Een Swan of n VULPEN i. - Adverteerder! H. Donders Houtverkoop^g. roodbont maalkalf best maalkalf 150 cent Go#oope Winkel St. Nicolaas- geschenken KONTAKT HUIS Verkoop van biggeD jlf la I De Valk - M.V.C. Ook voor St. k M. Coumans-Hi MODES Opruimt]; Prijzen vanaf Gemengde Berichten SlERTUIN is A. H STEVENS Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Oogarts AFWEZIG een dagmeisje Notaris Pluymaekers Radiotoestel Tb Koop Joh. Claessens BÜ KONTAKT c ïl BONBONNIÈRES. LUXE>i en SURPRISES Firma van dJi GEVONDEN: een wollen hand schoen. TOEGELOOPEN: een hond. Inlichtiogen Maréchaussee-kazerne. GEVONDENEen kinderdas, 1 rijwielplaatje en een electrische rijwiellamp. Inlichtingen Gemeentepolitie. Donderdag 29 November a.s. zal de Raad der Gemeente Venray een openbare vergadering houden. De agenda bevat 19 punten. Aanvang 4 uur nam. Aan de Firma Tillemans alhier werd opgedragen den aanleg der centrale verwarming in de kerk te Oostrum. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 21 November 1934 bij hen •is iDgekomen een verzoekschrift van A. H. Linders, bakker, wonende te Venray, Grootestraat 24a om een verlof B. als bedoeld in artikel 38 der Drankwet (Staatsblad 1931, no 476) voor de benedenvoorkamer links van den ingang van het perceel Grootestraat 24a. Binnen twee weken na de d teekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burge meester en Wethouders inbrengen. Venray, 22 November 1934. Burgemeester en Wethouders voorn O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Bestrijding Rundertuberculose. In verband met de veebeperking is 't vorige jaar in samenwerking met de besturen van beide Zuivelfabrie' ken, Fokvereenigingen en vereeniging van jonge Boeren 'n poging gedaan om te komen tot een organisatie ter bestrijding van de Rundertuberculose. Nut en noodzakelijkheid is toen, dank zij de bereidwillige medewerking van den Heer Sala Jr., die dit op alle afdeellngen heeft toegelicht, duidelijk naar voren gebracht. Waar hier deze zaak zoo is voorbereid, is er nog 'n kleine kans hiervan te profiteeren. Daartoe moet de aan vrager tot etkenning der Vereeniging met reglement, instructie en naam van de veehouders voor 1 Dec. bij de Veehouderscentrale zijn ingediend. Dan kunnen aangesloten leden de aan tuberculose of para-tuberculose lijdende runderen leveren aan de Ned. Veehouders Centrale. De tijd is kort. Veehouders die lid wenschen te worden gelieve hiervan morgen Zondag 24 Nov. opgave te doen bij 't Bestuur der Jonge Boeren. Maandag wordt na gegaan wat het resultaat is en kan 't voorloopig bestuur zien of er al dan niet verdere stappen moeten worden gedaan. Wel moet er aan gedacht wordeD dat deze vereeniging niet kan worden opgericht zooals aanvankelijk de be doeling was. Alle reageerende dieren moeten hierbij worden geknipt. OOSTRUM. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer L. Camps, zoon van den Heer Camps, gep. Stations chef alhier, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen Stations dienst bij de Ned. Spoorwegen. HORST. Donderdagavond is hier het boerderijtje van G. P. aan den Venloschen weg, achter de houtloods van den heer Moll, afgebrand. Zes varkens kwamen in de vlam men om. Een buurvrouw werd door den schrik onwel en moest van de laatste H. Sacramenten worden voor zien. HORST. Aangemoedigd door het succes der late Horster winkelweek in 1932, heeft het bestuur der plaatselijke middenstandsvereeniglng het aangedurfd, dit jaar de tweede winkelweek te organiseeren. Ook dit jaar is de deelname weer vrij alge meen. De 2e winkelweek wordt ge houden van 24 Nov.—2 Dec. Onze nieuwe burgemeester heeft zich bereid verklaard, deze winkel week op Zaterdag 24 dezer te openen, waarna optocht door het dorp, met medewerking der Kon. Harmonie, terwijl deze optocht tevens nog zal gehouden worden tijdens de winkel week. De sluiting heeft plaats op Zondag 2 December door het houden van een St. Nico'aasoptocht. WELL. Maandagmiddag had hier de aanbesteding plaats van het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer P. Kessels, onder architectuur van den heer P. Duyf uit Horst. Er waren 18 inschrijvers. Er werd ingeschreven als volgt Wed. E Smits. Well f 10189 C Verstraelen, Blitterswijk f 9922 Chr. Reinders, Wanssum f 9890 Gebr. Peters, Swolgen f 9886 Janssen, Venray f 9750 L. Ponjée, Ayen f 9734 Gebr. Kersten, Wanssum f 9707 G. Reyntjes, Bergen f 9666 P. Koenen. Holthees f 9480 Gebr. Klabbers, Swolgen f 9385 M. van Mill, Bergen f 9360 J. Rutten, Ayen f 8990 Gebr. Clabbers, Well f 8814 P. Gommans, Maashees f 8812 P. Huygen. Well f 8725 H. Derks, Well f 8524 P Peeters, Meerlo f 7911 J. Linskens, Blitterswijk f 7852 Het werk is aan den Iaagsten in schrijver gegund. OVERLOON. Zondag en Maan dag gaf onze fanfare en tooneelver- eeniging een buitengewoon goed ge slaagde concert- en tooneelavond. De publieke belangstelling was dit jaar buiten verwachting. Zondag waren ruim 300 personen in de zaal aanwezig en ruim 60 per sonen moesten worden teleurgesteld. Ook Maandag waren alle plaatsen bezet. Zoowel de muziek als het spel was af. De leden en hunne bekende leiders, de heeren M. van Opbergen en J. Henckens, hebben wederom eer van hun werk 1 Dinsdag kwam een Bossche bestelwagen uit de richting Vierlings beek. Ter hoogte van de woning van Chr. Onkels kwam een kar uit tegenovergestelde richting waarachter een 5jarig zoontje liep van P. Borgs alhier. ToeD de auto de kar was genaderd kwam het kind plotseling achter de kar uit en werd door de auto overreden. Bewusteloos werd de jongen bin nengedragen. Dr. Reijers constateer de een ernstige hoofdwonde en een lichte hersenschudding. De chauffeur treft geen schuld. Raad van Arbeid Venlo. Genoemde Raad vergaderde op 22 dezer. Zijn agenda bevatte o.a. het onder werp verlaging van premie voor de verplichte ziekteverzekering. Besloten werd aan de Koningin voor te stellen, om van 1 Januari 1935 af, deze premie re doen heffen naar 2.6 pCt. van het wettelijk loon voor de werkverschaffing (thans 5 pCt. en van li/i pCt. voor alle andere werkzaamheden (thans meestal 2.3 pCt.) Spoorboomen niet gesloten. Het O.M. bij de rechtbank te Roermond heeft tegen den 38 jarigen J. W. v. P. te Weert, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen. 2 maanden hechtenis geëischt. P. had verzuimd bij het naderen van een sneltrein de boomen van den overweg te sluiten met het gevolg, dat de heer Triene kens uit Heithuyzen, die per rijwiel dien overweg passeerde, door den trein werd gegrépen en meegesleurd, waardoor hij op slag werd gedood. De pseudo-broeder als oplichter. Vorige week maakten wij melding van een pseudo-bloeder, die in Noord- en midden Limburg zich aan verschillende oplichtingen had schul dig gemaakt. Naar aanleiding van deze berichten heeft het misschien nut, bekendheid te geven aan de gedragingen van een ander iemand misschien den zelfden persoon. Deze gaf zich uit voor student in de fisologle te Nijmegen, of voor priester priester-student van de Duitsche missie in Brazilië, of ook wel als klooster-caodidaat van de Duitsche Paters Franciscanen. In Novemher 1933 kreeg dit heer schap als „groote vriend van de mis sie in Brazilië'' contact met de Paters Franciscanen te Bardei in Hannover. Met een aanbeveling van de Paters uit dit klooster wilde hij gelden in zamelen voor de missie van de Duit sche Paters Franciscanen in Brazilië. Pater Mazurowski, belast met de Duitsche zielzorg te Rotterdam, hoorde van het geval en bracht dezen „heer" een bezoek in zijn pension Graaf Florlsstr. 12b Rotterdam, Overtuigd, dat hij met een oplichter te doen had, heeft hij hem de mis- siëactie belet. Toen verplaatste de man zijn domicilie van Rotterdam naar Den Haag, Charlotte de Bourbonstraat 232, van waaruit hij een nieuwe actie begon. Daartoe stelde hij zich in Juni 1934 in verbinding met een klooster der Franciscanen te Dorsten in Westfalen. Hij nam op zich ten bate van de missie van de paters het missietijdschrift Antoniusbode" in Nederland te verspreiden en beloofde vóór Kerstmis 1000 nieuwe abbone's te werven. Te goeder trouw zonden de Paters uit Dorsten 200 ex. van het missietijdschrift voor z.g. nieuwe abonne's, die ODder de Duitsche meisjes in Rotterdam, maar vooral in Den Haag en Haarlem zouden verworven zijn. Ook nam genoemde „heer" gaarne gelden voor mis intenties in ontvangst. Toen Pater Mazurowski hiervan kennis kreeg en ook hoorde, dat de man zich bij 60 kloosters in Neder land door bovengenoemde Paters in Dorsten, die niet 't minste kwaad vermoedden. Het aanbevelen, om het tijdschrift te verspreiden, heeft Pater Mazurowski aan de kloosteroversten een schrijven gericht, om hen te waarschuwen. Uit de antwoorden van 18 kloosters, die de man intus- schen toch bezocht had, bleek, dat het hem meer te doen was om geld voor Mis-intentles, dan om nieuwe abonnés. In de overige gewaar schuwde kloosters had hij geen Auto met 8 personen te water. Woensdagavond is op den Amster- damschen straatweg, onder Maarssen, een auto, waarin 8 personen waren gezeten, door den mist misleid in een diepe sloot gereden. De wagen kwam geheel onder water te staan. De juist passeerende postbode v. Eyck, schoot dadelijk ter hulp en slaagde er in, door het opensnijden der kap de personen allen te redden. Arbëider te Gemert door een drijfriem gegrepen. Dinsdag had in de houtzagerij én kuiperij van de firma J. B. Groene- weg en Zonen te Gemert een ernstig ongeluk plaats, dat wonderbaarlijk zonder ernstige gevolgen bleef, De 19-jarige arbeider J. v. Schijndel werd door een drijfriem gegrepen en mee omhoog getrokken naar de hoofdas. Op deze as en daarlangs loopende stangeD en draden bleef S. hangen, terwijl intusschen door den riem alle kleeren van het lichaam gerukt werden. Geheel ongekleed viel de jongeman tenslotte nog van de as af op den grond. De ongeluk kige werd opgenomen en in dekens gewikkeld bij de firmanten binnen gedragen. De ontboden geneesheer onderzocht den jongen man en kon behalve vele schaafwonden en ont vellingen, voorloopig geen ernstig letsel constateeren. In afwachting van een nader onderzoek werd de jongeman echter voorloopig niet vervoerd. De kleeren waren letterlijk geheel aan flarden gescheurd (zoowel onder als bovenkleeren). Woensdag namiddag werd de jonge man naar huis vervoerd. Tot op heden hebben zich Dog geen ernstige gevolgen voorgedaan, ofschoon S. hevige pijnen lijdt, tengevolge van de ver wondingen. Bijzondere wintersteun voor valide werkloozen. De Minister van Sociale Zaken heeft het volgende aan de Tweede Kamer medegedeeld De Minister heeft de eer ter ken nis van de Kamer te brengen, dat de Regeering bereid is te bevorderen, dat voor eenmaal een bedrag be schikbaar wordt gesteld, dat omtrent 2 millioen zal bedragen en dat ten deele zal strekken tot verhooging van den Kersttoeslag, gelijk deze reeds enkele jaren wordt verstrekt, en grootendeels tot vergrooting van het bedrag, dat het Nationaal Crisis- Comité ter beschikking hebben zal voor den z.g. B-steun. De bedoeling is. dat deze ver- hooging en vergrooting geheel voor rekening komt van de Rijkskas en niet mede door de gemeenten wordt gedragen. Een daartoe strekkende suppletoire begrooting is in voorbe reiding. Het drama in Den Haag. De vijf slachtoffers van het gas- verstikkingsdrama, dat zich vorige week in Den Haag heeft afgespeeld, zijn Woensdagmiddag op de alge- meene Begraafplaats ter aarde besteld. De stoet ging om 2 uur van het Gemeente-Ziekenhuis. De belangstel ling van de zijde van het publiek was enorm. Vooral op de Lange Beestenmarkt, waar de stoet, be staande uit vijf rouwkoetsen en eenige volgrijtuigen, allereerst pas seerde, zag het zwart van de men- scben. Ook op de begraafplaats wa ren duizenden verzameld, zoodat men gedwongen was na 2 uur daar niemand meer toe te laten, waarop het publiek zich verzamelde in de Kerkhoflaan en in de Bankastraat.- Arme kleine. Te 's Gravenhage is een kindje van acht maanden gestikt onder de dekens gevonden. Botsing tussclien luxe- en vrachtauto. Te Neunen heeft een botsing plaats gehad tusschen een luxe auto van den heer v. Thiel uit Beek en Donk en de vrachtauto der Fa. v. S., uit Gerwen. Mevrouw v. D., liep een lichte hersenschudding op, mevrouw van Thiel kreeg een armfractuur, de chauffeur en de passagier, die naast hem zat, kwamen met den schrik vrij. Een ziekenauto heeft de beide gewonde dames naar het R. K. Gasthuis vervoerd. De auto's werden zwaar beschadigd. Maria-vereering te Kevelaer. Ondanks de alom heerschende malaise, trok het nabij de Duitsche grens gelegen Maria genade-oord Kevelaer dit jaar een record aantal pelgrims. Niet minder dan 248 extra treinen brachten ruim 230,000 bede vaartgangers naar dit bekende Maria- genadeoord, met andere verkeers middelen bezochten 235 000 bede vaartgangers de plaats, v. motorrijwiel of rijwiel maakten 80.000 pelgrims gebruik, terwijl te voet en in gesloten processie 60.000 Katholieken het Mariaoord met hun bezoek vereer den. In totaal werd het pelgrimsoord dit jaar door 606.000 personen be zocht. Bijzonder groot aas dit jaar ook het aantal buitenlandsche Bisschop pen en andere Kerkelijke Hoog waardigheidsbekleders, welke te Kevelaer vertoefden. Ondanks den geweldigen toeloop van pelgrims bleef het aantal bezoe kers uit ons land, hoofdzakelijk als gevolg van den politieken toestand in Duitschland, dit jaar beneden de verwachtingen. 't Is anders hard noodig. Hoe lang moeten we nu nog wachten Een bewoner van die nieuwe buurt. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie M. de R. In de Raadsvergadering van 12 Oct. j.l. vroeg de heer Millen, wan neer de straatverlichting aan den Oude Oostrumsche weg in orde kwam. Hierop kreeg hij ten antwoord: waarschijnlijk volgende week. Thans 22 Nov. is hier van straat verlichting nog niets te bespeuren. Burgerlijke Stand Venray van 16 tot 22 Nov. 1934. GEBOREN Frans A. J. Derickx, Kruisstraat Henri J; M. Reintjes, Veulen Theodora Schwachöfer, Mersel. weg Johannes F. M. Baltissen, Oostrum Bernardus W. J. Jeuken. Smakt Gertrude C. J. Vervoort, Oirlo. GEHUWD: Antonius H. Martens, 35 jaar, timmerman en Wilhelmina P. Flos, 34 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN 4 patiënten St. Servatiusgesticht. 1 patiënte St. Annagestlcht. HET ADRES voor aanleg en onderhoud van uw MAASHEES. Bezoekt de uitgebreide Kwee- kerijen, alle pianten in voor- aaad. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 boerenknecht voor Horst 1 boerenmeid voor Horst 1 meisje 15—16 jaar bekw. verw. monteur 1 meisje 15 jaar boereagezin 2 huishoudsters 7 boerendienstmeiden 3 boerendienstmeiden v. Paschen Bejaarde huishoudster voor dadelijk Bieden zich aan 1 smidsknecht 3 boerenknechts 1 winkeljuffrouw 8 dienstboden 16, 17, 19 en 27 jaar 4 schilders, 1 leerling kleermaker 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts, Metselaars, Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. 1 boerenknecht en boerendienst- meid Paschen 2 werkmeisjes. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag maandelijksche H. Communie voor de leden v.d. Euch Sectie afd K.J.M.V, Om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen tot dank zegging voor al de ontvangen weldaden waarna processie en Te Deum, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalings catechismus voor de jongens, na het Lof vergadering Apostolaat des Gebeds, 4 uur H. Familie. In de H. Mis van 8 uur e.d. Hoogmis zal Pater Van Dinter een predikatie houden voor de mannen-retraite die gehouden wordt van 15 tot 18 Dec. voor Venray en Omgeving. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Martinus Claessens en echtgenoote, 8 uur gez. H. Mis ter eere van de H. Cecilia, kwart na 4 lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor Anna Maria Custers, 8 uur jaarg. 2de klas voor den HoogEerw. Heer Joseph Oomen. Woensdag feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerheiligste Sa crament, 6 uur eerste H. Mis en uit stelling van het Allerheiligste, 8 uur leesmis voor den eierbond St. Oda, 10 uur Hoogmis, van 1-2 aanbidding voor de mannen der H. Familie, zang boekjes medebrengen, van 2—3 aan bidding voor de leden der Mariacon- gregatie, 3 uur de Vespers en half 6 Completen, Lof en Te Deum. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. v. Lambert Poels en echtgenoote. Vrijdag half 8 besteld jaarg. v. Jos. Vollebergh en echtgenoote, 8 uur jaarg. voor Gerard Custers, Johanna van Achten, ouders, broeders en zusters. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en generale H. Communie. H. Familie. Deze week vieren hun patroonheilige E. Nellen, A. Vermeulen, J. Hendriks, P. Seykens, P. Beerkens L. Voermans. H. Custers, A. Huybers, H. de Bruyn, Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur en kwart voor 6 H. Mis, om 7 uur H. Mis met preek over het Retraitewerk, om 8 uur Hoogmis met preek waarna .Te Deumrt tot sluiting van het Kerkelijk jaar. Geen ledenvergadering der Derde Orde. Generale Absolutie. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Deze ochtend gelegenheid om te biechten aan de Evangelie-zijde. Dinsdag om 7 uur gez. H. Mis ter eere van St. Antonius, om half 6 St. Antoniuslof. Woensdag om 7 uur leesmis voor Piet Hendrikx en overleden familie. Volle aflaat voor alle geloovigen wegens feest v.d. H. Jacobus de Marchia. Donderdag feestdag van alle heiligen der 3 Orden van den H. Vader Fran- ciscus, om 7 uur de plechtige Hoogmis om half 6 Lof. Vrijdag om 7 uur gez. H. Mis, om half 6 oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag gedachtenis van alle over ledenen der drie Orden van den H. Vader Franciscus, om 7 uur plechtige Requiemmis Bedevaart v. d. Jonge Derde Orde naar Tienray. Men gelieve, na eerst in Venray de H. Mis gehoord en gecom- munieceerd te hebben, om half 9 aan de Paterskerk te zijn. Men kan de fietsen gratis stallen aan de Oude Lind. De weg naar Tienray en terug wordt te voet afgelegd in processie. Patronaat. Voor de bedevaart naar Tienray van de Jonge Derde Orde zie, in deze krant, het kerkbericht van de Paters kerk. Jonge Wachten in uniform zijn ons op deze Bedevaart hartelijk wel kom. Fietsen stallen aan de .Oude Lind" gratis. Vooral niet vergeten om het Handboekje mee te brengen. Bij de firma A. van de Voort kan men, na afloop van de kerkelijke plechtigheid, a 15 cents de koffie gebruiken in de hoeveelheid die men zelf ordentelijk verlangt. Nog niet dezen, doch den volgenden Zondag, opening van de Patronaats bibliotheek. Deze week op de gewone uren gym nastiek en Jonge Wacht. De nieuwe Groep van oudere Jonge Wachten, die zich toeleggen op Ge- loofsverdediging en op Maatschappijleer is gedoopt „Leo XIII". VENLO Villapark 24 van 30 Nov. tel en met 3 December. GEVRAAGD voor enkele dagen per week. Adres Bureau dezer. Biedt zich aan net werkmeisje voor Maandags en Zaterdags. Truus Wilmsen, Veltum. te VENRAY zal op Woensdag 5 December 1934 nam. 2 uur in café van Mil a.d. Merselosche weg te Venray, voor de Erven H. Janssen aldaar, publiek verkoopen Circa 125 slagen boonenpalen, boonstaken, gerieihout, opleggers, latten en brandhout. Te koop gevraagd gramafoon met goede platen. Adres Bureau dezer. TB KOOP partij noten M. Lenssen, Brukske. TB KOOP met wisselstroom. Adres Bureau dezer. TB KOOP M. Heesen, Veltum. M. Hendriks, Oostrum. 8 Een extra goedkoop 1 schoolbord met voet 1 blokkendoos 1 mosaic-doos 1 geweer 1 servies 1 pop in doos 1 spaarpot 1 doos kleur 1 prentenboek dit alles tesamen voor betaalt U minder en heeft U grooter keus in Hofstraat 6, Venray Te huur thans slagerswinkel Hensenius- plein 17. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij W. Swag- hoven, Venray, tel. 25. S3 Maandag 26 November nam. 2 uur bij café De Engel te Venray. De verkochte biggen worden thuis bezorgd. 10 fre Zondag om 2 uur op 't Spoih Competitiewedstri is het de zaak voo: Alle orders worden aan huis bezorgt Aanbe» Stationstraat 1. Kood flians onze Uiverfaarlfc In alle soorten en prijzen verkjb wegens vergevorderd seizg Een mooi St. Nicolaasd PEEL EN MAAS wordt hedeii- huis aan huis verspreid in de'-' Holthees, Maashees, Geijsteren en W# Advertentien voor het extra ST. NKf van a.s. Zaterdag gelieve men zoo v;"' zenden. ATTENTIE. Zij, die zich met inga# op dit blad abonneeren, ontvangen ft verschijnende nnmmers GRATIS.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2