Dames Zaadti A. v.d. Fa. Stoi alle soor kolen en 1 Uit Venray's verleden. FEUILLETON. Miattesen Ties de Kiesjeskèl Provinciaal Nieuws Verkiezingen 1935. Schoonmaak Gemengde Berichten. Marktte Advert* en ver» portr Fotograaf Jac. Naar aanleidinti van een Venrayschen dief in de 17de eeuw. De laatste bewoners van 't thans tot een ruïne geworden, doch eer tijds sterke kasteel van Horst, waren zooals velen zullen weten, vrijheeren von Fürstenberg. Daarvoor echter 2ijn het van 1524 af tot 1738 toe barons, het laatst een geboren ba rones, van Wittenhorst geweest. In het begin der 17de eeuw nu was een lid dezer roemrijke familie, d.l. Walraven Willem van Witten horst, een der negen zonen van den Horster kasteelheer, naar Italië ge trokken als kapitein van een der tien compagnieën Waalsche kuras siers, die begin 1617 in dienst van den destijds hier heerschenden Spaanschen koning genomen waren, In Italië maakte Walraven eenige belegeringen en gevechten mee. doch reeds het volgende jaar werden de kurassiers door den koning weer afgedankt. Zooals meestal in dien stormach- tigen tijd, was er echter een andere vorst, die juist troepen kon gebrui ken en wel de keizer van het Duit- sche of H. Roomsche Rijk, die in deze eeuwen te Weenen resideerde. Daar in Duitschland was toen n.l. juist de bekende, verwoestende 30 jarige oorlog uitgebroken. Wittenhorst begaf zich dus naar Bohemen en werd er tnet zijn com pagnie soldaten ingedeeld bij de keizerlijke troepen onder den graaf van Bucqroy. Niet slechts in Bohemen maakte hij nu heeten strijd, verwonding en ellende mee, veel erger nog werd het met ziekte en uitputting, toen hij na 1620 twee jaren in Hongarije te strijden had tegen Hongaren, Tur ken en Tartaren, die allen betrokken waren bij den grooten Hongaarschen opstand van Bethlen Gabor. Al deze wederwaardigheden meldt Walraven aan zijn broer Johan te Horst; doch meer nog schrijft hij hem. O.a. bericht hij den dood vaD zijn vrouw (8 Sept. 1619), die hem naar Bohemen gevolgd was. Ook van drie broers, evenals hij in krijgsdienst bij den keizer, stuurt hij doodsberichten. Een zekeren troost bij al deze rampspoed in het vreemde land, zal hij er in gevonden hebben, een dienaar te bezitten uit zijn eigen landstreek afkomstig, waarmee hij zich in de weinige rustige oogenblik- ken in zijn eigen landstaal kon on derhouden. Ofschoon het een z.g. Waalsche compagnie was, die Walraven aan voerde, gebeurde het in dien tijd toch vaak, dat daar ook andere landslieden dienst in namen Dus vond Walraven in zijn eigen com pagnie ook streekgenooten. Zoo iemand was Jan van Kessel, die eerst gewoon dienst genomen had in de compagnie, doch in 1622 als huisknecht en secretaris van Walraven fungeerde. Jan zijn zoon, Hans Hendrik van Kessel, was bovendien koopman te Praag en kon zoodoende voor Wit tenhorst zakenrelaties onderhouden met de Nederlanden. Doch niet de ijverige Jan van Kessel gaf aanleiding tot dit verhaal, wij wilden hier wijzen op een zijner voorgangers in de betrekking van kamerdienaar bij Wittenhorst, n.l. de ontrouwe Gijsbert van Dael uit Venray. Op 22 Sept. 1621 schrijft Wal raven aan zijn broer te Horst, dat hij hevig ziek is geweest, zoodat de dokters meenden, dat hij wel zou sterven. Tijdens deze ziekte nu had ge noemde Gijsbert van Dael, als ka merdienaar, zijn geld en kleeren in bewaring gehad. Echter had hij de kleeren verkocht en was er toen, met al het geld, ruim 1000 zilveren en 2 gouden kronen stilletjes lus- schen uit gegaan. Walraven vraagt zijn broer naar dezen van Dael eens te informeeren in Venray; vroeger had hij bij een Oorspronkelijk Yerliaal van de Noord-Limburgsche grenzen door BERNARD YIELER. 29 Ik gleuf evvel, dat 'l toch genne goeje zeuj geve, as Anneke beej ow ien zeuj trouwe, went ow vader is genne gemekkelikke, dat wet iederiehn en van den anderen kant kunne weej 't megje ok gaar nie misse. Ik zeuj nie wiehte wat weej zonder heur mossen aan vangen, want ze werkt veur twiej meiden en ik hald ok te veul van 't kiend en de ^row ok um beur 't huus uut te doen. Ik zeuj liever ziehn, dat hier later enne jonge boer ientrowde mer now nog nie.... wat mot er anders hier van den hof werre, as ik of de vrow nie mer uut de wpg kunne! Dit was weer de echte boeren- redeneering, waarbij hel stoffelijke altijd op den voorgrond blijft, die geen plaats laat voor leedere, lakenkoopman gewoond aan de Vuchterpoort in den Bosch, waar Walraven nog wel eens inkoopen deed. Een half jaar later, in een brief gedateerd te Brixen (in de Zuidel. Alpen) 31 Mei 1622, komt Walra ven er nog eens op terug. Van Dael was als infanterist van graaf Bucquroy in Bohemen geko men, juist daarvoor was hij droog scheerder (lakenbereider) geweest in Artois d.i. in het tegenwoordige Noord Frankrijk, in de buurt van Arras, ten zuiden van Lille. Van Dael heeft door den diefstal zijn meester leelijk in geldverlegen heid gebracht, zoodat deze paarden heeft moeten verkoopen en geld moeten leenen. Walraven zou dan ook heelemaal met rouwig zijn als bij den ontrou wen knecht aan den galg zag han gen of aan een ijzeren ketting ge vangen liggen. Uit het feit, dat Gijsbert van Dael eerst in den Bosch, dan in Artois zijn vak uitoefent, dan zelfs naar Bohemen trekt, mogeD wij nog heelemaal niet besluiten, dat bij een lichtzinnige avonturier was. Het trekken naar vreemde landen, vooral de „Wanderschaft" der band werklieden, schijnt biet vroeger veel meer gebruikelijk te zijn geweest dan thans. In een verslag over het Roer mondsche Overkwartier (waartoe heel Nootd Limburg behoorde) uit het jaar 1729 lezen we „De steden en dorpen sijn on- voorsien van manufactuuren, uit- genoomec van eenig linnengoed en andere kleinigheden, ook al bij defect van vermoogende lieden om het daartoe noodige voorschot en crediet bij te breogen en uit oorsaake, dat de gemeene man in sijn jeugd doorgaans meer lust heeft om in de militaire diensten ofte elders onder de vreemden fortuin te gaen soeken, als in haar eigen lant te blijven en sulks te meer, dewijl aldaar geen ambagts- lieden geagt worden, als die in vreemde landen gereist en baar handwerk geleert hebben" Het trekken van oord tot oord, wat Gijsbert van Dael deed, zal dus voor een Venrtysch handwer ker ook honderd jaar later, nog niets ongewoons geweest zijn, diens langvlngerigheid hopenlijk wel. W. J. VENRAY. 13 April 1935. De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat de alphabetische lijst, bedoeld bij art. 57f der Kieswet vaüaf beden voor eenieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten, in afschrift verkrijgbaar is. Venray, 8 April 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van belanghebbenden op de artikelen 55 en 56 der Kieswet, luidende als volgt Art. 55. Personen, bij wie en bestuurders van bijzondere onder nemingen en instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, zijD, voor zoo ver niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, verplicht te zorgeD, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende tenmin ste twee achtereenvolgende uren tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren des namiddags daartoe gelegenheid vinde. Art. 56. Personen en bestuurders in het voorgaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt ver richt in fabrieken of werkplaatsen, innerlijke gevoelens, alhoewel er heel eventjes een tikje van de egoislische gehechtheid van baas Pasmans aan zijn pleegkind door heen sehemerde. Maar ook niet anders dan een egoislische ge hechtheid, welke haar oorsprong dankte aan de hartelijkheid en de innige dankbaarheid, die het aardige meisje hem en haar pleeg moeder, die zij beide oprecht beminde, iederen dag en in toe nemende mate betoonde. Daarbij voelde de berekenende boer heel goed, dat hij de hulp der handige deern erg missen en ook dat met haar vertrek het zonnelje uit het huis zou gaan. Of de pleegdochter liefde of althans neiging voor den kouden, onverschilligen vrijer, met de ongunstige reputatie voelde, liet den Flammertschen boer totaal koud. 't Was voor hem vóór alles een rekensom en verder een uliliteilsvraagsluk. Als zijn been eens niet meer geheel bruikbaar zou worden en daar begon hij voor te vreezen, na de half duide lijke toespelingen van dokter Job dan* moest er een jonge kracht op den hof komen, die »noar 't rechte keek" en as 't Huub niet was, dan moest het een ander zijn maar altijd een flinke jonge kerel die goed wat in de melk had te verplicht te zorgen, dat in het ar beidslokaal en zoo er meerdere ar beidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen voor en op den tot stemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehan gen een door hen of van hunnent wege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaande artikel bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen ge- zamenlijk- Venray, 8 April 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Verkiezing Leden van Provinciale Staten. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de stemming voor de verkiezing der leden voor de Provinciale Staten in Limburg zal plaats hebben op Woensdag 17 April a.s., van des voormiddags acht tot des namiddags vijf uur. Hierbij wordt gewezen op het bepaalde bij: a. artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." b. artikel 150a der Kieswet, luidende: „Hij, die bij eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, weteüde dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden". Terwijl voorts in herinnering wordt gebracht de verplichting, opgelegd bij artikel 72, 2de lid der Kies wei. voorschrijvende, dat ieder, die vol gens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen den voor de stem ming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht aan te melden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stem district. Venray, 8 April 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Aanjiïakken van biljetten aan buizen en gebouwen. De Burgemaester van Venray ves tigt de aandacht op artikel 21 der Algemeene Politieverordening van Venray, luidende als volgt: „Het is verboden, op of aan den openbaren weg zonder daarmede van gemeentewege belast te zijn, bekeodmakiogen of reclameplaten te plaatsen, te bevestigen of aan te brengen, op of aan openbare ge bouwen, gemeente-eigendommen of van gemeentewege opgerichte aan plakborden, tenzij krachtens wettelijk voorschrift of toestemming van den eigenaar, beheerder, gebruiker of bewoner. Eveneens is het verboden of op aan den openbaren weg wederiech telijk eens anders eigendom te be schrijven, te bekrassen, te bekladden of op andere wijze te verontreinigen Geene aanplakbiljetten, ook geene verkiezingsbiljetten mogen dus ge plakt worden op officieele gebouwen en op particuliere woningen, alleen met toestemming van eigenaar of bewoner. Bij overtreding zal procesverbaal worden opgemaakt, Venray. 8 April 1935. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Maken van verkiezingsreclame buiten de bebouwde kom. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht op, dat de proviociale verordening tot het weren van inbreuken op natuur schoon (provinciaal blad van 1919 no, 19) den eigenaren en gebruikers van buiten de bebouwde gelegen onroerende goederen verbiedt deze te bezigen tot reclame, hetzij door brokken. Hij had jdaar met de vrouw ook al herhaaldelijk over gespro ken, maar deze had altijd maar gezucht en gezwegen, want Anne ke had haar verzekerd, dal zij nooit met den -zoon van den Kap- pusboer zou trouwen en zij van haren kant zou het meisje even min tot een ongewenschte partij aanzetten of dwingen. Ze had het aangenomen kind even lief alsof "het haar eigen vleesch en bloed was; ze was blij en tevreden, als ze het meisje met het opgeruimde humeur bij al de drukke werkzaamheden hoorde zingen of lachen en ze leed met haar, wanneer zij bedroefd en stil was. En dat was den laatsten tijd herhaaldelijk het geval geweest, nadat vader Pasmans zich voor een huwelijk met dien jongen Moors uitgesproken had en telkens hierop duidde. Vrouw, riep de boer weer, stuur Anneke is hier. 't Duurde vrij lang eer 't meisje verscheen, want ze had eerst volstrekt niet willen komen en moeder Pasmans had moeten redeneeren om haar er toe te brengen gevolg te geven aan <len wensch van den pleegvader. middel van getimmerten, borden of aodere voorwerpen, hetzij op andere wijze. Van dit verbod kan door Gede puteerde Staten vrijstelling worden verleend. Volgens het oordeel van Gede puteerde Staten vallen onder de hier bedoelde reclames ook verkiezings reclames. Deze mogen dus ook niet zonder de vereischte vrijstelling op onroerende goederen worden aange bracht. Reclamebiljetten en opschriften in strijd daarmede aangebracht, zullen onverwijld worden verwijderd. Venray, 9 April 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Openstelling bureau Gemeente- Secretarie en Gemeente-ontvanger. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de Gemeente-Secretarie in ver band met de verkiezingen op Woens dag 17 April a.s. uitsluitend is ge opend voor de afdeelingen Burger lijke Stand, BevolkiDg en bet ver strekken van inlichtingen in verband met de verkiezingen, Het kantoor van den Gemeente- Ontvanger is den geheelen dag ge sloten. Venray 8 April 1935. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Waarschuwing. De Brigade-commandant der Ko ninklijke Marechaussee te Venray waarschuwt tegen de practijken van het zoogenaamde „Internationale Be middelingsinstituut" en „de Nationale Algemeene Handelsbaak" gevestigd te Utrecht. Eventueele inlichtingen worden gaarne door genoemden Brigade commandant verstrekt. Duivensport. Uitslag wedvlucht Noyoo, afstand 302 51 K.M., gehouden door de Postduivenvereniging De Eendracht met oude duiven. Ie, 2e en 5e J. Dinjens 3e en 6e M Tonen-Strijbosch 4e J. Strijbosch (koningspoule) Overdulf G. Philipsen. Gelost 8.45 uur. Aankomst eerste duif 1-4 49 uur. Uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht vanuit Nameche, afstand 137 K.M., gehouden door de Post duivenvereniging De Zwaluw met oude duiven. De prijzen werden behaald als volgt le, 19e en 23e St. Servaas 2e, 4e, 13e en 34e J. Kusters 3e, 29e, 32e en 38e G. v.d Putten 5e, 20e, 33e en 36e J. Vermeulen 6e Henkens 7e, 8e en lie G. Jansen 9e en 16e L. Maassen 10e J. Verstegen 12e en 27e P. Manders 14e, 24e eD 35e J. Jansen 15e en 37e P. Jansen 17e Van der Heiden, 18e Gebrs Loonen, 21e H. Derks, 22e en 25e E. Vermeulen, 26e en 31e P. Kersten, 28e en 30e G. v. Dijck. Overduif G. v.d. Putten. In concours 150 duiven. Gelost 9.40 uur met Zuid-Oosten wind en regen. Aankomst eerste duif 11-56 33 uur Laatste duif 12 55 46 uut. LUXOR THEATER, Een nacht in liet Paradys. Directeur Walldorf woont met zijn vrouw Evelyne in een prachtig huis maar daar houdt het dan ook mee op. Verder heeft bij niets in de melk te brokkelen. Hij hoopt dat zijn relatie met den jongen schat rijken Gerd Brenkeo hem van den finaocieelen ondergang zal redden en hij doet alle mogelijke moeite om bij den jongen man in het gevlei te komen. Te zijner eere geeft hij een diner en omdat hij als alle gelukzoekers, zeer bijgeloovig is, raakt hij heele maal overstuur als hij bericht van De laatste woorden van de pleegmoeder hadden echter den doorslag gegeven. As geej den Kappusboer nie en wilt, dan zeg t um nog mer is enne keer ronduut ien zien gezicht, dan zal vader ow, dunkt me, toch ok wel nie wier willen dwinge. Daarop was Anneke met.moeder naar binnen gegaan, waar de Flammertsche boer terstond vanaf het bed begon te redeneeren Anneke, hier Huub is nog is werrum gekommen heej zeuj ow wel vur vrow willen hebbe. as geej now nie ger van den hof wilt gaon, dan zun we der ower praoie kunne, dat heej dan hier ientrouwde. Ik zeg nie dalik dat 't zo seffes zal gebeure of mot en dor kan ummers nog urst en tiedje ower hin gaon ik zal mer zegge tot 'tander jaor mit Paosse Me docht zo zeuj 't allemaol goed te ransiere zien en ;eej hoeft mer jao te zegge en t zeuj vur ow ok en schon por tuur zien, went Huub kumt'ok nie mit leeg hand, zuk denke en W8- geej ziet, kriegt hier later van eiges alles, dat zal ik en moeder laole make. Gedurende de koude, berekenen de woorden van haar pleegvader, verhindering van juffrouw von Bün- dingen krijgt. Daardoor zullen ze met hun der tienen aan tafel komen. Mevrouw Evelyne weet echter raad. Zij heeft zooeven haar nieuwe avondtoilet van baar modiste ont vangen en het kleine naaistertje Monika Böhnicke brengt nog eenige veranderingen aan. Monika krijgt een avondtoilet van mevrouw aan en zal als juffrouw von Biiadingen fungeeren, om de gemoeds rust van den heer Walldorf weer te herstellen. Monika maakt een onbeschaamd gebruik van haar rol om den keurigen jongen meneer Brenken te imponee- ren en ze brengt het echtpaar Wall dorf van de eene verlegenheid in de andere. Ze weet geen maat te houden, ze „schept op" dat de stukken er af vliegen. Nu ja, heelemaal onwaarheid spreekt ze tenslotte niet als ze be weert, dat haar papa zoo streng is, dat hij den heelen nacht rusteloos door de verschillende kamers loopt a!s zijn dochter uit is. „Papa" is namelijk nachtwaker bij een gioote meubelzaak. Verder mogen wij niets verklappen. Wij raden eenieder aan deze film te gaan zien. MERSELO. Naar we vernemen zal onze beminde Bisschop, Mgr. Dr. G. Lemmens, op 20 Mei a s. een bezoek brengen aan ons Rec toraat. Alsdan zullen worden aangenomen de kern en aspirantleden van onze bloeiende K.J.V. Een ander belooft voor Merselo etn schoone dag te worden We komen dan ook t.z.t. hierop nader terug. De Zondag door den Wel- Eerw. Pater Lemmens uit Oostrum alhier gehouden collecte ten bate zijner missie, bracht de mooie som op van f 198.— Weer een bewijs te meer van de missieliefde en offergezindheid van ons Rectoraat. De kerkdiefstallen in Noord-Limburg. Gebleken is, dat de verleden week te Belfeld aangehouden, sinds een paar weken uit een Belgische gevan genis ontvluchte J. A. G. (afkomstig uit Luik) ook sinds zijn kort verblijf hier te lande reeds overduidelijk van zijn misdadige eigenschappen heeft blijk gegeven. Na in de buurt van Tilburg Nederlandsche grond onder zijn voeteD te hebben gekregen, beroofde hij te Tilburg in een hotel zijn mede- logeergast van portemonnaie en porte feuille met identiteitspapieren. Te Boxtel nam hij een rijwiel en toerde daarmede naar Venray, van waaruit hij als het ware aen inspectie tocht van offerblokken begon. Achtereenvolgens bezocht hij de kerken te Venray, Casrenray, Grub benvorst en Velden, alwaar overal de offerblokken werden geforceerd. De inbrekerswerktuigen alsmede de te Tilburg ontvreemde identiteits papieren werden door den te Belfeld gestationeerden Rijksveldwachter nog op G. gevonden. Station Grubbenvorst opgeheven Officieel is bekend geworden, dat de halte Grubbenvorst met iDgang van 16 Mei a.s. opgeheven zal wor den. Voor de betreffende plaats brengt dit besluit heel wat moeilijkheden mede, daar nu ook de post in het vervolg te Lottum moet worden af gehaald. Politieke Landdag voor Noord-Limburg. Op Zondag 14 April a.s. zal te Venlo een groote politieke landdag gehouden worden voor den Staten- kieskring Venlo en geheel Noord- Limburg. Als sprekers zullen optreden aal moezenier Roncken, dr, Droesen en de heer Koops. Dus een spreker uit de arbeiders, uit de tuinders en uit de middenstandskringen. In verband met de geweldige be- waarbij men geen enkel woord van liefde of echtelijk geluk was sprake geweest, was het over- krople gemoed van het gekwetste meisje lot uitbarsting gekomen en ze wióchle zich nu met de voor schoot de tranen van de wangen moeder stond naast baar te grienen zonder haar te kunnen troosten. Onder snikken zei ze eindelijk tot den vader Geej wet wel vader, asdat ik al Lied gedaon heb wal geej en moeder van me verlangd het, mer wa ge now van me vraogt, dor kan ik gen jao op zegge en ik zal 't ok nooits doen. Ik be- ziej, as dat er ien den tronw ok nog wat anders as geld en goed le pas kumt en dat 't hart ien de eurste plats mot mitpraote. En dat is beej meej nie 't geval ik kan van Huub nie halde en ik zal me nooits laote dwinge um um mit hum te trouwe. Liever nog wil ik as en errem schoister nevve de huus gaon um brood schoie, dan mit iemes trouwe, die ik nie en lief heb. Nee vader, dat zudde van meej ok niet wille hebbe en Huub zeuj ok al enne erreg leege kei motie zien as ie en vrommes zeuj wille, dat hum gezeed baaj, dat ze um lieie kos. langstelling, die men verwacht, zal deze bijeenkomst gehouden worden in de groote hallen der Venl. Veiling- vereeniging Vermoedelijk zullen dien dag zelfs extrams naar Venlo loopen. Koene redder. Zondagavond tegen twaalven, werd de kastelein L. Hofman te Roermon J gewaarschuwd dat in de Dabijheid van zijn woning een[ man te water was geraakt. Onmiddellijk begaf H. zich derwaarts en oDtdekte in het schijnsel der lantaarns 80 meter stroomafwaarts een zwarte schim, dat den drenkeling wel kon zijn. Zonder dralen begaf H. zich geheel gekleed in den sterken stroom en mocht er in slagen den drenkeling te grijpen. Deze scheen echter van de hem toe gestoken reddende handen minder gediend te zijn, tenminste hij beet H geduchl, zoo zelfs dat ook H. het een oogenblik te kwaad kreeg en het hoogtijd werd, dat hulp kwam op dagen. Beiden kwamen behouden aan den wal. Dit is het zevende menscheoleven, dat H. met gevaar van eigen leven van een wissen verdrinkingsdood heeft weten te redden. Reeds eerder werden hem dan ook hiervoor ver schillende onderscheidingen toege kend. Het drama te Putbroek. De familie Kersten te Diergaarde ontving vanuit de strafgevangenis te Leeuwarden een brief van den zoon van den Elzen. Deze vraagt, hij is er eindelijk toe gekomen, ofschoon hij reeds lang dit plan had gehad vergeving voor zooverre hij schuld heeft gehad aan den dood van hun beide zoons Willem en Matheus. Hij besluit zijn schrijven met op te merken dat van vriendschap geen sprake meer kan zijn daar heeft bij geen recht meer op maar dat zijn bede om vergiffenis hem van harte gemeend is. Het ongeluk te Wcllerlooi. Naar wij vernemen, is de toestand van de slachtoffers van het auto- ongeluk, dat Zondagmorgen te Wellerlooi plaats vond en onder wie zich de zeereerw. heer Schiphorst, pastoor der St. Bonifatiusparochie te Amsterdam bevindt, nogal bevredi gend. Sinds Zondag was er een ver betering ingetreden, terwijl gevaar niet aanwezig werd geacht. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe eri roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Het conflict in de sigaren- industrie. De besturen der beide werkgevers organisaties In de sigareDindustrie hebben Maandag, naar aanleiding van de houding der vier werklieden organisaties, die iedere loonsverla ging afwijzen, te Amsterdam verga derd, teneinde haar difinitief stand punt te bepalen. Met algemeene stemmen werd be sloten, het besluit tot invoering van de gewijzigde loonen op 22 April a s. onveranderd te handhaven aan gezien de starre houdiDg der werk liedenorganisaties geen enkel aan- knoopingspunt biedt en de slechte economische toestand van het bedrijf geen verdere tegemoetkoming meer wettigt. Wielrijder door vrachtauto gedood. Maandag heeft op den Udensche weg onder Uden een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Op dezen weg reed de 46 jarige heer A. Jacobs met zijn fiets in de richtiog van het plaatsje Zeeland, toen achter hem een vrachtauto naderde. Door Laot 't now mer goed zien, vader went dor kan toch nooit niks af komme I En met dat verliet zij ijlings 't vertrek en hare moeder ging met h8ar. Ge heddet gebeurd, Huub,. 't megje wil niks van ow we e en dan kan ik er ok niks aon doen. Ik kan ze toch nie dwinge um mit ow nor 't raodhuus te gaon. al mot ik zegge, dal ik 't heel geir gezien zeuj hebbe. Mer me- schien knmt ze nog tot ander gedachte as der wat lied ower hin gpgaon is. 't Was een schrale troost voor den jonge Kappusboer, maar hij moest zich wei schikken, vooral nu de vader te kennen gaf. dal hij het meisje niet dwingen wilde. Erg teneergeslagen verliet hij den Flammertschen Hof, nadat hij beloofd had de koe daags daarna te laten afhalen. Na zijn vertrek was de oude Pasmans ook erg uit zijn humeur en klaagde over alles en nog wat. Het feit, dat hij Huub de koe voor een belachelijk hoogen prijs aangesmeerd had, was voor hem toch geen voldoende compensatie voor de weigering der pleegdoch ter den haar aangeboden bruide gom aan te nemen. Hij troostte zich echter met de gedachte, dat het een meisje als zijn pleegdochter jniet aan vrijers zou ontbreken en daarin had hij tenminste gelijk. Wordt vervolgd. tot dusverre nrS, ni oorzaak, werd deze auto, w^? door den heer V ui De heer Jacobs.kre verwondingen, dt 1 overleed. Van jekla In een der straen wijk te Utrecht lver Zaterdagavond eer maar vroeg daarhj c Deze eisch deed v die de bestelling in in ziedenden toortoc een mondgevecht Toen kwam de zich'met het gevl fc Gevolg bandpm En klant en le over de straat, tjkel de lever^-A gebroken neusb^T medische hulp m>es! En ook de piliti met het geval. G<vol komen. Misdadiger ils rondgtir; In het plaatsje \o dagen een „leveide straten rondgedrger kaars" was hel I jongen Chinees, L geheeten, die zip i moord. Na den mood vluchtte hij me hoofd onder zijr ja bosch in. Daar vérc de rechtbank vi ontaarden zoon ot worging. Nog voordat d beëiDdigd was, vei door de woeda^pfc overgoten en iT waarna men hem al: dorp droeg. te maken met du Amilda buidcrêmio tube IVOROL-tmd tube AML IVOROL in tubtn Verkrijgbaar in ale „WAT MIJNHH GQfi! VENLO. Opd vereeniging van aanvoer 2.550.0CB i Groote eieren \ai Kleine eieren Eendeneieren Ganseieren ROERMOND, Eiermijn van Maar "oer 6.800.000 eei Kippeneieren *91 Eendeneieren yat en pi :e"T val Verlroutf Overal aan huk der prijsverhoogiai TELEFC Verkrijgbaar Bloem- Tuin- zs9 Gras- en I in prima kwalil reerende pr. vogel: Milletzaad Hennepzaad Zwart zaad PRIMA JA 3 pond voo HANI aan scherp con< Aan huis bezorg hoeveelheden op Overloo

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8