PURÖL Provinciaal Nieuws PjinlijkC. Kloven Gemengde Berichten. Adverfentiën Verkoop Afbraak. Notaris Pluymaekers BOUWLAND Notaris Pluymaekers Huis, bouwland en inboedel. Notaris Pluymaekers Houtverkoop. Zaterdag 9 Maart 1935, No. Mijnheer »Degroote Vasten." We zullen deze week eens niet allereerst denken aan wetsontwerpen, crisis, moties, protestvergaderingen, steun en verkiezingen en meer van die actualiteiten. We zijn deze week een periode ingetreden, die van ons allen vraagt het richten van onze gedachten op wat anders dan uitsluitend onze materiëele zorgen en belangen. In een Haagsch parochieblad troffen we een fijn schetsje aan, dat aan dit thema is gewijd en waaruit we ook gaarne onze lezers een lesje willen laten trekken. Hier volgt het: „Daar staat iemand voor de deur en belt aan. We doen maar niet zoo aanstonds open, er komt tegenwoor dig zoo veel raar volk aan de deur, dat men van zelf voorzichtig wordt. We gluren door het raampje en we bemerken een mijnbeer, die ons lichtelijk bekend voorkomt hij ziet er fatsoeniijk uit, al zit hij wat sjofel in dekleeren; neen, hij heeft geen stofzuiger bij zich misschien iemand voor een levensverzekering lieve Hemel, het zal toch niemand van de belasting zijn Onder de hand heeft hij voor de tweede maal gebeldl Aarzelend en voorzichtig doen we de deur op een kier open Wat blieft U mijnheer Och, juffrouw, kan ik niet even binnenkomen ik heb een zaak van belang met U te bespreken. Wie is U, mijnheer, hoe is uw naam Ik ben „de groote Vasten." Wel, nu weel ik, dat ik U meer gezien hebkom binnen, gaat U zitten. Graag, juffrouw, het doet mij goed vriendelijk ontvangen te worden. Hiernaast werd de deur voor mijn neus toegegooid. Hier boven werd in eens het heele huis gezin ziek en belde den dokter op. Elders tracht men mij met een zoet lijntje de deur uit te krijgen of men probeert het met mij op een accoordje te gooien of men scheldt mij de huid vol. Als ze toch maar begrepen, dat ik ze alleen maar goed wil doen, als ze alleen mijn attesten maar wilden wilden inzien met dankbetuigingen en aanbevelingen van zoovelen. die aan mij hun behoud te danken hebben 1 En mijn behandeling kost niets, integendeel, het spaart geld 1 Ja, maar Mijnheer de groote Vasten, dat mag nu allemaal waar zijn voor zieken, maar ik ben zoo gezond als een visch 1 Och, beste juffrouw, de ergste zieken zijn zij, die meenen gezond te zijn. Geloof me, we hebben allen op z'n tijd een kleine behandeling broodnoodig. Zeg me eens eerlijk, gevoelt U zich af en toe niet gedrukt en nerveus, neerslachtig en onvoldaan zijn er geen dagen, dat het verrichten van uw dagelijksche bezigheden U zwaar valt. dat de wereld U zoo grauw voorkomt, dat U het land hebt aan alles en allen, ook aan U zelf? U knikt van ja; welnu, wilt U weer heelemaal „fit" worden, volg dan gedurende veertig dagen mijn voorschriften ze komen hier op n^er: U voelt zich volkomen gezond, zooals U al zeide, welnu, begin dan met wat minder te eten in dien tijd, Ga niet zooveel uit, als U gewoon bent. Ge zult dan tevens meer tijd hebben om eens wat stichtende lectuur te verorberen. Ga een keer meer te biechten en te Communie ga geregeld naar de meditatie, bereid U voor tot een waardige en vruchtbare Paasch-Communie. Ik garandeer U, dat U zich met Paschen een ander en beter mensch zult voelen. Mijnheer de groote Vasten, ik dank U voor uw advies. Ik zal er beslist met mijn man over spreken, want die heeft het nog meer noodig dan ik, We zullen samen uw voorschriften opvolgen, dat beloof ik U. Vergeef me nog één vraag, U weet, wij, vrouwen, zijn nieuwsgierig: van wie komt U eigenlijk, wie stuurt U? Wel, juffrouw, nu U het vraagt (ik weet dat U kunt zwijgen) wil ik U wel strikt vertrouwelijk zeggen: ik kom van O.L. Heer, van onze Moeder de H. Kerk." De Groote Vasten staat voor de deur en belt. Maak gauw dedeur open, ontvang hem vriendelijk, luister naar hem met aandacht en doe wat hij zegt. maal weer tot volle tevredenheid, Aangevoerd werden 104 stuks rund vee en 152 stuks biggen. Om te beginnen was de aanvoer kalveren en fokvarkens voldoende te noemen. De beide laatste categorlën trokken de hoofdzakelijke interresse tot zich. Wat hiervan verkocht werd leverde goede prijzen op. Prijzen': Dragend vee, ondanks mindere prijzen vlotte handel f 130 tot f 190. Vet vee idem, koeien 22 tot 24 cent, vaarzen 27 tot 29 cent per Kg. levend. Biggenvlugge handel, hoogere prijzen f 10 tot f 14 per stuk. Oneerlijke penningmeester. Woensdagmiddag is te Tegelen gearresteerd, de 30-jarige F. G., die verdacht wordt van het plegen van fraude in zijn functie van penning meester der plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Transportarbeiders bond. Door het plaatsen van valsche handteekeningeo van leden der or ganisatie heeft bij weten te bereiken dat hij wekelijks van den bond een bedrag toegezonden kreeg, zooge naamd voor „werkelooze leden", die zich echter niet als werkeloos hadden opgegeven. Deze bedragen eigende hij zich dan toe. Het bedrag, dat de man door deze valschheid in geschrifte heeft verduisterd, is oageveer f 800 groot. Verdachte is ter beschikking van de justitie gesteld. Rundvee en Yarkensmarkt te Horst. Totale aanvoer 2G2 stuks. De belangstelling voor de Horster maandmarkten in geheel Limburg en Noord-Brabant groeit zienderoogen. Ditmaal viel de marktdatum, Vasten avond-Maandag, uiteraard buiten gewoon gunstig. Er waren dan ook op en rondom het marktterrein naar schatting minstens 1500 personen. De vee-aanvoer stemde ook dit HET RISICO VAN DEN SMOKKELAAR. Men schrijft uit Limburg aan de Msb. Trots verscherpte grensbewaking, weten de smokkelaars, die gewoonlijk goed met de plaatselijke toestanden op de hoogte zijn, nog altijd een plaatsje te viDden, waarlangs zij de grens kunnen passeeren. En dat lukt zeer dikwijs maar al te goed. Al is het ons niet mogelijk ver gelijkende cijfers te geven van het geen veilig over de grens komt en van hetgeen aangehouden kan wor den door de grensbewaking, toch staat het wel onomstootelijk vast, dat het eerste het laatste heel veel malen overtrett. Suiker en boter maken de gewone artikelen uit, daarnaast spiritualiën, die uit België naar ons land worden uitgedragen. Ook biggen schijnen den laatsten tijd een dankbaar smokkelobject te zijn. (We hoorden dat men de oor merken in België ook al kent.... en namaken kan.) Hier te lande is alles zoo duur, dat men België in ruil niet veel kan bieden. Slachtvee... is moeilijk, maar onze Belgische broeders staan bekend om hun voorliefde voor schapenbout en die wordt door onze en Belgische smokkelaars nog wel geëxporteerd. Voor eenige weken lazen we nog van een zeodiog van 40 schapen, die te Weert aan betaalde smokkelaars was toevertrouwd om over de grens te brengen, maar waarvan de (Belgische) eigenaar nooit een cent heeft gezien. De smokkelaars hadden de schaap jes op het droge en maakten van de opbrengst goeden sier. Dinsdagnacht reed een personen auto door een binnenweg van Weert naar België beladen met een 20-tal schapen, die opeengepakt in den wagen zaten. De wagen werd door de Belgische douane aangehouden en tegelijk de lading, waarvan enkele dieren gestikt bleken. De chauffeur wist te ontkomen. De rijksambtenaren aan het Neder- landsche grenskantoor „De Kempen" onder Weert hielden eeD wagen aan beladen met 500 K.G. Belgische suiker en een. partij doozen marga rine. Paard, wagen en lading vielen in handen van den fiscus en de be stuurder liep een verbaal op. Zoo gaat het iederen dag, dan wat meer, dan wat minder. En toch blijft de sluikhandel voor velen een kost winning. Auto botst tegen boom. Maandagnacht is de oliehandelaar M. uit Arcea op den rijksweg te Velden mei zijn luxe-auto tegen een boom opgereden. De bestuurder werd uit den wagen geslingerd en kwam twintig meter verder op een stuk land langs den weg terecht. Zwaar gewond werd het slacht offer gevonden en op medisch advies naar het R.K. ziekenhuis te Venlo vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend, de auto werd totaal vernieid. Veete met het mes uitgevochten. Dinsdagmiddag heeft de 24-jarige B.K. uit Venlo, den 36 jarigen P.W., meer bekend als „de Weerter" in de Maasstraat te Venlo met een brood mes in de borst gestoken en ernstig gewond. K. is gearresteerd en in het politiebureau te Venlo ingesloten. Reeds Maandagnacht was de in Venlo beruchte Weerter in een café a&a de Jodenstraat bezig ruzie te zoeken met K. Toen reeds heeft hij K., met wlen hij in veete leefde, met een broodmes gedreigd. Aange zien W. als een gevaarlijk vechters baas bekend staat, maakten de aan wezigen korte metten met hem en met behulp van een flink stuk hout werd W. naar buiten gewerkt, ter wijl hem het broodmes werd afgeno men. Het bleek, dat hij een slag met het stuk hout op zijn arm had gehad, waardoor deze gebroken was. Dins dagmorgen stelde W. zich voor deze verwonding onder medische behan deling. Onmiddelijk daaarna is hij op zoek gegaan om, zooals hij zich uitliet, met K. af te rekenen. Dinsdagmiddag ontmoetten de beide rivalen elkaar in de Maasstraat. W. kwam dreigend op K. af en maakte een handbewe ging naar den broekzak, als wilde hij 'n mes trekken. K. die deze be weging zag. was daarop voorbereid, want op hetzelfde moment stak hij W. het broodmes, dat hij hem in den voorbijen nacht had afgenomen in de rechter borststreek. W. die weldra door geweldig bloedverlies uitgeput raakte wist toch nog loo- pende het politiebureau te bereiken, waar hij aangifte deed van den aan slag. K. is naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht. Diefstal ra et braak. Tijdens de afwezigheid van den bewoner en profiteerende van de car Davalsdrukte in de binnenstad, heb ben onbekenden zich door middel van braak toegang verschaft tot de woning van V., gelegen aan de Pau- nasstraat te Maastricht, V. die geld voor anderen incas seert had nog al veel geld te zijnen huize. Een bedrag van f 1500 toebehoo- rende aaneen bouwvereeniging wordt vermist. Naar de onbekende daders wordt door de recherche een onderzoek ingesteld. verzacht en $eneesl men met 128-16 spoorwegen moeten gehandhaafd blij ven in die deelen van het land, waar het intensieve verkeer het beginsel van self-supporting benadert, maar dat de inkrimping van onrendabele lijnen ernstig moet worden overwogen. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon over de maand Februari. GEBOREN Huberdina J. J. Boulen, Maashees Maria A. Sijmons, Maashees Maria Th. E. Jacobs, Overloon Theodora W. M. Goemans, Overloon Anloon P. Bloemen, Overloon Anlonius H. Rongen, Overloon GEHUWD: M. Willem8, oud 60 jaar en J. M. Loglens, oud 61 jaar, beiden te Overloon. OVERLEDEN: J. G. Stevens, 77 jaar, wedn. van M. H. Thijssen, Maashees. Chr. Hoffman, oud 81 jaar, Overlocn. J. C. Hubbers, 77 jaar, weduwe van M. Tiesen, Maashees. Mislukte roofoverval. Aan de Kaakstraat te Woensel heeft een roofoverval plaats gehad in de woning van den bejaarden L, v. d. Weijden. Deze v. d. Weijden woont daar in 'u alleenstaande woning met twee zonen, van wie er een, die werkloos is, doorgaans thuis is, schrijft bet „Eind. Dagbl." Terwijl de werk- looze zoon naar de kerk was gegaan, hadden twee indringers van de gele genheid gebruik gemaakt om den alleen thuis zijnden grijsaard te over vallen. Een der bandieten greep den ouden man bij de keel eneischtedat hij zou zeggen, waar het geld lag. De andere indringer zou zich daarvan meester maken. Het oudje verzette zich echter zoo kordaat, dat hij zich wist los te rukken en de indringers met een stok te lijf ging Hij deelde hierbij harde klappen uit. Het twee tal nam daarop de vlucht. Een der indringers had getracht zich van het aanwezige geld meester te maken, doch dit lukte niet. Toen de zoon thuis kwam, vond hij zijn vader in overspannen toestand. De indringers zijn vermoedelijk geen onbekenden. Slachtoffer van den onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg aan den Zuidendijk te Dordrecht heeft een ongeluk plaats gehad, dat een bejaard man het leven heeft gekost. De 63-jarige wielrijder W. van der Stel uit Puttershoek bevond zich op deD overweg, toen de trein uit de richting Lage Zwaluwe naderde, die te 12.02 uur aan het station te Dordrecht moest aankomen. De man werd door den trein gegrepen en ongeveer dertig meter meegesleurd. Toen de trein tot stilstand was ge bracht. snelden omwonenden te hulp, terwijl een trein, die even later uit Dordrecht naderde, werd opgehouden, omdat men wilde nagaan, of zich daarin wellicht een dokter bevond. Dit was echter niet het geval, doch weldra arriveerden politie en medische hulp. Het bleek toen echter, dat van der Stel onmiddellijk gedood moet zijn. Het deerlijk verminkte lijk is naar Puttershoek overgebracht. Het deerlijk verminkte lijk is naar Putters hoek overgebracht. Het rijwiel was geheel vernield. Het uitzicht ter plaatse is vrij goed. Terugloopende Spoorwegont- vangsten. Nu de definitieve ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen over No vember 1934 bekend zijn 8.4 mil- lioen tegen 9.2 millioen in» November 1933 blijkt, dat de ontvangsten over de maanden Januari tot en met November van het vorig jaar hebben bedragen 103.9 millioen tegen 111.7 millioen in hetzelfde tijdvak van 1933. Over die periode is de achterstand dus al een kleine 8 millioen. Het spoorwegvraagstuk wordt een kluif voor den nieuwen minister van Waterstaat. Als zoodanig wordt be noemd Jhr. ir. van Lidth de Jeude. Deze is er wel vroeg bij geweest, om zijn standpunt uiteen te zetten ten opzichte van verschillende vraagstuk ken. Over het spoorwegtekort zeide hij principieel te meenen, dat de te VENRAY zal óp Maandag 11 Maart 1935 vm. half 12, ter plaatse aan de Kruisstraat, publiek tegen contant geld verkoopen De afbraak van het huis be woond geweest door den heer J Folbers, als deuren, ramen, ko peren pomp, steenen, pannen, brandhout enz. OPENBARE VERKOOP van te Smakt. te Venray zal op Dinsdag 12 Maart 1935 des nam. 3 uur in het café van de Wed. Michiels a. d. Busch, voor den heer W. Jennesken Venray Smakt, publiek verkoopen Gemeente Venray 1. Bouwland in het Smakter veld Sectie A 159-1 groot 1.65.00 H.A. 2. Bouwland in het Smakter veld Sectie A 1578 gedeeltelijk, groot circa 2 H.A. begrensd door wegen, Wed. V. Asselbergs en M. Bonants. Aanvaarding stoppelbloot 1935, betaling 1 October 1935 lasten vanaf 1 Januari 1936. Onmiddellijk- daarna voor den heer Alb. van Gerven, Gasstraat Perceel dennenbosch en ont- ginningsgrond Sectie A 1375, gr. I.45.20 H.A. beïend door den weg en de heeren Stappers, Tacken en Jan van Gerven. te VENRAY zal op Maandag 18 Maart 1935, voor de Erven Mart. Linders te VenrayHeide, publiek verkoopen A Nam. 2 uur ten woonhuize L no. 65, tegen contant geld, in boedel als kasten, stoelen, tafels, ledikanten, bedden, fornuis, ketels keukengerief enz. B Nam. half 4 in het café L. Willems, Nachtegaal Gemeente Venray. Huis, plaatselijk gemerkt L 65, met stal, erf, tuin, kippenkooien en bouwland Sectie D nos. 2794 en 2795 groot 1.20 H.A. Aanvaarding in eigen gebruik de tuin en circa 20 A. voorland direct, het huis 15 Mei en' het overige' stoppelbloot in 1935 in lasten vanaf 15 Mei 1935. Beta ling der kooppenningen 15 Juni 1935. De Gemeente Venray zal publiek bij opbod verkoopen onder de ge wone betalingsvoorwaarden op Woensdag 13 Maart a.s. om 2 uur namiddag in de Gemeente-bosschen aan den Endepoel ruim 100 slagen, als prachtige palen, op lengte gezaagd, gebrand en geteerd, paalhout, slieten, opleggers, brandhout en afvalhout. Degenen die hun vroegere koopen niet hebben betaald, zijn uitgesloten. Venray, 7 Maart 1935,

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6