f 3000 hypotheek oude blauwe panneu Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën de kiezerslijsten. Ruifersleesfen VENRAY verpacht Voor de Processie Koolplanten, A. COOPMANS Pastoor P. Wijnhoven benoemd tot Huisprelaat van Z. H. den Paus. Naar wij vernemen, is onze dorpsgenoot Pastoor P. M. H. Wijn hoven in Amerika bij gelegenheid 'van zijn 25 jarig Priesterfeest om zijn vele verdiensten voor de H. Kerk door Z H. den Paus benoemd tot Hulsprelaat van Zijne Heiligheid, Venray heeft dus weer een Mon seigneur meer. Wij wenschen den Hoogeerwaarden Pastoor van harte geluk. „Zijn verdiensten", schreef onlangs nog een Amerikaausch blad. „hebben hem geplaatst in de voorste rijen der katholieke leiders van Amerika". De Amerikaansche Staat zelve, die reeds herhaaldelijk zijn bemiddeling, z(jn raad, leerde waardeeren, be> noemde hem onlangs tot voorzitter van de Gewestelijke Arbeidsraad in den Staat Louisiana waarin zijn ar beidsveld gelegen is. In zijn benoeming tot Monseig neur en Huisprelaat, zien de Ameri kaansche bladen thans de hooge erkenning van Rome voor zijn ver dienstelijk werken. Waar men op een dergelijke manier zijn persoon en zijn arbeid, sympathie en waardeering bewees, lag het wel voor de hand, dat de vieiing van zijn zilveren Priesterfeest een meer dan gewoon cachet zou hebben. Men had deze gelegenheid werkelijk eens met beide handen aangegrepen om den populairen priester van achter het wapenschild zijner bescheidenheid weg te halen en hem in 't volle daglicht te plaat sen. De voorbereidingen voor deze feestdag werden in alle stilte, maar met den grootst mogelijken luister, voorbereid. „Men zou hem eens bij verrassing nemen", dat was de opzet die er aan ten grondslag lag. Weinig heeft Father Wijnhoven daarvan kunnen vermoeden. Dat zijn zilveren priesterfeest de belangstelling had, was wel tot hem doorgedrongen. Hij wilde deze dag dan ook graag nog bij zijn toever trouwden blijven, om dan (half Juli) naar Holland te vertrekken en daar met zijn beide ouders die nog in Venray wonen, in alle stilte, maar dan met de innige voldoening van een dierbaar wederzien, hun gouden echtvereeniging en zijn zilveren jubllé in dankbaarheid herdenken. Het moge hun en hem gegeven zijn 1 Verkoop van te velde staande rogge. De Gemeente Venray zal publiek verkoopen onder de gewone betalings voorwaarden ter plaats op Vrijdag 13 Juli a.s. des namiddags vijf uur 80 aren te velde staande rogge in twee perceelen van 40 aren, gelegen te Merselo-Peel bij den voorwerker Manders. De regge is zeer geschikt voor zaairogge. Venray 28 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Afsluiting weg. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen ingevolge het wegen reglement, de weg, voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder no. 59 van af den provincialen weg van Venray naar Horst, aan sluitende aan de perceelen Sectie C. 5831 en C. 5634 tot aan het voetpad aansluiting gevende aan den Ouden Oostrumscheweg tusschen de per ceelen Sectie C. 5727 en Sectie C. 3895 op Zondag 15 Juli a.s. vanaf des namiddags twee uur tot des namiddags negen uur voor alle verkeer is afgesloten, zooals op de ter plaatse aangebrachte bordjes is vermeld. Venray 28 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Hand» en Spandiensten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen bij deze ter open bare kennis, dat het kohier van hand- en spandiensten voor het dienstjaar 1934/1935 door den Raad der Gemeente in zijne vergadering van 30 Mei 1934 is vastgesteld en vestigen de aandacht van belang hebbenden er op. dat eenieder zich binnen een maand na de dagteeke- ning dezer bekendmaking, dus tot 25 Juli a.s., van de te zijnen laste daarop vermelde diensten kan vrijkoopen door bij den Gemeente Ontvanger te storten Voor eiken dag handdienst f 2. Voor eiken dag spandienst met een paard f 7.— Voor eiken dag spandienst met twee paarden f 11.— De opgeroepene kan de van hem verlangde diensten afkoopen door tegen kwitantie bij den Gemeente- Ontvanger te storten a. binnen 48 uren na de oproe ping een bedrag, dat 25 pet. hooger is dan de bedragen hierboven ge noemd. b. daarna een bedrag, dat ander half maal zoo hoog is als de bedra gen hierboven genoemd. Venray, 25 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN H. J. Lubberman f Op 60 jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de heer H. J. Lub berman, inspecteur voor het staats toezicht op krankzinnigen en krank zinnigengestichten. De thans ontslapene die 17 Oct. 1873 te Nieuwe Pekela werd geboren, volgde het gymnasiaal onderwijs te Winschoten en studeerde daarna aan de Groningsche Universiteit. Van 1904 tot 1913 was hij vervolgens geneesheer te Dreumel. Van 1913 tot 1919 geneesheer-directeur van het St. Annagesticht te Venray. Deze be trekking verwisselde hij in 1919 met het laatstelijk door hem bekleede ambt van inspecteur voor het staats toezicht. Zijn verdiensten werden indertijd erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Het stoffelijk overschot zal heden Zaterdagmiddag om circa 4 uur te Venray worden ter aarde besteld op het kerkhof van het St. Annagesticht. GEVONDEN. Een halsketting met hanger. Een vulpotlood. Een tang. Een moersleutel. Iulichiingen Gemeente-politie. Een duur uitstapje. De 20 jarige landbouwer M. H. C. uit Venray had met eenige zijner vrienden op j.l. 4 Maart een tochtje gemaakt met den motor van een ander en had zich deswege voor den rechter te Roermond te ver antwoorden. Het misdrijf, waarvoor hij terecht stond, werd betiteld als diefstal van benzine en olie. Immers bij het gebruik van den motor waren olie en benzine van den eigenaar verbruikt geworden. Verdachte ontkende wel gereden te hebben, doch eenige zijner vrienden vonden het na den eed afgelegd te hebben, maar beter, de heele waarheid te zeggen en zoo moesten zij ook verklaren, dat C. van den motor gebruik had gemaakt. De eisch van den Officier van Justitie luidde een maand gevangenis straf. Uitspraak op 4 Juli a.s. Kranige prestatie. De jongelui W. Goumans ec J. Janssen, resp. 18 en 17 jaar oud, vetrokken Vrijdag per fiets naar de T. T.-wedstrijden te Assen. Na afloop van de wedstrijden vertrokken ze wederom huiswaarts en kwamen behouden thuis. Dóór hen werd een afstand van 440 K.M. afgelegd. Kermis Merselo. Om onze kermis eens een ander aanzien te geven, wordt dit jaar 't gewone volksconcert op kermis- Zondag vervangen door 'n Zomer concert in de feestweide van den Heer J. M. Michels. Verschillende zang- en muziekverenigingen uit de buurt hebben hun medewerking toe gezegd. Voor aanvulling van 't muzikaal programma zorgen enkele attractie's, voor welke wedstrijden flinke prijzen ter beschikking zijn gesteld. LEUNEN. Maandag werd alhier door Notaris Holtus uit Horst publiek geveild de boerderij van G. van Meijel alhier, groot 9 H.A. Eigenaar werd A. Voermans Litjens voor de som van f 16000. HEIDE. Bij den winkelier Seijkens aan de Heijde werd Ingebroken. Ver mist werden enkele gouden kettingen en enkele kütjes sigaren. De politie zoekt naar de daders. De bewoners hadden niets gehoord. HORST Tijdens eens hevig on weer sloeg Zondagnamiddag de bliksem in 4 verschillende woningen, gelukkig echter zonder persoonlijke ongelukken. In het stampvolle café „De Oude Lind" sloegen de radio lampen stuk waardoor een 2 tal dames een flauwte kregen en naar builen gedragen moesten worden en waardoor de vroolijke café stemming was verdwenen. TIENRAY. Tienray's Fanfare zal ter gelegenheid van baar 20- jarig bestaan in Augustus groote muziek- en sportfeesten houden Het bestuur der Fanfare is reeds bezig om de muziekfeesten zoo gezellig en grootsch mogelijk te maken. Voor de sportfeesten is een speciale commissie benoemd bestaande uit dhro. Fr. Janssen, Th. Ferfers, J. Hofmans. Deze sportfeesten zullen bestaan uit paardensport en oud Limburgsche volksvermakelijk heden. Dan heeft tevens de R. K. V. V T. O P. goed gevonden dat de jaarlijksche zilveren wisselbeker wedstrijden ook dit jaar op 12 Augustus, den dag der feesten, gehouden worden zoodat beide vereenigingen alles op touw zetten om de bezoekers een genoeglijken middag te bezorgen. Bij deze feesten zal ook een fancy fair gehouden worden. MAASHEES. Te Echt slaagde voor het examen akte L. O. Mej. H. P. A. Geurts alhier, leerlinge Bissch. Kweekschool der Rel. Ursulinen. OVERLOON. Op 6 Juli a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer M. Eibers alhier tot kerkmeester werd benoemd. Het zal den jubilaris op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Morgen Zondag neemt onze afd. B.V.L. deel aan de schietwed strijden te Wanssum, ter gelegenheid van de opening der nieuwe schiet baan. Tot commandant van de Burgerwacht is met tngang van 1 Juli benoemd den heer P. v. Mill, wegens bedanken van H. Crooymans. Zondag en Maandag zal het St. Theobaldus-gilde haar jaarlijks feest vieren. Zondag na de Hoogmis vergadering en aanneming nieuwe leden. Maandag zal het jaarlijks vogelschieten plaats hebben voor het koningschap der gilde. BLERICK. Uitslag aanbesteding schilderwerk, buitenwerk van 32 woonhuizen te Blerlck. Jac. Donders en Zn. Blerick f 787 Jac. Sauren f 832 G. Tacken f 838 Nastvogel en Lumber, Venray f 879 Wiardi, Blerick G. N. van Beek, W. Zee Gebr. Vullings L. Donders Venlo 912 950 972 f 1104 Oud-Limlmrgsch Schuttersfees t. Te Montfort zal Zondag het oud- Limburgsch schuttersfeest gehouden worden. Hieraan zal worden deel genomen door 65 schutterijen, waarbij er zijn, die uit de verste hoeken der provincie komen. De deelnemende corpsen zijn verplicht te verschijnen met minstens 12 schutters plus com mandant en met vaandel, trom en koningszilver. De eerste corpsprijs bestaat uit een medalje van H.M. de Koningin met diploma, een wisselmedaille van Koning Albert en f 100 voor den tweeden prijs is beschikbaar een zilveren medalje met diploma, ge schonken door H. K. H. Prinses Juliana en f 60voor den derden prijs een zilveren medalje van Z. K. H Prins Hendrik en f 40 en voor den vierden prijs een zilveren medalje van den Commissaris der Koningin in Limburg en f 25. Bovendien zijn nog prijzen uitge loofd voor den besten schutter, een kampioenprijs voor Limburg voor exercitie, voor de beste houding in den optocht, den besten commandant, het beste defileeren, het mooiste geheel, de meest gewapende leden, de mooiste kleeding, den besten tamboer, den besten tamboermajoor, den besten hoornblazer, den modelsten generaal, den mooisten keizer en voor vaandelzwaaien. Tevens wordt er een wedstrijd gehouden voor fluit- en trommel- korpsen. Het feest zal door muziekkorpsen worden opgeluisterd. Bij gunstig weer zal Montfort dien dag een echt stuk folklore te aan schouwen geven. Oplichting van werkloozen. De werkloozen, die doorgaans in de middaguren wat staan te praten nabij de Sittardsche Arbeidsbeurs, werden Dinsdag j.l. aangesproken door een onbekend heer, die werk voor hen zei te hebben. Hij was namelijk ir. Haartmans, die in opdracht van de Staatsmijnen aan de Ammo- niakfabriek 'n werk ging uitvoeren. Een twintigtal werkloozen wilde méér van de plannen weten en begaf zich te zamen met den „ingenieur" naar een restaurant aan het Markt plein. Daar werd een en ander uit eengezet en werden, na eenige bespreking, deze twintig arbeiders aangenomen voor een uurloon van f 0.46 op een achturigen werkdag. Overigens was niets meer te be spreken en nadat elk der werkloozen aan den „ingenieur" f 0 60 ter ver goeding van administratiekosten had betaald, zouden allen Woensdag morgen om half negen op het Markt plein aanwezig zijn om dadelijk aan den slag te gaan. Woensdagmorgen waren allen present, blij weer werk te hebben gevonden. Wie echter niet present was en op zich wachten liet, was „ingenieur" Haartmans. Toen deze lang na den bepaalden tijd nóg niet verschenen was, vervoegden de werkloozen zich op het politiebureau, waar zij na opgave van het sig nalement tot hun begrijpelijke ontsteltenis vernamen, dat zij hoogst waarschijnlijk het slachtoffer geworden waren van een geraffineerden beroeps oplichter, die den laatsten tijd in verschillende Limburgsche gemeenten reeds zijn slag geslagen heeft. „Ingenieur" Haartmans is verdwenèn. De politie zoekt hem. Noodlottig schot. De 22-jarige L. S. volontair ter gemeente-secretarie te Eygelshoven, die bezig was een revolver schoon te maken en in de meening verkeerde dat het wapen ongeladen was, is Maandagavond door een schot getroffen en levensgevaarlijk gewond In zeer ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht, alwaar geneeskundige hulp niet meer mocht baten. Drie uur daarna overleed hij. Moeder de vrouw op militaire inspectie. Deze week was er inspectie voor de militairen te Kerkrade. De oud gedienden moesten met hun wapen uitrusting ter keuring komen of nog alles netjes in orde was. Tegen 1 uur ontbrak nog een der opgeroepen oud-landverdedigers op het appél. Wat te doen Met vriendelijke medewerking van den lokaalhouder werd zijn huis telefonisch opgeroepen Moeder de vrouw antwoordt, dat haar man het "vergeten heeft en vraagt of zij ter inspectie mocht komen. Accoord 1 Tegen half twee ver schijnt 's mans gedienstige wederhelft gewapend met een waschmand, waarin de uitrusting van haar ver- geetachtigen man. Alles werd na onderzoek in orde bevonden en de vrouw ^verdween weer met de waschmand de deur uit We leven gelukkig in het vrije, gemoedelijke Nederland. Verkoop van rljwiolplaatjes De verkoop van rijwielplaaljes voor het dienstjaar 1 Augustus 1934 31 Juli 1935 zal 23 Juli beginnen aan de postkantoren. Natriumverlicliting tc Eindhoven. Naar de Msb. verneemt, zullen B. en W. van Eindhoven aan den Raad voorstellen op den Boschdijk, den verkeersweg van Den Bosch naar Eindhoven, natriumverlichting aan te brengen. Deze verlichting zal beginnen even voorbij de St. Pauluskerk en eindigen bij de grens der gemeente. De totale lengte van het te verlichten gedeelte bedraagt ruim 4 K.M., waarop ca, 130 „Philora" natrium-lichtpunten zullen komen. Een 40-jarig jubileum. Gister was het 40 jaar geledén, dat de Paters Capucijnen zich te Helmond vestigden d.w.z. dat het klooster officieel bewoond werd en de kerk ten dienste der geloovigen werd opengesteld. De Keuringsdienst voor Waren in het gebied Eindhoven. We ontvingen het Jaarverslag over 1933 van den Warenkeurings- dieDst in het district EindhoveD, dat met.genoemds stad nog 57 gemeen ten omvat. In 1933 werd als nieuwe waar in den zin der wet het maan zaad aangewezen. Het algemeen overzicht vermeldt verder als voornaamste gebeurtenissen uit het verslagjaar De wijzigingen in de gemeentelijke keuringsverordeningen, die op 6 December 1928 door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid werden aaobevolen, werden ook nog dit jaar weer door enkele Ge meentebesturen aangebracht. De wijzigingen, die bij Koninklijk besluit van 9 Februari 1933, Stbl. 37, weiden gebracht in art. 29 van het Melkbesluit, maakten het noodig. de besluiten, waarbij dit artikel in verschillende gemeenten van toepas sing werd verklaard, te wijzigen of te vernieuwen. Art. 29 geldt thans in de gemeen ten Eindhoven, Helmond, Venlo» Tegelen, Maasbree, voor het onder deel Blerick, Arcen en Velden, Venray en Veghel. Prins Hendrik by de Minderbroeders. Men meldt uit Woerden Dinsdag bracht Z. K. H. Prins Hendrik een bezoek aan het klooster der Franciscanen alhier. Het hoogvereerde bezoek droeg een geheel particulier karakter en was het gevolg van een welwillende toezegging, reeds meermalen gedaan aan den zeereerw. Pater Borromaeus de Greeve. Het is, aldus lezen we in de Msb. voor de kloosterlingen geworden een historisch feit, dat in de annalen van het convent zal worden ge boekstaafd. Z. K. H. heeft in gemoedelijkheid en hartelijke gezelligheid zich met de kloosterlingen onderhouden. Het is geworden een onvergetelijk uur. Daar zijn liederen gezongen en woorden gesproken, die geestdriftig uiting gaven aan de nationale ge voelens van de religieusen en aan de groote vreugde en dankbaarheid over dit bezoek. Z. K. H. nam, volgaarne het gelegenheidsgedicht en de beschrijving van Woerdens klooster mede en teekende de oorkonde. Dr. Caeci- lianus Huigens speelde een schitterende fantasie op het oudste Wilhelmus op het klavier. Heel het convent deed Z. K. H. uitgeleide. Wy en... de toekomstige oorlog. De algemeene onzekerheid en verwarring in heel de wereld, de scherpe tegenstellingen tusschen de volkeren en het wantrouwen, waaruit een nieuwe bewapeningswedloop werd geboren, dat alles heeft reeds zulke afmetingen aangenomen, dat we geheel en al vertrouwd geraakt zijn met de gedachte aan een nieuwen oorlog. We spreken precies over den komenden oorlog als over een on weer na felle warmte het kan nog wat uitblijven, maar komen zal het zeker I Engeland is vooral bevreesd voor een luchtbombardement van de zijde van Duitschland'. De veronderstelling is, dat Duitschland zich m geval van oorlog bliksemsnel meester zal maken van eenige vlieghavens in Nederland België en van hieruit eskaders bombardementsvliegtuigen over de Noordzee naar de Engelsche kust zal zenden. Een van de voornaamste Engelsche dagbladen, de „Daily Telegraph", voegt aan deze ver onderstelling toe Teneinde deze mogelijkheid te verhinderen, zou het gewecscht kun» nen zijn een Engelsch expeditieleger naar België en Nederland te zenden om zich hier te verzekeren van steunpunten, teneinde deze als basis te gebruiken voor luchtaanvallen op Duitschland. Dit expeditieleger heeft echter te veel tijd noodig om de zee over te steken, vandaar dat Frankrijk bij de verdediging van België en Nederland ingeval van een Duitschen aanval sneller en daadwerkelijker zal kunnen ingrijpen. Voor Nederland ziet de toekomst er dus niet al te gunstig uit, want de kaart leert, dat de kortste weg van Berlijn naar Londen over ons land gaat. De vrees, dat Nederland bij een toekomstigen oorlog niet buiten schot zal kunnen blijven, wordt hier dus feitelijk erkend. Dynamiet-aanslagen in Tirol. In Tirol zijn in den nacht op Donderdag wederom verscheidene ernstige dynamiet aanslagen gepleegd. Op Innsbiück werd op het dak van de drukkerij van de uitgeverij „Tyrolla" een pakket gevonden, dat verscheidene kilogrammen woog en dat onmiddellijk in een aangrenzen- den tuin werd geworpen. Het bleek, dat het pakket een bom bevatte, welke explodeerde en een 50 c.M. diep gat in den grond sloeg. De inrichting van den tuin en meer dan honderd vensterruiten van de uitgeverij werden totaal vernield. In de watercentrale Bruehlau weiden drie hoogdrukbuizen door een dynamietaanslag vernield, zoodat de centrale vier tot vijf weken zal moeten worden stopgezet. De zoutwaterleiding van de zout mijn in het Haildal werd in de lucht geblazen. Bij de electriciteitscentrale Ruetz in het Stubai-dal heeft men ver scheidene pakketten gevonden met dynamiet, terwijl ook in de Leo- poldstrasse in Innsbrück in een duiker verscheidene pakketten dyna miet werden gevonden. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, om 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, waaronder generale H Communie, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechis mus voor de jongens, 3 uur Lof en processie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur be steld Jaarg. voor de echtgenoote van Mart. Wismans. 9 uur fcieledienst voor A. Jacobs, lid v d. Gemeenteraad, na mens den Gemeenteraad. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg voor Mart Timmer van Geffen en Agnes Nefkens. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur best. Jaarg. voor de echtgenoote van Jean Stoot. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e kl voor Marie Goumans. Vrijdag le Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus half 7 best. Hoogmis, half 8 gestichte leesmis 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag half 8 Jaarg. voor Johan Buggems. De jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 5e klas zullen te biechten komen, 7 uur Lof. Wie voor het feest der H. Kindsheid op 22 Juli zelf een costuum wil laten maken, kan zich daarvoor melden bij Mère Augusta of bij den Directeur Kap. Geurts. H. Familie. De volgende mannen vieren a.s. week hun patroonheilige van dit jaar P. Vollebergh J. Peeters, M. van Heeze, P. Evers, H. Peeters, J. Sijbers, M. Relouw, H. Dommeck A. Stevens, Ant. v. Kessel. Janssen (Overl. weg), Barth. van Dijck Paterskerk Morgen Zondag, feestdag van het kostbaar Bloed, om 5, 6, en 7 uur H. Missen met onderrichting. 8 uur Hoog mis met preek, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof en H. Kruisweg. Maandag, feestdag van O. L. Vrouw Visitatie, generale absolutie voor de Derde Orde, om 7 uur H. Mis voor overleden ouders Willem Kessels Slungen, Dinsdag van half 6 tot 7 uur uitstel ling van het Allerheiligste, 'om 7 uur Hoogmis ter eere van den H Antonius om half 6 Lof. Vrijdag, le Vrijdag der maand, toe gewijd aafi het H. Hart van Jezus, om 7 uur Hoogmis en Litanie van het H. Hart, half 6 Lof en Acte van Eerher stel. Patronaat. Eerste Zondag van de maand, alle leden van het Patronaat gelieven tot de H. Tafel te naderen (en te gedenken de ziel van Pietje Arts z.g.) Installatie. Om kwart over 9 H. Mis enz De ouders van alle Jonge Wach ten zijn ons van harte welkom. Wij verzoeken hun om plaats te nemen in het koor bij het hoogaltaar. Dezen Zondag geen Patronaat. De jongens die niet bij de Jonge Wachten zijn, worden verwacht tusschen 4 en 5 voor spaarbank, contributie en afhalen van kaartjes. Voor de leden van de clubvorming is er voorstelling van half 8 tot 9 uur, voor het laatst waarschijnlijk is er ook toegang voor degenen, die nog niet bij een of andere club zijn. Er zijn ook clubs genoeg waarvan het lidmaat schap volstrekt niets kost. Peter Joh. F. van Els, Overl. weg Johanna C. H. Arts. Merselo Maria H. G. Kateman. Langstraat GEHUWD Job. G. Martens, oud 36 j. schilder te VeDray en Maria Th. van Daal, oud 31 jaar te Beugen c.a. OVERLEDEN Peter Joh. Arts, oud 14 jaar, Kruitweg Johanna W. Gerrits, echtgenoote van M. H. Rongen, oud 39 j. Heide. Elisabeth H. Verhoeven, echfgen. van P. J. van Lipzig, oud 74 jaar, Ysselsteyn. Leonard W. M. Zanders, oud 8 maanden, Oirlo. Burgerlijke Stand Venray van 22 tot 29 Juni 1934. GEBOREN Arnoldus M. W. Jans-Beken, Buitenweg Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd: dienstmeisje pl.m. 16 j. v. Oostrum net dienstmeisje 14-15 j. v. Oostrum jongens voor oogstwerkzaambeden 1 bekw. dienstbode voor dadelijk 2 boerendienstmelden 4 schildersknechts voor dade|ijk 1 burgerdienstmeisje v. Venlo. 20 j 1 boerendienstmeisje 14 16 j Oirlo 20 jongens en meisjes om te binden Bieden zich aan 1 boerenknecht 23 jaar b m. melken 2 flinke burgerdienstmeiden, 1 Juli 4 burgermeisjes 14 tot 19 jaar 1 nette dienstbode 21 jaar A.s. Woensdag voor tewerkge stelden bij de Werkverschaffing tus schen half 8 en half 9, kaart verlengen. Op het Secretariaat der Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Noordelijk Lim burg, Venlo, Parade 49, en op de Secretariën der gemeenten, gelegen binnen het district der Kamer, liggen voor eenieder ter inzage tot 15 Juli a.s. door voornoemde Kamer vast gesteld voor het jaar 1935. Maandag 2 Juli 's avonds 9 uur zullen in café „De Engel" te Venray bij inschrijving worden De standplaatsen voor kramen, tenten enz. voor den verkoop van Limona des, Suikerwerken enz., bij ge legenheid der Ruitersfeesten op Zondag 15 Juli a.s. Inlichtingen bij het Bestuur der Ruitersclub. 25 Gevraagd voor nieuw te bouwen woonhuis. Adres Bureau dezer. 10 Cementen voetstukjes voor de versieringspaien zijn verkrijgbaar in prijzen van 50 en 80 ct. per stuk bij W. Relouw, Overloonsche weg. Worden aan huis bezorgd. TE KOOP in groote en kleine partijen. Jos. Janssen, Maashees 3 Alle soorten Knolselderie, Prei enz. voorradig. Langstraat. 210 Eelt of pijnlijke voeten Sukkel er niet langer mee, haal een uitstekend middel in »DE ADELAAR». Succes verzekerd. Jos. C. M. Neeteson vh ass. apotheker van Dr. Struben

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2