Roomijs Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. St Roomijs Het Duitsche Nat.-Socialisme. Buitenland. Blijf jong van harte JEUKEN-Pouwels, VENRAY JOH. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 6 Juli 1935 J Zes en vijftigste Jaargang No 27 Wat de tong streelt PEEL EN MAAS met de fijne Roomsmaak ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7l/2 ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 5i Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent Hygiënisch verpakt Inderdaad iets bijzonders Vijand van Bolsjewisme. En toch zijn wegbereider. Twee verschijnselen in Duitsch- land, met elkander in verband gebracht, leiden tot de con clusie, dat het Nationaal- Socialisme noodzakelijk weg bereider moet zijn tot het Bolsjewisme, waarvan het zegt de felste vijand te zijn. Die twee verschijnselen zijn eener- zijdsde groeiende economische moeilijkheden, die op een catastrofe moeten uitloopen en het toenemend, door de Staats- overheid bevorderd heidendom, dat de Christelijke Kerken vervolgt en hun beschavenden invloed aan banden legt. Toen Hitier zijn groote rede in den Rijksdag hield, heeft het zeker op menigeen indruk ge maakt, dat de Führer in felle bewoordingen den afkeer van het Duitsche volk voor het Russisch Bolsjewisme schilderde. Socialisme en communisme waren in Duitschland vernietigd en dat noemde Hitier een van de groote daden van zijn be weging. Hij vergat, dat een levens- en wereldbeschouwing niet met geweld en met concentratie kampen zijn uit te roeien Het nationaal-socialisme is de „ingrimmigste" tegenstander van het Bolsjewisme, zoo riep hij onder applaus van den Rijdsdag uit. Laten we dat eens nader gaan bezienhet nationaal-socialisme en zijn verhouding tot het Bolsje wisme. in de Nieuwe Eeuw zijn aan dit nieuwe onderwerp eenige beschouwingen gewijd en die leiden glashelder tot de conclusie, dat het nationaal-socialisme noodwendig moet zijn de weg bereider van bet Bolsjewisme en tot dit stelsel moet voeren. Twee verschijnselen in Duitsch land moeten we naast elkander zetten en met elkaar combineeren: De groeiende economische moeilijkheden, nu nog bedekt, doordat men teert op de reserves, op de verwachte overschotten van volgende jaren, welke wellicht nooit komen, verergerd door de nieuwe lasten van een enorm leger te land en in de lucht, en van een een vloot, welke reus achtige bedragen zal gaan vor deren. In de tweede plaats het ver schijnsel van een toenemend, door de Staatsoverheid bevorderd heidendom, welks nationalis tische inslag er op befekend is, alle oer-hartstochten van de meer dan andere volksaarden op gewelddadigheid gerichte Pruisi sche volkspsyche tot het uiterste te prikkelen en de Christelijke Kerken te vervolgen en hun beschavenden invloed a?n banden te leggen. Deze twee factoren zijn bijzon der geschikt om als eindresultaat een overwinning van het Bolsje wisme ook in Duitschland op te leveren. Wat de economische moeilijk heden aangaat, wordt dit vooral duidelijk, als men de middelen overweegt, waarmede de Nationaal Socialistische Regeering in den onhoudbaren toestand van de Schatkist hoopt te voorzien en tegelijkertijd te kunnen voldoen aan de enorme eischen, welke de inrichting der nieuwe legermacht en der nieuwe vloot aan de openbare middelen zal gaan stellen. Het is reeds nu zóó, dat zelfs de ten deele goede maatregelen, welke ten behoeve van den boerenstand werden getroffen, hun bevredigende uitwerking op dezen stand grootendeels missen, omdat de Duitsche boer zich blauw moet betalen aan allerlei belastingen en „vrijwillige" bij dragen. Thans is een nieuwe maatregel in voorbereiding, welke hierop neerkomt, dat de ondernemersin 't vervolg de winsten, welke zij maakten als een gevolg van de verbetering in het bedrijfsleven door de werkverschaffings maatregelen o.m. aan de schat kist moeten worden afgestaan. De motiveering is heel eenvou dig deze deze hoogere winsten zijn alleen mogelijk 'geworden door het optreden der nationaal- socialistische regeering Nu behoeft het echter weinig betoog, dat de liefhebberij ervoor den particulieren ondernemer af moet gaan, als hij alle winsten ten slotte aan den staat moet afstaan, maar het risico voor de verliezen zelf moet blijven dragen! Op den duur moet tot de industrieelen de overtuiging door dringen, dat zij uit een materieel oogpunt beter vast bezoldigd leider van een zaak naar Bolsje wistisch systeem kunnen zijn dan te moeten opkomen voor de ver liezen, terwijl men zich alle winsten ontnomen ziet In sterker mate zal dit het geval zijn met den gewonen man, in wiens binnenste men bezig is het Christendom te dooden. Daarmede toch wordt de sterkste en op den duur mis schien zelfs de éénigS afweer tegen het Communisme uit de geesten en harten weggenomen en zullen deze rijper dan ooit worden, om het Communisme in zich op te nemen, zoodra de economische nood met nog grooter en zwaarder jammeren en ontberingen aan hunne deur zal kloppen. En het ongeluk is nu juist, dat dit als het ware met mathematische zekerheid is te voorzien. Duitschland toch heeft en houdt een nadeelige handelsbalans het moet meer invoeren dan het uit voert. Maar, aangezien Duitschland reeds op toekomstige inkomsten teert, kan het niet anders of spoedig breekt het oogenblik aan, dat dit invoeroverschot niet meer kan worden betaald. Het is nu reeds zóó, dat bijv. in ons land, dat overigens heel graag naar Duitschland zou uitvoeren, tal van exporteurs dien uitvoer niet meer aandurven, omdat zij vreezen geen betaling te zullen krijgen van het geleverde. Zoodra deze toestand intreedt, zal er voor de Duitsche autori teiten geen andere uitweg meer zijn dan ofwel een nieuwe inflatie, welke echter geen blijvende uit komst kan brengen maar wél voor het geheele Duitsche volk nieuwe jammeren moet mede brengen, daar Duitschland geen noemenswaardige goudreserve heeft, waardoor het een devaluatie zou kunnen beheerschen, ofwel een zoodanige aantasting van het loonpeil, dat de Duitsche arbei ders er nog erger aan toe zouden zijn dan ooit te voren het geval was. Bovendien zou de werkverschaf fing naar den huidigen trant zeker niet kunnen worden gehand haafd en de geesel der werkloos heid zich met verdubbelde kracht en vreeselijker dan ooit doen gevoelen. Daarom is het te vreezen, dat het nationaal-socialisme bezig is de komst van het Bolsjewisme in Duitschland voor te bereiden. Ondanks de verzekering van Hitier, dat zijn systeem de meest onverzoenlijke tegenstander en vijand is van het Bolsjewisme Berlijn een sprookjesstad. Men kan allerlei slechts van de Duitschers zeggen, maar wie be weert, dat zij niet poëtisch en orde lievend zijn, zegt een groote on waarheid. Er is wellicht geen tweede volk ter wereld, waarbij de zin voor het romantische en poëtische zoo ont wikkeld is. En dan die discipline, die zelfbeheerschingOrdnung muss sein! Dit is het beginsel, hetwelk door iederen Duitscher wordt aan vaard. De socialist Scheideman vertelt, dat, toen in 1918 revolutie was uit gebroken, er straatgevechten plaats vonden, waarbij veel bloed vloeide. De honger was, zooals U weet, aan deze revolutie niet vreemd. En terwijl op het eene punt doo den vialen, stonden 100 meter verder de menschen voor een levensmidde lenwinkel netjes in de rij, om te wachten tot zij aan de beurt waren, onverschillig, of het communisten of socialisten of aanhangers der juist afgetreden Keizerlgke Regeering waren. Door die liefde voor orde, die den Duitschers aangeboren is, zijn in Duitschland dingen mogelijk, die in andere landen onmogelijk zouden zijn. De meeste Duitsche steden heb ben veel parken. Daar staan rijke lijk bloemen in. Zij behoeven niet te worden bewaakt. Niemand denkt er aan de bloemen te stelen. Vraagt nu eens naar de ervaringen van de wakers in de parken in de Neder- landsche steden. Zij zullen U vertellen, dat, zoo de Nederlandsche jeugd niet steelt, zij dan toch de neiging heeft, om alles, wat mooi is, te vernielen. Berlijn heeft een berg! Waar het heel trotsch op is. Vroeger waren er meer. De meeste werden afge graven. De voorstad Schöneberg bevatte vroeger inderdaad een mooie berg, wat men nog kan merken aan de glooiing der straten, maar van den berg zelf is niets meer te zien. Er was voorts een Spandauer berg, een Prenzlauer berg, en weet ik al, wat voor bergen er nog meer in Berlijn geweest zijn. Thans be staan de bergen alleen nog in de namen der straten. Maar één berg is intact gebleven. De Kreuzberg. Er wordt beweerd, dat er vroeger een groot crucifix op stond, vandaar de naam Kreuzberg. Er schijnen in de zeventiende eeuw ook terechtstellingen op dezen berg te hebben plaats gehad. Omstreeks het midden der vorige eeuw trok heel Berlijn erheen, om er schuurzand of zand voor de kippen en kohijnenhokken vandaan te ha len. De Kreuzberg dreigde toen bet lot der andere bergen van Berlijn te deelen. Reeds nam de hoogte be langrijk af, toen de magistraat be sloot, aan dit zandscheppen een einde te maken. Integendeel, de Kreuzberg moest worden verhoogd. Mest en afval van Berlijn zou er worden gedeponeerd. In het dorre zand wilde niets groeien. Maar wanneer de vuilnis er enkele jaren naar toe werd gebracht, dan zou de Kreuzberg niet alleen hooger worden, maar weldra zou vrucht bare bodem ontstaan, waar boomen en struiken weelderig zouden gaan groeien. En zoo geschiedde het dan, dat de Kreuzberg met de vuilnis van Ber lijn werd verhoogd. De magistraat der stad en de bevolking hadden er aardigheid in. Het ging steeds hoo ger, totdat men een hoogte van bijna 50 meter had bereikt. Er werden toen zware graniet- blokken gekocht. Want de Kreuz berg moest gelijk een rots worden. En van boven af moest er water vallen. Een echte waterval in Ber lijn. Er werd op den top van den berg een monument geplaatst in gotischen stijl, waarin alle veldslagen uit den Napoleontischen tgd worden her dacht. En om den berg heeft men een quasi natuurpark aangelegd, het Victoriapark, met veel heuvelen en dalen, met steile paadjes, met een Wolfsschlucht (Wolfskuil.... maar zonder wolven natuurlijk en niet te vergeten met een paar dozijn speelplaatsen voor de kinderen, met de noodige zandbakken. En nu heb ik toch nog wat ver geten bierhuizen en biertuinen zijn er natuurlijk ook in aangelegd. En wel heel groote. Een brouwerg ligt trouwens aan den Kreuzberg. De oorlog kwam en de bittere in flatieperiode brak aan, maar hoewel heel Berlijn, in verval raakte, werd de Kreuzberg. die inderdaad een schitterenden plantengroei had ge kregen, goed onderhouden. Eerst in 1931 liet zich de nood des tijds aan den Kreuzberg bemerken. De waterval mocht niet meer loo- pen. Men moest sparen. Verder begon men te sparen aan bloemen. Het onderhoud begon te wenschen over te laten. In het kort, de Kreuzberg geraakte in verval. Maar nu zgn de tijden beter. In den zomer van 1933 spendeerde reeds een gefortuneerd buurtgenoot een bedrag, om den waterval Zondags middags te laten loopen. De water val loopt geregeld weerEn in den avond wordt de waterval door 15 krachtige electrische projectielan taarns met draaiende kleurschijf, fantastisch verlicht. Denkt wel het is: een hoogte van 45 meterEen afstand van circa 150 meter, een breedte van 10 meter. En alles verlicht. Heel Berlijn stroomt uit. Dit fan tastisch schouwspel moet men zien. De Grossbeerenstrasse, die er recht op aan loopt, is een kilometer lang. Het is daar 's avonds zoo vol, dat het tramverkeer moet worden om gelegd. Men staat er mannetje aan mannetje. En nu het verrassendede hou ding van het publiek. Men is stil. En luistert naar den klotsenden waterval. Politie is er niet, want.... ordnung mus sein. En de Duitsche jeugd weet wat tucht is. Geen ge- krijsch, geen geschreeuw, geen ge joel van opgeschoten jongens en meiden. Beschaamd denk ik aan mijnland- genooten in het vaderland en de tuchtelooze jeugd. Daar lees ik juist vandaag in een groot Amsterdamsch dagblad, dat tijdens een concert in het Amsterdamsche Oosterpark de jeugd zoo stoorde, dat niets te ver staan was Bij openluchtconcerten te Berlijn kan men een speld hooren vallen. Ziehier nu iets, wat Nederland van Duitschland leeren kan Pr. A. d. V. O.C.S.O. EEN ENGELSCH VREDES. OFFER AFGEWEZEN. Engeland heeft zoo groote belan gen bij de handhaving van den vre> de in OostAfrika.dat de regeering te Londen bij monde van^den minis ter Lord Eden aan Mussolini den afstand grondgebied door Engeland aan Abessinië heeft voorgesteld, op dat aldus het Zwarte Keizerrijk aldus een uitweg naar zee zou kun nen bekomen en er tegenover des te bereidwilliger politieke en econo mische concessies aan Italië zou kunnen doen. Mussolini heeft dit Engelsche aan bod kortweg afgewezen, daarmee te kennen gevende, dat Italië zich tot eiken prijs het onderste uit de Abessinische kan wenscht te ver zekeren. Als het daarbij maar niet het spreekwoordelijke deksel op de neus krijgt Het Engelsche publiek heeft zich ten zeerste verwonderd, toen Eden in het Lagerhuis het gedane aanbod kènbaar maakte: in afstand van het grondgebied ziet het publiek blijk baar een nationale vernedering. De eenige hoop der Engelschenop het behoud van den vrede in A»frika is thans nog op den Volkenbond gevestigd, maar om middels Genève iets te bereiken, is de hartelijke in stemming en medewerking van Frankrgk benoodigd, dat zich door het Engelsch-Duitsche vlootaccoord echter zeer gegriefd heeft betoond jegens Londen. Toch wenscht de Fransche open bare meening een nieuwe toenade ring tot Londen. Men voelt duidelijk, dat de Fran sche pers Engeland gaarne een di plomatieke nederlaag zou gunnen, maar deze zou beteekenen; oorlog. Oorlog in Afrika en bedreiging van den Volkenbond, derhalve van het collectieve veiligheidssysteem, volkomen anarchie in de Europee- sche betrekkingen. Onderwijl in de Europeesche hoofd- st'eden de groote politiek rond het Ethiopische geschil wordt gevoerd, heeft in Scheveningen het onbetee. kenende peuterwerk plaats, waarbij het gelijk en ongelijk wordt gezocht inzake vroegere grensincidenten, die niemand meer interesseeren en waar van iedereen aanneemt, dat ze een gezochte en geforceerde gelegenheid zijn geweest om een grootscheep- sche militaire veroveringsactie voor het wereldgeweten eenigszins te kunnen „verklaren". VERZOENING VAN OUD STRIJDERS. De internationale conferentie van oud-strijders te Pargs, waartoe voor het eerst ook Duitschers naar Frank rijk waren gekomen, heeft o.m. een resolutie aangenomen, waarin per sonen, die tot een oorlog ophitsen, gebrandmerkt worden als verraders van hun eigen land. De Duitsche hoofd-vertegenwoor- diger hief op een gezellige bijeen komst der congressisten zijn glas op het welzijn der eenig aanwezige vrouw, om in haar alle weduwen, ouders en weezen van den oorlog te herdenken. Ja, als de vrede met proost-rede- nen kon worden behouden, zouden we nooit geen oorlog meer hebben. LAVAL'S SANEERINGSWERK. Met belangstelling wordt uitgezien naar den inhoud der bezuinigings decreten, tot het uitvaardigen waar van de regeering krachtens de door Kamer en Senaat gegeven volmach ten gerechtigd is, maar tegen welke de Kartelgroepen, die de positie van Laval trachten te ondermijnen, nochtans een hevig verzet hebben aangekondigd. De decreten zullen vermoedelijk in de Zaterdag te houden bijeen komst van den Franschen minister raad worden vastgesteld. Woensdag zijn reeds een drietal decreten be treffende cumulatie van salarissen en ook inzake bezuiniging op de pensioenen, verschenen. Soldaten uit den wereldoorlog zullen voortaan slechts pensioen ontvangen, als ze hun verwondingen ook werkelijk aan het front hebben opgeloopen. DE TOESTAND IN HET OOSTEN. China, inziende, dat het geen bij stand heeft te verwachten van de Europeesche en Amerikaansche machten, onderwerpt zich moedeloos aan de Japansche overweldiging. Door het hoofdkwartier van het Kwantoengleger werd aangekondigd, dat de gedemilitariseerde zone inN. en laat het merken door Uw Kleeding. Een Zomercostuum geeft kleur aan het leven en dat is juist wat we zoo hard noodig hebben. Het is geen overbodige luxe. Als U een costuum per jaar aanschaft, kunt U toch een speciaal zomercostuum bezitten. Het geheim zit hierin dat U twee costuums bezit en deze op de geschikte tijd draagt. Onze zomercollectie bevat zeer chique en aparte dessins. Wilt U ze eens zonder verplichting doorzien Dames- en Heeren-Tailleur Langstraat la „Het huis met de trapjes" China zal worden uitgebreid zeventig kilometer in westelijke richting naar Kalgan, de hoofdstad van de provin cie Tsjahar. Maar ernstiger dan China verzetten de Russen zich tegen de Japansche brutalisaties. Moskou heeft in Tokio ten krachtigste geprotesteerd tegen de herhaaldelijke schending van de Russische, aan Mansjoekwo grenzende gebieden. De Japansche leiding van leger en vloot, welke zelfstandig de buiten- landsche politiek pleegt te voeren, antwoordde, dat de Russen dan maar tot een juistere ^paling der grenzen moesten overgaan. De Russische regeering heeft thans den terugkeer van alle Russische onderdanen uit Mandsjoekwo op uiterlijk 25 Augustus gelast.... Zal het vechten worden Het bezuinigingsplan. Het was te voorzien, dat de felle critiek van de Tweede Kamer op het ontwerp-Bezuinigingsplan der regee ring, tot uitdrukking gekomen in het Voorloopig Verslag, tot vrij be duidende wijzigingen op onderdeelen zou voeren. Toch schijnen slechts weinige critici geheel bevredigd te zijn en meer in het bijzonder de katholieke bladen toonen zich allerminst vbldaan. De voornaamste verandering krijgt het onderwijs-höofdstuk. De regeering is teruggekomen op haar voornemen om een groot aantal onderwijzers met volledige bevoegdheid als „kwee- kelingen" in dienst te gaan stellen en als zoodanig te gaan honoreeren, maar daartegenover zullen de onder wijzers in het algemeen zich thans een salarisverlaging moeten getroos ten, welke de regeering zelf als „zeer aanzienlijk" aanmerktals aanvangs salaris wordt een som van f 500 per jaar genoemd. De regeering belooft voorts ernstige aandacht te zullen besteden aan een verdere industrialisatie van ons land, maar ze schijnt niet bereid om bij zondere organen in het leven te roepen ter bevordering dier indus trialisatie. Voor zooveer het gezonde objecten betreft kunnen financierings plannen door het Werkfonds worden verwezenlijkt. Aan de drooglegging van den N.O.-polder in het voormalige Zuilerzeegebied kan de regeering pas danken, als het Bezuinigingsplan door de Kamers is aanvaard alsdan zullen spoedigst de noodige credieten worden aangevraagd. En de levensstandaard, ja, die moet nog verder omlaag. De regeering vindt het erg zielig, zoo zegt ze het, zij het met anere woorden, maar het kan niet anders. Ze is ook overtuigd, dat aldus mede de koopkracht steeds verder zal dalen, maar dat bezwaar heft de versoberingsnoodzaak niet op. 't Is nog te vroeg om reeds duide lijk te kunnen overzien, hoe de partijen in de Kamer en het publieke gevoelen zich tegenover het gewgzigde ontwerp stellen, maar we voorzien nog steeds een felle oppositie en achten de aanvaarding van het plan nog geenszins verzekerd. Beperking van rente. Zeer vele leden van de Kamer blijven vasthouden aan hun eisch, dat de regeering thans tegelijk met het Bezuinigingsplan maatregelen zal voorstellen, welke tot een aan merkelijke verlaging van vaste lasteh over de geheele maatschappelijke linie zullen voeren. Wat omtrent die verlaging tot nog toe wordt bereikt, wordt zeer onvol doende geheeten en men is niet bereid om langer genoegen te nemen met beloften op dat punt. In verband met deze meening zij vermeld, dat deze week bericht werd omtrent de a.s. indiening van een wetsontwerp, waarbij de rente van hypotheken en pandbrieven wordt beperkt. Hou zeeIn de Staten. Enkele der nieuw gekozen Provin ciale Staten zijn dezer dagen in ver gadering bijeen geweest en voor het eerst in de geschiedenis werden de zittingen met de tegenwoordigheid van vaderlandsche Nazi's opgeluis terd. Hun eerste optreden was Nederlandsch-voorbeeldig. Slechts in de Staten van Utrecht deed eender nieuwe afgevaardigden een daverend Hou zee-geschal hooren, toen Dr. van Geelkerken een, overigens weinig indrukwekkende, speech had afge stoken. Een mede-afgevaardigde gaf den welgemeenden raad om liever kippen te houden. Tegen provoceerende colportage. Het meest tactvolle lijkt ons intus- schen nog steeds om van dergelgke manifestaties zoo weinig mogelijk notitie te nemendan raakt de aar digheid er gauw van af. De reactie b.v., welke de N.S.B. met haar demonstratieve colportage-tochten in de arbeidersbuurten van groote steden, wekt,, zou ze niet graag missen, al beklaagt ze zich dan ook heftig. Hoe heftiger de reactie, hoe grootscher de reclame. Daarom weten we ook niet, of het wel juist gezien is van de Amsterdamsche politie om voortaan streng en zeer streng tegen provoceerende tochten te gaan optreden, zooals ze heeft aangekondigd. De colporteerende slimmelingen smachten immers naar het aureool van het martelaarschap De rood gekleurde verkiezingsuitslag in de hoofdstad zal toch geen invloed hebben gehad op den dienstijver der Amsterdamsche politie Versterkte zenders. Met veel genoegen hebben de luisteraars van de week kennis ge nomen van de zeer verbeterde resul taten, welke met de versterkte Nederlandsche zenders zijn verkregen, waardoor de Oostelijke, Noordelijke en Zuidelijke bewoners van ons land zich een beetje meer volwaardige volksgenooten konden gaan voelen De kwestie-Commissaris Van 't Sant. De eereraad, ingesteld om de civiele zijde van het geschil tusschen den gewezen Hoofdcommissaris van Pol, te 's Hage en de familie van den oud-gezant van Vredenburgh te be- rechien, heeft beslist, dat de be schuldiging tegen den heer Van 't Sant ingebracht, niet kon worden bewezen, hetgeen natuurlijk iets anders beteekent als zou de onschuld van dezen heer thans zgn vastgesteld. Er blijven in deze onaangename zaak tal van twrjfelpunten en men kan zelfs aannemen, dat 9 van de 10 krantenlezers op het oogenblik een indruk van schuld van den ex-com missaris hebben bekomen. Is het in deze omstandigheid niet in het alge meen belang zoowel als dat van den ex-commissaris, dat zijn geval pu bliekelijk wordt gerecht De tien geboden voor zuinig kooken t 1. KOOKT OP GAS 2. Gebruik lage, rechte pannen met vlakke bodem 3. Zet de aardappelen op met slechts enkele centimeters water hoogte, groente alleen met het van het wasschen aanhangende water 4. Eerst de pan opzetten, dan pas 't gas aansteeken 5. Breng alles op de groote vlam (dus vlug) aan den kook, zoodra de spijzen kooken steeds DIRECT DE VLAM OP DEN SPAARBRANDER DRAAIEN 6. Laat nooit de gasvlam buiten om de pan heenstrijken 7. Zorg, dat de vlam met groene kern brand 8. Houdt het deksel op de pan om geen warmte en voedingsstoffen verloren te laten gaan '?9. Gij zult geen 2 liter water op zetten, Indien ge maar 1 liter noodig hebtEen liter water wordt dan nutteloos gekookt 10. Indien Uw gastoestel fouten of gebreken heeft, laat dit dan spoedig herstellen versleten en ver ouderde gascomfooren behooren bij het oud roest; een modern gascomfoor is thans zeer goedkoop. En als U niet weet hoe U doen moet, of U hebt klachten, welaan dan: vragen kost niets! Vraag dus bg moeilijkheden raad aan het Gem. Gasbedrijf en U wordt geholpen. VENRAY, 6 Juli 1935 Paardenkeurlng Militair Certificaat Maandagmiddag had alhier op het Henseniusplein voor het eerst de keuring plaats voor bovengenoemd certificaat. Van de 24 aangevoerde

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1