M. Eibers-D IJ: r F. Beerkens Gebr. Verschuuren B T Gr, A, lommen H. POELS-Kellenaers nieuwe Runds-, Kalfs- en Varkensslagerij. A. KROON-Janssen rissen Jac. i Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten, Voor de Kermis Bernhard Kroonenberghs Landbouwbond Niet alleen met de Kermis prima Rund- Kalfs- en Varkensvleesch Prima droge Winterham, Droge Worst De bekende bekroonde Vleeschwaren ANT. DRABBELS Advertentiën R.TIMMERMANS heerlijke gekruide Ham per ons 14 ct. Zwezerik Croquetten en Aspic. Voor a.s. Kermis P. HENDRIX Zi ie onze prijzen partij biggen TE KOOP Bericht. Attentie Attentie Wij hebben voorradig In Schildersartikelen Alle Poetsartikelen prima Verven, Lakken, Vloer- lakken en Vernissen. OPENING een nieuwe Slagerszaak aan den STATIONSWEG. 10 °]o korting op alle Vleeschwaren. foor de a.s. KERMIS onze alom bekende Candijmik, Krentenmik, Vla, Beschuit AFBRAAK. Notaris Pluymaekers Runds* Kalfs* Varkensslagerij Ai Krenti Slagroi roe Diver Prim^ Bitter Roziji P.l On: Wij levert het beste voor lage prijzen GESNEDEN VLEESCHWAREN VENRAY, 27 Juli 1935 Bouwvergunningen. Vergunning werd verleend aan: P. J. Huibers tot het bouwen van een woonhuis aan den Vlakwaterweg; aan P. van Well te Siebengeweld tot het bouwen van een boerderij te Ysselstein; aan H. Messemaeckers tot het bouwen van een woon- en winkel huis in de Grootestraat. GEVONDENeen rijwielplaatje. Inlichtingen marechaussee-kazerne. GEVONDEN; een damesrijwiel en een beurs met geld. Inlichtingen gemeentepolitie. Waarschuwing. De ingezetenen worden gewaar' schuwd die hun honden nog niet heb ben aangegeven voor de hondenbe lasting over het jaar 1935, dit alsnog spoedig te doen. Bij aantreffen van een hond door de politie welke nog niet is aangegeven zal tegen den eigenaar procesverbaal worden opge maakt zonder waarschuwing. Men wordt er aan herrinnerd dat voor een hond belasting verschuldigd bij het passeeren van drie maanden en niet zooals velen van meening zijn met de zes maanden. Ernstige brand. Donderdagmiddag brak een felle brand uit in het magazijn van den heer Jac. Coenen, Hofstraat, gele gen tusschen zijn winkelbuis en het pand van den heer J. Gossens. De brandweer was spoedig ter plaaatse en kon spoedig op het hevig bran dende gebouw water geven. Het magazijn met de daarin aanwezige winkelvoorraden zijn bijna geheel door het vuur vernield. De woning van den heer Gossens bekwam veel waterschade. Deze brand in de druk ke Hofstraat trok tot 's avonds laat veel belangstelling. Naar wij vernemen was alles ver zekerd. Volksconcert, Morgen Zondag zal Venray's Har monie een concert geven op de Groote Markt. Aanvang 8 uur nam. Sport. Door Zondag j.l. met 62 te win nen van Swolgen, heeft Servatius zich weten te plaatsen in de finale om den Kringbeker. Met Servatius hebben ook H.V.C. en Excelsior de finale weten te bereiken. Dit 3-tal zal nu een halve compe titie spelen om den winnaar van de 11 trico's of een stel doelnetten aan te wijzen. H.V.C. klopte Excelsior reeds met 64. Wint Servatius Zondag dan Excelsior uitgeschakeld en zal Ser vatiusH.V.C. de beslissing moeten brengen, Toch zal Servatius moeten oppassen daar Excelsior lang niet zwak is, zjjn allen harde werkers, die vol houden tot de laatste minuten. Een kleine Servatius-overwinning lijkt ons het meest waarschijnlijk. Terrein voordeel is hier zeker een belangrijke factor. Sportliefhebbers kunnen in ieder geval van een spannende match ge nieten. OOSTRUM. Door Architect Jos. Deltrap te Deurne werd alhier namens den Heer R. Vervuurt te Neerkant, onder georganiseerde Aannemers aanbesteed het bouwen van een woonhuis met kantoor. Er werd ingeschreven als volgt - f 7199 f 5683 f 5535 f 5490 f 5395 f 5480 f 5353 f 5520 f 5320 f 5288 f 5120 f 4977 Kranige redding. Dinsdagmiddag lag de 7-jarige B. Brabants over de leuning der St. Servatiusbrug te Maastricht te kijken naar de hengelaars langs de Maas. Op een gegeven moment verloor hij echter zijn evenwicht en stortte om laag. Na eerst met zijn hoofdje op een pijler gebotst te zijn, viel hij in het water. Een der aanwezigen sprong van de brug gekleed den kleinen achter na en had het geluk hem op het droge te brengen. M. Tijssen en Zn., Oirlo P. Volleberg, Venray Th. Vissers, Wanssum M. Veldhuizen, Maashees H. Maas, Blitterswijk W. Basten, Neerkant Gebr. Spee, Venray L. Maassen, L. Volleberg Th. Claassen Th. Maassen G. Verstralen F. van Enckevort, Oostrum f 4837 CASTENRAY. De onlangs alhier opgerichte Vereeniging „Ons Belang' gevestigd te CastenrayKlein-Oirlo heeft thans de Koninklijke goedkeu ring op hare statuten verkregen. HORST. Woensdagmorgen heeft alhier een ernstig ongeval plaats ge had. Het 3-jarig dochtertje van dhr. M. Vullings had het ongeluk, onder een van de richting Venlo komende auto te geraken. Het kind brak bei de beentjes en is opgenomen in het Ziekenhuis të Horst. VENLO. Tengevolge van het om slaan van de kano geraakte Dins dagnamiddag de zoon van dhr. Z., die zich alleen op de Maas had be geven, te water. Gelukkig bevond zich dhr. H. Cortjeans met zijn mo torboot in de nabijheid. Deze sprong, toen hij zag, dat de drenkeling niet zwemmen kon, gekleed te wateren het mocht hem met groote moeite gelukken den jongen te grijpen en hem behouden aan den kant te bren gen. Dit ongeval is weer een waarschu wing aan allen, die de zwemkunst niet voldoende machtig zijn, om zich niet in een ranke kano te water te begeven. Boschbrand te Grutfbenvorst. Woensdagmiddag brandde het in de uitgestrekte dennenbosschen .nabij het station Lottum in de gemeente Grubbenvorst. De bosschen, die aan den Stations weg liggen en doorloopen tot aan de z.g,n. „Boenders" zijn nagenoeg geheel door het vuur vernield. Met man en macht hielp de bevolking van Lottum mee aan het blusschen door brandgangen aan te leggen en greppels graven. Een oogenblik heeft het gevaar gedreigd, dat de aan den weg liggende landbouwerswoningen en het stationskoffiehuis door het vuur zouden worden aangetast. Het boschperceel behoort toe aan de da mes van Haeff uit Broekhuizenvorst. Meerdere H.A. 12- tot 15-jarige dennen zijn verbrand. De bosschen zjjn tegen brand verzekei'd. Boerderij afgebrand. Donderdagmiddag is brand ont staan in de groote boerderij van den landbouwer C. van Grinsven te de Mortel onder de gemeente Gemert. De brandweer uit laatstgenoemde gemeente kon weinig tegen het vuur uitrichten en moest toezien, dat in een uur tijds de geheele boerderij in de asch werd gelegd. De Ossche misdrijven. Door de Arrondisements Recht bank te 's Hertogenbosch zal in de maand October a.s. een aanvang worden gemaakt met de berechting van de verschillende misdrijven der Ossche onderwereld, die den laatsten tijd aan het licht zijn gekomen. Krankzinnige springt uit den trein. Donderdagmorgen in de vroegte is in de omgeving van wachtpost 61 een man uit den trein gesprongen, welke om kwart over 6 te Roosen daal uit Brussel moest aankomen. Het bleek een 41-jarig oud-Indisch militair te zgn, die op weg naar het vaderland krankzinnig was geworden. In het Suezkanaal was hij reeds eens over boord gesprongen doch door de scheepsbemanning gered, waardoor de boot l1/, uur oponthoud had. Vanaf Marseille was hij in den trein onder toezicht van twee bewa kers gesteld, maar in een onbewaakt oogenblik wist hij tusschen Esschen on Roosendaal uit den trein te sprin gen. De trein heeft onmiddelijk ge stopt en teruggereden. Men vond den man langs den spoorlijn liggen met een zware schedelbreuk. Hij werd naar het ziekenhuis Charitas in Roosendaal overgebracht. Men vreest voor zijn leven. KABINETSCRISIS. Het kabinet-Colijn is afgetreden. H. M. de Koningin heeft Prof. Mr. Aalberse ontvangen en hem opdracht verleend om een parlementair kabi net te vormen op zoo breed mogelijke Burgerlijke Stand Venray van 1926 Juli 1935. GEBOREN Maria J F. Theuws, Overl. weg Maria C. J. Tacken, Schoolstraat Gerarda M. Claessens, St. Odastraat Theodora M. G. Puts, Veltum Hendrikus J. Linders, Oude Oostrumsche weg Jacobus C. M. Kemmelings, Oirlo Henricus J. H. Strijbos. Klein-Oirio Leonardus P. M. Hoex, Oostrum Maria P. A. Ars, Paterslaan Ernst M. A. M. Kosin, Langstraat Lambertus B. H. Wismans, Leunsehe weg GEHHWD Hendrikus F. Vermeulen oud 30 j, arbeider en Anna G. Franssen, oud 27 jaar beiden te Venray. Cornelis G. A. van Kemenade, oud 28 jaar handelsreiziger te Eindhoven en Maria C. B. Thielen, oud 23 jaar te Venray. OVERLEDEN Johanna M. Litjens, weduwe van P. A. Poels, oud 86 jaar Merselo Johannes A. Ch. Quicken, 88 jaar, weduwn. van M. C. Wevers, Paters laan. 1 patient St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag maandelijksche H. Communie voor de Euch. Sectie der K. J.M.V., na de Hoogmis vergadering 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jon gens, 3 uur Lof waarna vergadering Apostolaat des Gebeds, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Mathijs Goumans en dochter Christina 8 uur jaarg. voor de fam. v.d. Voort Camps. 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Johannes Schaeffers en overl. kinderen 8 uur jaarg, 2de klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen er kinderen, 9 uur plechtige Huwelijks mis voor Petrus Potten en Catharina Henrica Seerden. Woensdag half 8 jaarg. voor Joh. Peeters, 8 uur Sol. jaarg. voor Hubertus Janssen en zijne zuster Johanna. Donderdag feest van St. Petrus Banden en aanbidding van het Aller heiligste Sacrament, 6 uur eerste H. Mis en uitstelling van het Allerhei ligste, 8 uur leesmis, 10 uur Hoogmis, van 12 aanbidding door de leden der H. Familie, 23 aanbidding door de leden der Maria-Congregatie, 3 uur de Vespers en half 7 Completen en Lof. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 be stelde zieledienst voor de overleden familie Verbeek, 8 uur gestichte leesmis. 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, half 8 bestelde zieledienst voor de overleden familie Verbeek, 7 uur Lof. A.s. Zondag Solemniteit van bet feest van St. Petrus Banden en de groote Processie. Om 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie. Patroonheiligen H. Familie. H. Coppus, H- Janssen, J. Gooren, W. Cleophas, M. v. Houdt, R. v. Dijk, P. Coopmans, J. Drabbels, L. Jansen, J. Rongen, A. Cremers, Fr. Volle- bergh. Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Missen met preek, om kwart over 8 Hoogmis met preek. Onder alle H. Missen collecte voor de noodlijdende kerken van 't Bisdom. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Om kwart voor 5 gezongen Vespers om half 6 Lof. Om 7 uur b.l. voor overleden familie Derksen-v. Helden. Dinsdag om half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius. Ge durende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om half 6 gezongen Vespers. Woensdag om 7 uur b.l. voor over leden ouders en familie van L. Potten- Donderdag feestdag van St. Petrus Banden; om 10 uur plechtige Hoog mis, om 4 uur plechtige Vespers en Lof. Vrijdag, le Vrijdag van de maand. Portiunculafeest. Om 9 uur plechtige Hoogmis waarna processie. Om kwart voor 5 gez. Vespers, om haif 6 pl. Lof en Litanie van Alle Heiligen. Om 7 uur b.l. voor overleden ouders en fam. Driesen-Poels. Vanaf Donderdag middag 12 uur en op alle dagen van het Octaaf kan op 'n dag naar ver kiezing in deze kerk de portiuncula aflaat verdiend worden. Vereischten: biecht, H. Communie en kerkbezoek. Telkens als men de kerk bezoekt, moet men bidden 6 x Onze Vader Wees Gegroet en Eere aan den Vader. Gedurende Octaaf van Por tiuncula iedere dag Hoogmis en gezongen Vespers. Zaterdag om half 8 Lof. Derde Orde. Morgen Zondag vergadering van de Derde Orde. Om half 10 H. Mis welke zal worden opgedragen voor Zr. Petronella van der Putten, Br. Martinus Claassen en Br. Johannes Versieyen. Daarna vergadering van de Mannenafdeeling, 's middags om half 3 voor de vrouwen. Maandag om 7 uur Requiemmis voor Br. Johannes Versieyen als lid der D.O. Patronaat. Om half 4 bijeenkomst voor klein en Middenpatronaat, om 6 uur voor Groot-Patronaat en Jongelingen- vereeniging. Maandagavond om 8 uur vergade ring voor de Herauten der J. W. Woensdagavond om 8 uur Alge- meene bijeenkomst voor al de groepen der Jonge Wacht. Ook Leo XIII. „De Valk" speelt in den loop dezer week op 'n avond een trainings wedstrijd tegen Studentenelftal. Diverse gevulde Mik zooals Krenten, Rozijnen en Candijmik. Limb. Vla's Pruimen-, Abrikozen-, Rijst- en Botervla- Taarten Mocca-, Slagroom- en Boter- creamtaarten en Tulbanden. Verder alle voorkomende PUDDINGS, PRUIMEN, ROZIJNEN RIJSTSOORTEN voor de huis houding. alsmede extra groote aan voer van VERSCHE EIEREN. Beleefd aanbevelend, 29 EINDSTRAAT 21. Venray-Dorp Afd. Veeverzekering As. Zondag 28 Juli des voorm. premiebetaling. De premie bedraagt 1 pet 14 De Secretaris. doch wij hebben geregeld voorradig Nog te bekomen extra fijn, per pond en gesneden. Leverpastei Gebakken Pastei Gekookte Tong Rookworst Geb. Roastbeef Gekookte Ham Preskop Tongworst Boterhamworst Kalfsborst 100 Langstraat 17. Rad. en Wagenmaker en alle voorkomend Timmer* werken 3 Beleefd aanbevelend. Specialist voor Huid- en Blaasziekten houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 28 Juli van 3-5 uur. Poloh einden Eng. Hemden in wit en gekleurd. Zelftinders ook onkreukbaar. Sokken 35,45,50,52 enz. Peilen in alle prijzen. Zwempakjes in wol en katoen. Op alle prijzen 5 pet. extra korting. t.o. Postkantoor. DEES ^IVaek bij ZWITSERLOOD Patersstraat, Venray wederom alles aan crisisprijzen. Dames Onderjurken koopje 85 ct Dames- en Kinder-Directoires aan spotprijzen, Dameslijfjes alle kleuren 45 ct. Sport- en andere Kousen bijna voor niets Sterke Streepbroeken 1.10, 1.75 Rijbroeken nog enkele, koopje f 1.75 Tafelkleeden handweef en pluche en Kapstokkleeden zeer goedkoop. Dameskousen 45 ct. Sokken per paar 18 ct. Zomerstofjes, Crêpe dë Chine, Zijde deze week bijzonder goedkoop. Opruiming MANTELSTOFFEN Coupons 4 el voor f 5.90 alle kl. Wollen Dekens, gestikte Dekens en Spreien deze week extra prijzen. Komt eens zien. Beleefd aanbevelend Wij vestigen uwe speciale aandacht op onze Bij een dag vooruit bestellen Porcelein, Glaswerk, Emaillewaren, Lepels, Vorken, Messen, gewone en vlekvrije. Patersstraat 9. 9 TE KOOP 8 zware ongem. biggen Jac. Camps, Oostrurn L 19 0 Borden ö'/a ct. Stellen Kommen 58 ct Vorken 4 ct Melkkannen 18 ct Lepeltjes vanaf 1 ct Tassen met oor 5 ct Kommen vanaf 15 ct Suikerpotten 10 ct Vazen 10 ct Gangmatten 18 ct Kamer- en Keuken matten vanaf 30 ct groot 140 x 180 Biezen looper per ei 15 Raamhorren 28 ct Slaapkamermatjes 8 ct Spiegels vanaf 10 ct Luiwagens vanaf 16 ct Handvegers vanaf 14 ct 2 Dweilen voor 25 ct Zeemlap 20 ct 40 Telefoon 64 TJE3 KOOP (twee ongemerkte) H. Kusters, Veltum. perc. bouw- en weiland groot pl.m. 4 H.Agunstig gelegen te Oirlo, ook in 3 gedeelten. Te aanvaarden naar overleg. Tevens wegens ophouden van bedrijf een bijna nieuwe GLAD STRO O DORSCHMACHINE met 3 P.K. el. motor bij A. BOERSTAL, OIRLO E 9. Voorli oorlooDig bericht. Notaris Pluymaekers fe VENRAY, zal op nader te bepalen datum, voor den heer P. G. Pelzer en kinderen te VenrayBoschhuizen, publiek verkoopen HUIS EN BOUWLAND te Ven ray a.d. Boschhuizen. Notaris Pluymaekers te VENRAY bericht hiermede dat de veiling van het huis van den Heer Kroonen- berghs NIET DOORGAAT. koperen en houten GORDIJNGARNITUREN, ronde en platte TRAPROEDEN, VITRAGEROEDEN, Ringen, Steunen, Looperpinnen, Koordhouders, Poelie's. Tafelkleedklammen, enz. enz. vindt U bij ons steeds een uitgebreide keuze Houtskool, Fixatief, Fixeerspuitjes, Crayonpotlood, Conté, Schilderijvernis, Doezelaars, Plakkaatverf, tube Olie- en Waterverf, Schabloon- Silka- en Brocaatverf Paletten, Penseelen, enz. Sponsen, Zeemleer, Meubelborstels, Haren Kamer- vegers, Zeilvegers. Radiatorenborstels, Handvegers, Ragebollen, Luiwagens, enz. Blijft steeds gebruiken onze 84 Aanbevelend, Groote Straat Telefoon 107 Ondergeteekende bericht hiermede het geachte publiek van Venray en omstreken, dat hij a.s. Donderdag zal openen Door nette bediening en scherp concurreerende prijzen hoopt hij aller gunst waardig te worden. Alle bestellingen wor den aan huis bezorgd. Beleefd aanbevelend, Stationsweg S Telefoon 134 Ter kennismaking geven wij voor de Kermis Beleefd aanbevelend, 34 te VENRAY zal op Maandag 29 Juli 1935, nm. 7 uur, ten huize van Gebr. Hoedemaekers te Venray, Lang straat, tegen contant geld pu bliek verkoopen: Een partij afbraak als pannen, planken, baddings, lange en korte kepers geschikt voor wei- palen, latten, zoo goed als nieuwe trap, kleine trap, binnen- en buitendeuren met kozijnen, wa tertank circa 500 L., glasramen, bascule en wat verder te koop zal worden aangeboden. a| 60 Verkade's Iedere da Limonj bij aa 2 pond fijn) Suiker perj Fijne Bo boter Vermicelli, alle i Pudding t Amandelpuj Vanillesuik Citroen, per poq Soepvleesch vanaf 30 ct. Braadvleesch 50 ct. Kalfsvleesch 30 ct. Varkensvleesch 35 ct. Vet Spek 25 ct. alles per pond. Gekookte Ham, gekookte Tong, Rookvleesch, Kalfsborst, Rolham, Pekelvleesch, Saucyse, gekookte Worst, Schenkeworst, Tongworst, Preskop, gebraden Rosbief, enz. HOOFDKAAS iets aparts voor de Kermisdagen. 60 Beleefd aanbevelend. Raamhorren „De i» Hofstraat 5

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2