CIT Jacd.v.i JOU BIJ ONS bet J. IEMPS fa. Stooi alle soort' kolen en br Waschm Cons Gebr, h da mooiste en beste SGB( Gods wegen. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Adverb Mark Voor der vana£* Steril Venraysche Schoenhandél feit, dat door de goede zorgen van den oud-Directeur, den heer Loenen, door de Nederlandsche Varkens centrale aan de Vereeniging is uit gekeerd een bedrag van f 3330, zijnde f 1 voor elk reeds vroeger geleverd varken. Een mooien meevaller. De omzet in de afdeeling Fourage is gestegen en wel van 1691034 K.G. naar 2780600 K.G., terwijl de opbrengst steeg van f 16360.90 naar f 27355.95. Deze hoeveelheid goederen zou onge veer 504 vijftien-tons wagons vullen met stroo. Het onkosten-cijfer in deze afdeeling beloopt f 1.40 per 1000 K.G. stroo, waarvoor dus alle kosten gedragen, vanaf het leveren tot het uitbetalen stroo. Het bezit der afdeeling is f 2521.34 vooruit gegaan, de winst, die in het afge- loopen jaar behaald is, bedroeg echter f 1085.66 na gedane afschrijvingen. Deze uiteenzetting werd met applaus door de vergadering ontvangen, waarna de Voorzitter den heer Peters dankte voor diens keurig werk. Evenals vorige jaren werd het bedrag, dat bij uittreding door de leden zou ontvangen worden op nihil bepaald. Hierna kwam aan de orde art. 15 lid 4 der Statuten, handelende over de boete, die de leden beloopen, bij verkoop hunner varkens buiten de vereeniging. Reeds meermalen is dit punt ter sprake gekomen en ook nu wordt aan wijziging gedacht, daar het be drag der boete f 15 per varken, niet mis is. De heer Peters gaf hierop een uitgebreid gezichtspunt. Door tal van omstandigheden crisismaatregelen, het onregelmatig verloop der mai'kt, de leverings mogelijkheid etc. werden velen ver leid tot verkoop buiten de vereeni ging, hetgeen volgens de statuten niet mag. De vrge handel had een voorsprong die ook thans nog bestaat en voorkomt uit het feit, dat de vrije handel koopt wat zij noodig heeft, terwijl de Vereeniging alles nemen moet. In vroegere jaren was de aanvoer groot genoeg om de koopers een mooie sorteering varkens aan te bieden, doch thans is dit onmogelijk. Uit de aan de Vereeniging geleverde varkens heeft de Centrale de voorkeur en met de rest moet de Vereeniging de particuliere af nemers voldoen. Wanneer men dit goed overweegt, komt de onduldbaren toestand voor de Vereeniging naar voren. Doch niet alle overtreders van voormeld artikel zijn achterhaald en bestraft. Hierin schuilt onbillijk heid. Nu zijn er ook nog twee soorten oud-leden en wel, die het ledenregister afteekenden en die door het Bestuur ter voormelde zake geschrapt zijn. Naar het Bestuur ter oore gekomen is, zouden nog meerderen de Ver eeniging willen verlaten. Mogelijk dat dezen bang zijn geworden voor de geruchten van bijbetaling etc. De Vereeniging bezit echter nog volgens de zoo juist behandelde balans plus minus f 17000, zoodat deze vrees ongegrond is. Ten einde echter in den boezem der Vereeniging een vaste grondslag te krijgen en bovenvermelde ongelijk heid weg te nemen doch vooral om statuten-trouwe leden te krijgen, heeft het Bestuur gemeend in elke afdeeling zitting te moeten houden, waarbij gelegenheid geboden zal worden om het ledenregister af te teekenen en ontslag te nemen als lid der Vereeniging. Het Bestuur wijst er op, dat er geen rede voor bestaat uit finantieel oogpunt, doch vertrouwt dan ook, dat de leden, die na die afteekening nog lid zijn, ook werkelijk trouwe leden zijn zullen, zoowel voor hun eigen belang als voor het belang der vereeniging. Dan krijgt de vereeniging weer alle varkens der leden, dan kan zij weer hare afnemers met eerste klas waar ter wille zijn en zullen de leden niet meer te klagen hebben over den voorsprong van den vrijen handel. De heer Reyntjes, Leunen, wijst óp de op handen zijnde verandering in den varkenshandel, ook ten opzichte der Centrale. Hij zou daarom willen, dat het Éestuur eerst hieromtrent positieve gegevens had, vooraleer bedoelde zittingen tot uittreding te houden. Dan konden betere inlichtingen gegeven worden. Hiermede ging het Bestuur accoord en zal dus niet de kalender over dit punt beslissen maar het verkrijgen van inlichtingen, waartoe zelfs Bestuursleden zoo noodig naar den Haag zullen gaan. Verder deelt het Bestuur mede, dat het wenschelijk geacht wordt, voortaan weer als voorheen, de var kens naar het geslacht gewicht uit te betalen, daar de leveranciers klagen over het hooge afslachten der dieren. Een deskundige merkte den Voorzitter onlangs eens opwat zit er weer veel mest in de kooi. Daar de vereeniging, zooals gemeld, een extra meeval gehad heeft, deed het Bestuur het voorstel hiervan f 250 af te nemen voor een subsidie voor de verbouwing der Kapel te Oostrum, welk punt de vergadering na bespreking aannam. De heer Lemmens dankte de ver gadering hiervoor in zijne hoedanig heid als lid van het Kerkbestuur. Aan de Vereeniging het Groene Kruis, werkzaam binnen het gebied der Vereeniging werd een subsidie verleend van f75, terwijl aan de 2e Land- en Tuinbouwtentoonstelling eene garantie werd verleend van f 500. Nadat bij de rondvraag enkele interne vereenigingsaangelegenheden waren besproken, werd de vergade ring op de gebruikelijke wijze ge sloten, onder dank voor de gemoede lijkheid waarmede de discussies ge voerd werden. Nee, 'tging niks goed met Janus, de laatste tijd, nee. Stilletjes lag ie maar onder de dekens, en hij tuurde naar't plafond en hij dacht. Wat dwarrelden 'm de laatste dagen toch 'n vreemde din gen door z'n hoofd! Heel z'n leven had weer voor 'm gestaan. Alle ja ren liep ie weer door. Z'n schooljon gens tijd, z'n eerste communie entoen van school af op werk. En later van huis af in een vreemde stad om meer te verdienen.. Vreemd... Vreemd. Elk gezicht dat ie in z'n leven ont moet had, stond weer voor 'm, sprak weer met 'm; dezelfde woorden die 't al eens méér gezegd had. Daar zag ie zich weer loopen door de straten van de stad, naast 'mdie loensche vriend, met dat beestige gezicht en die pet zoo diep in z'n oogen. AhDie loenscheHij ver achtte hem eigenlijk diep, want de kerel deugde niet. Daar zag ie zich weer zitten met de „loensche" tusschen al die ruwe kerels, daar hoorde-n-ie weer dat gevloek van die ontevredenen en godsdienstloozen. BahZe stond 'm tegen die kliek uit de kroeg, maar hij durfde niet wegblijven... voor die loenscheDie vent betooverde-n-'m, had 'm aan een touwtje. Wat kon ie sakkerig lachen, als Janus 'ns geen zin had om met 'm mee te gaan. Wat kon ie dan gemeen knijpen met z'n rech teroog „Maggie niet voor de pastoor En zoo was Janus afgezakt, kwam telkens terug in dat onmenschelijk gezelschap, totdat tenslotte de burcht veroverd was en ze 'm met 'n hoe raatje noteerden als lid van de S.D.A.P. En toen die slag, dat 'm de absolutie werd geweigerd!... En toen dat leven van-net-doen-of ie er niks om gaf! Jaren had ie z'n geweten gesmoord, getrapt, fijngeknepen, totdat 't ten slotte niet meer riep. En toen dat leven als socialist, zonder God of KerkSchimpen op wat 'm vroeger heilig was. Liegen terwijl ie wist dat 't liegen was! Maar, opgezweept door z'n makkers, van de kook gebracht door z'n roode krant, was 't 'm gelukt z'n fijnge voeligheid af te stompen. En de afdeeling kende ten laatste geen grooter vuurvreter dan hem... Zo lag Janus en hij dacht onstui mig! En dan dat rare gevoel! 't Was 'm alsof ie 'n veertje was, wiegend op de kokende zee, of ie dan weer torenhoog werd opgetild en dan weer suizend werd omlaag gesmakt, en geschud en ineen geram meld door 't geweld der razende golven. En soms weer was het of z'n lichte lichaam vleugels had en een onmetelijke ruimte doorwiekte, al maar door, deinend op de rug van de wind. En hij vloog en vloog weer langs z'n eigen levens weg... z'n ouders... z'n broers en z'n zusters... de pastoor en z'n onder wijzers... z'n medearbeiders, allen staarden hem na in z'n vlucht en daar... ja... daar stond weer die loensche, die 'm in de partij had gesleept, daar stond ie weer met z'n ruitjespet en z'n handen in z'n zak, en hij keek naar Janus met z'n spottend toegeknepen oog. 't Leek of ie begon te grijnzen toen ie Jauus daar zag in z'n woeste vlucht. Een ontzettende angst joeg de zieke rechtop in z'n bed, staroogend stak ie z'n magere arm uit„Die daar, die daar, die loensche schreeuwde-n-ie heesch, „die loensche, dat is de duivelen zweetend van bangheid plukt-n-ie aan z'n lakens. Maar dan drukte er een hand op z'n arm en kwam ie weer tot de werkelijkheid. Dan zag ie weer z'n vrouw, z'n protestantsche vrouw, die 't wel goed had bedoeld, maar die 'm toch nooit geluk had kunnen geven en ze smeekte hem toch kalm te blijven, want dat ie toch al zoo zwak was. Dan ging ie weer liggen en weer begon het spel. Hij zag weer z'n vertoornde vader, die 'm beval die gemengde verkeering af te breken. En 'n akelig geschater klonk door de ziekenkamer en wéér vloog ie op„Truus, Truus, ze wil len me van je afhalen... nee nee nee NooitTruusTruusNooit „Nee," snikte z'n vrouw, „nooit. Wees maar gerust, ik blijf bij je zitten." „Ik ben niet meer Roomsch. ik ben socialist!" „Ja, toe nou maar, ga nou liggen." En Janus lag weer, doodop... Vreemd vreemd. Dat waas voor z'n oogen. Net of er 'n haar op z'n wimpers lag. „Wie ben jij vroeg ie onrustig aan de gestalte voor z'n bed. „Ik, Truus. Probeer nou te slapen." Groote GodDat was Truus en Janus kende ze niet meerHuilend begon ie te wrijven door z'n breken de oogen, wild keek ie dan de kamer door, hij moest, hij wou zien. Maar 't leek of alles om 'm heen ver vluchtigde, wegschoof, en kreunend van angst greep Janus zich vast aan de dekens, aan de rand van z'n ledikant, hijgend met half open mond, en 'n vreemde lichtstippel vonkte in z'n oogen. Zachtjes kwamen z'n vrienden binnen, en zaten bij het bed. „Zoo Janus, wat nu Janus lichtte moeilijk het hoofd op, keek hen aan. Maar lusteloos zakte 't weer neer. „Niet wèl pakte één z'n klamme handen. „Kom," dacht nummer twee, „een lichte zwakte. Zoo'n kerel als jij Janus zweeg. „En we kunnen je niet missen in de partij. Wie zou de vlag dragen met de optocht. Komaan, kerel, op 1 Mei moet je beter zijn, hoor. 't Wordt grandioos van 't jaar." ,Nee," schudde de zieke zwak. ,Kom, kom, geen zwaarmoedig heid! Als fer één trotsch mag zijn, dan ben jij het. Altijd gezwoegd voor onze heilige belangenNee Janus, vooruit de moed er in „En stel je nu eens voor, dat... enfin, 't is natuurlijk maar een ver onderstelling't is niet waar, maar mocht 't nou 'ns zijn, dat er iets ergers gebeurde... heb je dan niet een pracht van een leven gehad Janus kuchte schor. „Kerel, weet je 't nog hoe jij de ziel was van de afdeeling Hoe je vooraan liep in de optocht, hoe je gestaan hebt in „Het Volk Hoe jij als voorbeeld bent gesteld voor de heele Nederlandsche S.D.A.P. Janus zei niets. Een ontzettende walging was 'm overvallen. Wat kwamen die menschen doen Hij wist 't, hij stond voor de poort van de dood. Wat had ie aan die roem Goed gewerkt voor de partij... de vlag gedragen.... in „Het Volk" gestaan. Wat een dorre troost voor een doodsbange ziel „En nu..." kreunde-n-ie zachtjes. „En nu?" vroegen z'n vrienden. „Ben jij niet een martelaar Jij hebt gevochten als pionierHet ideaal van de toekomststaat bereik je niet en toch heb je ervoor gevochten. Is dat niet edel Ben jij niet duizend maal meer waard dan die menschen, die later, als het socialisme zal zege vieren, van jouw werk zullen ge nieten Maar in Janus' oog zwelde een groote traan. Ai wat een troost Margarine-troost't Leek of ze 'm begroeven onder een hoop dorre blaren. En mistroostig sloot ie de oogen en keek niet meer. De vrienden schuifelden af. 't Was die nacht in de pastorie een licht opschuddinkje geweest. De meid had 'n bediening aange nomen, doch bij de kamer van de pastoor was ze naam en huisnum mer weer kwijt. Alleen de straat had ze onthouden en 't nummer was zooiets van vijf en tachtig in die buurt. Vertwijfeld was pastoor op weg gegaan met de Heilige Olie. „Zoek me nu maar 'ns in een straat van over de 300 nummers het juiste huis uit," mompelde-n-ie onte vreden. „Enfin, eerst maar 'ns op 85 't mocht soms zijn." „Is hier een zieke vroeg ie aan de verwonderde vrouw, die opendeed. „Ja, maar ik had u niet geroepen", zei ze aarzelend. „Ernstig De vrouw begon te snikken. „Katholiek „Van huis uit wel." De pastoor ging naar binnen en trad in de ziekenkamer, waar Janus reutelend te sterven lag. Hij behoefde niet lang te kijken die bevende tong, die brekende oogen, die toespitsende neus en die blauwe nagels.... „Vrouwtje, ik vrees het ergste", zei ie medelijdend en pakte Janus bij de hand. ,Beste vriend, hier is een priester. God heeft me gezonden om je te zeggen, dat Hij je verwacht". Janus kon niet meer spreken, maar hij begreep helder wat er gebeuren ging- Nog even revolteerde het in z'n hart. Maar toen was hij gewonnen. De Katholieke Kerk, waarop hij altijd had afgegeven, zond nu haar dienaar, om 'm na zoo'n leven nog in de ge lukkige eeuwigheid te zetten. Die edelmoedigheid greep 'm aan, en vast drukte hij de hand des priesters ten teeken dat hij alles goed wilde maken. En de priester sprak woor den van troost, echte, ware troost, en van het gejuich der engelen over de inkeer van één zondaar. Dan zag hij het kruisteeken over zich maken en hoorde hij weer die woorden „Ego te absolvo", zooals vroeger, zoovele jaren terug. En dan voelde hij de priesterhand aan z'n oogen en ooren en andere ledematen, zalvend met de Heilige Olie, opdat God hem toch genadig mocht zijn. En toen was het, of die groote, zware dam van goddeloosheid in z'n ziel plotseling uiteensprong door het dynamiet van Gods genade. En een gouden jubel sloeg in z'n gemoed. Licht zag hij... licht! Stralend en schitterend als nooit op aarde was gezien. En dat licht kwam nader, en z'n hart bonsde van vreugde en genot. Rechtop sprong hij, en strekte z'n armen uit om het te omvatten, om er zich in te storten, zoo heerlijk was het, zoo schoon. En toen hij terugzonk was z'n ziel zachtjes uit 't lichaam gevloden. Zoo heeft Janus geleefd, en zoo is hij gestorven. Lezer, wat ik hier verhaalde is geen fantasie. Is gebeurd in onze hoofdstad, dat een geestelijke op zóó geheel toevallige wijze een oude zondaar naar de hemel hielp. Gods Voorzienigheid was het, die de meid het juiste adres deed ver geten en zoo de priester op num mer 85 bracht. Het adres waar eigenlijk de be diening moest geschieden, heeft later nog eens opgebeld en het was toen nog niet te laat. Wie weet aan wie Janus zijn be keering dankt. Misschien wel aan het rozenhoedje van een eenzaam en verlaten vrouw tje, dat veel voor de bekeering der zondaren bidt.,.. Fr. de L., O.F.M. VENRAY, 14 Sept. 1935 Benoemingen Bisdom Roermond. Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, heeft op hun verzoek eer vol ontslag verleend aan den hoogeerwaarden Heer Mgr. L. N. Le Bron de Vexela, als plebaan deken te Roermond, den Hoogeerw. Heer P. J. Thieten, s pastoor-deken te Venray, en aan de weleerw. Heeren J. W. Hermens als pastoor te Belfeld, J. R. Voncken als pastoor te Geulle, F. J. Ortmans als pastoor te Geysteren, F. A. Bloemen als pastoor te Maasbree P. v. Rijswijck als pastoor te Maasniel P. Schatten als pastoor te Schaesberg J. H. Wismans als pastoor te Sevenum A. J. J. Grispen, als pastoor te Tegelen (H. Martinus), J. J. A. Boers, als leeraar aan het Bisschoppelijk College te Weert, heeft benoemd tot plebaan-deken te Roermond den zeereerw. Heer W. Rhoen; pastoor-deken te Sittard den zeer eerw. Heer H. J. J. Haenraets pastoor-deken te Venray den zeer eerw. Heer W. Berden, nu pastoor parochie Roermondsche Veld; pastoor te Beesel den weleerw. Heer L. W. H. Backhuys, rector in het St. Jozefgesticht te Heerlen pastoor te Belfeld den weleerw. Heer M. A. J. van de Venne, van Echt pastoor te Blerick (H. Lambertus) den weleerw. Heer A. F. M. Lenaerts, nu kapelaan te Posterholt pastoor te Geulle den weleerw. Heer G. A. Stassen; pastoor te Geysteren den weleerw. Heer G. J. J. Litjens pastoor te Heugem den weleerw. Heer L. W. Linssen pastoor te Limmel den weleerw. heer B. Diederen; pastoor te Maasbracht den wei- eerw. heer J. W. Knops; pastoor te Maasbree den weleerw. heer J. Nabben, nu pastoor te Ste- vensweerd; pastoor te Maasniel den weleerw. heer J. Goldschmitz; pastoor te Roermondsche Veld den weleerw. heer V. L. Schoolmeesters; pastoor te Schaesberg den wel eerw. heer J. H. Gerards; pastoor te Sevenum den weleerw. heer J. H. Salden; pastoor te Stevensweert den wel eerw. heer J. H. van Montfort, nu rector te Ysselsteyn; pastoor te Tegelen (H. Martinus) d^n weleerw. heer M. Keuller; rector van het tot parochie te verheffen rectoraat Ysselsteyn den weleerw. heer G. H. Vostermans; rector van het tot parochie te verheffen rectoraat Vaesrade den weleerw. heer H. Steinhart; heeft belast met de oprichting eener nieuwe parochie onder Venlo den weleerw. heer J. F. H. Poels, kapelaan te Weert, gaat wonen op Mgr. Mutsaersoord; heeft benoemd tot algemeen leider van het mannelijk jeugdwerk (onder 17 jaar) den weleerw. heer M. H. Reynen, kapelaan te Tegelen; tot rector te Lemiers den weleerw. heer S. Schneider; tot rector te Venlo (H. Nicolaas) den weleerw. heer J. Hick; tot rector te Stokershorst (metde opdracht om behulpzaam te zijn bij het sociale werk in de kringen Venlo en Weert) den weleerw. heer M. van den Bosch. P.D.V. „De Eendracht*'. Uitslag van Zondag 8 September, windrichting N.W., Momignies. Los 8 uur. Aankomst eerste duif 11.25.57 uur. Laatste duif 11.40.44 uur. le, 5e en beker P. Strgbosch 2e J. Boom 3e, 4e en 9e J. Dinjens 6e, 8e en overduif J. Strgbosch 7e L. Coopmans. Uitslag Eysden. Bevlogen oude duiven. Los 11 uur. Aankomst eerste duif 12.34.7 uur. Laatste duif 12.44.28 uur. le, 4e, 5e, 6e en 7e J. Dinjens 2e en overduif J. Strgbosch 3e H. Janssen. Onbevlogen Oude. le, 5e, 6e en overd. Tonen-Strijbosch 2e J. Dinjens 3e H. Janssen 4e J. Strijbosch Late jongen. le, 2e, 4e, 5e en lie J. Dinjens 3e en 13e L. Coopmans 6e, 7e, 8e, 9e en 15e Tonen-Strijbosch 10e, 12e, 16e en overd. G. Philipsen 14e J. Strijbosch. MERSELO. Verl. Zondag maakte een 30-tal leden van de vereeniging de H. Stede een uitstapje naar de H. Landstichting te Nijmegen. De verschillende tafereelen uit het H. Land, trokken zeer de belangstelling. Een ZeerEerw. Pater die ons bege leidde en voorstelde ons terug te denken in de tijd ruim 1900 jaren geleden, gaf eene interessante uit eenzetting van de verschillende beelden en voorstellingen uit die tijd. Deze ZeerEerw. Pater werd dan ook aan het slot van de rondgang harte lijk dank gebracht door de voorzitter onzer vereeniging. Dan werd de stad Nijmegen bezocht en ten slotte toog men zeer voldaan huiswaarts. Een woord van dank aan het actieve bestuur dezer vereeniging, die ons dit uitstapje aanbood, is zeker niet misplaatst. De alhier vanwege de Z.N.Z. gegeven melkcursus is een waar succes geweest. Van de 24 deelneem sters slaagden niet minder dan 22. Hun namen zijn: Maria Janssen, Tilly Kessels, Miet van Tilburg, Lena Pluk, Maria Lit jens, Drika van Tilburg, Anna Arts, Geertruda Klaassen, Maria Muizers, Liza Muizers, Mina Denen, Maria Arts, Dora Poels, Greta Emons, Bertha van Rijswijck, Grada van Hoof, Bertha van Stiphout, Antonia Poels, Maria van Meijel, Wieske Marcellis, Bertha Hoedemakers en Dora Flinsenberg. De geslaagde van harte proficiat. Honingkasten gestolen. Toen dezer dagen enkele bgen- houders een bezoek aan de Peel te Horst brachten, kwamen zij tot de minder aangename ontdekking, dat verschillende honingkasten waren verdwenen, wat een groote schade post beteekent voor de eigenaren. Ongetwijfeld zijn hier vakmenschen aan het werk geweest, die met de situatie op de hoogte waren. Horster veemarkt. Aanvoer rundvee 56 stuks. Prijzen waren als volgtdragend vee f 1.20 1.60; Vet vee 2223 cent per kg.; Vaarzen 2426 cent per kg. levend; Varkens. Aanvoer 168 stuks biggen f 9—12. Bij den aanvang van den markt was de handel vlot, later werd het iets minder. Er was vooral veel vraag naar pas gekalfde koeien. Als geheel is deze ingelaschte markt buitengewoon goed geslaagd. De eerstvolgende Horster veemarkt is Dinsdag 24 Sept. a.s. Verduistering. H. M. E. v. B., rechtskundig ad viseur te Venlo, werd wegens ver duistering van f 314.15 te Blerick, door het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Inbreker te Tegelen dood geschoten. Door de politieagent v. Valken burg te Tegelen, werd in den nacht van Maandag op Dinsdag een be rucht internationaal inbreker, die in verschillende landen gesignaleerd stond, bij een achtervolging uit nood weer neergeschoten. Het individu, Frits Pommerin, is een Pool van geboorte. Openstelling Julianakanaal. De Minisier van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het Julianakanaal van Maasbracht tot Maastricht met ingang van 16 September 1935 voor het openbaar verkeer zal worden opgesteld. Rozen-, Bloemen- en Planten- tentoonstelling te Venlo. De voorbereidingen voor de natio nale rozen-, bloemen- en planten- tentoonstelling, welke dit jaar in Venlo gehouden wordt, zijn reeds in een ver gevorderd stadium. Het aantal inschrijvingen was zóó groot, dat reeds een week voor den officieelen sluitingsdatum, alle be schikbare ruimte in de tentoonstel lingszaal en den aangrenzenden tuin bezet was. Dank zg de hechte samenwerking tusschen de organiseerende lichamen „Nos Jungunt Rosae" en de Venlosche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, zal de expositie keurig gearrangeerd worden, volgens plannen van een deskundige technische com missie. Eervolle bekroning. Op de landbouwtentoonstelling te St. Anthonis behaalde Princesca van mej. de wed. Geurts te Maashees het kampioenschap. Deze merrie is uitgekozen, om op 19 en 20 dezer deel te nemen aan de Nationale Landbouwtentoonstelling „Noorderlicht" te Groningen. Een fabriek van vervalschte geneesmiddelen. Belangrijke ontdekking te Borgerhout. Vooral Aspirin nagemaakt. Voor eenige dagen ontdekte de Antwerpsche politie in een huis aan de Goeden Dagstraat te Borgerhout een geheele fabriek tot vervalsching van Aspirin-tabletten in volle wer king. De fabriek was op grooten voet ingericht, zonder evenwel aan de eischen van hygiëne, die aan een dergelijk bedrijf gesteld moeten worden, te voldoen. Ook was er een volledige drukkerij voor het bedruk ken van de doosjes aanwezig, als mede comprimeer-machines voor het persen van de tabletten. De gezamen lijke waarde van machines enz. wordt geschat op 35.000 francs. De geheele vervalsching schijnt opgezet te zijn, voornamelijk met het doel, deze tabletten naar ons land te exporteeren. De fabriek moet reeds heel wat afnemers gehad hebben, aangezien er op het oogenblik van den inval een flink aantal menschen werkzaam was. Waar de fabriek reeds drie maanden in bedrijf was, moeten reeds heel wat vervalschte producten op de markt gebracht zijn. Groote hoeveelheden vervalschte producten, alle machines en de geheele inventaris werden in beslag genomen. De fabriek werd door meerdere personen gedreven. Noot van de Redactie. De importeur van de Aspirin- tabletten in Nederland deelt ons naar aanleiding hiervan mede, dat men geen gevaar loopt van deze vervalschte producten te ontvangen, indien men de Aspirin-tabletten koopt bg apothekers en bonafide drogisten. Deze verkoopen tegen den vastgestelden prijs en leveren uitsluitend de voor Holland bestaande, origineele verpakking met oranjeband af. In zaken, die niet gerechtigd zijn geneesmiddelen te verkoopen, of daar waar men onder den prijs verkoopt, loopt men het risico vervalschte producten te ontvangen. Vooral waar het hier bekende geneesmiddelen betreft zij men dus terdege op zijn hoede en brenge niet, terwille van eenige centen, zijn gezondheid in gevaar door volkomen waardelooze en misschien schadelijke middelen in te nemen. Er was haast bij. De bemanning, die het oude, doch in goeden staat verkeerende passa giersschip „Gelria" naar Italië heeft gebracht, is in de hoofdstad terug gekeerd. Na een vlotte reis is de „Gelria" Vrijdagavond te Genua aangekomen en toen bleek al spoedig, dat de Italianen het schip hard noodig hadden. i Nederlander in België omgekomen. Onder Lokeren bij Gent (België) is Maandagmiddag de 18-jarige J. Kroon, een zoon van den concierge van het vaarhuis te Reeuwijk, bij een auto-ongelulc gedood. De jongen was als hulpchauffeur in betrekking bij het expeditiebedrijf „Transhollan- dia" te Gouda, dat autodiensten op België onderhoudt. Doodelijk ongeluk te Laren. Maandagavond is te Laren een draaiorgel van achteren aangereden door 'n luxe-auto, die uit de richting Baarn kwam. De twee jonge mannen die voor op het orgel zaten, werden tegen den grond geslingerd. Een hunner, de 19-jarige Ph. Wiesenekker uit Bussum is aan de gevolgen over leden. Zijn metgezel, de 20-jarige Rakers eveneens uit Bussum, had zijn linker arm gebroken en een ernstige hoofd wond opgeloopen. Het orgel, dat door een paard werd getrokken, is grootendeels ver nield. Provinciale Staten van Limburg. Het Centraal Stembureau heeft benoemd tot lid van Prov. Staten van Limburg wegens het overlijden van mr. H. Paulussen, den heer P. H. J. L. Janssen te Maastricht. De Waalbrug te Nijmegen. Maandagmiddag is het tweede ge deelte van de Dordtsche montage- brug onder den hoofdboog van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen door gevaren en tijdelijk geplaatst op het montageterrein aan de stadszijde. Onmiddellijk is een begin gemaakt met het wegbranden van de koppen hulppijlers, welke men zoo spoedig mogelijk uit de rivierbedding wil opruimen om de vrije vaart onder den hoofdboog mogelijk te kiginen maken. Er zullen nog wel eenige weken mee heengaan voor de pijlers geheel uit de rivierbedding zijn verwijderd en zal de gratis sleepdienst nog wel eenigen tijd in stand gehouden moeten worden. Momenteel is men verder bezig met het leggen van het wegdek in den hoofdboog van de nieuwe brug- Derde Orde Keuken te Delft. Deze instelling, waar men tegen luttelen prijs meermalen per week warme maaltijden verstrekt, is het vorige jaar te Delft op initiatief van den pastoor dr. G. Vrij moed O.FM. gesticht, en mocht begrijpelijkerwijs een geweldig succes boeken. En aan gezien de behoefte aan zoo'n keuken zich dit jaar wellicht nog meer doet gevoelen, zal ook dezen winter met het charitatieve werk worden voort gegaan. Op Vrijdag 4 October, den her denkingsdag van het zalig afsterven van St. Franciscus, zal de keuken weder worden geopend. Berechting Ossche misdrijven. De behandeling van de misdrijven te Oss voor de rechtbank te 's Her togenbosch zal aanvangen op 10 October. Het ligt in de bedoeling elke week de zittingen van Dinsdag en Donder dag aan deze zaken te wijden, waar mede verscheidene weken gemoeid zullen zijn. Met welke zaken de behandeling beginnen zal, is nog niet vastgesteld. 4J.000 Mijl te paard. „Zie de wereld vanaf den rug van een paard" is het devies van den heer en mevrouw Starek uit Weenen. Zij zijn, na een afstand van onge veer 40.000 mijl te paard te hebben afgelegd een reis, welke 9 jaar heeft geduurd te Calcutta aan gekomen. In April 1926 gingen zij van huis, om de wereld rond te rijden. Sedert dien zijn zij in Russische gevangen schap geweest, en in Indië ontsnap ten zij verscheidene malen ternauwer nood aan den dood. De heer Starek vertelt, dat zij met zes paarden uit Weenen ver trokken. Zij reden door Hongarije, Griekenland. Turkije, Arabië en Iran, dat toen nog Perzië heette, en zij bereikten Afghanistan, juist toen koning Amanoellah van den troon werd gestooten. In Oost-Turkestan werden zij door de sovjet-regeerders achter slot en grendel gezet, doch na twintig dagen werden zij, dank zij de bemiddeling van den Britschen consul te Kdshgar in vrijheid gesteld. In China ontsnapten zrj vele malen aan den dood bij den strijd van de nationale regeering tegen de com munisten. Langs vele perikelen werd via Birma Calcutta bereikt. Onder weg nam de heer Starek de gelegen heid waar, om zijn avonturen op den filmband vast te leggen, hetgeen 19.000 voet rolprent opleverde. Het echtpaar is voornemens, zijn lange rit te beëindigen met een reis door Afrika, van Cairo naar Kaap stad. Vandaar willen zg naar de Vereenigde Staten gaan, om daar een lezingtournee te houden. Zij hopen daarmee geld genoeg te ver dienen om naar Weenen terug te keeren. Na negen jaar zei de heer Starek hebben wij een beetje heimwee gekregen. Ofschoon wij bijna alle landen en groote steden van de wereld hebben gezien, vinden wij Weenen toch de mooiste van allemaal. Teruggang van Amerikaansche automobielproductie In Augustus Tengevolge van het stilleggen der Fordwerken is een scherpe terug gang in de Amerikaansche automo bielproductie ingetreden, zoo deelt de B.B.N. mede. In de op 4 Augustus geëindigde week werden slechts 69415 auto mobielen vervaardigd tegen 82894 in de vierde week van Juli, 83255 inde derde week en 83450 in de tweede week van die maand. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. Gedurende de maand Augustus. GEBOREN Johannes Lambertus Franciscus, z.v. Willibrord Adrianus Akkermans -Kersten Maashees. Johannes Arnoldus Wilhelmus, z.v. Martinus Wilhelmus Lichteveld Cremers, Overloon. Maria Theodora, d.v. Hubertus Johannes MulderZegers, Holthees. Geertruda Anna nius Wilhelm Overloon. Engelina Bernar< Jacobus van Rent hees. Antonius Paulus Martinus Antoniu Stiphout, Overloon. GEHUWD Carel van Milouc en Mechtilda Ant< 24 jaar, Venray. OVERLEDEN: Leopold Fransser Overloon. Adrianus van de 1 wonende te Venray Marklte VENLO. Op de eeniging van '>nrt_ voer 1.560.000 ciere: Kipeieren van f Eendeieren van f ROERMOND. O vereeniging van aanvoer 3.300.000 e Kipeieren van f Eendeieren van f VENRAY Woensc Paardenmarkt 1 CUYK Dinsdag 17 is toch voo VENH Brandewijn puike Jenei Cognac Oude Je Likeur Wijnen Hensenii HANDE aan scherp concut Aan huis bezorgd hoeveelheden op p< Vei Tac. Ovcrloons Hebl U een noodig, verzuim bij ons even te k< Wij hebben de electrisohe en hai Deze machines le kwaliteit teakh wegens soliede alle andere merke Laat uwe har ombouwen in e kracht, zeer billij! Voorradig a TONNEN er Stationsweg V< Denk aan t GROENTEN en FI kende glazen en U zult ónr^fc hebben. STERILISEI THERMOMETER Scherp concurre Smederij krijgt U voor de laagste pri Maat- en Reparatiewerk Groote Straat 18

Peel en Maas | 1935 | | pagina 10