Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeu rs Advertentiën Antoon Weiten Dina Sanders GEVONDEN Een rijw^elplaatje Inlichtingen bij den Rijksveldwachter. Morgen Zondag om half 12 zal Venray's Fanfare een matinee geven op de Groote Markt. Door eenige middenstanders in de Schoolstraat worden pogingen in het werk gesteld om met markt dagen in die straat ook kramerijen geplaatst te krijgen. Woensdag- as. zal in eene vergadering van de Coöperatie „St. Petrus Banden" alhier besproken worden de liquidatie dezer vereeni- ging. De gebouwen zouden dan publiek verkocht worden. Donderdag is Mgr. P. Wijn hoven, die hier zijne vacantie door bracht, wederom naar zijne bestem ming te Gretna in Noord-Amerika vertrokken. Wij wenschen Mgr. eene voor spoedige reis 1 OUDERS. Op 7 October a.s. zal de K.J.V., 't Patronaat St. Agnes en de K.J.M. een oudersavond organiseeren in 't St. Agnespatronaat. Wij hopen dat alle ouders zonder uitzondering aan wezig zullen zijn, waar hun naast 't ernstige ook 't aangename geschon ken wordt. De volgende week zal nog nader 't uur bekend gemaakt worden. Ouders wij verwachten U allen. Op de Woensdag gehouden veemarkt was de aanvoer in totaal 380 stuks Dragend vee 86, Gust vee 19, Vet vee 31, Kalveren 2, Biggen 242 Handel in dragend vee slap, in vet vee levendiger. Prijzen dragend vee van f 130. tot f 180.—, gust vee van f 70. tot f 140.—, vet vee van 23 tot 29 ct, per pond levend gewicht, biggen van f 8.— tot f 11.— per stuk. De Radio-Centrale alhier hoopt binnenkort de programma's recht streeks pet telefoon uit Hilversum te ontvangen. Men is met den aanleg reeds begonnen. Stoornissen zijn dan voortaan zoo goed als uitgesloten. Een ongelooflijk mooi cadeau. Er wordt hier, evenals in andere plaatsen, huis voor huis een circu lalre bezorgd „Aan den heer des huizes". Om 't geval toch vooral interessant te maken „Niet bestemd voor personen onder 18 jaar." 't Aanbod is overweldigend: Een veelbesproken internationaal boek werk, geschreven door een zeer ge leerd heer, die zelfs de intiemste zaken met groote vrijmoedigheid behandelt. Waarde 20 tot -iO gulden Verboden voor personen onder 18 jaar. En u krijgt 't cadeau 1 Voor niks. U hoeft enkel f 1.95 op te sturen. Maar, dat is nog niet alles. U krijgt bovendien „een ongelooflijk mooi cadeau" een prachtig mooie vulpenhouder, origineel 14 karaats goud-plated pen, een bijbehoorend vulpotlood in een schitterend fraai étui. En dat alles omdat de uitgever „opdracht" ontving (hij vergat erbij te zetten van wie) deze viezigheid overal „bijna" voor niets te ver spreiden vanwege 't nationaal belang O zoo I Laten we afspreken, dat zelfs de aanbieding van 'l ongelooflijk vieze cadeau achter mekaar aan de kachel cadeau wordt gedaan 1 HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebestu ren een circulaire doen toekomen, volgens welke in verband met het eindigen van den zomertijd op 7 October a.s. te 3 uur in den voor middag, deze besturen gelieven toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare door het gemeentebestuur beheerde klokken, van evengenoemd tijdstip af, weder in overeenstem ming zij met de tijdregeling van den middelbaren zonnetijd van Amsterdam welke tijdregeling alsdan aanwijst 2 uur in den voormiddag. Feest der H Kindsheid. A.s, Zondag zal te Leunen en te Castenray het feest van de H. Kinds heid gevierd worden. MERSELO. Op de uitvoeringen van 11 en 12 Nov. a.s. zal opge voerd worden het tooneelspel in drie bedrijven „Yzeren Hein". Schietwedstrijden te Leunen. De schietwedstrijden te Leunen zijn ook de tweede Zondag weer druk bezocht geworden. De dag prijzen werden gewonnen als volgt Personeele baanle prijs A. Kusters, Reuver 2e prijs J. Meusen, Reuver 3e prijs M. Hoffman, Niftrik; 4e prijs M. Verheyen, Nederweert 5e prijs P. MeusseD, Reuver; 6e prijs J. van Luik, Niftrik 7e prijs J. Saas, Nederweert8e prijs L.Boonen, Nederweert. Windbuks le prijs H. Janssen, Venray 2e prijs J. Hendriks, Leunen 3e prijs H. Coenen, Leunen 4e prijs E. Asselberghs, Leunen 5e prijs P. de Vondere, Helmond 6e prijs P. Derks, Venray7e prijs W. van Rens, Leunen 8e prijs W. Hendriks, Leunen. Windbuksle prijs C. v. Meijel- Philipsen 2e prijs G. Pijpers-Sijbers 3e prijs D. Verhalle 4e prijs N. Reintjes van Meijel5e prijs A. Bom 6e prijs A. Keyzers 7e prijs M. Nabuurs 8e prijs M. van Rens. Geluksbaan le prijs N. Reintjes- van Megen 2e prijs G. Pijpers- Sijbers 3e prijs A. van Cuyck 4e prijs Rooyakkers, Meyel 5e prijs L. Lucassen 6e prijs D. Gooren. Geldprijzen afhalen bij H. Weys, Leunen. Zondag 30 September a.s. is het de laatste dag en zal het er zeker nog spannen. Dan zal ook bekend gemaakt worden de einduitslag van korps- en behendigheidswedstrijden. De prijsuitreiking zal plaats hebben in de Boerenbondszaal. Een en ander wordt dan met muziek opge luisterd door Venray's Fanfarecorps. TOELATING VREEMDELINGEN. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat werkgevers geen vreemde werkkrachten mogen aannemen, tenzij zij tevoren - dus voordat de betrokkene in Nederland aanwezig is eene verklaring hebben overlegd aan den burgemeester, welke verklaring door het hoofd van de politie wordt geteekend en daarna aan degene die hier tewerk wordt gesteld voor het overschrijden der grens moet worden toegezonden. Deze verklaring moet door den vreemdeling binnen 4 x 24 uren na aankomst in de gemeente van vestiging bij het hoofd van politie wederom worden ingeleverd. Een gelijke verklaring wordt telkens gevorderd van vreemdelingen, die reeds hier in betrekking, zijn, en met verlof naar hun land teruggaan, om daarna wederom naar Nederland terug te keeren. Buitenlanders, die hier aanwezig zijn zonder in het bezit te zijn van bedoelde verklaring zullen over de grens worden gezet. Venray, 28 September 1934. De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. Verduistering door ontvanger der belastingen. De rechtbank te Roermond heeft Dinsdag den 49-jarigen ontvanger der directe belastingen P. W. S. te Horst, wegens verduistering, o.m. van een bedra'g van f 10.000, toebe- hoorende aan deU staat, tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van preventieve hechtenis veroordeeld. De eiscb was 2i/i jaar. Door een koe op de horens genomen. Woensdagmiddag werd de 18-jarige dochter van den heer Leysten (Hees) te Sevenum, die in de Steegh koeien wilde gaan melken, aangevallen door een wildgeworder- koe. Het dier nam het meisje op de horens en slingerde haar de lucht in, waarna ze tegen de prikkeldraad werd gegooid. Voordat er hulp kwam opdagen, had de koe het meisje deerlijk toe getakeld. Met vreeselijke wonden aan beenen en rug, werd het zwaar gewonde meisje opgenomen. Nadat de zuster van bet Groene Kruis het eerste verband gelegd had, werd bat slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis te Horst. BROEKHUIZEN. Door de politie werd alhier aangehouden de Duit- schei W. J. die bij verschillende personen een betrekkelijk nieuw rijwiel te koop aanbood, iets wat de politie verdacht voorkwam. Bij onderzoek bleek dra dat J. het rijwiel gestolen had ten nadeele van H. van Dongen alhier. Schorsing werkverschaffing. Een 2-tal tewerkgestelde werk- loozen uit Horst, werkzaam bi] de centrale werkverschaffing van het waterschap, zijn tijdelijk geschorst wegens het zich ongevraagd verwij deren van het werk en te laat komen. VENLO, Het aantal werkloozen in deze stad bedroeg in de afgeloopen week in totaal 758, waarvan 33 personen beneden den leeftijd van 18 jaar. Het aantal werklooze losse werklieden bedroeg 304; het aantal werkloozen in de bouwbedrijven 186. KATHOLIEKE JONGE MIDDEN STAND. Limburgsche Bond opgericht. Te Venlo is Woensdagavond op gericht de Katholieke Jonge Midden stand in het bisdom Roermond. Tot leden van den Bestuursraad werden benoemd de heeren L. Theu- nissen. Weert, G. Geuzens, Neder weert, J. van Heijstert, Venlo, F. Ver vergaart, Tegelen, Jos. Timmer mans, Horst, K. Donders, Blerick en A. Jeuken, Venray. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen L. Theunissen, Weert (voorzitter), F. Ververgaart, Tegelen (secretaris-penningmeester) en A. Jeuken, Venray. De Eerw. heer Roncken, aalmoeze nier van den Arbeid te Venlo, zal tijdelijk als Bondsmodeiator optreden. De statuten werden ongewijzigd goedgekeurd. Artikel drie der statuten luidt„De vereeniging heeft ten doel R.K. Jonge Mlddenstandeis te vormen tot man nen van karakter en katholieken vah de daad in het private en openbare leven, en hen op te leiden tot degelijke leden der hen betreffende organisatie van volwassenen." Leden kunnen zijn le. Zonen van leden van den R.K. Limb. Middenstand 2e. Jonge mannen, welke in hel middenstandsbedrijf zijn of zullen komen, en van wie men verwachten kan, dat zij zich later zelfstandig zullen vestigen. Zij moeten minstens 18 en niet ouder dan 30 jaar zijn. Iedere afdeeling is bevoegd een lid in den Bestuursraad aan te wijzen, telkenmale voor drie jaar. Pastoor J. L. Litjens van Einighausen overleden. De Zeereerw. Heer J. L. Litjens emeritus pastoor van Einighausen is in den leeftijd van 79 jaar in het ziekenhuis te Horst overleden. Petrus Joannes Ludovicus werd geboren te Wanssum 23 October 1855. Hij studeerde aan de seminaries van het bisdom Roermond en werd priester gewijd 25 Maart 1882. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Swolgen op 30 Sept. 1882, te Sevenum op 15 September 1890, te Heijthuizen op 31 December 1899, pastoor te Caberg, op 31 Dec. 1903 en te Einighausen op 26 Febr. 1915. Op 8 September j.l. was hem eer vol ontslag verleend. Motor-ongeluk. Zondag j.l. had hier op den Ven- loscheu weg een motor-ongeluk plaats, waarbij een zekere A. als bestuurder en Sm. als duo-passagier, beiden uit Blerick, nogal ernstig kwamen te vallen en eenigen tijd bewusteloos bleven liggen. Dr. Janssen uit Venray, die toevallig ter plaatse passeerde, verleende het eerst assistentie. Nadat het tweetal eenigszins op verhaal kwamen zijn beiden met een taxi-auto naar huis gebracht. De veiligheid van het Zuiden. Bij de Kamer van Koophandel voor Midden-Limburg te Roermond was een schrijven ingekomen van de Kamer te Eindhoven, waarin verzocht werd, te vernemen of de Kamer er voor voelde, om het request van de burgemeesters der Zuidelijke ge meenten aan den minister tot ver sterking van de weermacht van het leger, te steunen. Na ampele bespreking achtte de Kamer het inderdaad in 't belang van handel en industrie, dat de weermacht ook in 't Zuiden ver sterkt wordt, echter binnen de gren zen van het economisch mogelijke. Omtrent de betalingsmogelijkheden van Duitschland werd medegedeeld, dat de berichten daaromtrent niet bemoedigend zijn. Alles staat op losse schroeven, waardoor het zeer riskant wordt naar Duitschland te leveren. WEMITO TE WEERT. Door de nog zeer jonge Kath. Middenstandsvereeniging te Weert is het besluit genomen om van 13 tot 22 October eene Middenstandi- tentoonstelling te houden. Het is een bewijs van durf van deze jonge vereeniging in dezen voor den Middenstand bij uitstek moeilijken tijd. En toch zal blijken, dat dit aan pakken juist nu noodig is en vrucht dragend zal blijken. De Midden standsvereeniging staat bij het orga niseeren vrijwel op eigen beenen, want van gemeentewege wordt de onderneming weinig of niet gesteund. Echter de deelneming is zoo groot, dat het welslagen wel verzekerd is Meende men aanvankelijk met eene houten tent van 600 M2. oppervlakte voldoende te hebben de aanvragen voor stands zijn zoo groot geweest, dat het bestuur nog twee groote houten tenten heeft moeten bijhuren. De vereeniging van R.K. bakkers- patroons alhier die haar 2e decennium viert organiseert tegelijkertijd de eerste permanente Limburgsche en Oost Brabantsche vakwedstrijd en tentoonstelling op 16, 17 en 18 Oct. waarvoor een groote deelneming verwacht wordt. Aan de Middenstandstentoonstelling zullen diverse attracties verbonden worden. Een en ander vindt zijn plaats op 't los- en laadterrein aan het Bassin der Zuid Willemsvaart behalve de bakkersvakwedstrijden en tentoon stellingen die gehouden worden in de zaal van Hotel de Engel. Felle brand te Beek. Donderdagmiddag is, vermoedelijk door hooibroei, brand ontstaan in de schuur van den landbouwer Klinker aan de Stegen te Beek (L Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en vond gretig voedsel in den opgeslagen oogst. Door den wind sloeg het vuur over naar het woonhuis. Voorts breidde de brand zich nog uit tot twee landbouwerswoningen bewoond door de familie Bovens en Limpens. De drie woningen brandden tot den grond toe af. De geheele schade, den oogst in begrepen, wordt geraamd op 180 000 gulden. Alles was verzekerd. Een der bewoners bekwam een lichte blessuur aan het been. De telefoontarieven gaan 1 October omlaag. Het Staatsbedrijf der P.T.T. heeft besloten tot een ingrijpende verlaging der telefoontarieven over te gaan. Deze verlaging, welke reeds 1 October a.s. ingaat, omvat in de eerste plaats het locale gesprekken- tarief, dat van 2iets. wordt terug gebracht tot 2 ets. per gesprek. De bestaande kortingen op den prijs boven een bepaald aantalgesprekken, komen hierbij te vervallen. In het interlocale verkeer worden de gesprekkosten eveneens verlaagd en wel voor een gewoon gesprek van 3 minuten over afstanden tot 10 K.M. 6 ets. (thans 10 ets.); van 10 tot 15 K.M. 12 ets. (thans 15 ets.); van 15 tot 35 K.M. 30 ets. (thans 35 ets.) boven 35 K.M. 40 ets. (thans 50 ets). Het tarief voor interlocale gesprek ken uit openbare spreekcellen wordt in verband daarmede als volgt vast gesteld voor een gewoon gesprek van drie minuten in de verschillende kringen resp. 10, 20, 40 en 50 ets. Eveneens wordt het inschrijvings- recht van binnen- en buitenlandsche gesprekken, de minimum vergoeding van halve gesprekken (bij geen gehoor enz.) en het minimum tarief van een voorbericht verlaagd van 10 tol 6 ets. Crisisheffing op rund- en varkensvleesch. De commissie van overleg bestaan de uit den Ned. Slagershond, den Ned. R. K. Hanzebond van slagers- patroons en den Ned. Grossiersbond voor den vleeschhandel heeft zich met een adres tot den minister van Economische zaken gewend, met het dringend verzoek, de crisisheffing op het rund- en kaifsvleesch te doen opheffen, althans te doen verminde ren, opdat het vleeschgebruik, dat zeer belangrijk gedaald is, zich kan herstellen. FRUIT-OOGST LIJDT ONDER DE DROOGTE. Als gevolg van de langdurige droogte, welke met korte onder brekingen gedurende de geheele groeiperiode van het fruit heeft geduurd, zijn de appelen en peren vrijwel overal klein van stuk gebleven. Het vroeg rijp worden en het af vallen der vruchten zijn eveneens verschijnselen, welke aan boven genoemde oorzaak moeten worden toegeschreven. In verband hiermede is men er in verscheidene provincies toe overgegaan het late fruit als goudreinetten en sterappelen, hetwelk doorgaans in het laatst van September en in den aanvang van October wordt geoogst, reeds thans te plukken. De appelen vertoonen nog een normalen stand. De stand der peren, hoewel nog aanzienlijk boven normaal is toch minder dan op den datum van het vorige oogstbericht. Wormstekigheid treedt bij beide fruitscorten op. Tengevolge van het zonnige weer in September is de oogst der druiven zeer gunstig. De stand van dit fruit is goed tot zeer goed gebleven. Lijk opgevischt. Donderdagmorgen werd nabij de Citadelkazerne te 's Hertogenbosch het lijk gedregd van den 78 jarigen H. 3. aldaar, die Woensdagavond zijn kosthuis verlaten had. Vermoedelijk is hij door de duis ternis misleid te water geraakt. De bioscoopbrand te Hilversum. Dinsdagmiddag is een der jeugdi ge slachtoffers van den filmbtand te Hilversum, de zes jarige Beppie Hil- horst, aan de bekomen verwondin gen overleden. De toestand van het meisje, dat was opgenomen in het diaconessen- huis, was gisterenmiddag plotseling verergerd en enkele uren later ver loste de dood het kind uit zijn lijden. Dinsdagmiddag was de toestand van Corrie Koperdraad, die des mor- gens van de laatste H.H. Sacramen- werd voorzien, uiterst kritiek Ook voor haar vreest men het ergste. De toestand van de patiënten bleef Donderdag voor het meerendeel stationnair. De 11 jarige Corrie Koperdraad was iets beter. In de R.K. ziekenverpleging is de 10-jarige A. Jongerden Donderdag middag van de laatste H. H. Sacra menten voorzien. De toestand van dit meisje en die van de 10 jarige J. Magnin is zeer zorgelijk. Inbraak te St. Antbonis. Zaterdagnacht werd ingebroken bij den landbouwer H. R. De dieven namen een portemonnaie met circa f 25.— en een portemonnaie met een rijwielplaatje en twee fietskaarten mee. De politie werd des morgens met hel geval in kennis gesteld en met behulp van een politiehond uit Heesch werden nasporingen verricht. Meerdere bezwarende omstandig heden hebben tot aanhouding van zekeren Th. uit Beugen geleid. Voor liefhebbers van konijnenbout In Hooghalen en omstreken hadden de dorpelingen de laatste weken zeer veel last van konijnen, zoodat met recht van een konijnenplaag kon worden gesproken. Het werd zoo erg, dat de van regeeringswege ingestelde wildschadecommissie er aan te pas moest komen en deze heeft vernietiging van de knaag dieren geboden. Met veel succes zijn onderscheidene klopjachten gehouden. Op een dag zijn 149 en een volgenden dag 223 konijnen neergelegd. Doove grijsaard onder een auto. Donderdagmiddag is de 83 jatige landbouwer S. de Zoete, die hard- boorend was, toen hij per rijwiel den rijksstraatweg te Zaltbommel overstak, door een auto, komende uit den Bosch en bestuurd door den heer D. uit Leerdam, gegrepen en 15 meter medegesleurd. De oude man was op slag dood. Het lijk zoowel als de auto zijn in beslag genomen. Hun kind laten doodhongeren J. S. R., werkman te Hasselt en zijn echtgenoote J. R., beiden gedeti neerd, zijn door de rechtbank te Zwolle weder tot 6 jaar gevangenis straf veroordeeld. De officier had tegen ieder 8 jaar geëischt. Aan verdachten is ten laste gelegd dat zij hun kind, een jongetje van nog geen twee maanden, alle voed sel hebben onthouden en het aldus hebben doodhongerd. Donderdag hadden de verdachten zich in hooger beroep voor 't Hof te Arnhem te verantwoorden. De doodsoorzaak was ondervoe ding en uitputting. Indien de dokter destijds niet tijdig had inbegrepen, zou er van bet eerste kind van ver dachten ook weinig terecht gekomen zijn. De procureur generaal wenschte eerst een psychiatrisch rapport in te winnen. De bedevaartplaats Kevelaer. Ondanks de slechte tijdsomstan digheden mag het bezoek aan het bekende Maria-genadeooid Kevelaer gelegen in de onmiddellijke nabij heid van de Limburgsche grens, zich in de belangstelling der pelgrims verheugen. Men schat het aantal Mariavereerders, dat dit jaar Keve laer bezocht, op ongeveer 300,000. Ons nieuw Feuilleton. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op het nieuwe Feuilleton, dat heden in dit nummer voorkomt. 't Is een roman uit Noord Limburg, die boeit van het begin tot het einde. Burgerlijke Stand Venray van 21—28 Sept. 1934. GEBOREN Willy J. Clevers, Oude Oostrumsche weg Gererdus J. Th. Verstegen, Overl.weg Martha J. P. JansseD, Stationsweg Johanna M. Th. Wijnhoven, Smakt Jozef J. Gooren, Castenray Petrus H. G. Tonen, Henseniusstraat Jan L. Gommans, Stationsweg GEHUWD Leonardus P. Manders, 29 jaar, installateur en Maria W. H. Stevens, 26 jaar, beiden te Venray. Antonius H. Kothuis, 29 jaar, coiffeur te Cuyk en Helena W. J. Martens, 22 jaar, te Venray. OVERLEDEN 1 patient St. Servatiusgesticht 1 patient St. Annagesticht. Kerkelijke Dieasten Venray Parochiekerk Morgen Zondag Maandelijksche Hoogmis voor de leden van de Euch. Sectie van de K.J.M.V. en na de Hoogmis vergadering. Om 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Na het Lof ver gadering Apostolaat des Gebeds, 4 uur H. Famiiie. De Directeur zal in deze H Familie afscheid nemen van zijn vrienden. Maandag half 8 Zieledienst voor de overleden familie Verschuren en Jenneskens, 8 uur Iaarg. voor Pieter Jan Franssen en echtgenoote, 6 uur Lof en Rozenkrans. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Simon Dekkers, 8 uur Jaarg. voor Anna M. Janssen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor vrouw van Geenen, 8 uur Jaarg. voor Mart. Jenneskens Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Anna van Vosselen en Joh. A. Janssen. Vrijdag eerste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 ge stichte leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. Gedurende de maand October om 6 uur Lof en Rozenhoedje. A.s. Zondag 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, waaronder Generale H. Communie. Zondag 7 October O.L. Vrouw Rozenkrans, vanaf Zaterdag 6 Oct. 's middags 12 uur te verdienen een volle aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt, voor allen die waardig ge biecht en gecommuniceerd hebbenen bidden tot intentie van Z. H. den Paus. H. Familie. De volgende manoen vieren a.s. week de patroonheilige van dit jaar. W. Custers, P. J Janssen, H, Hoedemakers, G. Rongen, H. Linders. Nic. Bekkers, Job. Hendriks, Willem Bisterveldt, H. Linders, A. v. Meijel. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur stille H. Mis, 8 uur Hoogmis, kwart over 9 stille H. Mis en vergadering der 3de Orde afd. mannen, vrouwen worden niet toegelaten, half 3 voor de vrouwen, kwart voor 5 gezongen Vespers, completen, waarna Lof met Rozenhoedje, litanie en gebed ter eere van St. Joseph bij de opening v.d. Octobermaand. Gedurende de Octobermaand tot en met 2 Nov. iedere avond om half 5 de oefening v.d. Octobermaand. De tertiarissen gelieven te letten op de nieuwe plaatsregeling. De wijken zijn met bordjes aangeduid. Ieder kan binnen zijn wijk naar vrije keuze plaats nemen. De bestuursleden zullen aan wijzingen geven. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius. Woensdag, vigilie van het feest van O H. Vader Franciscus, vasten- en onthoudingsdag voor de leden van de 3de Orde, kwart voor 5 plechtig gezongen Vespers. Donderdag, plechtige viering v.h. feest van O. V. Franciscus door de 3e Orde. Volle aflaat o g v. voor alle geloovigen. Generale absolutie voor de leden van de 3e Orde. Des morgens om 7 uur H. Mis met kerkelijke volkszang voor het welzijn der D. O. Algemeene h. Communie der Tertiarissen. Vaandellied pag. 47 eerste en laatste stroof. Om 8 uur plechtige Hoogmis waarna processie. Om kwart voor 5 plechtige Vespers, 's Avonds om half 7 plechtig Lof gezongen door het volk, feestpredi katie en de indrukwekkende gedach tenis van Franciscus' Zalig sterven, vereering der relikwie, lied „Mijn Vader is een edelman" (blz. 49) Collecte voor 'n Derde Ordevlag, welke heel bijzoader wordt aanbe volen. Men gelieve Latijnsche Mis gezangen, handboekjes en... de beurs mee te brengen. Vrijdag eerste der maand, toegewijd aan Jezus Goddelijk Hart. Om 7 uur Hoogmis met Litanie van het God delijk Hart. Zaterdag volle aflaat wegens het feest v. d. H. Maria Francisca van de 5 Wonden. Patronaat. Dezen Zondagmorgen van half 11 lol 12 uur voldoen van contri butie, ook achterstallige. Spaar bank. Afhalen van kaartjes voor de leden van hel Patronaat, waar aan ook kunnen deelnemen de jongens die zich dezen Zondag morgen alsnog opgeven als lid en worden aangenomen. Geen biljar ten. Dit is tevens de laatste gelegenheid, dat men zich kan aanmelden voor de Jonge Wacht, daar er a.s. Maandag geloot wordt en ingedeeld. Het gezamenlijke Patronaat begint dezen Zondag om zes uur wie dan geen kaarlje heeft, wordt niet toegelaten. Maandagavond 7 uur repetitie van het tooneelstuk van de Jonge Derde Orde. A.s. Dinsdagavond om half 9 eerste (eenigszins feestelijke) Ver gadering van Goudpluvier. Wie in de zaal plaatsneemt, wordt daar door geacht zich te doen kennen als lid van Goudpluvieren tevens dezen avond de achterstallige contributie te zullen voldoen. De Groepen woeden voorlaan weer op Woensdag gehouden en wel van 6 tot 7 en van 7 tot 8. Onze jongens gelieven kennis te nemen van het artikel in deze courant dal genaamd i3 »Palro naatscommissle"' Dinsdag 2 October om 6 uur begint de Teekenschool. De nieuwe leerlingen worden verzocht een teekenbord mee le brengen, klein model 70 x 55 cm. Het herhalingsonderwijs begint eerst Maandag 8 October 6 uur. V, KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 2 huishoudsters 2 boerendienstmeiden 1 boerendienstmeid v. Paschen 1 boerendienstmeisje 14 a 16 jaar 1 boerenknecht 16 a 18 jaar voor Venray voor Paschen Bieden zich aan 1 boerenknecht 45 jaar 1 winkeljuffrouw 4 dienstboden 16, 17, 19 en 24 jaar 1 boerendienstmeid voor dadelijk 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 1 boerendienstmeisje 14 jaar 1 bekwame tuinman 1 huishoudster voor net gezin Boerenknechten v. dadelijk of later Boerenknechts, Metselaars, Opper lieden, Timmerlieden enz. enz. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a s. van half 8 tot half 9. Ondertrouwd Martha Laurensse en Jacques Schoonbrood Venray, Patersstraat 15 Maastricht, Bruss. weg 96 28 Sept. 1934. Huwelijksvoltrekking op 23 Oct. a.s. om 10 uur v.m. in de Pa rochiekerk St. Petrus Banden. Receptie van 12-1 uur. Den 16en October hopen onze geliefde Ouders en hunne 25-jarige echtveree niging te herdenken. Dat hun nog vele jaren mogen gegeven zijn, wenschen hunne dankbare kinderen 2 M1ENTJE en NELLY. doch i De ha.;, deken, s,;( hand get

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2