr. J. de Jong in de Metropolitane St. Catha- rina Kerk aan de Lange Nieuwstraat plaats gehad. Overeenkomstig het verlangen van den wijdeling was rekening gehouden met den precairen gezondheids toestand van den Aartsbisschop, alsmede met de moeilijke tijds omstandigheden en waren geen uit- noodigingen gericht tot burgerlijke en slechts enkele tot kerkelijke autoriteiten. Uitvoering rijwielbelastingwet. Aan een nieuwe door den Minister van Financiën uitgevaardigde instruc tie tot uitvoering der Rijwielbelas tingwet wordt de volgende bepaling ontleend Berijdt een persoon in strijd met artikel 6bis der wet een rijwiel, dan wordt van hem niet opnieuw een boete gevorderd, indien hij een te zijnen name staand kwitantie Rijwiel belasting no. 16 of 17 vertoont, waaruit blijkt, dat niet langer dan twee etmalen geleden ter zake van eenzelfde overtreding een boete is voldaan. Pluimveehouderij vraagt vergoeding. Door het bestuur der Alg. Ned. Pluimveeteelt Vereeniging is aan den Minister van Landbouw een telegram gezonden van den volgenden inhoud: Het bestuur der Alg. Ned. Pluim veeteelt Vereeniging (A.N.P.V.) over wegende, dat de regeering, zich, sinds de graanrechten ingevoerd werden tot steun van den Neder- landschen akkerbouw, op het stand punt heeft gesteld, dat deze graan rechten een onbillijken en zwaren last op den Ned. Pluimveehouder leggen, weshalve de regeering aan de pluimveehouderij een restitutie voor de graanrechten gegeven heeft in den vorm van een toeslag op de ge ëxporteerde eieren overwegende, dat de regeering zich blijkens herhaalde uitingen bewust was, dat deze vorm van restitutie slechts zoolang tot haar recht zoude komen, zoolang van Engelsche zijde aan onzen eierexport door contingen- teeringsmaatregelen geen moeilijk heden in den weg gelegd zouden worden, immers een exportpremie kan slechts zoolang den binnenland- schen eierprijs gunstig beïnvloeden en daardoor een compensatie be- teekenen voor de graanrechten, zoo lang export in voldoenden omvang mogelijk is overwegende, dat thans niet alleen de gevreesde contingenteeringsmaat- regelen door Engeland genomen zijn, doch dat de graanrechten bovendien opnieuw verhoogd zijn, zoodat de reeds verarmde pluimveehouder be halve wederom verzwaarde lasten, deze thans tevens ten volle te dragen krijgt verzoekt uwe Excellentie met grooten nadruk ten spoedigste uit voering te geven aan het voornemen de pluimveehouders een rechtstreek- sche vergoeding uit te keeren en deze vergoeding met eventueele verhoogingen der graanrechten ge lijken tred te laten houden. De mechanisatie in de Sigaren- industrie. Vanwege de regeering heeft op 15 Mei 1935 een inventarisatie plaats gehad van de machines, welke op dien datum in de sigarenindustrie in gebruik waren. Het Tweede Kamerlid Kupers vraagt nu aan de Ministers van Sociale Zaken, van Handel en van Financiën het aantal dezer machines mee te deelen, en wel onderscheiden: compleet-sigarenmachines, compleet- senoritasmaehines, sigaren-bosjes- machines en senoritas-bosjesmachines Voorts verzoekt hij, te willen mede- deelen, hoeveel machines na 15 Mei j.l. er in de sigarenindustrie zijn bij gekomen, eveneens onderscheiden naar de genoemde soorten. Tenslotte wordt gevraagd of mag worden verwacht, dat de indiening van een wetsontwerp tegen te snelle uitbreiding der mechanisatie in "de sigarenindustrie spoedig kan worden tegemoet gezien. Een vrouw van 500 pond. In het gemeentelijk verzorgings huis aan de Plantage Muidergracht te Amsterdam wordt reeds vele jaren een vrouw verpleegd, die vermoedelijk wel de zwaarste van Amsterdam was. Zij woog niet minder dan 500 pond. Dezer dagen is zij overleden. Zij had den leeftijd van 76 jaar bereikt. Er was liaast bij. Dé bemanning, die het. oude, doch in goeden staat verkeerende passa giersschip „Gelria" naar Italië heeft gebracht, is in de hoofdstad terug gekeerd. Na een vlotte reis is de „Gelria" Vrijdagavond te Genua aangekomen en toen bleek al spoedig, dat de Italianen het schip hard noodig hadden. Reeds onderweg werden door de groep Italianen, die aan boord waren, voorbereidingen getroffen een metamorphose van de boot in troepentransportschip. In Genua was het schip weldra een gekrioel van werklieden, die onder leiding van hun chef in de salons en andere verblijven volgens een vast plan met hun gereedschap pen aan den arbeid togen. Naar men mededeelde werden ver scheidene luxe hutten, bestemd voor legerofficieren, intact gelaten, andere echter weer niet en zoo veranderde zienderoogen het aspect van hét schip. De Msb. vernam, dat de „Gelria" reeds Donderdag met 3000 man troepen van Genua naar Oost-Afrika is vertrokken. De staking te Tilburg. Het aantal stakers te Tilburg is Donderdagmorgen tot 4318 gestegen tegen 4273 Woensdagmorgen. DE LAATSTE STRAAL. Geen straal van hoop. Hij zou alles vernietigend zijn. Waarde lezer, de Z-straal zou zijn uitgevonden. De Z-straal is, zou althans kunnen zijn, het einde van alles. Volgens het Engelsche blad „The People" is deze straal in staat om een einde te maken aan iederen toekomstigen oorlog. De vernietigende werking is zóó groot, dat het volle vermogen in staat is om een einde te maken aan het leven der geheele mensch- heid. Als de straal op een stad wordt gericht, zouden er zulke atmosferi sche storingen ontstaan, dat de ge heel e bevolking zou stikken. Vlieg machines kunnen tot dalen worden gedwongen en de straal kan oók worden gebruikt voor het verspreiden van doodelijke bacteriën. De uitvinder heeft zijn ontdekking uitsluitend ter kennis van de Engel sche regeering gebracht. In handen van de Britsche diplomatie acht hij zijn straal een afdoend middel om den vrede te handhaven. We weten niet, in hoeverre de Z-straal even afdoend is als de uit vinder hem ons voorstelt, maar dat doet er ook minder toe, want of de'ze alles-vernïetigende straal thans ontdekt is, achten we van weinig belang, nu we er ons van overtuigd kunnen houden, dat hij in ieder geval ontdekt zal worden. De menschelijke wetenschap staat voor niets meer, als het pogingen betreft om middels dood en verderf voor den... vrede te werken. Als het er om gaat om andere volkeren bang te maken, af te houden van een aanval of af te houden van verdediging tegen een eigen aanval, dan pocht men niet meer op 't aantal manschappen, waarover men beschikt, noch over de tanks en de kanonnen, maar over de giftigheid van het gas, hetwelk over steden en dorpen kan worden gedirigeerd en over de vreeselijkheid der ziekten, welke men in staat is te verspreiden. Dezen weg van machts vorming aanvaard hebbende, staat men voor niets meer, kan het streven alleen nog gericht zijn op het doelden Z.-straal te ontdekken, welke afdoend alles en allen doodt en vernietigt. Gelooft men in waarheid, dat een dergelijke vinding den oorlog onmo gelijk zou maken Oorlog is waanzin en wordt vaak om waanzin-ideeën gevoerd. Heeft Mussolini het niet herhaaldelijk verklaard, dat niets hem van den oorlog in Abessinië kan afhouden en dat hij den strijd zal hebben, dien hij zoekt Heeft hij niet gezegd, dat strijd zelfs nog noodig zal wezen, al zou men hem alle politieke en economische voor deden, welke hij wenscht, willen schenken We gelooven niet in de goede bedoelingen van de menschen, die zoeken en speuren naar steeds nieuwere en „betere" vernietigings middelen deze zullen nooit worden aangewend voor den vrede. Vrede eischt rede; oorlogszucht is onver stand en onverstand is op vernietiging uit. Zonder eigen vernietiging te ontzien. Alles wat gevonden wordt als ver nietigingsmiddel moest vóór alles worden geprobeerd op den uitvinder. Dan pas zou de vrede worden ge diend. aan den Stationsweg. aau den Akkerweg. Te bevragen bij A. H. Martens, Aannemer. Burgerlijke Stand Venray van 6 tot 13 September 1935. GEBOREN Johannes L. P. van Hoof, Merselo Lodewijk A. M. Stiphout, Merselo Antonia H. M. Wilmsen, Lull GEHUWD Antonius Lemmens, 24 jaren, Con troleur Ned. Zuivelcentrale en Lam- berdina H. H. Steeghs, 22 jaren, beiden wonende te Venray. OVERLEDEN Jacoba Peeters, weduwe van G. W. Martens, 85 jaren, Overloonsche- w eg. Winkelsluitings verordening (met korte toelichting b.d. artikelen) a 10 cent verkrijgbaar bij Firma van den Munekhof Jaarg. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het R. K. Jeugdwerk, algem. H. Communie voor K.J.M.V., K.J.V., Agnes-patronaat en K.J.M., 8 uur H. Mis tot intentie van de Jonge Boeren, Heide, om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen voor het welslagen van de Landbouwten toonstelling en speciaal voor de zielerust van Jan Poels en Hubert Janssen, 2 uur groote Congregatie, speciale collecte voor St. Petrus- Liefdewerk, 3 uur Lof waarna de de Zeven Weën op het kerkhof ge beden worden, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Bernard van den Bosch, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Hubertus Peeters en Lambertina Hillen, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 jaarg. voor Mathijs Janssen en Lambertina van Rens, Zaterdag half 8 Jaarg. voorPieter Jan Franssen en echtgenoote, 6 uur Lof. De jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 4e klas komen dezen dag te biechten. Te beginnen met 14 September wordt voortaan biecht gehoord van 57 uur. Deze week, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Dinsdag half 7 leesmis voor de Wed. Martens. K. J. V. Zondag maandelijksche H. Com munie. Maandag 89 Vormingsclub voor Caritas, Kompas en Paraat. Woensdag 61/i8x/2 Naailes, 7% 87j Gymnastiek, 81/,9J/2 Zangclub. Donderdag 89 Vormingsclub voor Odaclub, 't Zonnetje, Magneet. Vrijdag 89 Vormingsclub voor Agnesclub en de Ster. Patroonheiligen H. Familie. J. Poels, P. Michels, J. Kusters, H. Schols, A. Thielen, H. Wijnands, P. Schaeffers, J. Poels, L. Janssen, P. Dirkx, P. Duykers, L. van Dijck, J. v.d. Bekerom, A. Janssen, M. Valkx. Paterskerk Zondag, viering van de 7 Smarten van Maria. De hl. Missen om 5 uur. kwart voor 6, 7 uur met onderrich ting, kwart over 8 Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, waarna processie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Ge bed voor de priesterroepingen. Om kwart voor 5 gez. Vespers, om half Lof. Dinsdag, feest van de H. Wond. teekenen van St. Franciscus. Volle aflaat. Generale absolutie voor D.O. half gez. hl. Mis, 's avonds om half 6 gez. Vespers. Woensdag om half 8 plechtig zongen Jaar gedachtenis voor Conrard Esser en Elisabeth Timmer van Geffen. Vrijdag om half 8 gezongen hl. Mis 's avonds om half 6 oefening van den h.l. Kruisweg. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn het de Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Op het feest van den H. Vader Franciscus, 4 October a.s., zal Z. Hoogw. Excellentie Mgr. P. Verriet, 's morgens een Pontificale Hoogmis opdragen en 's avonds om half 7 een plechtig Lof doen, waaronder Z. H. zelf de feestpreek zal houden. Patronaat Om kwart voor 11 Jonge Derde Orde in 't patronaat. Geen patronaat wegens de tentoonstellingen. Jonge Wacht, opletten: Woensdag om 7 uur groepsbijeen. komst van St. Gerardus en van de Aspirantengroep, om half 8 de andere groepen, behalve die van herauten Wijnhoven en van Meijel, half 9 groep Leo YIH. Dinsdag van 1011 uurvm. bestaat voor de patronaatsjongens ge legenheid, gratis de bakkerij-ten toonstelling te bezichtigen op vertoon van hun sportterreinkaart. Maandag van 1011 uur vm. heb ben de patronaatsleden gelegenheid, op vertoon van hun gele kaart, gra tis de Landbouwtentoonstelling te bezoeken. Derde Orde. Zondag na de Hoogmis bestuurs vergadering. Maandag om 7 uur Requiemmis voor Zr. Jacoba MartensPeeters, als lid der D.O. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Genadekapel Oostrum. Zondag feest van de 7 Smarten, half 7 H. Mis tot intentie van de Jonge Boeren met gen. H. Communie voor de J. B.om half 9 (vorigen keer bij vergissing te vroeg opge geven) tweede H. Misom 9 uur afhalen van de processie van Wans- sum en om half 10 plechtige Hoogmis met preek voor die processie; ten, slotte vereering der relikwie van O.L. Vrouwvan 34 maand, aanbiddings uur onder het Lof collecte voor de Vereeniging van arme kerken. Dinsdag feest van de Wondteekenen van den H. Francisus, na de H. Mis gen. abs. voor de Derde Orde. Door de week de H. Mis om half 8. Morgen Zondag in de twee eerste H. Missen collecte voor het Jeugd werk. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Huishoudster voor bij Geestelijke Schoenmaker voor Lutterade Slagersknecht voor Spekholzerheide Drie fl. bakkersleerlingen v. Venray Modiste voor Kerkrade. Schilder (halfwas) bek. m. autosp Huishoudster v. kl. boerenbedrijf Radiomonteur voor Sittard Boerenknecht bekend met melken Paardenknecht bekend met melken BIEDEN ZICH AAN Winkeljuffrouw Huishoudster' v. geestelijke Kleermaker 5 jaar aan het vak Dienstmeisjes 1620 j. v. direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk Smidsleerling Werkmeisje v.e.d. per week 2 kleermakersknechts Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden en de begrafenis van onzen dierbaren Echtgenoot en zorgzame Vader Willem C. A. M. Winters, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. W. Winters en kinderen. Venray, 14 Sept. '35. 17 In verband met de Tentoon stelling is 't Kantoor der Boe renleenbank alleen geopend Woensdag IS Sept. De Kassier, 2 J. PIJPERS. uur jaarg. voor Peter Willems van Dijk. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Martinus Litjens en Petrónella van Vosselen, Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur sol. voor Ida Hennen en ouders. Ondertrouwd Huwelijksinzegening Donderdag 3 October ÏO1/» uur in de Pa rochiekerk v. d. H. Martinus te Princenhage. Princenhage, Voorstraat 44 Bredascheweg 2 Halt Halt Bij het openen van het Visch- seizoen geven wij ieder kooper van 1 pond Visch 1 pond ca deau. De eerste nieuwe voile Haring bij H. Deehnar-Vermeulen Donderdag 19 Sept. Nog enkele plaatsen vrij Aan melden Garage Kupers, per pond 30 cent Babbelaars half pond 15 ct 10 groote reepen Chocolade voor 25 ct. 2 verpakte Koeken voor 25 ct Randcandijkoek per Kg. 25 ct. Onze extra Reclame prachtige kop met schotel bij Koffie en Thee gaat nog door. Telefoon 64 25 Daar komen ze aanrollen, de echte nieuwe volle Inmaakharing 15 stuks voor 25 ct. Eiken Donderdag van 4 tot 5 uur GROOTE VISCHVERKOOP op het Henseniusplein. Alle soorten Maas- en Zeevisch. Voor de Quatertemperdagen vanaf 25 ct. per kilo. De prijzen gaan steeds omhoog, steeds omlaag, niet te vlug en niet te traag. Dagelijks alle soorten versche Maasvisch als paling, snoek, brasem enz. Scherp concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, Kees Henskens-Arts Uitgebreide sorteering bij H. Camps, Horlogerie. EES jtVAEK I bij ZWITSERLOOD Patersstraat, Venray Alles verlaagde prijzen. Compleet Bedstel 2persoons bed, peluw en 2 groote kussens f 3.75 Bedlakens metentredeux en kant 1.50 6 dozijn perlemoer knoopen gesort. 25 6 dozijn mangelknoopen gesort. 20 Witte Dekjes 15,25 ct. Kinderbroekjes (ook zwarte) 1430 Eng. Hemden met 2boorden 95, 1.25 Wonderdekens. prima wollen Dekens van f 2.25, 3.00, 4.75, 5.-, 6.-, 7.-, 8.- Zware Autodekens, koopje f 1.50 Wollen Kinderdekentjes 85 ct. Blauw en zwart Stof, koopjes. Ter opruiming nog verschillende Polo's. Manchesterbroeken f 2.85, strepen f 1.25. Aanbevelend. Zondag 2!S( per autobus ail Nog enkele ga baar. Spoedigt ai Garage vai f Jacobs, Statioriwe Vertrek 7 uurian Ook gelegeiteii persoons luxeyaj Vraagt hieromljni Zusterki O.L. Vrouw. Oveiic 7 October a4 t de lessen tot,2. Knip- c Lingerie nN ei Inlichtingen iij Overste. Begin volgnd krijgbaar af schip Maaskes Besteliingeniiei M. HEM! Ooitri met tuin Te kvr Goumans, Palrss Vermist tit roodb ïVs iar Adres P. L. lin 8 dagen oud, Bj Stationsweg. TE K a f 2.5vfn M. Custers, Grot 2000 kilo jo le rat Peikuser 1 a f 5.50, te zeug mei 1 moedeisti B Janssen—Pete Oirlo. TE K' 8 met oi zon G. de Mulder, Mi TE K< 3 goed ond Kaet Te bevr. Bureau TE KC Wed. G. Camps, Meubelvt Notaris Plu te VEN zal op Vrijdag 71 nam. 3 uur, in h«t te Venray, om cont verkoopen Allerhande meube kroonlampen, kachi nieuw, waschtafels schilderijen, "leoyM waterpomp zal worden aangebc Reuzensorteering Lage prijzen. Th. POUWELS HOFSTRAAT 8. VENRAY Woensdag 25 September Paardenmarkt Maandag 30 Sept. Notaris Holti zal op Dinsdag 17 nam. 3 uur nabij van den heer v.d. L ray (dus niet op lingsterrein) ten v principaal publiek vei Een groote partij by nieuwe zoowel verschillende afmet: staat. Voorts een 1 bruine waterdichte en landbouwtouw\ prima staat, afdekking vaff^% De goederen zijn'tï uur voor den ver! tijdens den verkoop i

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2