DAMES, (hooglijke handen Sproeten Sprutol Landbouw. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Vlag en volkslied Adver MAR! zijn als wij, treurnieten, van die „zwansen", bij wie met onzen dood- gravers-ernst beslist gunstig afsteken Naar Brussel pleegt een degelijke Nederlander dan ook alléén te gaan om eens stiekum te fuiven en na afloop aan vriend en maag' te rap porteeren, hoe verdorven die Belgen wel zijn. Toch heb ik persoonlijk een zwak voor ze en speciaal voor de Brusse laars, wier soms kostelijke grollen je al eens mogen ergeren, maar met wie je als puntje bij paaltje komt toch moet meelachen. Ik herinner me, hoe ik in de oor logsdagen van najaar 1914 per pedes apostolorum d.wz. te voet, van Leuven naar Brussel poogde te ko men. De Duitschers waren nog maar pas rond de Belgische hoofdstad neergestreken, zoodat de bevolking nog volledig onder den indruk was van den nieuwen toestand; ze waag den zich zoo min mogelijk, practisch in het geheel niet buiten hare wo ningen. Er was dus geen gelegenheid om aan den een of ander den weg te vragen. Maar geen nood: ook op de hoofdwegen in België vindt men de gemakkelijke verkeerspalen, die richting en afstand aangeven. Ik had een ontzaglijk eind ge sjouwd en meende, dat ik Brussel nu wel zéér kort benaderd moest zijn. Ha, daar staat een verkeers- paal 1 En ik lees zuchtend: Brussel 6 K.M. 't Viel me tegen 1 Doodmoe sjok ik verder om de laatste 6 K.M. te „nemen" en ik sjok zoo lang en zoo ver. dat mijn voeten rond werden en aanvoelden als vuurklompen. Ik zou in staat geweest zijn om me maar ergens te laten vallen, als ik in de verte niet wéér een verkeerspunt had ontdekt, dat me nader zou kunnen inlichten. Ik was erg benieuwd, wat deze zou aangeven, want ik meende, dat ik niet 6, maar wel 10 K.M. had afgelegd voor de laatste etappe naar Brussel. Eindelijk ben ik aan den paal en daar las ik: Brussel 13 K.M. Toen, geachte lezers, heb ik heel zachtjes een erg leelijk woord ge zegd. De Brusselaars uit de Marotten- buurt, die deze foef van het om draaien der verkeerspalen op hun geweten hadden, zooals ik later hoorde, hebben natuurlijk niet be doeld. dat ze aldus het leger van von Moltke of den Kroonprins zou den misleiden, maar heel wat patrouil les en andere kleine afdeelingen Duitsche militairen moeten ze rond Brussel aan het dwalen hebben ge bracht. En ook mij 1 Maar ik heb het ze toch vergeven, toen ik... uit gerust was. We willen maar zeggen: een Brusselaar kan niet zóó indezorgeD zitten, of hij prakkezeert wat. opdat hij zelf én zijn gasten kunnen lachen. En hij wint het aldus. Wij, bij ons, we kunnen niets doen, omdat het crisis is en vermaken niet passen in dezen tijd. De Brusselaar zet een fuif op, omdat het crisis is en hij richt het zóó in, dat een ieder komt Kijken de een voor de gezelligheid, de ander om te kunnen bestatigen, hoe losbandig de Belgen wel zijn. Brussel heeft van den zomer haar wereldtentoonstelling, haar groote iuif. En wedden, dat de Brusselaars 2ullen lachen om de crisis en lachen om de devaluatie Als de Hollanders met hun guldens komen, krijgen ze 128 pCt. korting op de franc en de Brusselaars leggen 50 pCt. op den prijs van hun waren. Zouden wij onzen somberen ernst nu nooit eens van ons af kunnen zetten ea iets vroolijks kunnen orga niseeren om landgenooten hier te houden en vreemdelingen naar ons toe te halen Amsterdam organiseert nu sinds enkele jaren zomersche vrouw zou zoeken, omdat hij ver wachtte, dat zijn zoon daardoor tot een bestendig, huiselijk leven zou komen. Anneke was wel geen dame, maar zij kon zich blijkbaar voor een boerendochter nogal goed be wegen en daarbij was de mate- rieele positie beslist gunstig. Ofschoon hij in dit opzicht niet zoo berekend was als de jonge Kappusboer, bij wien het geld boven alles ging, was hij toch vol strekt niet ongevoelig voor de verhalen die omtrent de rijkdom men van den Flammerlschen boer de ronde deden. Het bezit van baas Pasmans was. inderdaad in den loop der jaren enorm vooruit gegaan. Ongeveer vier jaar na zijn huwelijk met Trui Verberken waren de ouders zijner vrouw in een betrekkelijk kort tijdsverloop na elkaar overleden. Hij had daarna alle bezittingen in Groen- rode, die zijne vrouw geërfd had, te gelde gemaakt en dat nog wel tegen zeer hooge prijzen, want de waarde der vaste eigendommen was toentertijd stijgend. Bij de eenvoudige, zuinige levenswijze die op den Flammert- sehen Hof gevolgd werd en het voorzichtige, spaarzame beheer van den achterdochtigen boer kon het niet uitblijven of er moest ieder jaareene groote som bespaard worden en die spaargelden werden wederom aanstonds op de voor» deeligsle, meest zekere wijze be legd. Dit alles was een publiek ge heim, ofschoon niemand zich een juiste begrip kan maken van den omvang der werkelijke bezittingen muziekfeesten van zwaai' kaliber, terwijl toch iedereen weet, dat 9 van de 10 radio luisteraars opvliegen van hun stoel en den stekker uit het stopcontact rukken, als de omroeper een groote of kleine terts-opus aan kondigt. Ook onze andere verlok kingen, als het aanbod om vreemde bezoekers voor 75 cent een heelen dag door de hoofdstad te rijden in een tram, die de Amsterdammers niet meer lusten, achten we niet in staat om vakantiegangers van Brussel weg te houden en in de richting van onze hoofdstad te dirigeeren. De Franschen zijn van hetzelfde slag als de Belgen alleen nog een tikje luchtiger soms, en meer ver dorven natuurlijk. Als de Brusselsche wereldtentoonstelling nog niet be ëindigd zal zijn, is de bouw van de Parijsche internationale expositie van 1936 al begonnen. En de Hollanders zitten nu al te likkebaarden van de in het komende jaar te smaken geneugten. Lees de kranten er maar eens op naze staan telkens met bijzonderheden van die Parijsche internationale opgetuigd. Een der voornaamste attracties zal er een geweldig weerkanon zijn, bestaande uit een aaDtal enorme, ontzaglijk hooge betonnen trechters, welke dienen om, naar gelang van het weer, dat moet worden gemaakt, heete of koude luchtstroomlngen de ijle hoogte in te zenden. Op de Parijsche Internationale zal het weer onfeilbaar worden aangekondigd. B.v. van 8 10 uur regen (stofbestrijding), van 10—12 zon, van 12—3 bedekte lucht, van 3—8 zonneschijn (met overwerk voor de zon) en van 8 's andereu ochtends maneschijn bij onbedekten hemel. Dat programma is maar een fanta sietje van óns natuurlijk, maar dat van 't weerkanon is écht. Het is pas uitgevonden, naar het schijnt. En nu maakt het ons zoo dol, dat wij, Nederlanders, die zulk een geweldig weerkanon bezitten in den heer Veraart, al jaren lang April zou niet zoo sneeuwerig zijn geweest, als ons weerkanon niet met griep te bed had gelegen dat we niet een reuze comedie van internationaal karakter hebben weten te ensceneeren, met Dr. Veraart in de hoofdrol, geassisteerd door de Nederlandsche brandweercorpsen met baar spuiten, en Nederlandsche Jan Klaassen's als figuranten. komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Bij alle Drogisten. Waardevolle ballaststoffen. In de wetenschap, die zooals we weten, steeds voortschrijdt, komt men telkens weer voor het feit te staan, dat een standpuut wat eenigen tijd zoo goed als vaststaande aan gemerkt werd, la'er weer prijs ge geven moest worden. Vooral ook bij de land- en tuinbouwwetenschap geldt dit. En daarbij weer niet het minst bij de bemestingsleer. Voorheen werd alleen met het hoofdbestanddeel van de meststof gerekend, b.v. in patentkali met de kali, in superfosfaat met het fosfor- zuur, in slakkenmeel ook met het fosforzuur, in chili met stikstof. Wij hebben al eens uiteengezet, hoe onjuist dat bijv. was voor het slakkenmeel. omdat die zgn. ballast stoffen" daarin practisch alle juist zeer waardevol zijn, de schitterend werkende 50 pet. kalk, bet magnesia, het mangaan en niet te vergeten vap den Flammertschen boer, die nu eens sterk overdreven, dan weer veel te laag aangeslagen werden. Over dit alles en ook over zijn neiging voor de pleegdochter van baas Pasmans sprak Guust Don- nez met zijn vader, toen hij dezen dienzelfden avond voorstelde naar den Flammerlschen Hof te gaan om over psarden te handelen. De oude Donnez was uitermate inge nomen met dezen inval van zijn zoon en in een opgewekte stem ming wandelden zij den anderen morgen naar den Flammerl, waar zij door vader Pasmans, die in een ziekenzetel en met het been op een ruststoel in de goede kamer zat, zeer voorkomend ontvangen werden. Hel gesprek liep eerst over het aan Pasmans overkom :n ongeval en loen kwam men over de pasr- den te spreken. De beide Donnez gingen daarop naar buiten, waar de lange Kriesl eenige paarden voor hen monster de en er de goede hoedanigheden van aanprees. De oude» Pasmans, die zoo'n voorgevoel had alsof het bezoek van vader en zoon Donnez nog een andere beweegreden had dan de paardenhandel, had intusschen overlegd hoeveel hij voor de dieren vragen zou en, de omstandigheden in aanmerking nemende, besloot hij maar eens heel flinke prijzen te vorderen. Ofschoon de oude Donnez de sommen, die de oude Pasmans noemde, erg hoog vond, meende hij toch voor dezen keer niet teveel te moeten afdingen, want het kiezelzuur. Bij cbllisalpeter, waar we nu verder maar bij zullen blijven, redeneerde men vroeger aldus 1 baal chili bevat 15i/i Kg. stikstof, dus 845 Kg. ballast. Schijn baar is het zoo en om iets duidelijk te maken drukt men zich nog wel zoo uit. Doch heel juist uitgedrukt is het niet. Zuivere stikstof neemt de plant niet op, wel nitraat en feitelijk ge bruikt ze dan ook geen 155 Kg. doch ongeveer 70 Kg. Dus blijft er slechts ongeveer 30 Kg. zgn. ballast over. Deze is, de laatste onder zoekingen wezen het wel uit, heele- maal niet schadelijk. Tenminste bij chili niet. Bij kainlet en kalizouten kan de daarin voorkomende ballast- stof (chloor) wel eens schadelijk zijn Maar bij chili vervullen deze meest een nog tot voor kort ongeweten, belangrijke rol. Het natrium b.v. vervangt ten deele de taak van kalk. En wat de vroeger geheel verwaar loosde bestanddeelenborium, magne sium, jodium betreft, deze zijn volgens de laatste onderzoekingen zelfs van heel groote beteekenis. Bij tomaten openbaart borium gebrek zich door afsterven der groei- punten, krommen der bladranden enz. Geregeld chiligebruik voorkomt dit. Bij suikerbieten en voederbieten komt de laatste jaren een allerleelijkste kwaal voor, het hartrot, wat blijkt door boriumgebrek te ontstaan. Door wat borium of borax (niet te veel want dat schaadt,) te geven voorkomt men de kwaal. Maar die geregeld bemest met chili, waarin borium aanwezig is, zal geen of heel weinig last hebben. Dat leeren ons de proeven. Wat vroeger gerekend werd, blijkt thans groote waarde te hebben. O— Raak desnoods op kwaden voet met de wereld, maar zorg steeds op goeden voet te blijven met uw ge weten. Amilda-Matcrème is de voortreffe lijkste crème voor huidverzorging. Probeert U ze eens. Om er keDnis mede te maken ontvangt U tijdelijk bij een tube Ivoral tandpasta van 60 of 40 cent een tube Amilda gratis. In drogist-, parfumerie- kapperszaken. KRUIMKENS. De ongelukkigste menscben zijn diegenen, die altijd en in alles en alleen aan zichzelf denken. —o Sommige vrienden zijn als de schaduw; zij vergezelt ons zoolang de zon schijnt. o— Het huwelijk is geen leerschool van machtsverhoudingen, doch van voortdurende samenwerking. o Wie zijn vrijheid lief heeft, make zich niet slaaf van zijn gewoonten, o— Als men van iemand niets kwaads kan zeggen, noemen lastertongen hem een huichelaar. o Grootmoedigheid plegen velen be wonderend te.... exploiteeren. o— Grootsche naturen zijn in alles groot, ook in de toegevendheid voor de zwakheden van anderen. o Kleine fouten met de daaropvol gende verzoening schenken 't leven meer kleur, dan dit ooit zou krijgen wanneer die fouten niet gemaakt zouden worden. o— Kinderen opvoeden beteekent het voortdurend brengen van offers, waarvan de gezamelijke waarde den prijs der opvoeding tot som geeft. o— Geeft een waar christen ergernis, dan weenen de braven en lachen de boozen. hij wilde terstond een gunstigen indruk achterlaten. Van zijn kant had de Flammerl- sche boer bij zijn eerste bod van den ouden Donnez, dat reeds heel aannemelijk was, begrepen, dat deze werkelijk nog andere inzich ten had, en daarom bleef hij strak, zoodat de kooper zijn biedingen aanhoudend verhoogen moest, zonder dat de verkooper zijn vor dering eenigszins noemenswaardig te verlagen behoefde. Het einde van het loven en bieden was, dat Donnez kooper werd van twee weliswaar goede, krachtige werkpaarden, maar veel te duur. Er was onderlusschen door vrouw Pasmans reeds gevraagd of de heeren een borreltje drinken wilden of dat zij soms de voorkeur gaven aan een kopje koffie, waar op de oude Donnez had geant woord, dat, als ze toch iets ge brutken moesten, zij maar 'l liefst koffie nemen zouden. Korten tijd daarna bracht An neke, die de beide Donnez reeds bij hun aankomst begroet had, de Zondagsche porceleinen koffiekan schonk de koffie in de beste kopjes, die moeder uit de glaskast te voorschijn gehaald had. Vrouw Pasmans, zei de oude Donnez, ik maak n mijn kompli- ment over uw flinke dochter, daar zult ge al heel wat hulp aan hebben. Jao, dat zal wel waor zien, voegde de Flammertsche boer er nu tusschen, as weej Anneke nie han, dan zun wel en par meide meer motte halde en ik zeuj ok veul te kort kon.me. Meer geej, Wetenswaardigheden. Is het U bekend: dat de nachtelijke reiniging van Londen's straten jaarlijks 1 000.000 p. st. kost, terwijl 8500 menschen er werk door vinden dat de juweelen van den rijksten Indischen vorst, den niram van Haf derahad, geschat worden op een waarde van 50 millioen gulden dat de Spaansche vrouw, die zonder hoofdbedekking loopt, geen dame is dat de Duitsche geleerde P. van Gara te Greifswold ontdekt heeft, dat eau de cologne een sterke bac- terfëndoodende werking uitoefent, zelfs bij diptheritis, miltvuur en ty phus-bacillen dat voor dit jaar vijf pogingen zijn aangekondigd om met raketten de maan te bereiken, n.l. door een Spanjaard, een Italiaan, een Fransch man en twee Amerikanen dat een Amerikaansche professor voorspelt, dat in het jaar 2000 de dames geen mantels en dikke stoffen meer zullen dragen, doch kleeding stukken gemaakt uit glasdraden, die bovendien electrisch verwarmd zul len worden dat Amerikaansche firma's den laatsten tijd hun reclamedrukwerk geparfumeerd vervaardigen, zoodat ze zich aanpassen bij het aangepre zen artikel dat Zwitserland het eenige land in Europa is, dat geen eigen voIks- lied heeft dat er twee melodieën voor in aanmerking komen, maar tot nu toe de autoriteiten geen keuze hebben gemaakt dat de vroegere Amerikaansche professor E. G. Wilkens een „hand leiding voor schatgravers" heeft uitgegeven, waarin alle op den bodem der zee liggende of in de schuilplaatsen op het land begraven schatten door documentaire bewijzen aangegeven zijn Bij schoonmaak worden Uw handen vaak ruw, rood en onooglijk. Om ze weer snel zacht, blank en mooi te krijgen is Purol het eenige goede middel daarvoor. VENRAY. 20 April 1935. Faillissementen. Rechtbank te Roermond, 15 April Beëindigd door het bindend worden der eenige uitdeelmgslijst het faillis sement van J. J. Eibers, bakker en winkelier te Venray uitkeering 9 874 pCt.Rechter Commissaris Mr J. Jurgens en Curator Mr. P. Muller, advocaat en procureur te Venlo. Aanbesteding. Maandagavond werd in café J. de Bruin alhier voor diens rekening onderhandsch aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Hoenderstraat. Bouwkundige H. Oudenhoven Lzn. Venray. Th Maassen f 4850 heer Donnez, geej kunt er ok wel zien mit owe staatse zoon. Heej ow onderhand ok wel is mit en jong vrow korame verrasse. Dat zou me volstrekt niet onaangenaam zijn, vader Pasmans maar de jongelui zijn tegenwoor dig soms een beetje kieskeurig en ook wel eens wat onbestendig. Ze meenen, dat ze eerst het onge huwde leven moeten genieten, ooraleer ze zich aan banden gaan leggen, maar k zeg nog eens, dat ik er volstrekt niet op tegen zou hebben als Guust me vandaag of morgen kwam zeggen, dat hij een brave, goede jonge dochter gevon den had, die met hem trouwen wilde. Het zou mij zelfs n;et kun nen schelen of ze veel of weinig geld had, want ik ben, al zeg ik 't zelf, in heel goeden doen en mijn zaken werpen meer dan een ruim beslaan af 't Liefst zou ik hebben, als hij een eenvoudige vrouw bij voorbeeld een dochter uil een goede boerenfamilie nam, want ik hou niets van opgedirkte modejufferljes met hun tegenwoor dige kaskenades. Ziezoo, dat was vrij duidelijk gesproken en, wat de vader niet onomwonden verklaard had, dat hadden de oogen van den zoon, die Anneke onophoudelijk in al haar bewegingen gevolgd hadden, reeds heel duidelijk kenbaar ver raden. Bij geen der aanwezigen bestond daaromtrent eenigen twij fel, zelfs niet bij Anneke, die, 't moet gezegd zijn, zich bepaald ge vleid en ook wel eenigzins tot den knappen jongen man aange trokken gevoelde. 't Zal veur den zoohn van Th. Claessens f 4948 Gebr. Oudenhoven f 5175 Gielen-Arts-Maassen f 5175 Th. Siebers f 5300 G. Verstralen Oudenhoven f 5365 Het werk werd aan de laagste inschrijver opgedragen. Duivensport. Postduivenvereniging De Eendracht. Wedvlucht oude duiven op Creil (353.94 K.M.) Los half 10. Ie duif 3.29.14, le, 2e en 6e J. DlDjens (duiven maud en koningspoule). 3e J. Strijbosch. 4e G. Philipsen. 5e Gebr. Spee. Overduif L. Coopmans. Jarige duiven op Eijsden (77.87 K.M.) Los 9 uur. le duif 10.1.14 le, 3e, 4e en 17e J. Boom. 2e, 8e, 9e en 19e J. Strijbosch. 5e, 6e, l()e» 13e, 14e, 16e, 18e en 20e L. Coopmans. 7e en overduif Gebr. Spee. 11e en 21e Tonen—Strijbosch (duivenmand). 12e Philipsen. 15e P. Strijbosch. Eierprjjzen. De prijzen der eieren gaan nog steeds naar omlaag en hebben voor dezen tijd van het jaar reeds een bijzondere laagte bereikt. De eier- vereenigingen betaalde deze week 30 ct. per K.G. uit. Terecht wordt geklaagd, dat ook deze tak van bedrijf voor onze land bouwende bevolking niet meer loonende is. MERSELO. Verleden week had alhier de oprichtings vergadering plaats van de vereeniging „De H. Stede." 47 leden traden toe. De verschillende bestuursfuncties werden als volgt verdeeldS. H. Muizers, Voorzitter, L Michels, Secretaris, P. Baltissen, Penning meester, J. Arts en H. Hendriks, leden. Met algemeene stemmen werd besloten in den nacht van Witte Donderdag op Goede Vrijdag een nachtelijke aanbidding te houden. De aanbiddingsuren werden bij loting voor de leden vastgesteld. De Z E Heer Rector feliciteerde de vergadering met het genomen besluit, waarna de Voorzitter sioot met gebed. In de Zondag j 1. gehouden vergadering" van de voetba vereeni- giog „Merselona" werd tot Voorzit ter gekozen L. van Hoof, tot onder voorzitter P. Muizers. Tot aanvoerder van het 1ste elftal werd gekozen M. Arts. Besloten werd over te gaan tot aanschaffing van tricots. Ter besrrijdiDg van deze onkosten zal het eerste elftal op 2e Paaschdag een wedstrijd spelen tegen de Merselosche veteranen, terwijl het tweede elftal zal spelen tegen de schooljeugd. De fanfare „St. Oda" zal deze wedstrijden met muziek opluisteren. Geen enkel voetbalvriend vetzuime deze spannende wedstrijden bij te wonen. Aanvang 4 uur. Wandelkaarten. Blijkens kennisgeving van den burgemeester van Maashees c.a zijn met ingang van 12 dezer alle vroeger afgegeven wandelkaarten, om in de gemeentebosschen te wandelen, inge trokken. Degenen, die meenen in aanmerking te komen, kunnen hiervoor eene aanvrage indienen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat door de politie streng zal worden toegezien, dat geen onbevoegden toe gang tot de bosschen krijgen. Speciaal zal er op gelet worden, dat geen kinderen, zonder geleide zich in de bosschen ophouden. Men zij dus gewaarschuwd. Eerste asperges naar de Koningin- De heer W. "an Riet, kweekenj te Gennep, heeft j.l. Vrijdag de eerste asperges van den kouden grond naar H. M. de Koningin op gezonden. Gevaarlijk heerschap aangehouden In de Ilooge Brugstraat te Maas tricht werd door de recherche aan gehouden de Nederlander A. J. B gesignaleerd door de Belgische Justitie als verdacht van poging tot moord het veroorzaken van dood door schuld. B. zou enkele dagen geleden heb ben gepoogd eenige Belgische politie mannen met een revolver te dooden, terwijl hij van Zaterdag op Zondag te Eupen (B.) een jongen met zijn auto zou hebben doodgereden. B. is ter beschikking van de Justitie te Maastricht gesteld. Sigarenmakorsstaking gaut niet door. De gezamenlijke bpsturenconferentie van de beide patroonsorganisaties heeft het arbitragevoorstel van den Rijksbemiddelaar Prof. P. J. M. Aal- berse, bij het dreigend conflict in de sigarenindustrie aanvaard. De R K. Tabaksbewerkers en de Chr. Sigarenmakers- en Tabaks- bewerkersbond hebben het voorstel eveneens aanvaard de Ned. Sigaren makers en Tabaksbeweikersbond en de Federatie van Sigarenmakers hebben het voorstel verworpen. De vier partijen, die het a. bitrage- voorstel hebben aan vaard, komen op het Departement van Sociale Zaken te Den Haag onder leiding van prof. Aalberse bijeen om de acte van compromis op te stellen, welke acte voor de aanvaardende partijen juri disch bindend is. In verband met dezen gang van zaken zullen op 23 Aprilden dag waarop de staking resp. de uitsluiting zou beginnen, geen maatregelen worden genomen en zal de arbeid tegen de oude voorwaarden worden hervat. Koningin en Prinses bezoeken de Belgische Koninklijke Familie. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zijn voornemens een familiebezoek te brengen aan de Belgische Koninklijke familie van 14 tot 16 Mei a.3. Zij zullen ook een bezoek brengen aan de tentoonstel liog. Bouw van woningen met lage huren. De minister van Sociale Zaken heeft aan de inspectie Volkshuis vesting opdracht gegeven om met bekwamen spoed een lijst van voor stellen te matten tot het bouwen van arbeiderswoningen met lage huren, die in de plaais moeten treden van woningen, wier vervanging dringend geboden is De woningen zullen ten deele zonder, ten deele met een bij drage moeten kunnen worden be trokken. Bij de rangschikking der voorstellen wordt rekening gehouden met het aantal wèrklooze bouwvak* arbeiders in de onderscheiden ge meenten, zoodat bij uitvoering der plannen tevens een oordeelkundige bestrijding van de werkloosheid in dit bedrijf zal plaats hebben. De moord op scliiedamschen commissaris van politie De rechtbank heeft Dinsdag uit spraak gedaan in de zaak van den 52 jarigen C. C. v. d. K., gewezen hoofdagent titulair, die in den mid dag van den len December van het vorig jaar in de kamer van dec commissaris van politie, F. Ellen berger op het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat te Schiedam ia tegenwoordigheid van twee agenten van politie, eenige schoten uit zijn dienstrevolver heeft gelost op den commissaris, tenge volge waarvan deze doodelijk werd getroffen. De rechtbank heeft het door v. d K. gepleegde feit gekwalificeerd als doodslag en verdachte tot 12 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Tragisch sterfgeval. Te Budel zou deze week het echt paar P. Schets zijn gouden huwelijks feest vieren. Alles was voorbereid, zou een H. Mis zijn, de oudjes zouden worden gehuldigd enz. Thans echter is de gouden bruidegom plot seling overleden. De H. Mis van dankbaarheid wordt nu vervangen door een H. Mis van Requiem, welke op hetzelfde tijdstip zal worden opgedragen. Een gas» en scherf vrjje kelder te Weert. Militaire en gemeentelijke autori teiten hebben Maandag een bezoek gebracht aan den gas en scherfvrijen kelder onder Weert, naai het ont werp van het ingenieursbureau Denis en Donker uit Vught en uitgevoerd door de Eerste Weerfer betonindus- trie Delmonte, Aanwezig waren o.a. de luitenant- generaal Pfeiffer, territoriaal bevel- hebher van Noordbsabant, kapitein van Rieth, van het bureau voor luchtbescherming, majoor Schurvel en dr. ir. Deckers. Het gezelschap kon zich er van overtuigen hoe ln den kelder niet het minste te merken viel van bet dichte rookgordijo, dat, ter- vervan ging van giftgas, rondom het ge bouw was verwekt. De verschillen de deuren lieten niets door. Een luchtververschingspomp, gewone en noodverlichting, meubilair en zelfs noodprovtand is aanwezig. In geval de hoofdingang op een of andere manier geblokkeerd wordt, heeft men nog de beschikking over een nooduitgang. Naar werd medegedeeld, zou men met geringe kosten volgens het hier gevolgde systeem zelfs oude kelders gas- en scherfvrij kunnen maken. meniehr Donnez, as ie der ien èrrenst op uut gèet, zo'nnen toer nie zien um en passende vrow te viende en meschien zeuj nog gaar nie wied derrum hoeven te loope. Wordt vervolgd. Zijn we van Dietschen of van Duitschen stam Wij. Nedeilanders, vormen tesa men toch eigenlijk e»n heel bijzon der volkje. Als geen ander volk misschien kleven we aan onzen gehoortegrond hangen we aan den rand van moeders pappot, maar naar buiten „doen" we altijd, alsof we heelemaal niet bi) elkaar hooren en ons over elkanders verwantschap een beetje schamen. We hebben eigenlijk niet eens een vlag; geen wet of Koninklijk besluit althans bepaalt haar kleuren. Toen we een paar eeuwen het rood, wit en blauw hadden gevoerd deed de Handelsblad journalist Elout de ontdekkin boven den Hl over de Ho* oranje-blanje bl dadelijk werd sticht om die qJ pageeren. Met! thans twee natfc rood-wit en bit' ten vaderlander^ voor de deftigej die het zich kui de snelverschiet Elout-vlag telkij te veifrisschen. Een officieel óók al niet. f terug zongen landsche betoj Neerlandsch bic» zijn we bezield j< Nederlandsche 3 „Dietsch" ste«^ Daarom zingen <1 bij officieele ge we onder de tot hymne eens tem Vlaanderen e; misschien ook n< Zuid-Afrika oc broeders te verk te verlangea naa het moederland. En als we 1 eenigd zijn, latoi' kruis op eikaars v we ons gezaar van Hitier, dei al oude vaderlac Zóó althans van onze nationi Ons heugt nai waarin we zon. vrij, wij leven dierbr'ren grond, schijnt taboe ge bewustzijn van^ we blijkbaar aH gooid en ve kruiperige servili het vreemde gez de Oostgrens *ov Wordt het gi laatste restje vrij; en het beetje Ne zijn. waarover een woordje dc ander tot een laa tegen de opkomt gelandij 1 Menig mensch dels een toegestc hand te giijpen, is over het algec hij bezigt de geheele corpus (i Duitsche Nation ziel er nog bij. Daaromgééi aan den Oostbui Het zoude goe van Schaik met nadruk verb, Het was tot b een buitenlandse inliet met de wijl zoo bij uitstek held als onze vei den te moeten onduldbaar, da althans onze m toegaf aan zul vreemde inmeng enkelen reëelen g Het gaat hier een verkiezingsp heidsbond, welk kamp in beeld br mannen in unifo uitdrukking was perspectief ons V' De bewakers, regeering aanvoi wat hun unifot S.S.-manneHj slotte In wei^Ü afgebeelde mance kampen-orde ee gefingeerd ambtsc al zouden ze op f geleken, zou de 1 leedigend zijn ge1 Indien het ops! kende innerlijke burgers, politici e prikkeldraad en satellieten van t( bers, iets oneer is, dan moeten terugtreden op weegs, maar zi tegenover de r onafhankelijk vc afbeelden van uitdrukking wil peispectieven be welke de staatki uit een naburig schijnen te moete Mark* VENLO. Op vereeniging van aanvoer 2.500.001 Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren 1 Ganseieren var ROERMOND Eiermijn van Ma voer 6.750.000 e Kippeneieren Eendeneieren Venray Woer Venray Pa&i

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8