jJACWNflft; i manufacture \mm®l Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. MDEElM blijken toch het i) MANUFACTURES blijken toch het Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Uit den crisisput omhoog Oiizo exporteurs als gedwongen geldschieters. Buitenland. Binnenland. Voor de Vrouwen. Provinciaal Nieuws Zaterdag 6 October 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 40 PEEL EN MAAS DO. IC nPR ADVhRltNTlHN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7';t ct. PKlJs jjjj abonnement lagere tarieven. Uifgavo Tan FIRMA VAN UEN MVNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Pater Henrlcus O. Cap., hoofd redacteur van een onzer meest frissche godsdienstige weekbladen „Christus Koning", heeft een rede gehouden over de crisis met hare gevolgen en over de middelen om uit den crisis- put omhoog te worstelen. Die rede was zoo leerzaam, dat wij hier eenige van zijn gedachten kort willen ver kerken. Voor 100 pCt. Katholiek. In de eerste plaats is het Duttig en noodig, een half vertwijfeld volk in te spuiten met godsdienst. De Tien Geboden zijn geen dwang buis, doch geven ons schatten in de armen. Als je van alle kanten in den put der zorgen zit, kun je wel eens in de bio hartelijk gaan lachen met Mickey Mouse en dat mag gerust doch de echte opkikkeriDg vind je alleen in den godsdienst. Trap het geloof de deur uit, dan komt het ongeloof door het venster naar binnen. Je geld kwijt raken is erg, eeD been verliezen is ontzettend, doch je godsdienst verliezen is alles ver liezen. Zonder God wordt de wereld een ijskelder. Wij moeten, vooral nu in de crisis voor 100 pCt. katholieken zijn. Dat ls ODze stalen rugg^graat. Maar ookWelstand Goed katholiek wi! niet zeggen een moddervette ziel en een schar minkel vaD 'n lichaam 1 Spreker heeft in Seppe de Sociale Studiedagen meegemaakt en in dat retraitenhuis, waar anders slechts ge predikt wordt: „Wat baat het den mensch enz." heeft men 't drie dagen lang alleen over de boterham gehad. Daar, waar er anders steeds op ge wezen wordt, dat de communiebank de centrale van bet leven is, werd toen gezegd, dat men zonder geld niets opschiet 1 Spr. wil hiermee zeggen, dat de godsdienst niet fanatiek is en 't oer echte katholicisme zich niet behoeft op te sluiten achter Ciarissentralies of te vluchten in de woestijn. In onze kerken brandt de oude was kaars naast de Pbilipslamp 1 Spr. zegt het luid, dat degeneD, die tegenwoordig alles in 't werk stelt en uit zoekt om meer werkge legenheid te vinden een apostolaat voert. In onze dagen kan men bidden: God geef me de genade van een lang crediet. De Kerk is niet tegen stoffelijke cultuur, als deze maar niet verstoffelijkt. De beste wijze om het communisme te bestrijden is geef ons een land van verdiepte en verstevigde industrie; zoek alle mogelijke werkgelegenheden en wijzig 'n boel dingen Zet het heele Bankwezen om en dwing onze baoken tot een meer nationale geld politiek. Hiermede heeft spr. als monnik duidelijk genoeg gezegd, dat de Kerk niet tegen welvaart is. Hij is ziels overtuigd, dat als de crisis niet wordt opgelost, de werkloosheid blijft op het peil van thaos en de verarming van ons volk steeds verder door gaat, dan het katholicisme in Neder land naar den bliksem gaat. Daaruit volgt, dat we in en buiten de Kamer, In en buiten de gemeen teraden, in en buiten de Bonden alles moeten doen om ons volk eco nomisch meer weerbaar, sterker te maken, want dat zal ons beter op den duur helpen dan retriates en missies alleen. WEKKEN 1 Wij zitten diep in den put en het zal niet gemakkelijk zijn eruit te komen, maar we moeten er voor werken. En dan zijn er volgens spr te veel katholieken, die in dezen tijd te veel wijzen op het Evangelie woord, dat God de menschen voedt en de lelies kleedt. Ala deze heetli|ke teksl lo z'n echte beteekenls wordt gebruikt, geeft spr. er z.n zegen op, doch passen allen, die hem gebruiken ook wel op zichzelf toe Als zij er de bedoeling mee heb ben de aandacht van den belabber- den toestand af te trekken, dan ls het niet minder dan struisvogelpoli tiek. Bij lieden, die stikken van den kommer en straks weer vader en moeder worden met vreugde en wanhoop tegelijk, moet men niet eenzijdig aankomen met dergelijke intentie en als men zelf meer ver trouwen stelt in een banksaldo. Wij kunnen van den Hemel niet verlangen, dat Hij telkens restitutie doet voor hetgeen dieven van de maatschappij afnemen. Rooven in den Daam van Satan en vettrouwen op God dat is een vloek Neen we moeten bidden als enge len en vechten als duivelen voor onze katholieke beginselen op eco nomisch gebied. WAT GEBEUREN MOET Is de regeeriDg niet van plan voor 100 pCt. eerlijk spel te spelen, om drastische maatregelen te nemen, dan dient ze ertoe desnoods gedwongen te worden en wel in samenwerking met allen, die voor onze desiderata zijn. Geef ons een paar honderd van die radicale priesters als Carl Son- nenschein, voor wien thaos nog in Berlijo kaarsen gebraod en bloemen op 't graf worden gestrooid. Diens begrafenis was een volksverhuizing zeide een communist en dat kwam, omdat Sonnenschein gedurfd heeft, den kastegeest aantastte en spuwde op degenen, die dachten hun vingers vuil te maken door voor het plebs te werken. Hij was 't ook, die zeide, dat nooit met den gummiknuppel het communisme uit elkaar te ranselen zal zijn doch verdwijning daar van slechts mogelijk is als we zelf katholiek-revolutionair worden. Bezuinigen is goed, maar dan bij de allerhoogsten beginnen en niet zoolang nog de champagne glazen rinkelen 1 We hebben te komen tot een or ganisch ingerichte maatschappij, maar als het innerlijk van ons allen niet beter wordt, hebben we daar niks aan. De mensch is geen slaaf, noch van het kapitaal, noch van den grond; hij is de drager van rechten en van onvervreemdbare waarden. Aan de liefde van mensch tot mensch ontbreekt nog al te veel I Onze politiek moet wezen: tot eiken prijs de werkeloosheid naar beneden; een meer sterke intensieve industrie trachten te krijgen. Daartoe is noodig een omzetting der bedrij ven, nu betonnen muren den wereld handel belemmeren. We worden op ons eigen huis houden aangewezen; dus zal er een stuk van ons boerenbedrijf afmoeten, de industrie moeten worden omge zet. Alles dient gericht op de vraag hoe kan Holland het meest produ- ceeren voor eigen Hollanders. We moeten, zooals Max van Poll zegt, naar autarchie en omdat ons landje alleen te klein is, te samen met Oost- en West Indië een eco nomische eenheid vormeD; een groot huishouden van 70 millioen men schen, dat grootendeels zich zelf kan voorzien. EENIGE VRAGEN. We staan voor het ontstellende feit, dat onze magazijnen vol eetwa ren en onze zolders vol confectie zitten en toch loopen duizenden met honger in de maag en toddea aan het lijf. Het wil er bij spr. niet in, dat het niet anders kan. Kan er geen groote, goedkoope leening uitgeschreven worden Het geld is er en komt er voor los ook. Kunnen Nederland met Oost en West Indië niet economisch sterker gemaakt en bij elkaar gebokst wor den Kan het bankwezen niet ster ker aan banden gelegd door een verbod om nog te leenen aan het buitenland en een nationale doel stelling te geven aan onze geldpoli tiek Men zal van spr. misschien zeggen dat hij praat ah een' socialist, maar bij heeft er niets op tegen, als men later op zijn graf zet vrij rood 1 Kan onze R.K. Staatspartij geen radicaler geluid doen hooren en zijn we niet veel te bang o.a. voor een kabinetscrisis, vraagt spr. verder. Kamerleden loopen met oogklep pen, zoodat ze den waren toestand niet zien de verwaarloozlng der groote gezinnen, het groep egoïsme in onze Roomsche bonden, waar we ook bonzen hebben. Er moest meer gepraat, geschreven en gecongresseerd worden. Als de communisten bij de Kamer opening hoDgeroptochten willen hou den, keuren we dat af, omdat zij buskruit in de ziel met zich dragen, maar spr. zag liever dan 't stille kankeren, dat wij katholieken, patroons naast werknemers, stram en gedisciplineerd, naar Den Haag op marcheeren om onze ellende te demonstreeren. We zouden graag den put uit! Bezuinigen in hooge regionon Wij hebben hier al eens betoogd, dat om psychologische redenen de regeering in de hoogere kringen ook eens flink het bezuinigings-snoeimes moest hanteeren. De liberale Haagsche Crt. zegt over dit thema o.m. het volgende „Zelfs al zouden er op dit gebied geen aanzienlijke sommeu te bereiken zijD, het zou op ons volk een goeden indruk maken, indien er iets werd gedaan. Hoe staat het verder met de vrijwillige vermindering van schade loosstelling der leden van de Tweede Kamer? Voor een wettelijke verla ging is Grondwetsherziening noodig; daarom hebben de laatste jaren vele leden vrijwillig een deel geofferd is het nog altijd zoo, dat de sociaal democraten en communisten aan die verlaging niet meedoen En dan de leden der Eerste Kamer is het niet absurd, om hun een verblijfsvergoe ding van f 20 per dag te geven? De reiskosten zijn hier niet inbegrepen, want de leden krijgen een gratis abonnement. Een verlaging tot f 10 per dag zou toch waarlijk nog ruim genoeg zijn. Verreweg de meeste leden gaan eiken middag naar huis terug de verblijfsvergoeding van f 20 per vergadering is een verkapt presentiegeld, en daardoor feitelijk on -grondwettelijk". Naar hooger levenspeil. We hooren niet anders meer be- toogen, dan dat we naar een aan merkelijk lager levenspeil moeten. We hebben nu ook eens een heel ander geluid gehoord. De Burge meester van Tilburg is van oordeel dat we naar een hooger levenspeil moeten. Hij sprak voor een vergadering van den Noordbrabantschen Water- schapsbond. Hij meende met cijfers te kunnen aantoonen, dat wij het ergste van de crisis achter den rug hebben. Aan een verslag van bedoelde vergadering ontleenen wij het vol gende „In het bijzonder trad spr. dan in een bestrijding van het veelverbreide standpunt zelfs In oflkieele stukken der overheden te vinden dat de maatschappelijke samenwerking Daar een lager welstandspeil gaat en ook moet. Dit is in strijd met de historie. Nog nooit heeft een crisis geleid tot een langdurig lager behoeftepeil der bevolking. En vooral in een tijd van overvloed en verhoogde voortbren ging, als dien we thans beleven, is de predikiog van een lager welvaarfs peil bedenkelijk, omdat zij een averechtsche uitwerking moet hebben. Integendeel zou spr. het van de daken willen verkondigenstreef naar hooger levenspeil 1" De Clearingsovereen- komst met Duitschland Een slag voor onzen handel. Uit de noodkteten, welke thans dagelijks uit de kringen van onzen Nederlandschen handel opjtijgen, blijkt, hoe geweldig de slag is aan gekomen van de nieuwe, voor ons zoo Dadeelige. clearingsovereeDkomst met Duitschland. Het vertrouwen, dat de Duitschers hun betalingsver plichtingen zullen nakomen, is zóó geschokt, dat vele. exporteurs indivi dueel en ook organisaties van expor teurs besloten hebben om verderen uitvoer naar Duitschland stop te zetten. De nieuwe clearingsovereenkomst van 27 September voorziet in een zekere mate van verrekening van vorderingen, welke Duitschers en Nederlanders over en weer met elkaar hebben. Daarbij echter hebben de Duitschers al weer eenzijdig voor zich het voordeel kunnen bedingen, dat tenminste 10 pet. van hun vor deringen contant wordt betaald en voor dit percentage z.g. vrije deviezen worden beschikbaar gesteld. Loopt voorts onze uitvoer naar Duitschland zoodanig op, dat de waarde van den invoer wordt over troffen, dan missen onze exporteurs eiken waarborg, dat ze ooit het hun toekomende zullen ontvangen. Het zijn niet de Duitsche hande laars, welke ons dupeeren, maar het is de Duitsche regeering De hande laars doen de betaling voor het van ons gekochte aan de Rijksbank toe komen, maar deze houdt de gelden vast. Ons handelstegoed in Duitschland was tot vele millioenen gestegen en van al dat geld zal voorloopig niets worden uitgekeerd aan de Neder landers, die er hun waren voor aan Duitschland leverden. De Rijksbank heeft zich bij de clearingsovereen komst van 27 September het recht bedongen om de betalingen, welke Duitsche importeurs aan de Rijks bank deden geworden voor over making aan de Nederlandsche recht hebbenden, tot 2 jaar lang vast te houden, zonder dat rente zal zijn verschuldigd. Men neemt in Duitschland der halve een renteloos crediet van op het oogenblik een nog ongekend aantal millioenen, uit het bezit of bedrijfskapitaal onzer Nederlandsche handelaais. Die menschen voelen zich ontzet tend gedupeerd velen hunner staan aan den rand van een zakelijke ruïne. Ze hebben geen geld meer en kun nen dus ook niet meer handelen. Voor zoover ze zelf credietwaar- dig worden geacht, kunnen ze misschien nog eenig geld ter leen bekomen, maar dan toch slechts tegen betaling van een behoorlijke rente. En hoe zal 't zijn, als ze over 2 jaar hun eigen vordering misschien 1 binnenkrijgen Hoe zal dan de Mark... genoteerd staan 7 Zooals gezegd, komt een ernstige mate van ongerustheid door dezen brutalen, bolsjewistischen aanslag op de rechten der Nederlandsche expor teurs tot uiting en zit de schrik er zóó in, dat de uitvoer naar Duitsch land plots geweldig is teruggeloopen. Met het gevolg, dat ook de prijzen van vele onzer producten kelderden en behalve de handelaars nu ook de producenten met de stroppen komen te zitten. Van je buren moet men het maar hebben 1 Er wordt gezegd, dat de Neder landsche regeeriog zoo'n overeen komst nooit had mogen aanvaarden. Alles goed en wel, maar onze regeering, welke ook wel weet, hoe het tegenwoordig in Berlijn is gesteld, is er vast van overtuigd, dat ze door de aanvaarding van deze overeen komst, onze handelsbelangen voor nog erger dingen heeft behoed. Kabinetscrisissen in Spanje en Roemenië. Balkan-koningen in conferentie. Verzoenings pogingen der Oostenrijksche Nazi's. Een vaccin tegen Gele Koorls. Allerlei. Zooals de algemeene verwachting was, is de Spaansche regeering Maandag j I. tot aftreden gedwongen en is de vorming van het nieuwe kabinet opgedragen aan den radicalen leider Lerroux. die ook de Katholieke Volksactie in zijn regeeringsmeerder- heid heeft willen betrekken. De linksche elementen voeren een heftige oppositie een bekend socialis tisch leider heeft te kennen gegeven, dat zijn vrienden bereid zijn om door strijd te kiezen tusschen den H Stoel en de roode vlag. Van het kabinet Lerroux wordt een scherp optreden tegen revolutlonnaire agitatie ver wacht en een onderdrukking van te ver gaande zelfstandigsacites in Cata- lonië en de Baskische proviocies. De onderhandelingen met den Paus over een modus vivendi van kerk en staat in Spanje, zullen worden bespoedigd, In Roemenië heeft Tatarescu zijn kabinet gerecontrueerd. In dit land ontwikkelt zich een politiek, welke van de Kleine Entente afvoert en toenadering tot Italië beoogt. In Frankrijk maakt men zich over deze ontwikkeling ongerust. Voor het eerst sedert ruim 20 jaar, toen Servië en Bulgarije elkaar be oorloogden om een geschil over de verdeeling van de buit, in gezamen- lijken strijd tegen Turkije behaald, hebben de koningen van heidelanden elkaar ontmoet en wel in de Bul- gaarsche hoofdstad Sofia, waarbij de basis werd gelegd voor eene toe nadering, welke de ontwikkeling van beide landen kan bevorderen. Deze belangrijke conferentie kan veel hebben bijgedragen tot het weg nemen van eene spanning, waaruit gemakkelijk conflicten konden ont staan. In Oostenrijk schijnen de Nazi's pogingen te ondernemen om met de regeering tot verzoening te geraken en betere Oostenrijksch-Duitsche betrekkingen te scheppen. De medische wetenschap behaalde een groote victorie, doordat geleerden er in het Instituut-Pasteur te Parijs in geslaagd zijn om een vaccin samen te stellen tegen de Gele Koorts, waaraan in tropische gewesten zoo veel duizenden menschen ten onder gaan. Rampen en ongelukken teisterden ook deze week de wereld. Een groote spoorwegramp in Polen, een vliegtuigramp in het Engelsche Kanaal (7 dooden), een aardverschuiving in China, waardoor 10 dorpen werden verwoest... Ze zorgden voor de droeve sensaties van allen dag. Prinses Juliana en het N.C.C. Bruidsmeisje Kolentoeslag voor werkloozen. Dinsdagavond is de inzamelings- week voor het N.C.C. ingezet met een radio-uitzending, waaraan door velerlei organisaties en persoonlijk heden is meegewerkt. Prinses Juliana deed een gevoelig beroep op de offervaardigheid van het publiek en een uitgezonden radioprijsvraag be doelde om de spoed bij het betoonen van die offervaardigheid te anlmeeren. Ongetwijfeld zullen er heel wat kaarten met de oplossing auto- tram—pont—trein—vliegtuig, aan het N.C C. vóór den 9 October a.s. worden ingezonden. Het verluidt, dat H. K. H. Prinses Juliana ter gelegenheid van het huwelijk van prins George van Engeland met priDses Marina van Griekenland als bruidsmeisje zal op treden. Minister Slotemaker heeft blijkbaar zijn hand eens over het hart ge streken ten behoeve der werkloozen. Hij heeft althans bekend gemaakt, dat de regeering een regeliDg over weegt van subsidieering der kosteD voor de gemeenten van kolentoeslag aan de werkloozen. Het schijnt dus de bedoeling te zijo om het geven van dergelijke toeslagen te animeeren. Do brand te Hilversum. Nu het politioneele onderzoek in zake den brand te Hilversum is beëindigd en de rapporten der des* kundigen aan de justitie zijn uitge bracht, zal begonnen worden met het gerechtelijk vooronderzoek door den rechtercommissaris. Daarbij zullen, zooals reeds vorige week bekend was, de Weleerw. pater Buys en diens assistent, de filmoperateur worden gehoord. Ofschoon dit vooronderzoek meer dere weken zal vorderen, staat het wel vast, dat, indien er brand door schuld en dood door schuld uit de feiten van dit onderzoek worden geconcludeerd, pater Buys en zijn assistent vervolgd zullen worden. Gemeente-ontvanger die steenen steelt. De gemeente-ontvanger van Bunde, J. H. S., had ongeveer 36 kubieke meter steenen uit de groeve der gemeente ontvreemd. De Maastrichtsche rechtbank ver oordeelde hem Maandag wegens het voortgezet misdrijf van diefstal tot één maand gevangenisstraf. Door eigen geweer gedood. Te Reusel is op den weg naar Arendonk, de 27-jarige L. C. met zija geweer komen te vallen, waar door een schot afging en de man in de hartstreek getroffen werd. De ongelukkige overleed ter plaatse. DE KEUKEN ALS DOKTER. GroeDten en fruit zijn niet alleen voedingsmiddelen, maar zuiveren tevens het geheele lichaam. De bereiding is echter van beleeke- nis. Komkommers moeten dun geschild worden daar de voedingszouten vlak onder de schil zittenmet citroensap in plaats van met azijn aangemaakt, zijn ze het best te verdragen. Tomaten, vroeger als schadelijk, zelfs giftig veroordeeld, staan nu hoog aangeschreven De meesten moeten ze leeren eten, maar vinden ze later een delicatesse. In verschil lende vormen worden ze gegeten als soep, rauw toebereid met citroen sap of ook zonder dit, gekookt, gebakken en geconserveerd. Daar ze van zich zelf zuurachtig zijn, kan men het citroensap weglaten. Men beweert wel, dat sommige magen de toevoeging van citroensap niel kun nen verdragen. Bloemkool is rijk aan natricum en scheidt bepaalde zuren af. Wortelljes zijn licht verteerbaar en bevorderen zoowel de spijsvertering als den stoelgang. Men late zijn kinderen rauwe worteltjes eten dit geeft sterke beenderen en een gotd gebitook worden wormen hierdoor afgedreven. Ook koolrabi bevorderen den op bouw van het kinderlichaam, men late ze ook rauw nuttigen. Dun ge schild, geraspt met een rauwkostrasp en met een slasausje opgediend, is het een smakelijk kostje, vooral als er een uitje en wat selderij of selderijzout aan wordt toegevoegd. Uien kunnen tot verhooging van den smaak aan verschillende gerech ten worden toegevoegd, ze geven een pikanten smaak en zuiveren het bloed. Beweerd wordt, dat rauw ulensap kankerwerend is. Nu we midden in den andijvietijd zitten. zij ook deze groente nog vermeld, als rijk aan ijzer en kalk. Een zeer gezonde en gewildegroente, zoowel gestoofd als rauw genuttigd. Het fruit is bij uitstek geschikt om het bloed te reinigen en „brandig bloed" te genezen. Dr. W. de Baets geeft in „De Landwacht" een lange lijst van vruchten en kruiden en ook van wilde kruiden, die langs den weg van den lever, de darmen, de nieren en de huid de kwade stoffen uit drijven. Hippocrates zoo schrijft hij (de beroemdste geneeskuudlge der Oudheid, levende lo de 5de eeuw vóór Chr.) verbood aan dragers van huidziekten alle voedsel van dier lijken oorsprong, uitgenomen de melk hij deed ze leven op zuivel, brood en vruchten der aarde. En dr. De Baets zelf zegtIemand, die brandig van bloed is en zich aan een plantaardig regiem wil onderwerpen, zal wel in den beginne last hebben, omdat de gulzigheid in zijn eenzelvig heid lot een tweeden mensch is ge groeid, maat zal na enkele weken zich zoodanig beter gevoelen, dat hij van vleesch nog gespecerde spijzen meer zal willen hooren. Het vege tarisch regiem is bloedzuiverend uit eigen kracht." En dan zegt hij verder nog„De volksmeening is het er over eens, dat appelen, peren, vijgen, dadels, gedroogde vruchten, heel heilzaam zijn voor de reinmaking van het lichaam ten eerste doordat zij de zuivering van de darmen vergemak kelijken maar bijzonderlijk omdat gebruiken van fruit het zuurworden van de bloedwei voorkomt. De moeskruiden: sla, spinazie, wortelen, voornamelijk suikerijkruid (witloof) kervel, selderij, prei, zijn uiterst ge prezen (aan te prijzen) voor lieden, die brandig zijn. Kervel bijzonderlijk is een allerbest kruid." lagekomea en vertrokken personen van 21 tot 28 Sept. VERTROKKEN M. Cortselius, Pater, naar Alverna Wychen J H. Valckx, Pater, naar Kerk- rade. A. H. Claassen, Pater, naar Heer len, Beersdalweg 61. P. Broersen, Pater, naar Maas tricht, Tong straat 28. G. H. Geelen, Pater, naar Vorden J. Ch. Hendriks, dienstbode, naar Holthees. G. J. H. vau Sinten, dienstbode, naar Erp, Sluis 5. J. k Euderlé en gezin, monteur' naar Zuilen, Jud. van Lodensteinstr, 39. J. VoesteD, dienstknecht, naar Sevenum. E. Sijbers, z,b. naar Venlo, Rurn- merstraat 39. VENRAY. 6 October 1934 Eindiging Zomertijd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen Ier openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wettelijken tijd met één uur zal eindigen op 7 October a.s. te 3 uur voormiddag. In den nacht van Zaterdag op Zondag worden te 3 uur de open bare klokken op 2 uur gezet. Venray, 29 September 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Opcratrein uaar Duisburg. Op Zaterdag 27 Oct. a.s. loopt een Operatrein naar Duisburg, alwaar zal worden opgevoerd de groote romantische opera „Lohengrin" van Rich. Wagner. De première vond dezer dagen te Duisburg plaats en oogstte het stuk in zijn fraaie enscèaeering grooten bijval. Een Lohengrin-vertolking In den ver maarden Duisburger schouwburg bij te wonen behoort tot die gelegen- beden, welke men niet graag voorbij laat gaan om een avond van intens kunstgenot te smaken. Evenals altijd zal de Directie van het Duisburger theater alles in het werk stellen om deze Lohengrin-opvoering voor de Nederlandsche bezoekers tot een waar evenement te maken. Prospecti zijn gratis bij den Boek handel v. d. Munckhof verkrijgbaar, terwijl ook wordt verwezen naar de advertentie in de uitgave vaa Zater dag 13 dezer. Opgemerkt wordt nog, dat wederom goedkoope vertering- bons zullen worden beschikbaar ge steld.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1