PUROL Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. ze nu nog bang waren van de booze geesten of duivelen 1 Maar van engelen I Pater. En toch is het zoo Van de engelen te bang, van de duivelen niet bang genoeg. Peter. Maar hoe komt dat 't Moest juist andersom zijn. Pater. Gij geeft zelf het ant woord. 't Moest juist anderom zijn, als 't menschdom zelf niet andersom wassinds Adams val staan al de verhoudingen op den kop. Kent gij er de groote afstand en tegenstelling dan tusschen licht en duisternis Peter. Neen. Dat scheelt als dag en nacht, zegt men om een ver schil zoo scherp mogelijk te teekenen. Pater. Dal zegt de H. Geest ook Wat hebben gerechtigheid en ongerechtigheid gemeen, of wat heeft licht met duisternis te maken vraagt de H Paulus aan de geloovigen van Corinthe. Salomon sprak niet anders: Ieder levend wezen houdt van zijns gelijke, en ieder mensch zoekt wie hem lijktnet zoo min als een wolf met een lam omgaat, net zoo min gaat een zondaar met den recht vaardige om. Zoo ook moet een heilige niets hebben van een hond- schen mensch. (Eed. XIII). Peter. Ik begin al te begrijpen. Soort bij soort. Pater. Kan dit woord van den Goddelijken Meester zelf U misschien heelemaal op den weg helpenWie het kwade doet, komt niet naar het licht, opdat zijn booze werken niet aan 't licht zouden komeD. Zeg, Peter, komt gij graag meteen onge wassen gezicht en met uw werkpakje in een fijn gezelschap? Peter. lk zou me schamen. Pater. Hebt gij ooit een schaam teloozer mensch gezien dan die man uit 't Evangelie die, met zijn werken- dagsch pakje op een bruiloft ver scheen Peter. Hij werd er dan ook vierkant uitgesmeten. Pater. Toen ik nog catechismus liep, heb ik me verbeeld, dat de engelen 't erg druk en zwaar zullen hebben om op den oordeelsdag goeden en kwaden, schapen en bok ken te scheiden, en soort bij soort te houden. Ik denk er tegenwoordig anders over. Peter.. Ik denk dat zij maar zullen hoeven te verschijnen, en dat de menschen zelf ook hier wel weer soort bij soort zullen zoeken. Geen gevaar dat ook maar één verdoemde zin zal hebben om in den hemel op quarantaine gesteld, en voor alle engelen en heiligen aan de kaak ge steld te worden. Zoo'n hemel zou nog ondragelijker zijn dan de hel dunkt me zoo. Ik kan me wel voor, stellen, dat een vorst of koning er een genot in kan vinden eens in strooie hutten en bij 't minste volkje te verschijnen, maar ik kan me slecht een schooier voorstellen, die graag aan 't hof zou verschijnen in zijn schamele plunje. Pater. En zoo voelt geen mensch zich op zijn gemak tegen over engelen, en wel omdat ieder menschenklnd zich zondig, dat is, allesbehalve engelachtig voelt. Ik geloof ook dat de engelen veel- eischende leiders en geweldig strenge biechtvaders zouden zijn. Peter. Engelen weten anders veel, zoo niet alles, en zij gaan toch genoeg met menschen om, vooral de Engelbewaarders om menschen- kennis op te doen. En men spreekt toch dikwijls van een „engelachtig geduld." Pater. Kennis, ja, die zullen zij veel hebben, maat ervaring en onder vinding van menschelijke zwakheden en moeilijkheden hebben zij toch zeker niet. Het volgende woord van den H. Paulus geeft mij te denken. Hij spreekt van onzeD „grooten Hoogepriester" Jezus Christus, en zegtWe hebben geen Hoogepriester die onze zwakheden niet kan mee voelen, maar Eén, die bekoord werd geheel op dezelfde wijze als wij, behoudens de zonde. Nu redeneer ik zoo: Als O.L.H. zelf, hoewel met alle mogelijke Goddelijke wijsheid en kennis begaafd, toch mensch heeft willen worden en al onze zwakheden, de zonde alleen uitgezonderd, op zich nemen, en wel om met ons te haar slem verstikte in een zenuw achtig snikken. Ties was ook ontroerd door het weerzien en de woorden zijner vroegere liefste, die diep in zijn overigens verhard gemoed door drongen... Jao. Truj... 't is wel slim dat geej meej zoew trug mot zhien... Mer dor is nouw toch niks mer aon te veraondere... De oude luchthartigheid kwam weer bij hem boven en hij poogde terstond over iets anders te spreken: En hoe is 't ow gegaon ien al den langen tied Me dunkt van goehd, went ge ziet er nog staats uul... Hedde ok kiender? Eiges heb ik er gen gehad, mer willie hebbe vur jaoren trug 't zal wel twintig jaor geleeje zien en kiend angenome, dat is now al en volwasse vrommes, wor we veul plezier af hebbe en ik hald er netzoveul van of 't van mien eige was. Jao. 't is en braaf en goed megje en den baas is ter net zo gek mit, jao nog gekker as ik eiges. En wor is dat kiend van ow nou Ties Mien dochter is beej braaf, goej minsen, wor ze 't goehd hit en die eur op de hand drage.... God zij dank.... went ik heb 't nie verdiend 1 kunnen meevoelen, dan weet ik dat zuivere geesten moeilijk met ons zouden kunnen meevoelen. Zij zou den ons wel kennen zooals we zijn, maar zouden ze ons begrijpen Peter. Heeft de H. Paulus ook niet ergens gezegd, dat zelfs eeu engel, die aoders zou leeren dan hij, vervloekt moest worden, of zoo iets? Pater. Ja, met die eigen woorden. Peter. Dan mogen diegenen wel oppassen, die tegen zijne leer in eDgelen in plaats van menschen tot priesters zouden willen hebben. Alle priesters, zegt hij immers, worden door God uit de menschen gekozen, en O.L.H. zelf heeft mensch willen worden om onze Hoogepriester te kunnen zijn. Ik sta er niet op om door St. Paulus vervloekt te worden, en stem nooit op engelen voor 't priesterschap, hoor. Pater. Het priesterschap is een der zeven Sacramenten door Christus ingesteld, nietwaar Peter. Ja. Pater. Welk van die zeven Sa cramenten is voor de engelen inge steld Peter. Geen een alle zijn ge nademiddelen voor de menschen, en worden alle door menschen toegediend ook. Engelen kunnen ze niet gebrui ken, en hebben ze ook niet noodig. Pater. Een laatste vraag. Zijn 't wel goede en edele menschen, die aan hunne mede-menschen de hooge eer en waardigheid van 't priester schap zouden willen misgunnen om ze op engelen over te dragen Peter. Mij dunkt, dat zij weinig begrijpen van de edelmoedige liefde van O.L.H. voor het menschelijk geslacht, en Hem al heel weinig dankbaar zijn voor de hoogste eer, welke Hij aan menschenkinderen, eerstens aan de priesters zelf en door hen aan ons hunne broeders en zusters, bewijzen kon. Pater. Engelen zijn te verstandig en te heilig om ons het priesterschap te benijden, en zullen wis en zeker niet dankbaar zijn jegens degenen, die et hen mede zouden belast en vereerd zien, tegen Gods bestel in. S. H. PEETERS, M. S. C. N. B. In 't vorig artikel laat de zetter aan Peter zeggen, dat er weini gen voor de dwaasheid durven uit komen, inplaats van waarheid de dwaasheid is niet van Peter. bedaart spoedig met VyUfvdiacdi's Voedees Per stuk 8ct. Doos 45ct.Bij Uw drogist Bij Uw drogis 258-6 OPRUIMING Alles voor spotprijzen. Als de aarde beeft... Als het nieuwe jaar z'n intrede heeft gedaan, komen de uitverkoopen los én soms... de confidenties van viouwen aan haar echtgenoofen. Maaüden lang hebben ze zitten tobben met haar huishoudgeld, er was 'n te kort vóór en na, ze wisten niet, hoe ze de eindjes aan mekaar moesten knoopen, ze stonden voor 'n hopeloos failliet en wij, heeren der schepping, we hebben gezucht en de vrouwen geloofd, tót dezer dagen de eerste uitverkoop annonces verschenen en ons werd opgebiecht, dat er een stiekum potje was ge kweekt en ze haar voornemen ken baar maakten, om van de gegaarde rijkdommen geweldige inkoopen te gaan doen, welke de huishouding van aanzien zouden doen veranderen. Een vrouw ontkomt niet aan de verleiding der uitverkoopen. Ze wéét dat en zorgt vooraf voor de fondsen om zich straks met wellust aan haar hartstocht te kunnen overgeven. Wij, „verstandige" mannen, spot ten wel eens met die hebbelijkheid en de nurksen onder ons ergeren zich er over. Ten onrechte. Het moge al eens gebeuren, dat een vrouw zich middels verleidelijke uitverkoop reclames tot het aanschaffen van onnoodige din- Ook dit chapiter begon hem kittelig te worden, daarom maar weer een ander onderwerp aan gehaald. En waor gaodde geej nouw zoe moehderzhiel allieën hier dur de bus dwaolen Der is hier toch niks veur ouw te zuuken... 'k Was op weg naor Sint Oej, mer dat zulde geej nie wiële waor dat is. Dat is en kapelleke hier ien de bus en daor wöj ik hin um wat te bidden en 't beeld te versieren, want den kommen- dend maond is den patroonsdag... jao... daor wöj ik hin... Nouw, alla dan... vrouw Pas mans zal ik mèr zégge hald ouw mèr goehd... en wel thuus... Gendaag, Ties, mèr ik kan t nog allied nie geleuven, dat ik ouw zoë as enne kiesjeskèl heb trug motten ziehn.,. Ties... Ties... um der wille ,van ouw kiend denkt toch is der aon dat 't zoë nie wiejer gaon kan... geej kunt toch nog wel werreke en er zal vur ouw toch nog wel wèrrek te vienden ziehn... Denkt toch is aon Onzen Lieven Hiehr... of denkte daor ok al nie mer aon? Bidde geej mer is vur meej, Truj... ik wiët het wel, geej zujt meej nie vergeten... en beej 't Lief Vrouwke wel vur ons allebei... kom, gendaag dan, en tot ziehns gen laat verleiden, in het algemeen weten deze huishoudelijke ministers van financiën wel degelijk de echte koopjes te vinden, welke in behoeften voorzien, die in normale omstandig heden niet kunnen worden bevredigd. Men spreekt wel eens van „gefin geerde" uitverkoopen. Zeket, die bestaan. Ze worden gedreven door exploitanten van z.g. vliegende winkels of door makelaars, die een... faillieten boedel te veilen hebben. Als echter de gevestigde zaken een uitverkoop houden, wanneer ze balans hebben gemaakt, dan kan men er vrijwel verzekerd van wezen, dat ze inderdaad een aantal artikelen „op ruimen", welke niet geschikt zijn om een nieuw seizoen te overleven of welke plaats moeten makeu voor nieuwe modellen. In het voorjaar behoeft de zakenman bovendien contant geld om zijn nieuwe voor raden te kunnen financieren. Om al deze redenen kan de huis vrouw in Januari veel nuttigs tegen een zacht prijsje bekomen. Jammer is, dat zoovelen zich laten verlokken om hun uitverkoop-koop jes te gaan halen in de groote stad waarheen suggereerende reclames de menschen hebben gelokt. Dat is jammer, omdat het over het al gemeen niet verstandig is. In de groote stad hebben de ver- koopers zich ingesteld op de be geerte van de massa om van de balansopruimingen te profiteeren. Met wat werkelijk hun „over schotten" zijn, kunnen de groote winkeliers en exploitanten van de warenhuizen de massa onmogelijk voldoen en daarom... slaan ze tegen balanstijd zelf groote voorraden van minderwaardigen rommel io, dingen, die geschikt zijn om tegen een lagen prijs en soms toch dikke winst te worden omgezet. Een dergelijke zakenpolitiek kun nen de neringdoenden in kleinere plaatsen niet drijven; wat zij in balanstijd hebben op te ruimen, zijn inderdaad overschotten of moeten dienen om contant geld te vergaren voor den nieuwen seizoeninslag. Verstandige vrouwen koopen daarom ter plaatse, in eigen omge ving of streek, waar ze de menschen kennen en waar men weet, wat men aan elkander heeft. Een gevestigde winkelier beeft een naam en een klant te verliezen en hij zal daarom voor het verkochte willen instaan, ook al moet hij het tegen lagen prijs omzetten. Eén ding kunnen vele plaatselijke winkeliers van de groote stadszaken leereo: het voeren van een doeitref r'ende advertentiereclame. Terwijl zij lamenteeren en hun eigen energie onder houden met den dooddoener, dat adverteeren toch niets uithaalt, reizen hun klanten per trein en bus naar de groote stad er been gelokt door de overtuigende annonces van de stedelijke zaken lui. Reclame, adverteeren zou niets uithalen Iedereen is op het oogenblik vol over de geheimzinnigheden van moeder aarde en benieuwd naar de geheimen, welke ze in haar schoot verbergt. En waarom Wel, omdat de aarde héél even heeft getrild en geschud, aldus voor zich de aandacht vragende van haar bewoners in Limburg en Gelderland. Als het loopend publiek geen nota neemt van onze zaak, dan moeten we dat publiek ook eventjes bij den schouder nemen en het schudden, tot het naar ons opkijkt. Dat doen we het best met een paar doeltreffende annonces in dit, ons eigen plaatselijk blad U gebrand verzacht- geneest. «Wat TTtyrJuuxltvMktügoedr 'x 448-10 Gendaag, Ties, ik zal 't Lief Vrouwke zekers vur ouw bidden, en ik zal beej Sint Oej ok en krèlleke vur ouw laole vallen, kwam het snikkend uit den mond der diepgeroerde vrouw. Zoo gingen ze uiteen de twee menschen, die ruim twintig jaar geleden elkander trouw gezworen, zoo innig bemind hadden. De vrouw boog na eenige minu ten naar rechts af in een anderen boschweg, die naar een open ruimte in het hout leidde, waar een klein kappelletje of heiligen- huisje stond. Volgens de overleve ring had het er reeds vele eeuwen gestaan en stamde het uit den tijd toen de H. Oda hier in Limburg vertoefd had. De H. Gda was een blindge boren koningsdochter uit Schol- land, die een pelgrimstocht naar den H. Lamhertus te Luik onder nomen had, waar zij door een wonder van haar blindheid ge nezen was. Zij had daarna de belofte van zuiverheid gedaan en de geschiedschrijvers vermelden, dat zij langen tijd in Venray en in de omstreken van die plaats vertoefd heeft. Later is zij naar Weert gegaan en van daar naar Rhode in Noordbrabant, de plaats die naar haar genoemd werd en thans Sint Oederode heet, Daar is cMooèa tuitte fctadm Doos 20 ct Tube 40 en 60 ct. 261-6 VENRAY, 12 Januari 1935. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de Ont vanger der Directe Belastingen en Accijnzen G. C. v. Gelder verplaatst van het kantoor Grave naar het kantoor Venray. Oprera-trein naar Duisburg. Op Zaterdag 26 Januari a.s. loopt een operatreln naar Duisburg, alwaar wordt opgevoerd de dramatische opera „Madame Butterfly" van Puccini. Deze meesterlijke schepping met haar oriëntalische entourage zal ongetwijfeld een groote bekoring op de bezoekers uitoefenen, terwijl de fijne Puccini-muziek er het hare toe zal bijdragen het geheel tot een onvergelijkelijke gebeurtenis op opera- gebied te maken. De aanmeldings termijn sluit op Vrijdag 18 dezer en zijn de prospect! gratis verkrijgbaar bij de bekende verkoopsplaatsen. Nadere bijzonderheden worden bekend gegeven per afzonderlijke advertentie in dit blad. HEIDE. Tot bestuursleden der pas opgerichte Boerinnenbond alhier, werden gekozen Mej^van Meyel, voorzitster; Mej. Joh. Camps, secre taris en Mej. van Dijk, bestuurslid. OOSTRUM. De vrachtrijder M. van hier kwam Zaterdagmiddag Dabij de Nieuwe Lind onder Horst in botsing met een luxe auto uit Venlo. De luxe wagen werd totaal vernield, terwijl de vrachtauto eveneens zwaar beschadigd werd. Marechaussée's doen onderzoek wie schuld heeft. Beide wagens konden op eigeo krachten niet meer verder. GEIJSTEREN. Onder groote belangstelling vierde het echtpaar Bergmans Fransen alhier zijn gouden bruiloft. Om 9 uur vormde zich de stoet, die de jubilarissen met familie in auto's afhaalde. Voorop marcheerde onder trom geroffel onze kranige schutterij. Dan volgde de schooljeugd met wappe rende vlaggen. Een groote menigte volgde den stoet. Na afloop der kerkelijke plechtig heden ging 't weer in dezelfde orde huiswaarts, waar de HoogEd.Geb. Heer Jos. Baron de Weichs de Wenne in keurige bewoordingen het echtpaar feliciteerde namens al de inwoners van Geijsteren en als her innering een schoorsteengarnituur aanbood. De kinderen zongen een toepasse lijk lied, een bruidje bood bloemen aan. Na de receptie, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, toog ieder huiswaarts. Benoemingen. Z. Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, heeft benoemd tot pastoor te Meerlo den weleerw. Heer J. E. H. Schreurs te Siebengewald dei weleerw. Heer H. L. J. Mooren te Griendtsveen den weleerw. Heer W. H. Janssens en tot kapelaan te Swaimen den weleerw. Heer J. G. Stevens en te Hom den weleerw. Heer L. J. H. Pelzer, dte kapelaan was te Stevensweert. De bevolking te Horst. Het aantal inwoners op 1 Jan. 1934 bedroeg 7822 en vermeerderde in 1934 door geboorte met 236 en door vestiging met 276. Verminde ring door overlijden met 67 en door vertrek met 300, zoodat het aantal inwoners in het afgeloopen jaar met 145 'is toegenomen en op 31 Dec. 7967 bedroeg. Het aantal huwelijken bedroeg 53. zij in den geur van heiligheid gestorven en na korten lijd onder het getal der heiligen opgenomen Er rustte op den Flammertschen Hóf een oud servituut of canon, waardoor de bezitter van dien hof verplicht was tol hel onderhouden der Sint Oda kapel in het bosch tusschen Meerhout en Gordingen. De vrome landbevolking uit de omstreken bezocht de kapel vaak om daar de tusschenkomst van de Heilige af te smeeken, vooral in gevallen van oogziekten. De feestdag der Heilige Oda of Sint Oej, zooals de lui hier in de streek zeggen was aanstaan de en vrouw Pasmans begaf zich derhalve naar de kapel om de versiering van hot beeld der heilige te vernieuwen en in orde te brengen. Mattesen Ties had onderwijl zijn weg vervolgd hij was dusdanig in gepeins verzonken, dat ie reeds een eind buiten het bosch was vooraleer hij zich daarvan reken schap gaf. XVI. In liet winterkwartier. In den loop der jaren, telkens wanneer de herfst aanbrak en de nachten kouder en langer werden Het aantal inwoners, dat de 90 jaren heeft overschreden bedraagt in deze gemeente 3, n.l. Th. Chrlstiaens geb. 10-2 1842, W. Hesen geb. 20 10 1842 en Wed. Wismans geb. 17-9 1843, terwijl in den loop van dit jaar dezen leeftijd hopen te be reiken de Wed. Janssen-Verheyen te America, W. van Rengs Voor- America, M. Sanders, Melderslo en de Wed. Vollebergh, America Gemerkte kippen. Sedert geruimen tijd werden bij den landbouwer R. te Kessel her haalde malen kippen gestolen, zonder dat het de politie mocht gelukken, den dader te arresteeren. Teneinde raad besloot R. al zijn kippen van een bijzonder merkteeken te voor zien, dat hij onder de vleugels der dieren aanbracht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden wederom bij R. 28 kippen ontvreemd. De rijkspolitie en veldwachters uit Kessel en Baarlo trokken nu op onderzoek uit. Het gelukte hun 15 stuks der ge merkte kippen terug te vinden bij den eierhandelaar Metselaars te Baarlo, die ook geregeld naar Venlo trok om de kippen aldaar panklaar te verkoopen. M. werd onder verdenking van talrijke kippendiefstallen gearresteerd en en naar de gevangenis te Roer mond overgebracht. Motorrijder gedood. De slager Raven uit Gulpen is Maandagmorgen tusschen Valken burg en Houthem met zijn motorfiets in botsing gekomen met een perso nenauto, bestuurd door den heer Quix uit Sittard. De 25jarige R. was op slag dood. Diefstal van 13.000 francs. Schipper L., liggende met zijn schip in het Bassin te Maastricht, kwam tot de ontdekking dat te zijnen nadeele frs, 13 000 gestolen was. Hij stelde de politie ervan in kennis. Na diverse verhooren werd de huishoudster van den schipper ge arresteerd, als verdacht den diefstal gepleegd te hebben. Aanvankelijk ontkende zij hard nekkig, doch bij fouilleering werd het geld gevonden in de voering van haar pelskraag. Geheime distilleerder^ In de woning van L. aan de St. Antouiusstraat te Maastricht werd door de recherche een inval gedaan in verband met het vermoeden dat zich daar een geheime distilleerderij zou bevinden.^ Het vermoeden bleek waarheid te zijn. De toestellen werden in beslag genomen evenals een partij reeds gefabriceerde alcohol. Em.-Pastoor W. H. Berden.f Zondagmorgen is de Zeereerw. heer W. H. Berden, emeritus-pastoor van Afferden, in het St. Anna-gesticht te Heel overleden. Pastoor W. H. Berden werd den 17en December 1858 te Blerick ge boren. Priester gewijd in 1883, werd bij terstond tot leeraar benoemd aan het Bisschoppelijk College te Roer mond. Ruim 23 jaren heeft hij dezen post bekleed. Honderden geestelijken uit het Bisdom Roermond en vele leeken, die hier hun gymnasiale op leiding genoten hebben, denken nog steeds met dankbare herinnering terug aan dien eminenten leermeester, die ook steeds een vriend voor hen wa9. In 1906 kwam zijn benoeming tot pastoor van Afferden. Meer dan 25 jaar heeft hij aan het hoofd gestaan van deze parochie en werd een raadsman voor iedereen. Ook buiteD Afferden werd hij door zijn publicaties over allerlei onderwerpen algemeen bekend. Darrmo vcrdriift spoedig alle kou Kw in hoofd en neus, op borst en keel door inwrijving met Dampo en inademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Wat Mijnhardt maakt is goed." 254—7 had Ties er. over gedacht zijne zwerflochten voor eenigen tijd te onderbreken en naar een winter kwartier om te zien. Tot dusver was het er echter nooit toe geko men en was hij nog altijd maar door blijven sukkelen, trots sneeuw en ijs, trots koude en ontbering. Op dien dag, toen hij zijne vroegere Trui daar ginds op den boschweg voor de eerste maal na zooveel jaren wederom ontmoet en zij hem met zooveel lof en vol doening over zijne thans volwas sen dochter gesproken had, was het plan, om zich gedurende eenigen lijd, althans tijdens de wintermaanden, daar in de buurt neer te zetten, weer bij hem op gekomen. Toen hij het bosch achter zich had en den modderigen weg volgde, die de heide van een laag gelegen moeras scheidde, zag hij op de groote vlakte, die daar wijd voor hem open lag, op niet al te verren afstand een vervallen bouwwerk dat op een schaapskooi geleek Daarheen richtte hij zijn schreden, want dat ding kon hem misschien passen. Het was inderdaad een vrij groote, vervallen schuur, die voor heen als schaapsstal gediend had. Aan de voorzijde, onmiddellijk neven de lage voordeur, was een De pryzen van het rundvee. De Nederl. Veehouderijcentrale schrijft ons De Nederl. Slagershond heeft onlangs een schrijven aan den Minis ter van Economische Zaken gepubli ceerd, .waarin bezwaren kenbaar gemaakt werden tegen de genomen maatregelen tot beperking van den melkveestapel. In zijn antwoord heeft de Minis ter er op gewezen, dat adressanten de te verwachten resultaten van de verlaging der crisisheffiog op rund- vleesch te laag aanslaan. De heffing zal tengevolge van de nieuwe afslachting niet over een langeren termijn bestendigd blijven, zooals de Nederlandsche Slageisbond ten onrechte meende. De getroffen maatregelen zijn er juist mede op gericht een ontwrich ting van de markt voor slachtvee te voorkomen niet alleen voor de naaste toekomst, doch ook voor later. De verruimde beschikbaarstelling van blikvleesch betreft maatschappe lijke groepen, die anders niet in staat zouden zijn vleesch te koopen. De inleveriDg van vee loopt be vredigend. In verband met de om standigheid, dat de prijzen voor in te leveren vee onder geen omstan- standigheid verhoogd zullen worden, zullen de veeprijzen niet kunnen oploopen. De Minister besluit het schrijven met er op te wijzen, dat geen enkele aanleiding bestaat voor de pessimis tische verwachtingen van den Ned. Slagershond, doch dat veeleer met vertrouwen een gunstig reeultaat ook voor de door den bond voorges'ane slagersbelangen kan worden afge wacht. Gewicht van verpakte waren. De Ned. Vereeniging van Huis vrouwen heeft tot den minister van Sociale Zaken een adres gericht, waarin de aandacht gevestigd wordt op een wenschelijke aanvulling van de Warenwet in dien zien, dat het aangeven van de hoeveelheden op verpakte waren verplicht wordt ge steld. Het spreekt vanzelf zegt adressante dat het juist in dezen tijd. na de huisvrouw vaak met een gering bedrag haar huishouding moet voeren, het voor haar van het hoog ste belang is, dat zij dit zoo doel treffend mogelijk besteedt, waartoe noodig is, dat zij zich niet alleen van de kwaliteit, maar ook van de kwantiteit van hetgeen haar wordt geboden, een zoo duidelijk mogelijk beeld kan vormen en de kans op misleiding is uitgesloten. Adressante betoogt, dat ook in de kringen van den bonafiden handel aan een derge lijke bepaling groote behoefte wordt gevoeld. De moord te Bergkem. De wachtmeester der Kon. Maré- chaussée L. Curfs uit Oss bekend uit de beruchte Bergbemsche moord is benoemd tot opperwachtmeester te Vlodrop. Oproeping. De Officier van Justitie te Rotter dam verzoekt allen, die ter ver krijging van een krediet geld hebben afgedragen of gezonden aan de Onderlinge Spaariostelling, de Spaar en Credietvereeniging Eigen Hulp of de Vereenigde Spaarcredietbank, alle te Schiedam (houder M. v. Weerden) zich ten spoedigste te wenden tot de politie van hun woonplaats' tot het verstrekken van inlichtingen. Door een drijfriem gegrepen- Zondagmorgen heeft aan 't sloom gemaal te Diemen een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het smeren van een motor van het stoomgemaal 1? de 29jarige J. C, Portengen door den drijfriem gegrepen. De man werd een arm afgekneld terwijl zijn bovenkaak verbrijzeld werd. Het slachtoffer is door bloed verlies vrijwel dadelijk na het'onge luk overleden. klein vertrek door ongepleislerde muren afgesloten het licht viel er binnen door een klein vier- ruitig venster aan de voorzijde aan den oostkant was een nog kleiner venster, of eigenlijk meer een kijkgat, in den muur aange bracht. Door middel van een paar ruwe planken was aan den zijkant tegenover de binnendeur een soort kist of trog getimmerd, die den vroegeren bewoner den ouden «scheper" tol bedstee gediend had. Deze had daar geslapen op een bed van varens en droog mos, waarover een opengesneden baai- zak gelegd was. Deze primitieve divan of couchette, die voor een pacha zeker niets aanlokkelijks gehad zou hebben, was nog aan wezig. Voor Matlesen Ties had deze rustplaats echter blijkbaar evenveel aantrekkelijkheid als een versch gespreid donzen bed, want hij vleide er zich terstond lekker tjes op neer. In zijn ruslende houding nam hij de omgeving eens goed op. De vorige bewoner scheen niet veel om luxe en comfort gegeven te hebben. Wordt vervolgd. A lo De national zooals wij in hu Vaderland" lezenii lied" gekregen. Ziehier het co'1 Wij willen MusSt Wij willen Mus# Wij willen Muss' Daarvoor gaan v Wij willen Mussj Anders wordt h*u Niemand haalt ei Als niet MUSST' Dit lied kan de bekende wijzv; way." Prachtig. We hebben ini één man, die onsi kan halen. waarom hij aS<, de ingewikkeldej; maakt. En r; verwanten, die its het bewind zijn, li land de crisis nï Maar het is het aardigste is Want „It 's a long v> „aan de regeeg zoolang moeten^ hebben met de Het was voj ree Het kleine sp; Zondagmiddag van Utrecht. N aan den Koning*, in de autobus, r Bunnik, passee ér van supporter.', juist was afgelo^ de passagier van sleenen kleit, van den wagen. stapte passagier snij wonden en harde projectiele!] Achteraf bleek' te zijn op dep eveneens in de, was. De man na£ naar genoegen V kijkers gefloten... Hoe het on;| over supporters f wel duidelijk, ij zich, alvorens autobus stapt, wt rechter vermoet stelt een onderzr Do „Snip" De Snip, die bouwd was "t vlucht over mk weer voor pa i richt. Van den 1 Januari zal hc f langs de verst 1 van Venezuel.'i autoriteiten va gelegenheid zulk1 materieel te leeref Den 19den Jarfa een geregelden da ?ao en Aruba bedraagt 120 K.i Dinsdags en Ze^ beide richtingen Nestkastjes vol Een goede voi( belang om een r ring van schadell^ komen. Het aantal op doelmatige door ze veilig* geven in den vi{ Niet alle vogkjs deze broedgelege^ verscheidene odz^ als meezen, spec", dat wel. In parken et met succes nest(a wijl men ook in'{l in stadstuinen eetj( name meezen, broeden kan L eigenaar van dei] broedsels een bn r De nestkastjes^ uiterlijk Maart v>0 voor het komeo|g van nut ie kucn De plantenzielL te Wageningen tingen. Het 60 inj, Op de erns»** droeve feit, aa^ cijfers nog maat J( in een artikel vi^ gewezen: In de eerste én materieele ijj loosheid zelf.1 weer nieuwe zij dan door* in den lette^ woord hongPj zeer bekromp, staan wordf^ tweede plaats hoogere eisc)^ aan de floaty Gemeente, en.,* de vraag w<k den duur dóóri komen. Nogmaals, stateeriog vatte in critischei^ van het kal y lend is het iti

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6