Visitekaartjes Gemengde Berichten. Visitekaartjes Visitekaartjes Bestel tijdig Vraagt monsters en prijs bij DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF. getuigden van fijnen smaak en gevoel van den samensteller. Het publiek was zeer opgetogen en toen dan ook het nummer acrobatiek ten einde was, barstte een geweldig applaus los. Het tooneelstuk „De Roofoverval' bewees, dat „St. Christoffel" zeer goede acteurs bezit. De Voorzitter, de heer Fr. Janssen gaf voor het begin eenigen uitleg van het stuk en heette tevens een tiental leden van de Gymnastiek vereniging „Jan v. d. Kroon" uit Weert hartelijk welkom. De Voor zitter van genoemde vereenigiDg dankte en feliciteerde „St. Christoffel" met het tot hieraantoe vertoonde. Thans begon het tooneelstukje en de vroolijke lach was niet van de lucht. Ook „Euterpe" heeft zeer veel bijgedragen tot het welslagen van dezen avond. „St. Chrisioffel" hou vast. GEVONDEN een meisjesmuts. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. Een kindermuts en een rijwiel plaatje. Inlichtingen gemeentepolitie. Militaire Vooroefeningen. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat de jongelieden, die de Militaire Vooroefeningen hebben meegemaakt, allen zonder uitzon dering het Diploma hebben behaald. Door de Tooneelvereeniging v.d. R. K. Werkliedenvereniging alhier zijn in studie genomen hel tooneelstuk „De Hel", spel uit Sovjet Paradijs, in drie bedrijven en de klucht in één bedrijf: M'n kindje is ontvoerd. Deze stukken worden ingestudeerd onder leiding van den Heer P. GooreD. Venray's Gemengd Koor „Po lyhymnia" geeft nu reeds voor de 18de maal op 2de Kerstdag in zaal „Wllhelmina" haar jaarlijksche zang en JTooneeluitvoeriog. Gezien de reputatie, die deze mooie vereeniglng geniet, kunnen de talrijke bezoekers wederom op een genotvolle en prettige avond rekenen. Deze keer is het bestuur van de gedachte uitgegaan: laat de menschen in deze kommervolle tijden lachen, hartelijk lachen. „Polyhymnia" brengt dan ook naast een viertal prachtige zangnum mers, een zeer komisch blijspel voor het voetlicht, getiteld Tante Rika's Testament. U zult er dan ook geen spijt van hebben als U ook dit jaar weer de avond van Tweede Kerstdag voor „Polyhymnia" reserveert. MERSELO. Zondag j.l. herdacht het echipaar Cremers—Jans alhier den dag waarop zij voor 50 jaren door den echt vereenigd waren. Door de buurtbewoners was het huis prachtig versierd geworden. Na de - Hoogmis bracht de Fanfare een aubade, waarbij de heer J. M. Michels namens allen de gouden jubilarissen hartelijk feliciteerde en tevens een prachtig cadeau aanbood. Ook de Rector sprak hierna nog enkele hartelijke woorden tot het feestvierende echtpaar. Voor de groote belangstelling bracht de heer H. Cremers (zoon van het echtpaar) allen dank. Tot slot gaf de Fanfare nog ver schillende nummers ten beste. Het echtpaar nog vele jaren. Pluimveediefstallen in Noord- Limburg. In de laatste weken komen op verschillende plaatsen in Noord- Limburg herhaaldelijke pluimveedief stallen voor. waardoor diverse een denkooien en kippenrennen danig geplunderd werden. De politie ver moedt met een georganiseerde bende te doen te hebben. Maandagaacht werden uit een eendenkooi te Broekhuizen dertig eenden gestolen. Van de daders geen spoor. Het Sanatorium te Horn. Op de algemeene vergadering van het Limburgsche Groene Kruis, welke te Roermond is gehouden, is besloten het sanatorium te Hom voor de som van f 110 000 over te dragen aan de stichting „Gezond Limburg. Prov. Staten van Limburg. Tot lid der Piov, Staten van Limburg is benoemd in de vacature M. H. Ubachs, de heer H. van Deutekom. Vee gestolen uit de weide. Wegens diefstal van vee uit de weide te Melick eischte de Advocaat- generaal bij het Gerechtshof te 's Hertogenbosch Woensdag tegen den Duitschen veekoopman C. R. te Roermond 2 jaar gevangenisstraf. De Rechtbank te Roermond bad hem eveneens tot 2 jaar "eroordeeld, nadat het O.M. 6 jaar had geëischt Maximum-snelheid te Roermond B. en W. bieden den gemeenteraad een nieuwe verkeersverordening aan De maximumsnelheid is hierin be paald op 30 K.M., over de Maas burg mag met geen grootere snelheid gereden worden dan 12 K.M. Deze brug zal gesloten zijn voor motor rijtuigen en aanhangwagens en andere rij- of voertuigen, die zwaarder ziju dan 6000 K G. Tevens stellen B. en W. voor, de omzetbelasting wegens de levering van gas en electridteit niet op de afnemers te verhalen. De toestand van onze mynen. De huidige toestand in onze mijn industrie baart, naar we hoorden, de ondernemers hoe langer hoe meer zorg. Verschillende Limburgsche mijnen moeten groote partijen, speciaal van de betere soorten kolen (nootjes) opslaan, omdat men momenteel niet kwijt kan raken Hieraan draagt de slappe winter op de eerste plaats schuld, maar vooral ook de onzekere toestand betreffende een verlenging, eventueel verscherping van de contingenteering van steenkolen. De handel aarzelt op het oogenblik en dat werkt voor onze mijnen alles behalve gunstig Laten we daarom hopen, dat met name de onderhandelingen over het Duitsch Neder!, handelsverdrag, welke Woensdag in Den Haag zijn begon nen, gunstig voor onze mijnindustrie mogen verloopen, zoodat ons gewest tenminste binnenkort weder eenige „verademing" moge beleven. SUSTEREN. Dinsdagmiddag had het 7 jarig zoontje van den heer Vergoossen te Susterenbroek, het ongeluk van een kar te vallen. Het kind werd op slag gedood. van do eenvoudigste tot de meest moderne modellen. DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF Extra Kerstgavo voor werkloozen De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat aan onder steunde werkloozen aan het einde der week van 16—22 December Kerstgave boven het steunbedrag wordt uitgekeerd een bedrag, over eenkomende met 35 pet. van het geen de ondersteunden over genoem de week aan steun ontvangen. De Kerstgave is, vergeleken met het vorige jaar, van 25 pet. tot 35 pet. van de steunuitkeering verhoogd. De uit deze verhooging voortvloeien de kosten komen geheel ten laste van 't Rijk, terwijl overigens de kosten van den Kersttoeslag, evenals dit het vorige jaar het geval was, door het Rijk en de betrokken ge meenten gezamenlijk zullen worden gedragen. Voor Kerstmis klaar? De Kamer is haast niet bij te houden in haar begrootingsarbeid. De verschillende hoofdstukken wor den dooreen behandeld, avondver gaderingen, durende tot diep in den nacht, volgen elkander op. Het is duidelijk, dat de leden hun best doen om de heele begrooting vóór Kerst mis af te handelen en alzoo zich zeil én het verdere bestuursapparaat een prettige midwinterrust probeeren te verschaffen. De Kerstklokken worden gehoord, maar de klanken worden nog niet verstaan. Het blijft vechten, politiek en om den broode. Om den broode voor anderen, de werkloozen en overige crisisslacht offers, voor wie onze afgevaardigden zich op verdienstelijke wijze uitsloven, maar wier belangen helaas in een zoo moeilijk conflict geraken met de rechten van degenen, die de lasten krijgen te dragen en het óók niet breed hebben, en met de mogelijk heden tenslotte, welke de schatkist in een zoo beperkte mate biedt. Fietsrydster door auto gegrepen. Bij het zijwaarts afrijden per rij wiel van de straat aan de Maaspoort te Weert, alwaar zij woonde, werd de 57-jarige weduwe Smolders door een luxe-auto gegrepen en op slag gedood. Het rijwiel werd vernield. Door den trein overreden. Donderdagmorgen is de spoorweg arbeider F. de Graaf tijdens het ver richten van werkzaamheden bij den overweg te Westwoud (N.Hdoor den trein, die om kwart voor tien vandaar naar Hoorn vertekt overreden, Zwaar gewond werd hij opgeno men en een nabij gelegen woning binnengedragen. Cliineesch pleegt moordaanslag op landgenoot. Donderdagavond te ongeveer 8 uur is Katendrecht te Rotterdam weer eens in opschudding gebracht door 'n moordaanslag dien een Chinees, wiens identiteit nog niet bekend was, heeft gepleegd op zijn 36 jarigen landgenoot, den stoker Tang Soi. Soi is door 'n revolverschot in den buik getroffen en naar het zieken huis gebracht, waar door operatief ingrijpen de kogel is verwijderd. Zijn toestand was, hoewel niet levensgevaarlijk, toch zeer ernstig. Arnold Spoel, f In het Dlaconessènhuis Bronovo te 's Gravenhage is na een daar ODder gane operatie overleden de algemeen I bekende toonkunstenaar en volks zangleider Arnold Spoel. De kerstvlucht naar de West. Donderdagochtend heeft de Rijks- Studiedienst voor de Luchtvaart de startmetingen beëndigd met een be- lastlngproef van 9000 K.G. welke, evenals de andere proeven, uitnemend is geslaagd. Vervolgens heeft het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut de beide kompassen aan een onder zoek onderworpen en gecompenseerd. De gehouden proefnemingen heb ben een volkomen bevredigend resul taat opgeleverd waarbij de verwach tingen zelfs zijn overtroffen, De Snip vertrok in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te 0 20 minuten na middernacht. Pluimvee- en Konpnententoon- stelling te Helmond. De Eerste Helmondsche Pluimvee en Konijnenhoudersvereeniging zal dit jaar haar 13de groote nationale tentoonstelling houden op 15 en 16 December. Uit alle deelen des lands zullen ze komen om met elkander den strijd binden wie als eerste of bekroonde huiswaarts zal aan te tweede keeren. Moeder en kind vergiftigd. In de woning van den heer R. de Jager aan de Bleekerskade te Alkmaar heeft zich Woensdagnacht een tragisch geval van gasvergiftiging voorgedaan, waarbij een moeder en haar tweejarig kind den dood vonden. De woning was Dinsdagmiddag door den Ontsmetïingsdienst van het Witte Kruis met cyaan-natrium, op gelost in zwavelzuur, wegens het voorkomen van origedierte ontsmet Kleinen z\jn geen grooten. De „Nieuwe Tilb. Ct." schrijft Om de armoede van de kleine boeren op den zandgrond te peilen zij beoefenen in deftige spraak het „gemengd bedrijf" behoeft men er niet velen te bezoeken. Erg „kankeren" doen die menschen niet. en daarin hebben zij, wanneer men het alles in het licht der eeuwig- heid beschouwt, schoon gelijk. Hun ner is het rijk der hemelen. Maar dat neemt niet weg, dat men de ellende wel aanvoelen kan waDneer men heD, nog niet eens zonder ironie, boort vertellen hoeveel zij voor hun ettelijke varkens, een paar kalveren soms koeien met één tegelijk ontvangen. Zij hebben nog wel te eten maar verder niets. Dan verdraagt men te moeilijker de gedachte, dat de fraaie theorie van het steunen der bedrijven, wel zeer ongelijke uitkomsten geeft. Ginds, waar de rijke boeren zitten, en hier waar ze voor hun melk vijftig cents in de week ontvangen en, door de afslachting van hun vee geen mest genoeg hebben en evenmin door hun armoede geld voor kunstmest. Het kan zoo niet blijven, onmoge lijk kan het zoo blijven. Waarom kan hier niet bedacht worden wat men elders wel bedenkt? Men heeft verleden week van twee zijden kunnen lezen hoe in andere landen de grooten en de kleinen ten minste niet over één kam geschoren worden. In Frankrijk weet men met den wijn geen weg. Men gaat er zich dus ook met het „regelen van de productie" bezig houden en het bedrijf „ordenen." Wat zet men voorop De kleinen, de wijnverbouwers, die beneden de tien hectoliter blijven, laat men hun gaog gaan. En zoo denkt president Roosevelt in Amerika er ook over voor wat betreft het verbouwen van katoen. Ook bier zal „geregeld" worden, doch de kleinen, die minder oogsten dan een zeker aantal eenheden, laat men ongemoeid. Op den algemeenen stand van zaken heeft dat toch geen invloed, zegt de president en die kleinen kunnen er tenminste hun brood mee verdienen. Distributie van kaas aan werkloozen. De Crisi9 Zuivel-Centrale heeft, naar wij vernemen, den gemeente besturen bericht, dat zij de beschik king heeft over een groote partij oude kaas in verschillende soorten, van prima kwaliteit, welke, gezien de binnenlandsche behoefte, bezwaarlijk op de gewone wijze via den handel in het verkeer kan worden gebracht. Derhalve is besloten deze partij buiten de markt te houden en die te bestemmen voor uitdeeling aan werkloozen, wanneer daartoe althans de medewerking van de Gemeente besturen zou kunnen worden ver kregen. De kaas zal voetstoots worden afgeleverd, in papier verpakt in stukken ad I kg. elk, zoodat de uitdeeling ter plaatse op gemakkelijke wijze kan verloopen. De levering en verzending geschiedt franco mits de gemeentebestureneen bedrag voldoen van 10 ets. per kg. Geschiedt verstrekking tegen be taling, dac zal geen hooger bedrag dan de kostende prijs ad 10 cent per kg. mogen worden gevorderd, eventueel verhoogd met de distributie- kosten. Aan de werkloozen wordt afgeleverd tegen een prijs van ten hoogste 12 ets per kg. De distributie zal, mede met het oog op de controle, rechtstreeks vanwege het Gemeente bestuur dienen plaats te hebben, dus vla wederverkoopers, teneinde het gewone handelsdeblet niet te be- nadeelen. De totale hoeveelheid, welke ter beschikking staat, is onge veer 200.000 kg. Uiterlijk voor 20 December a.s. wordt bericht van de gemeente besturen ingewacht. De boter-uitvoer naar Engeland. Omtrent dezen export zijn vele onjuiste berichten verspreid. Zoo heeft men kunnen lezen van een hoeveelheid van 20 mlllioen kilogram a 35-cent per kg., van 18 millloen kg. gedurende de eerste 9 maanden van dit jaar tegen 30 a 35 cent per kg., van een opbrengst van 35 cent per kg. „franco bij den Engelschman aan huis" en dergelijke. Van goed ingelichte zijde wijst men er op, dat dergelijke cijfers sterk overdreven zijn. Volgens de Neder landsche statistiek bedroeg in de eerste* 11 maanden van dit jaar de uitvoer van boter Daar Engeland ongeveer 15.400.000 kg. netto tegen een engrosprijs van 39 cent per kg., netto af Nederlandsche haven. Volgens schatting zal de export in de maand December ongeveer 400.000 kg. bedragen tegen belang rijke hoogere prijzeD, zoodat de totaal-export voor 1934 is te schatten op bijna 16 millioen kg. voor een prijs van bijna 40 ceDt per kg. HET LIED VAN DE WEEK. Gevaren langs de wegeD, Gevaren in de lucht Gevaren onder water Het helpt niet, waar je vlucht. Vandaag is 't overrijden. Of wel 'n boot vergaan En morgen ligt verbrijzeld De vlugge aeroplaan. Steeds nieuwe ongelukken Staan daag'lijks in dn krant Voortrazend snelt het leven, 't Verkeer is van de baDd. Onz' dappere recruten Gaan naar het Saargebied Zij weten van geen crisis En zingen 't hoogste lied. Nóg is het vuurtje-stoken, Maar 't blijft gevaarlijk spel Met UDiform en wapeDS Spaar ons de oorlogshel. De mooie Dieseltreinen Zijn reeds 'n reuze strop De zwaarste slagen vallen Den spoorman op z'n kop. Steeds personeel vermind'ren Kost meerder werk en tijd Maar spreekt men van betalen Trek maar op d' eeuwigheid. Zoo gaat het steeds In 't leven Het is en blijft 'n pan De zwaarste slagen treffen, Wien 't minste dragen kan. HENRY. Het lidmaatschap der Katholieke Staatspartij Ter versterking van den ka tholieken invloed. Treedt vandaag nog toe. De taak der afdeelingsbesturen. Wanneer straks in de afdeelingen onzer Katholieke Staatspartij de candidaten zullen zijn aangewezen voor de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, dan is er in veel gemeenten een run naar de stembus om bepaalde candidaten een goede plaats te verzekeren op de Katho lieke candidatenlijsten. Allerlei belangen bewegen dan onze leden, om velerlei motieven verlangen zij een zoo sterk moge lijken invloed uit te oefenen op de samenstelling der lijst. Dan komt het altijd voor, dat velen wel naar de kiesvereenigings- stembus zouden willen draven, maar dan zijn ze geen lid van de Kies- vereeniging. Dat valt bij elke ver kieziDg voor in elke gemeente, van de grootste tot de kleinste. Steeds ondervinden velen, dat zij te laat zijn met de aangifte voor hun lid maatschap. Daarom kan het nuttig zijn er nog eenmaal op te wijzen, dat het nu de tijd is om lid te worden. Vóór het einde van December moet men zich voor het lidmaatschap der Kath. Klesvereeniging hebben opgegeven om het volgend jaar in de Kath. Staatspartij voor de aan wijzing van candidaten en voor de vaststelling der candidatenlijsten te kunnen meestemmen. Wanneer eenmaal de candidaten- lijst voor de Provinciale Staten en den Gemeenteraad zal zijn vastgesteld wordt van eiken katholiek verwacht dat hij er zijn stem aan geeft, dat hij met zijn stem verdedigt wat organisatorisch is vastgesteld en voor de katholieke lijst opkomt tegenover de politieke tegenstanders. Wie wil meespreken in de samen stelling der lijsten, moet lid zijn van de katholieke kiezersorganisatie, Dan heeft hij gelegenheid om op die lijst zijn vollen invloed uit te oefenen. D&n nog kan hij allerlei belangen laten gelden, ook persoonlijke en zakelijke. Zoodra we straks met onze ka tholieke lijsten om de stembus staan spreekt alleen nog het beginsel, dan gaan we in het vuur voor de Kath. Staatspartij als draagster van de kath. beginselen. Om de personen der candidaten kan bij de stemming in de klesvereeniging gestreden wor den, aan de offlcieele stembus demon- streeren we voor de katholieke een heid. Wie dus straks geen spijt wil hebben, geve zich nu aan als lid bij het bestuur der Kath. Klesvereeni ging in zijn parochie of rectoraat of gemeente. Van uitstel komt zoo gemakkelijk afstel; Het beste is dus: vandaag nog 1 Aan de besturen der Kath. kies verenigingen zij tevens aanbevolen, dat werk van de aanwerving van nieuwe leden ook zelf ter hand te nemen, waar mogelijk geholpen door hun propagandisten. Huisbezoek is hier weer het laatste middel. De Katholieke Staatspartij is een massapartij. Daarom is het gewenscht dat een zoo groot mogelijk aantal katholieken tot haar toetreden. En voor een massa partij als de onze met velerlei schakeering van standen en belangen is het van de grootste beteekenis dat alle geledingen der sameuleving naar hare verhoudingen in het katholieke openbare leven in de partij vertegenwoordigd zijn. De partij zij dus een harmonisch geheel, waarin de invloed verdeeld zij naar de verhoudingen die we in het dagelijksch leven ook waarnemen zonder dat het overwicht naar een zijde overslaat. Anders is er gevaar dat het eene deel wantrouwend komt te staan tegenover het andere en zal een belaogenstrijd ontstaan die tot scbeuriog kan leiden. De Kath. Staatspartij is tientallen jaren een hechte eenheid geweest, een eenheid die steunde op de kracht van haar beginselen. Dit moeten we behouden en die hecht heid en eenheid moeten we voort-, durend versterken. Eén middel daarvoor is, en dit is gemakkelijk toe te passeD, maak onze ledenlijsten zoo uitgebreid mogelijk. Laten de besturen der Kiesverenigin gen in de veertien dagen die nog beschikbaar zijn, voor dit doel al hun propagandistische krachten in beweging brengen. Door een zoo groot mogelijk aantal katholieken lid te doen zijn van de Kath. Staats partij wordt de band tusschen de partij en hel katholieke volk voort durend hechter. Een flinke vermeerdering van het ledental is daarenboven een financieel belang, voor de plaatselijke afdeelin gen evenzeer als voor de bondskas. Een ferme propaganda voor de ledenwerving is verder tegelijk een goede inzet van de verkiezings propaganda in het volgende voorjaar. Moeten wij nu, om de Limburgsche katholieke mannen en vrouwen aan te sporen alle zorg te dragen dat zij lid zijn van de Katholieke Staatspar tij, nog verder wijzen op de politieke beteekens daarvaD en van het be staan der Katholieke partij? De politieke beroering die in de geheele wereld valt waar te nemen, spreekt een taal die duidelijk genoeg is om te bewijzen dat elk katholiek als zoodanig al zijn invloed ten goede moet trachten aan te wenden in het politieke leveD, waarover hij beschikt. De meesten kunnen daarvoor niet veel doen. Maar allen kuonen zij zich in de katholieke politieke orga nisatie aaneensluiten en deze sterk maken door hun trouwe aanhanke lijkheid. Wanneer we in de wereld rond zien, dan weten we, dat in veel landen weer een hevige katholieken vervolging woedt, dat deze in vele landen dreigt, dat allerlei krachten weer tegen het katholicisme samen spannen, sommige, zooals de natio" caalsocialisten, onder schoonklinken de leuzen en beweringen, die zelfs vele katholieken verschalken en op een dwaalspoor brengen. We wonen in een land, dat in vergelijking met andere groote niet zoo heel grooten invloed heeft in het wereldbestel. Maar laten we den invloed dien we hebben, tot zijn recht laten komen. Voor ons, katholieken, is dit een zoo sterk mogelijk maken van den katholieken invloed. En de meesten van ons doen al het hunne daarvoor door lid te zijn van de katholieke Staatspartij. -Maar laten we dien plicht ook ten volle beseffen en er naar handelen. Het geldt een partij kiezen voor de katholieke vlak, het innemen van een standpunt in het openbare leven. ROELAND. VERTROKKEN C. Moors, kloosterzuster, naar Kessel M. Brugge, idem, naar Maasniel S. Vissers, schilder, naar Meerlo W. Hendriks, dienstknecht, naar Overloon A. 174 A. Sprenkels, bakker, naar Well G. v. d. Berg, dienstbode, naar Velden, Rijksweg 95 M. de Lauw, idem, naar Boxmeer. G. J. Dijkmans, dienstbode naar Broekhuizen J. F. L. A. de Jagher, ultvoeder Ned. Heide Mij. naar Blerick J. M. Beerkens en vrouw, z.b., Vierlingsbeek A 140 G. M. J. Lemmens, z.b.. naar Horn L. J. P. M. Raedts, ingenieur, naar Oudenbosch. in alle soorten en prijzen, vanai f 1.- per 100. DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF. lugekomea en vertrokken personen van 30 Nov. tot 7 Dec, INGEKOMEN M. H. Rongen, dienstbode, Maas- heesche weg 41 van Geleen J. H. Fila en gezin, uitv. bouww., Kruisstraat 9 van Veghel E. H. van Haren, zonder beroep, Oostsingel 6 van Etten G. J. W. Messemaeckers, bakker, Hoenderstraat 10 van Helmond J. Melkert en vrouw, stratenmaker Veldrtraat 8 van Helmond A. P. Hendriks, dienstbode, Oos trum D 34 van Maashees M. J. Hesen, z.b., Leunen van Horst E. P. Giesberts, dienstbode, Sint Annalaan 4 van Tegelen M. Althaus, kloosterzuster, Over- loonscheweg 2 van Tegelen W. M. A Toonen, dienstbode, St. Annalaan 5 van Sambeek S.' A. Verheyen, verpleegster, idem van Venlo. Burgerlijke Stand Venray van 7 tot 14 Dec. 1934. GEBOREN Wllhelmina Th. F Jenniskens. Wieënweg Gerarda W. Hulsman, Oostrum, Johan K. G. Janssen, Beekweg. Nicolaas L. Martens, Oirto. Bernardus H. G. Janssen, Overloonscheweg, Marie E. M H. Kruijtzer, Groote Straat Peter L. M. Keijsers, Boschhuizen, Paula Mierliog, St. Annagesticht, Johannes M. Lamer?, Ysselsteyn. Gerardus Gomman?, Boschhuizer, Allegonda Gommans, idem. OVERLEDEN Maria G. van Hees, echtgenoote van J. Gooren, 60jaren, Boschhuizen. Ida E. Bothe, 79 jaren, St'. Josephs- gesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag maandelijksche H. Communie v.d. K. J. M. V., in alle H. Missen collecte voor de arme kerken van ons Bisdom, 2 uur groote Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof Maandag half 8 besteld jaarg. voor Simon Janssen, zijne echtgenoote en hunne dochter Wilhelmina, 8 uur jaarg. voor Peter Custers, en Gertrudis v.d. Ven, kwart, na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Hend. Smits en Lambertina Jenniskens, Martinus Smits en.Jan Linders, 8 uur Jaarg 2de klas voor Everard Messe- maekers, Agnes Geenen en kinderen. Woensdag half 7 Gulden Mis, half 8 besteld jaarg. voor Peter Michels en echtgenoote, Hermanus Rongen en Peter Johannes Litjens, 8 uur jaarg. voor Mart. Jochijms, echtgenoote, ouders en bloedverwanten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Catharina Mathilda van den Biggelaer. Vrjjdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de vrouw van Jacob Willems. Zatérdag komen de jongens der 7e i 8e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Deze week Woensdag, Vrijdagen Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. K. J. Y. Maandagavond 8—9 Leidstersclub Dinsdagavond 8—9 Godsdienstclub Woensdagavond 8—9 Zangclub H. Familie. Deze week vieren hun patroonheilige: J. Thuyls, M. van Hout, A. van Osch P. Ewals, J. Kersten, J. Swinkels, J. van Goch. Paterskerk Heden om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, na de Hoogmis geen processie en de vergadering van de Jonge Derde Orde is een week uitgesteld wel bestuursvergadering van de Derde. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 plechtig Lof met feestpreek, processie en Te Deum, tot sluiting van het Octaaf van Maria's Onbevlekte Ontvangenis. De feestpreek wordt gehouden door Pater Anacletus Nielen. Bij het terugkomen van de Processie in de kerk wordt door allen het Magnificat gezongen. Maandag om half 8 plechtig gezon gen dienst voor de fam. Coopmans— Keunen Smits. Dinsdag om half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. Antonius, om half 6 gezongen Vespers. Woensdag om 6 uur de Gulden Mis. om 7 uur voor Mevr. Coolen. Vrijdag om half 8 gezongen H. Mis voor overl. familie Dirks—Smits. Om half 6 oefening van dé H. Kruisweg. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de Quatertemperdagen, geboden vas ten- en onthoudingsdagen. Patronaat, Dezen Zaterdag om half acht verga dering der hoogste afdeeling van de Turnclub. Dezen Zondag geen Jonge Derde Orde, den leden wordt verzocht om, ouder gewoonte het Feestlof bij te wonen ter gelegenheid vali het Feestoctaaf van Maria Onbevlekt Ont vangen, Patrones der Orde. De Jonge Wachten gelieven in uni form aanwezig te zijn in het Patronaat om circa kwart over vijf. Woensdag om 7 uur vertellingen met lichtbeelden over de Missie van Trini dad door Pater Willibrord van Nierop, Benedictijn. Uitgenoodigd worden bij dezen de leden van de Jongelingenvereeniging, van Goudpluvier en de Jonge Wachten. Ook familieleden zijn welkom, van harte. Laten jongelui van boven de zestien zich spoedig opgeven voor de retraite van 6-8 Januari. Onkosten geen of weinig bezwaar.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2