wmim jjACION^ Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. jjAWN^j i manufacturen i YQQBDEEL1OT j manufacturen! Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Een zwak punt. R.K. Kiezersbond voor Limburg. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 12 Januari*1935', Zes]en vijftigste Jaargang No 2 i BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVfc.RTENT 1 tsN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7>/« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent De contributie voor (le Katholieke Staatspartij. Haar groote beteekenis. Katholieke offerzin. Vandaag voel ik me gedrongen met mijn trouwe lezers een onderwerp te bespreken, waarover ik roe eigenlijk geneer. Laat ik maar terstond er mee voor den dag komen, 't Gaat over de contributie. Voor een recht geaaid propagandist op politiek gebied is dit de nachtmerrie. Het is het zwakke punt van onze groote katholieke kiezersorganisatie. Van alle kanten boot ik me al toeroepen Gij hebt goed praten, maar er wordt ook zooveel gevraagd, vooral in den tegenwoordigen tijd. We offeren haast dagelijks voor de kerk, de missie, voor de katholieke universiteit, voor de armeD. voor de werkloozen, voor onze organisaties, voor bloempjes op liefdadig en niet- liefdadig terrein. We bewegen ods op geen gebied van het katholieke leven, of er "hoort ook geld bij. Natuurlijk Onze Lieve Heer ver langt van ons alleD, priesters en leeken, gebruik te maken om Zijo Rijk uit te breideD, ieder van de middelen, waarover hij kan beschik ken. Hij schonk ons daarvoor de middelen Daar vloeit me het juiste woord uit de pende middeleD. Wij spreken van iemand, die bemiddeld in. We spreken van 's Rijks middelen. En dan hebben we het altijd over de financiën. De begrippen geld en middelen worden vereenzelvigd. Waaruit volgt dat geld wel een buitengewoon voornaam middel moet zijn, een zeer doeltreffend middel. Maar middel staat tegenover doel. We moeten geld das als middel ge bruiken. Geld mag voor ons geen doel zijn. We moeten het besteden voor het doel waarvoor we in het leven zijn God ter eere en om zelf bij God te komen. Dit politieke hoekje wil ik met gebruiken om den lezer te onder houden over zijn plicht, ook geld te besteden voor het doel, waarvoor hij dagelijks bidt de verbreiding van bet rijk Gods. Die plicht is trouwens algemeen erkend. Als van zelfsprekend wordt het beschouwd dat men geeft voor kerk en missie, maar men moet het ook als vanzelf sprekend beschouwen, dat men geeft voor de katholieke politieke actie. Gelukkig zijn er velen die daarvoor steeds gaarne ook geldelijke offers hebben gebracht. Dat weten zij die tegen verkiezingstijd op pad zijo ge weest om gelden in te zamelen, welke de bondskas of de plaatselijke kas te kort kwam, om de noodige actie te voeren. Maar er is toch een heele massa, die twee kwartjes hieraan besteed, te veel acht die maar zeer moeilijk er toe te bewegen is om iets meer dan één kwartje te geven om lid te kunnen zijn van de Katholieke Staats partij, waarin allen georganiseerd medewerken aan de bevordering van groote nationale en ook katholieke belangen. Om de massa te trekken heeft men zich hier en daar zelfs beperkt tot het heffen eener contri butie van enkele dubbeltjes. De politieke tegenstander lacht daarover, er zich op verheffend, dat hij zelf veel meer voor politieke doeleinden offert. Hem kunnen we antwoorden met het argument, dat wij onder elkaar niet mogen gebrui ken, omd&t het geen kracht heeft. Tot den politieken tegenstander kun nen we zeggen zie wat de katholiek voor zijn godsdienstige en maatschap pelijke doeleinden over heeft en offert. Onder elkaar kunnen we dat argument niet bezigen, omdat er uit zou volgen dat de bevordering van en het offeren voor de katholieke politieke belangen in beteekenis ver zou achter staan bij die belangen, waarvoor we graag onze gaven schenken. Hier vinden we een oorzaak voor het gebrek aan offerzin van zoovelen. Men doorschouwt de beteekenis niet van een krachtige katholieke orga nisatie op politiek terrein. En toch is die beteekenis, vooral in onzen tijd, van enorme grootte. In de Llmburgsche bondsvergade ring van 22 December j 1. zei het Kamerlid Max van Poll in zijn zoo voorname rede, dat volgens het woord van ongeloovigen zelfs, van de een heid der Kalh. Staatspartij de toe komst van Nederland afhangt. Ziet, hoe daar de beteeKenii onzer poli tieke organisatie wordt gevoeld. Als onze partij die beteekenis heeft voor het land, van welk een beteekenis moet zij dan niet tevens zijn voor het bestaau en de toekomst van het katholieke leven, de katholieke vrij heid, de handhaving der met veel strijd gewonnen goederen 1 Van welk een beteekenis moet de Kath. Staats partij dan niet tevens zijn voor de belangen, welke de Kath. Staatspartij verder voor staat, welke op de eerste plaats de belangen van de zwakkeren zijn. Zeer waar waren de woorden ter bondsvergadering gesproken voor de verdediging van de verhooging der aan de bondskas af te dragen contri butie tot 25 ct. per lid en per jaar. Er werd gewezen op de verlangens der Kath. Staatspartij, welke bij de behandeling der rijksbegrooting op den voorgrond werden gesteld en van welke verlangens zij veel heeft ingewilligd gekregen. Men denke slechts aan de vraag om een extra uitkeering van 3 millioen voor dezen wintertijd. Hierop heeft de regeering het besluit genomen om een extta- uitkeering te verleenen van 2 millioen gulden. Deze wensch der Katholieke Staaispaitij werd dus voor twee derden verwezenlijkt. En zoo is het gegaan met andere eischen, die moeilijker onder cijfers te brengen zijn, terwijl de krachtige politiek der Kath Staatspartij om te komen tot verlaging van de vaste lasten in de nabije toekomst ongetwijfeld vrucht zal dragen. Ter bondsvergadering werd in verband hiermede opgemerkt, dat van het werk der Kath. Staatspartij in de Kamer juist het meest zij profiteercn die het minst de contri butie kunnen opbrengen. Dat was een waar woord. Maar daaruit volgt tevens dat zij die het ook maar eenigszins kunnen, graag tot een offer voor de katho lieke politieke organisatie bereid moeten zijn. Waar de goede wil er is. kan men zooveel. Dat zij, die zelf van steun moeten leven, moeilijk een contributie kunnen opbrengen, spreekt vanzelf. Doch er zijn ook velen, die zich inbeelden of zich zelf probeeren te overtuigen, dat ze het niet kunnen. Wanneer we echter alleen maar de cijfers lezen over de honderden millioenen, die jaarlijks worden besteed aan bier en andere dranken, aan sigaretten, sigaren en tabak, dan houden we ons overtuigd dat er veel katholieken moeten zijn die per jaar eenige glaasjes, eenige sigaretten of andere rookartikelen kunnen uitsparen om eenige kwartjes als contributie voor de Kath. Kies- vereenlgiog op te brengen. Dat glaasje of pijpje, in matigheid gebruikt, misgun ik niemand. Het kan een offertje zijn om zich daarvan iets te ontzeggen, maar des te meer voldoening heeft men dan ook van het offer. Waartegen heeft de Kath. Staats partij zich in onzen tijd niet te ver dedigen nationaal-socialisme, fascis me, communisme, socialisme, liberalis me wanneer de maatschappij aan eeu dezer stelsels ten offer viel, meD kan zich een voorstelling maken wat er dan van het vrije Nederland en van de katholieke rechten en vrij heden in Nederland terecht zou komen. Toch zijo talloozen dwaas genoeg, en ook veel katholieken zijn er onder, om een van die stelsels na te loopen. De Kath. Staatspartij doet daar tegen wat in haar vermogen is, om goede voorlichting te geven. Daar voor is in een jaar tijds een enorm werk gedaan. De Katholieke Kamer leden staan in de Kamer op de bres voor groote belangen. Zij ontplooien een groote activiteit, wetende wat ze willen. Wat bij de behandeling der rijksbegrooting is geschied, was daar van nog slechts een voorproefje. Laten we dat werk niet lam leggen om een paar kwartjes. Inderdaad 1 ROELAND. Meer nijverheidssteun noodig Resultaten van de Volkstelling. Dalende beteekenis van den landbouw. De statistieken, welke aan de resultaten der Volkstellingen wordec ontleend, zijo soms zeer leerzaam. Het opmaken dier statistieken schijnt wel zeer tijdroovend te wezen, want eerst nu verscheen een boekdeel, dat de resultaten der beroepstelling samenvatte, welke onderdeel was van de algemeene volkstelling op- 31 Dec. 1930. Zeer opvallend blijkt de teruggang te zijn van bel aandeel der menschen, die in den landbouw een bestaan zoeken. Vroeger was de landbouw onze voornaamste welvaartsbronin 1889 omvatte hij nog 32 pet. van de beroepslieden. Dit percentage daalde in 1920 tot 23 en in 1930 tot 20. In 1930 woedde de crisis nog lang niet op het ergst, zoodat men thans gerust mag aannemen, dat de twintig procenten van vijf jaar geleden niet meer worden ge haald. Men is er niet mee af, als wordt beweerd, dat „de trek naar de stad" de groeiende tegenzin tegen veld werk, van alles de schuld zou zijn. Ondanks het feit, dat zoovele duizenden arbeidskrachten voor den landbouw verloren gingen, produ ceert het platteland méér dan genoeg van alles wat wij noodig hebben. De teruggaande beteekenis van den landbouw, voor wat de arbeids mogelijkheden betreft, is gelegen in de intensievere cultuurmethoden en de steeds verder dalende afzetmoge lijkheden, doordat de buitenlandsche landbouwcultuur geleidelijk een ach terstand inliep en bovendien door een politiek van autarkie kunstmatig werd bevoordeeld. In deze omstandigheden zal onze landbouw vermoedelijk nimmer meer zijn vroegere beteekenis herwinnen, en 't is de vraag of de regeeJing wel op den goeden weg is met baar steunmaatregelen, welke er op gericht schijnen te zijn om de be staaosmogelijkheid van den landbouw op een peil van enkele jaren terug, te handhaven. O i. is het een natuurlijke gang van zaken, wanneer we den laud- bouw tot een nog geringere betee- keois in ons economisch samenstel laten terugzakken, al zal de overheid daarbij tot taak houden om de indi viduen te beschermen en te leideD. naar een andere plaats in ons ge meenschapsleven. Naarmate de beteekenis van den landbouw daalde, groeide die van handel en verkeer, welke in 1920 reeds een percentage van 18 haalde, en in 1930 van 21.3, Sterk steeg de procentueele ver houding der nijverheidsbevolking, tot op 35.6 in 1920. Merkwaardig echter is, dat die stijging zich in 1930 niet bleek te hebben voortgezet; ze was zelfs in een geringen teruggang gekeerd. Het percentage der nijverheidsbevolking was in 1930 nog maar 35.4. Gaan we nu na, hoe vele milli oenen worden uitgekeerd aan steun, om een beteekenis van onzen land bouw te kunnen behouden, welke met dezelfs natuurlijk verloop in strijd is, dan valt het te meer op, dat zoo betrekkelijk weinig wórdt gedaan voor de bevordering van onze nijverheid, terwijl toch juist een uitbreiding van de nijverheid met daarnaast handel en verkeer de eenige mogelijkheid vormt om den duizenden arbeid te geven, wier werkkracht in den landbouw over bodig is geworden. Heeft onze landbouw geen ex pansie mogelijkheden meer, onze in dustrie heeft die wel. Onze industrie is nooit op een volledige voldoening in eigen be hoeften ingericht geweest. Toen het onzen landbouwers nog goed ging en dezen veel naar het buitenland konden exporteeren, kenden wij geen economische bezwaren om tal van industrieele producten van over de grenzen te betrekken, maar het belang van onze handelsbalans ver- eischt thans, dat we zoo min moge lijk in bet buitenland koopen en zoo veel mogelijk zelf zullen trachten te fahriceeren. Gelijk het buitenland baat achter stand leerde inhalen in haar land bouwcultuur, zoo moeten wij thans, alle zeilen bijzetten om onze nijver heid uit te breiden, totdat we zoo veel mogelijk hier kunnen produ ceeren, wat we hier behoeven. Daartoe zal meer steun van de regeering noodig zijn voor onze in dustrie, daartoe zal onze onderne- mingsgeest ook moeten worden op gevoerd en zal bedrijfskapitaal wor den vereischt. We hebben een dringende be hoefte aan officieele, door de re- geering ingesteld of gesteunde in* dustriebanken 1 Kiescomité's provinciale Statenverkiezing. Ingevolge de bepalingen van het in r de joDgste vergadering van den Partijraad vastgestelde Reglement op de voorbereiding der Statenverkiezin gen (art. 17 van het Bijzonder Regle ment V. B.) mag propaganda voor bepaalde voorloopig aangewezen Ccndidaten slechts geschieden door middel van Kiescomité's, met inacht neming van het „Kiescomité-Regle- ment 1932", voor zoover dit ten dezen toepasselijk is. Het moge daarom wellicht niet ondienstig zijn op enkele voorschrif ten betrekking hebbende op de samenstelling van zoodanige Kies comité's de aandacht te vestigen. Kiescomité's als hier bedoeld kun nen worden gevormd door leden der afdeelingen, behoorende tot het ressort van één R.K. Statenkieskiing ter bevordering van met name aan te duiden candidaten uitsluiteud in dien Statenkieskrlng. Het aantal leden van een Kies- comité mag niet hooger zijn dan tien. Lid kan alleen zijn hij, die lid is der R.K. Staatspartij en dat lidmaatschap reeds op 31 December 1934 bezat. Het Bestuur van een Kiescomité moet bestaan uit ten minste een Voorzitter en een Secretaris. Het correspondentie-adres van een Kies comité moet zijn het adres van een der bestuursleden van het Kiescomité. Van de oprichting van een Kies comité moeten de oprichters onver wijld kennis geven aan het Bestuur van den R.K. Kiezersbond voor Limburg. Bij deze kennisgeving wordt medegedeeld de naam van den candidaat of de candidaten wier verkiezing het Kiescomité wenscht te bevorderen, alsmede de namen van de leden, de samenstelling van het bestuur en het correspondentie-adres van het Kiescomité. Bij de kennisgeving van oprichting moet teveDS worden overlegd een door den betrokken candidaat of de betrokken candidaten onderteekende verklaring van instemming met de vorming van het Kiescomité, alsmede eene door alle leden van het Kies comité onderteekende verklaring, dat de bepalingen van het „Kies comité- Reglement" hun volledig bekend zijn. De kennisgevingen van oprichting moeten vóór 1 Februari 1935 aan het Secretariaat van den R. K. Kiezersbond voor Limburg worden iogezonden. Vijftieo jaren verdrag van Ver sailles. Het Saarplebisciet van a.s. Zondag. Belangrijke politieke hervormingen in Duitschland De Italiaansche en Fransche regeeringen worden het samen eens. De Spaan- ministercrisis. Een beroep van Abessinië op den Volken bond. Donderdag 10 Januari, was het 15 jaar geleden, dat het Verdrag van Versailles in werking trad, waardoor weliswaar officieel een einde was gesteld aan den oorlog, doch waar mee tevens een zwaren druk werd gelegd op den overwonnen vijand. Men had mogen verwachten, dat het vredesverdrag geleidelijk een miidere toepassing zou hebben ge vonden, maar in werkeiijkheid zijn de concessies slechts zóóver gegaan is, als de vastgelegde bepalingen en betalingen in de practijk onuitvoerbaar bleken. Het Verdrag van Versailles heeft vele oorlogswonden opeogehouden en daarmee een waaclijke volkenver broedering belet. Thans, na 15 jaar wordt de Saar landsche bevolking ingevolge de be palingen van dit verdrag nog ge- dworgen om te stemmen over de vraag, of het al dan niet heraanslui ting aan het vaderland verlangt, een vraag, welke voor deze trouwe Duitschers eigenlijk beleedigend is. Als de menschen thans aarzelen bij het uitbrengen van hun stem, dan is het niet om het principe van de zaak, maar om de bijkomende om standigheid, dat het naar veler mee niDg op het moment in 't vaderland ook niet alles is. Deze omstandigheden hebben ech ter met Versailles niets te maken, Het Verdrag van Versailles wordt gebruikt als wapen in een binnen- landschen politieken strijd van Duitschland. De Saar is Dui'scb en wil Duitsch blijven, daarover kan geen verschil van meening bestaan, maar duizen den Saarlanders hebben zoo'n af schuw van het huidige Duitsche regime, dat ze graag onder Volken bondsbescherming en bestuur het moment willen afwachten, waarop dat regime eens zal worden gewij zigd. De stemming in de Saar gaat voor of tegen Hitler 1 De uitslag is echter niet twijfelachtig; het sterke nationale gevoelen der meerderheid doet ern stige bezwaren opzij zetten. Het plebisciet zal Zondag a.s. worden gehouden; de spanning en de mogelijkheid op conflicten groeit met den dag. De meerderheid, die voor onmiddellijken terugkeer zal stemmen staat scherp tegenover de sterke minderheid, welke de zaken liever nog even zou willen aanzien. Die twee groepen haten elkander zóó, dat het straks onmogelijk zal blijken, dat ze vereenigd in vrede gaan voortleven, wanneer de beslis sing zal zijn gevallen. Het Saargebied is voor de belang rijke minderheid, welke straks bij de stemming zal blijken te bestaan, te klein geworden. We voorzien een emigratie op groote schaal naar Frankrijk. Uit de huidige geprikkelde ge moedsstemming kunnen allerlei con flicten, ook van internationalen aard, ontstaan. Er loopen op 't oogenblik ernstige geruchten over hetgeen Frankrijk zou willen ondernemen. Het heet te Berlijn, dat Frankrijk troepen concentreert aan de Saar grens, met de bedoeling om straks, in den uitslag van het plebisciet een voorwendsel te vinden om den linker Saaroever te bezetten en Franscb te maken, aldus het Saargebied in tweeën verdeelende, zooals eens Op- per-Silezië. Dat zou een ernstigen internatio nalen toestand scheppen I In Duitschland is ook een binnen- landsche politieke stemming, Het staat nu wel vast. dat de Nazi- regeering een verdere hervorming van het S S. en S.A. leger doordrijft en blijkbaar op aandringen van Rijks- weerkringen. die meer en meer invloed op den gang van zaken krijgen. Hitier en Goering zouden bereid zijn om voortaan meer speciaal op de Rijksweer te steunen. Zij moeten aan de huidige Rijksweergeneraals volledige satisfactie hebben geschon ken inzake den moord ven 30 Juni des vorigen jaars op generaal vou Sleicher en zijn echtgenoote. *a* Het Romebezoek van den Fran- schen minister Laval is toch door gegaan en op het oogenblik reeds beëindigd. Over het resultaat der samensprekingen is men zoowel te Rome als te Parijs tevreden. Verzekerd word^, dat volledige overeenstemming zou zijn bereikt inzake Oostenrijk en de Afrikaaosche koloniën. Ten koste van wie Een aantal Europeesche machten zullen worden uitgenoodigd om zich bij het accoord inzake Oostenrijk aan te sluiten. De Spaansche ministerscrisis is nog steeds niet geheel opgelost. Gil Robles, de leider der Kath Volksactie, blijkt in zijn wecschen moeilijk le voldoen te zijo door den kabioetsleider Lerroux, die zich links oriënteert, maar op het oogenblik met rechts moet samenwerken. Abessinië heeft inzake de grens conflicten met Italië thans officiëel tot den Volkenbond gewend, welks Raad op Vrijdag van deze week bijeen komt. Het verzet in Albanië schijnt door de regeering van kooiDg Zogoe te zijn gebrokeo. 's Konings gewezen adjudant, de leider van den huidigen opstand, is naar Joegoslavië gevlucht. Bericht wordt, dat de Fransche minister Laval bij zijn bezoek aan Rome, ook een onderhoud van 50 minuten heeft gehad met den Paus. Dit was het eerste officieele Fransche bezoek ten Vaticane sedert 1871. Winter 1 Het Uiver- raadsel. De onderwijzeressen in het gedrang, Neder- landsch Belgische onderhande lingen. Aardschokken. Een Nederlandsch schaak succes. We hebben de milde temperatuur van den huidigen winter te veel geprezen en daarom misschien valt de koude, welke thans plotseling is opgekomen, velen zoo af. Den schaatsenliefhebbers wordt van harte hun gezonde ontspanning gegund, maar te hopen is toch. dat hun pret van bescheiden duur zal zijn. Er is teveel armoe en deze is moeilijk te vereenigen met kou. De zeer lage temperaturen intusscheD, welke ons uit Oost-Europa worden gemeld, doen vreezen, dat het winterweer nog wel even zal aanhouden. Hetgeen we omtrent de Uiverramp eigenlijk zoo graag zouden hebben geloofd, n.l. dat het vliegtuig door den bliksem zou zijn getroffen in welk geval verdere persoonlijke ver antwoordelijkheden grootendeels zou den zijn uitgeschakeld geweest is niet bewaarheid geworden. Het nauw gezette onderzoek ter plaatse van de ramp heeft met beslistheid uitge wezen, dat de Uiver niet.is neerge stort, doch met volle snelheid tegen den grond is aangevlogen. Men kan slechts gissen naar de beweegredenen van de bestuurders om zóó laag boven den grond te vliegen, dat dit ongeval* kon gebeuren. De bemanning zoowel als de passagiers moeten allen dadelijk dood zijo geweest als gevolg nekwervelbreuk, door den geweldigen schok veroorzaakt. De Tweede Kamer hield zich van de week bezig met de behandeling van Marchant's ontwerp inzake de herziening van de onderwij rersoplei- ding, tenminstevoor afdeelings- onderzoek. Het Voorloopig Verslag bevat nog al critiek deze is speciaal gericht op 's ministers plannen om een acte te scheppen, welke geen volledige onderwijsbevoegdheid geeft, doch aan onderwijzeressen toestaat op te treden voor de laagste twee klassen der lagere scholen. Vele Kamerleden zijn tegen dit hernieuwde kweekelingengedoe. De onderwijzeres had ook belang stelling in de Eerste Kamer. Daar was het reeds door de Tweede Kamer aanvaarde wetsontwerp aan de orde om aan de huwende onder wijzeres omslag te verleenen ook onze senaat gaf zijn goedkeuring en wel met 26—17 stemmen. In Brussel hebben Nederlandsche en Belgische gedelegeerden zich weer om de conferentietafel geschaard om te trachten overeenkomsten te sluiten inzake een nieuw handels verdrag en over andere economische aangelegenheden. Verwacht wordt, dat de onderhandelingen verscheidene weken zullen durenvoorloopig heeft men over en weer de verschil lende wenschen op economisch gebied uitgewisseld. De Limburgers en dezen keer ook de bewoners van een deel van Gel derland, zijn verrast geworden met een herhaling van de aardtrilliDgen, welke hen enkele jaren geleden heb ben verontrust. Ook nu werd geen schade aangericht. Zeer waarschijn lijk worden deze trillingen veroor zaakt door aardafschuivingen op zeer groote diepevoor onrust is geen reden aanwezig. Het heeft velen met trots vervuld, dat Dr. Max Euwe, onze nationale schaakkampioen, in het groote jaar- lijksche internationale tournooi te Hastings aan den kop is geëindigd, zij het in gelijkwaardige positie met den Scech Flohr, en den Engelsch- man Sir Thomas. De oud-wereld kampioen Capablanca bleef bij dit drietal achter. Het was voor Eu%e een veel belovende intrede in het jaar, waarin hij met den huidigen kampioen Dr. Aljechin, den strijd om den wereldtitel zal aanbinden. VENRAY. 12 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 12 October 1934 zijn vastgesteld de volgende verordeningen A. Verordening op de heffing van besmettelyke-ziektengelden in de gemeente Venray. B. Verordening op de invorde ring van de besmetteiyke-zickten- gelden in de gemeente Venray. Zijnde de verordening sub A goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 17 December 1934, Nr. 34, waarbij de verordening de dato 12 October 1934, houdende voorschriften, naar welke de belasting zal worden ingevorderd is aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, 9 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Yoorjaarskeuring van hengsten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen in herinnering, dat de gewone Hijksvoorjaarskeuringen van tot dekking bestemde heogsten, ALLEEN VOOR TYPE TREK PAARD, dit jaar zullen plaats heb ben te Roermond op 30 Januari 1935 te 9 uur te Maastricht op 30 Januari 1935 te 14 uur. De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan ten minste drie weken vóór den dag der keuring vrachtvrij een schrifte lijke en door hem onderteekende aangifte te zenden aan den Secretaris der betrokken regelingscommissie. Voor verdere inlichtingen omtrent aangifte vervoege men zich ter Secretarie. Venray, 7 Januari 1935.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1