Binnenland. Raad van Maashees en Overloon. Provinciaal Nieuws welwillend en beleid zijn, verbieden immers om te vasten. Dat heb je nu van die katholieke dokters Justine Justi-l-i-ne Justii-inf. Mevrouw vraagt de juffrouw van gezelschap. Ga even, en roep mij aanstonds dokter X. Water als een natuur lijk geneesmiddel. Zes en zestig procent van het totale gewicht van het menschelijke lichaam bestaat uit water. Elk weef sel in ons lichaam bestaat gedeelte lijk uit water. Water is dus absoluut noodzakelijk voor de instandhouding van ons lichaam. Een mensch kan weken lang in leven blijven zonder voedsel van eenigen aard, als hij maar volop water krijgt. Maar zonder water kan niemand leven. Water is het meest universeele element, wat in de natuur gevonden wordthet is goedkoop en overal te verkrijgen. Het is het beste element om onrein heid, in- en uitwendig, mede op te lossen. Men behoort er dus veel gebruik van te maken. Een beroemd geneesheer van dezen tijd heeft eens beweerd, dat men meer ziekten met succes kan behan leien door het ge bruik van water, in- en uitwendig, op een wetenschappelijke wijze, dan door eenig ander medicijn of zooge naamd geneesmiddel, wat tot diAverre bekend is. Door 'n wetenschappelijk gebruik van warme of koude baden of com- pressen kan een zeer verschillende uitwerking op het lichaam verkregen worden. Een waterbehandeling kan b.v. verkwikkend of versterkend zijn, kalmeerend of zuiverend. Door mid del van een waterbehandeling kan een zware koorts bedaren, de werking van de nieren bevorderen en een lastige hoest gestild worden brand en andere wonden kunnen er door genezen, pijn bedaren, enz. De meeste menschen drinken niet genoeg water. Als het warm is en men veel tracspireert, dan wordt er nog al veel water gedronken. Er zijn echter veel menschen, wier huid en nieren niet behoorlijk werken en die dus te weinig water drinken. Zij behooren juist veel gebruik van dit natuurlijk geneesmiddel te maken. Om water aantrekkelijker te maken kan men er wat vruchtensap bij voegen. Elk mensch behoort in 24 uur tijd zes tot twaalf glazen water te drinken. Het is beter om telkens een beetje te drinken, dan om de maag in een keer uit te spoelen met een groote hoeveelheid tegelijk. IJswater is zeer ongezond en be hoort nooit gedronken te worden. Vooral als het lichaam sterk verhit en bezweet is, is ijswater zeer ge vaarlijk. Een glas water, koud of warm is de beste drank om 's mor gens op de nuchtere maag te ge bruiken. Men moet echter geen water kort voor den maaltijd drinken. Het is goed om 's avonds bij het naar bed gaan water te drinken en ook 's nachts als men niel kan slapen; ook bij hoofdpijn wil een glas warm water wel eens helpen. Een groot glas warm water, een half uur voor het eten, spoelt het slijm uit de maag weg en zuiyert den maagwand. Babys en ook grootere kinderen moet men dikwijls water geven. Het is een goede gewoonte om een zuigeling twee of drie keer per dag een paar theelepels warm water te geven; het kind zal er spoedig aan gewoon raken. Het gezondste en zuiverste water is dit, wat in schoone vaten of tanks wordt opgevangen terwijl het regent. Gedistilleerd water is natuur lijk ook zuiver en derhalve gezond. Water uit een heldere fontein of uit een diepe put is meestal ook zuiver, hoewel dit dikwijls kalk bevat en dus gal en niersteen in het lichaam kan veroorzaken. Als men er niet geheel zeker van is dat het drink water zuiver is, dan behoort dit minstens tevens 'n kwartier lang gekookt te wordenanders kan het gemakkelijk ingewandsontsteking ver oorzaken. Gekookt water smaakt echter zeer flauw, dit komt omdat de lucht er uit is. Om die smaak te verwijderen moet het water een paar maal van het eene in het andere glas worden overgegoten, zoodat er weer lucht tusschen komt. Een glas koud water is een uitstekend middel voor een aanval van hartkloppingen. Het moet langzaam gedronken wor den het hart zal dan dadelijk regel matiger beginnen te kloppen. De kwestie van het vertappen van bier in danstenten. Een vrijsprekend vonnis van de Arrondisscments-Rechtbank te Arnhem. Het verlof voor het café geldt ook voor de open aanhoorigheden. ook wanneer daarop een danstent is op gericht, waarin een buffet wordt geëxploiteerd. Er is heel wat te doen over de kwestie of een caféhouder die op een terrein bij zijn café een danstent plaatst, daarin bier en andere zwak- alcoholische dranken mag vertappen. De Kantonrechter te Arnhem had in een dergelijk geval een verbali seerde veroordeeld tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. De veroordeelde kwam van dit vonnis in hooger beroep- De Recht bank te Arnhem sprak hem vrij op de volgende overwegingen Dat de rechtbank niet wettig en overtuigend bewezen acht, dat de verdachte het hem bij oorspronke lijke dagvaarding ten laste gelegde heeft begaan, zoodat hij daarvan moet worden vrijgesproken. Overwegende immers, dat niet is komen vast te staan, dat verdachte zonder het vereischte verlof bier heeft toegediend. Overwegende immers, dat het in casu verleende verlof A ingevolge de Drankwet niet alleen gold voor de localiteiten, waarvoor het was verleend, maar ook voor de open aanhoorigheden van het huis, waarin zich die localiteit bevond, dat daar toe in casu behoorde de tuin van de woning, waarin de verlofslocaliteit was en daaronder het gedeelte van den tuin, waarop de danstent, waarin verdachte bier toediende, was opge richt. Dat die tuin en dat gedeelte daar van nu hun karakter van open aan- hoorigheid der woning niet verliezen, wanneer daarop een uitneembare tijdelijke, met zeil gedekte danstent voor enkele kermisdagen wordt neer gezet en daaraan ook niet kan afdoen, dat in die danstent een eigen buffet aanwezig was, dat deze kan worden afgesloten en dat de plaats, waar die was opgericht, 25 Meter van de woning af was gelegen. Wibaut 75 jaar. Andere personalia. Beslissing omtrent vereenvoudigde spelling. Op heffing van scholen in Rotter dam. - Katholiekendag in Den Bosch. Onze bedreigde uit voer op Dultschland. Econo mische opleving? Op Zaterdag j.l. heeft een der meest bekende voormannen der S.D. A.P. zijn 75 jarigen leeftijd bereikt. Gevierd" zou minder juist klinken, want de heer Wibaut hij is de jarige sukkelde in den laatsten tijd juist met zijn gezondheid en, hoewel wederom eenigszins herstel lende, was hij niet in staat om deel te nemen aan het feest der onthulling van zijn borstbeeld, door de kunste naarshand van Tjipke Visser ge wrocht en voorloopig geplaatst in de hal van het gebouw der Arbei derspers in Amsterdam. Het ligt in de bedoeling om deze beeltenis van een der laatsten van de oude S.D.AP. ga-de aan de gemeente Amsterdam, voor welke de heer Wibaut zooveel heeft gedaan, aan te bieden. De ouden gaan, meerdere en jonge krachten dringen zich naar voren. De Vara heeft den Rotterdamschen journalist Arie Playsier als opvolger van den heer Zwertbroek, benoemd tot secretaris van dit Omroepinstituut. Ondertusschen trekt de heer Zwert broek als een onmachtig-ontgoochelde door den lande om te trachten door het doen van „onthullingen" te brokkelen aan hetgeen hij eens hielp opbouwen. Een ontgoochelde is zeer zeker ook de heer Brandwijk, voorzitter van de Onderofficierenvereeniging „Ons Belang" die als zoodanig zijn ontslag heeft ingediend, omdat anders zijn organisatie zeer zeker het lot zou hebben gedeeld van de belangen- vereenigingen bij de marine, welke minister Deckers niet duldde. De Min. v. Oorlog had van zijn ont stemming blijk gegeven, dat de heer Brandwijk blijkens een doorhem ge houden redevoering het strijdkarakter van „Ons Belang" gehandhaafd wilde De Kamer heeft zich in de afge- loogen week bezig gehouden met de spellingkwestie en daar bleek het al te zijn als overal elders in ons land: er waren vóór- en tegenstanders en een overbrugging van de bezwaren bleek onmogelijk. Woensdag van deze week wordt er nu over de ingediende spellingsmoties gestemd de eene wijst het spellingscompromis van minister Marchant beslist af en de andere vraagt daartegenover de invoering op 1 September a.s. Het zou ons niet verwonderen, als beide moties werden verworpen De minister is intusschen bevoegd om geheel op eigen verantwoording zijn spellingscompromis in te voeren. Hoe belangrijk de spellingkwestie op zich zelf ook moge zijn, het is voor velen ongetwijfeld opmerkelijk, dat in onzen tijd, waarin de voor ziening in zoovele gevallen van economischen of financieelen nood urgent is, nog belangstelling voor het „dringende" van een spellings oplossing bestaat. In Rotterdam b.v. kent men wel andere moeilijkheden. De saneering van de gemeente financiën vraagt een even pijnlijke onderwijs-voorziening, als in het vorige jaar in Amsterdam moest worden getroffen. De opheffing wordt et voorgesteld van niet minder dan 23 openbare scholen, veelal de kleinste natuurlijk, welke met andere scholen kunnen worden vereenigd. Tienduizenden katholieken hebben zich Zaterdag en Zondag te 's Bosch vereenigd ter gelegenheid van hun ^ederlandschen Katholiekendag, die eveneens aan de zorgen van dezen tijd was gewijd, in het bijzonder aan de gezagspositie oDzer dagen. Des kundigen behandelden achtereen volgens het vraagstuk van het gezag in de kerk, in de maatschappij, het huisgezin. in bedrijf en onderneming. Aan de betooging van Zondag, gehouden onder de leuze „Voor God en Kerk, Vorstin en Land," namen 20.000 katholieken uit alle oorden des lan is deel. Zwaar zijn de zorgen, welke ons algemeen Nederlandsch gezag heeft tegenover het Duitsche gezag, het welk zich niet bepaald van de aan genaamste zijde laat kennen bij de transferonderhandelingen Zooals men weet, heeft de Duit sche regeering alle verschuldigde betalingen naar het buitenland stop gezet. Onze regeering kan dat niet dulden en heeft, naar het schijnt, een oogenblik gedreigd met clearing, d.w.z. dat we slechts zooveel nog naar Duitschland zouden laten uit voeren, als we aan waarde zelf terug ontvangen. Toch een billijk en rechtvaardig standpunt. Maar uu dreigt Duitschland, bij monde van Dr. Schacht, met een absoluut ver bod van eiken invoer in Duitschland, als wij clearing zouden toepassen I Duitschland zelve zou daarvan het meeste lijden, want wij koopen veel meer van onze Oosterburen, dan we aan ze leveren, maar de Duitsche regeering zou dat bezwaar desnoods willen nemen, naar het schijnt. Het is een anarchistisch standpunt, gertcht op den ondergang van zich zelf, als daarmee maar tevens den ondergang van anderen mede wordt verkregen. De „onderhandelingen worden in- tusschen nog voortgezet. Laten we naast den somberen toon van hierboven ook nog iets van meer opgewekten aard vermelden. Konden we nog maar kortelings berichten, dat het aantal arbeiders aan de Phillps-fabrieken weer tot 14.000 was gestegen, dat getal is sinds met 1000 opgevoerd kunnen worden. Het „land van Noordscharwou". hetwelk wel zéér ernstig door de crisis geteisterd is, vertoont waarlijk ook iets van deeconomiscbe opleving. Dezer dagen kon voor het eerst worden bericht, dat daar geen werk loozen meer stonden ingeschreven 1 De crisis is natuurlijk nog lang niet voorbij 1 Als ze heengaat, zal het terugwijken voetje voor voetje gaan, maar ach, laten de feiten ons tenminste doen gelooven aan een uiteindelijke beterschap. Niet-optimistisch blijven de berich ten over het mogelijke arbeidsconflict in het Nederlandsche mijngebied. De onderhandelingen met den rijks bemiddelaar hebben nog geen effect gehad. „Het Volksblad berichtte op Maandag zelfs, dat de Limburgsche mijnen in een soort „staat van ver dediging" worden gebracht. Geweer- rekken zouden zijn geplaatst enz- Laten we hopen, dat zulke soort van berichtgeving slechts op sensatie- lust berust 22 Juni 1934. Voorzitter A. Jans; Secretaris P. L. Stevens; afwezig het lid Geurts. De Voorzitter opent met christel. groet, waarna de notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. De Voorzitter leest een schrijven voor van het lid Jos. Geurts, waar bij deze mededeelt, dat hij wegens ongesteldheid de vergadering niet kan bijwonen. De Voorzitter spreekt de hoop uit, dat die ongesteldheid van tijde- lijken aard mag zijn en dat Geurts weer spoedig hersteld moge zijn. Schrijven Coppis en Mulder, om van de gemeente te pachten een gedeelte der jacht onder Overloon. Wethouder Crooymans is van meening, dat 't door hen bedoelde perceel niet het minst wildrijk is. Hij vraagt of 't wel wenschelijk is dit perceel aan hen te gunnen, om dat de overige perceelen ook nog verpacht moeten worden. Hij zou andere jagers ook kans geven. Besloten wordt de jacht publiek te verpachten. Den Raad wordt medegedeeld, dat geen bezwaren ingekomen zijn tegen het ter openbare keonis ge brachte voornemen om een weg bij H. van Duijnhoven te Overloon aan den publieken dienst te onttrekken. De Raad besluit hiertoe en bepaalt de verkoopprijs van dien grond op f 10 per are. In verband met een ingekomen schrijven van den Pensioenraad wor den enkele pensioengrondslagen van H. van de Weegh, oud hoofd der school, vastgesteld. Naar aanleiding van een ingeko men nota van aanmerkingen op de gemeentebegrooting 1934 worden B. en W. gemachtigd van antwoord te dienen. Ingekomen is een schrijven van den Minister van Financiën, waarbij het toegekende voorschot ad f 1594 ter uitbetaling van 't door den land arbeider Appelhof benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet, wordt verhoogd tot f 1714. Ingekomen is de goedkeuring van het raadsbesluit tot verpachting van een perc. grond aan F. Kersten. Op aanvraag van de wed. Denen wordt onderhandsch verkocht een perc. woeste grond a d. Vierlb. weg, aan f 2.50 per are. De prijs voor een aan F. Rongen te verkoopen perc. grond wordt bepaald op f 3 per are. Verpachting grond. Wethouder Crooymans licht dit punt toe en zegt, dat bedoeld wordt een perceel grond afkomstig van de boerderij Huysmans, hetwelk indertijd door de werkverschaffing is ver beterd- J. Verbeeten in den Twist heeft gevraagd dit perceel te mogen pachten voor 3 jaren tegen f 25 per H.A. Wordt besloten dit te verpachten voor 1935 tot en met 1937, onder bepaling dat de pacht eindigt 1 Dec. 1937 en dat het land het laatste jaar als weiland moet worden ge bruikt en opgeleverd. Wijziging begrooting 1933. De Secretaris licht dit punt toe, waarna de begrooting dienovereen komstig wordt gewijzigd. Besloten wordt voor het jaar 1934 aan te gaan een kasgeldleening tot ten hoogste een bedrag van f15000 tegéo max'mum 4i/t pet. Beëediging van nieuw benoemde Secretaris. De Voorzitter vraagt aan den per 1 Juni a.s. benoemde gemeente secretaris, L. W. M. Keuten, of hij bereid is de voorgeschreven eeden af te leggen. Nadat door Keuten verklaard is, dat bij daartoe gaarne bereid is, legt deze de door de gemeentewet voor geschreven eeden af in handen van den Voorzitter. De Voorzitter en leden der ver gadering fellciteeren Keuten, waar voor deze dank zegt. Rondvraag. Fransen vraagt, of et geen adres is ingekomen omtrent verkrijgbaar stelling van onvermengde margarine in Overloon. De Voorzitter zegt, dat een der gelijk adres ingekomen is, doch dat deze zaak hoort tot de competentie van Burgemeester en Wethouders. Hij wil evenwel toezegging doen, dat met het adres zal worden reke ning gehouden. Bruysten spreekt nog over een duiker op den Bosch. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. ter plaatse zullen gaan zien. Afscheid Gemeen te-Secretaris- Stevens. Aan het einde der vergadering spreekt de Voorzitter als volgt Mijne heeren, nu we tot het einde van deze vergadering gekomen zijn, die voor onze geachte Secretaris de laatste is, die hij als zoodanig zal meemaken, meen ik een enkel woord te moeten zeggen. Geachte heer Secretaris, hoewel de tijd, dat ik met U als burgemeester van deze gemeente heb mogen samen werken kort is, toch is er voor mij reden te over om voor de wijze waarop die samenwerking is geweest U hartelijk dank te zeggen. Ver schillende malen heb ik betreffende de gemeentezaken U om inlichtingen en raad moeten vragen. Gij hebt mij die steeds volgaarne gegeven en vaak meer dan dat, maar wat er dan zijdelings verband mee hield, waarmee ik in de toekomst mijn nut zal kunnen doen. Hiervoor secretaris ben ik U zeer dankbaar. Verder hoop ik, dat de vriend schap, die hier tusschen ons gesloten is, in de toekomst bestendigd moge blijven. Ook als voorzitter van het college van Burgemeester en Wethouders zeg ik U hartelijk dank voor de wijze, waarop U ons met Uw hulp hebt ter zijde gestaan. Ook weet ik te spreken namens den geheelen Raad, wanneer ik U hartelijk dank zeg voor het vele werk, dat gij in Uw 36 jarig secre tarisschap voor deze gemeente hebt gedaan. Hoewel ik persoonlijk daarover niet kan oordeelen, toch acht ik. naar hetgeen ik daarvan gehoord heb, mij veilig met te zeggen, dat U hier langen tijd te hard hebt gewerkt en het lijkt mij ook niet onwaar schijnlijk, dat dit de oorzaak is, dat U nu op medisch advies Uw ontslag hebt moeten vragen. Ik hoop geachte secretaris, dat de rust, die U nu te wachten staat. Uwe gezondheid weer zal fen goede komen en dat gij met Uw gezin er nog vele jaren van zult kunnen ge nieten, omdat die rust zoo welver diend is. Hierna spreekt de gemeente ontvanger F. Kersten, namens het overige personeel der gemeente als volgt Mijnh. de Voorzitter, geachte ver gadering. secretaris. Hij zij mij vergund om bij gelegen heid van het officieel afscheid van den Secretaris Stevens hier een enkel woord in 't midden te brengen en wel als collega en namens 't overige personeel dezer gemeente. Ik heb den Secretaris gekend van af mijn jeugd, toen hij bij mijn vader de kas mee kwam inspecteeren; later heb ik als volontair mijn practische opleiding bij hem genoten en daarna heb ik als ontvanger een 14tal jaren zijn werk zoo ongeveer van nabij kunnen volgen. Het is me een voldoening te kunnen zeggen, dat er in ai dien tijd steeds een goede verstandhou ding, een collegialen geest heeft be' staan tusschen het personeel onder ling en het bestuur der gemeente en dat de secretaris een humaan chef voor ons is geweest, die gaarne met onze belangen rekening hield, voor zoover het gemeentebelang zulks toeliet. Wij brengen U secretaris onzen hartelijken dank voor al hetgeen gij voor ons gedaan hebt en voor de collegialiteit, die steeds onder ons heeft bestaan. Verder sluiten wij ons aan bij de woorden van den Edel Achtb. Heer Burgemeester, doch ik kan niet nalaten, al val ik soms in herhaling, omdat ik spreek uit onder vinding. dat de gemeente in U ziet heengaan een buitengewoon harden werker met een veelzijdige kennis, steeds bezield met ijver en werklust voor de belangen der gemeente. Wij hopen, dat het U secretaris gegeven moge zija om vele jaren een welverdiende rust te genieten en dat gij er getuige van moogt zijn, dat binnen enkele jaren de fioan- cieele positie dezer gemeente, die thans eenige verbetering vertoont, weer normaal moge zijn. hetgeen ook ongetwijfeld Uw wensch is Tenslotte doe ik dan neg een be roep op Uwe wel villendheiu, opdat wij, althans voorloopig, op Uwe waardeerende hulp, raadgevingen en adviezen kunnen rekenen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering met gebed, waarna de Raad overgaat in geheime zitting. VENRAY, 30 Juni 1934 SCHUTTERSFEEST „HET ZANDAKKER." Zondag had alhier een schutters feest plaats, georganiseerd door de schutterij „Het Zandakker" ter ge legenheid van haar eerste lustrum der heroprichting. Te 2 uur trok de fleurige stoet met ontplooide vaandels de vooraf gegaan door Venray's Harmonie na een rondgang door het dorp naar de prachtig ingerichte feestweide bij de Gouden Leeuw, waar al spoedig de diverse wedstrijden onder fliDke be langstelling, een aanvang namen. Vooral de kampioen-vendelzwaaier van Nederland, de heer Verijken te Beek en Donk, die (buiten mede dinging) enkele prachtige nummers gaf, ontving een extra applaus. Alvorens 's avonds tot prijsuitrei king werd overgegaan, nam wet houder Odeohoven het woord om, na in het kort de geschiedenis van ,Het Zandakker" gememoreerd te hebben, alle Brabantsche en Limb, gilden en schutterijen, die tot het welslagen van dit feest hebben mee gewerkt, hartelijk dank te zeggen. Namens de jury deelde de heer P. Goocen hierna de behaalde prijzen mee, waarbij spreker een mooi woord richtte tot de kranige jonge Tegel- sche tamboers. De uitslag der prijsuitdeeling was als volgt Gilden Beste houding in den optocht le St. Laurentius, Vierlingsbeek 2e Liessel. Schoonste geheel le St. Antonius, Beek en Donk 2e St. Laurentius, Vierlingsbeek 3e Liessel Marschslaan le van Hout, Beek en Donk 2e Reefs, Vierlingsbeek 3e Kerkhof, Deurne. Roffelen le van Hout, Bees en Donk 2e Reefs, Vierlingsbeek Vaandelzwaaien le Nelissen, Vierlingsbeek 2e Engelen, Deurne 3e Verhagen, Beek en Donk. Groepvaandelzwaaien le Gebr. Nelissen, Vierlingsbeek Excercitie le St. Laurentius, Vierlingsbeek Schutterijen Beste houding- optocht le St. Anna, Venray 2e Volharding, Maasbree 3e St. Hubertus, Tegelen. Mooiste costuum le St. Anna, Venray Marschslaan le H. Peeters, Tegelen 2e J. Doesburg, Tegelen 3e Siebengewald. Roffelen le Siebengewald 2e Peters, Tegelen Jongste tamboer Holthuyzen, Tegelen Verstkomend gezelschap St. Servatlus, Lieshout Grootste ledental Vierlingsbeek Schoonste vaandel Beek en Donk Oudste vaandel Liessel Oudste zilver St. Antonuis, Tegelen Oudste trom Vllerden Oudste schutter van Dijck, Vierlingsbeek (87 jaar) Oudste perkament Willebrordus, Vlierden Schietwedstrijden Korps le Ons Genoegen, Siebengewald 2e Servatius, Lieshout 3e St. Anna, Venray 4e St. Antonius, Baarlo Kampioen vaste paal le G. Lauf, Siebengewald 2e A. Lauf, Siebengewald Kooingsster H. J. Peters, Baarlo Schieten op de „hark" Korps le Sc, Martinus, Tegelen 2e Volharding, Maasbree 3e St. Antonius, Tegelen 4e St. Hubertus, Maasbree. POSTDUIVEN-SPORT. Uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht met jarige duiven vanuit Creis (Frankrijk) afstand 355 K.M., waaraan de postduivenvereeniging „de Zwaluw" alhier deelnam le, 16e, 24e en 35e Gebr. Rutten; 2e E. Vermeulen; 3e J. Voesten; 4e en 8e J. Goumans; 5e G. van Dijck; 6e, 20e en 27e Gebr. Hendriks; 7e, 17e, 28e en 30e J. Dlnjens; 9e ea 10e H. Derks; 11e J.Jansen; 12e en 18e J. Strijbosch; 13e J. Verstegen; 14e en 26e P. Kersten; 15e Gebr. Strijbosch; 19e J. Kusters; 21e P. Manders; 22e, en 31e A. Loonen; 23e en 32e G. van det Putten; 25e en 34e G. Jansen (overduif) 29e Gebr. Spee; 33e St. Servaas. De duiven werden gelost om 7 uur met Zuidoostenwind, aankomst eerste duif 12 uur 1233; aankomst laatste duif 12 uur 51—49. Schuttersbond Venray en Omstreken. Te Afferden had het eerste Bonds- concours plaat3 van den Schutters bond „Venray en Omstreken", waar van de prijzen werden behaald als volgt Korps vaste paal le St. Petrus, Bergen; 2e St. Se- bastianus, Sevenum;3e Prins Hendrik, Afferden 4e Lieve Vrouwe Gilde, Holthees5e St. Willebrordus, Geijsteren6e St. Antonius, Well. Korps vrije hand le St. Petrus, Bergen2e St. Willebrordus, Geysteren3e Sr. Szbastianus, Seveoum. Konlngskruis F. Geurts, Geysteren. Eerekruis H. Hendriks, Bergen. Extra aanbieding le Prins Hendrik, Afferden 2e en 3e St. Petrus, Bergen. Personeel le P. Tissen, 2e J. Tissen, 3e C. Mulders, 4e J. Giepmans, 5e L. Hen driks, 6e J. Mulders, 7e J. Welbers, allen te Bergen; 8e H. Custers te Sevenum. Venlosclie Veiling in moeilijkheden Ia verband met de geweldige ver traging bij de afrekening vau Duit sche vorderingen via het clearing- bureau is de Venlosche Veiling Vereeuiging tot den bodem van haar reservekas gekomen. De Duitsche koopers betalen de groenten met chèques, welke dan via 't clearing- bureau moeten worden geïncasseerd. Daar de verrekening vaak enkele weken duurt, waardoor het bedrag der vorderingen zeer groot wordt, zijn er geen liquide middelen meer voorhanden en heeft het bestuur der Venlosche Veiling Vereenlging. daartoe gemachtigd door de alge- meene vergadering, zich genoodzaakt gezien de wekelijksche uitbetalingen aan hare achthonderd leden voor loopig met een week op te schorten. De a.s. weekuitkeering per 30 Juni zal derhalve niet plaats hebben, waardoor talrijke tuinders in Venlo en omgeving die toch reeds door de crisis gedwongen waren van de eene week in de andere te leven, vrij ernstig gedupeerd zijn. Meer nog daar zeer binnenkort de veilingen der komkommers beginnen, waar mede zeer groote b:dragen zijn ge moeid, ziet het er niet naar uit dat de" Venlosche Veiling Vereenlging spoedig de achterstallige weekuit keering zal kunnen inhalen. Eerder wordt de mogelijkheid gezien, dat in de naaste toekomst nog wel over een tweede week geen uitbetaling zal kunnen volgen. Onweer boven Midden-Limburg. Een hevig onweer heeft Zondag middag boven een groot deel van Midden-Limburg gewoed. In het gehucht P^y, bij Echt, is de bliksem ingeslagen in de woning van den arbeider D. Verkooien. De man, die 48 jaar oud is, en vader van negen kinderen, werd op slag gedood. Bliksem ingeslagen. Zondagnamiddag tegen vijf uur sloeg bij den landbouwer Maessen te Maasbracht de bliksem in de stallen. Spoedig stonden deze in lichte laaie en weinig later tasten de vlammen ook de woning van M. aan. Te Thorn sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer P, Tonnaer. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te deuken en het huls totaal afbrandde. Niets kon worden gered. Drie varkens kwamen in de vlammen om. De heer T. die alleen thuis was, kon zich door uit het venster te springen in veiligheid brengen. Ook is de bliksem geslagen in de pastorie te Montfort. Dank zij het kranig optreden van de buren, die samen met den pastoor terstond de noodige maatregelen namen, kon hier het begin van brand spoedig worden gebluscht. De schade is niet groot en wordt door verzekering gedekt. Noodweer boven Heerlen. Zondagmiddag heeft boven Heer len een zwaar noodweer plaats gehad. Een watergordijn hing minuten lang tusschen de huizen en spoelde keien weg. De waterputten konden de watermassa's niet aan. Tallooze kelders liepen onder water en de brandweer had tot laat in den nacht werk. Het tramverkeer werd gerui- men tijd lam gelegd. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in, zonder echter brand te veroorzaken. Verdronken. Zondagmiddag is de 18-jarige W. van der Urk. sigarenmaker en woon achtig te Eindhoven bij het baden in het Eindhovensch Kaoaal ver dronken. Na een uur is het gelukt het lijk op te halen.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6