Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. schuld of geleend geld behoeft te betalen Deze boer heeft dus niet te betalen op f 55.pacht, ook niet de rente van de losse inventaris, die op ongeveer f 10.per H.A. gesteld kan worden. Hij komt dan op een verdienste van f 55 en f 10 f 28.29 is f 36.71 per H.A. Voor eigen arbeid is dan geen cent in rekening gebracht. Als we nu aannemen dat zoo'n boerderij een bunder of tien, twaalf groot is, (de gemiddelde grootte ligt lager) dan krijgt men er begrip van wat er tegenwoordig met de boerderij ver diend kan worden. Aan deze cijfers behoeven we zeker niets toe te voegen, zij spreken voor zich zelf: zij getuigen van veel leed in heel wat boerengezinnen. B-r. VENRAY, 20 Juli 1935 Opening en sluiting der Jacht. De Burgemeester van VENRAY brengt ter kennis van belangheb benden, dat door den heer Minister van Economische Zaken is bepaald, dat de jacht op wildsoorten (voor wat de Provincie Limburg betreft) hieronder genoemd zal zijn geopend als volgt. GROF WILD. Edelherten en damherten van 25 Sept. 1935 tot 6 Oct. 1935 en van 14 Dec. 1935 tot 26 Jan. 1936. Hindenvan 28 Dec. 1935 tot 26 Jan. 1936. Reebokkenvan 6 Juli 1935 tot 18 Aug. 1935, en van 12 Oct. 1935 tot 10 Nov. 1935. Reegeitenvan 12 Oct. 1935 tot 10 Nov. 1935. KLEIN WILD. Patrijzen van 31 Aug, 1935 tot 1 Jan. 1936. Korhanen: van 5 Oct. 1935 tot 26 Jan. 1936. Korhennen van 5 Oct. 1935 tot 10 Nov. 1935. Fazantenhanenvan 5 Oct. 1935 tot 26 Jan. 1936. Fazantenhennenvan 5 Oct. 1935 tot 1 Jan. 1936. Houtsnippenvan 5 Oct. 1935 tot 26 Jan. 1936. Hazen van 5 Oct. 1935 tot 1 J an. 1936. WATERWILD. Watersnippenvan 22 Juli 1935 tot 10 April 1936. Ganzenvan 22 Juli 1935 tot 10 April 1936. Eenden, alle soorten behalve berg eenden en eidereenden van 22 Juli 1935 tot 9 Febr. 1936. Meerkoeten van 31 Aug. 1935 tot 9 Febr. 1936. Goudpluvieren van 31 Aug. 1935 tot 9 Febr. 1936. Dat in het geheele rijk de jacht niet zal worden geopend op herten kalveren, reekalveren (t.w. reeën, die in den loop van het kalender jaar zijn geboren), benevens op zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs en waterhoentjes. Venray, den 10 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belangheb benden, dat door den Heer Minister van Defensie het navolgende is be paald 1. Behoudens onvoorziene omstan digheden, zullen op 1 October a.s. naar de aanvullingsreserve overgaan: ade gewone dienstplichtigen der landmacht behoorende tot de lichting 1920, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd. b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1920 de eerste oefening hebben beëindigd, met uit zondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn over gegaan. 2. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of persoon lijke kennisgevingwordenopgeroepen. 3. De rijksgoederen verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaan, zullen met uitzondering van haarkam in de tweede helft van September of in October 1935 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ont breken of dat deze niet in den ver- eischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. 4. Nader zal worden bekend ge maakt, waar en wanneer de inlevering moet plaats hebben. Venray, 9 Juli 1935, De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Afsluiting weg. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen ingevolge het wegen reglement, de weg, voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder No. 59 vanaf den provincialen weg van Venray naar Horst, aan sluitende aan de perceelen Sectie C 5831 en C 5634 tot aan het voet pad aansluiting gevende aan den Ouden Oostrumscheweg tusschen de perceelen Sectie C 5727 en Sectie C 3895 op Zondag 21 Juli a.s. vanaf des namiddags twee uur tot des namiddags negen uur voor alle ver keer is afgesloten, zooals op de ter plaatse aangebrachte bordjes is ver meld. Venray, 12 Juli 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Concours Schuttersbond »De Vriendschap." Verleden Zondag had onder groote belangstelling op de doelen van „St. Joris" te Leunenhet 2e Bondsconcours plaats. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt le zestallen le St. Hubertus, Merselo 190 p 2e De Batavieren, Castenray 177 p 3e St. Antonius, Halfweg 175 p 4e St. Joris, Leunen 158 p 5e St. Anna, Venray 156 p 6e St. Oda, Venray 151 p 7e Willem Teil, Oirlo 144 p 8e De Eendracht, Veulen 137 p 9e Ons Genoegen, Ysselsteyn 135 p 10e Diana, Venray 125 p lie St. Jozef, Smakt 111 p 12e H. Maria, Oostrum 88 p 2e zestallen le St. Hubertus, Merselo 141 p 2e St. Antonius, Halfweg 127 p 3e St. Anna, Venray 115 p 4e De Batavieren, Castenray 109 p 5e Diana, Venray 100 p 6e St. Joris, Leunen 100 p 7e Willem Teil, Oirlo 86 p 8e St. Jozef, Smakt 76 p 9e De Eendracht, Veulen 69 p 10e Ons Genoegen, Ysselsteyn 61 p lie St. Oda, Venray 59 p PERSONEELE BAAN le H. van Osch, Merselo 22 punten 2e Jan Arts, Merselo 3 rozen 3e A. van Arsen, Halfweg 4 vieren 4e J. Marcellis, Merselo 4 drieën 5e C. Coppus, Smakt 4 tweeën 6e Th. van Ooi, Venray 3 eenen PERSONEELE KAMPIOEN le Jan Arts, Merselo 43 punten 2e B. Camps, Ysselsteyn 38 punten Het laatste concours dit seizoen, van „De Vriendschap" zal gehouden worden op de doelen van St. Huber tus" te Merselo, en wel op Zondag 1 September. Aan dit concours zal nog een extra wedstrijd worden verbonden voor schutters boven 60 jaar. Hier voor worden verschillende prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De handboogschuttersbond „De Vriendschap" kan weer met genoegen op eene prachtig geslaagde wedstrijd terug zien. Auto totaal versplinterd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag c.a. 12 uur is op den rijks weg HorstVenray ter hoogte Cas- tenraysche Brug een taxi uit Hel mond tegen een der langs den weg staande boomen gebotst. De auto werd radicaal in elkaar gedrukt, terwijl brokstukken van den wagen over den geheelen weg verspreid lagen. De omwonenden, door den heftigen schok wakker geworden, schoten direct ter hulp. Hierbij bleek, dat de chauffeur van den wagen er betrek kelijk goed was afgekomen. Deze had slechts een paar onbeduidende wonden aan hoofd en armen. Erger was de passagier er aan toe, de heer van D. uit Helmond. Met een ernstige hoofdwonde en een bovenbeenfractuur werd hij uit de auto bevrijd. Een dokter uit Venray verleende eerste hulp, waarna de heer v. D. in* het Ziekenhuis in Venlo ter verpleging werd opgenomen. MERSELO. De collecte op het Zondag j.l. gehouden Kindsheidfeest bracht de mooie som op van f 131. Een woord van dank aan alle missie vrienden is zeker niet misplaatst. Zondag j.l. is voor onze roem rijke schutterij „St. Hubertus" wederom een succesdag geweest. Op het concours van de schuttersbond „De Vriendschap" te Leunen, werden niet minder dan een zestal prijzen behaald n.l.le prijs eerste zestal, le prijs tweede zestal, le, 2e en 4e prijs personeele baan en le prijs personeele kampioen. Proficiat vrienden. OIRLO. De landbouwer P. alhier had het ongeluk met zijn vingers tusschen een zaag te komen, waarbij hem drie vingers werden afgezaagd. HORST. Zondag j.l. bracht Mgr. Lemmens 'n bezoek aan Horst bij gelegenheid van de plechtige aan neming van aspirant leden der K. J.V. en K.J.M. en Kernleden. Bij het'baden verdronken. Maandagmiddag omstreeks vier uur is ter hoogte van de Maasbrug te Gennep verdronken de 11-jarige P. Teunissen, uit Rijkevoort. De jongen, die onvoldoende zwemmen kon. is ondanks herhaalde waar schuwingen, toch te water gegaan. Na twee uur dreggen heeft men het lijk opgehaald. De ziekte van Weil. Dezer dagen is in het ziekenhuis te Venlo een jongeman uit Belfeld ter verplegingopgenomen, die lijdende bleek te zijn aan de ziekte van Weil. Na onderzoek bleek, dat de jonge man gezwommen had in de Maas nabij de stuw te Belfeld. In verband hiermede heeft de burgemeester van die gemeente het zwemmen in de Maas verboden. Door autobus aangereden. Zondagavond fietste de 8-jarige Boers uit Helmond, ter hoogte van sluis 9 onder de gemeente Lierop. Achter hem naderde een bus van de B.B.A., die moest uitwijken voor een viertal fietsers, die twee aan twee rijdende uit de richting Helmond kwamen. Waarschijnlijk is de jongen, toen de bus hem rakelings passeerde, in het losse grint geslipt. Hij kwam achter op het spatbord van de bus terecht. Met een schedel- basisfractuur werd hij naar het Antonius-Gasthuis te Helmond over gebracht, waar hij in den loop van den nacht overleden is. Auto te water geraakt. Toen een auto, bestuurd door den heer Meyler uit Helmond Maandag ochtend te 8 uur de brug over de Zuid-Willemsvaart wilde oprgden, raakte de wagen plotseling aan het slingeren. De bestuurder kon het stuur nog omgooien, doch kon niet voorkomen, dat de auto van achteren half in het water terecht kwam. De heer M. en zijn echtgenoote, slaag den er in, zich in veiligheid te stellen, doch hun vijf kinderen kwamen in het water terecht. Gelukkig konden zij allen door toegeschoten omstan ders worden gered. De auto is later op den wal geheschen. Voet afgesneden. Maandagmiddag kwam de land bouwer V. te Deurne bij het maaien zoodanig voor het mes van de maai- machine terecht dat zijn voet boven den enkel werd afgesneden. Onmiddellijk werd de medische hulp van Dr. Verhagen ingeroepen, die den ongelukkige naar het St. Antoniusgasthuis te Helmond over bracht. Weer een ontzettende catastrofe bij de K.L.M. De K.L.M.. onze wakkere lucht vaartmaatschappij, die in menig op zicht pionierswerk verrichtte op luchtvaartgebied en op dit terrein successen boekte, welke haar een internationale vermaardheid gegeven hebben, wordt den laatsten tijd wel door ontzettende catastrofes getrof fen. Nog is de herinnering niet uitge vaagd aan de rampen van De Uiver en De Leeuwerik, of een nieuwe ramp, de eerste van dezen omvang op eigen bodem, brengt rouw over de K L.M. en heel Nederland. De Kwikstaart is kort na de start op Malmö, een paar kilometer van Schiphol, neergestort en door brand totaal verwoest. Daarbij vonden vier leden der bemanning en tweeEngel- sche passagiers den dood in de vlam men. De hofmeester en dertien passa giers konden zich redden. Verschei- denen van hen liepen echter verwon dingen op. „De Kwikstaart" startte te half tien met bestemming naar Hamburg, Kopenhagen en Malmö. Even later is het toestel op ruim twee kilo meter afstand van Schiphol naar beneden gekomen en direct daarop in brand gevlogen met het gemelde noodlottige gevolg. Volgens verklaringen van den ge redden hofmeester Haberer en den eveneens geredden Deenschen passa gier Peterson kreeg het toestel on middellijk na de start op geringe hooge naar het schijnt ongeveer 25 M. moeilijkheden, vermoedelgk door het sterk terugloopen in toeren van de twee linker motoren. De vliegtuigbestuurder gezagvoerder H. Silberstein probeerde het vliegtuig in den polder te landen. Bij deze poging botste de linkervleugel tegen den dijk van den nieuwen weg, in aanleg tusschen Amsterdam en Den Haag. Tengevolge hiervan sloeg het vlieg tuig gedeeltelijk te pletter. Direct daarop vloog het toestel in brand. Dertien passagiers en de hof meester konden nog uit het toestel vluchten. Twee passagiers, de heeren New man en Hodson, beiden van Engel- sche nationaliteit en op weg van Londen naar Kopenhagen en vier leden van de bemanning zijn helaas in het vliegtuig omgekomen. De namen van de leden der bemanning die bij deze vliegramp 't leven hebben gelaten, zijn de gezagvoerder H. Silberstein, de radio-telegrafist G. F. Nieboer, de werktuigkundige G. Bron en de leerling-werktuigkundige L. J. van Dijk. De heer Aler, chef van den vlieg- dienst, had het ongeluk zien aan komen. ToevalligHij reed juist weg, toen de Kwikstaart startte. Iets heel ge woons op Schiphol. Maar zijn aan dacht werd getrokken door het feit, dat Silberstein de machine blijkbaar niet de lucht in kon krijgen,Ik zag iets vreemds en tot mijn ont zetting constateerde ik, dat het niet goed zou afloopen. Nog had ik hoop dat Silberstein de groote viermotorige machine in den polder kon neerzetten, maar onmiddellijk erop, misschien waren het tien seconden, een groote vlam. De Kwikstaart verging.... De heer Aler vertelde nog, dat het een geluk was, dat de wind van den staart af stond omdat het ongeluk anders misschien nog groo- ter was geweest. Daardoor joegen de vlammen alleen over het eerste gedeelte van de machine en de romp- Maar allen, technici, piloten, administratief personeel zijn het er over eens, dat een vliegramp als deze bij zulk schitterend weer iets gruwelijks heeft. Bij oefenvlucht omlaag gestort. Dinsdagmorgen is de Fokkerjager D VH 29 aan de overzijde van het Noord-Hollandsch kanaal tegenover het vliegkamp „De Kooy" bij den Helder op ongeveer honderd meter afstand daarvan neergestort. De officier-vlieger M. Holewijn, die nog in opleiding was, is daarbij doodelijk verongelukt. Hij was de eenige inzittende van het toestéÉ* De heer Holewgn is 30 Dec. 1913 geboren en was 28 December 1934 officier geworden. Hij was ongehuwd. Zijn ouders wonen in Rotterdam en zijn onmiddellijk van het droevig gebeurde in kennis gesteld. De verongelukte was voor een oefenvlucht opgestegen en is waar schijnlijk door een vliegfout op 30 40 meter hoogte gevallen. Dreigbrieven aan de Koningin. Een veekoopman die de wereld crisis wilde oplossen. Te 's-Hertogenbosch is door de recherche aangehouden de 62-jarige J. H. H. J. M., die verblijf hield in een logement in de Lange Tolbrug- straat. M. die vroeger het beroep van paardenkoopman had uitgeoefend en veel geld had verdiend, had door ongelukkige speculaties een ver mogen van een paar ton verloren, meldt het „Huisgezin." Van een welgesteld burger was bij successievelijk een pauper geworden, die op de liefdadigheid van zijn medemenschen was aangewezen om te kunnen leven. Op de Bossche Veemarkt was hij een zéér bekende figuur en de boeren lieten hem zoo nu en dan eenige stuivers verdienen door hem op een koebeest te laten passen, terwijl zij zelf in het nabij gelegen restaurant onder het drinken van een borrel of een potje bier over een koop of ver koop zaten te praten. In de omgeving van het logement waar M. verblijf hield, was men van meening, dat M. den laatsten tijd niet goed bij zijn verstand was, doch de paardenkoopman lachte hen uit en beweerde dat hij meer verstand had zitten in den nagel van zijn pink, dan alle andere menschen in heel hun lichaam. Een aanval op de wereld crisis. Het bewijs daarvan zou binnen zéér korten 'tijd geleverd zijn. be weerde hij, want hij zou de wereld crisis gaan opheffen. Zoozéér was hij overtuigd van zijn eigen bekwaam- neid, dat hij een briefkaart schreef aan H. M. de Koningin. Op deze briefkaart stond geschreven, dat hij het geheim had gevonden om de crisis op te heffen en dat hij dit geheim terwille van het Nederland- sche volk aan H.M. zou ontsluieren, maar... dan moest H. M. als vergoe ding voor het goede werk hem terugbetalen de groote sommen gelds, welke hij vroeger had verloren, want zoo schreef hij.... voor wat, hoort wat. Dreigbrieven. Toen M. op zijn eerste briefkaart geen antwoordt kreeg, schreef hij een tweede en daarna een derde, welke al spoedig door meerdere andere briefkaarten werd gevolgd. De toon werd steeds arroganter en M. dreigde zelfs de regeering en het vorstenhuis ten val te brengen, indien men aan zijn wenschen niet voldeed. Vooral liet hij doorschemeren, dat een paar duizend gulden hem zéér welkom zouden zgn. Den Haag doei ingrijpen. Of H. M. de Koningin de brief kaarten van M. heeft gelezen, weten we niet. Wel kreeg de Bossche recherche vanuit Den Haag een tip, dat er in Den Bosch iets gebeurde, dat niet in den haak was. Zaterdagavond heeft de recherche M. in het logement aangehouden en vervolgens naar het hoofdbureau van politie overgebracht, alwaar dr. Mettrop constateerde, dat M. niet toerekenbaar was. Nog dienzelfden avond is M. naar een verpleeginrich ting overgebracht. Oogst-moeüijkheden in Rusland. De „Prawda" wijdt een scherp artikel aan de wijze, waarop de oogstarbeid wordt verricht. Hoewel de staats-commissie voor den oogst heeft geconstateerd, dat overal de oogst gunstig stond, rijzen thans overal moeilijkheden en reeds nu is merkbaar, dat ook dit jaar een strijd tegen de boeren zal moeten worden gevoerd, die den oogst niet aan de staatsinstellingen willen afstaan. Het blad schrijft, „dat thans weer overal dezelfde fouten van vorige jaren aan het licht komen. Het werk wordt zoo langzaam gedaan, dat er gevaar bestaat, dat men den oogst niet op tijd binnen zal krijgen. Men stelt zich tevreden met het graan te maaien, dan blijft het echter op het veld liggen ten prooi aan weer en wind en aan dieren. Het gevaar, dat het verloren zal gaan, wordt steeds grooter. In de collectieve bedrijven is de organisatie van den arbeid nog niet goed. Er zijn vele luilakken en arbeidsschuwen, die niets doen, ter wijl elders het werk in een snel tempo wordt uitgevoerd, ten koste van de kwaliteit. Er bestaat weinig hoop, dat de collectieve boerderijen zullen bewijzen in staat te zijn het land van voedsel te voorzien." Door een trein gegrepen. Dinsdagmiddag is op den onbe- waakten overweg nabij het vlieg kamp de Kooy door den trein, die om 4 uur in Den Helder arriveert, een 9-jarige jongen uit deze stad overreden en gedood. Het ongeluk was in den trein niet opgemerkt, zoodat deze is doorge reden. Ontzettend bloedbad te Amsterdam. Een verschrikkelijke wraakneming, welke drie slachtoffers eischte, heeft Maandagmiddag tegen half zes de Kerkstraat bij de Leidsche straat te Amsterdam in rep en roer gebracht. De gang van zaken is de volgende geweest In het souterrain van perceel Kerkstraat 37, het tweede huis van de Leidschestraat af tegenover het pand van de fa. Dik, is gevestigd het Volkskoffiehuis, een verlofzaak van Alb. Mühl. Bij den 41-jarigen Mühl, die inde Marnixstraat woonde, daar in de Kerkstraat geen slaapgelegenheid bestond, was ter assistentie in het bedrijf eenigen tijd geleden een pl.m. 40-jarige vrouw uit Arnhem in dienst gekomen, vermoedelijk Jacobs ge- heeten. Mühl meende, dat deze vrouw van haar man gescheiden was, gelijk óok algemeen werd aangenomen, doch allengs bereikten hem geruch ten, dat de vrouw in werkelijkheid nog getrouwd was, nl. met een zekeren Dekker, wonende te Arnhem. Klaarblijkelijk had men dezen Dekker op de hoogte gebracht van het feit, dat Mühl en de vrouw 's avonds altijd tezamen de verlof zaak verlieten en er 's morgens tezamen terugkeerden, waaruit Dek ker zijn conclusie trok. Er schijnt over deze verhouding ook tusschen Mühl en Dekker gecorrespondeerd te zgn, want op Dekker is een brief gevonden, waarin Mülh hem o.a. j schreef„Kom nu maar, dan zullen we wel afrekenen...." En Maandagmiddag tusschen 5.15 en 5.30 uur is Dekker gekomen. Mühl stond op dat moment op de steenen stoep, welke naar zijn café leidt, een luchtje te scheppen. Hij kende Dekker niet, zoodat hij zich geen naderend gevaar bewust was. Dekker kwam op Mühl af en loste zonder een woord te zeggen uit een repeteerpistool, een Browning, twee schoten op Mühl, welke beide Mühl dwars door het hart gingen. Mühl viel dadelijk neer, kon zich echter nog even oprichten en de verlofzaak binnengaan, waar hij bij het buffet neerviel om nooit meer op te staan. De dader volgde zgn slachtoffer naar binnen. Acht tien bezoekers waren er aanwezig en op het geluid der schoten van hun kaart en schaakspel opgesprongen. Ook de vrouw bevond zich in het kleine lokaal. Toen zij Dekker zag, vluchtten zij en een 15-jarige bediende, wiens werk 't is de kopjes te wasschen naar een achtervertrekje. Ook hier volgde de moordenaar de vrouw. De jongen die aanvankelijk tusschen beiden instond, rende weldra in zijn angst het binnenplaatsje op, waarna Dekker tweemaal op de vrouw schoot en haar in den halswervel raakte. Zij stortte neer, viel van het trapje tusschen achterkamer en binnenplaatsje en was onmiddellijk overleden. Een der bezoekers, een plm. 25-j. chauffeur, trachtte nu met een stoel den man zijn revolver uit de hand te slaan, waarin hij echter niet slaagde. Dekker schoot ook op den chauffeur, een kogel drong laatst genoemde in het zitvlak. Onmiddellijk daarna joeg Dekker zichzelf een kogel door de slaap ontzield stortte de man neer. Oprichting van nieuwe Gewestelijke Tarwe-organisaties. Naar aan de Msb. van bevoegde zijde wordt medegedeeld, kan een dezer dagen de oprichting van de nieuwe Gewestelijke Tarwe-organi saties tegemoèt worden gezien, welke in de plaats zullen treden van de thans bestaande Vereenigingen Ge westelijke Tarwe-organisaties. Er zullen 7 Gewestelijke Organi saties in het leven worden geroepen, n.l. 1 voor Groningen en Drenthe, gevestigd te Groningen, 1 voor Fries land, gevestigd te Leeuwarden, 1 voor Overijssel, Gelderland en Utrecht gevestigd te Arnhem, 1 voor Noord en Zuid-Holland gevestigd te 's Gra- venhage, 1 voor Zeeland, gevestigd te Goes, 1 voor Noord-Brabant, ge vestigd te Tilburg en 1 voor Limburg gevestigd te Roermond. Auto door trein gegrepen. Maandagmiddag heeft op den on- bewaakten overweg te Rilland Bath een ernstig ongeluk plaats gehad, dat een dame het leven kostte en waarbij een heer ernstig werd ge wond. "Omstreeks zes uur is een perso nenauto, bestuurd door den 46-jarigen W. Zwier uit Velzen, waarin mede een dame gezeten was, voor wacht post 20 door een goederentrein, welke in de richting Bergen op Zoom reed, gegrepen. De wagen werd tientallen meters meegesleurd. De dame werd uit de auto geslin gerd en werd zeer ernstig gewond naar het Groene Kruisgebouw te Rilland Bath vervoerd, waar zij enkele uren na aankomst is over leden. Ongeluk in het schietkamp Oldebroek. Maandagmiddag is door het op hol slaan van een span paarden op de terreinen van het schietkamp Olde- broek een ernstig ongeluk gebeurd. Een der berijders van een stuk, de dienstplichtige M. Nijkamp uit Vrie- zenveen, geraakte onder een dei- wielen daarvan en werd hierbij levensgevaarlijk gewond. Op weg naar het hospitaal is de man aan zijn verwondingen overleden. Een tweede berijder bekwam slechts lichte hoofdwonden. Gevaren van hooibroei. Het is een niet te miskennen feit, dat ieder jaar opnieuw tengevolge van brand door hooibroei aanzien lijke kapitalen voor de gemeenschap verloren gaan. Deze schade komt grootendeels ten laste van de verzekeringsmaatschap pijen en dus indirect ten laste van de landbouwers, omdat de premies voor de brandverzekering voldoende moeten zijn om deze schade te dek ken. Ook de gemeentekassen lijden er schade door, omdat aan blusschings- kosten dikwijls belangrijke sommen moeten worden betaald en het behoeft geen betoog, dat een nadeel voor de gemeente ook een nadeel voor de ingezetene beteekent. Daarom is het behalve plicht ook ieders belang alles in het werk te stellen om brand door hooibroei te voorkomen. Ieder weet, dat hooi broeit en dat lichte broei noodzakelijk is voor een goede kwaliteit, maar zware broei, waardoor brandgevaar ontstaat, be hoeft bij een kundig en voorzichtig landbouwer niet voor te komen, een hooge uitzondering daargelaten. Enkele practische wenken om zoo veel mogelijk brand door hooibroei te voorkomen, mogen hier volgen. Landbouwers, zorgt ervoor, dat uw hooi vooral goed droog in den berg komtzet, indien eenigszins mogelijk, het eerste hooi aan een klamp en tast het hooi geleidelijk op. Stelt u minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van uw hooi. Komt de geur of kleur u verdacht voor, of wordt het hooi- ijzer in het hooi naar uw meening te warm, waarschuwt dan onmiddellijk de verzekeringmaatschappij, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van den agent telegrafisch of telefonisch. Zij zal u dan ongetwijfeld, met het oog op de te nemen maatregelen, ten spoedigste raad geven. Is er direct brandgevaar, dan ver dient ook het waarschuwen van de plaatselijke brandweer dringend aan beveling. INGEZONDEN. Ondank is *s werelds loon. M. de R. Verzoeke onderstaande te plaatsen in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Naarmate de crisis al meer en meer toeneemt, zoo neemt ook onte- vredenheid, ondankbaarheid en af- J gunst meer en meer toe. Niet dat we nu dank aan de crisis verschul digd zijn, doch ondank, dwaze handelingen en afgunst kon toch zeer zeker achterwege blijven. Op zeer vele plaatsen in ons land bedraagt het uurloon voor den arbeid aan de werkverschaffing 22 cent. Uit gezonderd enkele gemeenten, waar de levensstandaard op een hooger peil staat, betaald men 25 en 28 ct. Zonder de al of niet toereikendheid in acht te nemen, waarover ik mij dus niet uitlaat, is zulke inkomst voor velen een redding in den nood, welk uitgave aan 't Rijk wekelijks ch duizenden guldens kost. Zonder de mogelijkheid in acht te nemen of een dagelijksch gemeente bestuur de macht heeft zulk loon te verhoogen, aangezien dit een bepaling is van den Minister, begaat men dikwijls nog de domme kunst, een dagelijksch gemeentebestuur met ruwe woorden te overladen, die ter zake niets afdoende kunnen ver richten, hetgeen dus een dwaze handeling is. Ook opzichters, voorwerkers en ploegbazen moeten 't meestal ont gelden. Wanneer iemand per dag een schop aarde meer verwerkt als een andere, dan beticht men hem van „onderkruiper" of „strooplooper." Wanneer iemand met een hangende lip bij een ploegbaas klaagt over dit of dat werk wat voor hem te zwaar is, dan is men alweer zoo goed, op een andere manier een lichter werk te geven. Voor dank krijgt zoo'n ploegbaas dan nagegeven; „Nu trap pen ze me weer hierheen, wat heb ik misdaan, ze blijven ook met me aan 't sjouwen." Is er dan nog een andere, die in al zijn luiheid ook een lichter werk tracht te krijgen, dan is de eerste al afgunstig, dat een ander die goedheid met hem deelt. Op zulke manieren worden op zichters en voorwerkers meestal wat wijs gemaakt en daarna nog uitge lachen, alhoewel men zulke lieden niet gauw bedriegt, kan zoo iets slecht voorkomen. Ondank is en blijft 's werelds loon. Dankend voor plaatsruimte. HANNES. Ingekomen en vertrokken personec van 5 tot 12 Juli 1935. INGEKOMEN J. L. de Bruijn, sigarenmaker, Overloonseheweg 6 van Tegelen C. H. van Son, z.b., Groote Markt 2b van Maashees L. P. L. Linders, dienstkn., Ende poel B 30 van Eindhoven C. G. A. van Kemenade, handels reiziger, Mgr. Nolensstraat. 10 van Eindhoven H. A. J. Jansen, z.b.. Hoenderstraat 34 van Druten Th. Jansen, schilder, Hoenderstraat 13 van Vierlingsbeek F. H. Th. Peters, onderwijzer, Patersstraat 20 van Venlo L. W. J. Verbeek, timmerman, Patersstraat 14 van Noordwijk H. C. H. Naus, z.b., Overloonsche weg 47 van Belfeld W. J. Keysers, z.b., Leunen K 57 van Sevenum A. M. G. Zwitserlood, onderwijzer, Patersstraat 32 van Venlo P. A. L. Jenneskens. d.b., Veulen H 18 van Wanssum M. Suykerbuyk, d.b., Stationsweg 14 van Beugen Ch. G. G. Achten, d.b., Langstr. 1 van Broekhuizen A. H. W. Simons, schilder. Draal- straat 28 van Venlo B. P. Jutte, Pater, Leunscheweg 1 van Woerden A. P. Reijnders, dienstkn.. Smakt B 12 van Maashees E. W. Pingen, dienstb., Castenray G 4b van Meerlo P. W. M. Jacobs, dienstkn., Veulen H 29 van Horst F. Winkels, bakker, Eindstraat 16 van Vierlingsbeek W. M. Rongen, dienstkn., Veldstr. 3 vah Maashees M. G. Vergeldt, dienstbode, Groote Straat 14 van Broekhuizen. VERTROKKEN H. M. Volleberg, d.b., naar Blerick Gr. Lambertusstraat 74 A. G. J. J. Teuws, d.b., naar Arcen A 174 H. J. A. M. Derks, koperslager, naar Eindhoven Strijp Bomstr. 32 V. H. Goumans, bakker, n. 's Bosch Vischstraat 17 G. H. H. Janssen, d.k., n. Maashees M. H. A. Janssen, verpleegster, naar Neer, Rijksweg 273 J. M. C. Emmen, idem, naar Oos terhout A 84 M. J. V. Sweelsen, idem, naar Geleen Pieterstraat 5 P. M. Diks, dienstb., naar Blerick, Kloosterstraat 31 G. J, W. Messemaeckers, bakker, naar Valkenburg Th. H. Wijnhoven, d.k., naar Horst Middelijk D 4 C. H. Janssen, z.b., naar 's Bosch M. C. H. A. van Ooi, z.b., naar Eindhoven, Waalstraat 16 W. F. H. Paes, verpl., n. Munster- geleen A. Habraken, kleermaker, naar Helmond, Paterslaan C 2. Marktbericht en. VENLO. Op de Coöp. Veilingver- eeniging van Maandag was de aan voer 2.100.000 eieren. Kipeieren van f 1.65 tot f- 3.25 Eendeieren van f 2.10 tot f 2.80 ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 4.900.000 eieren. Kipeieren van f 1.65 tot f 3.25 Eendeieren van f 2.10 tot f 2.80

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6