Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws overal, gemeentelijke verordeningen waren, die elkaar dikwijls niet dekten en die dus oneerlijke concurrentie in b.v. twee aan elkaar grenzende gemeenten ontketenden. En nu, 't valt niet te loochenen, hebben we m e t een wet, eigenlijk precies het zelfde. De eene gemeenteraad kan vergunning geven.de andere gemeente raad behoeft het niet te doen. Gevolgoneerlijke concurrentie kan ont3taan tusschen b.v. twee aan elkaar grenzende gemeenten. In ieder geval er is werk aan den winkel voor de gemeenteraadsleden die de middenstandsbelangen grondig willen voorstaan. Niet alleen hebben zij er toch voor te zorgen, dat binnen twee maanden na afkondiging van de nieuwe winkelsluitingswet in hun gemeente de verruiming in werking kan treden, maar er is meer. Er is n.l. ook een circulaire gezonden door den Minister aan Gedeputeerde Staten mfet de bedoeling dat deze een en ander doorgeven aan de Gemeente besturen in welke circulaire nadruk kelijk wordt gezegd, dat de gemeente besturen een eind behooren te maken aan den neven-arbeid van gemeente ambtenaren. Behoudens een uitzon dering geen handeldrijven van gemeente-ambtenaren en beambten meer, geen nevenbetrekkingen, geen eigen taak na dagtaak meer. En de gemeenteraadsleden hebben dus aan stonds toe te zien, dat alle gemeente besturen gevolg geven aan dit ministerieel besluit, hebben toe te zien, dat de hand wordt gehouden aan dit besluit, niet alleen in het belang van den middenstand, maar ook in het belang van de arbeiders, van de geheele gemeenschap. Denkt ge, dat algemeen gehoor zal worden gegeven aan zulk een besluit, dat de gemeentebesturen dus loyaal een verbod uitvaardigen aan hun amblenaren en beambten om geen handel meer te drijven en geen nevenbetrekking meer te aanvaarden Als het goed is, behooren de gemeentebesturen dat wel te doen. Een oogje in het zeil houden, is intusschen wel goed. Maar waar ik erg nieuwsgierig naar ben is naar de houding van de arbeiders-vertegenwoordigers in den gemeenteraad, als straks B. en W. gaan voorstellen zulk een verbod direct in te voeren. Ik ben dan erg nieuwsgierig of ze zulk een verbod toejuichen als ze breed denken, zullen ze dat doen of dat er vele arbeidersraadsleden zijn, die klein denken eo de belangen dienen van eenige gemeente-ambte naren, die toevallig nevenbetrekkingen hebben welke niet graag worden opgegevenWe zijn er, zooals gezegd, erg nieuwsgierig naar In elk gevalhet is ons bekend dat sommige middenstandsorganisaties oogenblik- kelijk haar leden raadsleden hebben verzocht aanstonds in den gemeente raad de kwestie aanhangig te maken en er voor te zorgen, dat oogen- blikkelijk een verbod, zooals de Minister bedoelt, wordt uitgevaardigd. We kunnen er slechts de ver wachting aan verbinden, dat nu ook het Rijk zelf zulk een verbod uit vaardigt voor het Rijkspersoneel, zoodat we geen postbode-schoen winkelier, rijksveldwachter-fietsen maker meer zullen hebben in de toekomst. De plechtige uitvaart van wijlen president Von Hindenburg. Duitschland erkent Oosten- rijk's onafhankelijkheid. Von Papen als gezant te Weenen aanvaard. Weer een executie in Oostenrijk's hoofdstad. Aartshertog Otto in Italië. Van bier en daar. De uitvaart van den overleden rijkspresident van Duilschland is tot een machtige volksmanifestatie ge worden en heeft aangetoond, hoe diep de vereering der Duitschers voor den ouden veldmaarschalk was; zijn persoon heeft reeds een legen darische beteekenis gekregen. Na een plechtige rouwzitting van den Rijksdag in de Kroll-opera te Berlijn, is Hindenburg's stoffelijk overschot in den nacht van Maandag op Dinsdag van Neudeck naar Tan- nenberg vervoerd, waar het Dinsdag onder machtig ceremonieel en eer betoon werd bijgezet in den Hinden- burg-toren, ook wel Maarschalkstoren geheeten, onderdeel van bet machtige Tannenberg-monument. Daar rust hij in het gedenkteeken zelve, hetwelk het Duitsche volk aan den roem van den veldheer had gewijd. Onafzienbare rijen vaandels, met rouw omfloerst, hebben de plechtig heid opgeluisterdzwaar dreunden de kanoonen. welke een laatste saluut brachten, die als een overwinnaar uit een verloren oorlog was getreden. Volk en leger hebben samengespan nen in het brengen van het hoogst denkbare eerbetoon. De bijzetting droeg ook een religieus karakter, in het bijzonder door een treffende redevoering van den legerbisschop. Hitler's rede ademde iets van den bijzonderen geest der Nazi's, welke aan het oude Germaansche heidendom her innert. Zijn laatste woorden waren Doode veldheer, ga binnen in het Walhalla (Het Walhalla is naar beidensch Germaansche opvattingen het paradijs der gesneuvelde helden, waar de oppergod Odin ze ontvangt.) Vele buiteDlaodsche regeerings- vertegenwoordigers hebben de uit vaartplechtigheid bijgewoond. In Frankrijk heeft de nationale vlag op Dinsdag j.l. van alle open bare gebouwen in het land, uitge zonderd in twee kleine gemeenten, half-stok gehangen. Zoekt de nieuwe Duitsche rijks leider Hitier inderdaad toenadering tot Oostenrijk In een intervieuw met een bultenlandsch journalist heeft het genoemde Duitsche staatshoofd deze week verklaard, dat hij de onafhankelijkheid van Oostenrijk erkent. Wel verzwakte hij de waarde van zijn uitspraak door er onnoodig aan toe te voegen, dat de Oosten rijkers natuurlijk vrij bleven om zelf, van binnenuit, de aansluiting met het groote Duitsche rijk te bewerk stelligen 1 Hoe ook, de scherpte begint een beetje af te raken van de verhoudin gen tusschen Duitschland en Oosten rijk. Het Oostenrijksche kabinet heeft ook besloten om Von Papen als Duitsch gezant te Weenen te aan vaarden. Deze aanvaarding geldt echter slechts von Papen als gewoon gezant, niet als vertegenwoordiger derhalve van Hitier persoonlijk, als hoedanig nochtans de zending van den gewezen Duitschen vice kanselier was bedoeld. Een der nationaal socialistische opstandelingen, zekere Feike, de eenige soldaat uit het Bondsleger, die aan de revolutiepoging deelnam, is van de week ter dood veroordeeld en opgehangen. Feike deed voor het gerecht de merkwaardige verklaring, dat de opstandelingen hebben ge meend, dat minister Fey met Dr. Rintelen samenwerkten om na de revolutie een nieuwe regeering te vormen. De tol van minister Fey is in elk geval niet erg duidelijk geweest tijdens de gebeurtenissen, welke aan Dr. Dollfuss het leven hebben ge kost. Velen blijven van meening, dat het herstel der Habsburgers op den troon van Oostenrijk de beste op lossing in de moeilijke omstandig heden van het oogenblik zou zijn. Rond den persoon van Aartshertog Otto blijven zich dan ook allerlei geruchten spinnen. Bericht werd, dat hij een dezer dagen een onderhoud zou hebben met Mussolini. Dat bericht is tegengesproken geworden, maar wel staat vast, dat Aartshertog Otto naar Ifalië is afgereisd en daarmee een eventueel gewenscht contact tusschen Mussolini en hem zeer heeft vergemakkelijkt. In Fransche Afrika-kolonie Algiers is ter plaatse Constantine een ernstig Joodsch-Mohamedaansch conflict ont staan, doordat een dronken Joodsche soldaat zich in een Moskee misdroeg. Er braken onlusten uit, waardoor 30 menschen het leven verloren; daaronder waren 22 Joden. Tusschen de regeeringen va« Chili en Paragay is de verhouding zeer gespannen. De Cbileensche re geering riep haar vertegenwoordiger uit Paragay terug, omdat de regeering van P. de Cbileensche regeering voortdurend zou hebben beschuldigd van partijdigheid ten behoeve van Bolivia in het geschil om den Gran Chaco. Massamoord in Mexico. Volgens een bericht uit Oaxaca is het dorp Visahermosa in den staat Oaxaca bezaaid met da lijken van 43 mannen, vrouwen en kinderen, die ten prooi aan de gieren liggen. Toen de bewoners van het dorp in verband met de geweldige hitte een siesta hielden, overvielen plo'se- ling honderd mannen het dorp en openden zonder reden het vuur op de inwoners, die allen werden neer geschoten. In sommige gevallen werden de mannelijke bewoners van het dorp twee aan twee doodgeschoten. Nadat zij nog een zestigtal huizen hadden verbrand, vluchtten de aan vallers de bergen in. Het plaatselijke blad „La Prenza" verklaart, dat deze massamoord is begaan door leden van de „sociale defensie." Het moderne verkeer: steeds meer motoriijtuigen. Het spoorwegongeluk in de hoofd stad. Ruzie in de O.S.P, Allerlei. Het is ontstellend, zooveel slacht offers het moderne verkeer eischt. Vooral in deze vacantiedagen is dat scherp tot uiting gekomen. Te ver wonderen valt een en ander echter niet, als wen nagaat, hoe de trek- geest in de menschen levendig is geworden en dagelijks heele kara vanen te voet, per fiets of soortgelijk voertuig hunne haardsteden ontvlie den om „buitenaf" vertroosting te zoeken in hun crisiszorgen, dan wel afleiding in de beslommeringen van den arbeid. Naast dit gemoedelijke trekken is een ontzaglijk snelverkeer komen te staan, hetwelk van jaar tot jaar in beteekenis toeneemt. De jongste statistieken geven ons eenige cijfers uit het jaar 1 Aug. '32 tot 1 Aug, '33. We leeren, dat in de genoemde periode, ondanks crisis en werkeloosheid, het aantal motor rijtuigen is vermeerderd met 9095. Daaronder waren 4200 personenautos In totaal loopen thans 180.343 mo torrijtuigen over onze wegen. We zijn voorts nog steeds circa 33000 motorrijwielen rijk, 3800 autobussen en circa 50,000 vrachtauto's. Per circa 35 inwoners van ons land, vrouwen en kinderen inbegrepen tellen we een motorvehikel in een of anderen vorm aan. Blijf daar nu maar eens gezond bij I o— De oorzaken van het Dieseltrein ongeluk, hetwelk Zondagochtend in de hoofdstad plaats had en waarbij acht menschen ernstig werden gewoed zijn thans serieus onderzocht en daarbij zoude gebleken zijn, dat geen vertreksein is gegeven, zoodat de volle verantwoordelijkheid voor het gebeurde op de schouders is komen te rusten van den wagen voerder van deD Dieseltrein. Gebleken is voorts nog, dat een seinhuiswachter het ongeluk heeft zien aankomen en dat deze man een alarmsignaal heeft gegeven, op het welk de betrokken wagenvoerders hebben gereageerd. Zonder het in grijpen van dezen seinhuiswachter zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. De voor- en nadeelen van de Dieseltreinconstructie maken op het oogenblik een ernstig onderwerp van gedachtenwisseling uit; het ongeval zal zeer zeker tot de noodige leering hebben geleid. Voor den schuldigen wagenvoerder zijn, naar we vernemen, zooveel verzachtende omstandigheden aangevoerd kunnen worden, dat de man weer in dienst kon worden gesteld. o— In de O.S.P., het kleine socialis tische parlijtje, dat zoon geweldige openbare actie ontwikkelt, heerscht een hopelooze ruzie op 't oogenblik, Terwijl partij-voorzitter Smidt voor den zooveelsten keer in voorarrest zit, beschuldigd van opruiing, heb ben twee andere hoofdbestuurders de Kadt en Tass tegen de opper leiding gerevelteerd, waarvan 't slot is geweest, dat ze min of meer tot uittreden uit het bestuur werden be wogen. Genoemde Ospers zijn van meeniDg, dat de partij wordt aange voerd door barricade-romantici, men schen, die niet leiden, maar er mee volstaan om de onberedeneerde ge voelens van de onontwikkelde massa over te nemen. De partij zal voorloopig haar energie kunnen aanwenden voor betere verhoudingen in eigen gelede ren. Overigens is er niet veel nieuws van het politieke front in ons land degenen, die de politiek hier maken en breken, genieten thans ook blijk baar van hun vacantie. Mogen ze met frissche koppen terugkeeren tegen den tijd half September a.s. dat de regeering het volk met haar millioennota komt verrassen en den belastingbetalers zal mededeelen, welke nieuwe bronnen ze ten be hoeve van de schatkist denkt aan te boren I VENRAY, 11 Augustus 1934 Kermis 1934. De vorige week hebben de pes simisten bij het zien arriveeren en opbouwen der kermisspullen zeker hun hoofden geschud en zich afgevraagd en kwasi bezorgd gemaakt of alles wel zou loonen. En ziet, 1934 is een kermis ge weest, zooals zij er zijn mag. De inrichtingen van vermaak hadden elk voor zich op de voor hun bedrijf geëigende uren een flink bezoek. Ook de zaken der Venrayers floreerden, vooral bakkers en sla gers kwamen handen tekort om hun klanten tijdig te voorzien. Danszalen en tenten werden goed bezocht en na afloop hiervan bracht men gaarne een bezuek aan café's met een »slrijkje«. Voeg hierbij nog een vroolijk gaan en komen van de kermis bezoekers en U hebt een juist beeld van de Venraysche Kermis, zoodat men gerust zeggen mag, dat bovenbedoelde pessimisten, die zich nog altijd laten plagen door een maar niet voorbijtrekkende crisis en malaise, ongelijk hadden. Zeker, rumoer en »gezang«, zooals in de »goeie jarenis er niet geweest, maar de kermis was er niet minder om. Onze beide markten waren met diverse spullen volgebouwd, way onder we nieuwelingen zagen, maar ook trouwe bezoekers misten we, waaronder het bekende Piet Vink's tooneelgezelschap en Bios coop Riozzi. Het weder, dat zich in de Kermisdagen uitstekend hield en de hitte verdreef door een enkel buitje regen, heeft zeer zeker medegewerkt tot een prettig ver loop der kermisdrukte. De kermis 1934 zal dan ook gerust den toets kunnen doorslaan en zeker een ander oordeel be» halen, dan op tal van andere plaatsen moet uitgesproken wor den ter zake van volksvermaken. Een allen bekend groot Ven- rayer sprak zoo gaarne van het »goei alt Venrooi«. Moge het nog lang zoo blijven. Een kermis, die op zulk een waardige wijze als in Venray, met een schoone processie door de versierde straten begint, moet steeds een feest zijn voor familieleden en kennissen, die blijde zich vereenigen rond den familiedi8ch en daarna de diverse vermakelijkheden gaan bezoeken. De kermis 1934 moge een voorbeeld zijn voor de komende. PROGRAMMA van de 15e Ronds dag von de Kath Limb. Studenten- bond N.-Limburg te VENRAY op Donderdag 16 Aug a s. 7.30 u.stille H. Mis en H. Com munie voor de leden der Venraysche Studentenclub „St. Bernardus" in de Parochiekerk. 9.45 u.: bijeenkomst van alle clubs bij de Jongensschool, vanwaar op tocht haar de parochiekerk. 10 u. Hoogmis met preek door de Z. E. H. Bondsmoderator. 11.15 u.t sectievergaderingen in de aula van het Gymoasium en het St. Antoniuspatronaat. 2 u.: bijeenkomst op het Henseni- usplein. vanwaar optocht naar de groote middagvergadering op het terrein van het St. Servatiusgesticht. Deze vergadering zal worden bijge woond door Z. H. E. Mgr. Dr. G, Lemmens. Spreker Dr. Féron. Na deze vergadering volgt het défilé voor den Bisschop, waarna optocht met begeleiding der Harmo nie, naar het H. Hartbeeld. Daar vindt de toewijding van den Bond aan het H. Hart plaats. 5.30 u.: Tooneelavond in Zaal Wilhelmina. Opgevoerd wordt: „Au gust moet examen doen". De in woners wordea verzocht dien dag te vlaggen. Door den Minister van Justitie is gecommissioneerd tot Ónbez. Rijksveldwachter de heer A. Vroon, agent van politie alhier. Op 6 Augustus slaagde te Utrecht voor de acte Engelsch L O. mej. J. van den Bereken, hoofd onderwijzeres te Venray, opgeleid door H. v.d. Hombeigh, leeraar M. O. Fransch en Engelsch. Gezelschap Piet Vink komt. Door contracten elders was het aanvankelijk onmogelijk dat het be kende gezelschap Piet Vink ge durende de kermisdagen in Venray kon optreden. De heer Schaeffers is er echter in geslaagd het gezelschap voor de laatste kermis-Zondag te engageeren, zoodat onze stadgenooten zich van een goede tooneelavond verzekerd zien. Zondagmiddag 3 uur zal worden opgevoerd „Dik Trom en Pietje Bell" een speciale uitvoering voor kinderen. De figuren veldwachter Flipsen, vader Bell, bonte Cato, Gulman met z'n zoontje Jozef, wor den natuurgetrouw weergegeven. Dit is een middag voor de jeugd. Lager entree 25 ct. en 50 ct. Zondagavond 8 uur „De Ridder van den Kousenband". Deze klucht van Henk Bakker is een van de weinige kluchten die voor niemand storend kunnen zijn en toch een enorm lachsucces boeken. De pers is vol lof over deze vondst van het gezelschap Vink. Dit stuk werd op verschillende plaatsen op verzoek van het publiek twee tot driemaal gespeeld. Lach voor één avond uw zorgen weg, en kom genieten van een goede tooneelvoorstelling. Daar het gezel schap maar één dag in Venray ver toeft, raden wij U in uw eigen belang, tijdig uw plaatsen te reser veeren. Hiervoor bestaat gelegenheid in zaal Wilhelmina, Zondag 12 Augus tus vanaf 12 uur. Duivensport. Zondag hield de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" een wedvlucht met jonge duiven vanuit Naméche (België) afstand 138 K.M, De prijzen werden behaald als volgt le, 24e en 40e J. Janssen 2e, 10e, 32e, 33e, 80e, 81e en 87e G v.d. Putten3e, 55e, 63e, 77e en 78e J. Voesten 4e en 86e Gebrs. Strijbosch 5e P. Kersten 6e, 7e, 44e, 45e, 48e, 70e, 98e, 99e en 100e L. Coopmans 8e J. v. Dijck; 9e, 18e, 53e, 54e. 84e, 85e en 90e J. Dinjens11e, 79e 83e Gebrs. Hendriks; 12e G. Vissers; 13e, 16e en 17e G. Janssen; 14e en 28e J. Goumans 15e L. Maas 19e, 36e en 56e H. Derks 20e H. Thijssen 21e, 22e,-69e en 97e A. Loonen23e, 26e en 67e Gebrs. Spee -25e J. Verstegen27e en 38e G. van Dijck29e, 68e en 101e St. Servaas 30e, 31e, 91e, 92e, 102e en 103e G. Vissers34e, 39e en 43e M. Theeuwen 35e Siebers 37e, 52e en 93e Van der Heiden; 41e en 42e Gebrs. Rutten 46e en 51e J. Vermeulen 47e, 61e en 62e Vollebergh49e en 50e Jac. Strijbosch 57e Toonen 58e, 59e, 60e, 73e, 74e en 88e Franken 64e, 65e, 66e, 71e, 72e en 75e J. Kusters 76e en 96e J. Boom 82e H. Peeters 89e P. Manders 94e Flipsen 95e Henkens. Gelost half 9 met Zuid-Westen wind. Aankomst eerste duif 10 uur min. 34e sec., laatste duif 10 uur 21 min. 50 sec. GEVONDENEen gouden ketting. ACHTERGELATEN Een para- pluie en een carbidlantaarn. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN portemonnaie met geld en 2 rijwielplaatjes. VERLOREN 2 dameshorloges Inlichtingen Marechaussee kazerne. Schietwedstrijden B.V.L, Leunen. De wedstrijden en prijzen zijn als volgt vastgesteld. 1. Korpswedstrijd gesplitst in wed strijd voor vijftallen der B.V. Land storm en vijftallen der B. Wacht. B.V.L. le prijs Lauwerkrans (ge schonken door Kolonel Limb. Jagers); 2e prijs Beker3e prijs Lauwertak 4e prijs Gouden medaille (L.J.) 5e prijs iden6e prijs idem (Dr. Poels) 7e, 8e, 9e en 10e prijs idem. B.W. le prijs Lauwerkrans2e prijs Beker3e prijs Lauwertak 4e prijs Gouden medaille van O. van de Loo 5e prijs idem'; 6e prijs idem; 7e, 8e, 9e en 10 prijs. 2. Personeele wedstrijd. Dagprijzen (16, 23 en 30 Sept.) in totaai 50 pCt. der inleggelden n.l. 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3 en 2 pCt. 3. Behendigheids wedstrijd. Kunst voorwerpen o.a. een fiets, standaard beeld, electr. lantaarn, schemerlamp, kapstok e.a. (totaal 10, geschonken door Venraysche firma's). 4. Windbuks. Heeren50 pCt. der inleggelden (dagprijs) 10, 9, 8, 7, 6, 5, 3 en 2 pCt. Dames Kunstvoorwerpen en at tractie. 16 Sept.tafelkleed en attractie. 23 Sept. puddingstel en idem. 30 Sept.sierkussen en idem. De volledige prijzenlijst kan nog niet bekend gemaakt worden, omdat de aanvragen voor medailles wat laat zijn geschied en nog niet geheel binnengekomen zijn. Idem voor kunstvoorwerpen (de toezeggingen zijn er, doch eenige zij o ons nog onbekend). De namen zullen na bekend zijn, vollediger worden bekend gemaakt. Reclamebiljetten zijn in druk. Kroningsfeesten te Oostrum. De propaganda voor deze feesten is in vollen gang. Menigeen vraagt zich wellicht af, wat die feesten toch beduiden. Heeft daar in Oostrum op 8 Sept. een werkelijke kroning plaats Het antwoord moet luiden neen en ja. 8 Sept. a.s. is het n.l. 50 jaar ge leden, dat Mgr. Paredis, de toen malige bisschop van Roermond de kroniDgsplechtigheden verrichtte van 't miraculeuze beeldje van O. L, Vrouw van Oostrum (Over de ge schiedenis van dit beeldje later.) Oudere menschen, die zich deze gedenkwaardige gebeurtenis nog herinneren of ze zelf hebben bijge- woond, vertellen u, misschien wel met een tikje overdrijving, dat de processie, die toen vanuit de Paro chiekerk van Venray vertrok, reeds Oostrum had bereikt, toen 't volk nog steeds vanaf het kerkplein van Venray de plechtige stoet aanvulde. In ieder geval waren 't duizenden, die eerbiedig biddend den weg Venray—Oostrum langs trokken. Welnu, die plechtigheid wordt op 8 Sept.. op grootsche wijze herdacht. Dus een kroningsherdenking en toch geen kroning, zegt men Ja, ook een kroning Het kroontje (een geschenk van het Oud-Westfaalsche adellijke ge slacht de Weichs de Wenne van GeisteteD) wordt n.l. verrijkt met een nieuwen edelsteen, daarna door Mgr. Lemmens gewijd en tenslotte heeft dan de nieuwe kroning plaats. De gevierde spreker professor Dr. Féron pas benoemd tot president van 't groot seminarie te Roermond, zal die dag de feestrede houden. Het Eere comité bestaat uitde HoogEerw. Heer Deken van Venray, de Edel- Achtb. Heer Burgemeester van Venray en de Hoogwelgeb. Heer Baron J. de Weichs de Wenne te Geisteren. Een grootsch en luisterrijk feest staat Oostrum te wachten. Maar- feesten kosf geld. Och kom, waar zoo velen in Oostrum bij O. L Vrouw genezing hebben gevonden (getuige de vele ex-voto's) waar anderen vonden gelatenheid in bet lijden, troost en opbeuring, zou daar zorg kunnen bestaan omtrent 't fioantieele Immers neen 1 Onder de dankbare Mariavereer- ders(sters) zijn er zeker honderden, die van hunne (hare) dankbaarheid willen getu<gen door het brengen van een geldelijk offertje. Misschien zijn er zelfs velen, die reeds aanstonds een bijdrage willen storten, als ze maar wisten hoe en waar 1 Welnu het gironummer van den WelEerw. Heer Rector Asselberghs van Oos trum (L.) is 87704. HOLTHEES. Zondag 19 Aug. heeft alhier de opening plaats der schietbanen van onze pas opgerichte handboogschutterij St. Jozef Dit feit zal 'n feestelijk karakter dragen en daarom zijn alle zustervereenigingen uit de gemeente Venray uitgenoodigd. Zoowel voor korps wedstrijd, alsook voor de personeele- en kampioens wedstrijden zijn schitterende prijzen beschikbaar gesteld. Vooral de firma's P. J. Havens,Vierlingsbeek; Weegels, Weert en Derks, Boxmeer schonken schitterende prijzen. De wedstrijden zullen gehouden worden in den boomgaard van den doelhouder Frans Kersten en begin nen om 3 uur. Indien 't weer eenigs- zins meewerkt, belooft 't een drukke dag te worden. Een bezoek aan deze wedstrijden is dan ook alleszins aan te bevelen. Kerkkorenbond Horst-Venray. Maandag j.l. maakte het geestelijk bestuur en de organisten en koor dirigenten van de dekenaten Horst en Venray een uitstapje naar de Trappisten Abdij „St. Benedictus" te Achel. HORST. Te 's-Bosch slaagden voor nuttigê handwerken o.m. de dames B. Ambrosius en L. Geurts, beiden alhier én te ftoermond voor praktijk-diploma boekhouden onze dorpsgenooten B. Haffmans en W. Houwen. Zondag had alhier de plech tige zegening der auto's plaats, 'n 40 tal wagens namen aan de zegening deel. De plechtigheid had plaats op het bordes van het raadhuis en werd verricht door den Hoogeerw. Heer Deken Cremers. WELL. Naar we vernemen, is de motorrijder De Graaf uit Amster dam, die op weg naar Beek om daar aan de rennen deel te nemen, hier j.l. Zondag 'n motorongeluk had, aan de bekomen verwondingen overleden. VENLO. De tentoonstelling van de vereeniging „Techniek en Ambacht" de Tenta zal heden Zaterdag namiddag op officieele wijze geopend worden. K.J.V. dag te Roermond. Op Maria Hemelvaart zullen ruim tweeduizend Limburgsche K J.V.'ers naar Roermond trekken voor een bezoek aan O. L. Vrouw in 't Zand en om hulde te brengen aan den bisschop bij gelegenheid van diens zilveren priesterfeest. Na bijeenkomst op de groote Markt zullen de meisjes door de Neerstraat naar de Paredis straat trekken, om daar te defileeren voor den bisschop, die op het bordes van zijn paleis zal plaats nemen. Alsdan wordt de tocht voortgezet naar de kapel van Q.L. Vrouw in 't Zand, waar ln het Kruiswegpark een pontificaal Lof wordt gecelebreerd Deze plechtigheid zal door Mgr. Lemmens worden bijgewoond. De stoet van de stad naar de kapel in 't Zand zal door meerdere muziek gezelschappen worden opgeluisterd. Eerste bloedtransfusiedienst in Limburg. De burgemeester van Maastricht mr. L. van Oppen, heeft Dinsdag middag ten stadhuize aldaar, den eersten bloedtransfusiedienst in Lim burg voor de afdeeliog Maastricht van het Roode Kruis van de inrich ters overgenomen. De overdracht geschiedde in tegenwoordigheid van mr. Receveur, secretaris, mr. Russel, kring commissaris, mevr. Russel, penningmeesteresse, dr. Hollman, mr. G. Bonhomme en dr. v. d. Heijden. Maastricht heeft hierdoor als eerste plaats in Limburg een goed georgani seerden bloedtransfusiedienst gekregen OVERLOON. Morgen Zondag zal onze Fanfare deelnemen aan de Muziekfeesten te Deurne. Het bouwen van een woon huis aan de Venraysche weg al hier, voor rekening van den E.A. Heer A. Jans, burgemeester, is opgedragen aan Th. Kersten. Na onderhandsche aanbe steding is het bouwen van een woonhuis voor rekening van P. J. Smits alhier, opgedragen aan A. Tacken, Ooslrum. Woensdag werd alhier door de Rijksambtenaren een drietal rijwielen in beslag genomen, welke niet voorzien waren van een geldig belastingmerk. De rijwielen wer den gedeponeerd bij den onbez. rijksveldwachter A. Keizers, waar ze legen betaling der boete konden worden vrijgegeven. Goede jacht. Op het landgoed Iuabroek te Arcen (eigenaar Prof. Deusen) zijn door den jager Mulders binnen tien dagen drie reebokken geschoten met een gezamenlijk gewicht van 123 pond. GROOTE MISSIE-SPORTDAG van de Kring Horst Venray op 15 Augustus te HORST. Het bestuur van de Kring Horst Venray van de R.K. L.V.B. heeft besloten op 15 Aug. a.s. te Horst op het H.V.C.-terrein een groote Missie-sportdag te organiseeren. Alles is in het werk gesteld om het succes van dezen dag zoo vol ledig mogelijk te doen zijn. Voor de voorverkoop van kaarten voor deze dag zorgden de studenten op alle plaatsen in de kring. Ver schillende officieele persoonlijkheden zullen op 15 Aug. in Horst aanwezig zijn. Indien 't hem eenigszins moge lijk is, zal ook de geestel. adviseur van de R.K. L.V.B.de Weleerw. heer Jos. Gillissen, de Missiewedstrij den bijwonen. 't Programma voor 15 Aug. zet in met een generale H. Communie voor al de leden van de R.K. voetbalverenigingen aangesloten bij de Kring Horst—Venray. De geest, die heerscht onder de vereenigingen in de Kring, doet ons vertrouwen, dat dit programmapunt door geen enkele vereeniging zal worden vergeten. In de namiddag zullen allen niet alleen voetballen, maar ook een massa sportliefhebbers en... niet- sportliefhebbers als één man optrek ken naar Horst, naar 't terrein aan de Oude Lind, om daar te gaan demonstreeren, dat de Kring Horst- Venray liefde heeft voor de Missie. Op 15 Augustus moet weerklinken van Peel tot Maas deze eene leuze: Op naar Horst I Het programma is als volgt: 's Morgens generale H. Communie met Missie-intentie voor al de leden der \oetbalvereeniging aangesloten bij de Kring. 's Namiddags naar Horst H.V.C.- terrein. Kwart over 5 aanvang voor wed strijd tusschen een Horster combina tie elftal en een studenten elftal.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2