Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. pACJÓNOT (manufacturen blijken toch het hüQMJflST/ i manufacturen! blijken toch het WJOBDEELOT Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Buitenland. Van eigen bodem. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 13 October 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 41 PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVERT ENTTEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7l/« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN I)EN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Afschuwelijke moord partij te Marseille. De Koning van Joego slavië en de Fransche minister van Buitenland sche Zaken vallen als slachtoffers. Nog werken in geheel Europa de gevolgen na van den afschuwelijken moord op den Oostenrijkschen Bonds kanselier Dr. Dollfuss, of opnieuw wordt ons geteisterd werelddeel in opschudding en beroering gebracht door een tragische gebeurtenis van geweldige beteekeDisden moord te Marseille, waaraan Koning Alexander van Joego-Slavië en de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken Barthou ten offer zijn gevallen. Koning Alexander kwam op staats bezoek naar Frankrijk om verscheidene problemen van internationaal politiek karakter met de Fransche regeeriog te bespreken. Doch nauwelijks is hij op Fiansch gebied begroef, of een sluipmoordenaar veit hem met een revolverschot. En aan zijn zijde valt de Fransche minister van Buitenland sche Zaken, die den vorst in naam van den president der rupubliek was komen verwelkomen. De dood heeft midden in een ongewone diplomatieke activiteit twee mannen neergeworpen, die hier als vrieDd en vijand tegenover elkander stonden. Want als koning Alexander naar Parijs kwam, heel bijzonder om met Barthou te onderhandelen, dan ging het daarbij vooral om dé vraag, of het sinds den grooten oorlog be staande vriendschapsverdrag en het intieme bondgenootschapgehandhaafd kunnen blijveD, dan wel of Frenkrijk ODder de huidige politieke omstandig heden de voorkeur aan een zeer nauwe FranschItaliaansche samen werking zou moeten geven. Iloe het gebeurde. De koning was op een Zuid- Slavisch oorlogsschip naar Frankrijk gekomen voor een vriendschaps bezoek. Een Fransch smaldeel was den koning tegemoet gevaren en bij de ontscheping cirkelde een Fransche luchtvloot boven den hoogen gast, De Fransche minister van Buit. Zaken, Barthou, en andere autoriteiten ont vingen den koniDg aan den wal en Damen met hem plaats in een auto, welke deel uitmaakte van een fleste lijken stoet van veertig zulke voer tuigen, waarin velerlei dignitarissen waren gezeten. De Franschen be groetten luide en enthousiast den koning, die aldus tusschen dichte hagen van politiebeambten en burgers doorreed. Plots maakte een man zich uit de menigte los. Hij schoot een agent neer, die hem wilde tegenhouden en vuurde uit een modern snelvuur pistool een aantal kogels op den koning en zijn begeleiders af. Hij sprong onderwijl op de treeplank van de koninklijke auto en joeg den koning tesamen 4 kogels in het lijf. Toen kon de menigte zich op den dader werpen, die zoodanig werd toegetakeld dat bij spoedig, na door de politie te zijn geborgen, overleed. De uitwerking. De uitwerking van den aanslag is verschrikkelijk geweest. De koning was aanstonds bewusteloos ineen gezakt en hij overleed spoedig na zijn overbrenging naar de prefectuur van politie. De Fransche minister vaD Buit. Zaken, Berthou, had een schot in den buik opgeloopen bij overleed een uur later tijdens een operatie. Er waren voorts nog verschillende zwaat gewonden onder het koninklijk gevolg gevallen. De koningin van Joego-Slavië, die pee trein naar Frankrijk was ge komen, werd voorzichtig van het gebeurde op de hoogte gesteld en reisde aaostonds Daar Marseille door. Ook Lebrun, de president der Fransche republiek, toog naar Mar seille. De Fransche minister van bin nenlandsche ZakeD, die zich voor het gebeurde verantwoordelijk gevoelt omdat de beschermingsmaatregelen onvoldoende zijn gebleken, diende zijn ontslag iD. Heel de wereld is bewogen door het gebeurde, waarvan de politieke gevolgen nog geenszins zijn te over zien. Do moordenaar. Deze man, Peter Kaleman, was een Kroaat, dus een onderdaan van den vermoorden koning. Hij is ten behoeve van den aanslag op 28 September uit zijn land afgereisd om in Marseille zijn kans maarte nemen. De Kroaten. Ook deze aanslag is weer een indirect gevolg van den wereldoorlog. Servië zag aan het eiDde daarvan zijn grondgebied onmatig vergroot. Een deel der Oostenrijksche kroon landt n werd opgeslokt en Montenegro werd in 't nieuwe staatsverband ge voegd. De vergroote staat werd Joego-Slavië genaamd, maar vormde geen éénheid. De Serviërs vormden er een minderheid in van 46 pCt, de Kroaten maakten voor 28i/z pCt. deel uit van de bevolking en de Slovenen voor 8i/t pCt. Tusschen deze onderscheidene bevolkingsgroepen bestonden scherpe politieke en ook Godsdienstige tegen stellingen. De Serviërs streefden naar de vorming van 'd éénbeidsstaat, voor welk döel ze het nationaliteitsgevoel der Ivroaten poogden te onderdruk ken en op allerlei wijze de Grleksch Schismatieke Kerk bevoordeelden in Kroatië, dat meerendeels Roomsch Katholiek is. De jeugd kreeg een gedwongen Servische opvoeding op school; Kroaten werden uit de open bare functies gehouden. De Kroaten daarentegen propageerden een mate van zelfstandigheid in J. Slav. Staats verband. Als gevolg van botsing der politieke hartstochten werd de Kroatische leider Raditsj in 1928 in de Skoepstsjina (de volksvertegen woordiging in Joego Slavië) tijdens de zitting van het parlement door een Servisch afge- a irdigde dood geschoten. De volksvertegenwoor diging werd toen ontbonden en sindsdien regeerde koniDg Alexander dictatoriaal, met behulp van een militaire kliek, welke tegen de Kroaten scherp optrad en meerderen van hun leiders inde gevangenis deed werpen. Scherpere onderdrukking De daad van den moordenaar moet als een reactie op een en ander worden aangemerkt, maar vermoede lijk heeft de man niet alleen 'n schandelijke, maar ook een voor zijn volk schadelijke daad begaan, waDt gevreesd wordt, dat de Kroaten thans strenger nog vervolgd zullen gaan worden dan te voren. Ofschoon de Kroaten in groote meerderheid katholiek zijn, schijot het, dat de dader niet van deze regilie is. In de berichten uit bet buitenland wordt vastgelegd, dat hij tot een bekende Joodsche familie uit Zagreb zou be hooren. Do internationale gevolgen. Gelijk de moord op Aartshertog Ferdinand en zijn gemalin door eeu Serviër gepleegd, de aanleiding werd tot den wereldoorlog, zoo zou ook hier weer een moordenaarshand ge weldige conflicten over de wereld kunnen doen rijzen. Een meer ge spannen verhouding tot Italië kan een dei eerste gevolgen zijn. Reeds eerder is in Zagreb, een aanslag op koning Alexander gepleegd en toen is voor de rechtbank getuigd, dat de dader zija wapens uit Italië had ontvangen. Ook nu weer worden allerlei verdachtmakingen aan het adres van Italië geuit Een ander gevolg kan een verslechtering zijn van de betrekkingen van Joego-Slavië tot Oostenrijk, het land, waarheen zuchtende verlangens van de Kroaten uitgaan. De Joego-Slavisch—Oosten rijksche greDS is gesloten en door Joego Slavische troepen bezet. De nieuwe koning. De elfjarige zoon Peter volgt zijn vermoorden vader op. Hij was juist op school in Engeland, doch zal thans snel via Frankrijk naar Belgrado terugkeeren. Een regentschapsraad, welke onder sterken militairen invloed staat, zal voorloopig de bewind voering op zich nemen. Moord rust als een vloek op deze dynastie. Iq de geschiedenis van het regee- rende vorstenhuis speelt de moord een zeer beteekenende, vaak afgrijs wekkende rol. Koning Alexander's vader kwam als Peter I in 1903 op den troon van Servië, nadat de 27 jarige regeerende koning Alexander I en zijn 26 jarige gemalin, koningin Draga, op beestachtige wijze waren ver moord door een troep officieren, die het paleis en de slaapkamer van koning en koningia waren binnenge drongen. De lijken werden uit een venster der tweede verdieping naar beneden gegooid. De moordenaarskliek riep Peter I, vader van den thans vermoorden koDing Alexander, tot koning uit en algemeen was de overtuiging, dat de nieuwe koning tot de complotteurs had gehoord. Op groöd daarvan eischten de groote mogendheden bestraffing van de moordenaars, alvorens ze den nieuwen koning wilden erkennen. De moordenaars zijn in werkelijk nooit bestraft ge worden integendeel werden ze in rang verhoogd. Geleidelijk werden de betrekkingen met het nieuwe hof aangeknoopt. Koning Peter's oudste zoon was prins George en deze was derhalve de kroonprins. Prins George gedroeg zich echter vaak zóó, dat hij veel opspraak wekte. Toen bericht werd, dat hij een kamerdienaar zou hebben doodgeslagen, vernam men kort er na, dat de prins van zijn rechten afstand had gedaan ten behoeve van den thans vermoorde, prins Alexan der. Deze prins George leeft op net oogenblik nog op zijn slot in Joego- Slavië. Hij gedraagt zich veel rusti ger en het is de vraag, of hij thans niet zal pogen om in zijn oude rechton te worden hersteld; nu zijn joDgere broer onder moordenaars haüd viel. Ben ik iny n broeders hoeder Zeer velen in onzen modernen, beschaafden tijd, steunen op Kain's devies: Ben ik mijns broeders hoe der De heele geschiedenis door zal dit standpunt wel opgeld gedaan hebben, maar in onze dagen, nu een wereldcrisis zonder weerga haar diepe sporen drukt op ons econo misch leven, springen de gevolgen van deze geestesgesteldheid scherper en duidelijker naar voren. Een uiting daarvan is onze onge voeligheid bij rampen en ongelukken. De wereldkrijg bracht dagelijks de gruwelijkste berichten óver honder den of duizenden neergeschoten men- schen, de mensch las het, was er den eersten tijd zeer van onder den indruk, maar langzamerhand werd hij er haast onverschillig voor en verhardde in zijn gemoed. Sindsdien mag er sentimentaliteit heerschen over verwaarloosde „paardjes" van woonwagens of ver loren poesjes, wie telt er nog naar rampen, als het verloren gaan van honderden bootpassagiers of ont ploffingen in een mijn We lezen het, zeggen dat het verschrikkelijk is als dat dan nog gebeurt en gaan over tot de orde van den dag, d.w.z. steken 'n sigaret op, gaan naar de bioscoop naar de sport. Ja, niet waar, de mensch zou ook geen leven meer hebben, als hij de verschrikkingen, welke tegenwoordig haast dagwerk zijn, naar behooren moest tegemoet komen. En dan spreken we nog niet van de ongelukken op den weg, waarbij „slechts" al is 't dan dagelijks eenige slachtoffers vallen. Die kan een mensch niet meer bijhouden. Zelfs de moordpartijen, ja moorden op kinderen nemen hand over hand toe en ook hierover loopt men meer en meer heen met een verzuchting zonder meer. Over deze monsterachtige gevallen schreef de Vlaamsche Schelde dezer dagen: Dat wordt in vier vijf regeltjes medegedeeld. Niemand ziet er iets meer in dan een nieuwtje. De menschen doen verontwaardigd en lezen daameven de prestaties van die of gene voetbalploeg en het laatste schandaaltje uit onze film wereld. Ons vervullen die akeligheden met schrik. In een beschouwing, waar zulke etterbuilen dagelijks barsten, moet de verrotting ver gevorderd zijn en de algemeene ontbinding nabij. Wat we er aan kunnen doen Laat ons eenvoudig eraan her inneren, dat een zekere mate van welstand noodig is, tot 't beoefe nen der deugd. In veel gevallen ligt misérie en ellende als teelt bodem voor die wandrochtelijk- heden. Tot zoover het Vlaamsch blad. De groote kwaal is, dat de maat schappij kampt met een groot gebrek aan solidariteit, aan liefde van mensch tot mensch. Steeds grooter wordt de groep in onze samenleving, die in uitersten nood verknert. Met een beroep op den Staat voor alles en nog wat, zijn wij er niet mee af. Onze naastenliefde moet zich daadwerkelijk uiten, zoodanig dat ieder die kan, een werkelijk offer brengt voor den misdeelden mensch. Nu er weer een winter voor de! deur staat met veel ellende en veel leed mogen wij ons allen dit nog wel eens duidelijk voor den geest halen. Duitschcrs niet na.ir Nederland Van de Duitsche maatregelen om het verteren van Duitsch geld ii Nederland te voorkomen, hebben de betrokken bedrijven in ons land in het afgeloopen seizoen reeds de ge volgen ondervonden. Men weet, dat reizigers uit Duitsch- land bij het overschrijden van de grens niet meer dan 50 Mark bij zich mochten hebben, waarvan dan ook nog de treinreis op Nederlandsch gebied betaald moest worden, want biljettén tot verder dan de grens werden in Duitschland niet verstrekt. Thans is met ingang van het begin dezer maand, zonder dat daarvan duidelijk kennis is gegeven, een nog vrij wat strengere maatregel getroffen. De Duitsche autoriteiten hebben n.l. het bedrag dat is toegestaan van 50 op slechts 10 mark teruggebracht. Ook in den vorm van chèques mag geen geld over de grens worden meegenomen. Door deze nieuwe bepaling is het bezoek van Duitschers aan ons land practisch onmogelijk gemaakt. Voor Nederlanders, die zich thans in Duitschland bevinden, is het van belang van deze bepaling goede nota te nemen, daar zij anders door hun „te veel" aan Duitsch geld aan de grens in moeilijkheden zullen komen. Van het goede en het vette der democratie. Een van de mooiste dingen ter wereld vinden we de democratie haar glans wordt slechts verduisterd, doordat er ook... democraten ztjn. Zij bederven het mooie van het geval. Wanneer we in dit opzicht van „democraten" spreken in het algemeen, dan doeo we dat Datuurlijk met de dosis overdrijving, waarvan we ons in deze rubriek, maar dan ook in deze allééo, plegen te bedienen. De democratie, meenen we, wordt zoo vaak verkracht door propagan disten van- dit scboone 'beginsel, die met 't do jma der democratie zooveel naargeestig egoïsme dekken, gelijk menscben, die altijd maar zitten te schransen, omdat eten gezond is. Dergelijke democraten voeden den weerzin tegen wat op zich zelf mooi en goed is. Ze wekken reactie en zijn dan dikwijls nog karakterloos genoeg om zich in die reactie te laten opnemen tegen het beginsel id, het welk ze tot op de botten hebben afgekloven. In naam eener goede en verzor gende democratie zijn in den goeden tijd rijke gaven ten deel gevallen aan wie ons langs democratische paden hebben geleid maar nu de tijden zooveel slechter zijn gewordeD, blijkt het heel moeilijk om de bevoor rechten van toen, met eenig mild gevoelen jegens de thans noodlijdende maatschappij te stemmen. In Haarlem werd eens een zeer bijzondere pensioenregeling geschapen voor wethouders. Bepaald werd, dat iedere aftredende wethouder, al had hij zijn functie slechts enkele jaren vervuld, recht had op een dadelijk ingaand pensioen. Zelfs bepaald jonge menschen hebben van die regeling geprofiteerd, zonder dat Id de vette na-ooriogsche jaren iemand daar aanmerking op maakte. Toen de crisis intrad hebben drie van de aldus gepeDsionneerden vrijwillig afstand gedaan van hun uitkeering doch Mr. Bomans bleef zijn pensioen toucheeren. Teneinde ook hem. die toch een groot inkomen uit anderen hoofde genoot, tot afzien van zijn pensioenrechten te dwiDgen, werd de pensioenregeling herzien, in dier voege dat als wethouder verdiende pen sioenen eerst op 60-jarigen leeftijd zouden ingaan. Die bepaling werd van terugwerkende kracht verklaard. Nóg was Mr. Bomans niet te vermurwen. Hij stelde zich op het o.i. overigens formeel juiste stand punt, dat aan eens verkregen rechten niet mocht worden getornd. We zeggen nóg eens formeel juist 1 Maar waar bleet de gemeenschapszin van dezen democratischen politicus en waarom deed hij niet vrijwillig de daad, welke de maatschappelijke omstandigheden hem iDgaven Het Haarlemsche raadsbesluit werd door Ged. Staten beoordeeld en.... Ged. Staten onthielden er hun goed keuring aan. Ook dat is ongetwijfeld formeel juist geweest, maar moreel onjuist achten we het, dat zulke beslissingen genomen kunnen worden door een college, waarin de belang hebbende Mr. Bomans is lid van Ged. Staten zitting heeft, afgezien van de vraag, of de betrokkene persoonlijk al dan niet aan de tot standkoming van het besluit heeft meegewerkt. DamesEen chique Mantel te bezitten, die alleen voor U gemaakt is en zooals U geen tweede tegenkomt, dat is heerlijk, nietwaar Spreekt er eens met mij over en U zult zien dat uw wensch vervuld kan worden. JOH. JEUKEN-POUWELS, Langstraat la Dames- en Heeren-Tailleur Telefoon 162 (Het huis met de trapjes) Zulke dingen kunnen zelfs een democraat rebelsch maken. Er zijn meet voorbeelden van deze strekking te geven. Mr. Duys „vierde" dezer dagen zijn 25-jarig Kamerlidmaatschap. Tevens herdacht hij daarmee het feit, dat bij 25 jaar achtereen wachtgeld genoot a!s commies bij de Rijks verzekeringsbank. Dat wachtgeld kreeg hij voor den duur van zijn Kamerlidmaatschap en geniet Mi. Duys intusschen nóg. hoewel hij geenszins het plan meer kan hebben om ooit in de rijks ambtenarij terug te keeren. Mr. Duys is ook nog 'n blauwen Maandag wethouder van Zaandam geweest en heeft deswege reeds vele jaren een pensioen van 1000 gld. Mr. Duys heeft zich intusschen ook een drukke advocaten- practijk gevestigd. Mr. Duys heeft als Kamerlid f 5000 schadeloosstelling Enz. misschien 1 Mr. Duys heeft geen plan om van zijn eens verkregen rechten iets te laten varen, hetgeen in zekeren zin een zaak des heerea Duys is. Maar Mr. Duys voelt zich nu óók nog geroepen om op 3tevige wijze van zijn sympathie te laten blijken voor den N S.B.-slager-propagandist Roelofs, in diens strijd tegen de z.g. corrupte praktijken van de democa- tie en ons parlementaire stelsel. Zooiets is in staat om een demo craat zijn laatste restje gezond verstand te doen verliezen en als gevolg daarvan heil te laten zoeken bij het fascisme of nationaal sodalis VENRAY. 13 October 1934 Vergadering Gemeenteraad. Gistermiddag om 4 uur hield de Gemeenteraad van Venray eene openbare vergadering, waarin de navolgende punten werden behandeld. 1. Notulen. 2. Kasopname ten kantore van den Gemeente Ontvanger over bet 3e kwartaal 1934. 3. Aanbieding van het verslag van het Staatsboschbeheer ter zake bebossching met renteloos voorschot over 1933. -i. Aanbieding van het verslag der gasfabriek over 1933. 5. Aanbieding van het gemeente verslag over 1933. 6. Vaststelling van het cohier der trottoirbelasting. 7. Vaststelling van het cohier der rioolbelastiDg. 8. Vaststelling der vergoedingen ten behoeve der verschillende bij zondere scholen over 1932 overeen komstig het bepaalde in de artikelen 101 tot 103 der Lager Onderwijswet 1920. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijzigiDg en aan vulling der begrooting dienst 1934. 10. Behandeling der in de ver gadering van 28 Augustus j 1. vast gestelde verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziektegelden in verband met een van Gedeputeerde Staten ontvangen nota van opmerkingen. 11. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het afgeven der ver klaring als bedoeld in artikel 5, eerste, tweede en derde lid der wet tot wijziging van de winkelsluitings wet. 12. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging der motor en rijwielverordening, dusdanig dat het voorschrift van artikel 16, le lid van het Motor en Rijwielreglement, dat_stilstaande motorrijtuigen tusschen een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang van de voorgeschreven verlichting moeteD voorzien zijn, niet noodig is op de openbare wegen gelegen in de be bouwde kommen der gemeente ten aanzien van motorrijtuigen, stilstaande in het licht van een op ten hoogste 25 Meter afstand aanwezige brandende lantaarn der openbare straatveilich ting. 13. Voorstel van burgemeester en wethouders tot belegging van een bedrag van f 10.000, voortspruitende uit de verkoop der oude school en onderwijzerswoning te Leunen en den verkoop van gronden. 14. Voorstel van burgemeester en wethouders iot het geven eener compensatie aan alle ambtenaren wier bezoldiging door of vanwege de gemeente is vastgesteld, wegens het wettelijk verplichte veihaal van pen sioensbijdragen. 15. Schrijven van Gedeputeerde Staten in zake herziening salaris regeling burgemeesters en secretarissen 16. Aanvrage om een bijdrage voor 1935 ten behoeve der Vak- teekenschool ten bedrage vaD f 443.70 ingevolge de Nijverheidsonderwijswet 17. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het voeren van een rechtsgeding in verband met een door den curator betwiste preferente vordering in het faillissement Kelders, KL E5IATENT0. Door den nog jeugdigen bond van Kleermakers was voor 6, 7 en 8 October in de Wilhelminazaal alhier een tentoonstelling georgaoiseerd op het gebied van maatwerk. In de keurig versierde zaal was alles zeer overzichtelijk tentoongesteld en voor den leek was het bepaald interessant om te zien, welke en hoeveel bewerkingen een „lap" moest ondergaan, vooraleer het een costume was geworden. Vooral het binnen werk, dat veel tijd en nauwkeurig werken vereischt, doch zelden door den niet-vakman gezien wordt, was uitvoerig tentoongesteld. De firma Misset uit Doetinchem en de zoo gunstig gerenommeerde Gritzner naaimachines hadden een keurige stand iDgericht en trokken op hun gebied de welverdiende aan dacht. Vooral de speciaal voor den Kleermaker gebouwde naaimachine, waarmede veel gedaan kan worden wat tot heden als handwerk moest verricht worden, verheugde zich in een welverdiende belangstelling. De Voorzitter, de heer W. Jacobs, Ysselsteyn, opeode de tentoonstel ling met den welkom-groet en zette het doel ervan uiteen propapanda voor het maatwerk, bevordering van stoffenkennis en strijd tegen de oneerlijk gevoerde concurrentie van de zijde der Confectie. Ook de Secretaris van den Nat. Bond, de heer Cuypers, voerde, alhoewel hij opmerkte geüeel onvoor bereid te zijo, het woord en noemde het van de Venraysche vereeuiging een goede gedachte om in dezen malaise-tijd voor den dag te komen met hun Kleermakersvak, dat thans een moeilijken tijd doormaakt. Waar de vereeniging te Venray nog slechts een jaar oud is, kan deze tentoon stelling alleszins gelden als bewijs van moed en duif, die de leden bezielt en waarop de Nationale Bond met vreugde neerziet. Ook Venray kan met zulke iniatief rijke menschen voor den dag komen. Spreker betreurt het, dat de E. A. Heer Burgemeester deze opening niet mee heeft kunnen maken. Met den wensch dat deze tentoon- moge beantwoorden aan de gekoes terde verwachtingen, verklaart Spreker de tentoonstelling geopend. Hierna voerde de heer Verheugen, Voorzitter 'van den Venrayschen Middenstand, waarvan het bestuur in 2ijn geheel vetichenen was, het woord en feliciteerde de aldeeling Venray van den Nationalen Bond met hun tentoonstelling. Vooral ves tigt hij de aandacht op den moed en de vooruitstrevendheid der ledeD, die hun vak meer bekend en daar door meer bemind willen maken bij het publiek. Moge vele collega's, die thans nog afzijdig staan, spoedig van houding veranderen en hun plaats innemen In de rijen der Bonds leden en zoo het Bondsideaal dichter bij brengen.. (Applaus). Werd Zondag de tentoonstelling door de leeken bezocht. Maandag waren het vooral de kleermakers uit den omtrek, die van hun belangstel ling getuigden en met vakkundige oogen het vele ziens- en leer waardige aan hun critiek onderwierpen. De muziekvereniging „Euterpe" veraangenaamde de tentoonstellings- dagen met muziek. Wij zijn er vast van overtuigd, dat de Bond door deze tentoonstel ling gesterkt is om haar idéé nog vuriger na te streven, het publiek zeer veel geleerd en gezien heeft en beide groepen een aangename herin nering aan de goedgeslaagde tentoon stelling zullen bewaren. Oudersavond K.J.V. Zondag j.l. werd door de K J.V. een oudersavond gegeven, welke georganiseerd was voor de ouders der K.J.V.ers aspiranten, Patronaats meisjes en K.J M.ers.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1