KONTAKT Hel U.> 10 R. Tii Sint Niai Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën H. A. M. MARRES Bü KONTAKT Mooie Parapluies Clepha L imonadtr KORTf Manufaei I Van de Vts A. VE RH» goedkie Schoeit bij CRI Hofsf bij de op te voeren stukken, twijfe len wij niet of ook dit jaar zal de zaal wederom overvol zijn. Om teleurstelling te voorkomen raden wij U in uw eigen belang aan, plaatsen te reserveereD, zoo ook vooral tijdig aanwezig te zijn. Voor bet muzikale gedeelte zorgt ons wel bekend en hoogstaand salonorkest „Euterpe". Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij u naar de advertentie voorkomende in dit blad. Dus op naar het patronaat, een mooie avond wacht U. St, Nicolaas-optocht. Reeds in ons vorig nummer maak ten wij melding van het officieel bezoek van St. Nicolaas te Venray. Hieromtrent vernamen wij nog het volgende St. Nicolaas zal met zijn gevolg per trein aan het station arriveeren in den morgen van Zondag 2 Dec. Direct van hier neemt Hij zijn intrek in het St. Servatiusgesticht, van waaruit om 1 uur namiddag zijn officieele tocht door Venray's straten een aanvang neemt. Onderstaande route zal alsdan worden gevolgd St. Servatiusgesticht, Stationsweg, Hofstraat, Raadhuis, alwaar Hij ver welkomd zal worden door de Ven raysche St. Nicolaas gilde en de Jonge Middenstand. Vervolgens trekt Hij door de Marktstraat, Hoenderstraat, Bonte koestraat, Elndstraat, naar Pensionaat Jeruzalem. Van hieruit naar het St. Josephs- gesticht en dan wordt gevolgd Overloonsche weg, Gasstraat, Maas- heezerweg, Hofstraat, Groote Straat, Patersstraat, Paterslaan, Langstraat, Henseniusstiaat, Henseniusplein. Hier zal de stoet 'n oogeoblik verblijven en de goede Sint zal de aanwezige kinderen op iets lekkers tracteeren. Verder trekt de stoet door de Schoolstraat en Marktstraat naar de Groote Markt. Hier verwacht St. Nicolaas dat de Venraysche jeugd het welbekende lied „Zie de maan schijnt door de boomen" zal laten hooren, waarna St. Nicolaas vanaf het Raadhuis zijn afscheidsreJe zal uitspreken. Hierna volgt nog 'n aardige trac- tatie voor de kinderen, en neemt de goede Sint zijn intrek in Hotel „De Zwaan." GEVONDEN: een kinderbeursje met eenig geld en een rozenkrans. Inlichtingen Gemeentepolitie. Jonge-Wachten-avohd. Autoriteiten, leden der Patronaat?- commissie, bestuursleden van Ver- eenigingen eD, vooral, veel ouders van Jonge Wachten, waren Woensdag j.i- opgekomen in het Patronaat. Pater Directeur gaf een korte uit eenzetting van de nieuwe frissche Methodiek. Op plechtige wijze werd het openingsgebed verricht bij ban kruis en banvlag. Hieraan werd deelgenomen ook door leidsters van de K.J.V., vergezeld van leden der KJ.M. Na een zeer aardige voordracht volgde het levendige kleurige spreek koor De Kruisvaart, dat werkelijk vlot werd gespeeld en iedereen trof. Vervolgens werden z g. Marmer beelden vertoond van David en Goliath en den jongen St. Tarclsius. Weer een goed voordrachtje. Nu werd een ontroerende brief voorge lezen vac Z. H. Exc. Mgr. Lemmens aan de Venraysche Jonge Wachten. Nadat er uitleg was gegeven van de elschen die de Methodiek stelt om den rang te behalen van Konings dienaar, werd een kleine demonstratie gegeven op gymnastisch gebied. Voorlezing geschiedde van door Jonge Wachten gewonnen punten, om hun ouders en henzelf naar ver diensten te eeren. Er volgden nog grappige voordrachten. Toen was de beurt gekomen aan De Ladder van St. Joseph, een episch gedicht van Guido Gezelle, door directie en leiders omgebouwd tot een z.g. Leekenspel. Werd verdienstelijk ge speeld Ook Gezelles gedicht „Exelcior", uitgevoerd door een dubbelkoor, viel zeer wel in den smaak. Treffend was het zang- en ge barenspel „Heer Jezus heeft een hofken". Na afloop boden de spe lenden den E. A. Heer fiurgemees- ter ieder een bloem aan Z. E. A. off-eerde den daarvan gevormden bouquet aan de dames leidsters der K. J. V. Verscheidene nummers van het program moeslen wegeos tijdgebrek tot een volgenden keer worden uitge steld. Het slotgebed werd weer plechtig verricht. Het is een avond geweest, die iederen toeschouwer kon doen zien: wat de Jonge Wacht voor betee kenis heeft, ondanks onvermijdelijke menschelijke fouten. Als maar de ouders ijverig medewerken 1 „De Witte Non." Het tooneelgezelschap Piet Vink en Willem Hart heeft Zondag j.l. in zaal „Wllhelmina"' alhier een wel verdiend succes geoogst. Daar de roem van het stuk „De Witte Non" reeds aan het gezelschap was voorafgegaan, waren de ver wachtingen ook zeer hoog. Deze verwachtingen zijn ver overtroffen. Het spel stond op 'n hoog peil. Onder ademlooze stilte werd ieder bedrijf gevolgd en in menig oog blonken tranen, wat het beste bewijs is dat de spelers hunne rollen meester lijk vertolkten. Jammer is het dat sommigen nog meenen te moeten lachen, daardoor blijk gevende van het spel en het gespeelde niets te begrijpen, terwijl ook nog aan anderen ergernis ge geven wordt. Of was dit lachen misschien een geforceerd middel om de opwellende tranen te bedwingen? Ook behoeft niemand zich te schamen een gevoelig hart te bezitten, 't is heusch niet zoo bespottelijk zich in 't spel in te denken. Het zou te ver voeren iedere rol afzonderlijk te bespreken. Welgemeende hulde echter aan José Hart in Angela met als pendant Netty Hart in hare rol van gouver nante, die een meesterlijke vertolking te zien gaven. Aan het gezelschap „Piet Vink" hulde en een van harte tot weerziens! Bij de onderlinge aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den beer L. Kersten, Stationsweg, werd het werk opgedragen aan Adolf Verbeek, aannemer alhier. Maandag vierde het Kerkelijk Zangkoor alhier voor de 25ste maal het Cecilia feest in Hotel de Zwaan. Tevens herdachten een tweetal zangers, de heeren Henri en Hub. Oudenhoven hun 25-jarig lidmaat schap. LEUNEN. De Zondag- en Maan dagavond alhier gegeven uitvoeringen door onze Fanfare „St. Catharlna" zijn weer uitmuntend geslaagd. Zoowel de muziek alsook het tooneelspel bevielen uitstekend. Het talrijke publiek was zeer goed te vreden. OIRLO. De Vereeniglng Jonge Boeren alhier zal a.s. Maandag om half 7 in het Patronaat vergaderen. Belangrijke agenda. Geen enkel lid ontbreke 1 Feestvergadering Boeriunenbond Merselo. Woensdag vierde de Boerinnen- bond alhier het feest van de Patrones dezer vereeniglng, de H. Oda. Deze dag werd ingezet met eene algemeene H. Communie. 's Avonds had in de zaal, die voor deze gelegenheid prachtig ver sierd was, een feestvergadering plaats. De Voorzitster, Mevrouw Poels- Wismans, opende de vergadering met gebed, heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder Rector Jenneskens en de twee cate chisten uitNuth, verder Mej. Aerts en Sangers, de leider met de K.J.V. uit Afferden, het bestuur van den Boerenbond en der Jonge Boeren. Gezamenlijk werden gezongen de liederen „Kruis en Ploeg" en lied van de H. Oda. De afdeeling damestooneel bracht onder leiding van Mej. Keltjens een 4-tal tooneelstukjes voor het voet licht, en mocht hiervoor een dank baar applaus oogsten. Vooral het laatste stuk „De Vroolijke Besjes" deed de aanwezigen herhaaldelijk schudden van het lachen. Vervolgens was het wooid aan Rector Jenneskens, die eene gloed volle rede hield over de taak van de Jonge Boerin in het algemeen en de geestelijke taak welke deze te ver vullen had in het bijzonder. Op soms humoristische wijze spoort Spreker de boerinnen aan tot kath. actie. De Z. E. Heer Rector De Bot dankt namens de Merselosche K.J.V.- ers deze gewijde Spreker. Hierna werd door verschillende dames koffie en gebak geserveerd, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. Pater Kemps uit Venray, die inmiddels ook ter vergadering ver schenen was, bracht met zijn vroolijke kwinkslagen en geestige liederen de lachspieren danig in beweging. Ook hem komt een deel van het slagen van deze vergadering toe. De meisjes der KJ. V. uit Afferdeu voerden hierna de „klompendans" uit. De uitslag der verloting, die tusschen al deze bedrijven door had plaats gehad, ten bate van de K.J.V. werd door de Z.E. Heer Rector bekend gemaakt. Mej. Keltjens won de levensgroote pop Tot slot bracht de leider van onze K.J.V. een hartelijk dankwoord aan allen en na het zingen van het lied „O, Sterre der Zee sloot de Voor zitster deze schitterend geslaagde vergadering met gebed. Nieuwe weg naar Griendtsveen. Gister is een begin gemaakt met het aanleggen van een aarden baan van Ysselstein naar Griendtsveen. Dit zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Hierdoor wordt de verbinding met Ysselstein en station Griendts veen heel wat gemakkelijker. HORST: Onze dorpsgenoot de heer P. v. d. Beuken hoofdonder wijzer aan de bijz. jongensschool alhier, is benoemd tot leeraar aan een school voor M.U.L.O. te Hoens broek. HOLTHEES. Dezer dagen kreeg de slager W, Janssen alhier, die een woDdje aan de hand had en een rund had geslacht, welke voor de consumptie werd afgekeurd, bloed vergiftiging van zeer ernstigen aard. OVERLOON. Omtrent het auto ongeluk, waarvan het 5-jarig zoontje van P. Borghs het slachtoffer werd en naar het ziekenhuis te Venlo is gebracht, kunnen we thans meldeD, dat de toestand van den kleine voor uitgaande is. Alhier kreeg Mej. van Veghel' door een geriDge snijwonde, bloed vergiftiging. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De Limburgsclie Voorlichtings dagen te Venlo. Het Economisch Technologisch Instituut in Limburg, organiseerde Donderdag en gister te Venlo twee Limburgsche Voorlichtingsdagen. Behalve een 40tal redacties van Nederlandsche couranten, waren vele autoriteiten uit Limburg en buiten de provincie, alsmede Limburgsche industrieelen hierbij tegenwoordig. Op rails ontbeten. Dinsdagmorgen werd de 21-jarige W. H. Laurensen, afkomstig uit Hoensbroek en werkzaam aan de Telefoonlijn op den spoorweg Roer mond-Maastricht, toen hij ter hoogte van het kasteel Hatten op de rails zijn ontbijt gebruikte, door een trein uit de richting van Maastricht ge grepen en gedood. Door de mist heeft de jongeman de trein zeer waarschijnlijk niet zien naderen. De Vrijjw. Ouderdomsverzekoring. Binnenkort is een Kon. Besluit te verwachten. waarbij de tarieven, premiën en afkoopsommen voor de vrijw. ouderdomsverzekering worden verhoogd. Overtreding der varkenscrisiswet. Voor het kantongerecht te Heerlen had zich de veekoopman K. uit Eysden te verantwoorden wegens het in voorraad houden van een aantal levende varkens, die hij had gebor gen in een stal onder de gemeente Voerendaal. Deze varkens wogen meer dan 10 kilogram en waren niet voorzien van het door deD minister voorgeschreven oormerk. Het O.M. eischte tegen verdachte, die niet was verschenen, een geldboete van f 5000 of vijf maanden hechtenis en ver beurdverklaring der varkens. De kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van f 4000 of vier maan den hechtenis en verbeurdverklaring der varkens. Lyk opgehaald. Uit de Waal bij Nijmegen is Woensdag opgehaald het lijk van den monteur J. H., die bij de Waal brugwerken te water geraakte en verdronk. Het Zenderyraagstuk opgelost. Door de omroeporganisaties is de oplossing aanvaard. De zender te Huizen zal gesloten worden. Er zal komen een gemengd zen- derbedrijf, waarin Staat en omroep vereenigingen participeeren, doch waarin aan den Staat overwegende zeggenschap zal worden toegekend. Goedkoope groenten. Men kan-"inderdaad niet ontken nen, dat de regeering bereid gebleken is om na de verlaging der steun- normen iets extra's voor de werk- loozen te doen Thans is een regeling ontworpen voor verstrekking van goedkoope groenten aan ondersteun de werkloozen. Als maatstaf voor het gebruik wordt aangenomen een half pond groenten per dag en per hoofd. De levering zou geschieden tegen 4 ct. per kilo. Tragisch ongeluk te Tilburg. Woensdagmiddag werd het twee jarig dochtertje van den landbouwer Mutsaerts, te Tilburg, vermist Zoeken in de buurt leverde geen resultaat op. Eenigen tijd tevoren was de vader van 't kind met een kar groen voer van het land thuis gekomen en had de kar op bet erf leeggestort. Plot seling kreeg iemand het idee, dat de kleine, die altijd vader tegemoet ging. onder het voer zou kunnen zijn geraakt. Een ijlings ingesteld onder zoek bevestigde de juistheid van dit vreeselijk vermoeden. Men vond de kleine onder het voer, doch het was reeds dood. Door verstikking bleek het om hel leven gekomen. Auto-ongeluk eischt tweede slachtoffer. Donderdagnacht is te Tilburg overleden mevr. Oerlemans, een der slachtoffers van het auto-ongeluk, dat Maandag j.i. in den vroegen morgen te Goirle is gebeurd. Mond- en Klauwzeer. Het mond en klauwzeer schijnt zich in Noord-Brabant uit te gaan breiden. In de week van 18 tot en met 24 November werden gevallen geconstateerd la de gemeenten Bakel 1, Herpt 1, 's Hertogenbosch 1, Schijndel 1, Rosmalen 1. Bouw van bruggen over groote rivieren. Met den bouw van de bruggen over den Nederrijn te Arnhem, de Waal te Nijmegen en de Lek te Viaoen, alsmede met den bouw van de brug over het Hollandsch Diep te Moerdijk, waarvoor in 1933 reeds het eerste grondwerk werd verricht en waarvan in 1934 de uitvoering krachtig is ter hand genomen, zal worden voortgegaan. Verwacht wordt, dat de brug te Arnhem in de eerste maanden van 1935 in gebruik kan worden ge nomen, de bruggen te Nijmegen en Vianen in de eerste helft van 1936. Het ligt in het voornemen, nog in 1934 een aanvang te maken met den bouw van een brug over de Maas bij Hedel, opdat deze mede in den loop van 1936 voor het verkeer kan worden geopend, zoodat in dat jaar alle rivieroverbruggingen in den weg tusschen Utrecht en 's Hertogenbosch gereed zullen zijn. Met den bouw van de brug over de Maas te Dordrecht is eveneens in 1934 begonnen. Verder ligt het in het voornemen om in 1935 aan te vangen met den bouw van de brug gen over de Noord en beoosten Rotterdam. Geraamd wordt, dat in 1935 voor den bouw van de bruggen rond zes millioen gulden noodig zal zijn. Zigeuners langs de grens. Bij het naderen van den winter naderen ook weer de zigeuners aan de Belgische grens, met welk volkje onze Zuiderburen nu al ettelijke jaren zitten opgescheept en die men op gezette tijden tracht over onze gren zen te transporteeren. Zoo nu en dan werden in de laatste weken al eens groepjes zigeuners in de nabijheid van onze grenzen gesignaleerd, die vanuit de omgeving van Mechelen naar het Noorden werden gedirigeerd. Woensdagnacht trachtte een groep zigeuners nabij Putte ons land binnen te komen, doch de grensbeambten wisten de invasie te voorkomen en het gelukte dan ook slechts aan één wagen het Nederlandsch gebied te bereiken, zonder van hier weer terug te kunnen worden gezonden, wegens de afsluiting van den weg daar door Belgische gendarmen. Intusschen is aan onzen kant de grensbewaking van geheel West Brabant weer door marechaussées, rijks- en gemeentepolitie versterkt om een indringen vaa het nomaden- volkje te voorkomen. Hagel in Indië In Meester Cornells is hagel ge vallen, hetgeen sinds 50 jaar hier niet is voorgevallen. De bui ging vergezeld van hevige windvlagen, waardoor diverse boomen werden ontworteld. De Inlanders aten de hagelkorrels op, lieten ze op de hand smelten of slikten ze als „gelukbren gende spijs" in. Het Observatorium deelt mede, dat, alhoewel dit verschijnsel weinig voorkomt, .toch wel eens hagelbuien op diverse plaatsen vallen, o.a. wordt dit van Buitenzorg wel eens gerap porteerd. Er kan echter niet gespro ken worden van een seizoenver schijnsel. Raadsvergadering Gemeente Venray. Donderdag 28 Nov. De Raad was voltallig, De ge meenterekening zal door een com missie bestaande uit de heeren Hou- ben, Mïillen en Janssen onderzocht worden, die hiervan rapport zullen uitbrengen. Voor f 175 per H.A. werd aan Vergeldt te Ysselsteyn 10.36 H.A. ontginningsgrond verkocht. Aan de Kind. Verhoeven Merselo wordt in den Testrik 90 A. grond verpacht aan f 25 per jaar. De Raad machtigde B. en W. tot aankoop van grond noodig voor den aanleg der aarden baan Venray— Rips. De omzetbelasting, welke geheven wordt van den verbruiksprijs in de plaats van de distributiekosten, deed de Raad B. en W. machtigen te reclameeren tegen dezen aanslag. Verder zullen de gasfitters voor taan ook erkend moeten zijn evenals de electriciens. De heer Stoot vroeg inlichtingen, hij hoopte dat dit geen kostenver- hooging bracht, dit was al welletjes. Met 10 tegen 5 stemmen besloot de Raad in beginsel mee te werken tot omzetting der openbare school Heijde in een bijzondere R.K. school. De weg vaaf Sta'ionsweg naar de Timmerfabriek Martens, kreeg den naam „Bongerdweg". Het vervoer der post met de ge- raeente-aütodienst werd verlaagd tot f 200 per kwartaal, vroeger f 225. De gewone jaarlijksche subsidies werden voor gelijke bedragen als vorig jaar verleend, alleen de Han delscursus kreeg f 600. De St. Vincentiusvereeniging werd f 151.20 subsidie verleend als bijdra ge in de kosten der uitzending van 12tal zwakke kinderen naar het R.K. Vacantieoord te Eersel. Over een request van de Vereen. Dierenbescherming tot stichting van een paardenstal op 't woonwagen kamp, werd besloten nader overleg te plegen met die vereeniging. Voor een cursus in v^etskennis, stelt de Raad op verzoek van de Vereen. „St. Michael" f 10 dispo nibel. De Voorzitter zegt dat verschil lende omstandigheden hebben geleid tot vertraging der verlichting van de Oude Oostrumsche weg. Binnen kort zal dat in orde zijn. Weth. Odenhoven merkt op, dat we thans 153 werkloozen hebben in de werkverschaffing, waarbij binnen kort nog een 25tal komt. Is er voor allen werk of acht de Voorzitter de tijd gekomen voor een steunregeling. De Voorzitter zegt, dat voorloo- pig allen tewerk gesteld kunnen worden. De heer Vermeulen meent, dat het aanleggen van waterleiding ook als werkverschaffingsobject in aanmerking zou kunnen komen. De Voorzitter zegt, dat waar de gestichten groote kosten hebben be steed tot het verkrijgen van meer en beter water en ook het ziekenhuis een eigen waterleiding bezit, thans een gemeentelijke waterleiding niet zou kunnen rendeeren. Of aanleggen van waterleiding in werkverschaffing kan worden uitgevoerd, is nog een groote vraag. De heer Vermeulen meent, dat die inrichtingen ook wel bij de gemeente zouden aansluiten, even goed als zij zulks gedaan hebben, wat betreft de electriciteit. De heer van Boven acht 't thans geenszins den tijd om de burgers de hooge lasten en kosten eener water leiding op den hals te schuiven. De heer Arts vraagt of menschen, die evenveel verdienen als zij die bij de werkverschaffing in dienst zijn, ook voor verkrijging van goedkoop vleesch en boter in aanmerking komen, waarop de Voorzitter zegt, dat dit thans alleen zal worden in gevoerd, wat betreft het bussen- vleesch. Na een geheime vergadering werd besloten om de kapitalen van f 15000 en f 5500 wederom hypothecair uit te zetten, waarna de vergadering werd gesloten' Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest het raadsverslag der gemeente wordeD ingekort en 't raadsverslag van de gemeente Maashees blijven liggen tot volgende week. Ook moesten wij enkele adverteerders wegens te late inzending teleurstellen. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en gen. H. Communie, geen herhalingscatechismus, 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof en pro cessie Maandag half 7 gezongen H. Mis ter eere van de H. Barbara, half 8 leesmis voor de Handboogschutterij „St. Oda", 8 uur leesmis voor de leden der Sint Eligiusgilde, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Petronella Janssen, ouders, broeders en familie, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor de over leden leden der Mariacongregatie, half 8 besteld Jaarg. voor Gerard v. Gerven en zijne echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheyen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Johanna Camps, echtgenoote van Vine. Pyls en ouders, 8 uur Jaarg. voor Anna van Dijck, Wed. Creemers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter cere van St. Nicolaas, Patroon der Kooplieden. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 be stelde Hoogmis, half 8 gèstichte lees mis, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag O. L. Vr. Onbevl. Ontvan gen, de diensten als op Zondag, 6 uur le H Mis, 7 uur H. Mis en generale H Communie voor de leden der Maria- Congregatie, 3 uur plechtig Lof met preek en opdracht nieuwe leden. H. Familie. Deze week vieren hun patroonfeest H. de Bruijn, G Janssen H. Odenho ven, H. Janssen, A- vd Pasch, J. van Kessel, P. Jacobs, Jos. Jacobs, P. Coopmans, H. Mommen, F Bardoel, P. Goumans, H. Jacobs. Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Missen, om 8 uur de Hoogmis met preek, om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof met oefening v. d. H. Kruisweg. Maandag om 7 uur b.l. voor Patei Barnabas Teunissenom half 8 b.l. voor Gerard Hubertus Janssen. Dinsdag om half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. Antoniusom half 6 gezongen Vespers. Vrijdag Vasten en Onthoudingsdag voor de leden van de Derde Orde: le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus om half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hartom half 6 gezongen Vespers en Acte van Eereboete. Zaterdag Hoogfeest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, Patrones onzer Orde. Generale Absolutie voor de Derde Orde Volle aflaat voor alle geloovigen. De H. Missen als op Zondag. Om 8 uur plechtige Hoogmis, om kwart voor 5 plechtige Vespers, om half 6 plechtig Lof. De predicates worden dit jaar gehouden in het Lof van Zondag 9 en Zondag 16 December. Deze week zal de Kaarsentermijn gehouden worden en bloemen voor de versiering met Onbevlekte Ontvangenis worden dankbaar aanvaard. 7 December, Vigilie van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, boetedag voor de Derde Orde van geheel Nederland. Aan de Tertiarissen wordt namens het Centraal Bureau der D.O gevraagd zich op dien dag van genotmiddelen als rooken en snoepen te onthouden om voldoening te schenken aan de Goddelijke Majesteit voor de beleedi- gingen, welke haar worden aangedaan. Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Com munie om 8 uur. Voorde Jonge Wach ten in de Paterskerk. Na gehouden be spreking met den H.E. Heer Deken noodigen wij ook de leden van de Maandagsche en Zaterdagsche Gym nastiek en andere Clubs van jongeren hiertoe uit. Van 11 tot 12 Spaarbank en contri butie, en afhalen van kaartjes. Om 4 uur bijeenkomst van Patronaat en Jongelingenvereeniging. De grooteren kunnen voor 30 cents (contributie in begrepen) bij ons een kaartje verkrij gen voor de Tooneeluitvoering van de Schutterij St. Anna. Opening van dePatronaatsbiblotheek. Boeken 1 cent per week. Het ban om meer dan een reden niet meer gratis. A.s. Woensdag wegens Sinterklaas avond geen vergadering van de Groe pen. D.w.z. Jonge Wachten die toch i willen, komen,' kunnen terecht van half 7 tot half 9. Burgerlijke Stand Venray van 22 tot 29 Nov. 1934. GEBOREN Maria M. M. van de Winkel, Smakt Karei J. M. Versteegen, Langstraat Peter L. M. Hendrix, Oostrum GEHUWD Hendrik J. M. Cox, oud 23 jaar, landbouwer en Johanna W. A. Derikx 19 jaar, beiden te Venray. Peter J. H. Roelofs, 25 jaar, land bouwer en Anna C. J. Moorrees. 29 jaar, beiden te Venray. Martinus Th. C. van den Heuvel. 22 jaar, timmerman en Elisabeth Albers, 25 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Johannes Meijers, weduwnaar van Th. Schreurs, 84 jaar, Overbroek. 2 pat. St. Anna, 1 pat. St. Servaas. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst 1 meisje 15 16 jaar bekw. verw. monteur 1 meisje 15 jaar boerengezin 2 huishoudsters 7 boerendienstmeiden 3 boerendienstmeiden v. Paschen Bejaarde huishoudster voor dadelijk Dienstmeisje bekend met keuken Dagmeisje 14—16 jaar. Bieden zich aun 1 smidsknecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 8 dienstboden 16, 17, 19 en 27 jaar 4 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts, Metselaars, Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. 1 boerenknecht en boerendienst- meid Paschen 2 werkmeisjes. Ondertrouwd H. M. A. Weebers en M. J. H. J. Esser Princenhage, 28 Nov. 1934. Voor de vele blijken van be langstelling, bij gelegenheid van ons Gouden Huwelijksfeest on dervonden, betuigen wij bij deze onzen oprechlen dank. Familie Th. Verheek-Slifs Keel- Neus- Oorarts houdt vanal 4 Dec. a.s. iedere Dinsdagmiddag van half 6 tot half 7 spreekuur in het St.Elisabethziekenhuis te Venray. Schaatsen Rolschaatsen Buksen ..MAGIUS" Projectie-wonder Trix-doozen Trix-motoren Accordeons Mandolines Banjo's Mondorgels Koffergramofoons enz. enz. Zie Etalage Hofstraat 6, Venray in alle kleuren, 16 banen, halfzijde, 1.75 tot 1.50 W. SWAGHOVEN Maasheesche weg 15 Tel. 25 TB IKOOII? Ford Sedan 1929 prima f 195.- Citroën Sedan 1925 f 90 - Citroën öpersoons 1928 f 225.- Garage KUPERS Henseniusplein 9 Tel. 95 Voor Dec.-Janjnj ik U zeer voordat Kalizouf. ThomassLn Kalk af schip of franci b hoeveelheid. 19 Aanlig A. VERHEF van de Voort'sjba Telef. 60 ij p0. Hallola Hier VenraJIi Wij willen aliernjji met de a.s. be Daarom iedejfli t op al tot 6 Decjr Het laatste nin Handschoet Pullovers, I Wollen Tril Wollen Kol Wollen Sh t.o. Postki Ochtenjr. Biggen), Varkeriel is WAARDEVOLÏ omdat het met defce lichting is sameni e reid van uitsluit® grondstoffen.: Informeer bij djki bruikers naar dejat ook U wordt eeme nemer van onze Aanbevf van de Voort'slhé Telef. 60 Ij )o brengt a.s. WoedOi Markt een flinke! Van de prijzen! 1 stomd, dus Iaat |e niet voorbijgaan, f Ook verkrijgba) schoenen gevo vellen, pp maah f t.o. de Biggl om zoovflc naar KOlf. zoekt enSv reuzensorf en dan td

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2