BERTELS Fotografie Foto-artikelen. Vergadering Raad van Venray, Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Advertentiën Vergrootingen en Olieverf-portretten Inlijsten van Portretten en Schilderijen. Op Fok- en Vermeer- deringsbedrijven waar géén kunstverlichting mag worden toegepast kan Bertels' Kunstkorrel in géén geval gemist worden. Bertels' Kunstkorrel voorkomt het ontijdig in den rui vallen van Uw jonge hennen en be vordert den winterleg. Bestelt bij Uw plaatselijken handelaar ol coöperatie. Oliefabrieken N.V. - Amsterdam die der misdaad. Nog erger is het met de landar beiders gesteld. Zij worden meestal door de justitie aan de landbouwers bezorgd. Iemand, die van landlooperij beschuldigd is, wordt in den regel tot fantastisch hooge geldboete ver oordeeld en moet voor vele jaren naar de gevangenis. Op dit moment duikt een farmer voor hem op, die zich goedhartig bereid verklaart de geldboete te be talen, indien de gestrafte zich ver plicht de schuld bij hem af te werken. De farmer denkt er echter niet aan de boete te laten betalen; het gaat meestal om een afgesproken spel tusschen hem en den rechter. De zoo „bevrijde wordt nu slaaf en wordt als slaaf behandeld behan deld. Naar prof. Armstrong in de „New Republic" beweert, worden er in Florida zulke mannen in de hout industrie voor den prijs van 50150 dollar „ingekocht." In de Zuidelijke Staten worden zij' bij iedere poging tot ontvluchten neergeschoten. Mac Lemor, eigenaar eener plantage in den Staat Louisiana heeft eigenhandig 11 landarbeiders, die als slaven bij hem in dienst waren, neergeschoten, zonder dat hem een haar gekrenkt werd, Dat is het idyllisch landelijk Ame rika bij het begin van het jaar 1935. gehouden op Dinsdag 23 April des namiddags 5 uur. Afwezig de heer Stoot, die bericht had wegens uitstedigheld deze ver gadering niet te kunnen bijwonen en de heer Arts, die heden zijn 25- (arig huwelijksfeest vierde. Namens den Raad sprak de Voor zitter een gelukwensch tot de fa milie Arts en hoopte, dat het zil veren echtpaar in volle voorspoed en gezondheid in de gouden haven mogen belanden. 1. Notulen. Zonder op of aanmerkingen goed gekeurd. 2. Kasopname Gemeente-Ontvan ger le kwartaal 1935. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Vaststelling vao het cohier der hand- en spandiensten. Wordt vastgesteld op 2230 dagen hand- en 1904 dagen spandiensten. Bijna was dit punt onder den hamer door, toen de heer Vermeulen opmerkte, dat hij geacht wil worden tegen te hebben gestemd, daar naar zijne meening er aanslagen zijn, die hem onbillijk voorkomen. De Voorzitter verzoekt hem dan die gevallen bij hem bekend te ma ken, dan zal hier zoo noodig wor den ingegrepen. 4. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling der af schrijvingen overeenkomstig de ver ordening regelende den tak van dienst het bedrijf der gasfabriek. met hun bezoek vereerd, maar 't was er vervelend en saai geweest en daarom waren ze vroeger als ze zich voorgenomen hadden weg gegaan en met de malpost terug gekeerd. Een oogenblik later ging de deur weer open en nu kwam ook de postiljon van de postkar Evertje de Mem naar binnen. Goeden avond, allemaal te- samen. Evertje sprak steeds op zijn manier zoo zuiver mogelijk Neder- landsch, ofschoon hij het daglicht in een klein dorpje aan de Maas aanschouwd had en zich nooit verder dan ilwintig kilometers rechts of links van dien stroom verwijderd had. Geef mij als 't u belieft, een klaartje met suiker, juffrouw Joosten, zei Evert van Hemert, want zoo was hij bij den burger lijken stand ingeschreven. Evertje dronk altijd een borrel nooit bier, dat vond hij te volu mineus. Als iemand hem vroeg en dat gebeurde nogal eens, omdat zijn ambt er aanleiding toe gaf Evertje, lust je een borrel dan was zijn stereo tiep antwoord: Als 't u belieft, 's morgens als ik opsta 's avonds als ik slapen ga voor en na 't eten en bij bijzondere gelegenheden precies zooals de jongens in de katechismusles van het bidden zeggen. 't Was een gomoedelijk kereltje met een kort gedrongen, nogal korpulent lichaam en een leuk schalksch gezicht. De randen van zijn oogen waren Als een blijde bijzonderheid kon de Voorzitter hierbij mededeeleo, dat dit het eerste jaar was, dat het gasbedrijf geen verlies heeft opge leverd. De afschrijvingen kunnen uit de rekeningen worden gedaan. Z.h.s. aangenomen. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verleenen van een bijdrage |^aan het plaatselijk Crisis- Comité van 202 x f 2.10, onder voorwaarde dat het Nationaal Crisis Comité een bedrag beschikbaar stelt overeenkomstig de bepalingen betref fende het verleenen van extra hulp aan werkloozen 1935 (Steunverleening B) Ook hiermede vereenigde de Raad zich z.h.s. 6. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aan de N. V. Prov. Limb. Slectriciteits Maatschap pij gedurende den duur der concessie kosteloos ter beschikking te stellen van een terreintje, eigendom der gemeente, Sectie C 1624 en C 1625 ged. groot circa 60 M2, tot het stichten van een tracsformatorbuisje in verband met de electrificatie van het uitbreidingsplan. 7. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aanvaarden van een kosteloos ter beschikking gesteld strookje grond door P. Schreurs, ged. van Sectie G 2083, groot circa 70 M2, en tot het kosteloos beschik baar stellen van dit terrein aan de N. V. Prov. Limburgsche Electrici- teitsmaatschappij, tot het stichten van een Iransformatorhuisje in verband met de electrificatie van het Veulen. 8. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aanvaarden van een kosteloos ter beschikking gesteld strookje grond door de Coöperatieve Vereeniging St. Josephsmolen te Heyde ged. van Sectie D 3369 ter grootte van circa 60 M2 en tot het kosteloos beschikbaar stellen van dit terreintje aan de N.V. Limb. Elec- triciteits Maatschappij gedurende den duur der concessie tot het stichten van een transformatorhuisje in verband met de electrificatie van Heijde. Nadat de Voorzitter dank ge bracht had aan de eigenaren van de gronden, waarop de transformator- huisjes gebouwd worden, ging de Raad met de voorstellen accoord. 9. Voorstel van burgemeester en wethouders tot belegging eener som groot f 1605, zijnde de gestorte waarborgsom van het R K. Kerk bestuur der Parochie van St. Petrus banden in verband met de overdracht in eigendom der 3chool te Heijde. Zal met andere gelden belegd worden in Staats- of Provinciale leeningen. 10' Voorstel van burgemeester en wethouders tot het aangaan eener rekening courant-overeenkomst met de Nederlandsche Landbouwbank bijkantoor Venray voor de periode van 1 Juli 1935-30 Juni 1936. Werd weder met een jaar ver lengd. 11. Aanbieding van het verslag sleeds hoogrood ontstoken; 't had er veel [van alsof zijn oogappels met reepjes roode baai afgezet waren, evenals de biesjes langs de militaire broeken. Evertje beweerde, dat z'n oogen altijd rood waren omdat hij dag in dag uit en zelfs nog een ge deelte van den nacht in den wind moest zitten, anderen zeiden dat het kwam van de klare met suiker. Nadat Evertje het eerste klaartje dat hem door Guust Donnez ge offreerd was, naar binnen gewipt had, riep Huub hem toe Vat er nog enne, Evertje, op iehn biehn kunde nie staon 1 Als men de logica zou volgen, dat men door het drinken van klaeure mit suuker" vaster op de beenen komt te staan, zóu Evertje, die er tusschen Nijmegen en Venlo minstens twaalf uit droogde vice versa dus vieren twintig als hij zijn reis vol bracht had, wel zóó onomstoote- lijk vast hebben moeten staan, dat hij met geen paai om te ramme len zóu zijn geweest en toch waa het tegenovergestelde gewoonlijk het geval, want meestal waggelde hij bedenkelijk op de beenen, als hij den dienst achter den rug had. Gaane gaf Evertje gevolg aan de uitnoodiging van den jongen kappusboer. Heel gaarne zal ik gebruik maken van uwe vriendelijke invi'atie, mijnheer Roodekool, want 't wordt al frischjes en daarbij wreef hij de roode ge sprongen handen zelfs bij de felste kou droeg hij geen hand schoenen. van den Vleeschkeuringsdienst. Werd óp voorstel van den Voor zitter voor de leden ter inzage gelegd. De heer Vermeulen scheen het verslag reeds gezien te hebben en wees er op, dat de Voorzitter van dien dienst er in op aandringt, dat er cadaverhuisjes gebouwd worden of wel een huisje, waarheen alles per speciale auto zal worden heenge bracht. De zomer staat voor de deur en dat wil wat zeggen. De Voorzitter zegt, datdelnspec teurs binnenkort vergaderen en het resultaat hunner ondervinding op dit punt zullen bespreken. Laten we af wachten wat het best geoordeel zal worden en daarna handelen. Als de heer v. Boven over een minder passende gebeurtenis gesproken heeft, dan sluit ook wethouder Pub ben zich hierbij aan en hoopt ook op verbetering. 12. Voorstel van burgemeester en wethouders tot nadere wijziging van de in de vergadering van 1 Februari j.l. opnieuw vastgestelde verordening regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de ambtenaren van politie naar aanleiding van de door Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken gemaakte op merkingen. De Voorzitter deelt mede, dat de Minister de salarissen wil bepaald zien op f 1300 tot f 1700 en voor den hoofd agent op f 1400 tot f 1800. We moeten ons daarbij neerleggen. De heer Vermeulen noemt deze regeling een onbillijkheid. Hij kaa er zich niet mee vereenigen. Goede politie en goed salaris, dat hoort bij elkaar. De Voorzitter zegt, wij kuDnen er niets aan doen, de Minister weigert iedere goedkeuring. Wij kunnen niet anders dan er ons bij neerleggen. De heer Vermeulen wil in een ge heime vergadering op dit punt terug komen, waarop de Voorzitter zegt, dat dit met de salarisuormen niets te maken heeft. De heer Millen ziet in deze salarisschaal weer de stelselmatige achteruitzetting van Venray door den Haag. Als de Voorzitter nogmaals zegt, dat er niets op zit dan er zich bij neer te leggen, gaat de Raad hier mede accoord. 13. Ingekomen adres van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen betreffende het maximum aantal ver loven A Voor kennisgeving aangenomen. 14. Voorstel van burgemeester en wethouders tot aanvulling van het besluit waarbij de leden zijn benoemd van de verschillende sterobureaux voor de verkiezingen der Tweede Kamer der Staten Generaal, Provin ciale Staten en Gemeenteraad voor wat betreft de slembureaux II, III en VI. De Voorzitter zegt, dat de heer Winters wegens ziekte zijn functie, zooals hij schreef, niet meer zal kun nen waarnemen, terwijl de heer FoDck Sr. is overleden Ter aanvulling dezer vacatures werden benoemd de heeren Messemaekers Sr. en-A. Poels. In Bureau III heeft Dr. Janssen ontslag gevraagd en zal worden op gevolgd door den heer Houba, ter wijl de heer Jan Loonen als plaats vervangend werd aangewezen. In Bureau VI is de heer Relouw overleden, die zal worden opgevolgd door den heer M. Wismans te Yssel- steyn. 15. Aanvrage van hei School bestuur der Eerw. Zusters Ursulinen ingevolge art. 172 der wet L O. tot het beschikbaar stellen der noodige gelden voor de St. Ursula scholen in verband met de invoering van nieuwe leermethoden tot een ge zamenlijk bedrag van f 696.35. Op voorstel van dan Voorzitter werd dit punt tot een volgende ver gadering aangehouden. 16. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het beschikbaar stellen van een bedrag van maximaal f 5000 tot het aanschaffen van een motorwals, en aanvulling der begroo ting kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven met dit bedrag. De Voorzitter merkt op, dat er door meerdere leden meermalen op is aangedrongen om over te gaan tot aanschaffing van een motorwals. Een goede wals kostte echter in die dagen nog 10 tot 12 mille. Nu zijn ze gedaald tot f 5000. De Gemeente heeft thans geen paard meer en de Paardenwals werd te licht voor de moderne wegen. Nu Het tweede glaasje was spoedig naar binnen gewerkt, waarna Evertje hel gezelschap dankend en groetend verliet, om zijn reis te vervolgen. Nu zouden we mooi een beetje kunnen rikken, als die twee heeren meedoen wilden, zei Bruk- man tegen Piiterhannes. 't Was alsof Matlesen Ties plotseling wakker werd, warn hij ging met eenig geruisch rechtop zitten en keek in de richting van den Spiekerhofschen boer, tegen wien hij met het hoofd schudde. Daarna stond hij op en begaf zich weer naar buiten, terwijl hij Pii terhannes met het hoofd een teeken gaf hem te volgen. Hij meende, dat zijn teekens door de andere aanwezigen niet opgemerkt waren, maar daarin zou hij zieh bedrogen zien. Wordt vervolgd. staan er 2 wegen open en wel deze: Een wals huren, doch dit heeft het bezwaar dat men niet vooruit weet hoelang men een wals noodig heeft, dit kan van veel factoren afhangen b.v. het weer. Dan blijft over een wals koopen. In deze Gemeente heeft men werk genoeg voor een wals en zal het wegenonderhoud er wel bij varen en veel voordeeliger zijn. De benood gde f 5000 zullen we leenen en in 10 jarei afbetalen. De heer Vermeulen meent, dat de gezonden" memorie van toelichting ruimer kon zijn. Er staat wel: in tal van gemeenten zijn zulke motor walsen in gebruik, maar er staat Diet bij in welke gemeenten er zijn. Bovendien acht bij het bezit van een wals voor Venray niet rendabel. 10 K. M. weg per jaar maken, acht hij wel overdreven, daar de meeste onzer wegen van provinciaal belang zijn verklaard. De Voorzitter merkt hiertegen op, dat de wals ook gebruikt kan wor den voor de van provinciaal belang verklaarde wegen, daar de provincie deze werkzaamhedan aan de ge meente kan overdragen. De heer Vermeulen zegt, da* er zoo juist geen haast bij is en de leden een en ander zelf willen on derzoeken, doch dat het wel wen- schelijk was, dat er vooral zeker heid was, dat de wals werk had. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zonder die zekerheid niet koopen zullen. De heer Vermeulen wist gaarne, waar men zulk een motorwals had, waarbij de heer van Boven zich aan sloot, ook hij wilde wel eens gaan kijken. Bovendien vroeg de heer v. Boven wie zulk een wals leverde. De Voorzitter zegt: die koopt men rechtstreeks van den importeur, niet waar mijnheer van HareD. Neen, zegt de heer van Haren, die koopt men van een vertegen woordiger, die dan wel is waar pro visie verdient, maar die ook bij eventueele reparatiën bij de hand is, Maar ook een deskundig chauffeur heeft men nog niet bij de hand, vooral niet voor het daarvoor uit getrokken salaris van f 300. Ook is zekerheid gewenscht, dat de wals werken mag op de van provinciaal belang verklaarde wegen. Ook an dere merken walsen moeten verge leken worden met de onderhande zijnde. Zeker, zegt de Voorzitter. Ik hoor echter den geest der verga dering In principe is men voor een eigen wals. Ia een volgende verga dering zal ik de verlangde gegevens verstrekken en kunnen de heeren zelf eens gaan zien. Wethouder Odenhoven stemt hier mede in'. Wethouder Pubben meent, dat de rentabiliteit vaststaat, vooral als men let op het groole bedrag, dat jaar lijks voor wegen wordt uitgegeven. De heer Vermeulen wil niet ge acht wotden tegen het aanschaffen van een wals te zijn doch na voor afgaand onderzoek en als B. en W. het noodig oordeelen, zijn stem voor de aanschaffing te zullen uitbrengen. 17. logekomen adres van M. Arts om de rente der hypotheek groot f 6500 te willen verlagen tot 4 pCt. Na ampele bespreking werd deze rente Verlaagd tot 4 25 pet, 18. logekomen stukken en mede- deelingen. Hierbij deelde de Voorzitter mede, dat er van het Kerkbestuur van Oostrum een subsidie-aanvrage is ingekomen in verband met de ver bouwing der door den storm be schadigde Kerk. Men moest hier eigenlijk spreken van een nieuwe Kerk. Hij stelt voor het Raadsbesluit van 9 Mei 1933 te handhaven, waarbij 20 pet. tot een maximum van 7000 over 35000 te geven. De heer Geurts merkt op, dat Castenray bij Oostrum wordt ten achter gesteld. Daar hebben we maar 7lpet. gehad en Oostrum krijgt 20 pet. Als de andere raadsleden vóór deze subsidie zijn, dan wil ik toch geacht worden tegen gestemd te hebben, zegt de heer Geurts, nadat de Voorzitter de minder juiste ziens wijze van den heer Geurts heeft uit eengezet. De heer Millen wijst op den erbarmelijken staat, waarin de Jon gensschool in de Kom verkeert. Hij vraagt wie of welk college met het toezicht belast is. In het dak zijn door den storm van Februari gaten geslagen van belang. Heele rijen vorstpannen zijn verdwenen. En her stel blijft maar uit. De Voorzitter hoort dit voor het eerst en verzoekt wanneer er weer zoo iets is, hiervan op de hoogte gesteld te worden, dan zal er worden ingegrepen. De heer Millen vermoedt een zekere moedwil. De school moet ver nield worden. De Voorzitter zegt hierop nader onderzoek toe en voegt er bij. dat het door de economische toestand toch onmogelijk is een nieuwe school te krijgen. De heer v. Boven meent, dat de Markttarleven te hoog zijn en de oorzaak zijn van het wegkwijnen onzer Markten. Mindere tarieven zouden de markten doen herbloeien. De Voorzitter zegt, dat Wethou der Pubben dezer dagen met tal van voorzitters van boerenbonden ver gadering heeft en deze aangelegen heid ter sprake zal brengen. Te zijner tijd zal hij den Raad in deze rapporteeren. Hierna siuit de Voorzitter en gaal de Raad tot geheime zitting over VENRAY. 29 April 1935. EERSTE H. MIS. Eerste Paaschdag droeg de Wel- eerw. Pafer Florus Claessens O.F.M, in de Kerk van Petrus Banden zijn eerste H. Mis op en tweede Paasch dag had dezelfde plechtigheid plaats in de Kerk zijner Orde alhier. Door de buurtbewoners waren bij het huis der ouders van den Neomist fraaie bogen met opschriften, onder ling verbonden met groenversieriDg en guirlandes aangebracht, om als het ware uiting te geven aan het meeleven der buutt in de buiten gewone eer aan een hunner ten deel gevallen. Doch Diet alleen zij, maar geheel de Venraysche bevolking was op de been om den Neomist met zijn familie te begeleiden naar de Kerk, waar de eerste H. Mis met grooten luister zou worden opge dragen. Voorafgegaan door Venray's Har monie komt de jeugdige Priester, begeleid door zijne gelukkige ouders en verdere familieleden, waaronder we opmerkten Mgr. Dr. Poels en den Z. E. Heer Wismans, pastoor te Sevenum, bij onze aloude schoone Parochiekerk aan, die in een minimum van tijd geheel gevuld was met geloovigen. Aan het altaar, dat rijkelijk ver sierd was, zagen we naasden Neomist onzen H. E. Heer Deken Thielen als Presbyter assistens, terwijl Ordes- genooten van den Neomist als Diaken en sub diaken fungeerden. Pater Salesius Lemmens O.F.M., die over enkele dagen naar de Missie zal vertrekken, hield een keurige feestrede met den tekstGij zijt Priester in eeuwigheid. Het Zangkoor voerde een meer stemmige Mis uit, waarbij hij de Praefatie de sobere schoonheid van het liturgisch gezang zeer tot zijn recht kwam. Venray's Harmonie bracht den Neomist en diens familie ten huize een serenade, waarbij de President, Dr. Sala namens de Harmonie en geheel Venray in een schoone speech de hartelijkste gelukwenschen aan bood. Zeer velen maakten boveodien van de gelegenheid gebruik den Neomist persoonlijk te feliciteeren, terwijl een stroom van schriftelijke gelukwensch n biunen bleef komen, zoodat duidelijk bleek, hoezeer Venray met Priesters meeleeft. Ook onzerzijdsch voegen we nog maals gaarne ODze gelukwenschen toe aan den Neomist en familie. Duivensport. Uitslag wedvlucht St. Denis, ge- houdeu door de postduivenvereni ging „De Eendracht" met oude duiven De prijzen werden behaald als volgt le, 3e en 6e M. Tonen Strijbosch 2e P. Strijbosch 4-e J. Strijbosch 5e Dinjeus. Overduif Philipsen. Duiven los 7.30. Aankomst eerste duif 12.45. Uitslag wedvlucht Wandre met jarige duiven, gehouden door de postduivenvereniging De Eendracht, De prijzen werden behaald als volgt le Dinjens, 2e en 4e J. Boom, 3e en 14e Philipsen, 5e en 15e Strijbosch, 6e, 9e en 16e Tonen-Strijbosch, 7e 10e en He Cbopmans. 8e Jansen, 12e, 13e en 18e Gebr. Spee, 17e J. Strijbosch. Overduif J. Boom. Duiven los 9 uur. Aankomst eerste duif 10.30.20. Zondag hield de postduivenver- eeniging „De Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon (Fr.) afstand 303 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 6e, 15e, 16e, 22e en 33e Gebrs. Rutten 2e, 3e en 8e G. Jansen 4e en 31e St. Servaas 5e, 23e en 32e P. Manders 7e en 27e J Volle- bergh 9e en 18e G. Vissers 10e en 24e Gebrs. Loonen 11e en 17e J. Goumans 12e en overduif J. Ver meulen 13e en 36e P. Jansen 14e, 20e en 25e Gebrs. Hendriks 19e H. Peeters21e en 37e G. v. Dijck; 26e en 34e J. Jansen 28e J. Ver stegen 29e P. Kersten 30e en 35e Gv.d. Putten. In concours 146 duiveo. Gelost 9 uur met Zuid-Oosten wind. Aan komst eerste duif 12.46.1, laatste duif I.19.13 uur. Uitslag wedvlucht jarige duiven vanuit Jupille (B afstand 90 K.M. gehouden door de postduivenver- eeniging „De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt le, 17e en 5le J. Goumans 2e J. Kusters 3e en 33e v.d. Heiden4e, 5e, 32e en 40e J. Vermeuten 6e, 7e, 22e en 30e P. Kersten8e Vissers 9e, 19e, 20e en 25e Gebrs. Rutten 10e, 42e en 54e Gebrs. Hendriks 11e, 12e en 16e St. Servaas 13e, 14e, 31e en 41e G. Jansen 15e en 28e G. v.d. Putten 18e Theeuwen 21e en 52e H. Peeters23e J. Arts 24e G. v. Dijck 26e en 27e Bete- rams 29e L. Maassen 34e, 35e, 38e, 4-5e en 46e J. Verstegen 36e v.d. Ven 37e en 48e J. Jansen 39e 49e en 50e Gebrs. Loonen 43e en 44e P. Manders 47e Gebrs. Siebers; 53e Franken. Overduif Gebrs. Jansen. In concours 215 duiven. Gelost 9.30 uur. Aankomst eerste duif 10,40.48, laatste duif 10.47,28 uur. MERSELO. Ons van ouds zoo gunstig bekend staand kerkelijk zangkoor alhier, is na een periode van rust wederom actief geworden. Hebben we de laatste jaren, zelfs op hooge feestdagen alleen Gregoriaan- sche muziek in onze kerk gehoord, met het Paaschfeest was het anders. Het koor bracht onder de Hoog mis op zeer verdienstelijke wijze de 3-stemmlge Mis Sexta van M. Haller ten gehoore, terwijl het Lof werd opgeluisterd met een 4-stemmige Magnificat, Regina Coeli, Adoro Te en Tantum Ergo. Een woord van lof en dank aan Directeur G. Michels en zijn leden is hier zeker niet misplaatst. le Bondsdag van de K.J.M.V. Bisdom Roermond, op Zondag 12 Mei a.s. te Tegelen. Het hoofdbestuur van de K.J.M.V. Bisdom Roermond heeft besloten, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de afdeeling Tegelen, op Zondag 12 Mei a.s. te Tegelen een bondsdag te houden. Op de groote namiddagvergadering zal den Hoogeerw. Zeergel. Iléer Prof. FeroD, President van het Groot- Seminarie te Roermond, het woord voeren. Dit zal de eerste bondsdag zijn, die door de K.J.M.V. bisdom Roer mond, opgericht 24 September 1934, gehouden zal worden. Een uitvoerig programma is in bewerking en verschijnt een dezer dagen. Onder vallend gesteente gedood Zaterdagmorgen te ongeveer half twaalf is de 27jarige Duitscher J. Brueck onder plotseling afvallend gesteente geraakt en op slag gedood Hij was te Geleen woonachiig en laat een vrouw en drie kinderen na. Roofmoord in de Haarlemmer meer. Zaterdagavond is op den grasberm van de Ringvaart der Haarlemmer meer tusschen Oude en Nieuwe Wetering een man vermoord gevon den Omstreeks 10 uur in den avond vonden de heer K. en zija echtge- noote, die aan de Ringvaart wonen en toevallig ter plaatse passeerden, het slachtoffer, dat vreeseiijk verminkt was. Het had een gat in het hoofd en het gezicht was vol wonden. De politie, die gewaarschuwd werd, stelde onmiddellijk een uitge breid onderzoek in, Dr. van de Bijl, die spoedig arriveerde, kon slechts den dood constateeren. De vermoorde bleek te zijn de 52 jarige K. Duyser, korenhandelaar en molenaar te Leimuiden. Roof schijnt de drijfveer tot den moord te zijn geweest. De portefeuille en het horloge van het slachtoffer waren verdwenen. De heer Duyser werkte gewoonlijk overdag in den molen en placht des avonds zijn klanten te bezoeken. Dat had hij ook Zaterdagavond gedaan, Waarschijnlijk heeft hij een groot bedrag aan geld bij zich gehad, waarvan de aanrander op de hoogte moet zijn geweest. De heer D. die als zeer bemiddeld wordt beschouwd, was gehuwd doch had geen kinderen. De plaats, waar het lijk gevonden werd, is een onverlicht gedeelte van den Ringvaartdijk er staan slechts enkele huizen. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar Hoofddorp over gebracht. De dader van den roofmoord, de 19-jarige C. R. is te Lochem ge arresteerd, Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 2.500.000 eieren. Groote eieren van f 1.35 tot f 3.25 Kleine eieren van f tot f Eendeneieren van f 2.tot f 2.80 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa? de aan voer 6.250.000 eieren. Kippeneieren van f 1.35 tot f 3.20 Eendeneieren van f2.— tot f2 80 LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelie Overal aan huis te ontbieden zonder prijaverhooging.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6