Binnenland. Ons weekpraatje. lliwpijtv JtUjtthacdt's Voedecs Provinciaal Nieuws verband met de weggeldbelasting. Weth. Crooymans zegt, dat dan de Inwoners van Overloon zeker dit bedrag (ongeveer f 1200) zullen moeten opbrengen. De Voorzitter vindt het voorstel- varf den Heuvel eigenlijk wel billijk. We moeten de zaak nu eenmaal van den kant der gemeente bezien. Hij vindt het echter in verband met de tijdsomstandigheden direct niet ge- wenscht, omdat de menschen toch al zooveel, moeten opbrengen. Over dit punt wordt dan ook heengestapt. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten een post van 220 op de begrooting te brengen voor het maken van een wegenlegger. Bij de kosten van belooning der vroedvrouw ad f 250, acht de Raad het niet gewenscht, dat de gemeente dit bedrag blijft beschikbaar stellen, indien van haar diensten niet meer dan tot dusver wordt gebruik ge maakt. Aan B. en W. wordt overgelaten een en ander te regelen. De begrootingen voor de Burger lijke Armbesturen worden vastgesteld met voor Maashees een subsidie van f 820 en voor Overloon f 300. Aan de geitenfokvereeniging te Maashees en te Overloon wordt een subsidie toegekend van f 10 voor elk. Besloten wordt tot heffing van de volgende belastingen 80 opcenten gebouwde en 20 opcenten ongebouwde eigendommen; 200 opcenten personeele belasting 40 opcenten vermogensbelasting 75 opcenten gemeentefondsbelas ting. Hierna wordt de begrooting met algemeene stemmen vastgesteld. Het batig slot van ongeveer f 5650 zal bestemd worden voor terugbetaling aan het Rijk wegens genoten steun 1933. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten toepassing te geven aan art. 16 3e lid sub a. van het Motor- en Rijwielbesluit betreffende verlichting van stilstaande auto's op bepaalde'plaa s n bioncnde bebouwde kom der gemeente. (Plaatsen die voldoende verlicht zijn.) Na eenlge bespreking wordt be sloten aan van Keysteren, van Son en A. Klaassen voor den tijd van 6 jaar een perceel weiland te verpach ten voor den prijs ^an f 37.50 per H.A. Benoeming lid schattingscommissie. Wethouder Crooymans stelt voor om Burgemeester Jans als zoodanig te benoemen. Na stemming blijkt de Burgemeester met algemeene stemmen benoemd. De benoemde dankt den Raad voor het in hem gestelde ver trouwen. Besloten wordt toe te treden als lid van het streekplan de Meierij, omdat de gemeente groote belangen heeft bij de te maken plannen. Goedgekeurd worden door den Raad de door de Nederl. Heldemij. opgemaakte plannen voor het maken van een brug over de Vierlingsbeek en het verleggen van een gedeelte van den grintweg in Holthees. Het lid Jans zegt, dat A. Hendriks te Overloon gevraagd heeft om wederom een perceel land, waarvan de pacht het volgend jaar eindigt, te mogen inpachten. B. en W. zullen met pachter overleggen. Jans zegt dat de Wed. van Duin hoven gevraagd heeft om van een perceel door haar van de gemeente gepacht, ontheffing van pacht te krijgen. Aan B. en W. wordt overgelaten deze aangelegenheid te regelen. B. en W. zullen met de Wed. Kuenen te Overloon onderhandelen over het pachten van een perceel gemeentegrond. Niets meer aan de orde -zijnde sluit de Voorzitter de vergadering met de gebruikelijke groet. Crisismaatregelen 1935 voor pluimvee en eieren. Een ontwerp-besluit inhoudende cisis-maatregelen voor 1935 ten aan zien van pluimvee en eieren bevindt zich in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Bij de samenstelling van de nieuwe melkregeling is in hoofdzaak voort gebouwd op hetgeen door de dit jaar getroffen maatregelen tot stand is gebracht. Naast maatregelen tot beperking van den pluimveestapel moeten maatregelen getroffen worden welke de reeds ingezette verbetering van den pluimvee-stapel zullen be vorderen. Het bestaande onderscheid tusschen fokkers, houders van ver- meetderingsbedrijven en kuiken broeders is dan ook gehandhaafd en de aan deze groepen toegedachte functies zijn dezelfde gebleven. Het ontwerp-besluit bevat in de eerste plaats een regeling tot beperking van den pluimvee stapel door middel van voprschriften omtrent het aantal door iederen kuikenbroeder in te leggen broedeieren. Het in voorraad hebben van pluimvee-eieren in broedmachines is slechts toegestaan aan kuiken broeders. Deze zuilen echter aan enkele voorwaarden hebben te vol doen. Zoo zullen zij in het bezit moeten zijn van een broedvergunning en voorts zullen de broedeieren zich moeten bevinden in een broedmachine waarvan hun het voorhanden hebben krachtens een schriftelijke vergunning is toegestaan. De voorwaarden, waaronder deze vergunning wordt afgegeven zijn zoodanig, dat iedere kuikenbroeder deze kan verkrijgen. De regeling, welke in 1934 van kracht is geweest, dat de broed machine in eigendom aan de crisis- organisatie moest worden afgestaan, is geheel vervallen. De betreffende contracten zullen alle per 31 December a.s. worden geannuleerd. Tenslotte zalhet gewicht van ieder broedei, evenals dit het vorig jaar was bepaald, een bepaald mininum aantal grammen moeten bedragen. De regeling schrijft geen heffiog op broedeieren meer voor. De mogelijkheid is echter geopend, dat een zoodanige heffing alsnog kan worden ingesteld, indien dit om eenigerlei reden wenschelijk zou blijken te zijn. In het ontwerp besluit is voorts een onderscheid gemaakt naar gelang de kuikenbroeder al of met in 1934 reeds het bedrijf van kuikenbroeder uitoefende. Degene, die het bedrijf in 1934 niet uitoefende, zal in het algemeen in het geheel geen broedeieren mogen inleggen. Voor den kuikenbroeder, die in 1931 het bedrijf van kuikenbroeder heeft uitgeoefend zal in het algemeen het door dezen in dit jaar voor den I3den April op rechtmatige wijze in zijn broedmachines ingelegde aantal als grondslag dienen voor het aantal, dat hem voor 1935 zal worden toegewezen. Elke kuikenbroeder zal in de gelegenheid gesteld worden om boven de hem op deze wijze toegestane hoeveelheid voorts nog een door den minister vast te stellen percentage van het in 1934 aantal ingelegde eieren uitte broeden, indien het deze eieren betrekt van fokkers en/of houders van vermeerderings- bedrijven. De bedoeling heeft voorgezeten de kuikenbroeders zoo vrij mogelijk te laten ten aanzien van de tijdstippen waarop zij het hun toegewezen aantal pluimvee eieren doen uitbroeden. Slechts zal bij apart Koninklijk besluit een begin- en einddatum worden vastgesteld. Het ligt in de bedoeling, deze data zoo ruim moge lijk te stellen, echter de einddatum wel zoodanig, dat laat broed zooveel mogelijk voorkomen wordt. Teneinde ook het laat broeden onder de kloek op te groote schaal indien noodlg' uit te sluiten kan op een nader door de Kroon vast te stellen tijdstip het hebben van kuikens boven een door den minister te be palen aantal worden verboden. Op grond van bovenbedoelde richtlijnen zal het mogelijk zijn om op nader door de Kroon te bepalen tijdstippen de omvang van de pluim veestapels op de verschillende be drijven in ons land te gaan beperken. Deze beperking zal niet uniform behoeven te geschieden, doch zij zal voor de verschillende deelen des lands anders kunnen zijn, terwijl voorts, naar gelang van aard en omvang van het bedrijf zoomede van de hoeveelheid en soort van de daarop voortgebrachte productie van den landbouw de toegelaten hoeveel heid pluimvee verschillend worden vastgesteld. Op deze wij re bestaat dan de mogelijkheid om een beperking en een andere verdeeling van den pluim veestapel in ons land te verkrijgen, welke beter bij de op de bedrijven heerschende toestanden aansluit en de pluimveehouders steunt in die streken des lands, waar zij een voor name bron van bestaan vormt. Tegen de onderwijsbezuini ging. De actie van het Spoorwegpersoneel. Bun- schoter industrie. De reis van de Snip. Bezoek van burgemeester van Albury. Paniek in een kerk. Van zekere kringen uit blijft men een heftige agitatie voeren tegen de onderwijsbezuiniging van minister Marchant. Men acht in de bedoelde kringen 't openbaar onderwijs be dreigd in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin werd deswege een massale protestvergadering belegd. De actie wordt in de eerste plaats tegen de bezuinigingsplannen in het algemeen het onderwijs betreffende gevoerd, maar in elk geval wordt verlangd, dat het bijzonder onderwijs niet aan dezelfde maatregelen ont komt, welke ten opzichte van het openbare onderwijs zijn genomen. Voor zoover zulks het laatste be treft, is minister Marchant het met de protesteerenden eensin de Kamer heeft hij nog eens uitdrukke lijk verklaard, dat het zijn bedoeling is om de bezuiniging door concen tratie, vrijwillig en anders gedwon gen, voor de bijzondere scholen door te voeren. Ontevredenheid is de natuurlijke reactie, welke op alle bezuinigings maatregelen volgt. Daarvan blijven ook de spoorwegmenschen getuigen, die niet tot rust komen tegenover de dreiging van weer een nieuwe loonsverlaging. Het Kamerdebat heeft deze menschen niet bevredigd en daarom hebben ze zoover ze tot de moderne organisatie behooren Zondag j.l. in negen groote verga deringen, in verschillende plaatsen des lands gehouden, opnieuw tegen de voornemens van minister Kalff geprotesteerd. In Bunschoten, een der Zuiderzee dorpen, welke vroeger van de vlsch- vangst bestonden, is met eenige plechtigheid de eerste schoenfabriek geopend, welke daar met overheids steun ten behoeve van de werklooze visschers is opgericht. Het is wel eigenaardig, dat de huidige mecha nisatie der bedrijven het toelaat, dat visschers middels een spoedcursus in een minimum van tijd tot leder bewerkers worden „omgebouwd", maar wij voor on9, we hebben het schoenwerk voorloopig nog maar het liefst van den schoenmaker, die zich van jongs-af bij zijn leest hield. We zien bovendien het algemeen maatschappelijk nut er niet van in, dat visschers aan schoenen-arbeid worden geholpen ten koste van de arbeidsgelegenheid van schoenmakers uit professie. Met groote belangstelling wordt door heel ons volk de Snip op zijn reis naar het verre Westen gevolgd, Het vertrek in het vroegste Zaterdag uur van de afgeloopen week hebben we allen met hevige spanning be luisterd en met genoegen hebben we vastgesteld, dat het eerste deel van den tocht, met een tusschenlanding te Alicante welke niet op het program stond zoo voorspoedig is verloopen. Goede reis verder 1 Nu deze tocht onwillekeurig herin neringen wekt aan de Melbourne- race, willen we hier melding maken van het voornemen van den burge meester van Albury, de stad, welke onze Uiverbemanning zoo keurig heeft geholpen, om in den a.s. zomer een bezoek te brengen aan ons land, waar hij zal worden ontvangen door H. M de Koningin, die dezen burge meester reeds eerder door een ridder orde van haar dank en waardeering liet blijken. Het is een dappere on dernemiog van dezen burgemeester, die op krukken door het leven moet gaan. Maken we tenslotte te dezer plaatse nog melding van een merkwaardig ongeluk, op Zondag j.l. te St. Mi chielsgestel, waar onder den kerkdienst een gedeelte van het gewelf boven het zangkoor instortte. Slechts de organist werd zwaar gewond, maar de instorting veroorzaakte, zeer be grijpelijk, zoon schrik onder de kerkgangers, dat een paniek ontstond. Gelukkig bleven verdere ongelukken uit, op last van pastoor werd het kerkgebouw voorzichtigheidshalve voorloopig gesloten. Het hakken van een gat in het gewelf om het touw voor het luiden der klokken door te laten is vermoedelijk oorzaak van het ongeluk. ZOU HET WEL HOED ZIJN, ALS WE LANGER LEEFDEN De Soviet-Russen, gedreven mis schien door hun atheïstische opvat tingen, experimenteeren op alle mogelijke wijzen met het menschelijk leven, dat ze als een mechanisme schijnen te beschouwen, hetwelk voor een zekeren tijd is opgewonden en waarvan de sleutel slechts te zoeken zou zijn, waarmee een nieuwe periode is „op te draaien". Zg. ge leerden probeerden reeds om ge storven menschen door inspuitingen tot het leven terug te roepen, maar ze bereikten geen verdere resultaten, dan dat ze het hart weer voor luttele seconden aan het kloppen kregen. Tenminste, voor zoover de desbetref fende berichten op waarheid steunen. In leder geval schijnt een communis tische ziel niet meer te achterhalen te zijn, want de grootste Russische geleerde is er nog niet in geslaagd om een gestorven bolsjewiek weer aan het babbelen te krijgea. De eenige gelukte experimenten met het leven zijn voor zoover het Rusland betreft die, welke er op waren gericht om levensgeesten met moordend kogellood voor goed te verjagen. Die experimenten wor den nochtans regematig voortgezet. In verband met een paar aanslagen, welke in den laatsten tijd door communisten op communistische autoriteiten" zijn gepleegd, worden op het oogenblik dagelijks eeDige tientallen personen uit vroegere klas sen der „bourgoisie" tegen den muur gezet en als terroristen gefusilleerd. Merkwaardig is, dat in een laod, waar levens zoo weinig worden geteld, dat een spoorwegbeambte, wlen een treinongeluk overkomt, eenvoudig wordt opgehangen, de overlevenden blijkbaar nog zoo op vooitzetting van hun aardsch bestaan blijven gesteld. Nu het niet schijnt te willen ge lukken om dooden tot het leven te rug te roepen, werpen sommige Russische geleerden zich op het vraagstuk, hoe althans de levenden voor zoover ze niet worden op gehangen of gefussileerd nog een poosje in het Russische aardsche paradijs kunnen worden vastgehou den, nadat het klokje voor heo begon te luiden. Het Sovjet-Russische blad „Prawda,, gaf een dezer dagen ver slag van de eerste resultaten. Het blad publiceerde een interview met prof. Lazaref van het Instituut voor Medicijnen te Moskou, waarin deze verklaarde, dat proeven hem de over tuiging hadden geschonken, dat het mogelijk is om den levensduur van menschen te verlengen tot 150 180 jaar. De proeven waren geno men op dieren, met het resultaat, dat de gemiddelde levensduur tot het vijfvoudige werd verlengd. De wijze, waarop prof. Lazaref dit heeft weten te bereiken, houdt hij zorg vuldig geheim. Voor dat laatste vinden we iets te zeggen. We gelooven, dat 'n mensch over het algemeen en - van het sterven in een behoorlijken ouderdom gesproken juist lang genoeg op de wereld is om met spijt dood te gaan, maar de natuur laat zich niet ongestraft forceeren. Wie weet, welk een haat en nijd er zouden ontstaan, als we ons aardsch bestaan kunstmatig zouden kunnen verlengen. Niets blijft begeerenswaard, als we er van verzadigd geraken. Zóó schijnt ook onze vriend Janssen er over te denken, die bleek als een lijk werd, toen we hem vertelden dat er ter wereld een professor is, die kans ziet om het leven van elk aardsch wezen, dus ook van Jansen z'n vrouw, die zich een ernstige ziekte inbeeldt, vijfvoudig te ver lengen. We zien in professor Lazarefs vinding geen winst voor de mensch heid. In het besluit van den eenen mensch om een schepje van 50 jaar op z'n leven te gooien, ligt het noodlot van den anderen mensch misschien omsloten hij zou er aan leiding in kunnen vinden om een poosje vóór z'n tijd uit te stappen. Men moge al eens spotten over dergelijke Russische dwazigheid, bij overdenking, serieuze overdenking van het levensvraagstuk, kan men God en Zijn schepping slechts dan ken, dat alles in de natuur en het menschelijk leven zoo geregeld is, als het is. Al het aardsche heefl een verzadigingspunt en is het dan niet mooi en goed, dat de Schepper ons in het leven daar niet over heen laat komen De Dood als jammer is toch on eindig veel schooner en meer be- geetenswaard dan de dood, welke we over ons zouden laten komen, omdat we het léven eindelijk zat zouden zijn geraakt. Slechts een professor in onverstand zou kunnen pogen om het werk des Scheppers te... verbeteren. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct, Doos 45 ct. Bij Uw drogist 169-8- VENRAY. 22 December 1934 Directeur Postkantoor. Aangewezen is als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkan toor te Venray de commies bij den post-, telegraaf- telefoondienst L. Paping. Uitbreidingelectriscli net. Het electrische net in deze gemeente wordt weer uitgebreid in de richting Overloonscheweg. Een 10-tal arbeiders vinden hierbij wederom een welkome werkgelegen heid. Diefstal in de kerk te Smakt opgehelderd. De maréchaussee uit Helmond hebben aldaar aangehouden 'n 5 tal personen verdacht van meerdere diefstallen in de gemeente Venray en Maashees o.a. in de kerk te Smakt. Dit vijftal is door de marechaussée naar Roermond overgebracht. Been gebroken. Een kind van den heer B. alhier had 't ongeluk te vallen en een been te breken. Dr. Vercauteren verleende geneeskundige hulp. Varkens in beslag genomen. Door de Controleurs der Crisis- Varkenswet is wederom procesverbaal opgemaakt, tegen 'n 2-tal personen, wegens het slachten zonder ver gunning. Diphtlieritus geconstateerd. Door de behandelende geneesheer is in deze gemeente een geval van diphtheritis geconstateerd. Anderhalf-jarig kind verbrand. In een onbewaakt oogenblik heeft een anderhalf jarig kind van den landbouwer V. alhier Zondagmorgen van kokende melk gedronken. Het kind werd met ernstige brandwonden overdekt. Dr. BI. verleende eerste geneeskundige hulp. Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer aan de school aan het Veulen is benoemd de heer v. d. Heuvel uit Melick. Wild zwyn geschoten. Maandag ontdekte de jager P. v. Arsen in zijn jachtgebied indeOirlo- sche bosschen een wild zwijn, het geen direct de volle lading kreeg. Het vluchtte echter weg, doch bij een volgend schot viel het dier doodelijk getroffen neer. Denzelfden morgen werden in de bosschen nog 2 wilde zwijnen gezien,, die als ze in de'buurt blijven het wel hard te verantwoorden zullen hebben. A. N. W. B. Het algemeen bestuur van den A.N.W.B. vergaderde te Amsterdam. Tot stemgerechtigde ter algemeene vergadering werd voor Limburg ge kozen de heer H. J. H. Sala, bonds- consui te Venray. CASTENRAY. De Venraysche Bond van Handboogschutterijen zal Zondag 23 December in het bonds- gebouw alhier vergaderen. WANSSUM. Ook hier en in Well zijn verschillende landbouwers bekeurd wegens het slachten van varkens zonder vergunning. Het vleesch werd in beslag ge nomen. Verduistering door een rijks ambtenaar. P. W. S., ontvanger Dir. Belastin gen, Horst, 49 jaar, werd door de Rechtbank te Roermond veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf, terzake dat hij in den loop der jaren 1927 tot en met 1933 te Horst ais ambtenaar, nl. als ontvanger der Directe Belastingen te Horst opzettelijk verschillende bedragen aan geld tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 10.000 gulden, die toebe hoorden aan den Staat der Neder landen, .althans aan een ander dan hem verdachte en welke gelden hij In zijn bediening onder zich had. z'ch wederrechtelijk heeft toegeëigend. Vonnis bevestigd, een jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Drankverstrekken in Danstenten. De danszaalhouder H. Jans te Siebengewald werd te Bergen met de kermis bekeurd wegens het ver schaffen van drank in zijne danstent. Het kantongerecht te Boxmeer ver oordeelde JaDs tot f 30.— boete. In hooger beroep voor de Recht bank te 's Hertogenbosch is Jans thans vrijgesproken. Voorraad van varkensliandelaren. Het bestuurder veehouderijcentra le heeft bepaald, dat het aan alle bij deze centrale georganiseerde varkens handelaren verboden is hun voor den handel bestemde varkens langer dan veertien dagen achtereen in voorraad te houden, tenzij zij, ten genoegen van een door voornoemde bestuur aan te wijzen orgaan, aantoonen. dat zij door ziekte der varkens of eenige andere oorzaak, overmacht opleverende, niet in staat geweest zijn deze varkens te vervreemden. Dit besluit treedt ln werking met ingang van heden. De nieuwe burgemeester van Roermond. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Lingbeek betref fende vermijding van cumulatie van inkomsten uit overheidskassen bij benoemingen van regeeringswege en betreffende het rekening houden daarmede bij de benoeming van den burgemeester van" Roermond, heeft minister de Wilde het volgende geantwoord De huidige werkloosheid in de onderscheidene'groepen der bevolking is voor de Regeering bij het doen van benoemingen steeds een factor, die medebrengt, dat bij overigens gelijke aanspraken hij. die geen inkomsten uit anderen hoofde heeft, zal voorgaan. Iotusschen, voorkoming van cumu latie van inkomsten is niet een zoo absoluut belang, dat daarvoor elk ander moet wijken. Het waken tegen ongemotiveerde cumulatie moet niet worden een vrees voor cumulatie op zich zelf. Het Staatsbelang laat niet toe, dat de Regeering zich door die vrees zou laten leiden. De Minister kan er niet toe medewerken, dat ervaren en geschikte personen voor benoeming tot burgemeester stelselmatig zouden moeten worden gepasseerd en dat een bepaalde groep oud functionaris sen van verderen staatsdienst zou worden buitengesloten. Dit zou tot zeer ongewenschte, en voor het land nadeelige, gevolgen leiden. De voor dracht tot de benoeming van den burgemeester van Roermond is met inachtneming van bovenstaande over wegingen door den ondergeteekende opgemaakt. Verdacht van poging tot doodslag. Als verdacht van poging tot dood slag is door de Rijksveldwachters uit Bergen, Blitterswijk en Horst en twee ambtenaren van de Crisiszulvel- centrale, de chauffeur S. te Well gearresteerd. De aangehoudene heeft de vorige week als bestuurder van een vracht auto, waarop 2000 Kg. boter geladen waren, te Horst een politieman welke sommeerde te stoppen trachten om ver te rijden. De arrestant wordt ter beschikking van den Officier van Justitie te Roer mond gesteld. Verkcers-ongevallen Het Gentraal Bureau voorde Sta tistiek heeft 'n publicatie doen ver schijnen, waarin de geconstateerde verkeersongevallen voor het geheele land zijn opgenomen. Uit dit overzicht blijkt, dat ln 1933 in totaal zijn geconstateerd 41816 verkeersongevallen, waarvan 409 met doodelijken afloop, 5562 met uitslui tend lichamelijk letsel voor een of meer personen, 5832 met lichamelijk letsel en tevens matrieele sehade, terwijl in 30012 gevallen uitsluitend matrieele schade ontsond en in 1 geval de gevolgen onbekend zijn gebleven. Het aantal der gedoode en gewon de slachtoffers bedroeg resp. 427 en 12601. van welke laatsten klaarblij kelijk nog een belangrijk aantal in den loop van het jaar als gevolg van de verwondingen is overleden, aangezien uit de „Sterftestatitiek" over 1933 blijkt, dat 803 personen zijn overleden tengevolge van ver- keers-ongevallen. WEET GE.... dat ge van een margarinekistje maat 3040 en 15 diep ongeveer, een aardig apotheekkastje kan maken maak een bankje in het kastje op plm. de hoogte van een medicijn fleschje van onderaf en zet dan bo venin de zalfpotjes en onder de fleschjes. Maak een aardig gordijntje er voor, na het eerst even te;hebben geverfd en hang het kastje op de slaapkamer aan den wand. dat ge lichte kleuren, bontvachten, enz. mooi kunt schoonmaken door de vacht te besprenkelen met benzine, daarna met maizena (liefst door een strooier er op schudden) dit zooveel mogelijk voor een open raam (niet te snel) laten drogen en daarna uit te kloppen. dat lang bewaarde aardappelen aan smaak winnen, wanneer men ze in open pannen kookt. ROND DEN KERSTBOOM. Witte vlokjes vallen, Zilv'ren klokjes schallen Heldre lichtjes branden Kerstmis is op handen En de Kerstman, oud en stram, Trekt aan 't klokketouwbim-bam I Heldre sterren pinken, Duizend kaarsjes blinken Englenstemmen zingen Rondom Euphraat's kringen En de Kerstman, wit-gebaard. Strompelt verder over d'aard. Appels, rood van wangen. Aan den Kerstboom hangen Met z'n groene loover In het licht getoover En de Kerstman gluurt door 't raam, Smelt er vreê en liefde saam. In de goud paleizen. Bij den dwaas en wijze In der armen woning Treedt de Vredekoning En de Kerstman trekt maar voort Dragend het Verlossingswoord. HENRY. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.650.000 eieren. Groote eieren van f 4 tot f 5 40 Kleine eieren van f 2.50 tot f 3 50 Eendeneieren van f 2 80 tot f 3.50 Ganseieren van f tot f .~- ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa» de aan voer 2.000.000 eieren. Kippeneieren van f 2.60 tot f 5.70 Eendeneieren van f 3.— tot f 4.— Inscliry ving voor don dienstplicht. De Burgemeester van Venray herinnert de in 1916 geboren manne lijke personen aan hun verplichting om zich in de maand Januari a.s. ter inschrijving voor den dienstplicht aan te geven. Voor de Inschrijving zal speciaal zitting worden gehouden op ZEVEN Januari a.s. des voormiddags vau 9 tot 12 uur. Hij die meent in aanmerking te komen voor vrijstelling van den dienst wegens broederdienst, kostwinner schap of wordt opgeleid tot een geestelijk ambt, kan hiervan bij de aangifte mondeling mededeeling doen. Zakboekjes van broeders, die ge diend hebben, moeten worden mede gebracht. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ter secretarie. Venray 10 December 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. NIEUWE GASTARIEVEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat door den Gemeenteraad in zijue vergadering van 29 November j.l. zijn vastgesteld de navolge nd nieuwe gastarieven: Gewoon en Muntgas 14 ct. per M3. Gasverbruik per'maand boven 10 M3 wordt berekend a 12 ct. per M3. Met vastrecht a 50 ct. per maand: gasprijs 10 ct. per M3. Gasverbruik per maand boven 30 M3. 9 ct. pet M3. Met vastrecht a 75 per maand gasprijs 9 ct. per M3. Gasverbruik per maand boven 60 M3 8 ct. per M3. Met vastrecht a f 1.25 per maand: gasprijs 8 ct. per M3. Gasverbruik per maaDd boven 100 M3 7 ct. per M3. Met vastrecht a f 3.25 per maand: gasprijs 6 ct. per M3. Gasverbruik per maand boven 300 M3 5 ct. per M3. Deze tarieven gaan in met den dag volgende op dien der eerste meteropneming in Januari 1935. Degenen, die nog geen vastrecht hebben, doch dit wenschen te krijgen, en degenen, die hun vastrecht willen veranderd zien, kunnen zich daartoe opgeven aan de Gasfabriek of bij de eerstvolgende meteropname. Het vastrecht moet worden aan gegaan voor een vol jaar. Venray, 5 December 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6