M.Yi.Pnttei&zn. Rad- en Wagenmakerij Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Advertentiën Karraderen MEUBELEN Vitrages zelf nam de zielzorg in handen. Doch de menschenkinderen spraken „Zijn taal is hard. Wie kan deze aanhooren? En zij liepen van Hem weg. en van toen af aan gingen zij niet meer met Hem. Als de Kerk meer zorgde voor het algemeen welzijn, dan zou men ook liever naar de Kerk komen. Want de weg naar het hart en naar het verstand gaat door de maag. En zie Christus kwam en Hij veranderde water in wijn, genas tallooze lammen, blinden en stommen, wekte dooden ten leven op. zegende de kleinen, offerde Zijn leven voor de Zijnen. En toen het er op aan kwam, verliet 't volk Hem Als de dienaren der Kerk het maar niet zoo met de voornameren hiel den, maar volksmannen waren En het Woord is vleesch gewor den en het heeft onder ons gewoond en Hij heettede Zoon van den timmerman. En toch was Hij op Goeden Vrijdag het meest onpopulair van allen 1 Als de verdedigers van den gods dienst maar werkelijk doorslaande bewijzen konden brengen Jezus deed wonderen. Hoe groot was het succes? De wereld is door den Zoon ge maakt en de wereld beeft Hem niet gekend 1 Het Licht straalde in de duisternis, maar de duisternis heeft het niet begrepen. Hij kwam in Zijn eigendom en de Zijnen namen Hem niet aan. MODERN BIJGELOOF. De bekende Duitsche journaliste en aviatrice Thea Rasche, die de tocht van de „Uiver" van Londen naar Melbourne meemaakte, heeft naderhand verteld, dat ze te voren uit alle deelen der wereld mascottes en geluksvoorwerpen had ontvangen, om haar op reis te beschermen. Tal van menschen, die haar niet kenden, hadden haar als eenige vrouw, die de gevaarlijke toch zou mee maken een mascotte toegezonden. En wat z?i nu de dappere, onver schrokken aviatrice Dit„Ik ben niet bijgeloovig. maar toen we over de beruchte Timor zee vlogen, de haaienzee, heb ik voor alle zekerheid een klein stukje hout met metaal in de hand genomen, als talisman." Is het niet merkwaardig Ze was niet bijgeloovig, maar toen ze over die zee vloog, pakte ze toch maar een talismannetje, een onnoozel stukje hout, beet. You never can tell 1 Zoo kloppen we immers ook tegen ruw, ongeverfd hout, om een ongeluk af te wenden Maar vooral onge- verfd. Geverfd helpt niet. De „Uiver" is veilig en wel de Timor-zee overgekomen. Omdat Thea Rasche een talisman in de hand had Een paar maanden later viel de „Uiver" te pletter. Omdat er toen niemand met een talisman in zat Of zat er misschien wel iemand in DE WERELD. Wat dat de wereld is, dat weet ik al te wis. Een hoofd vol wind en wijn een hart vol zuchts en pijn een lichaam gans vol qualen heeft Venus en de Kroes of zelfs die blijde droes (de duivel zelf) mij dikwijls doen behalen. Och, een bedroefd gemoed en een hert zeer verwoed van duizend naberouwen van overdaad en lust met een ziel ongerust heb ik in 't lest behouwen. VENRAY. 6 April 1935. „Gekruisigd". De Venraysche Jonge Midden standers hebben Zondagavond in de Wilhelminazaal getoond, dat zij moedig en energiek genoeg zijn om een tooneelwerk als „Gekruisigd" op te voeren En niet alleen bleek de moed en durf aanwezig ook kunstzin en kunst gevoel kon de toeschouwer waar nemen in en bij de talrijke goed aangevoelde critieke speelmomenten. Zonder ook maar een der spelers uit te zonderen, brengen we gaarne onzen dank aan allen, die ons dezen avond van hoogstaand kunstgenot hebben bezorgd. De Weleerw. heer Kapelaan Theu- nissen, geestelijk adviseur der ver- eeniging, sprak tot de aanwezigen een woord van welkom op dezen avond en hoopte, dat allen een avond van hoog kunstgenot zouden doorleven èn om de voorgestelde grootste werelddrama, het lijden en sterven van Onzen Heer Jezus Chris tus. èn om de wijze van voorstelling, waarvoor de regisseur, de heer P. van Opbergen, de decoratieschilder Vermeulen, de leider van den zang, de heer van Heijster, hun beste krachten hebben ingespannen. Een woord van bijzonderen dank wordt ook gaarne gebracht aan den Z.E. Pater Dr. Bruning, die op uit stekende wijze zorgde voor de toon zetting van het muzikaal gedeelte. De geestel. adviseur betreurde echter de minder talrijke opkomst, Bij dit laatste sluiten wij ons aan en vragen wat de oorzaak daarvan zijn kan Toch zeker niet het tooneel- onderwerp. Minder hooge verwach ting bij de vertolking? Dan is het ongelijk der thuis blijvers gebleken. Zooals gezegd hebben de spelers zich zeer loffelijk van hun taak gekweten. Zou het niet mogelijk zijn, dat een herhaling der opvoering, nu er meer bekendheid is, de energieke Jonge Middenstanders verlost van een finantieele strop, die hun deze uitvoering bezorgd heeft. "oge de Venraysche Middenstan ders hunne afwezigheid dan her stellen en de afdeeling der jongeren de terecht verdiende waardeering doen geworden. Geslaagd voor het Godsdienst- examen R.K. Kweekschool „Maria Immaculata" te Mook, Mej. Toos Fonck alhier. Zaterdag werd aanbesteed het afbreken eener bestaande en het bouwen eener nieuwe boerderij voor rekening van den heer Kersten te Smakt. Architect de heer P. Coenen te Holthees. Ingeschreven werd als volgt FranssenFleuren, Beugen f 8099 Th. Maassen, Venray f 7890 H. Oudenhoven, Venray f 7750 Gebr. Spee, Venray f 7423 L. Maas, Venray f 7392 Th. Vissers, Wanssum f 7380 G. Verstralen Venray f 7330 Chr. Reijnders, Wanssum f 7300 Gebr. Kersten, Overloon f 7265 Veldhuizen, Maashees f 7185 Verstralen, Maashees f 7100 Mgr. Verriet naar Nederland. Naar de „Maasb verneemt, hoopt Z.H. Exc. Mgr. I. P. Verriet O. P., Vicaris-Apostolicus van Curasao, einde Mei in het land te arriveeren voor zijn bezoek ad limina. Autobusdienst Deurne—Weert. Aan G. H. Kupers, Henseniusplein No. 9, te Venray, is vergunning verleend tot het in werking brengen voor wat betreft het grondgebied van de provincie Limburg van een autobusdienst Deurne'—Weert en omgekeerd, via Liessel, Neerkant, Meijel en Nederweert. De dienst zal worden uitgeoefend langs de volgende routevan de Noord Brabantsche grens naar Meijel, over den weg Roggel'—Meijel tot de Roggelsche brug van daar langs de Noordervaart tot Nederweert en vervolgens langs de Zuid Willems vaart, over de Biesterbrug naar het station te Weert. Strafvervolging ingesteld. Men meldt uit Roermond Door dr. Hulst uit Leiden werd alhier op last der Roermondsche Justitie de gerechtelijke sectie ver richt op het lijkje van het 3 jarig kindje Reintjes, dat verleden week onder de kar van den landbouwers knecht M. den dood vond. Tegen M. zal een strafvervolging worden ingesteld. Duivensport. Uitslag wedvlucht met oude duiven op Solré (186.11 K.M.) van de Post- duivenvereeniging „De Eendracht', op Maandag 1 April. Gelost 8 uur' Aankomst eerste duif 11.9.16. Ie prijs met duivenmanden konings poule, P. Strijbosch. 2e en 10e H. Strijbosch-Tonen. 3e, 6e, 8e en 9e J. Dinjens. 4e en 5e J. Strijbosch. 7e Gebr. Spee. Overduif L. Coopmans, LUXOR-THEATER. Heden-, morgen- en Maandag avond wordt in het Luxor theater alhier vertoond de film „Een Vorstelijk Avontuur" met Viktor de Kowa, Hilde Weiss ner^ Heinz Rühmann, Paul Henckels, Theo Lingen etc. Regie: Gustav Gründgens, Muziek Theo Mackeben. INHOUD. Ergens in een grooten oceaan ligt het vergeten eilandje Sillorca, geregeerd door Groothertog Ramon I, die voortdurend geplaagd wordt door de vele schuldeischers, waarvan de voornaamste zijnCon- chlta, die het paleis van levens middelen voorziet en Mircovich, een financier uit Parijs, die groote credieten aan het hertogdom verstrekt heeft. Het is de laatste van de maand: Ramon Paqueno, zijn minister, kunnen de rekeningen en salarissen niet betalen en besluiten, een bezoek te brengen aan Mircovich in Parijs. Gedurende hun afwezigheid begint op het eiland Sillorca een groote revolutie en Conchita wordt tot presidente der nieuwgevestigde repu- bliek benoemd. Intusschen zijn Ramon en Paqueno in Patijs aangekomen. De laatste brengt een bezoek aan Mircovich en weet hem over te halen, met hem naar den Groothertog te gaan. Ramon heeft kennis gemaakt met Diana, de dochter van een Russischen Grootvorst, doch denkt dat zij een gewoon meisje iszij van haar kant denkt, dat de jongen een arme student uit Sillorca is. Bij het hek van het park, tegenover het hotel nemen zij afscheid en worden gezien door Mircovich, die de Grootvorstin her kent en, denkend dat een verloving spoedig bekend gemaakt zal worden, gaarne bereid is nieuwe credieten te verstrekken. Nadat Mircovich ver trokken is, krijgen Ramon en Paqueno de avondbladen in handen en lezen van de revolutie, die ia hun vader land uitgebroken is. Ramon schrijft een brief aan Diana en vertrekt onmiddellijk met zijn minister terug naar huis. Diana, die door haar vader ge dwongen wordt, haar hart en hand aan een onbenulligen, doch invloed rijken aristrocraat te geven, vertrekt na ontvangst van Ramons brief eveneens naar Sillorca. Zoodra de Grootvorst bemerkt, dat zijn dochter vertrokken is en in haar kamer de brief vindt, stelt hij zich in verbinding met het detective bureau „Argus", waar evenwel niemand als de jongste bediende aanwezig is, Pelotard, die opdracht ontvangt, zoo spoedig mogelijk naar Sillorca te vertrekken om een huwe lijk tusschen Ramon en Diana te verhinderen. De verbinding met Sil lorca is verbroken en in de haven plaats Hermosa ligt slechts één zeil schip, dat de overtocht wil wagen. Door een samenloop van omstandig heden komen Ramon, Paqueno, Pelotard en Diana aan boord van dit ééae schip, waar Diana, die in verband met de uitgeloofde belooning door de politie van heel Frankrijk gezocht wordt, Pelotard weet over te halen, haar als zijn vrouw mee te nemen. Dit is de oorzaak dat tusschen Ramon en Diana een misverstand ontstaat, temeer, waar zij uit gezegden van de anderen meent te moeten opmaken, dat ook Ramon getrouwd is. Op het eiland aangekomen, gaan Ramon en Paquento direct aan land, doch worden door de opstandelin gen gevangen genomen. Met behulp ven de matrozen weet Diana hen evenwel te bevrijden en tevens de de revolutie te onderdrukken, waarna alle misverstanden uit den weg jeruimd zijn en de beide een geluk- cig paar vormen, dat van Pelotard de zegen ontvangt. Hejjde en Veulen krygen electriscli licht. Naar we thans van meer bevoegde zijde vernemen staat het thans defi nitief vast, dat de beide gehuchten Heijde en Veulen van electrisch licht worden voorzien. Dit bericht werd door de bewoners met vreugde ontvangen. Nog dezen zomer zal men een aanvang mee de werkzaamheden maken. OOSTRUM. Voor rekening van den Heer R. Lemmens, Directeur der Stoomzuivelfabriek te Oostrum, werd door architect J. Magis uit Helmond aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis met slagerij te Oostrum. Ingeschreven werd als volgt L. Maassen, Venray f 8420 Th. Vissers, Wanssum f 7800 Chr. Reynders, Wanssum f 7700 J, Linskens, Blitterswijk f 7700 Th. Kersten, Overloon f 7695 Fr. Verstralen, Blitterswijk f 7645 L. Coppus en Zn., Horst f 7630 L. de Bijl, Deurne f 7600 Th- Claessens. Venray f 7598 Gebr. Spee, Venray f "444 J. Oudenhoven, Venray f 7250 J. Houwen, Oirlo f 7200 H. Oudenhoven, Venray f 7180 H. Maas, Blitterswijk f 7175 G. Verstralen, Venray f 7150 Th. Maassen, Venray f 7092 Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. Steunt Nederlandsch Fabrikaat. Blijkens eene advertentie in dit blad, verkoopt de firma Gebr. Lu- cassen te Leunen, thans kolenfor- nuizen van Nederlandsch fabrikaat Tot voor enkele jaren waren wij voor dit artikel aangewezen op bet buitenland; dit is thans veranderd. Onze nationale nijverheid heeft zich ook hierin snel aangepast. De N.V. Pelgrim te Gaanderen (G) vervaardigt in hare fabrieken aldaar een kolenfornuis, dat beslist beter trekt en zuiniger brandt dan de buitenlandsche producten. Fraaie afwerking, moderne email- les en decors en volledige fabrieks- garantie maken het koopen van een Pelgrim fornuis tot een genot. De prijs valt u mee. Nederlanders let op uw saek Koopt Nederlandsche fornuizen. U bestrijdt de werkeloosheid in eigen land; helpt uw landgenooten aan arbeid 1 De firma Gebr. Lucassen te Leu nen, verstrekt u gaarne alle ge- wenschte inlichtingen. Veemarkt te Horst. Ondanks minder gunstig weer was deze Aprilmarkt druk bezocht. Er waren bezoekers uit geheel Noord- Limburg. Uit Horst en Sevenum kwam natuurlijk het grootste gedee- te der vee-aanvoeren. De andere omliggende plaatsen brachten echter ook nog veel stuks vee aan. Men kan de directe qroei dezer veemarkt het best constateeren, wanneer men acht geeft op de ver schillende herkomstplaatsen der aan gevoerde dieren. In verband hiermee ziet men tel- kêns meerdere verkoopers en of koopers uit dezelfde plaatsen. Een bewijs temeer, dat allen deze Horster veemarkt gaan respecteeren en er in eigen kring reclame voor maken. Zij gaan inzien, dat een veemarkt midden in dit centrum, voor alle. geïnteresseerde bij deze bedrijven, gemakkelijk is niet alleen, doch ook voordeel brengend. De handel was over het geheel gesproken niet slecht. Er werd veel verkocht, hoewel de prijzen bij het rundvee niet hooger waren. Vooral naar allerbeste kwaliteit weivee was zeer veel vraag. Koopers hiervoor kwamen hoofdzakelijk uit Midden Limburg en Noordbrabant. Biggen waren er minder aange voerd. Dit hield wel verband met de booger wordende prijzen. Slachtkalveren waren er meer aan gevoerd, die allen verkocht werden. De nieuwste afdeeling, n.l. de fok- varkens, trok weer de grootste be langstelling. Eenige prachtige zeugjes werden tegen goede prijzen verhan deld. Naar mooi soortige zeugjes was veel vraag. Prijzen: Rundvee, aanvoer 125 stuks, dragend vee f 125—200. Vet vee, vaarzen 2628 ct. per kg. levend, koeien 2023 per pond ge slacht. Weivee f 60—120. Biggen aanvoer 104 stuks f 12— 14. Kalveren aanvoer 6 stuks; fok- varkens 9 stuks. Nieuwe smokkelwaar in trek. Zaterdagnacht stootte rijks- en gemeentepolitie van Nedetweert op een groep smokkelaars, onder Keipen. De smokkelaars wisten het hazen pad te kiezen met achterlating van fietsen en smokkelwaar, weke laatste bestond uit 200 K.G. suiker en 100 K.G. margarine, belde producten van Belgisch fabrikaat, welke door de politiemannen voor goeden buit ver- daard werden. In den laatsten tijd is er weer een nieuw smokkelobject bijgekomen, waaraan blijkbaar flink verdiend wordt en waarmee men de Neder landsche wil volstoppen. Op suiker en marqarine alleen kunnen wij niet leven, dat begrijpen onze Belgische broeders ook en daarom leveren ze ons thans het artikel spek bij massa's. Het spek n.l. kost in België niet meer dan 3, thans na de devaluatie wellicht slechts 4 frank per kilo. Een groot verschil tegen hier, waar de prijs 60 cent bedraagt. Geen wonder dan ook, dat het aanbod uit België zoo groot is. AARDAPPELVERVOER VRIJ. Heffiag by de bron. In de Staatscourant van Maandag is opgenomen een beschikking van den minister van Economische Za ken, waarbij de ensis-akkerbouwbe- scbikking 1934 III wordt gewijzigd. Om tegemoet te komen aan ver schillende bezwaren, zal het vervoer van aardappelen voortaan vrij zijn. De kosten van de vervoer-vergun ning zullen vervangen worden door een heffing bij de bron. Er zal aan de verbouwers van aardappelen een uitpootkaart worden uitgereikt, waarvoor een bedrag aan het landbouw-crisisfonds betaald moet worden. Dit bedrag is vastge steld op 30 gulden per H.A. opper vlakte, toegewezen voor de teelt van aardappelen, andere dan die, welke geteeld worden met bestem ming om te worden geleverd aan aardappelmeelfabrieken ter verwer king tot aardappelmeel. Dit bedrag is berekend ten aan< zien van telers, aan wie een opper vlakte van niet meer dan 50 aren is toegewezen over de toegewezen oppervlakte, voor zoover die grooter is dan 10 uren en ten aanzien van telers aan wie een oppervlakte van meer dan 50 aren is toegewezen over de toegewezen oppervlakte, voor zoover deze grooter is dan 5 aren. De oppervlakte, welke in totaal voor het telen van aardappelen kan worden bestemd, bedraagt voor wat het oogstjaar 1935 betreft 100.000 H.A. De vervoerheffing ten aanzien van aardappelen oogst 1934 blijft gelden. Het einde van deze tijdruimte zal nader worden bekend gemaakt. Het vervoeren van vroege aard appelen is nu reeds vrijgesteld. Goedkoope melk in het brood. Aan de bakkers is medegedeeld, dat zij in de gelegenheid zullen wor den gesteld de melk welke in brood wordt gebakken tegen industrie-, d.w.z. lageren prijs te betrekken. Onmiddellijk hebben ter bevorde ring van het gebruik van melkbrood te Amersfoort de bakkers-organisaties stappen gedaan teneinde deze melk prijs-verlaging in den vorm van een broodprijs-verlaging aan het publiek ten goede te laten komen. Met ingang van 1 April is de prijs van het melkbrood dan ook met 2 ets. verlaagd. Haring voor steuntrekkend on. Binnenkort zal worden overgegaan tot de distributie van pekelharing aan steuntrekkenden en armlastigen. Deze distributie zal plaats hebben via de gemeenten. Het ligt in de' bedoeling de haring beschikbaar te stellen tegen een prijs van 10 cent per 8 stuks, met dien verstande, dat aan één gezin maximum 8 haringen per week worden verstrekt. Doove man door een auto gedood. Te Helmond is op den Deurne- schen Dijk de 63-jarige J. van Berlo, woonachtig te Helmond, door een personenauto, bestuurd door de heer E. M. K. uit Deurne, overreden en op slag gedood. Van B. is eenigszins doof en heeft de auto niet bemerkt. Zijn stoffelijk overschot is naar het St. Antonius- ziekenhuls overgebracht. Vermoedelijk treft den besstuurder dan ook geen schuld. Een honderdjarige. Zaterdag vierde de heer G. Jochems te Spik Maasniel zijn lOOsfen ver jaardag. Heel het dorp prijkte in feestkleed. Tarwc-schiebers in het groot. Zooals we onlangs meldden, is in het land van Kleef door verschillende handelaren en grensbewoners mis bruik gemaakt van den in- en uit voer van granen, waarop uitvoer- premles werden geschonken. Deze Schieberei in het groot werd dezer dagen behandeld voor de Rechtbank te Kleef. De Officier van Justitie hield een scherp requisitoir tegen de verdachten en eischte ge vangenisstraffen van één tot drie jaar en geldboeten van meerdere honderd duizenden Marken. Tegen alle verdachten is in totaal 40 jaar gevangenisstraf en ongeveer 40 mjllioen Mark boete geëischt. De verwachting is, dat er van deze eischen weinig zal afgaan. Tcrugloopende pryzen op de intern, eiermarkt. De toestand der internationale eiermarkt is in het algemeen zwak, schrijft de Bedrijfspluimveehouder". De voortdurend stijgende aanvoeren doen de prijzen dalen, daar de vraag hoezeer zij moge zijn toegenomen, toch te zwak blijft. In Duitschland zijn. volgens de Telegr., geen noemenswaardige ver anderingen 'ingetreden. De handel ondervindt sterke con currentie van de waren, die door den producent zelve naar de stad worden gebracht. Men rekent er op, dat, zoodra de handel van zijn dure voorraden zal zijn verlost, de afzet zich zal uitbreiden. Denemarken is er niet aan ont komen een sterke reductie der prijzen te moeten aanvaarden als gevolg van een sterke toeneming der voort brenging. Men rekent er nu mee, dat de laagste stand der prijzen voor dit seizoen is bereikt. In Zweden vonden ruime aan voeren een slechts middelmatige vraag. België had een rustige markt, waarop de prijzen nog iets terug liepen. De aanvoeren stijgen nog voortdurend, zoodat het de vraag wordt, of de aankomende hoeveel heden geheel kunnen worden ge plaatst. Eerst wanneer 't inkalken een aanvang neemt is te rekenen op een stabiele markt. Ook Zwitserland had van binnen- en buitenland grootere aanvoeren dan tot dusver. De vraag blijft daarentegen maar zwak. Dat had uiteraard een verderen teruggang der prijzen tengevolge. Engeland heeft nu ook groote aanvoeren van eieren uit eigen land die daardoor ook in prijs zijn terug gegaan. Zulks werkte uiteraard terug op de importeieren, die eveneens een prijsdaling moesten aanvaarden. Door de lage prijs is er een ruimere afzet, toch kent men met nog eenige daling der prijzen, ook al ziju de aanroeren Diet overmatig groot. Van 17 April vindt in Duitsch land een eierweek plaats, die beoogt het gebruik van Duitsche eieren te bevorderen. Pers, radio, coöperaties, merkenbureaux, groot en kleinhandel werkten samen om de week te doen slagen. Sinds zeven jaren stijgt de pro ductie en de uitvoer van Australië voortdurend en wel zoo sterk, dat in de wintermaanden Australië de belangrijkste verzorger met eieren van Engeland is geworden. Het seizoen vangt aan in Augus tus en eindigt aanvang Maart. Het tweede Russische Kolchos- congres heeft besloteD, na er 7 dagen over te hebben gedebatteerd, dat in beperkt aantal de boeren weer eigen kippen mogen houden.v Bedreiging tegen het leven. De Adv. Gen. bij het Bossche Gerechtshof eischte Dinsdag tegen den arbeider A. W. J. te Beugen wegens bedreiging met zware mis handeling van A. M. J. baron van Hövell tot Westerflier door te Haps een jachtgeweer op hem te tichten, een gevangenisstraf van 8 maanden. Mr. Gerrits vroeg vrijspraak. De Rechtbank had verd. vrijgesproken. Klachten over ophaaldienst destructor te Deurne in den raad Fransen noemt den ophaaldienst vaD den destructor een groote snertzooi. Het is in Vlierden ge beurd, dat een boer een heelen dag moest staan wachten voordat de destructor-auto kwam. De Voorzitter zegt, dat de schuld niet bij den destructor ligt, doch bij de gemeente, welke een cadaver- huisje moet bouwen. Dit is echter vertraagd. Wijnen onderschrijft de klacht van Fransen geheel en al. De Voorzitter zegt, dat vertraging is ontstaan bij den bouw van het cadaverhuisje. Thans is besloten het op Vreekwijk te bouweD, waar dan alle afgekeurd vee van Deurne kan worden gebracht. Aan de boeren kan een kleine vergoeding voor het brengen worden betaald. Weth. v. Deursen zegt, dat bin nenkort een demonstratiewagentje voor 't ophalen van zwaar vee gereed zal komen. Men kan het dan op proef krijgen. Mechanisatie in de sigaren- industrie. Dinsdag was te Eindhoven, op uitnoodiging der burgemeesters van Eindhoven, Valkenswaard en Veld hoven en van de Kamer van Koop handel van O. Noord-Brabant een 28 tal Kamerleden op bezoek om zich op de hoogte te stellen van de mechanisatie in de sigarenindustrie, meldt de Eiodh, en Meijer. Crt. Om drca kwart over vier was het bezoek afgeloopen en vertrokken de Kamerleden weer via Eindhoven naar hun woonplaatsen. De gevolgen der devaluatie In het grensstadje Maeseyck was het een stormloop naar de winkels, die nog aan den ouden prijs ver kochten. Dat duurde niet lang, want spoedig werden de prijzen overal met 25 pet. verhoogd, zoowel bij de winkeliers als bij de bakkers, her bergiers en andere neringdoenden. Een wijnkoopman uit Frankrijk, die er zijn klanten bezocht, klaagde over het door hem geleden verlies Hij had in België nog vorderingen in Belgisch geld ten bedrage van 200.000 fres. Dat maakte voor hem een verlies van 50.000 fres. In het aanpalende Ophoven had het bestuur der zuivelinrichting te Weert 100 melkkannen besteld, legen 105 fres per stuk. Twee dagen later kwam het bericht binnen, dat dezelve betaalbaar waren in Hol- landsch geld. Zoo niet, dan met 25 pet. vermeerdering in gedeprecieerde Belgische munt. Diensvolgens werd de gedane be stelling opgezegd. Een verlies voor de zinkfabriek van Budel, die toch reeds werken met verlies en op het stil liggen staan. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 2.250.000 eieren. Groote eieren van f 1.45 tot f 3.30 Kleine eieren van f tot f Eendeneieren van f 2.tot f 2.80 Ganseieren van f tot f - ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa3 de aan voer 6.500.000 eieren. Kippeneieren van f 1.45 tot f 3.30 Eendeneieren van f 2.— tot f 2.80 Overloonsche weg 9, Venray alle soorten in voorraad. Reparatiewerkplaats. Massief eiken Ledikanten, Geschilderde Ledikanten f 8, 9, 12 IJzeren Ledikanten met matras, KINDERLEDIKANTEN f 6.62, 7.40, 8 Staaldraad en Aupings Matrassen OIRSCHOTSGHE STOELEN f 1.87 LOOPREKKEN f 2.60, 3.00 3 30 Kinderstoelen, Rietstoelen, Wiegen f 2 3.— 5.— en hooger Keukentafels f 6,86 1010. RUSTFAUTEUILS f 8.09 9.00 Schoolstraat 5-7 Magazijn Sint Oda KARPETTEN EN KLEEDJES ,HOLTAP"-Karpetten Gordijnen, Chinamatten, Japan- en Coeosmatten, Ruige matten, Rubber Closelmatten Kapstokkleeden Divankleeden, Tafelkleeden, Kam er vachten Voetzakken Bedveeren dubbel gestoomd en gezuiverd in prima betrouwbare kwaliteiten. Kapok, Zeegras, Alpengras, Wolvlokken. Prima 2persoons 3deelig MATRAS zwaar gevuld met prima vetvrije wolvlokken metb.b. schuine peluw f 13.72, 16 68 Kapok Matrassen f 20.— 22.— Zeegras- en Alpengrasmatrassen Kinderbedjes enz. DEKENS ZUIVER WOLLEN DEKENS Prima Gewatteerde Dekens Moltonnen Dekens Warme Wollen Lakens Ruslo Matrassen de ideale ligging 1 Door lage bedrijfskosten naar den lagen verkoopsprijs prima zwaar Kastpapier rood, wit, groen, blauw, aan rollen en in verschillende dessins Firma v. d. Munckhof

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8