KLOMPEN Middel Provinciaal Nieuws Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Th. Pouwels Voor <Je Processie. Eerw. Zusters van het St. Jozefs gesticht genieten van de zijde van Venray's inwoners en ook in omge keerde orde aanwezig is, bracht er als vanzelf toe, dat deze Zusters meer deden als in strikte zin tot het werk van. het Groene Kruis behoort. Deze werkzaamheden werden door de vereeniging toegelaten en zullen de Zusters bij aanvrage kunnen blijven voortzetten. Ten einde echter een juist oordeel te vormen, moet men dit niet uit het oog verliezen. De heer Millen is niet voor het ontslag en meent dat dit van bovenaf gedongen is. Ook hij is bevreesd, dat men nu te veel drang zal uit oefenen om naar het Ziekenhuis te komen, wat voor onvermogenden alweer offers vragen zal in dezen tijd vooral nu in Venray zoo moei lijk hulp te krijgen is bij daartoe aangewezen lichamen. De Voorzitter merkt op, dat ieder vrij is om zich te doen opnemen en is men zoo ziek dat opname nood zakelijk is, welnu dan is het hier toch zeker makkelijker en goedkooper dan elders. De E. A. Heer Burgemeester van de Loo bevestigt het door den Voorzitter gezegde uitvoerig en voegt hier gaarne van uit deze vergadering aan toe, zijn warmsten en diepgevoelden dank mede namens alle Gemeentenaren voor alles wat de Eerw. Zusters van het Sint Jozefsgesticht voor Venray gedaan hebben. De Voorzitter dankt den heer Burgemeester voor diens woorden. Als de heer Millen stemming vraagt over de ontslagaanvrage, merkt de Voorzitter op, dat hier niet te stem men valt en bovendien zulke beslis singen aan het Bestuur zijn. Wethouder Odenboven merkt op, dat het gros der Venraysche bevol king aan de Eerw. Zusters van het Snit Jozefsgtrkicht bangH:j a»a Voorzitter der R.K. Werklieden- vereeniging brengt hun gaarne hulde en dank, maar waar de beslissing door de hoogste autoriteiten is be krachtigd, legt Spreker er zich bij neer. De heer P. Gooren constateert dat deze vergadering veel deugd doet, daar ze een einde maakt aan zeer veel fantastische praatjes. Als medicus spreekt Dr. Vercaute- ren mede namens Dr. Bloemen zijn dank uit aan de Eerw. Zusters van het Sint Josephsgesticht en sluit zich aan bij de uitgebrachte pluimpjes. Met de beste wenschen voor het Groene Kruis onder de Eerw. Zus ters Franciscanessen, sluit de Voor zitter de vergadering met den ge wonen groet. Duivensport. Zondag 1 Juli hield de C. C. de Peel een wedvlucht met oude duiven vanuit Limoges (Frankrijk) afstand 723 K.M, De prijzen werden behaald als volgt le G. Vissers. Wanssum 2e, 10e, 16e en 17e J. Kusters. Venray3e en 25e J. Berthams, Deurne 4e en 5e G. Janssen, Venray; 6e, 8e, 11e* 14e en 19eGebrs. Rutten. Wanssum; 7e en 23e G. v. Dijck, Venray 9e St. Servaas, Venray 12e .P. Jansen, Deurne 13e H. Geurts. Sevenum 15e W. Goossens, Deurne 18e J. Vollebergh, Venray20e en 24e Gebrs. Hendriks, Venray 21e L. Jacobs, Sevenum 22e J. Thielen, Sevenum. Gelost Zondag 5.55 uur met Noordenwind. Aankomst eerste duif Zondag 8 uur 42 min. 12 sec. Laat ste duif Maandagvoormiddag 10 uur 35 min. 40 sec. Eereprijs beker gewonoen door G. Vissers te Wanssum. 'Uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht door de Postduivenver eepiging „De Zwaluw" met jarige duiven vanuit St. Denis (Frankrijk) afstand 387 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 9e, 11e en 16e Gebrs. Rutten 2e J. Boom 3e en 6e P. Kersten 4e Gebrs. Hendriks5e en 20e E Vermeulen 7e, 8e en 22e J. Dinjens 10e G. Jansen; 12e, 21e en 24e St. Servaas 13e J Jansen; 14e J. Ver stegen 15e, 23e en 28e H. Peeters; 17e J. Vollebergh; 18e J. Voesten 19e Flipsen 25e G. v. Dijck26e P. Manders27e J. Kusters29e G. Vissers; 30e A. Loonen 31e H. Tbijssen 32e J. Goumans. Overduif L. Maas. Gelost 6 uur met Noord-Oosten wind. Aankomst eerste duif 11uur 36 min. 24 sec. Laatste duif 2 *uur 40 min. 56 sec. Ruiterfeest te Horst. Zondag werd te Melderslo het 2e bondsconcours der ruiterfederatie in Noord-Limburg gehouden. Evenals te America waren ook deze wed strijden druk bezocht, zoodat mag worden geconstateerd, dat deze sport thans zeer de aandacht trekt, vooral van de jonge boeren. De uitslag der wedstrijden was als volgt Draven landbouwpaarden 1 Vul- lings, Melderslo2 Strijbosch, Cas- tenray, 3 Titulaer, Grubbenvorst. Middenklaspaarden1 Rambaghs, Castenray, 2 Litjens, Sevenum en 3 Vullings, Melderslo. Luxe-paarden1 Jansen, Baarlo, 2 Friezen, Castenray en 3 Peeters, Baarlo. Rennen landbouwpaarden 1 Thie len, America, 2 Verkoelen, Baarlo en 3 Kleuskens, America. Middenklaspaarden 1G. Lucassen, Se venum, 2 A. Ver voort, Melerik en 3 v. d. Riet, Sevenum. Luxe paarden1 G. Thijssen, Sevenum, 2 Lenders, Blerick en 3 Kessels, Baarlo. Hindernis-rennen: 1 Janssen Peeters Melderslo, 2 Tielen, America en 3 Joosten, Blerick. Het nemen van 7 hindernissen 1 Huys, Blerick, 2 Rambaghs, 3 Smits en 4 Weys, allen te Castenray. Groot internationaal sehutters- concours. Zondag had te Bergen boven genoemd concours plaats, onder groote belangstelling De uitslag is als volgt Korps vaste paal. le pr. Heide bloem, Ottersum; 2e pr. Oranje Agatha, St. Agatha; 3e pr. St. Hubertus, St. Hubert; 4e pr. Prins Hendrik, Afferden; 5e pr. St. Petrus. Bergen; 6e pr. St. Petrus. Boxmeer; 7e pr. St. Barbara. St. Hubert; 8e pr. O. L. Vr. Gilde, Holthees; 9e pr. St. Antonius, Well; 10e pr. Nimrod, Haps. Extra aanbieding, le pr. f 6 00 St. Hubertus, St. Hubert; 2e pr. f 4.50 Heidebloem, Ottersum; 3e pr. f 3 60 Oranje, Agatha; 4e pr. f 3.00 Prins Hendrik, Afferden; 5e pr. f2.40 Heidebloem, Ottersum; 6e pr. f 1.80 St. Petrus, Bergen; 7e pr. f 1.50 St. Hubertus, St. Hubert; 8e pr. f 1.20 Heidebloem, Ottersum. Kampioen vrije hand. le pr. C. van Amstel, St. Agatha; 2e C. Ooms, St. Agatha; 3e pr J. Siroo, St. Hubert; 4e pr. H. Swanen, St. Agatha; 5e pr. H. Peters, Ottersum. Koningskruis. H. Janssen, St. Hubert. Personeel. le pr. P. Tissen, Bergen; 2e pr. C. v Amstel, St Agatha; 3e pr. J. Wilbers; 4e pr. J. Giepmans, Afferden; 5e pr. L Hendriks, Bergen; 6e pr. C. Ooms, St. Agatha; 7e pr. H. Janssen, St. Hubert; 8e pr. J. van Rhee, Bergen; 9e pr. Chr. v. Tienen. St. Hubert; 10e pr. H. Siroo, St. Hubert; lie pr. J. Siroo, St. Hubert 12e pr. L. v. Laanen, St. Hubert; 13e pr. H. Theunissen. St, Hubert; 14e pr. J. Jacobs. Sambeek; 15e pr. G. van Dooren, Groesbeek. De kamp tusschen Limburg en Noord Brabantwerd gewonnen door Noord Brabant met 5 punten in de meerderheid. Dit is nu de derde maal, dat Noord-Brabant het van Limburg wint, telkens met enkele punten. Verdronken. Te Hoensbroek is het 5 jarig zoontje van K. de Hart, toen het met zijn broertje aan den kant van de Ringsloot speelde, te wa*er ge raakt en verdronken. Geweldige boschbrand te Weert. Nadat Zaterdagmiddag nabij wachtpost 43 van de spoorlijn Weert Budel brand in de bosschen nabij den Trancher was ontstaan, welxe gebluscht was, laaide Maandag het vuur, dat vermoedelijk was blijven smeulen in de dikke laag dennen naalden, weder op en sloeg over naar de perceelen dennenbosch van de heeren Smeets en van Mierlo en van Poelmans, welke perceeLn ook een prooi van het vuur werden. Het vuur sloeg over naar de bosschen van de N. V. Societé anouyme des Zincs de la Campine te Budel en van een aantal particulieren, welke perceelen ook gootendeels werden vernield door het vuur. Dinsdag stegen weer groote en dichte rookwolken op en bleek, dat de brand opnieuw voortwoedde, hoofdzakelijk in de perceelen van de zinkfabriek. Van het personeel der zinkfabriek was eene groote ploeg onder toezicht van de directie bezig met het blusschingswerk en eveneens een groot aantal particulieren Ook de politie was op het terrein van den brand aanwezig. Een detachement militairen van de motorbrigade uit Den Bosch ter sterkte van een kleine 30 man, die eene oefening hield over Budel— Weert, werd door de politie gerequireerd om mede te helpen. Behalve een enorm complex jonge en zware dennenbosschen werd een groote uitgestrektheid heide een prooi van het vuur. Oude ry wiel plaatjes ten bate van de T.B C.-Bestryding. Nog enkele dagen scheiden ons van den eersten Augustus, waarop de nieuwe rijwielbelastingplaatjes weer zullen worden uitgereikt. De oude hebben hun diensten dan ge daan en zijn voor de rijwielbezltters waardeloos geworden. Waar bleven al deze oude plaatjes De groote inzamelcampagne van het vorige jaar bracht bet resultaat van 8.000 Kg. oude metalen, waar door wederom een belangrijk bedrag ten bate van de t.b.c. bestrijding kon worden aangewend. Zoolang er nog zoovelen tengevolge van geldgebrek niet op afdoende wijze kunnen wor den gesteund zal het noodig zijn. het leed te verzachten. Vandaar wederom een beroep op allen, bij het belangrijke werk te helpen, opdat 1934 minstens een ge wicht van 10.000 Kg. oude metalen zal opleveren. Vraagt reclamebiljetten, een enkel briefkaartje aan ons adres Breede weg 5 Amsterdam-Oost, is voldoende en voor toezending zal worden zorg gedragen. Aan dit adres kunnen tevens de plaatsjes e.d. andere metalen worden toegezonden. Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd: jongens voor oogstwerkzaamhede 1 bekw. dienstbode voor dadelij 2 boerendienstmeiden 1 boerendienstmeisje 14-16 j Oir Keukenmeid voor Vierlingsbeek Flink dienstmeisje 1 Aug. 2 schildersknechts Echtpaar zonder kinderen de n tuinman, de vrouw keu renn- Bieden zicli aan 1 boerenknecht 23 jaar b m. 2 flinke burgerdienstmeideü, 4 burgermeisjes 14 tot Ij iar 1 nette dienstbode 21 ja. Sterke Mansklompen 60 ct. Vrouwenklompen 45 ct. Kinderklompen 25 c,t. Ook een partij sterke Klc aejn aan spotprijzen. tegen het zuur worden van ondermelk verkrijgbaar bij Hofstraat 8 10 Cementen voetstukjes voor de versieringspalen zijn verkrijgbaar in prijzen van 50 en 80 ct. per stuk bij W. Relouw, Overloonsche weg. Worden aan huis bezorgd.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10