Wii ruimen G. KUPERS. Hens* K.J.M.V.-nieuws. Gemengde Berichten Garage Derksen Bus Wiffem Markf Devenfer en Paardenmarkt Hedel 3 prima ZaklampbM voor slechts 2\ Huldiging en afscheid Kapelaan Geurts. Tot in alle hoeken was de groote Patronaatszaal Donderdagavond ge' vuld met de leden der vele vereeni- gingen, waarvan de Weleerw. heer Kapelaan Geurts Directeur of Advi seur is en die allen dezen avond waren samen gekomen om hunne erkentelijkheid en dankbaarheid hier openlijk te toonen, nu Kapelaan Geurts Venray gaat verlaten, daar Z.Eerw. benoemd is aan de O.L. Vrouwe Kerk te Maastricht. De vergadering stond onder leiding van Wethouder Odènhoven, tevens voorzitter van de R.K. Werklieden vereniging. Nadat deze de vergadering met den gewonen groet had geopend, gaf hij het woord aan het Hoofd der school aan de Heide, den heer W. Driessens, die Z.Eerw. huldigde als oprichter en directeur der H. Familie en vooral deed uitkomen, dat het gestadig en onvermoeid doorwerken van den Directeur geleid heeft tot 'c groot ledenaantal, dat deze vere niging thans telt. Spreker gaf gaarne de verzekering, dat allen zich zullen inspannen om hun vereeniging hoog te houden, uit liefde en achting voor hun Directeur. Als stoffelijk bewijs hunner erken telijkheid boden zij den scheidenden Directeur een prachtig Smyrna-tapijt aan. Het zou te ver voeren, om van alle sprekers een kort overzicht hunner rede te geven, als men be denkt, dat Kapelaan Geurts achter eenvolgens als Geestelijk Adviseur gehuldigd werd door de voorzitters van R. K. Werkliedenvereeniging, Bouwvakatbeidersbond, Vereeniging Credo Pugno, Tabaksbewerkersbond, Bond van Overheidspersoneel, Voet balclub V.V.VBoerenleenbank, Bond van Post- en Telegraafperso neel en Radiovereeniging. Allen roemden om strijd de groote lietde en hulpvaardigheid, waarmede de Adviseur hunne belangen behar tigde en met open oor luisterde naar hun wenschen en klachten. Er werd zelfs op gewezen, dat geprobeerd was om de benoeming nog ongedaan te krijgen, zoo on gaarne mist men den innigbeminden Adviseur. Nadat talrijke wenschen voor Z.E. waren uitgesproken voor zijn nieuwe werkkring en de verzekering gegeven was, dat Z.E. onuitwischbaar in hun harten was geschreven, boden ge noemde vereenlgingen gezamenlijk een met schildpad ingelegd renaissance pendule aan. Iedere spreker ontlokte aan de vergadering een langdurig applaus, als teeken van bijval. Bewogen door zooveel liefde en hartelijke erkentelijkheid, voerde hier na Kapelaan Geurts het woord. Het verschafte hem groote vreugde en voldoening te hebben kunnen consta- teeren, dat het hart gesproken heeft. Vriendschap en liefde zijn naar voren gekomen om zich te uiten. Was spr. j.l. Zondag op de afscheidsverga- dering der H. Familie het gevoel te machtig geworden, deze avond troost hem, daar de liefde en hoogachting het afscheidswee tempert. Diep zal deze avond in zijn geest blijven, die telkens door het zien der tastbare bewijzen vao lietde en er kentelijkheid. weer zal herleven Hij hoopt, dat velen hem in zijn nieuwe standplaats zullen komen bezoeken en dat zij daarbij bedenken, op het zien hunner geschenken, dat zij op Venrayschen grond staan en dat het klokje enkel dient om hun aankomst aan te geven. Hij daokt God, Die het hem gegeven heeft voor het Venraysche volk te hebben mogen arbeiden en te onderwijzen. De betoonde erkentelijkheid brengt hij gaarne terug op God, Die zich van hem bediend heeft, veel in Ven ray tot stand te hebben gebracht. Moge nog vele vruchten geplukt worden en op den ingeslagen weg worden voortgegaan, dat zal zijn vreugde nog verhoogen. Over eu weer zullen wij allen ons in ons gebed herdenken en moogt gij allen eens ondervinden, hoe heerlijk het is erkentelijkheid en sympathie te ge nieten. A.s. Zondag zal ik nogmaals een H. Mis opdragen om God te vragen bijzondere zegen voor alle Venrayers en ik noodig allen uit, om mij in mijn gebed te steunen. Tot slot breng ik gaarne mijn dank aan alle sprekers van hedenavond en moge God hun wenschen verhooren voor U en de Uwen. Langdurig applaus klonk nu op en rustte niet vooraleer door allen staande gezongen werd het lied: „Aan U, o Koning der Eeuwen" waarna Wethouder Odenhoven de vergadering met den gewonen groet sloot. Velen meenen wellicht, dat onze K.J.M.V. een slapende vereeniging is, maar dan moet ik U toch zeggen, dat alleen de schijn Uw meening rechtvaardigt. Onze Kath. Jonge Middenstanders werken wel degelijk aan de bereiking van hun doel n.l. zich te vormen tot flinke onderlegde, algemeen ontwikkelde, sociaal voelen - de Katholieke jongemannen van de daad, waaraan onze tijd zoo'n behoefte heeft. Onderstaand program moge tot bewijs daarvoor strekken. Winterprogram K.J.M V. Afdeeling Vonray. Zondag 7 October AJgemeene H. Communie tot in tentie van Z. H. E. Mgr. Lemmens. Dinsdag 9 October Doel der K J.M.V. door A. Ver meulen en W. Verschuuren. Vrijdag 19 October E.H.B.O. door Dr. Nuyens, le les. Zondag 21 October Maandelijksche Alg. H. Communie, Dinsdag 23 October Menschelijk Opzicht door Mode rator. Toegankelijk ook voor de huisgenooten onzer leden. Vrijdag 26 October E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 2e les. Zondag 28 October H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Vrijdag 2 November E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 3e les. Dinsdag 6 November Jaarvergadering. Vrijdag 9 November E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 4e les. Donderdag 15 November O.S.B. program door den Heer Th. Wintels. Toegankelijk ook voor de huisgenooten onzer leden. Vrijdag 16 November E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 5e les. Zondag 18 November Maandelijksche Alg. H. Communie. Maandag 19 November Regeling St. Nicolaasactie. Vrijdag 23 November E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 6e les. Zondag 25 November H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Vrijdag 30 November E.H B.O. door Dr. Nuyens, 7e les. Zondag 2 December St. NicolaaS'optocht. Vrijdag 7 December E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 8 les. Maandag 10 December Anglicaansche Kerk door E. Pater B. Huyter, Carmeliet Boxmeer. Vrijdag 14 December E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 9e les. Zondag 16 December Maandelijksche Alg.H. Communie. Vrijdag 21 December E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 10e les. Vrijdag 28 December Santos door den WelEd. Hzer A. Koops, Venlo. Toegankelijk ook voor de huisgenooten onzer leden. Zondag 30 December H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Vrijdag 4 Januari E H.B.O door Dr. Nuyens, 11e les. Maandag 7 Januari Eucharistisch Leven door den Hoogeerw. Heer Deken. Vrijdag 11 Januari E.H.B.O. door Dr. Nuyens, 12e les en sluiting van den Cursus. Zondag 20 Januari Maandelijksche Alg. H. Communie. Dinsdag 22 Januari Spreekbeurten door W. Custers en M. Jeuken over verantwoordelijk heid. Zondag 27 Januari H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Woensdag 6 Februari Primitieve Volkren, speciaal Handel en Verkeer door den WelEd. Heer W. Spierfz, Venlo. Zondag 17 Februari Maandelijksche Alg. H. Communie. Donderdag 21 Februari Idealisme door den Weleerw. Heer Jos. Poels, kapelaan. Zondag 24 Februari H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Donderdag 7 Maart Quadragesimo Anno door den Weleerw. Heer v. d. Bosch. Toe gankelijk ook voor de huisgenooten onzer leden. Zondag 17 Maart Maandelijksche Alg. H. Communie. Woensdag 20 Maart Verklaring van het Tooneelspel „Gekruisigd" door Moderator Zondag 24 Maart H. Communie en Vergadering voor de leden der Euch. Sectie. Zondag 31 Maart Tooneelavond Bijbelsch Tooneel spel „Gekruisigd" van Frencken in Zaal „Wilhelmina." Maandag 8 April Sluiting Winterprogram. Is dit program geen bewijs, dat er actie zit in onze vereeniging, dat onze K.J.M.V. een vereeniging is die in onze tijd noodzakelijk is. Vrienden, gij, die nog niet zijt aangesloten, is dit program niet een magneet die U naar ons toetrekt om daar in een vriendenkring U gaan te vormen op godsdienstig, sociaal en cultureel gebied Komt vrienden, talmt niet langer. Wanneer gij vooruit wilt in de wereld werpt dan de geest van onverschil ligheid en gemakzucht van U af en schaart U in de gelederen van de strijdende K.J.M.V., strijdeüde voor verbetering van eigen bestaan, van Uw eigen fleren Middenstand. Wanneer gij zonen zijt van leden van den R.K. Middenstand, of wan neer gij ernstig van plan zijt U later als Middenstander te vestigen en als gij nu reeds in 't Middenstandsbedrijf werkzaam zijt of zult komen, dan behoort gij bij ons, als gij den leef tijd van 18 jaar hebt bereikt. Als 17jarige kunt gij reeds toetreden als aspirant-lid. Geeft U op als lid bij Moderator of een onzer leden. Ouders, gij, die zoo gaarne Uw zonen een kapitaal zoudt willen nalaten na Uw dood, gij zijt daar allen toe in staat, gij kunt Uw zoon nalaten een kapitaal van kennis op geestelijk en stoffelijk gebied door hem lid te laten worden en te zorgen dat hij een trouw lid blijft van onze K.J.M.V. Op Uw steun Ouders rekenen wij. U jonge Vrienden verwachten wij. Einde Zomertijd. Morgen eindigt wederom de Zomer tijd. Men zette dus hedenavond klokken en uurwerken één uur terug. Winterdienstregeling. Met ingang van morgen Zondag begint bij de Staatsspoorwegen de winterdienstregeling. De uren van aankomst en vertrek der treinen aan het station alhier zijn hetzelfde ge bleven. Ook de hier gevestigde autobus- diensten naar Venlo blijven onge wijzigd. Eene dienstregeling van de bus dienst Venray-Helmond vinden onze lezers in het tweede blad. Hierin zijn een paar wijzigingen aangebracht, die gemakkelijk even op onze beknop te (gele) dienstregeling zijn aan te brengen. Aanbestedingen. Bij onderhandsche aanbesteding, voor het verbouwen van een woon huis met schuur en stalling voor rekening van den heer H. Coopmans alhier, werd aannemer de heer A. Verbeek, Hoenderstraat. Het timmerwerk van een nieuwe woning aan den Stationsweg alhier, voor rekening van den heer Joh. Arts, werd opgedragen bij onder handsche aanbesteding aan den heer P. Goumans alhier voor f 1536. DAMES, die Uw medewerking hebt toe gezegd, of U interesseert voor de a.s. Poppententoonstelling, mogen wij nog eens 'n beroep doen op uw bereidwilligheid en U a.s. Dinsdag 's avonds om 8.15 op de bovenzaal van de Landoouw- Huishoudschool verwachten, om de laatste plannen en voorberei dingen voor de tentoonstelling te bespreken Opzettelijk is 't begin van de vergadering op kwart over 8 ge zet, om ook de dames, die tot 8 uur aan hun werk gebonden zijn, in de gelegenheid te stellen de besprekingen bij le wonen. Namens de dir der K.J.V. Gouden bruiloft. Dinsdag herdacht het echtpaar Jos. Wijnhoven-Angenheijster de 50-jarige echtvereeniging. 's Avonds bracht Venray's Fanfarecorps het Gouden paar en de familie eene serenade, waarbij de President Dr. Vercauteren, de Jubilarissen toesprak en hen nog vele jaren toewenschte. Gouden bruiloft. Op Dinsdag 30 October a.s. hoopt het echtpaar Theodor Verbeek en Marie Slits zijn 50-jarige Echtver eeniging te herdenken. Maandag werd door Notaris Pluymaekers alhier publiek geveild een woonhuis (vroeger café en beugelbaan) aan het Eind, van den heer Jan Janssen. Het perceel werd aangekocht voor f 2490 door de Gezusters Janssen, Broekweg. Evenals tegenwoordig bijna overal gebeurt, worden ook hier dikwijls aardappelen en groenten te velde staande, door niet eigenaars meegenomen. Deukt aan het rijwielpad Ondanks herhaalde waarschuwing werden Maandagavond door Rijks- en Gemeentepolitie op den weg OostrumWanssum een 17-tal per sonen, afkomstig uit verschillende gemeenten, bekeurd, doordat zij per rijwiel op den kunstweg reden en niet, zooals voorgeschreven op het daarlangs aangebrachte rijwielpad. GEVONDEN 2 sleutels en een damesceintuur Inlichtingen gemeente politie. Speldjesdag Crisis-Comité. Als steun voor ons plaatselijk Crisis-Comité wordt de morgen te houden speldjesverkoop in de gunst van de Venraysche ingezetenen ten zeerste aanbevolen. Maandag werden eenlge Duit- schers die hier werkzaam waren aangezegd ons land te verlaten, terwijl heden nog een twaalftal voor goed naar hunne „Heimath" terug- keeren. -r- In de Woensdagavond ge houden vergadering van de Coöpe ratie alhier, werd eene commissie benoemd, die zal bepalen hoeveel elk lid moet bijdragen, alvorens de ontbinding haar beslag zal kunnen krijgen. Zaterdag 13 Oct. zal wederom hierover vergaderd worden. Dinsdag behandelde de Recht bank te Roermond in Meerv. Kamer de zaak tegen G. J. K.. 25 jaar, chauffeur te Siebengewald en W. H. M., 33 jaar, caféhouder te Venray, beiden verdacht van overtreding der drankwet, van welk feit de Kanton rechter te Venlo had ontslagen van rechtsvervolging eisch voor beiden vrijspraak. LEUNEN. Donderdagavond is aaa het Lieseven alhier een schansen en stroomijt afgebrand van den land bouwer Seijkens. Door de gunstige windrichting bleef de boerderij, die er kort bij lag gelukkig gespaard. OVERLOON. Op de gehouden Landdag en Schietdag van de Bijz. Vrijw. Landstorm „De Meijerij" te Tilburg behaalden de volgende schutters prijs. KI. A. 7e prijs W. Loonen met 49 punten 8e C. Bloemen, 15e M. A. van Opbergen, 17e W. van Op bergen en 20e prijs W. Creemers, allen met 48 punten. Maximum te behalen punten was 50. Veulenmonstering te Horst. Donderdag werd te Horst de jaar- Iijksche veulenmonstering gehouden van de afstammelingen der Hengstec- Associatie „Vooruitgang". Er waren 62 veulens aangevoerd. Prijzen werden toegekend als volgt Cat. 1. Afst. Audacieux, merrie veulens geb. in 1934. 1 Corjy van Kallen, Oyen; 2 Hilde van dezelfde 3 Phina van J. v.d. Winkel, Smakt; 4 Nellie van St. Servatiusgesticht, Venray; 5 Fee van Ant. Poels, Venray. Cat. 2. Merrieveulens geb. in '33 1 Irma van J. Direks, Oirlo 2 Leni van Kallen, Oyen 3 Odessa van P. H. Muysers, Merselo, Cat. 3. Merrieveulens geb. in '32 1 Maufreda van P. Kleuskens, Horst 2 Finette van Kallen, Oyen 3 Her- mina van J. Soberjé, Hoist. Cat. 4. Afsl. van Cavalier, Mer rieveulens geb, in 1934. 1 Liza van Joh. Claes, Weverslo 2 Nelly van St. Servatiusgesticht, Venray3 Gertruda van J. Jennis- kens, Meerlo 5 Anna van J. van Osch, Merselo 6 Dora van Wed. Janssen, Weverslo. Cat. 5. Merrieveulens geb in '33 1 Liza van J. Zanders, Oirlo 2 Lies van H. Lemmen, Horst3 Thalia van P. J. Rongen, Oirlo. Cat. 6. Merrieveulens geb. in '32 1 Rosa van P. Jacobs, Horst2 Calina van P. J. Cox, Horst 3 Roosje van M. Bom, Oirlo. Cat. 7. Hengstveulens geb, in '34 1 Germain van Wed. Vulliogs, Horst2 N. N. van A. Gielen. Sevenum 3 Paul van A. Pouwels, Ysselsteyn. Cat. 8. Hengstveulens geb. in '33 1 Andacieux van J. Soberjé, Horst Kampioen 1934 Corrie v. Kallen, Oyen. Kampioen 1933 Irma v. J. Direks. Oirlo Kampioen 1932 Manfreda van P. Kleuskens, Horst In een voor de keuringen gehouden bestuursvergadering werd met alge- meene stemmen tot Voorzitter ge kozen de Heer Ant. Poels te Venray. Waarn. Voorzitter was tot heden de Heer V. Pyls. Het winterprograinma van den Korcnbond. Maandagavond had in Hotel Tim mermans te Horst, in tegenwoordig heid van verschillende E. H. Geeste lijken uit naburige parochies de najaarsvergadering plaats vanwege de Bond van Kerkelijke Zangkoren Dekenaten Horst—Venray. Besloten werd o.m. om het komen de seizoen ook eens de aandacht te schenken aan de uilvoering van meerstemmige Kerkmuziek en of schoon meerstemmige wel niet ver plichtend is, is het toch wenschelijk vooral in grootere parochiekerken, om op de hooge feestdagen meer stemmige muziek uit te voeren. In verband met een en ander werd be paald, dat bij wijze van proef twee vierstemmige Lofgezangen door de gezamenlijke zangers van den Koren bond, onder leiding van Pater Bruniog zullen worden aangeleerd, en bij gelegenheid van de plechtige inwijding van het nieuwe orgel in de parochie kerk te Sevenum, welke inwijding vermoedelijk in de laatste helft van Maart zal plaats hebben, aldaar onder het Lof gezamenlijk uit te voeren, om zoodoende van dezen dag er een te maken van kerkmuzikale festiviteit. De meerstemmige gezangen zijn a capella, terwijl Psalm 150, die bij gelegenheid van de inwijding van een nieuw orgel behoort te worden gezongen, door Pater Brunlng voor vierstemmig mannenkoor met orgel begeleiding zal worden gecomponeerd De gezamenlijke repetities zullen worden gehouden in de groote zaal van het Patronaat te Castenray. Waar de Bond bestaat uit pl.m. 250 geschoolde zangers, belooft dit een grootsche uitvoering te worden. Grand seigneur-koeiendief. De 40 jarige Curt Arons, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Roermond, stond Dinsdag voor de Rechtbank aldaar terecht wegens diefstal van een koe uit een weide te^ Melick. De koe was door ver dachte op klaarlichten dag uit de weide gehaald, in het vallen van den avond naar Roermond gebracht, vanwaar hij ze naar de markt te Zwolle liet vervoeren en aldaar ver kocht. Verdachte was een-uit Duitschland uitgeweken Israëliet, die met zijn vrouw, hetgeen na aanhouding zijn vrouw niet bleek te zijn, te Roer mond op gemeubileerde kamers woonachtig was en daar een deftig leven leidde. In bar en bioscoop was hij een bekende figuur. Mede als uiting van zijn veront waardiging over de wijze, waarop deze verdachte hier te lande de hem geboden gastvrijheid heeft misbruikt, eischte de Officier van Justitie de maximumstraf van zes jaar. Aan de gevolgen overleden. De 19-jarige van B. te Beek, die' de vorige week aldaar ia het Hoofd- diep geraakte, is aan de gevolgen overleden. Veel animo- Voor de vacante betrekking van veldwachter te Thorn hebben zich een 46 tal sollicitanten aangemeld, waarbij verschillende reeds in politie dienst zijnde personen en burgers in het bezit van het politiediploma. Tentoonstelling Moeder en Kind. Van 19—29 Octobet zal in de Dominicanerkerk te Maastricht de bekende tentoonstelling „Moeder en Kind" worden gehouden. De voor bereidende werkzaamheden beginnen goed op te schieten. Uit oen boom gevallen. De heer L. Janssen te Lindenheu vel bij Sittard had het ongeluk bij de bruinkoolontginning te Lutterade— Geleen uit een boom te vallen. De ongelukkige kwam terecht in een der oude bruiokoolputten. In levens gevaarlijken toestand werd de man, die zware inwendige kneuzingen op liep en beide armen en beenen gebroken bad. opgenomen en naar het R.K. Ziekenhuis De Goddelijke Voorzienigheid te Sittard vervoerd. Meisje vermist. Te Geleen wordt sinds Zondag vermist de 17-jarige M. B. Het meisje verliet heimelijk de ouderlijke woning. Naar de Missie. Zondag had op het pensionaat Eikenburg te Eindhoven het afscheid plaats van de eerste zes broeders- missionarissen der onlangs opgerichte zelfstandige provincie der eerw. broe ders van Liefde te Gent (België). De zegening en uitreiking der missiekruizen geschiedde persoonlijk door Z. H. Exc. Mgr Diepen, onder het pontificaal Lof met assistentie van Pater Arts van de missionarissen van het H. Hart te Tilburg, in wiens vicariaat de missionarissen op Togal in N.O.I. zullen werkzaam zijn. De zes missionarissen br. Canisius uit Maarheeze. br. Lipanies uit Eind hoven (Strijp), br. Rigaldin uit Geisteren (Lbr. Morenas uit Don gen, br. Leonies uit Valkenswaard en br. Clematis uit Best, zijn 4 October via Nijmegen naar Genua vertrokken alwaar zij op de boot zullen gaan. Pater Stanislaus van den Berg O.F.M. f Dinsdag is in 't Minderbroeders klooster te Vorden onverwacht, doch nog tijdig voorzien van de H. H. Sacrameaten der Stervenden in den ouderdom van 60 jaar, in het 40ste jaar van zijn religieus leven en in bet 34ste van zijn H. Priesterschap overleden de zeereerw. Pater Stanis laus van den Berg O.F.M. Doode liand'belasting aangenomen Dit wetsontwerp werd Woensdag aangenomen met 30—18 stemmen. Tegen eenige chr. hist., katholieken en de anti rev. Briët. Biggen-smokkel van België naar Nederland. Men meldt uit Budel aan de B. Crt.: Beleefde men niet zoolang geleden dat vele biggen van hier naar België werden gesmokkeld, thans smokkelt men wederom biggen van België naar hier. Terwijl men bier 8 a 10 gulden betaalt, is de prijs in België slechts f 1.50 a f 3perbig. 'tGevolg is, dat voor de smokkelaars weder om een nieuw perspectief is geopend Brand. In de Waarstraat te Helmond is Donderdagmiddag door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de suikerwerkfabriek van den heer P. van Riet. In korten tijd stond de geheele fabriek in lichte laaie. Het licht brandbare materiaal, zooals suiker, stroop enz. ging totaal ver loren. De heer van Riet was niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Eenige arbeiders worden door den brand werkloos. Een vorstelijke gift van H K.H Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft aan het Nat. Crisiscomité, afgescheiden van de belangrijke maandelijksche bijdrage, welke hetzelve van H. K. H. mag ontvangen, een gift ineens van 90 duizend gulden doen toekomen. Nog een belangryke gift. Het Nationaal Crisiscomité deelt voorts mede, dat het van een grooten confectiehandel te Amsterdam een gift, groot f 10.000 mocht ontvangen Smokkelauto in beslag genomen. Te Hooge en Lage Mierde (N.Br.) is in de bosschen van de „Utrecht" door jachtopzieneis een zware vracht auto met dubbelen motor gevonden, die door een duiker was gereden en niet meer verder kon. De auto was beladen met 1000 KG. Belgische kolen. Nieuwe weg in de Peel. De Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, dr. A. van Rijcke- vorsel heeft Dinsdag de nieuwe verkeersweg naar het Kerkdorp De Twist onder de gemeente Sambeek geopend. Poging tot roofoverval. Ter zake van poging tot roofmoord in het gebouw der Nederlandsche Bank te Eindhoven, welke poging mislukte, werd Woensdag door den Adv. Gen. bij het Bossche Gerechts hof tegen A. H. C. uit Eindhoven 3 jaar gevangenisstraf geëischt. Motorbakfiets door trein gegrepen Donderdagnamiddag goed 5 uur heeft op den onbewaakten overweg Delmerweg-Wandelboschweg te Til burg een doodelijk ongeluk plaats gehad. De ongeveer 31-jarige bakker H. A. Korthout kwam per driewielige motorbakfiets van den Wandelbosch- weg gereden. Op den onbewaakten overweg aldaar werd hij door den uit Breda komenden trein gegrepen en ongeveer 50 M. meegesleurd. De man moet op slag dood zijn geweest. De motorbakfiets werd totaal ver nield. Het uitzicht op dezen overweg is aan beide zijden geheel vrij De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. Branden aan de Duitscli- Nederlandsche grens. Gedurende de laatste zes, zeven dagen komt het in den Linker- Niederrhein In de dorpeu Kevelaer, Aldekerk. Neukerk, Walbeek, rond om Geldern enz. herhaaldelijk voor, dat groote boerenhofsteden door onbekende oorzaak afbranden. Op sommige dagen gebeurt het wel, dat vijf boerderijen in een streek door het vuur verwoest worden. De Duit- sche politie tast op het oogenblik omtrent de oorzaak van deze bran* den nog volkomen in het duister, doch neemt stellig aan dat hier brandstichting in het spel is YOEDSELNOOD IN DUITSCH LAND. Volgens een Woensdag in Berlijn uitgevaardigd decreet, moeten de voorraden koffie, thee, cacao en peulvruchten worden vartgesteld, die bij de grossiers, coöperaties, waren huizen en winkelvereenigingen in Duitschland opgeslagen liggen. Langs dezen weg wil men te weten komen, over welke voorraden het Duitsche rijk met betrekking tot genoemde artikelen beschikt. Vóór 8 October wenschen de betrokken autoriteiten de opgaven te ontvangen. 16 October feest v.d. H. Gerardus Voor gelieve nu reeds aan te melden. Burgerlijke Stand Venray van 28 Sept. tot 5 Oct. 1934. GEBOREN Christinanus Oudenhoven, Langstraat Peter G. Stiphout, Merselo Hendrina H. Vullings, St. Servatiusw. Hendrikus L. J. Arts, Merselo Lambertus H. Janssen, Oirlo Joseph A. J M. Aerts, Stationsstraat GEHUWD Jan M. Bouten, 39 jaar, tuinier te Horst en Wilhelmina H. P. van Cuyck, 31 jaar, te Venray. OVERLEDEN Anna Brauer, 48 jaar, Kloosterzuster St. Josephgesticht. 1 patiente St. Annagesticht. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon- GEBOREN Gertrudis Wilhel mina Huberdina Maria d.v. W. H. Rutten Beurskens, Overloon. Leonardus Antonius z v. P. J Peeters Bardoel, Overloon Johannes Cornelia z.v. J. Aerts- Verblakt, Overloon. Joseph Marticus Christiaan z.v. G. J H. Loonen-Cornelissen, Over loon. Martinus Carolus Johannes z.v. M. H. de Hoog Eiber?, Maashees. onze voorradige nieuwe RIJWIELEN heneden irb Buitenbanden 26 x 1>/S 45 ct. Vredestein tft f 1.45. Slijklappen vanaf 10 ct. Stuurlijn groot zadel tl.— Electrische FietslampP. Zaklamp 50 ct. enz. Als extra reclame Dit geld uitsluitend t.m Zaterdag 6 OctdP1

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2