Ei Weekblad voor VENKAY, HOBST en Omstreken. JACJOWfr manufacturen blijken toch het manufacturen i blijken toch het ÏYOOtmiGStf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Kroningsfeesten te Oostrum. Moraal en hygiëne. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdag"25 Augustus 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 34 YMUGST/ PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVhRTENTlKN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer Tji ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Telefoon 51 GIRO 150652 fENRAY ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 8 September a s. Het zal de meeste onzer lezers niet onverschillig zijn te weten, wat de historie verhaalt omtrent de wonderbare gebeurtenis te Oostrum. waaraan deze plaats haar ontstaaD als bedevaartsoord te danken heeft. De Eerw. Heer Welters verhaalt daaromtrent in zijn geboekstaafde geschiedenis betreffende Oostrums kapel het volgende „Een welgesteld landbouwer zou bij het vlaswieden het bekende wonderbeeldje gevonden en tevens een stem gehoord hebben, die hem zeide Hier wil ik rusten. Toen hij met zijn kostbare vondst thuis kwam zeide hij tot zijn huisgenooten Als mijn vlas goed wordt, zal ik op dat veld een kapelletje voor het gevon den Moeder* Godsbeeldje doen bou wen. Reeds den anderen dag zag de boer zijn vlasakker bloeiend en welig opgeschoten, terwijl de kwaliteit uitmuntend was. De verheugde boer, die niet naliet talrijke personen het wonderbare vlasbloeien te doen aanschouwen, rustte niet, alvorens hij zijn belofte ingevolge de duidelijk kenbaar gemaakte wensch der H. Maagd had vervuld. Een waardige plaats werd het miraculeus beeldje bereid." Omtrent het tijdstip der gebeurtenis verhaalt de Eerw. Heer van Hegel- som, dat dit omtrent het jaar 1350 moet zijn geschied. Aldus in het kort de officieele gegevens, berustend in het archief van de Ooslrumsche Kapel. Ongetwijfeld zal een groote. onaf zienbare schare van Mariavereerders (sters) op 8 September luister bijzetten aan de grootsche plechtigheden der herdenking van de Kroüing van het miraculeus Beeldje nu 50 jaren geleden op last van Z. H. den Paus In 1884 waren 10 a 12 duizend processiegangers getuige van de Kroniog, thans nu de plechtigheden nog uitgebreider en grootscher zijn geworden, worden er minstens even veel verwacht. In het belang der goede orde wordt iedereen verzocht zich aan de aanwijzingen der talrijke ordecommissarissen te houden en voorts het feestprogrammaboek circa 28 pagina's groot te raad plegen. Deze worden Zondag 2 September reeds verkrijgbaar gesteld, voor den civielen prijs van 15 cent, waardoor men tevens gratis deelneemt aan een loterij, waarbij een heeren* of damesrijwiel, naar keuze, is te winnen (loterij goedgekeurd bij besluit, van B. en W. te Venray d.d. 17 Aug. 1934 no. 154/139). Elkeen houde zich aan de gegeven wenken, opdat van de feestelijkheden slechts één roep uitga „Zoo iets moois en ordelijks hebben wij slechts weinig meegemaakt." Iedereen kan behoorlijk plaats vinden, terwijl voor de H. H. Geeste lijken, die de plechtigheden wenschen bij te wonen bijzondere plaatsen zijn gereserveerd. In Oostrums Genadeoord Bleef niemand onverhoord. Twijfelachtige waarde der zonnebaden. Dr. L. A. Veeger, inspecteur van de Volksgezondheid, schrijft in „Moederschapszorg" over de twijfel achtige zegeningen van het overmatig en onophoudelijk gebruik van zonne baden. Na het zwemmen te hebben aanbevolen als een bijzonder gezonde sport gaat hij verder „Naast deze gezonde zwem- en badbeweging zien we de laatste jaren zich ontwikkelen de z.g. natuurbaden, waarbij als grootste aantrekkelijkheid het zonnebad als paradepaard dienst doet. Ioplaats van te zwemmen en te baden, waardoor de zoo even door ons opgesomde voordeelen op doel treffende wijze te bereiken waren, gaat men zich in de zon bruin roosteren. Het spijt mij wel, doch ik moet aan degenen, die meenen, dat die zonnebaden winst voor het lichaam, winst voor de gezondheid zouden brengeD, deze illusie ontnemen. De zon heeft ongetwijfeld een gunstige inwerking op ons lichaam, op onze stofwisseliog. doch, zooals 't met iedere overdaad gaat, door te veel van het goede, gaat het nuttig effect ervan verloren. Wanneer men weet, dat het bruin worden der huid een verweermiddel is van het door de overdaad van zonnestralen geplaagde lichaam en dat, naarmate de huid bruiner wordt tengevolge van het zich ophoopende pigment, er minder zonnestralen in het lichaam kunnen dringen, is het toch te begrijpen, dat de wijze, waarop men tegenwoordig de aandacht wil vestigen op het nuttig hygiënisch effect der zonnebaden, misleidend moet worden genoemd. Op de nadeelen van de te sterke beschijning door zonlicht, zal ik niet verder ingaan het is mij voldoende, hier gewezen te hebben op de twijfelachtige waarde van zonne baden, waarbij ik een uitzondering zou willen maken voor de plaatselijke behandeling van enkele ziekelijke afwijkingen en voor eenige zeldzame gevallen van algemeene behandeling, doch dan ook alleen op voorwaarde eeDer deskundige leiding. Dat bruin worden is de laatste jaren een mode-artikel geworden, waaraan aestetica en huidfunctie worden opgeofferd. Hoewel de smaken ook hierin verschillen, zijn toch vrij velen van meening, dat die bruine kleur het niet wint van de blanke teint, terwijl het hard en dik worden der bruine huid, een van de gevolgen der huid verbranding, nu juist niet haar schoonheid en goede werking be vordert. Van het zwemmen en badeD, van de heerlijke harmonische beweging, van de huid-gymnastiek komt in de zonnebaden niet veel terecht, zoodat de voordeelen voorde volksgezond heid van deze baden, vergeleken met die van de zoo even beschreven inrichtingen, practisch gesproken op niets neerkomen. Men gaat even in het water, baadt even, tot zwemmen komt het ge woonlijk niet, men gaat liggen, gaat converseeren. gaat flirten, enz. enz. Daarbij zijn de gevallen, dat men in het geheel niet in het water komt, doch zich tevreden stelt met een zorgvuldig poederen en bewerken der huid, niet zoo heel zeldzaam. Men zal mij toch toegeven, dat op deze wijze de gezondheid niet bevorderd wordt, evenmin als er iets van de sport terecht komt. En bleef het hier nu bij, dan kon men hoogsteus met spijt over zooveel dwaasheid, met spijl ook over het verlies van zoo vele mooie natuur- plekjes, die anders voor een gezonde roei- en zweroport groote diensten hadden kunnen bewijzeD, de winst zucht van enkelen en de domheid van velen betreuren. Nadat echter eenmaal de bad- en zwemsport om hals is gebracht, komt men van het eene uiterste in het andere men stoort zich niet meer aan de meest elementaire wetten van fatsoen en welvoegelijkhei 1 en werkt op de meest onsmakelijke wijze mee aan een tentoonstelling van onbehoor lijkheden." De mechanisatie der industrie. Eens een zegen. Thans een ramp De technocraten krijgen gelyk. Uit kortzichtigheid hebben men schen door alle tijden heen beweerd, dat het den ondergang der wereld beteekende, wanaeer door een of andere vinding de productie werd vereenvoudigd. Men herinnere zich maar eens, hoe bij de invoering van stoommachines de werklieden soms een opstand begonnen om hun mechanische concurrenten te weren We noemden dat kortzichtig. De geschiedenis heeft inderdaad bewezen, dat de machines de menschheid veelal ten zegen zijn geweest. We hebbeo vroeger al eens op het gebruik van horloges gewezen en willen dat voorbeeld hier nog eens aanhalen. Hoeveel menschen zouden een hor loge hebben kunnen betalen en dragen, als het geheel uit handwerk vervaardigd had moeten worden De machines hebben het mogelijk gemaakt, dat practisch ieder mensch eenige horloges in zijn leven verslijt. Daaraan verdienen niet alleen de producenten, maar ook duizenden handelaren, grossiers en winkeliers, alsmede duizenden arbeiders, die zich met het onderhoud en repareeren der horloges belasten. Hoeveel menschen zouden de zeeën bereizen, als dit nog per zeilschip moest gebeuren Thans hebben dagelijks heele volksverhuizingen van werelddeel tot werelddeel plaats. Aan die tallooze reizende menschen verdienen ook buiten de kringen der scheepvaartmaatschappijen heele legers van lieden van allerlei slag. Negen tienden der menschheid zou misschien nog barrevoets gaan, als de schoenindustrie niet ware geïn dustrialiseerd en we zouden waarlijk uiet zoo dikwijls een nieuw pak kleeren koopen, als de stof nog met de hand moest worden geweveD. Door verlaging van productie kosten is de consumptie van alles enorm toegenomen, zoodanig, dat er ook arbeid genoeg bleef voor de levende werkkrachten. Hebben we al eens werkloosheid gekend, men vergete niet, dat die ook voorkwam in tijden, dat nog geen mechanische krachten werden gebezigd. De machines hebben ook véél schoons en nuttigs gebracht in de levens van menschen, die het zonder dat alles hadden moeten stellen, wanneer handwerk de producten schaarsch en duur had moeten houden. Nu eerst beginnen de nadeelen van de mechanisatie der industrie zich te doen gevoelen, omdat de techniek blijft voortschrijden en de menschheid in haac behoeften aan het verzadi gingspunt schijnt te zijn gekomen. Wanneer ieder mensch met een behoorlijk horloge op zak loopt, is het voor de arbeidsgelegenheid fnui kend, wanneer machines worden uit gevonden,. welke levende arbeids kracht kunneD vervangen, want er is geen behoefte meer aan het op voeren van de productie. In een adres van de arbeiders bonden aan de regeeriog hebben deze bewezen, hoe het verbruik van sigaren in de laatste jaren vrijwel stabiel bleef, maar niettemin de werkloosheid van 6—24 pet. ver ergerde. Dit is de schuld van de voortschrijdende mechanisatie van het bedrijf, welke niet kan worden gevolgd door een verhoogd tabaks verbruik. Er wordt immers op het oogenblik al méér gerookt misschien dan goed voor ons is. Wat hier geld* voor horloges en sigaren, is mede toepasselijk voor vele andere artikelen. De menschheidsbehoeften zijn het verzadigingspunt benaderd en de techniek staat niet stil in haai voort gang. Steeds grootere werkloosheid moet het uitvloeisel daarvan zijn. Ter oplossing der moeilijkheden komen ons slechts twee middelen bruikbaar voor. Of de mechaaisatie moet interna tionaal worden betuigeld, wat ons heel moeilijk voorkomt. Of we moeten den raad volgen Jer technocraten en de beschikbare arbeidsgelegenheid gaan verdeelen, dus den werktijd gaan regelen naar behoefte. Hetgeen evenmin een ge makkelijke opgave is. ten. We zouden eraan toe willen voe gen: Hoe is het mogelijk, dat vele katholieken, die het goed konden doen, niet meer bijdroegen dan deze armsten der armen Beseffen wij wel voldoende, van welk een groote geestelijke en cul- tureele waarde deze eigen omroep voor ons katholieken is Wij en onze eigen Omroep. Alles lijdt onder de ODgunst der tijden 1 Ook ODze Katholieke Radio Om roep ondervindt de gevolgen van den slechten economischen toestand In het laatste nummer van den K:R.O. gids richt de verdienstvolle bouwer en leider van onzen eigen omroep een ernstig woord tot de Ned. Katholieken, Pater Perquia wijst er op, dat tengevolge van de crisis velen hun bijdragen moet staken of vermin deren aan de K.R.O., omdat 2ijdeze niet meer kunnen opbrengen. Daar zijn er bij. die de mede- deeling doen zonder meer, er ziju er ook bij, die deze boodschap ver gezeld doen gaan van een verklaring welke er wel duidelijk op wijst, hoe moeilijk deze beslissing viel. Er zijn bedankjes bij van zieken, die jarenlang van den K.R.O. ge profiteerd hebben, voor wie de Kath. Omroep een heerlijke lichtstraal was in hun lijdeD, waardoor ze contact hielden met de Kerk en den gods dienst en die hun zooveel heerlijke ontspanning bracht. Hoe gaarne had den ze den K.R.O. blijvend gesteund omdat ze voelen wel.c een ramp het voor hen zou zijn, indien de K.R.O. zou verdwijnen. Maar ze kunnen niet meer. Er zijn er bij, vooral ten platte- lande, voor wie de Radio een niet hoog genoeg te schatten levensvreug de heeft gebracht en die schrijven, dat ze hun sigaar en huD pijp op zij gelegd hebben, om het dubbeltje per week voor de K R O. te kunnen blijven betalen. Nu de steun echter is verlaagd en men het allernood zakelijkste moet ontbereD, kan het dubbeltje er niet meer af. Terecht vraagt Pater Perquin, hoe het toch eigenlijk mogelijk is, dat deze armen met offers bun bijdragen gaven voor den K R.O. en zoovele andere katholieken, die zonder be- zwaar hun bijdrage konden schenken tot nu achterwege bleven en zich zelfs aan klaplooperij schuldig maak' TÊRUQ NAAR SCHOOL I Waarom Wij, ouderen, hebben dikwerf gelegenheid gehad om ons over onze jeugd te beklagen. Onze op voeding is over het algemeen nog ouderwetsch-streng geweest, Wij moesten maar blokken en huiswerk maken; een verzetje genoten we hoogstens in de vacantie. We misgunden daarom aan de moderne jeugd wel eens haar vele vrijheden; dien ongedwongen om gang met elkaar, de vele uitstapjes en de gemakkelijkheid, waarmee zij en de tegenwoordige ouders zich vaak over teleurstellingen heenzet- ten. Papa ik moet m'n klas nog eens een keertje overdoen is de luchtige boodschap, waarmee het kroost van tegenwoordig soms na een examen thuis komt. Papa heeft geen tijd om te brom men, want zoon of dochter zitten al op zolder te rommelen om de rug- tasschen in orde te maken voor een pic-nig in den middag, of de spullen worden bij elkaar gezocht voor een kampeertocht van eeD paar weken in -een binnen- of buitenlandsche wildernis. En als papa even nadenkt, laat ie ze begaan. Met een zucht om d'r lot; om de toekomst van de mo* derne jeugd. Onze jongens en meisjes hebben het niet zoo gemakkelijk, als ons dat wel eens lijkt. Ze moeten nog méér leeren en studeeren dan wij, doch het ver schiet is volstrekt onzeker voor ze. Laten ze nou maar wat genieten, denken we onwillekeurig, want de ellende wacht ze. Als wij vroeger onze H.B S. af deden, dan wisten we, dat we daar na „overal terecht" konden. Of we liepen zes jaar het gym. waarna we altijd nog de „richting" konden be palen, welke we verder wilden gaan. Onze jeugd kon een beetje zwaar zijn, soms hard onze toekomst mochten we althans verzekerd ach ten. Tegenwoordig is het leeren en studeeren en als meD „klaar is, be gint de wanhoop. De vacanties zijn haast om. Weer worden hoopen dure boeken aange schaft; wéér gaat de jeugd zich met ijver op de studie toeleggen.... En waarom Allererst omdat de ouders niet weten, wat ze op het oogenblik met de jongens en meisjes moeten gaan beginnen, wanneer we ze niet laten leeren. En dan: omdat we er van overtuigd zijn, dat in de toekomst slechts de allerbesten, de meest- onderlegden, een kans zullen krijgen in het leven. Wat voor 'n kans We kennen zoo'n jeugdig per soontje uit onze omgeving. Hij koos zich een vak en toen hij daarvoor school zou gaan, moest hij zich aan een toelatingsexamen onderwerpen, omdat er 80 liefhebbers waren voor 20 plaatsen op... school De jongen werd een der 20 „ge lukkigen". Die 20 der „besten" zijn een studie begonnen van jaren, met het vooruitzicht -al alles „goed" gaat dat hij eens bekwaam zal zijn voor een vak, dat op het oogen blik reeds 12.000 werkloozen kent. Met allebei zijn schouders en el lebogen zal bij zich dan tusschen die 12000, die sinds jaar en dag wachten en smachten naar arbeid, hebben door te worstelen naar voren om een plaatsje te bekomen aan den disch der werkenden 1 Dapper moeten ze zijn, die jeug dige menschjes van den tegenwoor- digen tijd, die straks na de vacantie met een blij gezicht weer de boeken bijeen pakken om te trachten al de daarin vervatte wijsheid naar hun hoofden over te planten. We bewonderen en beklagen ze. We guonen ze, voor zoover hun dat moraliter niet schaden kan, van ganscher harle het beetje meer vrij heid en blijheid, hetwelk hun mis schien ten deel valt boven hetgeen wij genoten. We hopen, dat een verbeterde wereld hun mooie kansen zal bieden wanneer ze de boeken van het laat ste studiejaar in hun kast zullen hebben bijgezet en wél voorbereid in de maatschappij the struggle for life zullen beginnen. Noord-Limburgsche Fokdag te Horst. Op 6 September a.s. De inschrijving tot deelname aan de Noord Limburgsche Fokdag is thans definitief gesloten. Opgegeven werden ongeveer 500 nummers M.R.Y. fokvee, 225 hokken stamboek varkens en 50 stuks Texel- sche schapen. In vergelijking met vorige jaren is dit weer een belangrijke toename. Op den laatsten fokdag waren ingeschreven 886 nummers rundvee en 130 hokken varkens, terwijl schapen toen nog niet werden toe gelaten. Als Juryleden zullen de volgende personen fungeeren. A. Afdeeling Rundvee. Ir. H. Wibbens, Hoofdinspecteur N.R.S. 's-Gravenhage, Voorzitter. C. Arts, Haps Ir. J. Bles, Roermond G. Decks, Heythuizen Jac. Jaspar, Roermond G. Kessels, Heythuizen II. J. W. Logtenberg, Duur-Olst S. Martens, Beers M. Peeters, Geleen Ir. F. Schoorens, Leuven (B.) Dr. Stappers, Hasselt (B.) F. v. Zadelhoff, Dieren B. Afdeeling Varkens. Ant. Hendrickx, Horn (Voorzitter L.V.S.) Voorzitter. W. Crooymans, Overloon G. Cuypers, St. Odiliëoberg Dr. Ir. Deckers. St. Oedenrode H. Deckers, Beesel W. Hendrickx, Hom G. M. Peeters, Weert Ir. Th. Rijssenbeek, Utrecht G. Saes, Weert Ir. G. Verpoorten, Hasselt (B.) G. Afdeeling Schapen. P. Diederen, Voorzitter L.S.S., Graetheide. Mej. Jeanne Pakbier, Hulsberg. Als algemeen arbiter zal optreden Ir. Jacq. Timmermans, Rijksveeteelt- consulent. De namen dezer personen waar borgen ons in alle opzichten een deskundig oordeel. Voor belang hebbenden willen wij hier aan toe voegen dat de keuringen omstreeks 9 uur zullen beginneD, zoodat het vee tegen dien tijd op bet terrein aanwezig moet zijn. In verband met de moeilijke tijds omstandigheden heeft het Bestuur gemeend het entreegeld met catalogus te moeten verlagen tot 50 cent. VereeDigingen van Jonge Boeren, mits tijdig aangemeld bij den Secre taris van den Fokdag, genieteD reductie en betalen slechts 30 cent. Dames hebben vrijen toegang. Op het terrein is levens een standplaats voor auto's en rijwielen ingericht, welke daar onder controle bewaard worden. Ter bevordering van een vlotte regeling is een tweede toegang, lot het terrein geopend vanaf de Tien- raysche weg. De hoofdingang blijft tegenover „De Oude Lind." Terrein- en Regelingscommissie welke vorige jaren getoond hebben voor hun taak volkomen berekend te ziju, zullen ook nu weer zorgen dat de zaak af is. 4 gram bergamotolie en 3 gram cedraatolie. Nadat dit mengsel vol doende is opgelost, filtreert men het en doet het in goed gesloten fleschjes. Yoor do Vrouwen, Weet ge... dat ge zijden linten het beste kunt wasschen met benzine, waarbij men een heel klein beetje aard appelmeel voegt; haal de linten enkele malen door de oplossing en wrijf ze met een linnen doekje af, daarna strijken tusschen 2 schoone doeken. Weet ge... dat dikgeklopt eiwit zeer goed kan dienen ter vervanging van room in koffie. Eén ei is voldoende voor drie kopjes. Weet ge... dat citroenen vlugger en meer sap afscheiden, wanneer men ze eeni ge minuten in heet water laat staan. Weet ge... dat glaché handschoenen, welke te nauw zijn kunnen worden verwijd door ze in een vochtigen doek te leggen. Na eenigen tijd aantrekken en aan de hand laten drogen. Weet ge... dat men beschimmeld leder alvo rens het met ciéme in te wrijven, eerst met houtazijn moet inwrij ven. Weet ge- dat ge satijnen schoentjes met lee- lijk uitziende punten gemakkelijk kunt schoonmaken met een in spiritus gedoopt propje watten. Weet ge... dat ge eau de kologne kunt maken door in één liter alcohol van 36 graden op te lossen 85 gram ros- marijaolie; 6 gram citroengeest; VENRAY, 25 Augustus 1934 Volksconcert. Morgen Zondag 26 Augustus a.s. wordt door Venray's Fanfarecorps een volksconcert gehouden op de Groote Markt des namiddags om acht uur. Uitvoeringder Wcgenbelastingwet, Het aan de provincie Limburg over het jaar 1933 toegewezen aan deel van de uitkeering, bedoeld in artikel 32, 2o, der Wegenbelasting- wet is groot f 403.0i5 76. De helft, of f 201,507.88 is uit sluitend bestemd voor den aanleg en de verbetering van de wegen, die in de provinciale wegenlijst voorkomen en wordt daartoe iogevolge het be paalde in art. 2 der verordening tot instelling van een provinciaal wegen fonds in genoemd fonds gestort; De andere helft, of f 201.507.88 wordt verdeeld ten behoeve van de op de provinciale wegenlijst voor komende wegen, zoodat de onder staande genoemde bedragen aan de onderhoudsplichtigen worden uitge keerd: Provincie 175.4 K.M. f 136888- Venray 4.9 K.M. f 3824.12 Wanssum 3.5 K.M. f 2731.52 Bergen 0.8 K.M. f 624 35 Venlo 2.3 K.M. f 1795.- Tentoonstelling te Venray, De R.K. Kleermakers Patroons Ver. „St. Gerardus Majella" alhier is voornemens eene tentoonstelling van maalkleeding te organiseeren. De bezoekers zal getoond worden' hoe verschillende kwaliteiten van een kleedingstuk, zoowel van binnen als van buiten bewerkt worden. Zeer zeker interessant en leerzaam voor iedereen. Wij wenschen deze Dog jonge maar actieve organisatie veel succes. We komen hierop nader terug. Duivensport. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" een wed vlucht met jonge duiven vanuit Solié (België), afstand 188 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le en 37e H. Thijssen 2e en 13e G. v.d. Putten 3e, 29e, 30e en 34e G. Vissers 4e, 15e, 16e, 33e en 36e A. Loonen5e, 19e, 23e, 48e en 85e L. Coopmans6e, 28e, 56e, 80e en 84e Gebrs. Hendriks 7e, 24e, 38e en 63e H. v.d. Heiden 8e 72e en 73e Gebrs. Rutten 9e, 27e en 82e M. Theeuwen 10e, 18e en overduif J. Kusters11e en 17e L. Maas 12e, 21e, 54e, 55e en 70e J. Voesten 14e, 67e en 76e J. Dinjens 20e P. Kersten 22e en 66e J. Jansen 25e, 45e, 69e en 81e G. Jansen 26e, 43e, 53e en 59e J. Vermeulen 31e, 32e, ,49e, 50e, 60e, 61e en 62e P. Manders35e, 40e, 46e, 64e en 75e E. Vermeulen 39e, 74e en 79e G. v. Dijck 41e, 42e, 77e en 83e H. Derks44e Jac. Strijbosch47e Gebrs. Spee51e en 58e Gebrs. Siebers 52e en 57e Servaas 65e Gebrs. Strijbosch 68eToonen 71e, en 78e J. Verstegen. Duiven gelost om 8.30 uur met Zuidwesten wind. Aankomst eerste duif 10.34.29 uur. Aankomst laatste duif 10.50.54 uur. Klooster Maria Regina te Oirlo. Dinsdag hebben de Zusters der Goddelijke Voorzienigheid het nieuwe klooster te Oirlo betrokken. Hun convent bestaat uit 7 Eerw. Zusters. Deze zullen zich wijden aan het onderwijs in de lagere meisjesschool en aan het bewaarscboolonderwijs, aan de wijkverpleging voor het Groene Kruis en aan de verdere opvoeding der vrouwelijke jeugd. De parochianen van Oiric zijn met de komst der Zusters zeer inge nomen, temeer daar zij uit eigen ervaring weten, dat de goede roep, waarin de Zusters der Goddelijke Voorzienigheid in geheel Venray staan, wel verdiend is. Zondag 2 Sept. om 3 uur zal de kapel van het Zustershuis door den Hoogeerw. Heer Deken van Venray worden ingezegend en zal alsdan het Allerheiligste, begeleid door de Zusters en door de inwoners van Oirlo, vanuit de parochiekerk naar de kapel van het klooster worden overgebracht. Door de opening van dit klooster zal de hart'ewensch vervuld zijn van velen, ook van den vroegeren Herder van Oirlo, wijlen pastoor Reijnen, die. in zijne dagen reeds omging met de plannen, die nu verwezenlijkt zijn. Moge Hij er zich hierboven in den Hemel over verheugen.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1