Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. SS I MANUFACTUREN i voordeligst/ MANUFACTUREN. BLIJKEN TOCH HET 'voordeligst/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Gewoonte misdadigers. Buitenland. Binnenland. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag 1 September 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 35 BLIJKEN TOCH HET FEEL EN MAAS PRIJS DER ADVKR1EÏS1IEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/i ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Zedelijk gedegeneerden moeten verpleegd worden» Ze zyn in de vrije maatschappij een voortdurend gevaar. De kindermoord te Amsterdam. Met afgrijzen en ontzetting heeft elk weldenkend mensch kennis ge nomen van den gruwelijken lustmoord gepleegd op een 8 jarig Amsterdamsch meisje. En velen zullèn zich hebben afgevraagd, of er toch niet iets méér te doen zou zijn tegen het ontzettende gevaar, dat vrouwen en kinderen bedreigt- van de zijde der zedelijk ontaarden, welke een onuitroeibaar onderdeel der maatschappij schijnen te vormen. We weten niet. welk type mis dadigers de Amsterdamsche moorde- naar vertegenwoordigt. De man, die vau de misdaad wordt vecdazht, is nog zeer jonghij heeft nochtans reeds eerder een langdurige gevange nisstraf voor een zedendelict onder gaan. Vast staat in elk geval, dat zedelijk gedegenereerden heel moeilijk hun normaliteit schijnen te kunnen herwinnen menschen, die zich aaD tegennatuurlijke handeliogen bezon digen en deswege met den strafrechter in aanraking komen, worden regel matig weerkeerende figuren in rechts zaal en gevangenis. Ze zijn onver beterlijke gewoonte-misdadigers, on- verbefelijker en gevaarlijker dan beroepsuitbrekers. We kiezen nu maar het normaliter gebruikte woord „misdadigers" voor degenen die zedendelicten begaan, maar betwijfelen of velen hunner niet eerder zelve slachtoffers zijn van hun geestelijke minderwaardigheid of hun geestelijke krankheid. We hebben er vroeger al eens op .gewezen, hoé adsurdhet is, dat deze lieden worden opgepakt, wanneer ze zijn betrapt, een poosje opgesloten, dan weer opgepakt, veroordeeld, vrijgelaten enz. De moordenaar van Marietje Oss ia Rotterdam had reeds zes veroordeelingen achter den rug wegens het aanranden van meisjes, voor hij zija laatste misdrijf beging. En de man was tenslotte zelf zóó benauwd, dat hij opnieuw kinderen tot zijn slachtoffer zou maken, dat hij uit eigen beweging den moord aan de politie ging bekennen, om maar opgesloten te worden Het is ontoelaatbaar en niet langer te dulden, dat zedelijk ontaarden telkens opnieuw op de maatschappij worden losgelaten, terwijl degenen, die de poorten der vrijheid voor ze heropenen, overtuigd zijn en weten, dat de vrijheid slechts tijdelijk zal zijn, doch eerst weer een jong leven moreel moet worden vernietigd, al vorens het „recht" haar loop kan herkrijgen. Sinds jaar en dag ligt een wets ontwerp te wachten op behandeling, waarin wordt voorzien in demogelijk heid, dat gewoonte-misdadigers wor den verpleegd, zoolang hun terugkeer In de maatschappij gevaarlijk wordt geacht. De jongste Amsterdamsche kinder moord moge aanleiding zijn om dat ontwerp nu eens spoedig aan de orde te stellen. Al is het crisis, voor de beveiliging van de jeugd tegen physieken en moreelen onder gang door toedoen van onverlaten, moet geld gevonden worden. Duitscbland beperkt den In- voer. - Betoogingen van Saarlanders. Zwitserland en den Volkenbond. Bran den. Dr. Schacht heeft in een rede te kennen gegeven, dat Duitscbland den n roer uit het buitenland nog veel «lu" 2a' 9aan beperken: bij had ec ts spot voor de economische maatregelen tegen Duitscbland. w»,l?0C| invoerbeperking moet de gelegenheid in Duitschiand wor- buü,nyetj00L9^' nu de export door devi?, ^e contingenteering en Er tC9 ogen wordt belemmerd. Schacht™3?», iD ae w00rden van Dr. tegen de Ciea hel bi'zooder de Nederland k°9 maa"e9elen van leek. dandscbe regeering gericht ook"olS?„Haa8 teeft men dan formeeren t Vk Bei"ia IateD in" door de hoeVerre Nederland nieuwe economische politiek van de Duitsche regeering zal wor den getroffen. Minister Steenberghe schijnt ener giek voor de belangen van onze export te willen opkomen. Hij houdt een mooie troef in handen: Duitsch iand levert meer aan ons, dan het van ons betrekt. Het is dus een zakelijke eisch, dat Berlija ons niet te zeer benadeelt. V ITitler heeft Zondag in een groote betooging van Saarlaoders nabij Co blenz dezen aangespoord om bij de volksstemmiag van 13 Januari a.s. te stemmen voor terugkeer in Duitsch rijksverband. Er waren 600.000 menschen bijeen en ongeveer voor de helft waren dat Saarlanders, die met goedkoope reis- gelegenheden waren geanimeerd ge- worden. Daags er na werd in het Saarland zelve een betooging gehou den van-90.000 menschen, die wer den toegesproken door een socialist, een communist en een priester, welke gezamenlijk pleitlen voor de onaf hankelijkheid van het Saargebied. De opkomst bij deze laatste be tooging was minstens zoo indruk wekkend als bij die te Coblenz, want degenen, die voor een onafhankelijk Saarland durven getuigen, zullen straks geen leven hebben, als de Saar tot Duitschiand is teruggekeerd, hetgeen o.i. toch zeker het gevolg van de volksstemming zal zijn. De Zwitsersche Bondsraad heeft zich Dinsdag uitgesproken tegen toe lating van Rusland tot den Volken bond, omdat men in Genève een haard van bolsjewistische intrigne vreest. Toch schijnt het, dat de Rus sische regeering officieel tot toetre ding zal worden uitgenoodigd door den Volkenbondsraad en dat in de Assemblée een twee derde meerder heid voor toelating is verzekerd. De Zwitsersche regeeriog zal zich toch echter nog in verbinding stellen met andere anti-Russische regeeringen om te overleggen, wat kan worden ondernomen tegen het gevaar, dat de Zwitsersche regeering meent te zien. - In het buitenland hebben van de week een paar enorme branden ge woed. Door oatploffiag van ettelijke millioenen liters benzine in tanks, is de Argen'ijosche stad Campana groo- tendeels, gevolg van na de onsplof- fing uitgebroken branden, verwoest Felle brand vernielde ook een deel der bekende abattoirs in Chicago en bedreigde een oogenblik de stad. Drie brandweerlieden werden gedood; 1200 personen Verwondingen; eenige duizenden menschen zijn dakloos. Koninginnedag. Veertig jarige S.D.A.P. Verplichte ondersteuning van werklooze verwanten Onderhande lingen met Japan. Een af schuwelijke kindermoord. Allerlei. Niettegenstaande ons Vorstenhuis nog rouwt om het verlies van twee dierbaren, heeft de Koningin er geen bezwaar tegen 'gemaakt, dat hare verjaardag op gepaste wijze wordt gevierd, in het bijzonder door en voor de kinderen. Deswege zal het toch ook dit jaar weer Oranjedag zijn, zij het er een van eenvoud en stil herdenken. H.M. zal heden haar 54 sten levensjaar hebben beëindigd. Zij staat nog in de middaghoogte van haar leven, maar aan het ver scheiden van haar gemaal hebben we het weer gezien, hoe weinig de mensch bevroeden kan op welk oogenblik van den dag hij voor de eeuwigheid wordt geroepen. Ia het volle besef van wat de Koniogln voor ons volk beteekent en van hetgeen we in haar zouden kunnen verliezen, zullen duizenden op dezen dag dea Almachtige vragen, dat we de Koninklijke jarige nog vele jaren in gezondheid mogen behouden. Van onze jarige Koningin tot, de jarige S.D.A.P., dat lijkt... plus qu' un pas. Meer dan ééa stapje 1 Hoe ouder de mensch wordt, hoe beza digder scherpe kantjes slijten met de jaren. De huidige S.D.A.P. staat niet zoo ver meer van ons Vorsten huis verwijderd er is meer begrip en waardeering gekomen voor üet- geen zoo vér van elkaar verwijderd leek. De S.D.A.P. vierde Zondag j-1. haar 40-jarig bestaan. Bij de viering van zoo'n jubileum denkt men niet in de eerste plaats aan critiek, welke mogelijk te oefenen zoude zijn, doch waardeeren we het goede, tot het welk de S.D.A.P. met andere volks groepen heeft mogen stuwen. De moeilijkheden, welke de partij van den tijdsgeest ondervindt, kan eene louteriog wezen, welke haar dichter brengt tot die vele buitenstaanders, die naast alles wat scheidde groote idealen met haar gemeen hebben. De regeering heeft laten weten, dat het bericht onjuist is, volgens hetwelk zij allereerst families van werkloozen zou willen verplichten om, zoover dat mogelijk is, in dezen onderhoud te voorzien. Zooals men weet, bestaat er reeds een wettelijke verplichting tot onderhoud van arm lastige familieleden. In hoeverre een werklooze armlastig moet worden geheeten in den zin der wet, weten we niet, maar het komt ons niet onmogelijk voor, dat minister Slote- maker zich voor de oplossing van dat vraagstuk en de daaraan ver bonden consequenties interesseert. De Nederlandsch Japansche onder handelingen over het handelsverkeer, ia het bijzonder Ned. Indië betref fende, zijn deze week in een beslis send stadium gekomen. De Japanners zijn veeleischend en we vreezen, dat een accoord moeilijk te bereiken zal zijn. Dat de politieke verhoudingen van een mislukking ten zeerste te lijden zouden hebben, moet helaas worden gevreesd. Een lustmoord, begaan op een 8-jarig Amsterdamsch meisje, Sonja Beugeltasch, in een bananenpakhuis te Amsterdam, heeft de joodsche bevolking der hoofdstad ten zeerste beroerd. Een 21 jarige knecht, in dit pakhuis werkzaam, wérd gearresteerd als vermoedelijke dader. Deze jonge man had reeds eerder gevangenisstraf voor een zedendelict ondergaan. De Nederlandsche sportvlieger Dr. J. J. van der Leeuw, is in Afrika doodelijk verongelukt met zijn toe stel, toen bij op den terugweg was van Kaapstad. - In Ermelo heeft tweemaal op één dag een boschbrand gewoed, welke vermoedelijk opzettelijk is aange stoken er zijn tenminste lonten ge vonden. DE DIESELTREINEN. Hoe het publiek over ze oordeelt. Eindelijk 1 Thans Is het mogelijk om eens rustig te praten over het jongste vervoermiddel der Neder landsche Spoorwegen de Diesel- treinen. Nakrijschend een kortstondige jonkheid te hebben genoten, zijn deze vehikels uit de banen gesleept en naar 't treinen hospitaal over gebracht, waar gelapt en gedokterd zal worden om deze vroeg versleten spoorwegkindertjes weet tot bruik bare krachten in de maatschappij te hervormen. Mochten ze op het ziek bed sneven, we zullen geen traan over ze laten. Zóó is ons oordeel en zóó denken vele reizigers over de Dieseltreinen. Ze zijn over het algemeen niet ge waardeerd geworden. Tot voor kort durfde men zoo'n oordeel nauwelijks voor de krant neerschrijven. De Dieseltjes waren de troetelkindertjes der Spoorwegmaat schappij het scheen, dat alle hoop op een betere toekomst zich op deze nakomertjes had geconcentreerd. M<»t veel bombarie zijn de Diesel- treinen ingevoerd gewordenze waren iets phenomonaals, uiterst snel, betrouwbaar, keurig ingericht enz. Wie een bedenking lanceerde, kreeg dadelijk een erg zelf-verzekerd betoog te hooren van den Utrecht schen hoofdingenieur, die dit spoor wegsnufje had geconstrueerd. Men moet zulke hoera-scemming altijd maar kalm laten betijden voor gezonde critielc komt gelegenheid. Dat Diesels op zich zelf het summum van volmaaktheid nog niet zijn, werd al bewezen, toen in Amsterdam een locomotief met 'n kalm vaartje van 20 K.M. het modernste vervoer middel der Spoorwegen benaderde en daarbij van een wagen een heele flank wegtrok. Toen oordeelde menigeen, dat de Diesels er niet alleen erg blikkerig uitzien, maar ook niet tegen de bewerking met een blikopener van eenigzins zwaar for maat bestemd zijn. Mfe hebben ia den zomer meer malen met Dieseltreinen gereisd, maar eerlijkwe vinden het geval een bezoeking. Eerstens wordt het menschelijk gehoor verscheurd door de naarste krijschende, fluitende en knarsende geluiden. Voorts schokt een Diesel op onuitstaanbare wijze. De schokbewegingen zijn ook oorzaak dat men zich uiterst moeilijk ver plaatst door den gang en men zich nolens volens als een potsierlijken clown moet aanstellen, wanneer men tijdens de reis een bijzondere gelegen heid moet opzoeken of een reis genoot, die in een ander deel van den wagen een plaatsje moest zoeken, een oogenblik probeert te benaderen. Ons grootste bezwaar echter tegen de Dieseltreinen is de volstrekt onvoldoende ventilatie. Een Dieseltrein is in den zomerdag een rijdende broeikas, waarin men amechtig naar lucht zit te happen, welke slechts door kleine raam openingen naar binnen kan komen men moet worstelen met de neiging om een paar ruiten te verbrijzelen, wanneer men in zomerwarmte een Diesel-reis van eenigen duur onder neemt. Tegenover al deze ongemakken staat een eenigszios verhoogde snel heid. Zou het nu werkelijk voor veel menschen van zoo groote beteekenis zijn, of ze met 70 a 80 dan wel met 90 a 100 K.M. over de spoorbaan worden gesleept In den concurrentiestrijd met de autobussen achten we die grootere snelheid niet van zoo bijzondere beteekenis. Autobussen en goedkoope taxi's zijn niet zoozeer gezocht om haar snelheid, dan wel om het gemak, dat men te gelegener plaatse kan in- en uitstappen. De inwendig zwaar gekneusde Diesels zijn dus naar het hospitaal gesleept. De wlelschij yen vertoonden veiraderlijke barstjes en de motoren ziju grootendeels verwoest door te zware belasting en misschien ook door onoordeelkundige behandeling. We vinden het een ernstige fout, dat tientallen Dieseltreinen zijn besteld en in gebruik genomen, zon der dat er voldoende is geëxperimen teerd geworden. Daardoor is de strop zoo groot thans. Nu ze meerendeels uit de baaD zijo, moet men er niet mee volstaan om alleen nieuwe motoren in te brengen en in andere technische tekortkomingen te voorzien, maar men bestede ook volle aandacht aan de klachten, welke het publiek had, in het bijzonder voor wat de ventilatie der rijtuigen aangaat. Anders zullen de Diesels met haar monstrueuze koppen het schrikbeeld der reizigers worden en dezen de laatste lust ontnemen om zich nog per trein te laten vervoeren. De KRONINGSFEESTEN te 00STRUM In verband met deze feesten willen we even een verkeerde meeniog recht zetten. Er is nl. gebleken, dat velen meenen, dat deze plechtigheden zul len plaats vinden in de Kapel van Oostrum, zoodat slechts een klein aantal personen hiervan getuige zgu kunnen zijn. Dit is echter niet zoo. Alle plech tigheden vinden plaats in het Proces siepark met omgeving. Dit is voor deze gelegenheid zoodanig ingericht, dat alle aanwezigen alles kunnen zien en hooren. Dus niemand blijve weg uit vrees voor plaatsruimte. Dan willen we in verband met de te verwachten groote massa deel nemers aan deze Kroningsfeesten verzoeken zich stipt te houden aan de aanwijzigingen der orde-Commis sarissen. Automobilisten en wieliijders zul len door geplaatste borden en schild jes weten, waar hua voertuigen veilig kunnen wordfeD geplaatst, Mogen we ook nog even wijzen op het groote risico en de groote onkosten, die aaa deze feesten ver bonden zijn. Om deze te kunnen dekker» zullen er reeds Zondag a.s. dus 2 September kroontjes worden aangeboden. Niemand verzuime een kroontje te koopen en iedereen siere er zich mee op 8 September a.s. Vanaf Zondag 2 September zijn ook de mooie programmaboekjes op verschillende plaatsen verkrijgbaar. (Zie advertentie). Per abuis is in het vorig artikel het gironummer van den WelEerw. Heer Rector uitgevallen. Mogelijk heeft dit velen, die hunne gaven reeds haddea klaar liggen eenige moeilijkheden bezorgd. We zullen die even oplossen. Zendt Uwe bij drage aan den WelEerw. Heer Rector Asselbergs te Oostrum (L.) Gironummer 87704. (Zie advertentie). Anotomie techniek, Proportieleer Stellen een waarborg voor uw kleer. JOH. JEUKEN POUWELS, Langstraat la Dames- en Heeren-Tailleur Telefoon 162 (Het huis met de trapjes) VENRAY, 1 September 1934 Afsluiting weg (Veldweg). Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis. dat de veldweg loopende achter het bouwland van L. Weys te Venray, Steeg, op Zondag 16, Zondag 23 en Zondag 30 September a s. telkens van des middags 12 uur tot des namiddags 7 uur voor het publiek is afgesloten, zulks met het oog op de veiligheid van het verkeer. De weg zal met roode vlaggen worden afgezet. Men zij gewaarschuwd, dat op die dagen schietwedstrijden worden ge houden en het betreden van dien afgesloten weg gevaarlijk is. Venray, 1 September 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN BEKENDMAKING. Verbod verbouw van Bravo- aardappelen. Op verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken, heb ik de eer het navolgende ter algemeene kennis te brengen „In verband met de gevaren voor den uitvoer van door den Neder- landschen Algemeenen Keuringsdienst goedgekeurde pootaardappelen. welke verbonden zijn aan de teelt van voor de wratziekte vatbare rassen, ligt het in de bedoeling een algemeep verbouw-verbod van den Bravo - aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen." Venray, 27 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Jachtwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den Heer Minister v^n Economische Zaken nader is vastgesteld, dat de jacht op patrijzen in de provincie Limburg zal zijn geopend van 1 September 1934 tot 2 December 1934. Venray, 27 Augustus 1934. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Nakeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de houders van springstieren, die hunne stieren aan de aanstaande nakeuring wenschen te onderwerpen, hiervan ter Secretarie aangifte moeten doen vóór den 15 September a.s. Venray. 29 Augustus 1934. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. GEVONDEN Twee rijwiel plaatjes. Een garagesleutel. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Plechtige inzegening en opening van het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Venray. Het St. Elisabeth-Ziekenhuis alhier zal Zaterdag 8 September a.s. des voormiddags om 11 uur plechtig door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Lemmens, Bisschop van Roer mond, worden ingezegend en zal daarna onmiddellijk voor de zieken officieel in gebruik worden gesteld. Te voren zal een H. Mis in de Kapel van het Ziekenhuis worden opgedragen om Gods zegen over het nieuwe Ziekenhuis af te smeeken. Deze plechtigheden zijn uitsluitend toegankelijk voor de daartoe ge- noodigden. Voor alle belangstellende inwoners van Venray is het Zieken huis te bezichtigen op Zaterdagmid dag 8 September van 1 tot 3 uur en op Zondag 9 September van 10 uur voormiddag tot 12 uur middag en van 2 tot 5 uur namiddag. Kinderen beneden 18 jaar worden niet toegelaten, waarop streng zal worden gelet. De ingezetenen worden verzocht op Zaterdag 8 September ter ge legenheid van het bezoek van Mgr. Dr. Lemmens en de plechtige opening van het Ziekenhuis te vlaggen. Nieuws over de Handelsavond school. Onze Handelscursus wordt ver anderd. Wij willen geen verkeerd woord zeggen over het z.g. Hanzediploma. Integendeel, het is een diploma dat er best zijn mag. Maar het mikt te veel op het Kantoor. Io Venray nu zijn maar weinig kantoren, omdat er maar weinig industrie is. Onze Handelscursus moet, natuur lijk zonder het Kantoor uit het oog te verliezen, zich vooral de belangen aantrekken van den Middenstands* winkelier en den Landbouwer. Onze Handelscursus moet een speciaal voor Venray en omstreken geschikte prac- tische school zijn. Van enkele leer vakken kan wat af; nieuwe leerstof komt op den leerrooster er zullen ook zaken behandeld worden die wat hooger gaan dan letters en cijfers. Indien alles gaat zóó gelijk schrijver dezes het zich voorstelt en het dus niet wordt een nieuwe gramophoon maar met oude platen, dan zal onze toch alreeds goede Handelsavond' school beslist nog véél beter worden. En het eindexamen en het eind diploma Dit examen zal worden afgenomen door de eigen leeraren, dus door menschen aan wie de leerlingen ge wend zijn. Dit is het meest verkies lijk systeem. Het mag niet meer voorkomen dat een zenuwachtig leerling, die met uitstekend succes geleerd heeft, zonder diploma naar huis moet gaan. Wordt bedoeld examen gemakke lijker zoo meer een onder-onsje NeenHet examen wordt afge nomen ten overstaan van Gecom- miteerden Het einddiploma zal van zulk. een hooggeschatte waadde zijn, dat men er overal mee terecht kan, ook op het kantoor. Bestuur, leeraren en directeur meenen en hopen, met deze nieuwe regeling aan Venray een niet geringen dienst te bewijzen. Men zie binnenkort de advertenties. N. Aan de Nederlandsche School voor Coupeurs en Coupeuses der Kledingindustrie te Doetinchem slaagde voor het examen Coupeur (theoretisch en practlsch) den heer Willy Jeuken, Groote Straat alhier. Volksconcert. Morgen Zondag zal de Fanfare „Oqs Genoegen", Oirlo, een concert geven op de Groote Markt. Aanvang 7 uur nam. Bondsruiterfeest te Castenray. Uitslag van het Zondag alhier gehouden Ruiterfeest, dat door ruim 1000 personen bezocht werd Landelijke Parade 1 Ruiterclub „Bussefalo", Seve- num, commandant M. Sonnemans. Draven, Belg. type. (18 deelnemers) 1 Philipsen, Castenray, Polina 2 Korsten, Velden, Polly 3 Vullings, Meiderslo, Voes 4 Strijbosch, Castenray, Elly 5 Cremers, Castenray, Lies Middelklas (18 deelnemers) 1 Rambaghs, Castenray, Max 2 Dinghs, Castenray, N. N. 3 Huijbers, Bergen, Jafva 4 Baeten, Sevenum, Emmy 5 Flinsenberg, Merselo, Ludena I Luxe klasse (21 deelnemers) 1 Janssen, Tegelen, Nelly 2 Janssen, Baarlo, Lizet 3 Willemseo, Velden, Excellent 4 Kessels, Baarlo, N N. 5 Janssen-Peters, Meiderslo. Lies Springconcours (19 deelnemers) 1 Strijbosch, Castenray, Bobby 2 Rambaghs, Castenray, Max 3 Janssen-Peters, Meiderslo, Lies 4 S. Ebus, Venlo, Hilda Om den M. Simon3-prijs tusschen Belgische stamboekmerries of merries met veulenpapieren. (6 deelnemers) 1 Strijbosch, Castenray, Comtesse Rennen (Belg. type) 12 deelnemers 1 Douven, Castenray. Betsy 2 Lucassen, Sevenum, Max 3 Jenniskens, Meteri t, Vos Luxe klas (16 deelnemers) 1 Kusters, Venray, Roosje 2 Joosten, Blerick, Pola 3 Berden, Blerick, Zampa. Voetbal. De wedstrijd tegen Kolping (Hel mond) is van het begin tot het einde spannend geweest. Kolping verscheen op 3 spelers na met het volledig eerste. In de eerste helft gaf Serva- tius bijzonder goed partij. Laag bleef de stand 11 tot even voor de rust Kolping op vrij gelukkige wijze 2 doelpunten maakte, een uit een ver schot van haar centerhalf en een uit een corner, die door een der Serva- tius backs in eigen doel werd ge kogeld. Voor Zondag a.s. wederom een belangrijke ontmoeting. Een van de sterkste 2e klassers van Midden- Limburg komt op bezoek. Servatius zal het zeker niet cadeau hebben, doch zal van het begin tot het einde

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1