Dr.A. 1.1 CEAV Kerl Nieuwjajka -Brieven, -I Verkoopin Gemengde Berichten KAMER-KRONIEK Visitekaartjes Visitekaartjes Oistricts-Arbeidsbeurs Visitekaartjes Advertentiën Pia. Landt net d i Nieuwia Voor de S HCA N leuwiaarswen sell en. In het volgend nummer be staat evenals andere jaren ge legenheid tot het plaatsen van Nieuwjaarswenschen 25 ct. (bij vooruitbetaling). Opgaven worden a.s. Maandag door ons opgehaald. GEVONDEN Een paar dames schoenen. Inlichtingen Marechausseekazerne. Steunt liet „Moeder en Kind"- fonds. Ook in Venray en gehuchten zal op 2e Kerstdag een speldjesdag v/orden gehouden namens het Groene Kruis. De opbrengst is bestemd tot uit breiding van het Consultatiebureau voor zuigelingen en sociale kinder verzorging. Wij bevelen deze collecte ten zeerste in aller liefdadigheid aan. Operatrein naar Duisburg. Naar reeds werd bekend gegeven loopt op 2e Kerstdag een operatrein naar Duisburg, ter gelegenheid eener opvoering van „Tannbauser." Er bestaat tot uiterlijk Maandag ge legenheld tot afhalen der kaarten, terwijl ook zij. die zich voor deelname nog Diet hebben opgegeven, zich alsnog van kaarten kunnen voorzien. KALENDERS. Wij ontvingen van de N.V. Handel in Koloniale Waren „Edah" te Helmond, wier filiaal aan bet Hen- seniusplein alhier govestigd is, een kostbare kalender, waarvan het schild bestaat uit gedreven koper, voor stellende een der vier kasteelen. n.l,: Helmond, Croy, Hilleurath en Hoens- broek. Deze is voor de klanten verkrijg baar (zie achterstaande advertentiie) en blijft ook zonder kalenderblokje een waar sieraad voor elke woning. Wij gelooven dan ook wel, dat alle Edah klanten zich een dergelijke kalender zullen aanschaffen, Van de Stoomververij en Wassche- rij „De Regenboog" le Tilburg ont vingen wij een mooie kalender voor 1935, die voor de clientèle wordt beschikbaar gesteld. Het filiaal dezer firma is alhier gevestigd bij Mej. Wed. H. Arts, Marktstraat 6, Euterpe. Naar we uit vertrouwbare bron vernemen zal de „Euterpe-avond" gehouden worden op Zondag 27 Jan. Buiten 't gewone muziekpro gramma is in studie genomen de operette „Voor de Bloedraad". Bovendien is de medewerking ver zekerd van 't komische duo Cor- nelissen en Broere uit 's-Hertogen- bosch. Dnivensport. De tentoonstelling van de Post duivenvereniging „De Eendracht" zal in locaal Verstralen, Eindstraat, plaats hebben op 13 Jan. Ongeveer 200 duiven van 15 liefhebbers nemen aan deze tentoonstelling deel. Als keurmeesters fungeeren Bauwens en Liebey uit Maastricht. Opheffing belastingkantoren Horst en Baarlo. Zooals reeds gemeld, zijn met ingang van 17 December 1934 op geheven de kantoren Baarlo en Horst. Behalve de accijnzen, moet ook de omzetbelasting betaald worden ten kantore van den Ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen te Venlo Postrekening 4839. HORST. Nauwelijks is het kan toor der Directe Belastingen opge heven en overgebracht naar Venlo of het publiek klaagt steen en been over het gioote ongerief, dal door dezen bezuinigingsmaatregel wordt ondervonden. Het gebeurde een dezer dagen, dat een slager ten einde zijn accijns te betalen, om 9 uur op het postkantoor was en om half elf pas gelegenheid kreeg, om te worden geholpen. Het ware dan cok te weDschen, dat nogmaals een uiterste krachtdadige poging werd onder nomen, om zoo spoedig mogelijk van dezen onhoudbaren toestand te worden verlost. Offerblok opengebroken. Door tot nog toe onbekende per sonen is de offerblok van het kapelletje aan den weg naar de Kamp te Well opengebroken. De buit zal waarschijnlijk evenwel niet erg groot zijn geweest. Door de Marechaussees wordt een onder zoek ingesteld. OVERLOON. Dondag nam onze Burgemeester, de Edelachtb. heer A. Jans, zijn intrek in zijn alhier pas nieuw gebouwde woning. Voordien was hij nog steeds woonachtig te Buslo. Zaterdag en Zondag gaf alhier het Circus „Olympla" een tweetal voorstellingen. Beide avonden was het circus overvol. Bestelauto door tram aangereden. Nabij Linne werd Woensdag namiddag de bestel auto van den heer J. Delfox uit Tegelen, tenge volge van het slechte uitzicht ter plaatse, door de tram Roermond-— Echt aangereden. De wagen, waarin twee zoons van den heer D. zaten werd totaal vernield. Beide Inzittenden werden met zware in en uitwendige verwondin gen naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. I Brand. Te Belfeld is het café met woon huis, toebehoorende aan den heer G. tot den grond toe afgebrand. De brandweer van het Missiehuis „St. Michael" te Steijl kon tegen het vuur weinig uitrichten en moest zich beperken tot het in veiligheid brengen van een gedeelte van den inboedel, Verzekering dekt de schade. MAASBREE. Een kind van den heer F. Engels raakte bij het graven in een zandheuvel onder het zand bedolven. Zijn makkertjes waar schuwden de ouders en begonnen zelf het kind te ontgraven. Later kwam hulp van volwassenen op dagen. Bij het uitgraven stak men het kind een gapende wonde in achterhoofd. In ernstigen toestand is de kleine in het ziekenhuis opge nomen. EYGELSHOVEN. In verband met klachten van inwoners uit deze gemeente, die aangemaand werden hun belasting te betalen, ofschoon zij deze reeds betaald hadden, is door den accountantsdienst een onderzoek ingesteld Een veldwachter, die de belastinggelden geïnd had en ver moedelijk niet had afgedragen, is geschorst Het onderzoek duurt nog voort. DE UIVER TE PLETTER GEVALLEN. Alle inzittenden gedood. Vliegtuig verbrand. Men meldt ons De vliegers van de Royal Air Force hebben de „Uiver" in de Syrische woestijn gevonden. Deze vliegers konden ter plaatse niet landen, maar hebben kunnen waarnemen dat het toestel te pletter is gevallen en verbrand. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. De inzittenden waren Beekman en van Steenbergen, piloten, Walewijn, werktuigkundige en van Zadelhoff, marconist. Verder de passagiers prof. Walch, Berette, directeur Aneta en de heer Kort, die voor zaken deze reis meemaakte. De „Snip" in Paramaribo. De „Snip" is Donderdagochtend te 8.55 geland. Een enthousiaste menigte was ter verwelkoming aanwezig. De bemanning deelde mee, dat de reis voorspoedig is geweest, behou dens een defect aan het radio-toestel, waardoor men eenige uren zonder verbinding bleef. De „Snip" staat in de West en de bemanning wordt omjubeld door een opgetogen bevolking, die al per radio de nadering van den vogel UaA on eteJalijl, uitriep „Kijk, daar heb je de vliegmachine" 1 Een terugblik op de reis met de daarin afgelegde etappen leert, dat vooral het Noordelijk gedeelte van de vlucht, de eerste 2500 kilometers moeilijkheden hebben opgeleverd die zich nu eenmaal in den winter vaak voordoen boven West-Europa. Een der gevolgen was dat Cassablanca waar men zich voorstelde den eersten vliegdag met een landing te besluiten niet werd bereikt en wijl Tanger onbruikbaar was Alicante eind punt werd. Na Cassablanca voldoet de route aan de verwachtingen en berekenin gen al werden velen in het moeder land nog onder nawerking van de fabuleuze snelheden der Mel bourne race wat ongeduldig bij de rustpoozen die vrij wat langer waren dan de Uiver kwartiertjes. Wanneer we het aantal afgelegde kilometers optellen en het aantal vlieguren deze op elkaar deelen, dan blijkt dat de „Snip" een gemiddelde vliegsnelheid had van ongeveer 220 kilometer, dus toch een respectabele snelheid Men houde hierbij in het oog, dat het geen wedstrijd gold en dat het „safety first"-motto bij een oceaan vlucht als deze zich in zijn volle beteekenis heeft doen gelden. De route van de „Snip" was als volgt Zaterdag 15 December. 0.31 vertrek Amsterdam. 8.17 aankomst Marseille. 9,13 vertrek Marseille. 13.25 aankomst Alicante. Zondag 16 December. 7.35 vertrek Alicante. 13.10 aankomst Casablanca. Maandag 17 December. 0.05 vertrek Casablanca. 12 05 aankomst Porto Praia. Woensdag 19 December. 19.35 vertrek Porto Praia, Donderdag 20 December. 12.45 aankomst Paramaribo. De Geldersche kleine boeren en de Prov. Statenverkiezingen. Naar de Msb. verneemt, hebben de heeren A. Bouwman en G. Tromp, de Geldersche leiders voor de actie voor de kleine boeren voor iedere candidatuur voor de a.s. Staten verkiezingen bedankt. Van verschillende zijden waren zij aangezocht zich candidaat te laten stellen, maar zij wenschen hun be weging van iedere politieke actie verre te houden. Het comité van actie voor de kleine boeren telt reeds 1100 leden. WENSCHEN DER KLEINE BOEREN. Maandag is te Nijmegen een ver gadering gehouden van de leden van het comité van actie, alsmede een groot aantal bestuursleden van de plaatselijke afdeelingen in Maas en Waal, Aan het slot der vergadering werd het volgende programma vast gesteld en met algemeene stemmen goedgekeurd 1. Onmiddellijk verbod van exe cutie; een pachtwet, waarbij de be langen der pachters volledig worden gewaarborgd; 2e verlaging van de vaste lasten en hypotheekrenten; 3e directe hulp in geld aan de zwaarst getroffenen; geen armenzorg, geen werkverschaffing, bedrijfskapitaal bi geldelijken steun; 4e inkrimping of stopzetting van de margarinefabricage en beschikbaarstelling van natuur boter voor het Nederlandsche volk tegen een prijs, dien het betalen kan; 5e directe uitkeering van den zgn, „Crisis- ZuiveJpot": 6e afschaffing van den accijns op geslacht en op dier lijke en plantaardige vetten van eigen bodem; 7e op grond van de algeheele mislukking der Crisis-Varkenscentrale wordt afschaffing daarvan noodig geacht; 8e opheffing der Pluimvee centrale, daar deze alleen voor de fokstations en ambtenaren van voor deel is; 9e vrijstelling van betaling der rente van het regeeriogsvoor- schot voor de boeren op ontgin- ningsbedrijven; 10e het brengen van de minimumprijzen van inlandsche tabak op 30 tot 40 gulden per 50 kg.: 11e invoerverbod van buiten- landsch fruit, dat ook m het binnen land geteeld wordt12e opheffing van de verplichting tot telen vrije handel in groenten, fruit en aard appelen. TH. DERKX f Woensdag is te Venlo plotseling op 49jarigen leeftijd overleden de heer Th. Derkx, directeur der Coop. Veilingvereeniging te Venlo- De overledene, die jarenlang in het godsdienstige en sociale leven van Limburg een vooraanstaande positie had iqgenomen, had zich gedurende den laatsten tijd uit al deze functies teruggetrokken, ten einde zich geheel te kunnen wijden aan de belangen van de veilingver eeniging, waaraan hij gedurende 19 jaar werkzaam was, waarvan 15 jaar als directeur. De geweldige omvangrijke beslom meringen, welke in verband met den handel op Duitschland den directeur van een dergelijk bedrijf geheel ia beslag namen, waren mede oorzaak dat de hartkwaal, waaraan de heer Derkx lijdende was, verergerde. Woensdagmorgen is hij plotseling gestorven, De overledene was o.m. secretaris van de provinciale organisatie van de veilingverenigingen in Limburg, lid van de adviescommissie van het centraal bureau voor veilingen in Nederland, secretaris van de com missie van toezicht op het tuinbouw ooderwijs in Limburg, adviseernd li\J VÖU Jta Lluiburgachcu ca ook Brabantschen pluimveehoudersbond, terwijl hij nog talrijke posities in de verschillende crisisorganisaties enz. bekleedde. Roeiboot omgeslagen. Dinsdagmiddag is op de Maas onder de gemeente Stevensweerd een roeiboot van de firma van Hasselt uit Nijmegen omgeslagen. Vier inzittenden geraakten te water, waarvan een hunner, de 35jarige H. Peperkamp uit Doornenburg ver dronk. De anderen konden gered worden Talsclie Bankbiljetten van 100 gulden. Voor de rechtbank van Antwerpen kwan de zaak voor van niet minder dan 23 personen, betrokken in de kwestie van het namaken van bank biljetten van 100 gulden. Men zal zich herinneren, dat deze zaak op 1 Juli j.l. ontdekt werd te Venlo. Sommige der gearresteerden wer den ervan beschuldigd 6300 valsche 100 guldenbiljetten te hebben ver vaardigd; anderen stonden terecht wegens verspreiding hiervan en nog anderen voor het vervaardigen van valsche rijksdaalders. De rechtbank verklaarde zich in deze aangelegenheid onbevoegd en verwees de zaak naar het Hof van Assisen, dat voor deze overtreding straffen tot 20 jaar dwangarbeid kan uitspreken. De kerk-instorting te Sint Michelsgestel Woensdagmiddag heeft het parket uit 's-Hertogenbosch een onderzoek ingesteld in de kerk van den H. Michael te St. Michelsgestel, waar jelijk bekend, Zondagmorgen bij het oegin van de Hoogmis een deel van het dak is ingestort. Omtrent de eventueele resultaten van het onderzoek, werd uiteraard niets medegedeeld. Wel vernam men dat het beslag op de kerk werd opgeheven. Verstrekking van goedkoope groenten. Naar de Msb. van bevoegde zijde verneemt zal aan het einde van deze week te Oostzaan reeds worden overgegaan tot beschikbaarstelling van goedkoope groenten aan werk- loozen en ondersteunden. De ge meente.Oostzaan is deeerste gemeente in het land, waar deze groente distributie zal geschieden bleek, dat de eenige bewoner, de heer Roos. in de badkamer lag. Men kon hem niet bereiken, daar het vertrek in brand stond. Eerst toen men het vuur in dit gedeelte van het huis had gebluscht, kon men het lichaam naar buiten brengen. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Auto overrijdt een kind. Woensdagmiddag heeft in de Krayenhofflaan te Nijmegen een tragisch auto ongeval plaats gehad. Het 4 jarig zoontje van de familie W. wilde den weg oversteken, toen de auto van den heer P. naderde. De chauffeur N.. die een ongeluk zag aankomen, remde nog uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat het - ventje door een voorwiel werd gegrepen. De kleine werd zwaar gekwetst en door dezelfde auto naar het Canisius ziekenhuis gebracht. Bij aankomst aldaar bleek de jongen echter reeds te zijn over leden. Weet go dat versche likeurvlekken terstond verdwijnen als men ze met een spons met lauw water behandelt. Mijnhardt's Zenuwtaoletten 75 ct. Mijnhardt's Laxeertabletten 60 ct. Mijnhardt's Maagtabletten. 75 ct. Mijnhardt s Hoofdpijn tabletten 60 ct. „Wat Mijnhardt maakt is goed." 255-6 Een tragische brand te Dubbeldam. Woensdagmiddag ontdekte men brand in het landhuisje van den heer Roos te Dubbeldam. Bij een ingesteld onderzoek in het brandende huls. De begrootingen komen binnen. Een Saar-interpellatie. Een paar belangrijke wetsontwerpen over de financieele verhoudin gen tusschen rijk en gemeenten aau de orde. De begrootingsarbeid van de Ka mer van de Tweede Kamer loopt teneinde. Óp het einde der vorige week werden de begrooting van Sociale Zaken en die van Waterstaat aan vaard. De debatten hebben niet veel bijzonders meer opgeleverd. De moties van den heet Kupers waarin de petitionnements wenschen van het N.V.V. waren verwerkt, werden verworpen. Voor stemden alleen de socialisten, communisten en de heeren Sneevliet en vaa Hou ten, Minister Slotemaker heeft in zijn slotwoord nog enkele kleine toe zeggingen gedaan voor wat de steunregeling betreft; o,a. zal niet langer van allen particulieren steuD 2 derde worden afgetrokken, maar de minister meent, dat er te dier zake controle moet blijven, daar hij anders werkschuwheid vreest. De Kamer peuzelde in de vorige en deze week voorts aan de onder- wijsbegrooting, waarbij het minister Marchant wederom niet gemakkelijk werd gemaakt. Dr. Möller vroeg, dat de vereen- voudigde spelling ook buiten het onderwijs zou worden ingevoerd, oa, ook door de regeering zelve; hij meende, dat in zulk geval ook de pers zou volgen. Minister Marchant antwoordde, dat de pers dan maar eerst moet verklaren, dat zij de regeering zou volgen, als deze voorgaat. Met ernst drong de minister er op aan, dat het bijzonder onderwijs vrijwillig door concentratie zou bezuinigen, anders zou deze materie dwingend geregeld moeten worden in de ko mende algemeene bezuinigingswet en dan zouden zwaardere offers moeten worden gevraagd, voorspelde de minister, dan bij vrijwillige concen tratie noodig zou zijn. Een uitvoerig debat werd gevoerd over de Eindhovensche Lyceum kwestie. In Eindhoven bestaat naast hel katholieke lyceum een gemeentelijic en nog een tweede neutraal, maar bijzonder lyceum, Daar den groote geleerde Loreotz genaamd. De weelde van twee neutrale lecea is in dezen tijd niet meer te dragen, maar ook leidt de concentratie- kwestie tot vele moeilijkheden. De minister zegde toe, dat hij nog ééns, maar dan voor hel laatst, zou trachten te bemiddelen. Tusschen de begrootingsbehande ling door heeft de heer Sneevliet (Rev. Soc) de regeering geïnterpel leerd over het besluit om mariniers naar het Saargebied te zenden. Hij vreesde er allerlei internatio nale moeilijkheden van. Hij kreeg slechts bijval van den heer Westerman, (Nat. Herstel) die verklaarde, dat de heele Saar hem nog niet de verkoudheid van èèn Nederlandschen marinier waard is. De Minister en vele leden der Kamer verdedigden de troepenzen ding naar het Saargebied als de voldoening aan een lofwaardigen internationalen piicht. De kosten zijn voor rekening van den Volkenbond en bovendien is de Nederlandsche eisch ingewilligd, dat ook Zweden een contingent zou afvaardigen, zoodat de onderneming niet het aanzien heeft van het dienen van eenigerlei speciaal belang van groote mogendheden. Nederland moet het zich tot een eer rekenen, zoo zei de minister met instemming van de Kamer, dat we een actie versterken, waardoor het aanzien van den Volkenbond wordt verhoogd. Een motie van den inlerpellant kreeg slechts zes stemmen. Groote belangstelling gaat uit naar de twee belangrijke wetsontwerpen, welke de Kamer deze week behandelt. Het eene ontwerp brengt een her ziening van de wet op de fioanciëele verhouding tusschen rijk en gemeen ten. Het ontneemc aan de gemeenten de c.risisopcenten op de gemeente fondsbelasting en 30 opcenten op de vermogensbelasting. Dat beteekent voor het komende jaar een verlies van bijna 29 millioen voor de ge meenten. Daar zulks de zaken volledig zou doen spaak loopen, is een regeling getroffeD, volgens welke dit nadeelig verschil in 10 jaar tijd: geleidelijk moet worden overbrugd. Het tweede wetsontwerp brengt de instelling van een werkloosheids- subsidiefonds. De grondgedachte is, dat gemeenten, welke er financieel beter voorstaan, zullen bijdragen in de lasten van andere gemeenten, welke voor werkloozenhulp enz. meer geld behoeven en daardoor in finan cieelen nood raakten. Voor de voeding van het fonds wordt beslag gelegd op een kwart van de belasting capaciteit der gemeenten. Bovendien zullen de werkloosheidslasten, voor zoover ze nog voor gemeentelijke rekening blijven, 15 pCt. van haar belastingcapaciteit vorderen. Aan den eenen kant dus worden groote bedragen aan vele gemeenten ontnomen en bovead en mogen ze van de resteerende belastingopbrengst slechts 3/5 voor de gewone uitgaven gebruiken 1 De gemeenten worden geheel aan de gunsten van het rijk, practisch van de regeering, overgeleverd gemeentelijke autonomie wordt een fictie. Stormen van protest zijn in de Kamer van allé kanten losge broken, ook vanuit de regeeriDgs- banken. Met spanning wordt naar het resultaat der thans gevoerde debatten uitgezien. In vele gemeenten dreigt een aan zienlijke belastingverhooging Burgerlijke Stand Venray van 14 tot.21 Dec. 1934. GEBOREN Maria B. A. Pubben, Merselo Hermanus G W. Gellings, Castenray Theodora J. H. L. Dinjens, O. Oostr. weg Johannes H. Gerlach, St. Annagesticht Martinus J. A. van Rijswijck, Merselo Jacobus P. H. Jeuken, Stationsweg Coenraad L. M. v. Aarssen, Willemstr. Mathijs W. C. v. Aarssen, idem Elisabeth M. M. Fleurkens, Ysselsteyn Josephus Chr. Hendriks, Kruitweg Mathilda G. J. de Mulder, Oirlo Henrica G. W. Gooren, Boschhuizen Gerardus P. J. Verkoeyen, Leunen OVERLEDEN Anna Janssen, 1 j. en 3 md. Langstr. Johanna-Wilms, echtgenoote van P W. van Meijel, 71 jaar, Heide I patient St. Annagfoaticht Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H, Familie. Maandag vigilie voor het Hoogfeest van Kerstmis, geboden en onthouding van vleeschspijzen, van 3 tot 6 en van half 7 tot 8 uur wordt biecht gehoord, half 8 besteld jaarg. voor de ovei leden familie Odenhoven en Swinkels, 8 uur jaarg. voor Gerard Buggems en Alle' gonda Janssen, kwart na 4 Lof. Dinsdag Hoogfeest van Kerstmis, 4 uur de Kerstmis gevolgd door 2 stille H Missen, 7 uur de Herdersmis voor- afgegaan en gevolgd door een stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis voorafge gaan door 2 stille H. Missen, van half 12 tot 12 uur aanbidding van de Jonge Wachten, 11 1 aanbidding Jonge Boeren, 1 -2 aanbidding van de man nen der H. Familie, zangboekjes mede brengen, 2-3 aanbidding van deleden der Maria-congregatie en K.J.V.,-zang- boe''jes medebrengen en medailles dragen, half 4 Completen en Lof. Woensdag Tweede Kerstdag, de diensten als op Zondag, half 7 uitstel ling van het Allerheiligste en eerste H Mis, 8 uur tweede H. Mis, 9 uur Kindermis 10 uur de Hoogmis, half 4 Completen en Lof. Van half 12-12 uur aanbidding der Jonge Wachten, van 11 1 Jonge Boeren, van 1—2 voorde mannen der H. Familie, van 2—3 voor de leden der Maria-congregatie en K.J.V. Donderdag half 7 uitstelling van het Allerheiligste, 8 uur tweede H. Mis, 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vespers en 5 uur Completen, Lof, Te Deum en processie. Van half 1212 aanbidding voor de Jonge Wachten, van 11-1 Jonge Boeren, van 1—2 voor deleden der H. Familie, van 2—3 voor de leden der Maria-vereeniging en K.J.V. Vrijdag half 7 leesmis voor Mart. Peeters. half 8 besteld jaarg. voor Bernard van Opbergen, 8 uur jaarg. 2de klas voor Martin Wismans en Gertrudis van Meijel. Zaterdag half 8 besteld jaarg. voor Theodorus Janssen, kwart na 4 Lof. K. J. V. De verschillende clubs der K.J.V. zullen elkander afwisselen voor de aanbidding tijdens het veertigurengebed. Van 111, van half 4 tot half 6. Deze week geen clubs. H. Familie. Patroonheilige der H. Familie J Boom, J. v. Riet, P. Schols, J. Thomassen, W. Greefkens, M. Kusters, J. v. Gerven, E. Coppus, J. Martens, H. Stevens. R. v. Dijck, S. Keyzers. A.s. Donderdag om half 7 vergade ring v d. profecten der H. Familie. in alle soorten en prijzen, vanaf f 1.- per 100. Paterskerk Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur stille H. Missen met aflezen van voorgeschreven brief. Om 8 uur de Hoogmis met aflezing. Om kwart over 9 H Mis en vergadering der Jonge Derde Orde. Om kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Hedenochtend met het oog op Kerstmis, gelegenheid tot biechten bij alle vier de Biechtvaders. Na de Hoogmis geen zangrepetitie van het Mannenkoor der D.O. Maandag, Vigilie van Kerstmis: ge boden vasten- en onthoudingsdag, om 7 uur h. Mis voor Johanna Wilms, echtgenoote van Willem van Meijel, als lid der D.O. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mi£ bij te wonen ei overeenkomstig de Regel voor de over ledene de H. Communie te ontvangen en het Rozenhoedje te bidden. Kwart over 5 gezongen Vespers. Dinsdag, Hoogfeest van Kerstmis generale absolutie voor de leden van de D.O. De le H. Mis begint om half 5, om 5 uur de plechtige Herdersmis, waaronder uitreiking van de H. Com munie. Onder de 3de H. Mis worden Kerstliederen gezongen. Om half beginnen 3 H. Missen op het H. Hart altaar en bij de 2de H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt en onder de 3de door de menschen Kerstliederen gezongen. Om kwart over 7 beginnen op het Hoogaltaar 2 stille H. Missen, waarna de plechtige Hoogmis. Daarna wordt gezamenlijk gezongen: De Her- derkes. Om kwart voor 5 plechtige gez, Vespers, half 6 plechtig Lof. De geloovigen worden er dezer dagen aan herinnerd vooral bij de drukte van de Kerstdagen netjes te communiceeren en zich te houden aan de regels: op gaan langs de zijpaden: teruggaan door het middenpad. In den ochtend v.d, le Kerstdag wordt geen biecht ge hoord. Woensdag, 2de Kerstdag v St. Ste- fhanus, de H. Missen als op Zondag, om 7 uur H. Mis voor Johanna van Meijel geb. Wilms, als lid der Aarts broederschap, 8 uur Hoogmis, waarna gezongen wordt: Er is een roos enz. Om kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Donderdag 7 uur b.l. voor Johanna v. Meijel geb. Wilms, als lid v.d. Aartsbroederschap. Vrijdag 7 uur b.l. voor Joh. v Meijel geb. Wilms, als lid v.d. Aartsbroeder schap, half 8 gez. H. Mis, half 6 gez, Vespers. Vrijdagavond om 7 uur in het Patro naat eerste Franciscaansche Kerstvie ring. Zie artikel le pagina van dit blad. Kaarten zijn verkiijgbaar bij de best. leden der D.O. en Elisabeth Linssen. Zaterdag 7 uur b.l. voor Gerardus Hubertus Janssen. Patronaat. In de Jonge Derde Orde s.vp. de Handboekjes meebrengen. Tengevolge van onvoorziene omstan digheden kunnen zich dezen Zondag nog een klein aantal jongens boven de zestien jaar aangeven voor de retraite op Manresa, die begint Zaterdagavond 5 Januari a.s. De groote Kerststal in de Patro naatszaal zal dezen keer door de Jonge Wachten nog verder worden uitge bouwd. Bezoek van ouders en familie van al onze jongens is zeer welkom Gaarne zullen gaven in natura aan het Korstkindeke ten gunste van arme menschen worden aangenomen. Men moet echter goed weten, dat men hierin volkomen vrij is. Andere zaken worden Zondag wel mondeling bekend gemaakt. van de eenvoudigste tot meest moderne modellen. DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd: Smidsknecht 2 3 jaar a.h. vak voor stoker 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst bekw. verw. monteur 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 7 boerendienstmeiden 3 boerendienstmeiden v. Paschen Dagmeisje 14—16 jaar. Bieden ziek aan 1 smidsknecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 4 dienstboden 16 en 17 jaar 4 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts, Metselaars, Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. 1 boerenknecht en boerendlenst- meid Paschen 2 werkmeisjes. Bestel tijdig 1 Vraagt monsters en prijs bij DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF. De Heer en Mevrouw H. POELS—ROTTIER geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter Antwerpen, van Putlei 51 19 December 1934. Ondertrouwd Narie Claessens en Ferdinand Beerkens Huwelijksvoltrekking te Venray Dinsdag 15 Januari a.s. Drukkerij van den munckhof. Venray, 21 Dec. 1934. Specialist Blaa houdt spreek Houtstraat 4en Zondag van 3 5 uur, Venn Afd. On( Verpl.Ziek Opgaven voor vast worden zoo ingewacht. 16 GKE-V: t voo 1 14- ir Adres Bure t Voor hebben u Kanto K Debiteur-, e Winkel- ei g in verschillendali en met of Briefordners, en Quilantiebplo Zak Agenda'i Schrijfpapil Briefwegers Papiermand^ Po tl oen Brieven, Boek Speelkaart Sleden, Gewo >o en Kuns it Schaatsenm Riemen, Tee es per Goedkof R voor linolel Reuzensorteed Alles nieuw. La Firma van l Mi Maandag I Dei nam. 2 uur kalé te Venray. I Gekochte S$en thuis bezorg^ Koop ni/blii iets, waarvanen de voornaamjeisct HORLOGE» alli Zie*laae Orool^Mt

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2