[jAlfONtlft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. ikanufacturén blijken l toch het mDEÊLIfóT/ [JACIONCV5! MANUFACTUREN blijken toch het lYOORDEEUQSTf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Dreigt Joego-Slavië Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 3 November 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 44 PEEL EN MAAS opii<5 DER ADVhKlENllcN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/. cl. K,J bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCK1IOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Na rle afschuwelijke moordpartij te Marseille, waarbij de koning van loego-Slavië en de Fransche minister Batthou het leven lieten, werd veler- wege gewezen op de overeenkomst der fatale gebeurtenissen van 191*1 en werd gevreesd, dat deze moord de elementen tot een mogelijke uit- barstieg in zich bevatte. De positie verbeterde !.na de beiprekingen der kleine Entente en na de sympathieke houding der Joego-Slaviscbe bevol- klDe Kroatische en Sloveenscbe bevolking heeft zich zonder de de minste aarzeling uitgesproken tegen de aanstichters en uitvoerders van het moordplan van Marseille, daarbij wel wetend, dat het van Servische zijde nog een en ander, niet van aangeoamen aard te wachten heeft. Het Joego-Slaviscbe Kijk blijft daarom een haard van onrust voor geheel Europa, niettegenstaande de verklaringen van de kleine Entente in de joDgste bijeenkomst te Belgrado, welke iohoudeD, dat de door kooing Alexander en Bartbou gevolgde lijn tot handhaving van den vrede, in de toekomst gecontinueerd zal worden. De kleine Entente besloot voorts tot oprichting van een bond tegeD den politiekea sluipmoord, waartoe alle regeeringen kunnen toetreden. Tot zoover wees alles op een rustige ontwikkeling der gebeurtenis sen. Daarna liepen echter een paar berichten binneD. welke de gerust stelling gedeeltelijk weer doen ver dwijnen. Italië heeft nl. meegedeeld, dat het zoogenaamde verdachte personen in den moord op koning Alexander niet zal uitleveren. Tegelijk met dit bericht wordt meegedeeld, dat- de Joego-Slaviscbe president in het parlement den eisch der regeering herhaald heeft, dat de misdadigers in dezen moord moeten worden uitgeleverd. En niet alleen zij, die direct met den moord in yer^anc) staan, maar ook degeoen, (jie ep Indirect vpor aansprakelijk zjjn. Wjj zullen die uitieverjng eisphen, aldus de minister president, waar ter wereld deze misdadigers zich ook bevinden. En nadat hij deze verklaring had afgelegd, liet hij er op volgen, dat het de plicht zal zijn van Joego- Slavië om zijn militaire weermacht zoo sterk mogelijk re maken teoeinde op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. En nadat de minister president deze geheimzinnige, maar toch beteekenisvolle woorden gesproken had, stond de minister van oorlog, die in de Jaatste maanden zeer sterk geporteerd is, voor een opdrijving der bewapening, op, en het parlement j^radjt hem een geestdriftige ovatie. De beteekenis van deze woorden van deze demonstratie moet niet onderschat worden, want hier klinkt wel degelijk een bedenkelijk geluid. De Joego Slavische regeer jng eischt dus dé uitlevering van de misdadigers, niet alleen van ben, die direct ver antwoordelijk zijn voor de misdaad, rnaar ook indirect. In deze laatste mededeeling zit een groot gevaar. Tegen de uitlevering van hen, die direct mede aansprakelijk zijn voor den mooid bijv. door het verstrekken Van valsche passen, geld, wapeneD, enz., bPJtgat bij niemand eenig be zwaar. Zoowel Hongarije als Italië, want om deze beide landen gaat het practisch, hebben zich direct bereid Vgrjdaard, tot de uitlevering van die personen over te gaan, waarvan de bewijzen geleverd worden, dat ze medeplichtig zijn. Maar de regeering in Joego-Slavië Wil blijkbaar meer, ze wil ook de in directe medeplichtigen uitgejeyerd zien. Nu is een indirecte medeplich tigheid dikwijls heel moeilijk concreet te construeeren. Die berust op vage vermoedens, op mededeelingen van derden, maar bepaalde overtuigende feiten heeft men hier maar zelden. Inwilliging van den eisgh van Joego- Slavië zou dus hierop neerkomen, dat zoowel de Regeering te Budapest als te Rome personen zou uitleveren §an Belgrado, die om politieke redecen fa Hongarije en Italië op grond van het internationale asylrecht een toe vlucht hadden gezocht En Italië heeft reeds medegedeeld, dat het daar niet aan denkt, omdat de Italiaansche Vet zich daartegen verzet. De vraag is nu maar, of op deze weigering van Italië de geheimzinnige zinspeling van den Joego Slavischen premier sloeg. Als deze vraag bevestigend moet beantwoord worden, dan zouden er inderdaad nog ernstige internationale moeilijkheden te vreezen zijn. Laten wij maar hopen, dat de bondgenooten van Belgrado en met name Frankrijk eu Engeland zooveel invloed op Joego SlavJë uitoefenen, dat dit land niet een dol avontuur ontketent. Het bestaan van den Volkerenbond kan in deze kwestie ook een gerust stelling zijn. hoe weinig verwachtin gen men overigens van dit instituut mag hebben. Voorlichting voor de huismoeders. Hoe kan men met hetzelfde geld meer bereiken wat betreft voeding en klecding? Zaterdag hield de bond van leeraressen bij het Nijverheidsonder wijs zijn algemeene vergadering te Breda in de huishoud en industrie school aldaar. Alvorens, nadat de agenda was afgewerkt, minister Slotemaker het woord te geven, zette mej. Mesdag uiteen, hoe de leden van den bond reeds lang gevoeld hadden, dat ze een sociale taak hadden te vervullen en hoe de bespreking van de wijze, waarop deze het beste kon worden vervoerd, feitelijk het hoogtepunt dezer vergadering was. Eendracht, maakt macht, gold ook hier. Zij zette vervolgens uiteen, waar geholpen diende te worden en gaf dan het woord aan den miaister van Sociale Zaken. De Minister begon met op te mer ken, dat hij zichzelven uitgenoodigd bad. Hij werschte n.l. een beroep re doen op den ganschen hier ver eenigden kring om te bereikeD, dat meer dan tot nog toe onze huis moeders kunnen woekeren met bescheiden iokomsteD, vooral wat betreft voedsel en kleediog. Hij heeft er daarom piijs op gesteld, dat ver schillende organisaties in deze ver gadering zouden tegenwoordig zijn en hij dankte het bestuur, dat het ook de aanwezigheid van de confes- sioDeele kringen heeft mogelijk ge maakt. Het feit, waarvoor wij staan, is dit, dat het aantal gezinnen zeer sterk toeneemt, waarin men met een sober inkomen rekenen moet. Vooral van de huismoeders morden daD groote moed en veel beleid gevergd. Spreker dacht daarbij niet alleen aan de werklooze valide arbeiders, die via steunregeling of werkverschaffing worden geholpen, maar niet minder aan andere kringen. Het aantal personen, die op Maat schappelijk Hulpbetoon of Armenzorg zijn aangewezen, groeit sterk. Zware loondalingen veroorzaken, dat het inkomen ook voor de nog werk hebbende arbeiders belangrijk terug loopt. Voor vele kleine zelfstandigen is de nood hoog gerezen. Uit wat te voren heetten „gegoede kringen", komen zeer smartelijke tonen. De vraag die nu den Minister beweegt, is dezeHoe kan men met hetzelfde geld me ;r bereiken inzake voedsel en inzake kleeding. I^ort geleden heeft b.v. het Statistisch Bureau te 'sGravenhage op het belang van dit onderwerp gewezen. Spreker herinnerde dankbaar, dat pok te voren reeds door vele kringen op dit gebied voortreffelijk weik is gedaan. Hij noemde de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen, t*et werk van de directrices en leeraressen bij het huishoud- en landbouwhuis- houdonderwijs, het Nationaal Reizend Museum met zijn tentoonstellingen op het gebied van de voeding en en andere. De pers beijvert zich om goedkoope en toch voedzame en smakelijke recepten bekend te maken. Spreker op de cursussen in Schiedam in verband met de wgrkloog heid, waarbij speciale cursussen voor vrouwen en meisjes aan dit onderwerp denken voorts op het voortreffelijk sociale y/erk van een ^msierdamsch predikant, die een groote binnenstqds- wjjk bedient. Hij wist zeer wel. dat velen op dit terrein bezig zijn en zijn bezig geweest. Maar hij was van oordeel, dat uitbreiding van de aldus bedoelde volksvoorlichting nog zeer goede vruchten zoi» kunnen dragen en daar om wilde hij een beroep doen op al de hier ganyyezigen om propaganda te maken voor eèn meer economisch gebruik van het inkomen door kenms te verspreiden op het terrein van voedsel en van kleeding. De vergadering kan ervaringen uitwisselen, demonstraties kunnen worden gegevenelk kan in den eigen kriDg zich afvragen in welk opzicht nog meer dan tot heden kan worden gedaan. Hoe dit werk In bijzonderheden zou moeten worden geregeld, liet spreker gaarne aan de hier vergade rende deskundigen over. Misschien zou een speciale commissie goed werk kunnen doen en de Minister gaf in overweging om alsdan ook contact te zoeken met de arbeiders organisaties. Hoe dit zij, van de besprekingen op dezen dag beloofde de Minister zich iets goeds voor breede kringen van ons volk. die het thans bijzonder moeilijk hebben. Mej. Mesdag bracht deD minister dank voor zijn uiteenzetting en zijn aanwezigheid. welke zeer zeker moreele kracht zou bijzetten bij het sociale werk, dat den bond wacht. Teneinde de besprekingen vrucht baar te doen zijn, zouden eerst de algemeene lijnen worden besproken. Daarna zou een commissie kunnen worden benoemd, waarin vertegen woordigers van de diverse organisa ties op het gebied van Nijverheids onderwijs zouden zitting kunnen nemen, om dan een vruchtbare samenwerking nader uit te werken. Het woord werd daarna gevoerd door mej. Heijerman uit Rotterdam, die het betreurde, dat door de maat regelen van Minister Marchant zoo vele kinderen van het Nijverheids onderwijs zijn verstoken. Zij geloofde niet, dat minister Slotemaker dit zou gedaan hebben. De minister ontkende dit heftig. Voorts vroeg mej. Heijerman hoe men de menscben goedkoop zou voeden, hierbij opmerkende dat dan de steun weer zou verlaagd worden. Ook hier ontkende de minister heftig en zeide, dat daarom geen kwartje zou worden teruggenomen. Mej. Gudde uit Amsterdam gaf haar beviadiogen ea vreesde, dat ondervoeding de volkracht zal ver nietigen. Minister Slotemaker de Bruine beantwoordde beide spreeksters en drukte er nogmaals op, dat hij niet anders zou gedaan hebben dan zijo ambtgenoot, minister Marchant, en dat als gevolg van voorlichting van goedkooper voeding geen steun verlaging zou plaats vinden. Opnieuw afslachting van vee. 150.000 koeien worden weer afgemaakt. Het vleesch weer ingeblikt. De Minister van Economische Zaken heeft een beslissing genomen inzake de maatregelen, welke ten behoeve van onze zuivel- en vleesch positie genomen zullen moeten worden. De exportvooruitzichten van het Nederlandsche zuivel zijn door de maatregelen van verschillende landen om ons heen van dien aard gewor den, dat het nemen van ingrijpende maatregelen noodzakelijk is. wil men voorkomen, dat onze zuivel- vleesehpositie ineenstort. Hoewel door de in het afgeloopen jaar plaats gehad hebbende afslach ting voorkomen werd. dat in dit jaar een belangrijke productiever- grooting van melk plaats had, is deze maatregel toch geenszins vol doende geweest om te voorkomen, dat, bij achterwege blijven van ver dere maatregelen, in de toekomst opnieuw een nog aanzienlijker pro- ductievergrooting te wachten staat, fusschen 1930 en 1933 werd de veestapel aanzienlijk uitgebreid. De hiervoren vermelde afslachting heeft weliswaar voorkomen, dat er een groote melkproductie kwam, maar deze productie niet verminderd. Terwijl onze veestapel in het alge meen naar schatting niet grooter mag zijn dan ongeveer 1250.000 stuks melkvee, zou zonder maat regelen naar normale berekening op 1 Juli 1935 1670 000 stuks mel.c- vee aanwezig zijo, een aantal, waar van dg mellc oopit verbruikt zou kunnen gorden. Het nemen van maatregelen was dus geboden. Drie middelen. De Minister heeft thans tot een drietal middelen besloten. Jo. de eerste plaats tot het in de toekomst steunen van slechts een gedeelte van de melk waarmede echter gepaard zal moeten gaan in de tweede plaats een verdere teeltbeperking en in de derde plaats afslachting. Slechts door toepassing van deze drie njaqtregelen meent de Minister een voldoende verbetering van den toestand te kunnen bereiken. Verwacht mag worden, dat door den gedeeltelijken melksteun bij den boer een sterke drang zal doen ont staan om zijn producten in te krimpen. Dit zal onder meer leiden tot een ruimer aanbod van vee. Alléén jong vee zal door de regeering worden overgenomen, terwijl daarbij mede meer in het bijzonder aan vee zal worden gedacht, dat lijdende is aan tuberculose. De regeering verwacht, dat op deze wijze 50.000 stuks melkvee op geruimd zullen kunnen worden, terwijl voorts voor 1935 opnieuw 50 000 stuks kalveren minder zullen worden toegewezen. Overwogen wordt voorts ook nog de verplichting op te leggen aan hen die niet inleveren tot het inleveren v^n een of meer kalveren met schets kaart 1934 of inhoudiDg van een of meer schetskaarten 1935, in plaats van het aanbieden van jong vee. Geen distributie van verscli vleesch. Het goede vleesch zal opnieuw worden ingeblikt. De Regeering heeft ernstig overwogen of het niet moge lijk was het vleesch in verschen toestand beschikbaar te stellen, maar hiertoe is mede op het eenstemmig advies van de vertegenwoordigers der dagelijksche besturen van de 5 groote gemeenten, met hun technische adviseurs, niet besloten, aangezien de practische moeilijkheden dusdanig groot bleken te zijn, dat dit onuit voerbaar moest worden geacht. Getracht zal worden in het blikvleesch eenige variatie te brengen en zoo mogelijk ook gehakt beschikbaar te stellen. Heffing verlaagd Daarnaast heeft de Minister het belangrijke besluit genomen de hef- ficig op het rundvleesch met ingang van 1 November a.s. van 20 pet. op 10 pet. te verlagen, waardoor aan een herhaaldelijk vooral ook van slagerszijde, kenbaar gemaakt ver lapgen wordt tegemoet gekomen. Evenwel zal de heffing daardoor langer moeten duren en wel in plaats van ongeveer 1 jaar nog 2 jaar. Evenwel kunnen door een verlaging van den aczijas de vleescbprijzen dalen en het verbruik toenemen. Een waarschuwing. „En wanneer een aantal boereD de aankondiging, dat b.v. 10 pCt. van de melk niet meer zal worden gesteund, nu eens rustig naast zich neerleggen en niet zou inleveren vroeg een vertegenwoordiger van het Ned. Corresp. Bureau aan Minis ter Steenberghe. „Ik ben blij dat u dit ter sprake hrengt, want het geeft mij aanleiding u tevens een verzoek te doen. Mocht dit geval zich voordoen, dan zal het gevolg zijo, dat minder vee aan de Regeering wordt aangeboden. Voor de regeeriog blijven dan de kosten der afslachting bespaard. Natuurlijk kunnen de boeren evenzeer het bij- vperen van krachtvoer beperken. Dit staat hun vo'komen vrij en heeft allerlei voordeelen. Maar de boeten, die noch het een noch het ander doen, zullen het aan zichzelf te wijten hebben, wanneer zij het volgend jaar, als de vermin derde melksteun ingaat, niet meer zonder groot verlies van hun vee kunnen afkomen." Een Modeshow in de rechtzaal. In Den Haag is een Bureau ge vestigd, hetwelk de afgifte regelt van rijbewijzen, welke aspirant motor rijders na afgelegde vaardigheids proeven kunnen bekomen. Dit „bedrijf", onder goedkeuring van de regeering opgezet en gevoerd door den A.N.W.B. en de K.N.A C., floreert bijzonder goed Et is een uitgebreid personeel en er worden groote winsten gemaakt, öadanks het feit, dat de gewezen directeur méér uit de kas toucheerde dan hem voor salaris toekwam. Om dat feit heeft deze ex directeur zich dezer dagen voor de rechtbank moeten verantwoorden. Op zich zelf was deze strafzaak niet bepaald interessanter worden bijna eiken dag gevallen van verduistering berecht. Het waren dan ook bij komende omstandigheden, in het verslag der zitting vermeld, welke meer in het bijzonder onze aandacht trokken. Het bleek, dat de verdachte op de volgen Je wijze was te werk gegaan. Hij bekende aan de chef-boekhoud ster, dat hij in geldelijke moeilijkheden zat en vroeg haar om hem te helpen. 2e deed dat. Als ze salarissen uit betaalde aan het overige personeel, dan Het ze een kwitantie teekenen voor een hooger bedrag dan inder daad werd uitbetaald, 't Was om den directeur te helpen, was daarbij verklaart en naar het schijnt, ging het personeel toen accooid met het bedrog. Dat personeel moest thans komen getuigen, het waren allemaal jongedamesDe president hield ze gestreng het onvoorzichtige en ver keerde van haar handelwijze voor. „En dan nog zoo jong," verzuchtte hij. „Sommigen kijken dan ernstig zoo lezen we in De Telegraaf andere meisjes giechelen maar wat. Zoo gaat het kwartier na kwar tier door, en langzamerhand krijgt de strenge rechtszaal het aanzien van een meisjeskostschool en wanneer het gefluister wat al te oneerbiedig wordt tegenover het aanschijn van vrouwe Justitia, constateert een der rechters uit drukkelijk, dat al deze getuigen.... enz. Eindelijk is er een einde aan het getuigenverhoor, dat herinne ringen opriep aan een modeshow." Wat moeten vele werklooze jonge mannen, die dit verslag lazen, zich hebben geërgerd. Als in dezen tijd met zijn ontzaglijk tekort aan werk gelegenheid, particuliere ondernemers zich voor de goedkoopte van vrouwelijke werkkrachten bedienen, dan mag men dat als maatschappelijk- onjuist betreuren, daarnaast zal er begrip wezen voor de moeilijkheid, waarin de particuliere werkgever, wien het over het algemeen slecht gaat. op het oogenblik verkeert. Dat echter een paar groote en rijke organisaties, welke zich op het gebied van maatschappelijk nut hebben ingesteld, voor het beheer van een winstgevend bedrijf zich bijna uitsluitend bedienen van vrou welijk personeel, terwijl de mannelijke jeugd snakt naar arbeid en een klein beetje perspectief voor de toekomst, vinden we uiterst bedroevend. Nog eens constateeren we, dat het niet gaat om rechten we erkenneu gaarne het recht van het meisje of de vrouw op een maat schappelijken werkkring, maar om een logische verdeeling van de arbeidsgelegenheid, welke in onzeD tijd zoo'n aanzienlijk tekort aanwijst. De jongens en jongemannen zijn nog steeds geroepen om eens de normale gezinsverzorgers te zijn Vrouwen zullen dit slechts bij uit zondering behoeven te wezen. Wat is het algemeen, maatschap pelijk nuttig effect van meisjesarbeid op kantoren De confectiemagazijnen verkoopeD er door, maar overigens kennen we geen voordeelen. De meisjes zijn een factor voor ioondruk en wat ze verdienen, komt te loven uitzonderingen daargelaten slechls haar opschik ten goede. Ze hebben in het algemeen geen zorg voor de toekomsthet doel is om er op heden goed uit te zien. Ze werken voor zijden todden en die opschik dient ter verovering van den man.... Die door haar eigen toedoen in de toekomst nog slechts een werk looze kan zijn 1 Terzelfder tijd, waarop deze jonge dames voor de rechtbank getuigden, werd in Breda een congres gehouden van leerkrachten bij het Nijverheids onderwijs. Van alle kanten klaagden er de vrouwelijke afgevaardigden, dat de huidige arbeidersvrouw weinig huishoudelijke deugden meer heeft. Algemeen werd getuigd van den gebleken onwil van de meisjes om te leeren koken, naaien, verstellen en strijken. Al waren de cursussen gratis, men kreeg ze er niet heen. Thans zal in overleg met de regeering ea de vakvereenigingen worden nagegaan, wat daartegen kan worden ondernomen. We scheppen zelf een omgekeerde wereld en als we daarmee klaar zijn, drukken we er onze verbazing over uit, dat alles op z'n kop staat. over de geldelijke bijdragen, welke van hen gevraagd worden, noch oude koeien uit de sloot halen over 't vroegere beheer of 't Diet steunen der coöperatie door leden, die hunne inkoopen elders deden en den winkel hunner vereeniging voorbijgingen, maar laten zij met beide handen de gelegenheid aangrijpen, welke hun door den Middenstand, met steun van den Bakkersbond alsnog geboden wordt. Want weest ervan verzekerd, als deze liquidatie door onverschilligheid of wanbetaling der leden niet door gaat, dan volgt onmiddellijk faillisse ment met al zijn noodlottige gevolgen: Een ramp voor Venray, waaruit niet alleen onderling twist en tweedracht, haat en nijd zullen ontstaan, maar ook elk lid minstens 4 maal zooveel zal moeten betalen, als nu gevraagd wordt. Deze ramp kan alsnog voorkomen worden door de leden zelf, als ze vertrouwen stellen in de Liquidatie commissie en baar raad volgen, en □iet luisteren naar valsche profeten, die hun influisteren „Laat de heeren maar praten, ze doen je toch niets" Vraagt die heg advocaten of zij voor willen dokken, hetgeen gij bij faillissement zult moeten betalen Om nu de afwikkeling der liqui datie te bespoedigen, raden wij de leden, die zulks kunnen, in hun eigen belang en in dat hunner medeleden aan, nu reeds te betalen en niet te wachten tot den laatsten termijn terwijl zij, die met opzet betaliog weigeren, de gevolgen daarvan tot hun eigen schade wel zullen onder vinden. Overdenkt bovenstaande Dog eens kalm en volgt den raad, die u in vertrouwen en om u aller bestwil gegeven wordt Gij tooDt daardoor uw dankbaarheid jegens hen, die in deze reeds zooveel verkregen en gedaan hebben, en nog belangeloos helpen zullen, indien gij medewerkt en van goeden wille zijt 1 VERITAS. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Verzoeke beleefd, onder dank voor de plaatsing, onderstaande in Peel en Maas te willen opnemen DE COÖPERATIE IN LIQUIDATIE. Op de tweede algemeene verga dering van deCoöperatie „St. Petrus Banden" werd, na toelichting van deu Heer Voorzitter der Liquidatie - Commissie met 27 van de 28 aanwezige leden besloten te liqui deeren. Sedert dien heeft ieder lid zijn aanslagbriefje in 't tekort ontvangen: Deze aanslagen zijo, naar het vermo gen der verschillende leden, onpar tijdig en naar best weten door een commissie vastgesteld, terwijl er nog beroep bestond bij de Liquidatie commissie, indien iemand meende te hoog te zijn aangeslagen. Laten de leden nu niet kankeren VENRAY, 3 November 1934 DE BURGERLIJKE STAND. Nieuwe voorschriften. Met ingang van 1 Januari a.s. treedt in werking de wet van den 3isten Mei 1934;, houdende wijziging van sommige voorschriften betrekke lijk den burgerlijken stand. Van 1 Januari a.s. af kan een gelukkige vader op z'n eentje naar het gemeentehuis gaan, zonder ver gezeld te zijn van twee getuigen. Van dien dag af is het voorschrift, dat de geboorte aangifte in tegen woordigheid van twee getuigen moet geschieden, vervallen. De akte van overlijden moet voortaan opgemaakt worden op de verklaring vao ééa „aangever" die uit eigen wetenschap" van het over lijden kennis draagt. De aangever moet dus zelf weteD, dat iemand overleden is en die wetenschap niet ontleenen aan mededeelingen van derden. In de akten van den burgerlijken stand zullen voortaan het eerst de namen en daarna de voornamen worden vermeld, wat tot nu toe steeds juist andersom is geweest. Bij het huwelijk zullen evenals tot i toe ten minste twee getuigen vereijcht zijn. Gouden Bruiloft. Dinsdag herdacht het echtpaar Th. VerbeekSlits, Groote Straat alhier, de 50 jarige echtvereeniging. 's Morgens om 10 uur werd in de Parochiekerk door een der Eerw. Zonen van het Gouden paar eene plechtige Hoogmis tot dankzegging opgedragen. Gedurende den loop van den dag mocht het nog krasse echtpaar vele blijken van belang stelling ondervinden. 's Avonds bracht Venray's Fanfare corps eene serenade waarbij de President Dr. Sala het echtpaar en familie complimenteerde en hun nog vele jaren toewenschte. Met genoegen kunnen wij berichten, dat bij de Zondag in de kerk te Vierlingsbeek plaats gehad hebbende brand, het tabernakel met inhoud, ondanks de hitle niets geleden heeft. Dit tabelnakel werd geleverd door den Heer A. H. de Haen alhier en pleit zeer zeker voor het duurzame van zijn fabrikaten. (Adv.) Door de R.K. Gymnastiek vereniging „St. Cbristoffel" is besloten heat jaarlijksche gymnastiek en tooneeluitvoeriog te geven op Zondag 9 December in de zaal „Wilhelmina". Opgevoerd zal worden „De Roofoverval", vroolijk blijspel io drie bedrijven.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1