SilPÉRllE 1. Ruitersclub Venray. Verkoop van biggen KOE Landb.boi Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Martinus Hendriks Gertruda Christina Vermeulen Vergadering in „De Engel" Voor Rijwielen naar KUPERS mangelwortelen Superbe Corsetband H. VE» Sfierlc Si. 4 Jaarvet dragenl stamtyj INBOI Notaris Pi Boer ziet men hem in West-Europa en veel verder nog geplant worden, hetzij op Pinksteren, hetzij op 23 Juni of meestal op 1 Mei overal heeft hij echter zijn beteekenis van symbool der groeikracht van het welige jonge leven. In Nederland werd hij meestal 's avonds voor 1 Mei in optocht het dorp binnengehaald en dan plechtig midden op de markt of het dorps plein geplaatst. Vaak wa3 de stam tot aan den top kaal gemaakt en werd de kleine kroon vol gehangen met linten en kransen, met peper koek en vruchten, doch vooral met eieren, het teeken der vruchtbaarheid. Veelal was de Meiboom ook ge kroond met een weerhaan, de af weervogel van booze invloeden. Echter is het Meiboom planten in de meeste streken van ons land heel of half verdwenen of geheel ver worden. Het zuiverste schijnt het echter nog bewaard te zijn in enkele Lim- burgsche dorpen en ook in naburige Duitsche plaatsen, kan men het schoon bewaarde gebruik nog be wonderen. Waar het eigenlijke gebruik nu verdwenen is, heeft men meestal nog wel verwante dingen over, als het uittrekken der fanfare, die zich mei gioen versiert, het planten van liefdemeien enz. Van 't eigenlijke Meiboomplanten is, zooals velen bekend zal zijn, ook in Venray nog heel wat bewaard gebleven. Wij doelen hier vooral op den rondgang der schutterij St, Anna, op den laatsten April in het vallen van den avond. Niet alleen wordt aan het gilde huis een hooge Meiboom geplant, die nog slechts weinig afwijkt van de zuivere vorm en uitdossching, maar bovendien trekken zij in stoet en met muziek rond naar alle overheden der schutterij, waar zij overal den groenen berkenmei naast de deur zetten en het oude Meilied ziDgen. Hoe oud dit Venraysch Meilied is, kan ik niet zeggen, in elk geval oud, ofschoon niet zoo geweldig als sommigen meenen. Of het ook elders gezongen wordt, is mij evenmin bekend. Wel zijn er van elders andere Meiliederen bekend, b.v. uit Vlaanderen. Wij willen een volgenden keer nog graag iets vertellen over andere en over vroegere Meigebruiken. Thans wilden we vooral aandacht vragen voor het Meifeest van „St. Anna", dat zeker meer belangstelling verdient, temeer daar het, voor zoo ver mij bekend, zoo zonder eenig misbruik is blijven leveD, iets wat niet van alle Meifeesten kan gezegd worden. Tot slot deel ik dan het eerste couplet van het Venraysche Meilied mee, dat meer onze aandacht ver dient om de werkelijk aardige melo die, dan om den soms ietwat eigen» aardigen inhoud: Komt hier dan al gij Veldgodinnen, voegt Uw stemmen bij de mijn. Laat ons de Mei met vreugd beginnen wees maar vroolijk en verblijd. Want de goede God, die zei: sta op, het is meer als tijd. Wees maar vroolijk en verblijd met de Mei Niet onmogelijk ook, dat deze tekst hier en daar bedorven is. W J Huldiging van den H. E. Heer Deken P. J. Thielen, by gelegenheid van zyn 40-jarig Priesterjubileum op Zondag 5 Mei a.s, In de gehouden algemeene ver gadering van Donderdag 25 April 1935 is het navolgende feestprogram vastgesteld. 1. Algemeene H. Communie in de verschillende H. Missen. 2. Kwart voor 10 wordt de H E. Heer Deken aan de Pastorie afge haald door de Heeren Geestelijken, Leden van het Kerkbestuur, Venray's Harmonie en Bruidjes. 3. 10 uur Plechtige Hoogmis tot dankzegging op te dragen door den Jubilaris. Na de Hoogmis wordt de Jubilaris wederom teruggebracht naar de Pastorie door dezelfde Autoriteiten, Venray's Harmonie en Bruidjes, als bovengenoemd. 4. Receptie op de Pastorie van 121 uur. 5. Namiddag 2 uur opstelling van den optocht, bestaande uit de school kinderen van Venray-Kom en Heijde en alle VeDraysche vereenigiDgen, op het Henseniusplein. De stoet zal trekken als volgtHenseniusplein, Henseniusstraat, Patérslaan, Paters- straat, Grootestraat, Groote Markt. 6. Om kwart voor 3 wordt de H. E. Heer Deken aan de Pastorie afgehaald door Heeren Geestelijken, Leden van het Kerkbestuur en Bruid jes en gebracht naar het Raadhuis, alwaar ter verwelkoming aanwezig zullen zijn de Heeren Leden van den Gemeenteraad en een Deputatie van het Huldigingscomité bestaande uit de Voorzitters der Standsorganisaties. 7. Namiddag 3 uur aanvang van het défilé. 8. Na het défilé toespraak door een der Bruidjes en den Edelachtb. Heer Burgemeester onder aanbieding der huldeblijken, waarna een dank woord van den Jubilaris. (Deze toe spraken zullen door radio luidsprekers worden uitgezonden, welwillend aan geboden aoor de Radio-centrale te Venray) 9. Na afloop dezer huldiging Completen met plechtig Lof tot dankzegging. De parochianen worden vriendelijk verzocht op dien dag algemeen te vlaggen. De versiering van de Pastorie tot aan de Kerk is opgedragen aan de buurtbewoners van de Pastorie en Groote Markt. Met de versiering van de Kerk is belast de Heer J. Veimeulen, koster en de Eerw. Broeder Brachus van het St. Servatiusgesticht. Het FEESTCOMITÉ. GEVONDEN: 2 sleutels. 1 zak- spiegel, verschillende staven koperen meubelscharnieren. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Yergunnmgs- en Verlofsrecliten, Burgemeester en Wethouders van Venray waarschuwen belanghebben den, die nog niet hun vergunnings of verlofsrecht hebben betaald, dit alsnog Maandag of Dinsdag a.s. Ie doen, wijl anders hun vergunning of verlof met 30 April onherroepelijk vervalt. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN BOUWVERGUNNINGEN. Ingevolge de Bouwverordening werd vergunning verleend aan G. J. Kersten, Smakt, tot het stichten van een boerderij aldaar, aan Zedelijk Lichaam Ursula's Zusters te Venray tot het verbouwen van het kloostsr „Jerusalem", aan J. de Bruyn, Mer- selosche weg tot het bouwen van een dubbele woning in de Hoender straat. Groene Kruis. Blijkens achterstaande advertentie zal de afd. Venray van het Limb- Groene Kruis Zondagavond in het Patronaat de jaarvergadering houden. Hoewel deze nuttige vereeniging zeer vele leden telt, is het bezoek aan de vergaderingen opvallend klein. Daarom verzoeken wij allen: komt nu eens luisteren en toont mee te leven met uwe vereeniging 1 BLOEMPJESDAG. Morgen Zondag zal alhier een bloempjesdag gehouden worden ten bate der T.B.C.-bestrijding, Steunt allen dit mooie doel I In het St. Antonius Patronaat is opgericht de SportvereenigiDg „De Valk", welke bestaat uit onderaf- deeling voetbal, gymnastiek en atle thiek. Dus behalve de bekende voet' balclub „De Valk", die in de voet balbond en vooral in onze eigen kring, een heel goede bekende is, bestaat er in het patronaat weer een frissche en flinke turnafdeeling, die onder de kranige leiding van haar instructeur mooie vorderingen maakt. Ook deze turnvereenigmg is op gegeven bij de R.K. Limb. Bond en zal, behalve deelname aan het Bonds- feest, zoo spoedig mogelijk in nieuw costuum, naar buiten optreden. De zomer zal dan de atlethiek doen verschijnen. Naar wij vernemen, zullen de »Bata" Schoenfabrieken binnenkort !u de Hofstraat alhier een winkel openen. Op de groote Paardenrennen te Geleen werd Maandag door Jan v.d. Munckhof alhier, een derde prijs behaald. Het zoontje van den heer T. had 't ongeluk met zijn hand tusschen het portier van de auto te komen, waarbij het ernstig werd verwond, zoodat doktershulp moest worden ingeroepen. Luxor-theater. Zaterdag, Zondag en Maandag zal in Luxor theater alhier worden ge draaid de film „Uit het Dagboek van een Dokter." Het is geen tragische film, al ge beuren er wel droevige dingen in. Het is geen komische film, al brengen sommige situaties een vroo- lijken glimlach op de lippen, 't Is een door en door menschelijke film. Zoo'n film heb je noodig omdat je nou eenmaal het publiek niet steeds wondershows of record lach- schlagers voor kunt zetten. Zoo'n gevoelige film er tusschen door, waarbij alle registers der menschelijke aandoeningen wijd open worden gezet, brengt de juiste afwis seling, mits.... Mits het spel zoo is, dat de per sonen vaQ de film ook werkelijk levende menschen zijn. Nou, dat kunnen we aan Lionel Barrymore gerust over laten. Hij overtreft zich zelf in deze film. Dat is geen spel, dat is geen film, dat is de levende werkelijkheid, waar je ademloos naar zit te kijken. Ook de overige bezetting is prima. Bekende namen zooals May Rob- son, Dorothy Jordan, Frances Dee enz. maar het is toch Lionel, de grootste der drie Barrymore's, die op deze film zijn stempel heeft ge drukt. Als tweede hoofdfilm wordt var» toond „Wje geeft mij een baantje?" Een dol-vermakelijke film met Felix Bressart, Charlotte Ander, Oskar Sima enz Benoemingen. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot burgemeester der gemeente Grubben vorst de heer A. P. H. Glelender gemeente Sevenum de heer W. P. Everts, secretaris dier gemeente. BERGEN. Dinsdagmiddag had in het café J. v. Aarssen de aanbe steding plaats voor het bouwen van een dubbel landhuis op open terrein te Bergen voor de heeren J. Hermans en M. Weijs te Ayen. Architect de ljeer P. Duyf, Horst. Ingeschreven werd als volgt Hermans Weys Van Mil, Bergen f 5249 f 5093 L. Ponjée, Ayen f 5100 f 4900 Gebr. Kaak. Heijen f 5084 f 4884 Reyntjes, Beigen f 5000 f 4888 Maas, Wanssum f 4890 f 4790 Derkx, Well f 4845 f 4531 J. Rutten, Ayen f 4736 f 4524 Huygen, Well i 4724 f 4514 H. Rutten. Ayen f 4564 f 4458 Gunning aangehouden. SEVENUM. Op 26 Mei a.s, wordt door de schutterij St. Sebas tianus alhier een keizerskroningsfeest georganiseerd. Het feest wordt gehouden op het rulierssportterrein en reeds 36 gilden uit Limburg en NoordbrabaDt hebben reeds hunne deelname toegezegd. Gouden kloosterjubileum te Venlo Dit jaar is het vijftig jaar geleden dat de Eerw. Zusters Ucsulinen zich te Venlo vestigden. Bovendien zal het twaalf en een half jaar geleden zijn, dat de door de Eerw. Zusters bestuurde vakschool St. Anna te Venlo bestaat. Smokkelen aan de Zuidgrens. Het is nog steeds margarine en suiker die de hoofdartikelen vormen van den sluikhandel aan de Zuid grens en die bij groote en kleine partijen te voet, per fiets en per auto over onze grenzen komen. In de laatste weken worden de bewoners der grensgemeenten over stroomd met aanbod van goedkoope ham en spek uil België. Bij een zeer hoog percentage van de bevolking der grensgemeenten en verder ons land in, komt geen pond Nederlandsche suiker of margarine over den drempel. Met de Paaschdagen werden on der Weert aangehouden 210 kilo suiker, 180 kilo margarine en zeven rijwielen; onder Hunsel bij Weert 108 kilo margarine, 156 kilo suiker en 5 rijwielen; onder Budel bij Weert 250 kilo margarine en 6 rijwielen. In de eerste twee gevallen konden de smokkelaars ontkomen, in Budel echter konden zij worden aangehou den. Verder is de invoer van spiritu alien ten gevolge van den lageD franckoers in de laatste weken ook sterk toegenomen. In meerdere café's in onze grens dorpen krijgt men een puren Bel gischen borrel toegediend en „te genieten". Voor de smokkelaars, die bij her haling bekeurd zijn, wordt de toe stand hachelijker ais op hen dan de bepaling wordt toegepast, dat hun het verblijf in de grenszone wordt verboden. Zij mogen daar, ook al wonen zij daar met hun gezin, niet meer wor den aangetroffen of loopen deswege procesverbaal op. En dit is al met tal van personen he* geval geweest. Dreigend conilict in de Mynen. Woensdagmiddag heeft ten stad- huize te Heerlen de conferentie plaats gehad tusschen den rijks bemiddelaar prof. Aalberse en de partijen betrokken bij het mijnconflict. Er werd geen overeenstemming bereikt. Besloten werd de onderhan delingen Zaterdag in den Haag voort te zetten. Conflict in de bouwbedrijven. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den R.K. Bond van Bouwpatroons te Maastricht, heeft men besloten het voorstel van den Rij ksbe middelaar, prof. Aalberse, zonder eenige restrictie te aanvaar den. De Bond heeft van dat besluit mededeeling gedaan aan de organi satie. Doodelyk ongeluk. H. C. uit Blerick die bij een motor-ongeval te Kunrade op Paasch Maandag zwaar gewond werd, is in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Drie gouden bruiloften te Weert. Donderdag vierde het echtpaar H. Timmermans van Heugten te Laar- Weert onder groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest. Tezelfder tijd vierde het echtpaai Lenaetts-Roozen te Moerdijk Weert zijn 50 jarige echtvereeniging, terwijl a s. Maandag het echtpaar J. Sael- mans-Beelen te Boshoverbeek-Weert den dag van zijn gouden huwelijk hoopt te vieren. De K. J. naar Rome. Bij de aankomst te Rome Woens dagavond van de extra-treinen der K.J.V., was naar aan de Maasbode wordt geseind, een uitgelezen schare Nederlanders ter begroeting aanwezig, w.o. Mgr. B. Eras, vertegenwoordi ger der Nederlandsche bisschoppen te Rome, die als voorzitter van het speciale comité van organisatie te Rome te zamen met den secretaris Pater Rutten, alle voorbereiding van de ontvangst en het verblijf der K J.V. te Rome heeft getroffen. Verder is er Mgr. Dr. J. O. Smit, kanunnik van St. Pletcr, Mgr. Ves- ters, apostolisch vicaris in Nieuw Guinea, geestelijken, professoren en priesterstudenten. Het is weer een geweldige drukte op het Romeinsche station, overal worden handen gedrukt, overal vinden eerbiedige of verheugde be groetingen plaats en boven bet ge roezemoes, boven de geestdriftige toeroeping van het talrijke publiek uit, klinken de liederen der K.J.V.- groepen, die met vliegende vaandels de Heilige Slad binnenrukken, om zich met extra trams naar de onder scheidene pensions te begeven. Te Genua, waar de nacht van Dinsdag op Woensdag was door gebracht, werd 's morgens Mis ge hoord. De K.J.V.-ers trokken zingend door de regenbuien ter kerke. De reis door Italië was eveneeDS prachtig. Aan alle stations werden de meisjes levendig en hartelijk be groet. Jongen door auto gedood. Op den rijksweg NijmegenVenlo had Donderdagmiddag onder de ge meente Malden een ernstig verkeers ongeluk plaats. Het 5-jarig zoontje van den heer J. van Dreumel te Malden stak juist den weg over, toen een auto naderde. Het ventje werd gegrepen en was terstond dood. Brand te Cuyk. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd brand ontdekt in de houtloodsen van de ficma Werten te Cuyk (N.-B). In de loodsen lagen groote voorraden hout opgeslagen en het vuur vond hierin gretig voedsel. De brandweer, die met een motor spuit spoedig ter plaatse was, gaf met twee stralen water en wist de belendende meubelfabriek voor het vuur te vrijwaren. In korten tijd waren de loodsen één geweldige vuurzee. Deze loodsen brandden totaal uit. De brand, welke een fantastisch schouwspel opleverde werd door een groot aantal menschen gadegeslagen. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Onvoorzichtig overgestoken. In stroomenden regen stak Woens dagmiddag even voor 12 uren de ongeveer 60 jarige vrouw v. d. R. te Helmond de straat over. Zij sloeg geen acht op her verkeer en werd door een met zand beladen vracht auto aangereden. Het hoofd der vrouw kwam onder het achterwiel terecht en werd totaal verpletterd Zij was op slag dood. Voor zoover kwam vast te staan, treft den chauffeur P. W. uit Helmond geen schuld. De gewonde dader overleden. De Tsjeech van O., die in den nacht van 10 op 11 April na een mislukten roofoverval te Teeffelen bij Oss in een vuurgevecht met de politie werd gewikkeld en ernstig gewond, is aan de gevolgen daarvan Woensdag overleden. Zijn mede verdachte is nog steeds voortvluch tig. Paaschdrukte. De Noord Zuid-Hollandsche tram wegmaatschappij heeft op den lsten Paaschdag op 't traject Scheveningen Den Haag, LeidenKatwijk— Noordwijk Heemstede vervoerd 31180 personen en op den tweeden Paaschdag 56670 personen. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 27361 en 43183. Goedkoope treinen naar België. Het vorig jaar zomer is men bij de Ned. spoorwegen begonnen met het laten loopen van goedkoope treinen van Amsterdam, Rotterdam en tusschengelegen grootere stations naar Antwerpen en Brussel. Dit is gebleken een succes te zijn, waarom dezen zomer op denzelfden voet zal worden voortgegaan. De eerste goedkoope treinen (in verband met de wereldtentoonstelling thans ge naamd tentoonstellingslreinen) loopen naar Brussel op Hemelvaartsdag en eersten Pinksterdag a.s. Zij doen Antwerpen niel aan, rijden door naar Schaerbeek en keeren denzelf den avond ook van daar terug. Het ligt in de bedoeling om van Zondag 14 Juli af, zoolang dit loonend zal blijken, één goedkoope trein naar Brussel en terug te laten loopén. Kwaadaardige griep. In de Communiteit de Zusters Ucsulinen van het pension „Eijken- burg" te Den Haag heeft in de afge» loopen week op zeer kwaadaardige wijze de griep geheerscht, met het gevolg dat kort na elkaar een drietal zusters is ovecledea. Verbod van alle katholieke en protestantsche bladen in Duitschland Op last van de rijksperskamer is een verbod uitgevaardigd tegen alle katholieke en protestantsche bladen in het Duitsche rijk. Het verbod zal over drie maanden van kracht worden. Het lot van Huseman. Het lot van Friedrich Husemann, den vroegeren voorzitter van den Duilschen mijnwerkersbond, die vijf weken geleden is gearresteerd, is in een geheimzinnig waas gehuld Zijn vrienden meenen op grond van blijkbaar betrouwbare berichten te mogen aannemen, dat hij eenige dagen geleden door een wacht van het concentratiekamp te Petenburg. waar hij was opgesloten, is neerge schoten. Burgerlijke Stand Venray van 19 tot 26 Aptil 1935. GEBOREN Martinus F M. Roelofs, Oostrum Maria L. Oudenhoven, Groote Markt Herman A. Gellings, Merselo Catharina L. C. van Dijck, Merselo Gradus Kilkens, Woonwagenkamp Anna M. Th. Linders, Merselo OVERLEDEN Johanna H. Smits, weduwe van L. van Rhee, oud 70 jaren, Oirio. Maria J. Gellings, echtgenoote van Herman Vermeulen, oud 40 j. Deurne- scheweg. Jacobus G. Fleurkens, echtgenoot van Maria A. Aarts, oud 49 j. Bosch huizen. Johannes C. van IJzendoorn, echtge noot van Wilhelmina Hendriks, oud 58 jaren Veltum. Wilhelmus Kessels, echtgenoot van Anna M. Roelofs, oud 65 jaren, Hoen derstraat. 1 patient St. Servatiusgesticht. ONDERTROUWD: Antonius Th, H. Cremers en Christina M. Theunissen, beiden Venray Gerardus W. Volleberg en Antonetta W. H. Litjens, beiden Venray Johannes M. H. Janssen en Anna C. M. van Cuijck, beiden Venray Martinus W, Michels en Johanna H. Nabuurs, beiden Venray Peler J. H. Philipsen en Anna M. G, Cremers, beiden Venray Leonardus P. Kersten en Anna M. Keltjens, beiden Venray Theodoras G. Rozijn en Petronella H. Philipsen, beiden Venray. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 8 uur eerste H. Communie der kinderen Men wordt beleefd verzocht de banken in het middenschip vrij te laten, ook de ver pachte plaatsen. Wij verzoeken de ge- loovigen niet naar de Communiebank te gaan voordat de laatste kinderen op hun plaats terug zijn. Ieder Communie kind heeft recht op eene plaats in de groote banken voor zijne ouders. De jongens hebben hunne plaatsen voor aan. Geen herhalingscatechismus, 8 uur leesmis voor Victor Fonck, voorzitter der Tuinbouwvereeniging, 3 uur Lof waaronder de Litanie van O.L. Vrouw en eerherstel aan het H. Hart, na het Lof Te Deum Maandag half 7 zielmis waarna pro cessie over het kerkhof, half 8 gezon gen H. Mis voor de 40-jarige echt vereeniging van Martinus Hendriks en Gertruda Vermeulen, 8 uur Jaarg. voor Camps. Dinsdag half 7 zielmis voor V. Fonck als lid van den Retraitepenning, half 8 uitvaart voor Maria Litjens, 8 uur lees mis, 7 uur Lof en opening van de Meimaand. Woensdag half 8 besteld Jaarg voor de vrouw van Lamb, van Haren, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie, 9 uur plech tige H. Mis voor de 25-jarige echt vereeniging van Mathijs Goumans en Maria Hendriks. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Caesar Kuipers en Anna Haegens. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 Hoogmis, half 8 besteld Jaarg. voor Elisabeth Reinders. 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H Hart. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 6e klas te biechten. Vanaf Zaterdag 4 Mei wordt biecht gehoord van 6-8. Zondag 5 Mei viering van 't 40-jarig Priesterfeest van den H.E. Heer Deken. De geloovigen worden verzocht dezen dag in Je zetten met een algemeene H Communie van heel de parochie. Om 10 uur zal door de H. E. Heer Deken een plechtige H. Mis van dank zegging worden opgedragen, waaronder een Kerkhuldigingswoord en des namiddags na 't défilé om 4 uur plech tige Completen en Lof. Deze dag om 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Famile. Den 2e Zondag in Mei zal de plech tige H Communie plaats hebben voor de kinderen die vóór of op den 1e Mei van dit jaar 11 jaar zijn geworden. A.s. eersten Vrijdag krijgen de zieken de Paaschcommunie. Voor de zieken duurt namelijk de Paaschtijd tot O.L. Heer Hemelvaart. K. J. V. Dinsdag 8 u. Godsdienstclub Pioniers. Patroonheiligen H. Familie. P. Willems, A. Rongen, M. Lemmen, H. Ousters, G. In 't Hulst, M. Linders, H. Linders, H. Engels. M. Willems, P. Simons, J. v. Vegchel, A. Droesen, J. Graus. Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur, kwart voor 6, 7 uur h. Mis met preek. Om kwart over 8 Hoogmis met preek om half 10 h. Mis besteld voor de leden van de Derde Orde die geprofest worden. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Volle aflaat voor de geloovigen. Maandag om half 6 b.l. tot zekere intentie, om half 8 plechtig gezongen h. Mis bij gelegenheid van een 25jarige echtvereeniging. Dinsdag om half 8 plechtig gezongen h. Mis bij gelegenheid van °n 50-jarige echtvereeniging. Uitstelling van het Allerheiligste, te verdienen volle aflaat. Om 7 uur 's avonds opening van de Meimaand met Rozenhoedje en Litanie. Donderdag om 7 uur Requiem-mis voor Jan van IJzendoorn als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht deze h. Mis bij te wonen. Om half 8 plechtige zieledienst voor den Eerw. Broeder Matthias Teunissen over leden in Brazilië. Vrijdag le Vrijdag der maand half 8 gezongen h. Mis ter eere v.h. Goddelijk Hart met Litanie. Onder het Lof van 7 uur Acte van Eereboete. Van 29 April-6 Mei retraite voor de Kloostercommuniteitmen gelieve zoo weinig mogelijk te bellen, alleen voor ernstige zieken. Zondag 5 Mei na de Hoogmis tot 12 uur gelegenheid om aan het klooster de bijdrage voor de stoelen te voldoen. Derde Orde. Heden Zondag vergadering van de D. O. waaronder de Plechtigheid van de Professie der Novicen en van de Vernieuwing der Professie van de oude leden. Om half 10 de h. Mis. Na de H. Mis vergadering van de Mannen- afdeeling, om half 3 's middags voor de Vrouwen. Patronaat. Om half vier patronaat voor het Klein- en Middenpatronaat Om 6 uur voor Groot-patronaat tot half negen en voor Jongelingenvereeniging tot half 10 Dinsdag Goud-pluvier. Woensdag groepbijeenkomst van de Jonge Wachten half 7 en half 8. Hedenavond 8 uur ledenvergadering van R.K. V.V. „De Valk". KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 dienstmeisje 1820 j v. Tienray Jongens van 15 jaar en ouder om asperges te steken. 3 boerenmeiden voor Venray 1 boerenknecht b.m. melken 1 boerendienstmeisje 1 Mei 1 boerenknecht voor Wanssum 1 flinke burgermeid voor Venlo boerenknechts en meiden. Bieden zich aan 1 burgermeid vóór Venray 1 werkmeisje 2 dagen per week 2 dienstmeisjes van 17 jaar 1 kindermeisje Schoenmakersleerling Aank. mach. bankwerker 1 huishoudster Kleermaker 1 boerenarbeider 64 jaar 1 boerenknecht Zondag 28 April a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders en hunne 40-jarige Echtver eeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen en ki.-kinderen. Morgen na de Hoogmis 2 Henseniusplein. Nergens goedkooper 1 Nergens beter Komt zien en overtuigt U TE KOOP P. Tacken, Landweert. 8 Maandag 29 April a.s. nam. 2 uur bij café De Engel te Venray. Gekochte biggen worden thuis bezorgd. 10 vqesMuUwd, O draagt (JlRSETBANDtSm UW VERMOEIDHEID ZAL VERDWIJNEN wanneer U de beproefde en door H.H. Doctoren aan bevolen draagt. Dan worden Uw buikspieren en rug op de juiste wijze gesteund. Let op de schuine elastie ken hoekstukken, welke het verschuiven voorkomen. De Superbe Corsetband geeft Uw figuur een bijzonder mooie lijn, is doelmatig en uiterst solide. Voor iedere figuur een goed model. Wacht U voor namaak 1 Prijzen vanaf 13.90 tot 11.50 VENRAY In verband ni saneeringsbeSt kerspatroons,h' cadeaux etc. el wordt ook is opgeheven. zijnde winkelln wisseld wordi BANKED op Dinsdj bij H. CREEK Hagelvea Zondag 28V n.m. aangift sen voor hapl Secretaris. TE I J.V.R., 15 wl 5de worp, 14n H. Muyzers-Vea; te v!l zal op Woensdg 2 uur, ten verze ren J. en V. Fq d. Hofstraat, lep ling publiek vet Inboedel als :s ameublement fe trektafel, 12 so spiegel. Notenha notenhouten lajl Eikenhouten s blemenl beslaanls kleerkast, kleek nachtkastje, taf* teuils. Lesse^jjp Pitch pine lediki en nachtkastje r. Kersenhouten ld en stoelen. Mata als veeren bedh kussens. Ligstoelen, kan kast, tafels, u pendules, schi3 hangklok, lampk lamp, heelden ns glas- en aardewu keukengerief, ph tapijt,v loerkleece pannen, fornuizu weekglazen, bro machine. Kachels, gaskachel, badkuip, schrijfn ger.'vlag phoncg rollen. Diverse if sproeiwagen, groote plaatijzer! Telefunken rsc dels ook uit del; Voorts wat ven worden aangebd Alles te bezidb 8 Mei van 9—1! eled; gas:< Inboedel, Schuurger DE NOL PLUYMAEKER en HOLTli zullen op Dimt ten verzoeke vai Derikx en Kinds Zwarte Klef, pil A nam. 2 uir W. Swinkels t» weg: Boerderij te Vtr A 19, bestaanl^ stal, kippenkooi., heide, groot 3 71 Aanvaarding n het bouwland co bloot in dit jaai, 1 Oct. en het w.i In lasten vaoafl ling koopprijs IC B nam. 3 uu1 van genoemder contante belalinj Inboedel als tafels, kachel, fon aardewerk en vjr Klein schuur-1 als kruiwagen, ve met gewicht, klc schoppen, riekei, pomp enz. Voorts een pa len, partij ljarigd als 2 melkg k waarvak 1 ajj scheulelingen er koop zal worden

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2