RIJWIEL Boomkweekerij- artikelen J. van Soest hor Zaad- en Vergadering Boerenleenbank. Veulenmonstering Adverlentiën A. 13. CAMPS A.E.CAMPS, Oostrum I Zijn eerste I betrekking VANAF/5.25 IWil'lllitiltiWiy.lWitTïl Zalerdag 13 October 1034, No. 41 In het St. Antonluspatronaat hield j 1. Maandag de BoereD|fnbanb 7° Ventay haar jaarvergadering onder Voorzitterschap van den heet^M. Wismaos, die een welkomstwoord sprak tot de leden en speciaal ver welkomde den Weleerw. Heer Gees lelijke Adviseur. Kapelaan Geutts en den WeledGestr. Heer Dr. Hulsmans, Directeur der Centrale Bank te Eindhoven. Na afroeping der presentielijst, bleek een zeer groot aantal leden tegenwoordig Na voorlezing en goedkeuring - notulen der vorige vergadering, werd overgegaan tot aanvulling der vaca tures in den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding der Heeren J v Meyel. Heide Frao, Claassens. Ysselsteynen M. Swinkels Brukske, Met 99. 98 en 98 stemmen de 110 uitgebrachte stemmen werden de aftredende herbenoemd, waarna de heer van Meyel namens de her- kozenen en zich zelf. dankte voor het in hen gestelde vertrouwen beloofde hun beste krachten zorgen aan de Boerenleenbank blijven geven. Hierna bracht de kassier, de heer Pijpers, de Winst- en Verliesrekening uit over 1933 alsmede de Balans, waarvan we aanteekendeu Rekening. Ontvangsten Kas 31 Dec. 1932 4441. Spaargelden 121014, Aflossingen voorschotten 19894,68 Loopende rekening leden 8854,04 C.C.B. 154019.89 Verkoop waardepapieren 1512,50 Afschr. roerend goed Varkensleveranciers Rundveebetalingen Afb. winst vorig jaar Rente voorschotten Provisie Rente loopende rekening Provisie Buitengewone ontvangsten 30. 64206.17 1219.75 1269.91 6012.36 26,25 4429,49 15.51 125.05 f 387071.53 Uitgaven Spaargelden 146232,21 Nieuwe voorschotten 10440,— Loopende rekeDiog leden 12099,28 Loopende rek. C.C.B. 133786,16 Afb. waardepapier 12,50 Varkensleveranciers 64206,17 Rundveebetalingen 1219,75 Rente spaargelden 7951,47 Rente loopende rekening 327,32 Provisie en kosten idem 372,05 Salaris kassier 850,— Overb. winst vorig jaar 1269,91 Uitkeering winst 530,— Buitengewone uitgaven 610.99 Kas 31 Dec. 1933 7163.72 f 387071.53 Balans. Bezittingen Kas 31 Dec. 1933 7163.72 Voorschotten 164384,94 Loopende rek. leden 13193,58 Deposito C.C.B. 100000,— Effecten 7487,50 Aand. CCB. 300.- Aand. B K.B. 100.- Roerende goederen 465, Effecten koersverschillen 12.50 Te vorderen rente 3888,12 Verlies 4226,99 f 301222,35 Schulden Spaargelden 254,281.85 Loopende rek. leden 2022,12 Loopende rek. C C.B. 10584,74 Reserve (winst) 29333,64 Onzekere vorderingen 5000.— f 301222,35 welke onveranderd werden goedge keurd. Ook van de rondvraag werd door niemand gebruik gemaakt, waarna de Voorzitter het woord verleende aan den Directeur Huismaos, die op verzoek van het bestuur was over gekomen om een uiteenzetting te geven van den gang van zaken tus- schen de Boerenleenbank te Venray en de Coöperatieve Verbruiksver eeniging St. Petrus Banden alhier, kortweg genoemd „de Coöperatie". De heer Huismans begint met er op ft wijzen, dat de onderhavige rekening slu:t met een verlies van f 4226.99. Dit verlies is nog niet genomen maar mag verwacht worden. Uit het oogpunt van voorzichtig beleid, dat door het bestuur alhier en door het bestuur te Eindhoven wordt ingenomen, is het te prijzen, dat men tracht de feiten vóór te zijn om niet langer met pijn te zitten. De Boerenleenbank is hypothecaire schuldeischeres voor f 18500.— op de goederen der Coöperatie, die reeds langen tijd een ernstig patiënt blijkt te zijn. De relatie met de Coöperatie is tot stand gekomen ter wille der Christelijke saamhoor'.gheid in dagen van geheel andere conjunctuur dan thans. Bij het tot stand komen der hypotheek meende men op gezonde basis te staan en volkomen „safe" te zijn. Moeilijkheden in het beheer der Coöperatie op velerlei gebied, de mindere aanhankelijkheid door de leden aan hun Coöperatie betoond, voerden tot den huldigen staat van zaken. Om nu uit de moeilijkheden te geraken, stonden de Boerenleen bank twee wegen open, n.l. geweld of reorganisatie. Geweld zou mede brengen publieke verkoop met al zijn gerechtelijke dure gevolgen, en was dus weinig aanlokkelijk, terwijl reorganisatie, berustend op mede werking van de R.K. Arbeiders beweging geen resultaat heeft opge leverd. Zoo bleek, dat de patiënt zeer ernstig ziek was en er niets anders op zat dan liquideeren. De Bakkersbond uit den Midden stand zag niet gaarne een voortzet ting of stichting eener bakkerij in de gebouwen der Coöperatie en deden het voorstel om door bijdragen in den boedel de bakkerij af te koopen Na vele besprekingen werd besloten tot liquidatie, op den grondslag van: 1 bijdragen door de leden der Coöperatie 2. bijdrage door particulieren en een te nemen verlies voor de Boeren leenbank. Het is voor de leden der Coöp. niet prettig, dat zij in het verlies hunner Vereeniging moeien bijdragen, doch hieraan is niets te doen. Er werd dus voorloopig afgezien van gerechtelijke liquidatie. De schuldenlast der Coöperatie bedraagt het niet geringe cijfer van f 43.000. Gerechtelijke liquidatie zou na zich slepen faillissement, bemoeiingen van curatoren en advocaten, einde looze procedures over vorderingen etc. Een en ander zou jaren duren en voor de Boerenleenbank neer komen op rente-derving van hun hypothecair kapitaal, hetgeen weldra het voorgestelde verlies ruim zou overtreffen Bovendien is onderlinge liquidatie een niet te schatten voordeel voor de leden der Coöperatie, onder wie er waarschijnlijk zijn, die bij andere werkwijze om het zoo maar eens te noemeD, tot op hun hemd zouden worden uitgekleed, zoodat maat schappelijk gezien liquidatie van algemeen belang geacht moet wor- dan. Doch het bestuur der Boerenleen bank is slechts rentmeester of be heerder der aan de Bank toever trouwde gelden en neemt zoo licht vaardig geen verlies. Gerechtelijke verkoop zou misschien iets meer geven voor de Bank, doch zooals gezegd het volgend renteverlies zou dit voordeel weer te niet doen. Afkoopen werd dan ook na rijp beraad beter geacht, vooral daar er nu een aannemelijk bod is voor het onroerend goed. Als Directeur brengt spreker hulde aan het hestuur der Bank te Venray, die niet aan struisvogelpolitiek doet, maar de hand in een wespennest durft steken. De Boerenleenbank kan trouwens met haar reserve van 30 duizend gulden best een stootje verdragen. Na verloop van een paar jaren is dan ook het verlies alweer geleden en vergeten. Het beleid der Boerenleenbank alhier wordt dan ook in Eindhoven volkomen goed gekeurd Nog een enkel woord wil spreker wijden aan het baantje van bestuurs lid of lid van den raad van toezicht. In den goeden ouden tijd mag zulk een postje als een eerebaantje hebben gegolden, thans is het echter geen sinecure en door de vele, soms harde te nemen besluiten, oorzaak van minder juiste beoordeeliug van bestuursleden der bank, waardoor 't baantje alleszins betiteld kan worden als hondenbaantje. Spreker wekt dan ook de leden gaarne op om het bestuur te res pecteeren, dat om hunnentwille zoo zwaar moet werken en opletten. Gaarne voegt Directeur Huismans nog een woord van hulde en dank toe aan den Weleerw. heer Kapelaan Geurts, die in deze moeilijken tijd als geestelijk adviseur zooveel voor de bank gedaan heeft. Moge het Z.Eerw. in Maastricht welgaan. Voorzitter Wismans dankt den Directeur Huismans voor zijn keurige uiteenzetting, welke blijkens het applaus, bij de leden zeer gewaar deerd is. Hierna richt spreker zich tot den geestel. adviseur, om hem daük te brengen voor hetgeen Z.Eerw. voor de bank gedaan heeft. Vooral daar deze tijdens zijn functie een moeilijke tijd had in verband met de zoo juist behandelde zaak der coöperatie. Steeds was ZEerw. met heel zijn kennen en kunnen, zijn ijver en toewijding, voor de bank gereed. Als blijvend aandenken geeft deze dan ook als dank aan Z.Eerw., nu hij Venray gaat verlaten, een mooi schilderstuk, voorstellende een herder met schaapjes op de heide, hetgeen zeer toepasselijk geacht werd. Wij moeten allen gehoorzamen en al brengt dit nu mee, dat onze geestel. adviseur naar Maastricht moet, hij kan er van overtuigd zijn, dat hij hier vele vrienden achterlaat. (Appl.) Hierna voert Kapelaan Geurts het woord, waarbij hij zijn dank uit-1 spreekt voor de in deze dagen van afscheid zoo innig betoond mede leven der parochianen en met het werken hunner priesters. Dit strekt de Venrayers tot eer. In onzen tijd wordt van den priester gevraagd ook buiten de Kerk te treden en zich te geven aan vereenigingen en zoo heeft ook Uwe bank een geestelijke adviseur, aan wien Uw Directeur en Dr. Hüismans woorden van dank en hoogachting heeft gesproken. De tijd, waarin spr. aan da bank var bonden is geweest, is niet de minst zorgzame geweest, maar hij heeft van nabij de bestuursleden en leden van den raad van toezicht leeren kennen als rechtschapen mannen, die met toewijding Uwe belangen be handelen. Hun verkiezing brengt de leden eer. Naarmate de inniger ver houding, waartoe men tot iemand staat, voelt men de zwaarte vaneen afscheid, het is dan ook daaom, dat hij van de bank en haar leden een schoon aandenken mee naar Maastricht neemt, welk aandenken steeds bij hem vernieuwd zal worden bij het zien van 't mooi schilderstuk door U aangeboden. Spreker dankt God voor de mooie 7 jiren, dat hij hier heeft mogen werken en zal bidden, dat de deugd van naastenliefde, zooals die thans hier beoefend wordt, ook steeds zal blijven voortleven. (Applaus.) Op de vraag of iemand het woord verlangt, meldt zich niemand, waar na de Voorzitter de vergadering sluit met déi cbristelijken groet. Jaarlgksclie aan de Oude Lindt. Als we ons telken jare in den wijnmaand naar Horst begeven, om de fokprestaties te aanschouwen van de eminente hengsten van een der meest gerenomeerde associaties in den lande, dan doen wij dat vol ambitie en met spanning: en tocl' is deze show bij lange niet de.graad meter van 't peil, waarop deze fokkerij staat. Néén, veel hooger is de stand, dan wij aldaar vermogen te aan schouwen, want Zuid Limbuigers en Zeeuwen, Gelderlanders, Duitschers, zij 3laan reeds lange jaren hun begeerige blikken naar dit vermaarde fokcentrum en koopen staag voor flinke prijzen élite materiaal, meestal in de prille jeugd der veulens. 't Waren voor dit jaar, die deel namen aan de keuring, veulens van '32. '33 en '34 van de hengsten Cavalier de Grubben en Audacieux du Chateau; deze laatst» hij is niet meer, maar zijn bloed leeft in zijn nazaten voort en 't is vooral de sublieme Audacieux van Eikelenbosch de sensafiehengst van 30 October a s.. die de levende getuige blijven zal van de fokprestaties van een hengst, die met gulden letters zal geboekstaafd biijven in de registers der Noord Limburgsche koudbloed- fokkerij. Audacieux was geen coacoursdier en dat hij voornamelijk te wijten aan zijn onvoldoende achterbeenen, maar dit was blijkbaar geen familie kwaal, immers, zijn nazaten bezitten die onvolmaaktheid slechts in zeer zeldzame mate. Merrieveulecs dopr Audacieux geboren in 1934. 't Was een beste categorie, die 'n goeden indruk maakte, 't kopstuk was wel ongelukkig gekozen; aan een veulen met zoo'n onsolied voor been, geeft men slechts de eereplaafs in geval van uiterste noodzaak en deze was toch zeker hier niet aan wezig, want haar stalgenoote en halve zuster Hilda van Oyen, die tweede stond, was typisch, grof en goed gebeend, daarbij solieder dan Corry; deze misplaatsing wreekte zich later nog bij het uitroepen tot kampioene van 1934; wat ware Hilda een waardige kampioene geweest, nu werd 't ten onrechte Corry, die zegevierde boven Liza, een allerbeste Cavalierdochter. Men versta ons goed Corry kan heel goed nog een solied voorbeen krijgen, immers dat euvel had vader niet, evenmin diens beste moeder Mechteld, maar op 't oogenblik was 't voorbeen beslist onvoldoende. Op de derde plaats stond met •eere Phina van J. van de Winkel te Smakt, een diep geschouderd, gestopt en gespierd veulen; op het oogenblik nog wat hoogbeenig, belooft Phina toch een waardevolle kweekmoeder te worden. Dan kwam Minerua van Oyen, een mager typisch veulen, niet vol maakt in achterhand. Ons viel nog op in deze klassa Fée de Janslust van Antoon Poels te Venray: 't is een inteeltproduct op Albion dor; dit verraad# dat veulken momenteel nog niet, maar thans is Fée de chronische inzinking vanaf haar prille jeugd blijkbaar te boven, en gezien hare weinig onvol maaktheden, zou 't al raar moeten loopen, als zij niet eene klassemerrie zou worden. Stal Oyen kwam in deze klasse uit met vier veulens, en wat meer zegt, over 't algemeen van best gehalte, dat is een heele prestatie I Emile Kallen heeft een lot merries van 't elegante lieve genre. Deze jonge generatie belooft aan Oyen te schenken, wat deze stal tot heden mist en dan mag deze stal zich laten zien. Merries door Audacienx. geboren in 1933. Deze categorie bevatte 5 veulens, waarvan 3 van beste kwaliteit: aan den kop stond eene dochter van de bekende schimmelmerrie Bertha, een der beste en zwaarste Eleveurdoch- ters, n.L Irma van Molenhoek, eig. J. Diriks te Oirlo. Zij is 't evenbeeld harer moeder: typisch, msssaal en grof met niet te veel adel en elegantie, niet te correct in achterbeenen, een niet te loven erfstuk harer grootvader van moeders zijde; deze werd gevolgd door Leni van Oyen, een volle zuster van Corry; in tegenstelling met deze heeft Leni een zeldzaam gespierde, diepe en breedgebouwde voorhand, beter en mooier dan de achterhand; zij houdt veel belofte in voor de toe komst. Ook Odessa van Giemhof van H. Muysers te Merselo is een beste derde; de twee volgende waren van minder gehalte en konden ons niet bekoren. Merries door Audacieux geboren in 1932. 't Was geen groote, maar een beste categorie, waarin de formida- dabele Manfreda van P. Kleuskens te Horst met den eerepalm ging strijken; een enorm zware en grove merrie, iets afwijkend in achterbeenen gevolgd door Finette van Kallen te Oyen, een grof gebeende merrie. De derde prijs verwierf Hermine van J. Soberjé te Hosst, een bést gebeende, typische merrie, ja, zij vertegenwoordigd het meest aange name type dar categorie. Merrieveulens door Cavalier de Grubben, geboren in 1934. Een beste categorie. In tegenstel ling met andere jaren liet Cavalier opmerkelijk goede jonge veulens zien. Waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat menig fokker de econo mische crisis aan den lijve voelend, door Cavalier zijn beste merries liet dekden, voor welken hengst men slechts een bescheiden dekgeld eischle. Aan den kop kwam Liza van J. Claes te Weverslo, een grofgebeend, flink gebouwd, elegant veulen, met diepe schouders. Deze werd gevolgd door Marie van W. Bouten te Maasbree, een grof, elegant en ty pisch veulen, met iets steile koten. Gertruda van Berkenhof, een goed veulen, bezette de derde plaats. Merrie veulens door Cavalier geboren in 1933. Goede categorie; aan de spits stond Rosa van J Zanders te Oirlo, een grof en best gebeend veulen, van goed type, kon wat mooier gelijnd zijn. Als tweede kwam Christine van H. Lemmeus te Horst, een góed veuleD; ook de twee volgende waren van goed gehalte. Merrieveulens door Cavalier geboren in 1932. Irma van P. Jacobs te Horst be zette de eerste plaats, grofgebeend, typisch veulen. Roosje van M. Bom te Oirlo, kwam op de derde plaats, niet al te perfect van beenwerk. Caline van P, J. Cox te Horst, die tweede stond, is niet al te grof, maar van goed type en best ge beend. Hengstveulens door beide hengsten, geboren in 1934, Een matige klasse, die verrassin gen kan bieden ten goede als ten kwade: dit is zeker: momenteel be vatte deze categorie geen enkel kwaliteitsveuleD; 't veulen van Gielen te Sevenum belooft 't meest. Aan den kop kwam Germain van Wed. Vuliings te Horst, 'n veulen met weinig tekortkomingen ea weinig opvallende kwaliteiten, een eerste rangs \ader in 'den dop is 't niet, daarvoor is 't geen plomb en vier kant stuk; wij prefereeren momenteel den bruine van GieleD, die typischer en meer vierkant is. Wij noteerden nog een Cavalier- zoontje van Pouwels te Ysse'steyr, een extra harmonisch gebouwd veu len, met beste achterbeenen. Hengstveulens geboren in 1933. Enkel werd aan Audacieux de Helpeney een prijs toegekend en wel de eerste; Soberjé heeft een veulen, waar veel goeds in zit; deze is zwaar, grof en typisch; 't achterbeen echter is lang niet goed geconstru eerd, daarbij wordt zijn voorbeen niet weinig ontsierd door een in diens prille jeugd hem overkomen ongeluk. De beste veulens van '34, '33 en '34 werden vervolgens tot kampioen uitgeroepen. Van '34 werd Corry van Oyen tot kampioen geproclameerd, iets dat velen niet verwachtte. De zware Irma van Molenbeek was de prima inter pares van '33, terwijl de formidabele Manfreda van Kleuskens te Horst met den hoog- sten eeretitel van '32 ging strijken. En de gestorven Audacieux kon de drie uitverkorenen boeken op zijn naam. M. BOONEN-DE WIT Neer, Wijnmaand '34. Gemeenteraad van Maashees en Overloon op Maandag 8 October 1934. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter Burgemeester A. Jans Secretaris L. Keuten. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering voorleest, welke onveranderd worden vastgesteld. 1Ingekomen stukken. a. Mededeeling wordt gedaan de goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot verkoop van grond aan M. J. Deenen, alsmede tot onderhandsche verhuring van het schoolhuis te Overloon. b. Mededeeling wordt gedaan, dat Ged. Staten machtiging hebben gegeven tot het doen van uitgaven op de begrooting 1934 tot tien twaalfden der bedragen. c. Den Raad wordt advies ge vraagd over een ontwerp-besluit van Ged. Staten houdende salarisherzie ning voor de Burgemeesters, Secre tarissen en Ontvangers met ingang van 1 October 1934. Deze herziening komt voor onze gemeente hierop neer, dat deze salarissen worden verhoogd met ls pet. (tijdelijke toe lage) in verband met de wijziging der pensioenwet, waarbij het pensioen verhaal werd verhoogd van 8b tot 10 pet. De Voorzitter licht een en ander nog toe, waarna de Raad besluit zich met het ontwerp te kunnen vereenigen. d. Eveneens wordt door Ged. Staten advies gevraagd over een ontwerp-besluit tot herziening der jaarwedde van de Wethouders, Deze herziening komt voor deze gemeente hierop neer, dat de Wethouders met ingang van 1 October 1934 zullen ontvangen elk f 135. Volgens de bestaande regeling ontvangen de Wethouders f 150, waarop een tijdelijke korting is toegepast van 3 pet. De Voorzitter zegt, dat er hier veel werk is voor de Wethouders, veel meer dan in vele andere gemeen ten van gelijke grootte. Het lid Jans vindt ook, dat een jaarwedde van f 150 voor de Wet houders zeker niet te hoog is en niet voor verlaging vatbaar. Hij stelt voor, dit aan Ged. Staten te berich ten. Aldus wordt besloten met alge- meene stemmen. (De Wethouders onthouden zich van medestemmen.] e. Voor kennisgeving wordt aan genomen de mededeeling, dat door H. M. de Koningin aan den Burge meester toestemming is verleend om tot 1 Januari 1935 te Bussloo ge meente Voorst, te wonen. In verband hiermede vragen Ged. Staten hen een voorstel te doen toekomen na belanghebbende te hebben gehoord tot aanwijzing van de dagen en uren, waarop de burgemeester voor de ingezetenen dezer gemeente zal te spreken zijn. De Voorzitter zegt, dat op het oogenblik reeds zoodanige regeling bestaat, deze is indertijd ter open bare kennis gebracht, n.l. deze dat hij op Maandag, Woensdag en Vrijdag van elke week van 11 12 uur voor de ingezetenen te spreken zal zijn. De Raad kan zich met deze rege ling vereenigen en besluit dienover eenkomstig een voorstel aan Ged. Staten te doen. f. In verband met een schrijven van Ged. Staten, waarin met verwij zing naar een circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, wordt medegedeeld, dat de Regee ring thans geen bezwaar meer heeft: dat noodlijdende gemeenten aan het Nationaal Crisiscomité een bijdrage beschikbaar stellen, welke gelijk is aan die, welke genoemd Comité geeft als extra-hulp aan werkloozen (steunverleening B) wordt besloten op de begrooting 1934 voor dit doel een bijdrage uit te trekken. De begrooting wordt, na een toelichting door den Secretaris, gewijzigd. g. Ingekomen is een verzoek van van Keysleren te Overloon om grond wederom te mogen in- pachten. De Voorzitter zegt, dat iemand gevraagd heeft, om aldaar een boerderijtje Ie mogen pachten De Raad machtigt B. en W. de noodige besluiten te nemen. h. De Voorzitter zegt, dat enkele aanmerkingen van administratie ven aard zijn gevallen op de ge meenterekening 1933. Hij vraagt, of het goed is dat B. en W. Ged. Staten van antwoord zullen dienen. De Raad gaat hiermede accoord. 2. De Schoolgeldverordening alsmede de verordening op de heffing van besmettelijke ziekte- gelden zijn indertijd slechts goed gekeurd tot 1 Jan. 1935, zoodat deze opnieuw moeten worden vastgesteld, hetgeen z. h. s. ge schiedde. 3. Aan den Raad wordt het plan voor den opbouw der afge brande boerderij Huysman ter inzage gegeven. De Raad kan zich met het plan vereenigen en machtigt B. en W. om over de gunning te beslissen. Hierna sluiting der openbare vergedering en gaal de Raad in geheime zitting. Ingekomen en vertrokken personen van 28 Sept. tot 5 Oct. INGEKOMEN A. M. v. d. Heuvel, zonder beroep. Oostrum C 39b van Deurne J. J. Gijsen, idem, Groote Straat 34 van Blertck A. H. van Cuyck, idem, Leunen K 35 van Horst G. E. Goossens, idem, Langstraat 33b van Boxtel J. V. A. M. Goumans, banket bakker, Stationsstraat 1 van Venlo P. J. Janssen, kleermaker. Lang straat 26 van Helmond O. M. Haffmans. assurancier, Paterslaan 8 van Zuld-Amerika r. v.d. Vorst, z.b., Overloonscbe weg 2 van Kerkrade Ch. A. M. Bögemann, Leunsche weg 1 van Weert VERTROKKEN P. J, Coppus, z.b„ naar Buggc num Eindstraat 2 G. Janssen, verpleger, naar Maas tricht L. W. G. Hendriks, dienstbode, naar Maastricht H. Smeulders, kloosterzuster, naar Tegal, Java A. J. Geboers, verpleger, naar Cuyk, Groote Straat 104 W. C. de Lauw, dienstbode, naar Boxmeer, Holsteeg 3 E. Surgers, idem, naar Kevelaer J. Eibers, 3mid, naar Asperden H. W. J. Martens, z.b., n. Cuyk, Groote Straat W. H. P. vau Cuyck, z.b., naar Horst-Amerika E 22 K. Kruss, dienstbode, n. Kevelaer M. H. E. Nabuurs, z.b., naar Boxtel, Vugterweg J. Koppes, dienstknecht, n. Bergen Well E 253 M. Rommen, verpleegster, naar Kevelaer L. A. M. Vuliings, idem, naar Helmond, Molenstraat 209a A. A. J. Sprenkels, bakker, naar Eist, Wlllemstraat E. P. Diks, dienstbode, naar Hel mond, Warande de Kleut 12. Alle voorkomende OOSTRUM Wilt U een koopen Kom dan even bij J. VAN SOEST aanloopen. Rijwielen vanaf f 27.- Rijwielen compl. met lamp 32 50 Buitenbanden vanaf 75 ct Binnenbanden vanaf 35 ct Handvatten vanaf 10 ct Wipperman ketting vanaf 90 ct Vrijwiels vanaf 90 ct. Pedalen per paar vanaf 75 ct Riemen vanaf 10 ct Stuurtasschen vanaf 45 ct Pompen vanaf 35 ct Complete wielen vanaf f 1.75 Beleefd aanbevelend, De concurrent v. Venray Rijwielhandel Nachtegaal Pr Org. Ie nabouw, is Uw adres Boomkweekerij. b.at—d' j Een goed handschrift is 1 van niette onderschotten I waarde. Moedig uw jon- 1 gen aan en stel hem in I staat om beter te schrijven j door hem ^„BLACKBIRD" I VULPEN te geven. Het is leen uitstekende vulpen Pvervaardigd door de 1 „Swon'' Pen-fabrikanten). sterk, betrouwbaar en I voorzien van soepel- schrijvende 14-k. gouden pen met iridium punP ZWART cnCEKLEURDE Groote sorteering bij; FIRMA v. d. MUNCKHOF Groote Straat, Venray

Peel en Maas | 1934 | | pagina 9