Het beste Gebr. L OVERLEG bij uw inko Jos. Hendrikx Zonderlinge testamenten. Leer toch vergeven. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Advert MARI h PBL( Forn M, H. Stoh, U Luxe Autoverf)ui Aan den anderen kant ortho doxe Joden, die zich bij ons als gast voelen, die zeggen Wij hopen eens weer te keeren naar het land van Kanaan die Joden hebben van ons niets te duchten. „Een ander type evenwel de z.g. importjood die vormt voor ons de hoofdzaak van het vraagstuk, Wij bedoelen den uiterst links georiënteerden Jood, die met horden en drommen ons volk tracht te ver giftigen. Die Joden zullen hun mond hebben te houden, zoodra wij aan het bewind zijn". Met de mededeeling, dat de N. S.B.-dictator zeker verschillende groote werken zal uitvoeren in welk verband hij het stopzetten van de droogmaking der Zuiderzee hekelde eindigde het personder- houd. Jean Conaxa, een vermogend inge zetene van Antwerpen, had zijn beide dochters uitgehuwelijkt aan twee van de rijkste heeren dier stad. Niet tevreden met de aanzienlijke huwelijks gift die zij hadden ontvangen, konden dezen de begeerte niet wederstaan, zich het geheele vermogen van hun schoonvader toe te eigenen. Zij ver stonden zich daarom met hunne vrouwen om den ouden man te be wegen, te hunnen behoeve een vol- ledigen afstand van al zijn bezittingen te doen, hetgeen door kracht van liefkozingen en vleierij eindelijk ge lukte. Weinige dagen slechts waren na dezen afstand verloopen, of de voorkomendheden, die Conaxa had ondervonden, begonnen te ver minderen, en weldra zag bij duidelijk in dat hij voor zijn kinderen niets meer was geworden dan een lastpost. Zoodra hij dit bespeurde, vatte hij het voornemen op, hun een duchtige les te geven. Hij begaf zich daarom tot den bankier, met wlen hij bevriend was. „Doe mij het genoegen, mijn waarde," sprak bij tot hem, „mij voor niet laoger dan drie uren vijftien honderd kronen te leenen. Ge moet ze mij morgenochtend zenden, ec als ik met mijn familiewaan tafel zit, moet ge mij door een uwer bedienden doen vragen om de bewuste som gelds, en doen aaohouden dat ik ze hem ter hand stelle." Toen de vriend dat verzoek in gewilligd, en beloofd had zich volgens het verlangen van Conaxa te ge dragen, noodigde deze zijn beide schoonzoons voor den volgenden dag bij zich te gast. De uitnoodiging werd aangenomen, hoewel ongaarne men had immers niets meer vac den ouden man te verwachten en den volgenden dag begaven zij zich met hun vrouwen naar het huis van Conaxa. Terwijl zij aan tafel zaten, werd er aan de huisdeur geklopt. De knecht ging zien wie er was en kwam spoedig terug met de boodschap, dat men de vijftienhonderd kronen kwam halen, die zijn meester beloofd had aan den bankier M. terug te geven. „Zeg, dat ik gezelschap heb", ant woordde CoDaxa, en dat ik mij nu niet met zaken kan inlaten, men moet later maar eens terugkomeü." De bediende van den bankier hield echter aan en beweerde dat zijn patroon dringend verlegen was om het geld. Conaxa begaf zich daarop al pruttelende naar zijn kantoor, dat aan de eetzaal grensde hij telde met veel gerucht de kronen af, en kwam daarna zeer bedaard zijn plaats aan de tafel hernemen. Maar welk een verandering had er gedurende zijn afwezigheid in de gelaatstrekken van zijn gasten plaats gevonden. De ijskoude stroefheid van een oogenblik te voren was ver dwenen en vervangen door een gullen glimlach. De grijsaard hield zich of hij niets vaD deze verandering bespeurde. Zijn schoonzoons, die meenden dat bij verborgen schatten bezat, overstelpten hem met betui gingen van hartelijkheid, die hij als goede munt scheen aan te nemen. Van dit oogenblik af en gedurende zijn overige levensjaren, zag Conaxa zich het voorwerp van de teederste zorg. Toen bij ziek werd, gaf bij zijn schoonzoons te kennen, dat degene, die hem de meeste oplettendheden zou bewijzen, in zijn testament het beste bedacht zou worden. Beiden wedijverden dus, wie bij den ouden man de meeste nachten zou waken. Eindelijk gaf men hem zeer voor zichtig den wensch te kennen, dat hij zijn testament zou maken. Hij antwoordde dat dit reeds verricht was, en gaf bevel dat men zijn geldkist, met drie sloten, die in zijn kantoor stond en die bijzonder zwaar was, voor zijn bed zou breogen. Daarop deed Conaxa den prior van het Antwerpsche Jacobijnen- klooster verzoeken bij hem te komen en dezen tot zijn testamentairen executeur benoemende, stelde hij hem een der sleutels van zijn geldkist ter hand, terwijl bij de beide andere sleutels aan zijn schoonzoons toe vertrouwde, aan ieder een. Veertig dagen na zijn begrafenis zou zijn testament geopend worden. „Kinderen", sprak daarop Conaxa, „ik verlang vóór mijn dood, tot heil mijner ziel, eem'ge goede werken te verrichten. Daarom verzoek ik u thans, aan ieder der kerken te Ant werpen honderd livres te betalen en tweehonderd livres aan de kerk der Jacobijnen, waar ik begraven wensch te worden. Zorg vooral dat ik een deftige begrafenis beb, overeenkomstig uw rang en den mijne ik verzeker u, dat gij er niet bij zult verliezen." De schoonzoons beloofden dat zij de wenschen van den stervende stipt zouden Dakomen. Zij keerden aan stonds, ieder voor de helft, de legaten aan de kerken uit, en kwamen toen met tranen in de oogen Conaxa om zijn zegen vragen. Deze leende zich hier met het ernstigste gezicht toe. Zijn begrafenis had plaats met een luister als van iemand die millioenen nalaat. Daarop wachtten de schoon zoons met een koortsachtig verlangen het tijdstip af, dat bepaald was voor de opening van de geldkist. Toen de veertig dagen om waren, ontving de prior der Jacobijuen een uitnoodiging om zich te vervoegen aan de woning van den erflater, en de drie sleutels werden in de drie sloten gestoken. Maar hoe deerlijk zagen de begeerigen zich teleurge steld. De kist was tot het deksel toe gevuld met oud roest en bovenop lag een knuppel met een stuk papier er om gewonden, waarop de volgende woorden waren geschreven: „Ik, Jean Conaxa, laat deze stok ca, om dengene af te ranselen, die zijn eigen belangen ten offer brengt aan die van andereD." In het testament van BeDjamin Franklin komt de volgende beschik king voor: „lk vermaak mijn mooien wandel stok met gouden knop in den vorm van een vrijheidsmuts aan mijn vriend, aan den vriend van het menschelijk geslacht, generaal Washington. Wan neer het een schepter ware, zou hij hem waardig en in zijn hand op de echte plaats zijn." Een rijke zadelmaker, wiens doch ter later huwde met Dunk, den be roemden graaf van Helifax, bepaalde bij uitersten wil dat deze dochter zijn geheele nalatenschap zou ver beuren, wanneer zij niet huwde met een zadelmaker. Die bepaling schrikte echter den jongen graaf van Halifax niet af: hij getrooste zich een leertijd van zeven jaren bij een zadelmaker en huwde daarna de rijke zadelma kersdochter. Weet ge wie Kriemhilde was Een vrouw uit heldensagen, van huis uit een allerliefste vrouw, die zich geheel opofferde voor anderen. Maar men krenkte haar tot in het diepst barer ziel door haar man in een hinderlaag te lokken en te vermoor den haar man. van wien ze meer hield, dan wat ook ter wereld. Men legde met helsche geraffineerdheid zelfs zijn dijk voor Je deur van baar slaapkamer, zoodat zij er over zou moeten vallen, als zij des morgens vroeg ter kerke zou gaan. Dit was een keerpunt, 'n vreeselijke crisis in baar leven en om die te boven te komen, had zij moeten bidden, zich krampachtig met al haar zielskrachi aan God moeten vast klampen, haar smart moeten uitstorten aan haar moeder, troost moeten zoe ken in werken van naastenliefde, maar, dat deed zij niet 1 Een ontzettende wraaklust welde in baar op, zij moest en zou bloe dig wraak nemen op de moordenaars en zij onderdrukte dien hartstocht niet, maar wakkerde dien dag en nacht aan... Zoo werd deze lieve vrouw een duivelin, die ten laatste eigenhandig moord en doodslag beging... Waarom ik U dal vertel Men heeft weliswaar uw man niet vermoord, maar men heeft u tot in t diepst uwer ziel beleedigd en nu is uw leven omgekeerd in haat, in onverzoenlijkheid. Ge wilt niet ver geven eq deokt er niet over Da hoe gevaarlijk bet is nog langer in die stemming te zijn. O, blijf toch niet onverzoenlijk, geloof toch niet, dat bet u zal ver nederen, als ge uw hand ter ver zoening uitstrekt 1 Ge kunt u niet indenkeo, wat een heerlijk gevoel van zelfoverwinning ge hierdoor zult krijgen. Het is als een nieuwe parel voor uw waardig heid. Kent gij vrouwen, waar ge tegen op ziet, waar iets rustigs van uit gaat, in wier tegenwoordigheid meD beter wordt, die indruk maken door haar eenvoud en wier woorden als balsem werken, waar men vertrouwen io stelt Geloof me die vrouwen hebben zware tijden gekend, die hebben gestreden en weten te ver geven. daardoor zijn zij groot ge worden. Denk toch eens aan uw eigen ziel I Hebt ge sinds die onzalige twist nog wel eens echte vreugde gekend Ziet ge nu wel, hoe die verbittering uw geheel leven vergiftigt Kunt ge Diet bidden Maak tcch eens een eind aan dien ellendigen toestand 1 Misschien mag lk u eens vragen hebt ge niet gezondigd tegen God den Heer Is het kleed uwer ziel smetteloos gebleven sinds ge gedoopt werd Als gij, net als ik, daarop op de borst moet kloppen en zeggen mea culpa, dan hopen en bidden wij, dat God ons vergiffenis zal schenken en dal het woord in vervulling moge gaan „Zoo ver als de opgang der zon verwijderd is van zonsondergang, zoo ver heeft God onze zonden van ons weggenomen". Maar, hoe kan zulks aan ons in vervulling gaan, als wij zelfs onzen naasten niet vergeven willen Zal God dan niet tot ons zeggen„Gij, booze knecht 1 Ik heb u de geheele schuld kwijtgescholden, omdat ge Mij zulks hebt gevraagd, moet ge u dan niet erbarmen over uw mede knecht De Heiland geeft ons de verzeke ring Wat ge aan den geringste Mijner broeders gedaan hebt, dat hebt gij Mij gedaan 1" Als wij dus anderen iets vergeven, hebben wij het Hem vergeven. Hoe mooi is dat, Jezus iets te kunnen vergeven, wat zal dat eens ons sterven gemakkelijk maken Hij vergaf diegenen, die Hem met duivelsche boosheid kwelden en krenkten. Hoe welgevallig moet Hem dan wel zijn, als wij weten te ver geven 1 Men vertelt van Ridder JohaDnes Gualbertus, dat deze een enorme daad stelde, door vergiffenis te schenken aan de moordenaars zijns broeders. Toen hij dit gedaan had en hij ter kerke ging om uit te rusten na deze welhaast bovenmen- schelijke inspanning, zou Jezus aan het Kruis Zijn Hoofd gebogen heb ben, als om te zeggen „Dat hebt ge goed gedaan 1 In ieder geval werd de ziel van den Ridder van zulk een hemelsche troost overstroomd, dat hij van dit oogenblik af de wereld verliet om zich in het klooster geheel aan God te wijden. Hoe groot en heerlijk kunt gij worden als ge Daar het edelmoedige woord van Jezus zoudt weten te handelen Leert van Mij, Ik ben zachtmoedig en ootmoedig van harte 1 Wat een zalige rust zou er dan over uw ziel komen... B. VENRAY. 11 Mei 1935. Diamanten kloosterjubilé. Zondag vierde men in het klooster der Eerw. Zusters Ursulinen alhier, het 60 jarig kloosterjubilé vat» de Eerw. Zuster Agnes (in de wereld Mej. F. Bekkers) geboreD te Venray. Nadat 's morgens in de prachtige versierde Kapel van het klooster eeD H. Mis tot dankzegging was opge dragen trok Venray's Harmonie naar het klooster Jerusalem om de Diaman ten Venraysche Jubilaresse een aubade te brengeD. Dr. Sala als President van Venray's Harmonie zegt al dikwijls in de func tie van President met Venray's Harmonie te zijn opgetrokken naar het klooster Jerusalem, doch nog nooit is hem de eer te beurt geval len om hier in dit klooster een dia manten Jubilaresse te mogen felici- teeren Namens geheel Venray feli citeert Dr. Sala dan ook Soeur Agnes met haar Diamanten kloosterjubilé. Ook Dr. Vercauteren als mede president sprak nog woorden van gelukwensch en spr. hoopte dat Ven ray's Harmonie over 10 jaar wederom zou kunnen optrekken om Soeur Agnes dan wederom de gelukwen- schen te kunnen aanbieden. Zichtbaar aangedaan dankte de ruim 82-jarige jabilaresse voor de eer haar „aangedaan". Het was een ware feestdag voor het klooster Jerusalem. Velen maak ten van de geboden gelegenheid ge bruik om Soeur Agnes te feliciteeren Duivensport. Postduivenvereniging „De Een dracht." Uitslag wedvlucht Touty (470 K M.) met oude duiven op 28 April. Ie J. Diojens, 2e en 3e J. Boom, 4e en 7e Tonen Strijbosch, 5e J. Strijboscb, 6e Philipsen. Overduif Tonen Strijbosch. Jarige duiven van Ampsin op 28 April. Ie, 4e en 7e Spee, 2e, 9e en 18e P. Strijbosch, 3e en 6e J. Strijbosch, 5e, 10e, 13e, 14e, 15e, 16e en 17e L. Coopmaos, 8e Jansen, 11e Tonen- Strijboscb, 12e J. Boom. Jarige duiven van Jemeppe (151 K.M.) op 5 Mei. Ie en 2e Gebr. Spee, 3e, 4e. 5e, 7e, 10e en 13e L. Coopmans, 6e J. Boom, 8e P. Strijbosch, 9e H jansen, 11e. 16e en overduif J. Strijbosch, 12e en 15e J. Diojens, 14e en 17e Tonen Strijbosch, 18e Philipsen. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" alhier een vlucht met oude duiven vanuit Dourdan (439 K.M.) Ie, 10e, 23e en 24e P. Manders; 2e en 20e G. Vissers; 3e, 11e, 13e en 21e J. Kusters; 4e, 14e en 22e J. Goumans; 5e en 8e G. Jansen; 6e G. v. d. Putten; 7e J. Vermeulen; 9e FrankeD; 12e Jac. Voesten; 15e J. Verstegen; 16e St. Servaas; 17e G. v. Dijck; 18e en overduif J Henkens; 19e P. Jansen. Aankomst eerste duif 1 41-1. Aankomst laatste duif 2 19-0. Gelost met Noord Oostenwind. Jarige duiven van uit Namèche (137 K.M.) Ie, 37e en 48e L. Maas; 2e H. Peelers; 3e, 8e, 9e, 21e en 28e G. JanseD-, 4e P. Mander?; 5e, 7e, 27e en 31e G. v. d. Pulten; 6e, 16e en 17e H. Derks; 10e eo lie P. Kersten; 12e Jac. Voesten; 13e, 43e, 46e en overduif G. Vissers; 14e, 23e en 38e J. Goumans; 15e en 36e Gebr. Rut ten; 18e J. Kusters; 19e Gebr. Jansen; 20e, 24e, 30e, 32e en 41e Gebr. Hendriks; 22e en 35e St. Servaas; 25e en 39e G. v. Dijck; 26e J. Volle- bergh; 29e Gebr. Siebers; 33e J. Vermeulen; 34e J. Verstegen; 40e en 47e A. Loonen; 42e v. d. Ven; 44e en 45e W. Thijssen. Gelost te 8 uur met Noord-Oosten wind. Aankomst eerste duif 10-3 12. Aankomst laatste duif 10 18-11. Zilveren profcssiefcest. De Eerw. Zuster Martina, (in de wereld mej. Anna v. d. Voort uit Venray, Overste van het Ursulinen- klooster te Echt, vierde Woensdag haar zilveren professiefeest. LUXOR-THEATER. Heden-, Zondag en Maandag avond draait in „Luxor" de film „Motano, het blanke Opperhoofd" met George O'Brien eo Janet Chandler. Liefde overwint ten slotte Een eeuwenlange veete tusscben twee families wordt eindelijk opgeheven door de liefde tusschen twee afstam melingen van deze beide geslachten. De vader kan door deze veete zijn geliefde niet krijgen... De zoon gelukt het 1 Een Zane Grey geschiedenis, waarin liefde en haat om den voor rang strijden... Een Wild-west-drama, vol roman tiek en sensatie... Als tweede hoofdfilm wordt ver toond „De schaduw van Sing Sing" met Shirley Temple, James Dunn en Claite Trevor. WIST U DAT George O' Brien als hij op reis is voor de opnamen van een film, zijn eigen kok medeneemt George O' Brien zich nooit schminkt? Dat bij nooit toestaat, dat een „doublé" de gevaarlijke werkjes voor hem opknapt George O' Brien een stal met 20 prachtige paarden bezit, maar voor al zijn films tot nu toe, hetzelfde paard gebruikte „Het blanke Opperhoofd" O' Brieos twee en twintigste film is voor Fox? Janet Chandler haar eerste rol voor de film speelde, toen zij twee en een half jaar was Janet Chandler geboren is in Pine Bluff (Arkansas), op haar achtste jaar naar Hollywood kwam en daar sinds dien gewoond heeft Vrouw overreden en gedood. Zondagmiddag werd op den Hors. terweg nabij Californië, mej. Stoter uit Venlo door een passeerende luxe-auto gegrepen en nageDoeg Dp slag gedood. Mej. S. was gehuwd en moeder van een vrij talrijk gezin De marechaussée stelt een ouder- zoek in. Samenvoeging van Kamers van Koophandel. In het bezuinigingsontwerp yan de regeering is medegedeeld, dat er maat regelen in voorbereiding zijn tot aan zienlijke vermindering van het aantal Kamers van Koophandel in den lande. Over de plannen in dit opzieht ver neemt de „N. R. Ct thans, dat het volgende plan van samenvoeging bestaat: Groningen en de Veenkoloniën. Drenthe en Noordelijk Overijssel. Sallaod en Arnhem en omstreken. Land van Maas en Waal en Neder Betuwe. Maastricht en omstreken en Zuid Limburgsche Mijnstreek. 's Hertogenbosch e.o. en de Lang straat, Tilburg e.o. en Westelijk (N.B.) Zeeuwsche Eilanden en Zeeuwsch Vlaaoderen. Rotterdam en de Beneden Maas. 's Gravenhage, Delft e.o Rijnland, Gouda e o. Utrecht en de Geldersche Vallei. Amsterdam en Gooiland. Haarlem e.o. en Zaanland, Holland's Noorderkwartier en West Friesland. Onder een zware vrachlauto. De 15 jarige J. te Maashees ge raakte Vrijdagmorgen aan de Maas ODder een zware vrachtauto. Hierbij liep hij tal van verwondingen op. O.a. is de rechterarm gebroken en vertoont het hoofd meerdere ernsti ge^ wonden en ontvellingen. Door dr. Bloemen uit Venray werd het slacht offer voorloopig verbonden en daarna naar de ouderlijke woning vervoerd. Groote drukte by de passiespelen. Wegens de groote drukte, die men verwacht bij de Passiespelen te Te- gelen, heeft de N. S. besloten om het station te Tegelen uit te breiden met een nieuw perron. Dit perron, hetwelk van hout gemaakt wordt, komt ter hoogte van den ouden in gang van den Doolhof, en is 160 meter lang. Na de passiespelen zal het weer verdwijnen. Stakende mynwerkers ontslagen. Een 8-tal mijnwerkers die Maan dagmorgen bij de Domaoiale mijn te Kerktade hadden postgevat en de naar de mijn gaande mijnwerkers zouden hebben verzocht eveneens het werk neer te leggen zijn Maan dagmiddag toen ze zich bij de Domaniale mijn aanmelden, om het werk te hervatlen, ontslagen. Doodclyke val. De 59-jarige meesterknecht der bierbrouwerij Arnoldts aan den Rijksweg te Sittard is zoo ongeluk kig van de keldertrap der brouwerij gevallen, dat hij in den eersten kelder terecht kwam en vervolgens in den tweeden kelder. Met een zware hersenschudding, schedel- basisbreuk en inwendige kneuzingen werd de ongelukkige hevig bloedend opgenomeD. Hij is aan de gevolgen overledeD. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde te Overhoven. Actie der Kappers. Maandag 13 Mei a.s. n.m. 8,30 uur zal den heer F. L. Henskens, voorzitter der Ned. R.K. Kappers patroonsbond Amsterdam, de Dood zakelijkheid van een vakbond voor Kapperspatroons uiteen zetten. De kappers en kapsters der dekenaten HorstVenray worden alle verwacht in café »De Oude Lind" te Horst. LIMBURGSCHE KATHO LIEKENDAG Op Pinkstermaandag te Roermond. Zooals gemeld, zal op Pinkster maandag. 10 Juni a.s., te Roermond de 25e Limburgsche Katholiekendag worden gehouden. Het algemeen onderwerp ervan is „Belijden en beleven". Het bestuur heeft thans de vol gende voorloopige regeling van den dag vastgesteld Des voormiddags 10 uur Pontifi cale Hoogmis op de Markt. Half 12 afdeelingsvergaderingen R.K. Onderwijzersbond in het Bisdom Roermond. Spreker dr. Ahaus, directeur van het missiehuis te Haelen. Onderwerp „Missieactie een uiting van geloof". Limb. R. K, Werkliedenbond. Spreker Pater H. Vermin N S C. te Stein. OnderwerpOrdenende macht, verlossende kracht, zegenende liefde." Dioc. Bond „De Jonge Werkman", jeugdafdeelinjf van den Limb. R.K. Werkliedenbond. Spreker Pater Carolus Tesser. O F.M. Maastricht. Onderwerp„Ook gij moet voor Mij getuigen". Limb. Land- en Tuinbouwbond. SprekerF. Wevers, Rector te Posterholt Onderwerp „Het beleven van ons Christen zijn." R K. Werkgeversvereniging in het Bisdom Roermond. Spreker Mr W. v. Waterschoot van der Gracht. Onderwerp Techniek en ethiek. R.K. Werknemende Middenstand, in het Bisdom Roermond. Spreker Pater Mr. Dr. Keulemans O. Carm. Limburgsch Kruisverbond, en Lim burgsche -Mariabond. Spreker Pater Dr. Renatus RitzenOF.M. HeerleD. Voor den R.K. Middenstand, den Dioc. bond „Voor Eer en Deugd", den R.K. Vrouwenbond en het Limb. Groene Kruis zijn onderwerp en spreker nog niet vastgesteld. Des middags wordt een groote optocht gehouden, waarna in de a'gemeene vergadering de rede zal worden uitgesproken, door prof. dr. F. Féron, president van het groot- Seminarie te Roermond. Na afloop Te Deum. Aanslag op liet leven van een politieman te Oss. C. K., koopman te Vierllngsbeek had zich te verantwoorden, dat hij op 27 Jan. 1935 te Oss getracht beeft den politieagent de Haan van het leven te berooven, door met een auto toen teekens tot stoppen werden gegeven met groote vaart op den genoemden de Haan in te rijden. De politieman kon nog juist ter zijde springen en verdachte maakte zich uit de voeten. Verdachte was onder den invloed van drank dien nacht. Getuige de politiebeambte de Haan verklaarde, dat verdachte eerst kalm reed, maar bij de aanhouding vol gas gaf en opzettelijk op hem, ge tuige, inreed tot zelfs over den trottoirband, toen getuige ter zijde sprong. Verdachte beweert, dat de Haan hem getrapt heeft en wel zoo erg, dat bij er 6 weken van heeft gehad. Geluige de politiebeambte ontkent mishandeld te hebben en ook zijn collega de agent Verbot, die met hem dien dag op surveillance was, weet niets van eenig geweld, pres sie of dwang af. Aan hooflagent Keultjens te Oss heeft verdachte bekend, doch voor de rechtbank kwam hij op de beken tenis terug. Hij bestuurde de auto en geen ander, want niemand der inzittenden kon chauffeeren. Ver dachte zegt dronken te zijn geweest. Het O M. memoreerde bij het re- quisilor dat' verdachte al 11 maanden gevangenisstraf heeft ondergaan, waarbij tweemaal wegens mishande ling. Spreker construeerde het bewijs en eischte wegens bedreiging met doodslag 6 maanden gevangenis straf. Uitspraak 16 Mei. Boschbrand «onder Gemert- De Rips. Zondagmiddag half een ontstond, door onbekende oorzaak een bosch brand op de ontginning „De Gemert", gera. Gemert, eigendom van de Erven Ledeboer. Van het bosch is maar eenige aren doorbrand, doch het vuur sloeg over naar een aangrenzend stuk heide met vliegdennen, waar het vuur zich snel uitbreide. Intusschen was het personeel van de Nederl. Heidemaatschappij van schoppen en bijlen voorzien aange komen en kon door aanleggen van een tegenvuur het vuur worden be streden. Ook de motorbrandspuit .der ge meente Gemert was spoedig ter plaatse, doch hoefde niet in te grijpen. Daar er geweldige rookzuilen op stegen was de brand uren ver te zien en kwamen uit de omliggende dorpen veel toeschouwers. Taxi te water gereden. Maandagavond circa half zes ls nabij 's Hertogeobosch onder de ge meente den Dungen een Rotterdam- sche taxi, van de garage F. aldaar, waarin een Rotterdamsche familie, bestaande uit vier personen was ge zeten, door het springen van een voorband in de Zuid-Willemsvaart gereden. De auto verdween onmid- delijk onder water. Drie mannen van de werkverschaffing uit 'sHertogen- bosch. die toevallig per rijwiel pas seerden, zijn erin geslaagd alle inzit tenden te redden. De passagiers, een heer, dame, twee kinderen en de chauffeur zijn allen met lichte kwetsuren en de en de schrik vrijgekomen. De auto werd door een kraanwa gen opgehaald. De passagiers zijn te Veghel, waar zij bij familie logeerden, ondergebracht. Reizen naar België. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat, ingevolge een Belgisch Konink lijk Besluit van 5 April j.I., Neder landsche toeristen, die zich naar Be'gië wenschen te begeven, zich daarvoor tegen betaling van een belga van een toeristenkaart kunnen voor zien bij de Belgische diplomatieke en consulaire ambtenaren. lagekomeo en vertrokken personen van 26 April tot 3 Mei. INGEKOMEN M. Basten en vrouw, landbouwer, Smakt B 17 van Maasbree P. H. Cox, dienstbode, Ysselsteyn I 53 van Wanssum H. M. W. Gommans, dienstknecht, Akkerweg 6 van Herten F. G. R. Schelberger, z b Oostrum D 35 van Broekhuizen J. M. J. Kusters, dienstbode, Leunen K 68 van Meerlo L. M. Nijssen, landbouwer, Yssel steyn I 36 van Maasbree M. P. Relouw, dienstbode, Land- weertweg 16 van Venlo G L. Smits, dienstknecht, Veltum L 68 van Belfeld J. H. Stevens, dienstbode, Bui tenweg 3 van Meerlo P. J H. Tijssen, dienstknecht, Merselo M 61 van Horst L. A. Volleberg. dienstbode, Mer- seloscheweg 5 van Venlo P. H. Vogél8angs, dienstknecht. Veulen H 24 van Horst G. P. J. Cox, dienstbode, Over- broek K 114 van Horst L, A. Faessen, dienstknecht, Klein Oirlo F 11 van Grubbenvorst Ch. B. F. de Haan, dienstknecht, Eindstraat 10 van Nijmegen H. J. Jansen, dienstbode, Over- broek H 8 van Broekhuizen W, F. Linskens, zonder beroep, Overloonsche weg 2 van Horst C. W. Flos, idem, idem. van Horst A. G. W Jacobs, idem, van Horst J. B. Lucker, idem, idem, v. Horst G. A. P. Peeters, kloosterzuster. Overloonsche weg 2 van Sevenum J. H. Cremers, verpleger, Stations weg 32 van Maashees M. J. Maassen, veipleegster, St. AuDalaan 5 van Hulsberg. VERTROKKEN: G. H. Winkelmolen, monteur, naar Neer Dorp 183 S. A. Verheyen, verpleegster, naar Venlo Straelscheweg 325 P. H. de Rijck, dienstknecht, naar Horst G 130 H. J. Philipsen, dienstbode, naar Horst W. H. Michiels, dienstknecht, naar Oploo B 81 P. M. L. A. Jeurissen z. b. naar Eindhoven Eikenburg L. Coopmans en gez. Iandb. naar Sambeek Stevensbeek M. W. M. v. d. Vorle z.b. naar Eindhoven Eikenburg M. Toonen dienstkn. naar Venlo H, T. Keyzers dienstkn. naar Horst A. M. L. Calon. verpleegster, naar Amersfoort Weyerstr. 29 M. A. H. Key Horst «Jfcb w. p. rfTn Horst D. 99 H Hendriks Meterik VV. Brands, Vierlingsbeek M. A. van Kei Sevenum J. H. Op Hey, Sevenum D. 23 S. Verheyen ei Sevenum D. 25 A. J. Fransen, Oeffeit, Kruispunt P. H. v. d. Be Eindhoven Eiken Marldb VENLO. a' vereenig ing aanvoer 2.700.v0C Groote eieren v Kleine eieren v Eendeneieren v Ganseieren van ROERMOND. Eiermijn van Ma: voer 6.000.000 ei Kippeneieren v; Eendeneieren' v Aangifte In herinnering a. Dat van zoowel binnen de een andere plaat andering in het g< neer een zoon o wonen of naar dienstbode of wanneer er een men een kostpsng vertrekt, eenige verandeimi heeft, het gezin dagen moet kennis Secretarie, ook gangers krijgt, die zijn. b. Dat men deze proces-vert straf beloopen. Venray, 24 Api Burgemeester en Venray Woensdt Wychen Dinsdag EEN JUBILEUi EEN VERJAA1 EEN GESLAAC Denk dan e keuze Zak' die wij rjij Horloges m volledige gai te leveren vgo mogelijke prijs voldoen aan Smederij Langstraat 22 ook voor Buitenland. Billijke tarieven Groote rittei Dag en nacht te ontbieden van SCHOENWERK is noodzake'ijk. Uw fe waar U naast de nieuwste modellen ei ook de laagsie prijzen betaalt. Overtuigt adres. Komt zien of laat U monsters aa Rt PARATIEN worden net]es uitgs MAASHEESCHE WEG

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8