Weekblad vóór VENRAY, HOEST en Omstreken. Adverteert ia dit Blad YQQRimiGSrfl ASPIRIN J MANUFACTUREN^ Y00RDEELIÖ5T/J Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Ambtenaren in de stad of op het platteland. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 2 Maart 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 9 iMANUFACTURENi BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVhRIENTIiiN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/, ct. bij abonnement lagere tarieven. BLIJKEN TOCH HET Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Wil weten niet of 't grootste gedeelte van tegeerings- en Kamer leden van huls uit stadsbewoners zijn en misschien daardoor geDeigd de meeniogen van de stadsmeoschen uit het rijk der „communis opinio te waneo (illusttcerende daarmee de misschien moeilijker te achtethaKn denkbeelden der „plattelanders maar treffend is toch het volgende «laas van een hoofdbestuurslid van een der grootste ambteoarenorgamsalies, dat wij hier zeer beknopt weergeven. Op een vraag of het Hoofdbestuur al wel voldoende aandacht had ge schonken aan de grove onblUt kheden die er aan het classificatiestelsel kleven, antwoordde het Hoofd bestuurslid Wij zijn altijd met alle kracht opgekomen tegen de class! ficatie. Ge weet hoe fel onze hoofd- adviseut het veroordeelt. Ge weet ook hoe magistraat Dr. Moller m de Staten-Generaal het stelsel als funest ontleedde, enz. Maar wij hebben hier den geweldigen tegen stand det groote steden. Van een stad als Amsterdam b.v. met zijn zeet groot ambtenarencorps, on! vingen wij nooit den minsten steun Hoe hebben b.v. de onderwijzers vóórdat zij ééae federatie vormden lu het Kahtolieke Onderwijzers Ver- bond niet moeten vechten tegen de prioriteitswaanzin der Amsterdammers ca die zich niet wilden aansluiten bij bun andere (minderwaardige '^Amsterdam' bovenaan, Amsterdam vooraan. het platteland van den tweeden of lagecen tang. Wij weren dat er vaste normen, vaste maatstaven gelden bi] de classificatie. Zou echter een Amsiet- damsch ambtenaar zooveel kosten méér moeten maken in zijn dagehjk_ schen doen dan een „plattelander (Loon naar behoefte). Of is zi]n arbeid zooveel gewichtiger of zooveel moeilijker ol zijn ijver zoovee giooter, dan die van een „plattelander (Loon naar prestatie). Het laatste zal wel niemand id algemeenheid bevestigend beantwoor Voor wat het eerste betreft mogeD wij hier enkele schrille feiten op sommen. die volle werkelijkheid en waarheid zijn. en waarvan de con dusie, die wij aan den lezer overlaten, een antwoord is op de vraag. Zoowel door ontginning als op andere wijzen zijn er in de Meijerij, de naburige Peel en andere streken van Noord Brabant - om ons tot deze provincie te bepalen de laatste halve eeuw talrijke agglome raties tot staad gekomen, die gemeentelijk en soms ook parochieel tot een ouder dorp moederdorp e— behooren. Indien we het leven "an verschei dene dezer moede.dorpen met Amsterdam zouden vergelijken, zou den we tot treffende resultaten komen, doch erger wordt het wanneer het leven in deze nieuwe centra wordt beschouwd. Behalve dat deze zooals alleB e—te lijden hebben door den druk der tijden, heeft bier de economisch slechte tijd nog extra kans tot tegen houden det expansie, die in maat schappelijk opzicht voor de betrok kenen gunstig zou werken. De overheid, overhelds- en publieke lichamen die in grootere plaatsen, ja ook in de oudere dorpen tientallen gemakken kwistig laten werken, durven de exploitatie als wij het zoo mogen noemen daar niet aan, of vragen er voor hooge tegemoet komende sommen van de zijde der bewoners. En deze raenschen, die zoo veelzijdig en veelledig door het veelkoppige monster der bezuiniging worden aangegrepen, worden nu tenminste zoover het ambtenaren en voor deze plaatsen vooral de daarmee gelijk te stellen onderwijzers zijn, nog extra getroffen, door hun een derde, wie weet, vierde en als het kon volgens de globale lijn, nóg lagere rangsplaats in het corps dezer Nederlandsche Staatsburgers toe te kennen. Met de volgende feiten zullen we besluiten De buisvrouw b.v. is er gewoonlijk aan vaste normen gebonden. Obstructie helpt niet veel daar in deze dorpen de behoorlijk volgens stand en levenswijze gebouwde en ingerichte huizen niet voor het grijpen zijn. Steller dezes betaalt f7.50 huis huur per week in een zeer klein dorp. En wie wil eruit om zelf een huls te bouwen Een collega op nog kleiner dorp bouwde zelf een huis hetwelk de bouwsom was pl.m. f 6000 verhoogd wegens het langs 5 K.M. onbegaan bare wegen vervoeren van grond stoffen hem met afschrijving (slijtage enz.) op f 8 a f 9 per week komt staan. In bedoeld dorp bevinden zich bijna geen middenstandszaken B.v. vleesch wordt op 9 K M. afstand betrokken en wordt per motor thuis gebracht. Ieder begrijpt, dat de prijs duurder is dan in 'n grootere plaats, Andere consumptie artikelen moeten vaak door derden in grootere, om liggende plaatsen worden gehaald wat ook niet gratis geschiedt. Ik merk op, dat geen enkele bus verbinding of vrachtautodienst het dorp aandoet wegens de slechte ver bindingswegen, Alle aangevoerde artikelen per trein, tram, A.T.O. enz. franco verzonden, moeten worden bijbetaald aan afhaalloon, (door boerenkar, enz-). Breekwaren onder vinden van dit vervoer gewoonlijk schade. En hoe gaat dit alles in Amster dam Heeft een Amsterdamsch ambtenaar deze zorgen en ongemak ken en geeft hij er één cent aan uii? Electriciteit is een artikel dat nog in verscheidene van deze kleine centra ontbreekt. Indien men toch goed licht (bijv. benzine of spiritus) wenscht is er behalve ongemak ea meerdere kosten ook weer de duurder aanvoer der grondstoffen. Niemaod zal voor een intellectueel zeker niet op een klein dorp een radio een over dreven luxe achten. Als er geen electriciteit is moeten echter accu's en anoden aangeschaft wórden, wat een extra uitgave van al gauw f 60 a f 70 is. En dan stelle men zich voor het vullen van die batterijen wanneer zij ontladen zijn 1 (Vervoer naar andere plaatseu), beroofd ge durende enkele dagen van radiogenot, wat niet altijd, doch soms wel een ongemak kan zijn. Degenen, die kerkelijk en gemeen telijk op nabij liggende dorpen zijn aangewezen, zien zich genoodzaakt zich met vrouw en kinderen erheen te 'aten vervoeren (tarief op zand wegen is gewoonlijk duurder Sommigen die een eigen oude Ford hebben aangeschaft, moeten op alles bezuinigen om aan de verplich tingen (de belasting zegt: voor zijn genoegen rijdt die ambtenaar auto te kunnen voldoen. Motor en auto zijn hier van noode waar in de stad even een bus of electrische wordt gevat Om zich van kleeding en huis houdelijke zaken te voorzien moeten taxi's worden besteld die. naar dichts bijgelegen bus- of tramhalte rijden die weer het vervoer naar de stad doorzetten, waar dan tevens van alles wordt meegebracht, weer niet omdat het in de stad zooveel duur der, maar bij ruime keus zooveel goedkooper is dan op dichterbij ge legen groote dorpen. Brengt het verkeer dus groote uitgaven mede, het postverkeer is ook allertreurigst. Eéamaal per dag komt de bode die tevens de bus licht. Een antwoord op correspon dentie is niet mogelijk dan bij de derde gelegenheid van verzending per posttrein (dus vertrek's anderen daags). Ook bij de meest spoed- eischende gevallen gaan er twee verzendingen van het naastbij gelegen kantoor (op 4, 5 soms 7 K.M. afstand) weg, alvorens het antwoord meegaat. Wenschelijk is dus een aparte bode, dje door de menschen gezamenlijk wordt gesalarieerd en 's avonds de post afhaalt en zaken afhandeldt, om één verzending te kunnen bekorten. Alweer extra uit gaven, waar een stedeling niet aan denkt. Hierbij moet opgemerkt, dat bij slecht weer, onweer enz. ook deze gelegenheid moet vervallen, temeer daar dorpskantoren, 's avonds slechts één of hoogstens lijt uur geopend zijn. Een telefoonverbinding is op die kleine parochies absoluut noodig (geneesheer vaak op 7 a 15 K.M. afstand verwijderd). Bovengenoemde collega betaalt als abonné ongeveer f 65 per jaar. En in de stad En wie heeft ze méér noodig 1 De huisdokter moet voor auto-en motorkosten, tijdverlies, enz,, alleen dus wegens den afstand, meer dan het dubbele honorarium rekenen, volgens zijn eigen getuigenis in Jan. 1935, gegeven. Er kunnen in die plaatsen telefoon poststations worden gevestigd indien de bewoners zelf de hooge ondernemingskosten betalen. (Wegens te gering verkeer neemt vooral tegenwoordig, de P.T.T.-dienst geen risico 1) Bij Express-brieven, telegram men enz. wordt een toeslag van 50 ct, tot f 1.geëischt 1 Wij zouden zoo door kunnen gaan: het eenige wat zoo'n dorps bewoner niet hoeft te doen is ge durende geruimen tijd groenten aan te koopen. Doch voordeeliger is het deze io de stad te betrekken, dan ze zelf te telen tegenwoordig. En sinaasappels en bananen groeien ook op de Brabantsche dorpen niet. In de stad zijn deze weer goedkoo per dan in de dorpen 1 Wij spraken nog niet van de .vele andere gemakkeD: ter ontwik keling, ontspanning enz., die een dorpsbewoner moet misseD, ofwel tegen hooge vervoerkosten in de stad kan machtig worden. Bekend is, dat het voortgezet onderwijs der kinderen (internaten) voor een dorps ambtenaar direct heel veel duurder is dan in de stad. En de belastingen Heel toevallig vertrok boven genoemde collega eenige jaren terug van een tweede klas standplaats naar een derde. En automatisch ging ook zijn belastingbiljet met een flinken ruk de hoogte in, ofschoon zijn inkomsten geiijk bleven. Wij gelooven, dat commentaar overbodig is. o— In den Haag is men zeker op de hoogte van deze zaken. Ui voerig lichtte nog pas een schoolhoofd deze misstanden den Minister van On derwijs, Z.Exc. Marchant toe, met verzoek tot verhooging van klasse of toelage. De Minister erkende blijkbaar in zijn antwoord schrijven, dat hoogere uitgaven hier uit de ligging der standplaats voortvloeien, doch veegde er tevens een eokel zinnetje aan toeaan het verzoek kan niet worden voldaan. Waarom? dat stonder niet bij I Waaneer we bij dit relaas nog toevoegen het vermelden van 't feit, dat een dorpsambtenaar en school meester vaak nog heel wat meer voor zijn omgeving is, dan wat de Staat van hem eischt (werk waar een stedeling niet aan denkt of hoeft te denken 1) dan kunnen we, zoowel met de stelling: „loon naar behoefte', als „loon naar prestatie" voor oogen, de conclusie over de rechtvaard.gheid van de classificatie (en herclassificatie zooals die in onze vrije maatschappij door enkele „minderheden'' wordt gedragen, gerust aan den lezer overlaten. (De Zuidwillemsvaart) NAAR DEN OORLOG Het is thans wel gebleken, dat de onderhandelingen tusschen Italië en Abessinië niet zoo'n gunstig verloop hebben als dat eerst werd aange nomen. Juist omdat we over het verloop dier onderhandelingen zoo weinig vernemen en de Italiaansche regeering met groote vastberadenheid troepen en oorlogsmateriaal naar Afrika blijft verschepen, zouden we geneigd zijn om te concludeeren, dat middels die onderhandelingen de vrede niet wordt gezocht, maar in Rome eigen lijk al lang tot den oorlog is beslo ten, teneinde zich in Afrika van de gewenschte expansiemogelijkheden te verzekeren, We hopen, dat we het mis heb ben, want we zijn er nog steeds van overtuigd, dat een oorlog van Italië tegen Abessinië ook een ernstige bedreiging van den vrede in Europe beteekent. PARAGAY UIT DEN VOLKENBOND. We geven tenslotte weinig of niets om alle pacten en overeenkomsten welke ooit ter verzekering van den vrede zijn gesloten; als het eigenbe lang dat vordert, houdt geen enkele mogendheid zich aan een papieren belofte of contract. Dat Iaat Paragay op het oogenblik weer zieD. De regeeriog van dit land zegde het lidmaatschap van den Volkenbond op, omdat ze door deze in het ongelijk was gesteld terzake de niet-beëlndiging van den strijd met Bolivia om den Gran Chaco en het afwijzen van arbitrage. Staten onttrekken zich aan inter nationale verplichtingen, zoo gauw nationale belangen zulks voordeeliger maken. HET RUSSISCHE SPEL de internationale politiek ooder- s:reept deze beweging. Toen Duitsch- land nog goede maatjes was met de bolsjewiki, werd gezamenlijk tegen den Volkenbond geageerd, maar nu de Duitschers zich hebben verstaan met Polen en zich van Moskou hebben afgewend, traden de Russen toe tot den Volkenbond en prijst de regeering te Moskou de Fran- schen om* hun anti Duitsche politiek. De Russen hebben de Engel,ehe regeeting zélfs ongelegenheid gebracht door haat officieel uit e uoodlgen om haat minister van buit. Zaken. Sit John Simon, die met zijn staf naar Berlijn gaat om er te on detbandelen ovet de Fransch Engel sche voorstellen voor 'n toenadering van Duitschland lot de vroegere tegenstandeis uit den oorlog, na de besprekingen te Berlijn door te zenden naar Moskou. Neemt de Engelsche regeering die utuoodiglng aan. dan wekt ze wan- tióuwen in Berlijn; wijst ze de uit noodlging af. dan ontstemt ze de Fransche regeering. die haat inter nationale politiek thans heeft geba seerd op een samenwerking met Rusland. HITLER'S STANDPUNT De FranschEngelsche toenade ringspogingen tot Duitschland loopen nog weinig gesmeerd. Ter herdenktog van t feit. dat het 15 jaar geleden was, dat Hitler voor het eerst zijn program ont vouwde in Müochen, hield de Duitsche Rijksleider een groote rede in dezelfde stad. waarin hij tegen over het buitenland verzekerde, dat zijn neen een neen, maar zijn ja een ja beteckeöde. En „ja" zou hij nooit zeggen, nergens op, voor aan Duitschland het recht van bewapening zou zijn toegekend, verklaarde hij. Eerst moet Hilter dus kanonnen hebben en dan krijgen de vroegere tegenstanders van hém eenhaad. de oostenrijksche regeering vlotter met het geven van de haDd. De bondskanselier Schusschnlgg en de min van Buit. ZakeD. Berger Waldenegg. zijn zelfs opzettelij.'. naar Parijs en Londen gereisd om daar handjes te gaan uitdeelen. Wat ze in die handjes kregen toegestopt, ver melden de officieele communique s niet. Het schijnt, dat de Oostenrijk sche regeeting nog steeds zoekende is naar nog weer nieuwe waarborgen voor een zelfstandig voortbestaan van 't land. bij voorkeur als een monarchie onder Otto von Habsburg. maar tegen vervuiling van dezen laatsten wensch blijven zoowel de Kleine Entente als de regeeting te Londen en Parijs zich verzetten Enfin, zoo heeft Schusschmg diep vetzucht, na zijn Dieuwste ontgooche ling deze kwestie is ook nog niet 3C De'Nationaal Socialistische organi saties van Oostenrijk hebben zich ontbonden en opneming in het Vaderlandse!» Front verzocht. De regeering zou er over verheugd kunneD 2ijn, als ze niet moest vie"eD- dat het hiel een manoeuvre geldt, bedoeld om het Vaderlaodsche Front te ondermijnen. DE SAAR KWESTIE krijgt van de week volledig haar beslag. Gistermorgen om half tien had de overd acht plaats van het gebied aan Duitschland. De plechtigheid werd verricht door Aloissi, voorzitter van de Vol kenbondscommissie. voor besturing van het Saargebied. die de macht oveidroeg aan rijksminister Flick, die plechtig de Duitsche vlag heeft geheschen, daarmee het sela gevende voor uitbundige feesten in het baar- gebied. behoeft te genwoordig niemand meer te lijden. ucuit aJUifti telpt het product van vertrouwen. Crisis en verkiezingen. Journalistiek komt ons land meer en meer „in het teeken" der ver kiezingen te staan uit alle plaatsen des lands vloeien de berichten over de wijze, waarop de kiesverenigin gen zich hebben gekweten van hun taak om de candidatenlijsten samen te stellen, hetzij voor de Staten of voor den raad der gemeente. Voor zoover we een en ander kunnen overzien, is onze indruk, dat ten opzichte van de a.s. verkie zingen een zekere politieke onver schilligheid merkbaar is en dat deze in het bijzonder onder de arbeiders heerschende is. Er is speciaal in de kiesverenigingen van burgerlijke partijen weinig animo gebleken van arbeiderszijde om „eigen" candidaten naar voren te schuiven. Het schijnt, dat de aanpassingsnoodzaak van de laatste jaren dea indivldueelen poli- tieken ijver heeft geschaad. De massa heeft jaren lang in de overtuiging kunnen leven, dat de conjunctuur omhoog ging door de politieke machtsvormingthans leert ze inzien, dat geen politieke macht in staat is om een conjunctuur te beïnvloeden, maar dat deze uitsluitend wordt bepaald door de economische omstandigheden en verhoudingen. Daarmee is voor vele de „aardig heid" van de politiek af. OmlaagOmlaag Omlaag 1 Verder omlaag, Ia al. wat de crisisklok blijft slaan. De meeaten zien het fatale vao deze aanpassing naar-beneden wel in. maar t Is. ot niemand aan dien drang kan ont komen. Loonsverlagingen zullen blij ven leiden tot steeds verdergaande vermindering van de koopkracht en daarmee... tot weet nieuwe loons verlagingen. Mijnconflict verdaagd. De rijksbemiddelaar Mr. Aalberse is er In geslaagd om opschorting voor een maand te verkrijgen van de aangekondigde verslechteringen In het mijnbedrijf en hij schijnt intus schen de regeering te willen over tuigen van de noodzaak om zoo danige maatregelen te treffen, dat de exploitatie mogelijkheden der mijnen worden verbeterd. Aangekondigd werd reeds, dat de regeeting thans de Instelling van een Centraal Ver koopkantoor voor alle mijnen over weegt, terwijl den arbeiders eenige meerdere invloed op het bedrijf zal worden verleend door omzetting vaD de bestaande Contactcommissie in een Bedrijfsraad. Mogelijk zal door deze dergelijke maatregelen het uit breken van een arbeidsconflict in ons mijogebied worden vermeden. Autobussen-misère. Het ongelukkige is, dat, waar er nu eenmaal 'n tekort is aan arbeids mogelijkheden en voor de onder nemers aan winstmogelijkheid, hulp van de overheid aan den een, een strop beteekent voor den ander. De regeeriog wil b.v. graag de I Spoorwegen helpen, zoowel omdat zulks een fiaancieel gemeenschaps belang is of lijkt 1 doordat de tekorten uit de overheidskas moeten worden betaald; als uit de soc ale overweging, dat de positie van het zeer talrijke spoorwegpersoneel be hoort te worden beschermd tegen over de aanslagen van autobus ondernemers, wier personeels-budget minder zwaar is belast met de zorgen voor een verzekerde rechtspositie en materieele toekomstvoorzieningen Of daarmede hef harde optreden tegen de concurreerende autobus ondernemingen, wier materiaal overal in beslag wordt genomen, is gerecht vaardigd We betwijfelen het. Tech nische ontwikkelingen zijn toch niet j tegen te houden. In Nijmegen over-! weegt de overheid zelve, om alle electrische stadstrams door autobus sen te vervangen. Nu we van boven af worden ge dwongen om ons naar beneden „aan te passen", is het bovendien de vraag, of dan ook de vrije concur rentie mag worden belemmerd, welke de practijk wijst het uit vaak tot aanzienlijke prijs- en tariefs verlagingen leidt. Voor zekeren tijd althans, want ééns geraken ook ondernemers strijdensmoe en steken ze de koppen bijeen, om „prijsrege- lend" of »saneerend" op te treden. Kassier-bankier en advocaat Vanouds oordeelt de publieke opinie niet gunstig over de betrouw baarheid van de beoefenaren van sommige ambten en beroepen en in het bijzonder de baantjes van kassier bankier en advocaat stonden ten onrechte natuurlijk niet in een hoog aanzien. De massa wordt hier geoordeeld naar de enkelingen, die nu en dan nog al eens opzien wek ken. Zooals in de laatste dagen een Haagsche kassier-boekhouder van een Importmaatschappij gaf zich bij de politie gevangen op de zelf beschuldiging, dat hij een ton gouds had verduisterd en aan de speelbank had verdaan; een Zandvoortsche „bankier" werd gearresteerd op be schuldiging van verduistering van 10.000 gld. en een Haagsche jurist Is ingesloten, verdacht de juweelen van zijn gescheiden vrouw te hebben verduisterd en daarop een poging te hebben ondernomen om een verzeke ringsmaatschappij voor 24,000 gld. op te lichten. VENRAY, 2 Maait 1935. De burgemeester en wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 1 Februari 1935 is vastgesteld de volgende verordening: Verordening tot aanvulling der verordening op den Keurings dienst van vee en vleesch in de gemeente Venray. Artikel 1. Aan het bestaande artikel 1 wordt toegevoegdonder „destructor de destructor van den Noord-Brabant- schen Christelijken Boerenbond te Son. Artikel 2. Achter artikel !1 wordt ingclascht een nieuw artikel 11a, luidende als volgt De eigenaar, houder of hoeder van afgekeurde slachtdieren, van afgekeur de deelen van slachtdieren of van doodgeboren of gestor ven dieren als bedoeld in artikel 4, derde lid. van de Vleeschkeuringswet (Staatsblad 1919, No. 524), is verplicht deze, met inachtneming van de bepalingen van de Veewet, binnen den door den keuringsveearts, hoofd van dienst bepaalden termijn te vervoeren of te doen vervoeren, naar een door bur gemeester en wethouders aangewezen plaats binnen de gemeente, om dan daar te worden afgehaald voor het vervoer naar den destructor. Artikel 3. In artikel 32 wordt ingevoegd tusschen 11 en 14: 11a. Zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Limburg bi) besluit van 15 Februari 1935, 4c Afdeeling La. 1722/5 P goedge keurd. Eu is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort, den 26en Februari 1935. De Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Inspectie Verlofgangers. De Burgemeester van Ventay brengt ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorziene omstandig heden, in de maand Juni a.s, het jaarlijksch onderzoek zal plaats heb ben van de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1923 en 1926. Venray, 26 Februari 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De Missie-wedstrüd. De V.V.V. heeft een sympathiek en verstandig besluit genomen de jubllé-wedstrijd is uitgesteld. Dus aanstaande Zondag alléén, de Missie- wedstiijd. Als heel bijzondere attractie zal daaraan voorafgaan een aardige junioren-wedstrijd. Een keurig elftal van ons patro naat zal uitkomen tegen een niet minder sportief elftal van de jongste gymnasten. Een prachtige gelegenheid voor alle Venrayers om hun belangstelling te toonen voor sport of missie. Zondagmiddag dus allen op naar het Sportterrein De Rode Lamp. Vastenavond Dinsdag kunnen de liefhebbers van een mooi en op artistieke wijze gespeeld toneelspel weer genieten van de toneelclub „St. Servatius". Hun spel hoeft niet meer aange prezen te worden, het heeft in de laatste jaren in Venray en daar bulten voldoende bekendheid ver kregen. Zoals steeds doen ze het ook nu weer geheel en al ten bate van het Antonius-patronaat. Men geniet dus niet alleen van werkelijke toneel kunst maar doet tevens nog een goed werk. Er wordt dan ook gerekend op een talrijk publiek.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1