Bijrassei ra PEEL EN MMS Vraagt Lincfers' Maatkfeeding TAXI noodig Bel dan op 78 L. Scheepers 6 cent per K.M. St. Ocfastraat 2 Ons weekpraatje. Binnenland. Zaterdag 9 Februari 1935, No. 6 Wachtgeld s minder dan 50 K.M. 40 ct. per uur boven 50 K.M. 25 ct. per uur boven 100 K.M. geen wachtgeld Beleefd aanbevelend, Ruime keuze Lage prijzen Prima afwerking Bescheidenheid. Waartoe ze kan leiden. Prof. Dr. Willem Mengelberg. De Ministerssteek. We hebben ons wel eens afge vraagd zou de bescheidenheid, welke onze groote landszonen kenmerkt, misschien een berekende zijn, tentoon gespreid om hun grootheid des te schitterender te doen stralen De bescheidenheid van onze beroemde Nederlanders heeft soms iets boven menschelijks. Daar hebben we b.v. Prof. Dr. Willem Mengelberg... Hij is van een zóó schuchtere ingehou- denheid. dat de goe gemeente er graag een mop over tapt. Zoo hoorden we dezer dagen als „historisch" vertellen, dat de Profes sor-doctor, op wandeling in de Brabantsche hoofdstad, een oud vrouwtje te hulp schoot, die stond te aarzelen om een drukke straat over te steken. Juist zooals de minste onder ons zulks zou doen, pakle hij het moedertje onder den arm en leidde haar voorzichtig naar de andere straatzijde. Natuurlijke bleef dat minzame gebaar niet onopgemerkt; een agent haastte zich om het ver keer stop te zetten en de Professor doctor glimlachte blozend naar al degenen, die zijn schoon gebaar volgden. Toen het vrouwtje veilig was overgebracht, wilde haar geleider haar toch ook nog het genoegen doen smaken van de wetenschep der onderscheiding, welke haar wai te beurt gevellen. Weet je wel, zoo vroeg de professor doctor haar minzaam, wie ik ben Nee e.... Toen boog Prof. Dr. Willem Mengelberg zich tot haar over en hij fluisterde hair in bet oor: Het was 's werelds grootste musicus, moedertje, die je veilig naar den overkant bracht. Nou weet je wel. wie ik ben, hé Glunderend van genoegen keek het vrouwtje thans op naar het gelaat van den Minzame, baar mond ver wijdde zich tot een breeden lach en met een vreugdevolle verzuchting kwam het van haar lippen Dan zij-de gij Kees Pruis 1 Op een keer liet een dame zich bij Mengelberg aandienen en, hoe weinig tijd de musicus ook had, bij ontving de onbekende onmiddellijk. Het bleek, dat de dame om de hand- teekening kwam van den Professor- doctor. Ze ging natuurlijk bevredigd henen. Een paar dagen was ze er weer. Mengelberg keek nu toch verwonderd, toen ze met eenzelfde verzoek kwam. U bent toch dezelfde zoo meende hij die een paar dagen geleden.... De dame bloosde. Och ze* ze neemt U me niet kwa'ijk. M'n zoontje had al een handteekening van LI, maar hij wilde er zoo graag Dog twee bij hebbeo, want voor drie stuks kan hij één handteekening van Bakhuys ruilen 1... Het teekent de grootte van onze groote mannen, dat ze al dergelijke gebeurtenissen kunnen verdragen zonder in figuurlijken zin te ploffen. Hun aanzien staat ze toe om het publiek te negeeren, desnoods ie verachten. Zelfs ministers plegen soms met hun roem en glorie op zóó nóncba lante manier om te gaan, dat de burgerij dus wij, gewone mensch- heid zich er aan ergert. We lazen een dezer dagen het volgende in „Nationaal Herstel", het orgaan van de gelijknamige politieke vereeniging, welke onder opperbevel staat van de oud-opperbevelhebber, Z.Exc. Generaal Snijders „Bij de begrafenis van H. M. de Koningin Moeder kon men waar nemen, hoe o.a. een minister en een burgemeester niet eens de moeite hadden genomen hun steek goed op te zetten, maar dien achterste voren droegen. Beide waren nog wel bij zonder nauw bij deze droeve plech tigheid betrokken. Het nieuwe jaar biengt al niet veel beters. De plech tige uitvaart van Exc. Adatsji werd ditmaal door een collega-minister op dezelfde wijze eenigermate ont sierd." Toen we deze onthullingen lazeD, hebben we ons naar den Kleinen Diaz begeven in de hoofdstad, den koopman, die oude minlsterspakken pleegt op te koopen en we hebben toen een ministerssteek van alle kanten bekeken. We konden er echter geen vóór- noch achterkant aan ontdekken de beide punten zijn volkomen gelijk. Maar de deskundige Kleine Diaz legde het ons glimlachend uitaan één zijde zit een oranje- cocarde en die behoort links te worden gedrageD. Zouden gij en wij, burgerlijke plebejers die we zijn, het duiven wagen om ons kaasbolletje op het hoofd te drukken met het strikje naar rechts Maar een minister tart ons dierbaarste nationale gevoelen met een oranje cocarde boven zijn rechter oor Ons Nationaal Herstel beginne met de beteugeling van de nonchalante gewoondoeneri) van onze groote mannen. En vóór vrienden en ver eerders van onzen grootsten musicus een portefeuille beginnen uit te dec ken, honoris causa te dragen door den professor-doctor, leeren ze dezen maar éérst eens, boe bij een ministers steek op zijn gekrulde haren behoort te diukken. Beperking van den pluim veestapel. Naar aanleiding van het in een blad verschenen bericht omtrent eerlang te verwachten regeerings- maatregelen inzake de inkrimping der pluimveehouderij op de landbouw bedrijven wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat omtrent het nemen van maatregelen in dien zin nog geenerlei beslissing is genomen. Het Crisis Pluimveehouderijbesluit 1935 I bevat een bepaling, dat het in voorraad hebben van kippen en-of eenden slechts toegestaan kan worden in door den minister te bepalen hoeveelheden, welke hoeveelheden verschillend kunnen zijn naar gelang van aard en omvang van het bedrijf, zoomede van hoeveelheid en soort der op dat bedrijf voortgebrachte producten. Een onderzoek naar d^ verschil lende mogelijkheden welke deze bepaling tot een doelmatige beper king van den pluimveestapel biedt, is thans gaande. Tusschen Maas en Julianakanaal Uit Obbicht wordt aan het Limb Dbl. gemeld, dat tengevolge van den snellen was v.d. Maas weer een nieuwe overstrooming dreigt, zooals die bestond in de eerste dagen na de vulling van het Julianakanaal. De uifstroöming van hét kanaal naar de Maas heeft opgehouden es al het water verzamelt zich nu in de vijvers van het kasteel. Van hieruit moet zich het water een uitweg zoeken in de richting van het dorp. De beek, die tot nog toe droog was, is weer veranderd in een snelstroomende „banjir", die hier en daar reeds buiten de oevers is getreden. De gevaarlijke punten worden met verdubbelde waakzaam heid gade geslagen terwijl Dinsdag nog gewerkt werd aan de verste» king van den weg bij het kasteel. Bij de bevolking bestaat groote ongerustheid over de stijging van de Maas, die weer een nieuwe waters nood zou beteekenen. De laatste berichten over den Maasstand in België zijn vrij gunstig en men verwacht algemeen, dat spoedig de rivier weer zal gaan vallen. Teeltregeling van aardappelen. De heer Weit kamp maakt zich tot tolk van vele lanbouwers in de oos telijke provinciën van ons land waar onder groote ongerustheid heerscht ten opzichte van de teeltregeling der aardappelen. Hij wijst er op dat fabrieksaardappelen van de heffiog a f. 30 per H. A. te betelen grond zijn vrijgesteld, terwijl de grond be- teeld met aardappels om aan het vee te voederen, welke dus feitelijk even eens fabrieksaardappelen zijn, wel onder bovenbedoelde heffing valt. Hij vraagt den minister of deze niet van oordeel is, dat hier een ongelijke behandeling plaats heeft, en bereid is een dergelijke regeling geen voort gang te doen hebben. Inbraak. Bij de politie te Helmond werd door den slager K., wonende aan den Mierloschen weg aangifte gedaan dat tijdens afwezigheid der bewoners te zijnen huize een bedrag van f 450 is ontvreemd. Orders voor onzen scheepsbouw. Onze snheepsbouw, welke zeer ernstig in den crislsput dreigde te geraken, ontving Jeze week een heele opmontering door het binnenkomen van verschillende mooie orders, o.a. van de Bataafsche Petroleummaat- schappij, welke de benoodigde motoren bovendien ter levering aan een andere Nederlandsche onder neming heeft gegund, n.l. aan Werk spoor. Ook vanuit het buitenland kwamen orders voor onze Neder- lahdicbe WetVen binnen. Rusland bestelde baggermolens ter werve Gusto in Schiedam. Allerlei. Het is achteraf geblekeo, dat de Belgische regeering volstrekt geen démarche heeft gedaan Inzake de openstelling van ons lekkend Juliana- kaoaal, zooals aanvankelijk verluidde. De particuliere mijnen in Limburg hebben de arbeidsovereenkomsten met de arbeiders opgezegd, resp. tegen 1 Maart en 1 Mei a.s.- De regeering heeft nogmaals te kennen gegeven, dat ze niet bereid, is om over te gaan tot uitbreiding van de Staatsloterij. Deze week werd de benzineprijs verhoogd van f 1,35 op f 1.45. Een nieuwe bezoeking voor de bediijfs- autohouders. Door de arrestatie in Engeland van een persoon, die bij de Ui ver ramp tal van poststukken wist te verzamelen in de Syrische woestijD, kunnen deze stukken thans aan de rechthebbenden worden doorg ;zonden of uitgereikt. De dief had aanvanke lijk gepoogd om deze stukken aan de rechthebbenden te verkoopen 1 Brutale Kerkdiefstal. Dinsdagmiddag kwam een als heer gekleed persoon de R.K. Kerk te MierloHout binnen, waar een paar schilders aan het werk waren. Op een vraag van een dezer mannen wat de bezoeker kwam doen. ant woordde hij, dat hij den pastoor moest spreken, maar dat deze belet had en hem gezegd had maar even in de kerk te wachten. Niets kwaads vermoedend gingen de schilders weer aan hun werk, terwijl de kerk doorwandelde en zich naar de sacristie begaf. Kort nadien keerde hij m de kerk terug en stapte kalm naar buiten. Een half uur nadien ontdekte men, dat de brandkast in de sacristie was opengebroken, waarop de schilders onmiddellijk den pastoor en politie hebben gewaarschuwd. In de braodkast bevond zich slechts eenig geld van de misdienaar dat door den dief als eenige buit is meegenomen. Aanhouding te Eindhoven. In een logement te Eindhoven heeft de Eindhovenscbe politie aan gehouden zekeren R. Hartman, die verdacht wordt van het ledigen van offerblokken in de kerk te Mierlo. Hij is ter beschikking van de marechaussée te Helmond gesteld.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6