syx^öömijs Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. £^Hyvi$r Een verassende ministercrisis. Buitenland. Binnenland. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 18 Mei 1935 Zes en vl|ftigste Jaargang No 20 SS-PEEL EN MAAS> met de fijne Roomsmaak. ADVERTENTIEPRIJS 1 tot 8 regels 60 ct. Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Inderdaad iets bijzonders per regel 7 i ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent genade. Tegenover de gewelde naars het geweld. Al het andere is nutteloos." Dat was een hard woord en juist zooals 't boek der Spreuken dat aangeeft het maakt woede. En 'n aanklacht bij de justitie. En straks vallen er klappen op straat en wor den gewonden vervoerd naar zieken huizen. Ja. maar zegt nu de redactie van het Volksblad zóó heeft onze medewerker dat niet bedoeld. De gewraakte zinsnede moet... figuurlijk worden opgevat. Dat kan een ver tooning geven, als des heeren Polak's partijgenooten straks tegen de col porteerende N.S.B.-ers er (figuurlijk) op los gaan slaan, ze genadeloos (figuurlijk) gaan belagen en (figuurlijk) geweld gaan gebruiken tegen het (óók figuurlijk?) geweld der N.S.B-ers. Dat wordt een compleet gekken huis (indien te „hard", gelieve men te lezen „zenuwinrichting"). Kleerekooper had oolangs in het zelfde Volksblad geschreven „Indien de fascisten met een stoet eeo arbeidersstraat intrekken om daar te colporteeren, dan verdienen zij te worden uiteengeslagen". Aan den tand gevoeld over deze uitlating, rectificeerde de heer K., dat hij be doeld had door de politie te worden uiteengeslagen. Iedereen vat zulke bedoelingen maar niet dadelijk en daarom voelen we toch wel iets voor een teruggang in de journalistiek naar het „bevallige woord", dat geen woede wekt eD daarom ook geen gedurfde bedoe- lings-verklariogen achteraf behoeft. Deze teruggang is misschien een beetje moeilijk, maar ze loont de moeite. Prijzen zoo zegt Gleerding valt den meesten menschen moeilijker dan het laken ketelmuziek vergt geen overweging of studie lawaai is te maken met knuppels en asch- bakken. Het zachte woord, het be vallige woord is als muziek het kan de fijnste aandoeningen der ziel ver tolken, maar hoeveel toewijding, hoeveel zelfbeheersching, hoeveel innerlijke beschaving is er noodig om op waardige wijze muziek voort te brengen Het bevallige woord, dat den toorn breekt en de liefde wekt, is onmis baar bij den opbouw der beschaving. 1. Beerkens J. H.Alards W. Janssen M. 2. Poels J. G. Smits M. Evers J.Kleuskens A. H. Aerts J. Smulders W. M. 3. Peetets G. H.Bettinger J. H.; v. d. Bekerom Th. W. Vullinghs J. A. H. Martens W. Th. H. van Daal A. L. 4. Nellssen J. 5 Torna J. J. 6. Drabbels H. J. Versieyen M. Jenniskens P. H. M. 7. Thomeer F. X. L. N. J. van Heyster Th Janssen J. G. Kleus kens P. v. d. Bekerom H.Ver- heyen J. J. 8. Ambrosius J. N.Boots P. Jenoiskens J. A. Cleven M. P. Th.; Willems J. Th. W. 9. Willems Th.; Keysers W. Lenssen E. H. 10. Coenen E. H. K.Hendriks Actoon Hermkens G. H Camps G, J.; Derix P. J. 11. Driessen P.; Geurts P. J. Cuypers P. 12. Heufs C. De Rechtbank te Roermond veroordeelde M. H. de B„ 19 jaar, dienstknecht te Venray tot f 30 boete of 20 d hechtenis wegens aanrijding van het kind Koopmans op 10 Jan. j.l. met een door B. bestuurde met paard bespannen kar* Men verzoekt ons te willen melden, dat op uitdrukkelijken wil van het gouden paar de Bruyoi Goemans geen uiterlijke feestelijk heden zullen plaats hebben, en het feest slechts uitsluitend in huiselijken kring zal worden gevierd. Matinee Groote Markt. Morgen Zondag zal Venray's Harmonie de reeks van volksconcerten openen met een Matinee, te geven op de Groote Markt. Aanvang half 12 v.m. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt was in totaal 197 stuks vee aangevoerd. Dragend vee 22; Vet vee 8; Gust vee 20; Kalveren 1; Biggen 146. In gust vee veel vraag, prijzen van f 75 tot f 115. Dragend vee prijzen vanaf f 130 tot f 175, handel matig. Vet vee van 25 tot 27 ct. p. pond. Biggen van f 10 tot f 13 per stuk. De consequenties van de ka tholiciteit van Mr. MarchaDt. Een oprechtheidsbeproeviog voor politieke slimmeliDgen. Laten we het eerlijk erkennen: Mr. Marchant heeft ons met de mededeeling van zijn overgang naar de katholieke kerk een ongewone sensatie bezorgd. Zulke overgang van een vrijzinnigen partijleider, een minister met de portefeuille van On derwijs het is in onze staatkun dige geschiedenis nog niet vertoond geweest, Het feit van den geloofsovergang op zichzelf, had ons eigenlijk niet zoozeer behoeven te beroeren; de geruchten van den laatsten tijd heb ben ons op dat nieuws voldoende voorbereid en: met de wisseling van godsdienstige overtuiging alléén had het publiek tenslotte weinig of niets te maken. Slechts, zoo schreven we vorige week reeds, als minister Marchant aan zijn overgang naar de katholieke kerk politieke consequenties verbindt m.a.w. als ook zijn politieke inzich ten zich zouden hebben gewijzigd, wordt de zaak van een algemeen belang. En dat laatste nu is inmiddels gebeurd. Mr. Marchant heeft aan de bekendmaking van zijn overgang naar de Katholieke kerk de mede deeling toegevoegd, dat hij heeft bedankt als lid van den Vrijz. Dem. Bond; tevens liet hij niet onduidelijk van zijn voornemen blijken, om zich bij de R.K. Staatspartij aan te slui ten. Toen werd zijn „geval" een pu blieke aangelegenheid. Maar de minister had de eenig juiste gedragslijn al gevolgd voor iemand hem die wijzen kon; hij had zijn ontslag aangeboden aan H M. de Koningin. —o Er zitten verscheidene merkwaar dige kanten aan hel geval Matchant. De hoefijzer-correspondent van 't Handelsblad herinnert aan de ironie der historie. Op 11 November 1925, zoo diept hij op, maakt Mr. Marchant gebruik van het amendement Kersten (tegen her gezantschap bij het Vaticaao) om het eerste ministerie Colijn te doeD vallen. Op 13 Mei 1935 zit Mr. Mar chant zelf in een ministerie Colijn, maar valt er uit om in de armen van Rome terecht te komen. Tout chemin mêoe a Rome Elke weg leidt naar Rome 1 o— De kranten van allerlei richting, welke in ons vaderland bestaao, ondergaan in deze dagen een zware oprechtheidsbeproeving. Sympathiëu laten zich. als puntje bij paaltje komt, moeilijk onderdruk ken. In het vrijzinnige politieke kamp erkent men gaarne, dat het wisseleD van godsdienstige overtuiging tenslot te een prinate aangelegenheid is, zelfs voor een minister. Maar men toont er zich uiterst bezorgd voor de politieke consequenties. Het is immers niet goed denkbaar dat een katholiek, Zijn het echter niet juist de vrij zinnige parlijen geweest, die altijd tegen een politieke groepeering op kerkelijken grondslag hebben ge ageerd en het bestaan van een poli tieke antithese en een scheidenden gemeenschappelijken geloofsworte! hebben ontkend Zoo bezien, had de katholieke Mr. MarchaDt, blijvende leider van de Vrijzinnig Democraten, een aan winst voor den politieken vrijzin nigen gedachtengang kunnen zijn, maat juist de partijleiding heeft dit verloop niet gewild. Zij heeft Mr. Marchant uitgenoodigd, om de po litieke consequenties te trekken uit zijn religieusen overgang en eerst toen heeft Mr. Marchant zijn ont slag aangeboden als minister en he't lidmaatschap opgezegd van den Vrijz. Dem. Bond. o— Sommige vrijzinnige bladen ver klaren, dat des heeren Marchant's overgang naar het katholicisme haar wel onverschillig zou laten, als de minister maar met juist de portefeuille van Onderwijs beheerde. Maar hebben we dan niet korte lings nog, b.v. in den persoon van minister Wassick, een katholieken minister van onderwijs gehad, zonder dat zulks tot protesten aanleiding gaf In scherpe tegenstelling met het oordeel der vrijzinnige pers is de meening van sommige katholieke bladeD, die tot uiting willen brengen dat er niets is gebeurd, dat tot eenige kabinetswijziging behoeft te leiden, zeker niet op het fmomeDt, terstond na de indiening van het bezuinigingsontwerp, waarin Onder wijs een ruim deel had, dat scherp zal worden aangevochten", zooals de Maasbode naar voren brengt. Ook zulk oordeel is niet aan de subjectiviteit van de gedachten der schrijvers ontkomen. Een katholieke minister van on derwijs let wel: ook in polifiek opzicht katholiek georiënteerd moge in normalen tijd denkbaar wezeD, juist bij de behaDdeliDg van zeer ingrijpende ooderwijsbezuinigin geo, waarbij de belangen van open baar en bijzonder onderwijs zijn ge moeid en de tegenstellingen tusscben die belangen zich weer zullen ver scherpen. zal zijn persoon aanleiding geven tot een zeer ongewenscht wantrouwen. En gelet op den bekenden ijver van bekeerlingen, zou bet wantrou wen tegen een katholieken Mr. Marchant als minister van onderwijs nog slechts te grooter zijn. o Voor ods blijft minister Marchant's religieuse overgang een persoonlijke aangelegenheid en zijn bedanken als minister een daad van te prijzen juist en tactisch inzicht. We meenen echter bovendien, dat deze thans 66 jarige bekeerling zich zelf de gewenschte rust zou geveD en aan het land politieke beroering en toespitsing van politieke tegen stellingen op lofwaardige wijze zou besparen, als bij zijn politieke carrière met dit laatste verrassingstuk zou wiilen besluiten. We gelooven, dat het „zo" beter zou zijn dan een her-optreden van den vergrijsden leider in de politieke arena, vermond in toog en met de baret op het hoofd. Maarschalk Pilsocdski f Polen betreurt het verscheiden van den revolutionairen nationalist, den bevrijder van het land, den bekwa men strateeg en den grooten staats man Pilsoedski, die Zondagavond aan een langdurige ziekte overleed. Pilsoedski heeft als revolutionair nationalist de Russische verbannings den gekeod; bij het uitbreken van den oorlog schaarde bij zich met zijn Poolsch legioen in Duitschland geïnterneerd, omdat hij weigerde den eed van trouw aan de Duitschers af te leggen; hij werd na de Duit sche nederlaag de eerste president van Polen; hij bevrijdde zijn land van een nieuwe Russische overwel diging, toen de bolsjewiki in 1921 tot voor de poorten van Warschau waren doorgedrongen; door een staatsgreep, die aan 600 Polen het leven kostte, veroverde hij zich op nieuw het opperste gezag in zijn land, toen dit door binnenlandsche politieke verwikkelingen dreigde te vergaan. In de Iaalste jaren had Pilsoedski de portefeuille van Oorlog in een kabinet, dat Daar zijn willekeur slechts handelde; hij was Polen's dictator. Hij schreef de buitenland- sche politiek van zijn land voor en sloot o.m. het vriendschapsverdrag met Duitschland, dat het verjongde Polen van Frankrijk verwijderde. Nu Pilsoedski dood is, zal dat niet alleen tot binnenlandsche moei lijkheden aanleiding geveD. omdat hij als dictator geen geschikten op volger heeft, maar het aanzien van de buitenlandsche politieke constel latie wordt door het verscheideu'van dezen beteekenenden man geheel gewijzigd. In Polen voelt men over het al gemeen meer voor vriendschap mei Frankrijk dan voor een politiek samengaan met de Duitschers. Toen Laval deze week in War- chau op bezoek was, kon hij met Beek, den Poolschen minister van Buit. Zaken dan ook weldra tot een verhelderend accoord komen. Gelijk dat b.v. ook nog onlangs het geval was, toen Beck met den Engelschen diplomaat Eden van gedachten wis selde. Toen echter haalde Pilsoedski achteraf een streep door de Poolscb- Eogelsche berekening en dat zou thans wellicht ook weer het gevolg zijn geweest, voor wat de overeen komst met den Fraoschen minister Laval aangaat, ware het niet, dat Pilsoedski kwam te overlijden op den avond van den dag, waarop Beek zija onderhoud met den Fran- schen minister had. Laval reisde Zondag nog door Moskou, waar het nieuwe Fransch- Russiscbe verbond definitief moest worden bezegeld. Het overlijden van Pilsoedski zal Laval wel hebben bewogen om ten opzichte van de Russen niet te ver te gaan, nu een nieuwe Poolsche vriendschap in het vooruitzicht was gekomen. Want de Russen blijven nog steeds de na tuurlijke vijanden van Polen. Hitler's groote rede Het belang van Pilsoedski's ver scheiden blijkt ook uit het feit, dat Hitler's groote rede over de Duit sche visie op de internationale ver houdingen, er om werd verdaagd. Deze rede zou op 18 Mei worden uitgesproken, maar mét het heengaan van Polen's dictator is aan Duitsch land een belangrijk steuDpunt in haar internationale politiek ontvallen De Duitsche regeering zal thans eerst eens willen afwachten, in hoe verre het aspect Daar buiten zich door dit sterfgeval zal wijzigen. De Duitsche zorgen worden nog verzwaard met acute binnenlandsche moeilijkheden. Het schijnt, dat de avontuurlijke economische politiek van Dr. Schacht vastloopter loopen levendige geruchten over een op handen zijnde ministerscrisis. De devaluatie vau den Belga. Van Zeeland, de Belgische minis ter president, heeft van de week in den SeDaat een optimistische rede voering gehouden over de gevolgen van de devaluatie van de Belgische muntwaarde. De fiaancieele en econo mische positie van het land zou zeer zijn versterkt. Er is een zakelijke opleving en de devaluatie zou tot een belangrijke verlichting van de vaste lasten hebben geleid. Met het goedkoope geld is de behoefte aan goedkoope rente gegroeid en daarom heeft de regeering een min of meer gedwongen conversie van staats- leeniogen tegen een 4-procentsleeniDg gelast. Minister Marchant in retraite Met deze woorden-werd van de week in de Tweede Kamer eenige goedige spot gedreven met de jongste situatie, waarin Mr. Marchant zich door zijn overgang naar de katho lieke kerk en zijn ontslagaanvrage als minister heeft gesteld. Heel de aangelegenheid blijft in tusschen nog steeds oc openbare belangstelling boeien en dat behoeft niet te verwonderen, want zulke overgang van een der hoogste auto riteiten is voor ons land tot heden iets ongekends geweest. Het wordt meer en meer waarschijnlijk geacht, dal II.M. de Koningin het aange boden ontslag zal aanvaarden en men noemt minister Slotemaker de Bruine als degene, die ad interim met de portefeuille van onderwijs zal worden belast. Het schijnt, dat de Vrijz. Demo craten, niettegenstaande zij met twee portefeuilles waren óverbedeeld in het kabinet-Colijn, en niettegenstaan de hun partij bij de jongste Staten verkiezingen een aanvankelijken teruggang liet zien, aanspraak blijven maken op een tweeden ministerszetel. Blijkens uitlatingen in de katholieke pers zouden de Roomschen het wel gaarne hebben gezien, dat de heer Marchant ook na zijn overgang in de gelegenheid ware gesteld om zijn portefeuille verder te beheeren, maar ook een andere oplossing schijnt hun gematigd-onverschillig te laten Ze hebben er nog eens den nadruk op gelegd, dat dit extra-parlementair kabinet zonder de officieele mede werking van de partij is tot stand gekomen en dat ze er dan ook geen principiëele bemoeienissen mee heb ben. Indien we de stemming in het katholieke kamp juist verstaan, heerscht daar de overtuiging, dat aan het kabinet Colijn geen lang leven meer kan zijn beschoren. Vanuit de katholieke massa is de weerzin tegen de bekende aanpassingspolitiek zóó gegroeid en het verlangen naar een meer constructieve welvaartspolitiek zoozeer Daar voren gekomen, dat de katholieke Kamerfractie zich niet veel offers meer zal willen getroosten om het zittende kabinet contre-coeur, maar z.g (er vermijding van een schadelijke bestuurscrisis, nog langer op de been te houden. Het is niet uitgesloten te achten, dat we voor een spoedige veranderde politieke constellatie in ods land 2ullen worden geplaatst. En dan zou het niet zoo verwonderlijk wezeD, als de minister Marchant uit zijn vrijzinnige assche zou herrijzen om voorloopig weer als een Roomsche excellentie voort te leven. Want om verder zwijgend door het leven te gaan, daarin heeft de grijze politicus, naar bij liet weteD, géén zin 1 Een industrialisatie- congres van vier Kath. soc. organi saties, in den Haag gehouden, heeft wel zeer nadrukkelijk de ontevre denheid in katholieke kringen met den economischen gang van zaken, voor zooverre deze door het kabinet wordt geleid, tot uitdrukking ge bracht. Er was één dreunende roep om overheidsdaden, welke op nieuwe welvaart zouden zijn gericht. Men verlangde meer steun voor de industrie, hulp voor de inrichting van nieuwe industrie, de oprichting van industriebanken, de uitvoering van groote werken enz. Prof. Kaag noemJe de handhaving van den gouden standaard zinloos de deflatie politiek achtte hij vastgeloopen. Hij verdedigde een getemperde inflatie, niet afgedwongen door buitenlandsche aanvalleD, maar een wei-overwogen vrijwillige inflatie. O.a. minister Steenberghe woonde dit coDgres vaD de vereeDigde katholieke arbeiders, middenstanders, boeren en werkgevers in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin bij. De blyde ineomste van den gaven gulden in Brussel. De Belgen hebben Zondag intus- scben nog zalig geprofiteerd van de gaafheid van onzen gulden, welke door 20.000 a 30 000 enthousiaste Nederlanders naar Brussel werd ge dragen, waar men door het uitsteken van onze vlag op wereldtentoonstel ling en sportterrein van de Belgisch- nationale vreugde deed blijken. Oüze tienduizenden voetbal enthou siasten zijn met een 20 overwin ning, ma^r platzak teruggekeerd. Wij hadden pret, maar de Belgen, die verloren hadden, waren nog meer verheugd. Wat zij „wonnen," kooden ze laten rinkelen 1 De Brusselaars waren nog in de besle stemming ten ODzen opzichte, toen ze van de week op hun gul hartige wijze ons koninklijk vorsten paar inhaalden. Dit hofbezoek kan veel hebben bijgedragen om de goede betrekkingen met ODze Zuiderburen nog meer te verstevigen en te ver innigen. VAN WOORD EN BEDOELING. Het harde woord wekt woede. We lazea dezer dagen een interes sant artikel van Vincent C'eerdin „over het bevallige woord." We vonden zijn woord zéér stichtelijk. Soms viaag ik me af, schreef Cleerdin, of het bevallige woord voorgoed heeft afgedaan in het open bare leven en of het nu voortaan enkel in de boeken van sommige dichters te vinden, in de voordrach ten van uiterst weioige sprekers te hooien zal zijn. Het harde woord dat steeds heerschte op markteD en in druk bevolkte buurten, heeft geleidelijk de straten der steden en de dagbladen veroverd. Het is ook binnengedron gen ia staatkundige redevoeringen, in toespraken en m preeken. Het heeft jn tijdschriften en in radio voordrachten zijD plaats verworven. In het boek der Spreuken (Xv') staat geschreven „Het bevallige antwoord breekt den toorn harde taal wekt woede." Wat moet er dan dagelijks veel woede worden gewekt. Inderdaad. Toen we het stichtelijk woord van Cleerdia hadden overdacht, namen we het was heusch toevallig het »Volksblad" in handen en ver diepten we ons in de lectuur van den medewerker aan dit blad, die onlangs om zijn prestaties op het gebied derschoone letteren tot doctor honaris causa was benoemd. We bedoelen Dr. Henri Polak. Hij had het over de N.S.B. tegen welke hij opponeerend uitviel. Ook wij heulen niet met deze „Beweging" en ook wij maken soms vgn ons hart geen moordkuil, maar zóó gortig als deze in zija letteren geëerde doctor uit pakte, was het ods toch te erg. We hielden het bij Vincent CleerdiD, al heeft diens »bevallig woord" hem daa ook nog geen honoreering met een dokterstitel opgeleverd. En thans vernamen we, dat het harde woord van Dr. Polak een aanvrage tot strafvervolging tegen den schrijver heeft uitgelokt, Ir. Mussert heeft bij geschrifte van zijn raadsman de justitie opmerkzaam gemaakt op de volgende woorden van Dr. Polak in bet „Volksblad" (spelling Marchant) „Duitschland heeft ons geleerd, dat tegen deze misdadigersbende de rede niet baat. Wie ons land, ons volk, wil behoeden tegen (voor?) het loc dat Duitsland en zijn volk heeft getroffen, moet er op los slaan. De genadelozen geen VENRAY. 18 Mei 1935. BEKENDMAKING. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau in de gemeente Venray maakt bekend, dat de op heden bij hem ingeleverde lijsten van candidaten voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad voor eenieder ter Secretarie ter inzage zijn neder- gelegd. Venray, 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. Ingeleverde Candidatenlysten voor de verkiezing van den Gemeente raad van Venray. L. L. van Rhee, Castenray G. H. Houben, Veulen G. H. Reiotjes, Steeg P. J. H. J. Poels, Veulen H. F. Asselberghs, Scheide G. W. Claessens, Overbroek A. H, Weijs, Steeg P. M. H. Pubben, Merselo P. J. H. van Dijck, Ysselsteyn M. Goumans, Akkerweg J. H. Nelissen, Oirlo L. H. A. Poels, Merselo P. J. Steeghs, Castenray J. H. v. d. Winkel, Smakt J. H. M. II. Stoot, Stationsweg J .C. H. Vermeulen, Groote Markt L. J. van Haren, Oostsiogel H. J. A. Janssen, Henseniusplein J. G. W. Laurensse, Langstraat P. G. Geurts, Smakterweg H. H. Oudenhoven, Leunscheweg P. J. A- Smits, Schoolstraat H. J. A. Verheugen, Groote Straat A. H. Jacobs, Stationsweg J. H. van Boven, Jan Hensenstraat A. G. Millen, Patersstraat M. H. Arts, Maasheescheweg H. W. van AarsseD, Willemstraat H. B. OdenhoveD, Overl. weg P. H. Manders, Veulen J. M. Jacobs. Kruisstraat H. A. PcoosteD, Hiept HORST. Bij den voorzitter van het hoofdstembureau werden Dinsdag de navolgende lijsten van candidaten ingediend, voor de komende gemeen teraadsverkiezingen Operatrein naar Brussel. Bezoek aan de Wereldtentoon stelling. Men schrijft ons Vier jaar geleden werden met het Theater Royal de la Monnaie in Brussel onderhandelingen aangeknoopt over een mogelijke opvoering van de opera „Faust" voor Nederland- sche deelnemers aan een opera-trein. Eerst thans is het gelukt, voor Hemelvaartsdag Donderdag 30 Mei een middagvoorstelling van een „Faust"-opvoering met volledige bezetting vast te leggen voor de deelnemers aan den Nederlandschen operatrein naar Brussel. Het orkest van de Monnaie, waar van ieder instrument door een kun stenaar bespeelt wordt, zal op vol ledige sterkte de melodieuse muziek van Gounod in haar hoogste perfec tie uitvoeren. De beste krachten van de Mon naie bezetten de rollen van deze meest populaire der opera's. Het ballet, dat we in de Boléro van Ravel, te zien kregen na afloop van de Butterfly bij den eersten operatrein naar Brussel op Zondag 3 Febr. j.l., geeft ons het recht onze verwachtingen tot het hoogste te spannen. De operatrein heeft aansluiting van de lijnen Nijmegen Oss Den Bosch Venlo Helmond Eind hoven Roermond Weert Eindhoven. Ongetwijfeld zullen velen van deze zeldzame en goedkoope gelegenheid profiteeren. BovendieD wordt aan degenen, die de Wereldtentoonstelling wenschen te bezoeken daartoe gelegenheid ge geven. De extra trein zal om 10.45 uur in Brussel—Schaarbeek arriveeren. De opera-bezoekers worden direct in extra-trams naar het centrum der stad vervoerd, terwijl de bezoekers van de wereldtentoonstelling in extra tram daarheen worden gebracht. Na afloop der opera worden de operabezoekers weer in extra-trams naar het vertrekstation vervoerd, terwijl ook voor de bezoekers van de wereldtentoonstelling hiervoor ge legenheid gegeven wordt. De opgave is open tot en met Maandag 20 Mei. Voor verdere gegevens zie men de advertenties en strooibiljetten. Waarschuwing Op de Dinsdag gehouden straf zitting van het Kantongerecht tt

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1