Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. VERVALSCHT en MINDERWAARDIG! JOH. JEUKEN QJdcers üêdijsircófc Sneeuwklokje Sneeuwklokje' Op den terugweg. Buitenland. Binnenland. Najaar en Winter 1935! Provinciaal Nieuws Zaterdag 14 September 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 37 WEET wat U EET Machinaal bereid Hygiënisch verpakt! PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. j>er regel 7l/j ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Room-IJs Chocolade-IJs Citroen-IJs 7» Liter thans 50 ct. Y< 25 ct. Naast persoonlijke geschiktheid gaat ook het maatschappelijk milieu weer een woordje mee spreken bij de bepaling der beroepskeuze. Vorming van een vierden stand? Dezer dagen kon men in de bladen lezen, dat het aantal studenten, die zich hebben aangemeld voor opleiding aan de Technische Hoogeschool te Delft, dit jaar sedert langen tijd voor het eerst is teruggeloopen en met circa 50 daalde, vergeleken bij de aanmeldingen van het vorige jaar. Het beeld van dezen teruggang ver toont zich ook aan andere instellin gen van hooger onderwijs. Voor ons staat het vast, dat de maatschappelijke omstandigheden weer terugvoeren naar den tijd, toen voortgezette studie slechts „passend" werd geacht voor jongelieden, die uit een goed gesitueerd milieu stam den. In de periode van den wereld oorlog en in de eerste jaren daarna, toen het iedereen economisch goed ging en ook een tijd van politieke hoogconjunctuur werd beleefd, had men uitgevonden, dat voortgezette studie mogelijk behoorde te zijn voor ieder, die ongeacht zijn meerderen of minderen maatschap- pelijken welstand daartoe hersens en aanleg bezat. Het is niet te ont kennen, dat deze eisch volkomen redelijk was en is, alléénze is niet practisch uitvoerbaar. Nu de economische omstandigheden ver slechteren, blijkt te duidelijker, dat de maatschappij geen emplooi biedt aan al degenen, die voor intellectueele vorming geschikt werden geacht en daarom te studeeren werden gezet Meer dan op welk ander terrein ook is juist de markt van gestudeerde werkkrachten overvoerd. Het is daarom noodig engewenscht, dat er worde geschift en... dat dan allereerst diegenen van een meer intellectueele vorming worden uit gesloten, die economischen weerstand missen. Dat is 'n algemeen maat schappelijk belang en ook een indi vidueel belang van degenen, die naar studie mochten verlangen. Academische vorming biedt op zich zelf geen volstrekte zekerheid, dat men spoedig in staat zal zijn om in eigen onderhoud te voorzien. Afge studeerden zijn dikwijls nog geruiraen tijd op onderhoud uit eigen vermogen of op bijstand der familie aange wezen. Een jongen uit een eenvoudig milieu kan het niet laten aankomen op het trotseeren van deze risico's en ook is het moeilijk voor hem om later terug te treden op de maat schappelijke ladder, als de maat schappij hem niet de plaats blijkt te kunnen bieden, welke hij had verhoopt Zit er onrechtvaardigs in de om standigheid dat den arbeiderskinderen door de tijdsomstandigheden wordt belet om het talent eens te laten schitteren, dat ze meenen tot ont wikkeling te kunnen brengen Men vergete bij de beantwoording dezer vraag niet, dat seder het jeugdonder- wijs algemeen is geworden, er veel te veel aanleg tot uiting is gekomen dan tot vollen rijpdom gebracht maatschappelijk kan worden ver bruikt. Het is daarom logisch, dat voortgezette studie slechts mogelijk wordt gemaakt voor degenen, die eventueele teleurstelling tijdens of na de gekozen opleiding, zelfstandig kunnen dragen. Zeer buitengewone talenten komen practisch altijd op de een of andere manier tot uiting. De geschiedenis wijst daarvan vele voorbeelden aan. Voor bijna iedereen voert de weg tegenwoordig terug naar het milieu, waaruit hij oorspronkelijk stamde. Datgene, wat men zich in de thans achter ons liggende jaren van hoog conjunctuur verbeeldde te kunnen bereiken, weekt zich nu los van den aankleve. De middenstand herkrijgt haar plaats en beteekenis in het maat schappelijk leven. Vóór den oorlog was deze een klasse van gegoede burgers, getraind in den handel en in het algemeen voldoende gesitueerd om tegenslagen te doorstaan en de kwade jaren door te komen, welke op onregelmatige maar zekere wijze de tijdperken van gezond economisch leven van elkaar scheidden. Toen in en na den oorlog echter iedereen winst kon maken, die wat te verkoopen had, zijn allerlei men- schen zich op den handel gaan toe leggen en meestal met succes, tot de tijd kwam, waarin het verkoopen weer een kunst werd, gegrond op vakkennis. De nieuwbakken,,midden standers" sneefden toen bij hoopjes. In de jongste crisisjaren is het leger der neringdoenden weer tijdelijk gegroeid door maatschappelijke des perado's die niets meer te verliezen hadden en hun laatste kans daarom in den handel waagden, maar ook dezen hebben hun spel gespeeld en verloren. De bordjes „te huur of te koop", welke men vooral in de steden op de winkelramen aantreft, zijn haast zoovele als het getal, waarmee we aan „zaken" in jaren van hoog conjunctuur en crisis werden ver rijkt. De middenstand herneemt zijn plaats en rechten. Vakkennis en eerlijkheid zullen weer langzaam het vertrouwen herstellen, dat leveran ciers en koopers weleer in den handeldrij venden middenstand hadden. En de arbeiders? Ook die gaan den weg terug. Men sprak vroeger van het hoeden- en het pettenproletariaat. Die scheiding is weer bezig zich te voltrekken. D. w. z. hoed en pet als zoodanig spelen natuurlijk geen rol, maar de aanwijzingen dat een vierde stand weer bezig is zich te vormen, zijn onmiskenbaar. De arbeiders, die de derde maatschappelijke klasse vorm den, zijn er in een wonderlijk tijd- perk van politieken en economischen bloei in geslaagd om de mede arbeiders, die den vierden stand vormden en zich verdeden in extremis tische uitspattingen, volksopstan den, anarchisme, nihilisme enz. naar zich op te trekken. Voor dat mooie werk spande zich de sociaal democratie, alsmede de christelijke en de katholieke vakbeweging. Dat deze' groepen tijdelijk slaagden, danken ze aan den maatschappelijken wind, die méé was. Nu deze wind gekeerd is, moeten de redders los laten, óf de wild-geworden geredden wringen zich zelf los. Het socialisme verliest de vierde klasse menschen aan het communis me en ook de christelijke en katholieke vakbeweging verliest het onderste deel van haar aanhang, de jongste gebeurtenissen in Tilburg wezen in versterkte mate in die richting. Een groot deel van het leger der arbeiders zal, als vóór den oorlog, weer uit paupers gaan bestaan, menschen die op de grens onzer samenleving toeven en meestal door deze zullen moeten worden onder houden. Gelijk vroeger zullen we nu en dan een kleine economische op leving kennen, waar in het mogelijk zal zijn om ook voor den vierden stand een beetje meer welvaart te scheppen, maar in het algemeen zal deze voorwerp zijn van een onder- houdszorg voor de maatschappij. De vierde stand zal voornamelijk zijn vorming krijgen uit het huidige leger der werkloozen, nadat zich daaruit diegenen hebben omhoog gehaald, die uit andere oorzaken, dan een tekort aan ontwikkeling, vakkennis, werklust en vooral ener gie, tot het heir der maatschappelijk gedoemden behooren, degenen b.v. die door de economische vernietiging van het geleerde vak tijdelijk buiten het terrein van den maatschappe lijken strgd werden gesteld. Met de vorming van dien vierden stand, een ongeschoolde, roerige massa aan den zelfkant der samen leving, zal de weg terug zijn gegaan naar maatschappelijke verhoudingen, welke ons aan een grauw verleden herinneren. Economische krachten dwongen ons dien weg te gaan. Wij constateeren, zonder ver heugenis. Md. Alle bemiddeling faalde. Ook de Commissie van Vijf heeft nu haar bemiddelingsarbeid moeten staken, daar geen enkele vorm van overleg met de Italiaansche regee ring mogelijk bleek. Deze laatste acht te zich zelfs niet eens geroepen om, op een daartoe gedaan verzoek, met eigen voorstellen te komen. Deze mislukking van de laatste bemiddelingspoging heeft te Genève diepen indruk gemaakt. Men voelt het er aan, dat de vijandelijkheden thans elk oogenblik kunnen beginnen, waarop ook de berichten uit Abessinië wijzen, die omvangrijke Italiaansche troepenconcentraties op verschillende punten van de grens van Erithrea vermelden. Mag men de oorlog in Oost-Afrika thans onvermijdelijk achten, van d tot dag groeit ook het gevaar, dat de strijd meerdere landen zal om vatten. De Engelsche regeering blijft met grooten nadruk sancties tegen Italië eischen en heeft zelfs kenbaar ge maakt, dat ze geen waarde meer zal hechten aan den Volkenbond, als deze sancties weigert Een duidelijk dreigementDit dreigement kreeg voor Frankrijk bijzondere beteekenis, nu de Engelsche regeering er aan toevoegde, dat ze ook niets meer zou ondernemen ten behoeve van de verzekering van collectieve veiligheid, als nu niets werd gedaan om Abes sinië bg te staan tegen den aanval. Het wordt met den dag duidelijk, dat Engeland in geen geval zich zal schikken naar de Italiaansche ver overingsplannen. In de Middellandsche Zee worden zooveel Engelsche oor logsschepen geconcentreerd, dat Londen het tenslotte omwille van haar prestige evenmin nog alleen bij de dreiging kan laten als Italië, nadat het een leger van bijna een kwart millioen man naar Oost-Afrika had gezonden. Er zijn intusschen aanwijzingen, dat Frankrijk zich meer en meer aan de zijde van Engeland schaart en als antwoord daarop toont Rome zich bereid om toenadering te zoeken tot landen, welke buiten den Volken bond staan, in de eerste plaats tot Duitschland. Rome heeft dezer dagen reeds het goede recht van Berlijn erkend, voor zoover de regeering aldaar straks eveneens de toewijzing van koloniën zal gaan eischen. Revoiutiepogingen- De jongste opstand in Albanië werd van de week geliquideerd met het uitspreken van 23 doodvonnissen, welke aanstonds werden voltrokken. Het lót van deze menschen schrikt andere avonturiers op den politieken akker inmiddels nog geenszins af. In Portugal werd Dinsdag j.l. ook een revolutiepoging ondernomen, welke echter aanstonds kon worden onderdrukt. Een aantal officieren werden gevangen genomen en de staat van beleg werd afgekondigd in de hoofdstad. De minister van binnen- landsche zaken liet het spoorwegnet op verschillende punten onder be waking stellen. Ook in Griekenland voltrok zich een staatsgreep, welke in dit geval leiding vond vanuit het hoogste gezag. In den ministerraad vond een formeele kloppartij plaats, veroor zaakt door een aantal binnengedron gen officieren, die aan de eischen van herstel der monarchie, gesteld door den minister van oorlog, Kon- dijlis, kracht kwamen bijzetten. Het gevolg is geweest ook de vloot had inmiddels gedemonsteerd dat de regeering zich in haar ge heel openlijk voor het herstel der monarchie verklaarde en het besluit viel om ten spoedigste het volks plebisciet te houden, hetwelk aan dit herstel van het koningsschap sanctie moet verleenen. Voor Griekenland, waar verkiezin gen plegen te worden „gemaakt" in plaats van gehouden, niets anders dan een kieine formaliteit. De republikeinen besloten dan ook reeds om er niet aan mee te doen. Men verwacht den spoedigen terug keer van koning George in Athene. In Louisania, een staat der Ver. Staten van Amerika, liet de dictator, Roosevelt's grootste tegenstander, senator Long, het leven onder moor denaarshand. Long regeerde bijna volstrekt dictatoriaalin een der wandelgangen van den senaat werd hij neergeschoten door den schoon zoon van een rechter, wiens wette lijke afzetting de dictator juist aan het ensceneeren was. President Roosevelt is met dit triest gebeuren een gevaarlijken tegenstander kwijt geraakt, die zich candidaat had willen laten stellen voor het presidentschap der Ver. Staten. Long had zich in korten tijd op echt Amerikaansche wijze een grooten aanhang weten te verzeke ren. Hg beloofde o.m. iederen Ame rikaan de zekerheid van een jaar- lijksch inkomen van 4000 dollar, plus een auto en een radiotoestel! Duiisch rijkspartij congres. Een half millioen Duitschers heb ben van de week in Neurenberg het zevende Duitsche rijkspartijcongres meegemaakt, waarbij uitbundig is gefeest en vreeselijk op de joden is afgegeven. Als dat de zoethouderg van een volk moet zijn.... Joodsche kinderen zijn nu ook van de Duitsche scholen uitgesloten. Wij storten ons in de politiek. H. M. de Koningin en prinses Juliana zijn van haar vacantie in Schotland weergekeerd. Helaas schijnt het uitstapje onze Vorstin niet in alle opzichten de verwachte verbetering van lichame lijke gesteldheid te hebben gebracht. Nu en dan moesten we, vóór dit vacanfietochtje, vernemen, dat de Koningin lichtelijk ongesteld was en eenzelfde bericht verluidde ook nu weer om de met een dag vertraagde terugkomst te verklaren. We verhopen allen, dat H. M., die onmiskenbaar geleden blijkt te heb. ben onder het dubbele verlies van het vorige jaar, spoedig den volledi- gek terugkeer van haar lichamelijke krachten moge ondervinden, De terugkeer der Vorstinnen heeft tevens de nieuwe periode in Neder, land's politieke leven ingeluid. Dinsdag a.s. zal de vereenigde zit ting der Staten-Genernal worden geopend en de Troonrede worden uit gesproken, naar welker inhond men thans zoo bijzonder nieuwsgierig is. We verwachten er niet veel bij. zonders van, daar het in de laatste jaren meer en meer gebruikelijk werd, dat de eigenlijke regeerings- plannen uit de Millioenen.nota spra ken, welke op Dinsdagavond bekend zal zijn. Aanpassing en verlaging, bezuini ging daarnaast, zullen wel weer de hoofdtonen zijn, welke de regeerings- klok gaat laten hooren. We kregen er een voorproefje van in de circulaire, welke de minister van binnenlandsche zaken aan voor. loopig 200 gemeentebesturen richtte om deze aan te manen, de salarissen der ambtenaren met ingang van 1 Januari a.s.. opnieuw met 5 pCt. te verlagen. Het ligt n.l. in de bedoeling om de rijkssalarissen met dien datum met het genoemde percentage in te korten en naar de regelen der aan passing moeten dan de gemeentelijke salarissen volgen, behalve die der werklieden, welke met den plaatse lijken loonstandaard meegaan. De wilde Tilburgsche staking. De Tilburgsche textielarbeiders zijn het verlagen moe geworden en heb ben geweigerd om de jongste loon- korting van 5 pet. te accepteeren. Ze gingen er voor in staking en deze staking heet „wild", omdat ze niet door de vakbeweging wordt ge leid. Deze had n.l. besloten om 't hoofd in den schoot te leggen, omdat het nieuwe noodlot haar onafwendbaar voorkwam. Ofschoon een wilde staking anders maar weinig sympathie onder de georganiseerde arbeiders vindt, is de weerzin tegen de verlagingstendenz zoo stérk geworden, dat tal van ge organiseerde arbeiders, in 't bijzonder die van het spoorwegpersoneel, de actie steunen. Wat het aantal stakers betreft, werd de beweging een succes; deze week groeide het cijfer tot over de 4100, terwijl in het geheele textiel bedrijf te Tilburg ruim 5000 arbei ders werkzaam waren. De burgemeester van Tilburg en de rrjkebemiddelaar hebben gewei gerd om voor de stakers te bemid delen, daar het stakingscomité woord breuk zou hebben gepleegd. Het zou den arbeiders hebben geadviseerd om een voorschot op het laatstelijk verdiende loon, gegeven op voor waarde, dat de arbeid zou worden hervat, te accepteeren, zonder in werkelijkheid de belofte na te ko men. Al gunden we den menschen graag anders, we meenen toch, dat deze beweging ze niet anders dan verlies kan brengen; verlies van loon, ver lies van aanzien en kracht der vak beweging. Politieke visschers hebben een aasje uitgeworpen in het troebele Tilburgsche water. De K.D.P. trok zich de belangen der stakers aan, de revolutionnaire vakbeweging en de communisten stuurden geld, brood en andere levensmiddelen en zelfs de N.S.B. wilde een duit in het stakingszakje doen. Ze belegde een vergadering voor de stakkerige stakers om ze met woorden te voeden, maar deze bijeen komst werd door den burgemeester verboden Er komt intusschen nood onder de stakers en in dezer gezinnen; ze zijn yan^alle uitkeeringen uitgesloten en uit enkele losse gaven kunnen geen duizenden hongerige magen worden gevuld. Broodprijsverhooging. Bezuiniging, aanpassing en ver laging van inkomsten kan voor de regeering misschien een uitkomst beteekenen voor wat het sluitend maken van de begrooting betreft, als men het volk haar rede niet wil laten verliezen, dan moet ook reke ning worden gehouden met het sluitend maken van de huishoudelijke begrootingen. En dan moeten de vaste lasten omlaag. We merken daar nog zoo weinig van In verband met de jongste ver zwaring van de monopolierechten kwam men in een bijeenkomst der besturen van de vijf Nederlandsche bakkersorganisaties tot de conclusie, dat thans in vele plaatsen een brood prijsverhooging onvermijdelijk zal zijn. Dus ook dat nog.... Onvermijdelijk heet steeds verder gaande loons verlaging, onvermijdelijk ook de stijging in prijs van de allervoor naamste levensmiddelen. En critiek op bestuursbeleid heet demagogie... I.NGEZONDEN. Geachte Redactie. Met ongeduld heb ik verleden Zaterdag op Uw krant zitten wach ten, om te weten te komen, wie eigenlijk raadslid is. Ik heb 't er echter niet in kunnen vinden ik heb alleen kunnen lezen, dat de raads leden allen present waren en wie ze hebben gekozen als wethouder. Ik ben toen op onderzoek geweest en gehoord bij iemand, die 't zeker wist, dat ook Steeghs van Castenray als raadslid geïnstalleerd is geworden, Daar ging 't me precies om. Ik had wel eerder gehoord, dat Steeghs als raadslid genoemd werd. doch ik kon echter maar niet ge- looven, dat ,,'t Comité van Actie" waardoor „de lijst Pubben" klaar gesmeed is, zóó 't mes in 't varken liet steken Ondergeteekende wenschte beslist niet op „lgst Pubben" te stemmen, om er zeker van te zijn, niet 't minste er aan te willen meewerken tot eventueele verkiezing van Steeghs. Een vriend van me heeft me echter gezegd, stemt gerust op die lgst, op den candidaat uwer keuze. Steeghs kan niet in den Raad komen, want alle stemmen welke Pubben over heeft, gaan naar Poels. Na de stemming meende ik en velen met mij, dat niet Steeghs, doch Poels gekozen was, altijd vol gens de gemaakte afspraak. En nu hoor ik, dat Steeghs raads lid is en er zelfs na de verkieziD; geen vergadering meer geweest is van het „Comité van Actie", ter bespreking van den uitslag der stemming. Daarom spreek ik boven: het mes in het varken laten steken! We hebben in elx geval véél ge leerd Als we nog eens mogen stemmen, zullen we dat doen volgens ons eigen inzicht en niet volgens Door goedkooper aanbod van Aspirin-tabletten, niet herkomstig uit de Bayer-Fabrieken, is men op het spoor gekomen van belangrijke verval- schingen. Deze tabletten, welke ook hier te lande onder den prijs verkocht kunnen worden, zijn uiterlijk niet van de echte Aspirin-tabletten te onderscheiden. De samenstelling van de vervalschte tabletten is zeer minderwaardig en kan door de ontzettend vieze behandeling schadelijk voor Uw gezondheid zijn. De vervalschers zgn inmiddels door de Antwerpsche politie onschadelijk gemaakt. U kunt zich tegen deze vervalsching beschermen, door uitsluitend de echte Aspirin-tabletten tegen den vastgestelden prijs van 70 ets. per buisje of 10 ets. per zakje in de betrouwbare Apotheken en Drogisterijen te koopen. ER BESTAAT IN HOLLAND SLECHTS ESN SOORT ASPIRIN-TABLETTEN, WAARVOOR DE BAYÉR-FABRIEKEN GARANTIE GEVEN. DEZE ZIJN KENBAAR AAN DEN ORANJE-BAND OP, DE VERPAKKING EN HET BAYER-KRUIS OP ELK TABLET. ER BESTAAT GEEN „HOLLANDSCHE ASPIRIN" heeft de nieuwe Dames- en Heerencollectie voor U gereed Ieder die dit seizoen iets nieuws wil aanschaffen kan uit deze Collectie's zonder veel moeite en met het meeste vertrouwen keuze maken. Ook de prijzen zullen voor U geen bezwaar zgn. COLBERT COSTUUMS naar maat vanaf f 32.00 WINTERJASSEN f 20.00 MANTELCOSTUUMS f 25.00 MANTELS f 20.00 COLB. COSTUUMS zouden wij U ook goedkoper kunnen aan bieden, maar dan bevindt zich een groot percentage katoen in de stoffen waardoor de Costuums in het dragen ONTZETTEND VERARMEN. Een WINTERJAS heeft in de meeste gevallen niet zooveel te verduren en durven wg U voor deze prijs een jas aan te bieden waar U veel plezier van zult hebben. Ons Dames-maatwerk blijft in het dragen zijn pasvorm behou den en bezit een persoonlijk cachet. Dus Dames en Heeren, dit seizoen voor iets goeds naar JOH. JEUKEN-Pouwels, LANGSTRAAT la VENRAY TELEF. 162 -Wh stecAts 55e prijs is verlaagd f t/Je werking, is verhoogd,/ De vanouds beroemde AKKER's ABDIJSIROOP is een natuur-genees- middel, daar de werking in hoofd zaak berust op de geneeskracht van extracten uit reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Door een nieuwe toevoeging is de werking nog sterker, nog doeltreffender geworden. Een lepel AKKER's ABDIJSIROOP werkt thans 2 x zoo snel als voorheenl Een ongeëvenaarde werking legen: hoest, bronchitis, kinkhoest, verwaar loosde verkoudheid, griep, influenza. De verlaagde prijzen zijn thans 75 ct F 1.25 F 2.00 F 3.50 3 dagen 6 dagen 12 dagen 24 dagen gebruik gebruik gebruik gebruik Gebruik buitenshuis ABDIJSIROOP-BONBONS per doos 36>/2 cl. - per dubbele doos 621/2 ct. den wensch van 't een of ander kiescomitë, dat niet doet wat afge sproken is Geachte Redactie, plaats dit brief je s.v.p. in de krant, waarvoor ik U bg voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend, KIEZER. VENRAY, 14 Sept. 1935 Mgr. Dr. H. Poels. Tot Protonotarius Apostolicus benoemd. Naar de Msb. verneemt, is Mgr. Dr. H. Poels, hoofdaalmoezenier van Sociale Werken in het bisdom Roer mond, door Z. H. den Paus benoemd tot Protonotarius Apostolicus. Deze hooge onderscheiding is Dr. Poels ten deel gevallen naar aan leiding van zijn zilveren jubileum als aalmoezenier van den Arbeid op 24 September a.s. LUXOR-THEATER. Luxor vertoont wederom een buiten gewoon programma waarin 2 hoofd nummers worden gepresenteerd, die zeer zeker in de smaak zullen val len. Vooraf krijgen de toeschouwers het wel bekende en interessante Fox-wereldnieuws te aanschouwen met diverse internationale gebeurte nissen. Vrouwen Oogen een zeer mooie filmgave, waarin beroemdheden hun medewerking verleenen, o.a. Lili Damiba, Henry Garat, Nina Myral e.a. Eenig zijn de opnamen in de geheimzinnige villa waar zoo gauw als er iemand een kamer binnengaat de deuren automatisch sluiten, zoo dat ze er in gevangen zitten, overal geheimzinnigheid, waarlijk een film die er zijn mag door het vlotte en mooie spel. Oriënt Express vervaardigd naar de gelgknamigen roman van Graham Greene, waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Heather Angel, Norman Foster e.a. De Oriënt Express ver laat het station. In den trein bevindt zich een heterogeen gezelschap, als eerste is daar Herbert Mundin, die erg onder de duim zit van zgn vrouw. Voor het eerst van zijn leven weer streeft hij haar, door in hun appar tement een plaatsje aan te bieden aan de lieftallige Beather Angel, die de rol vervult van een Cabaret danseresje. Ook bevindt zich in den trein Dorothy Burgers als een abitieus courantenverslaggeefster, die gelooft, de grootste slag van haar leven geslagen te hebben als zij Ralph Morgan ontdekt, een zeer ge vaarlijk, communistisch leider, het geen door de geheime politie wordt verijdeld. Zie verder de advertentie in dit blad.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1