foor den mul J. KEMPS, Slijterij Advertentiën MARKTEN Cl N hhhhII De gevangenis overvol. Naar de L.K. verneemt zijn op het oogenblik zoowel het Huis van Bewaring als de strafgevangenis te Roermond tot de laatste cel bezet en moeten herhaalde malen zelfs tot zeer kleine straffen veroordeelden naar elders worden overgebracht, terwijl waar voorheen ook de ver oordeelden van de Rechtbank te Maastricht naar de gevangenis te Roermond werden overgebracht, deze thans naar verder gelegen gevange nissen moeten worden getranspor teerd. Zoo kwam het dezer dagen nog voor, dat een hechtenisklant voor eenige dagen van Maastricht naar den Bosch moest verhuizen. En dit alles ten gevolge van over dreven bezuiniging, die op het gebied van het gevangeniswezen ongetwijfeld de wijsheid heeft bedrogen. Ook elders in den lande doet zich hetzelfde verschijnsel voor. Gemengd huwelyk. Uit „De Vrijdenker" van 19 Mei citeert „De Residentiebode" dit merkwaardig stukje. „Een geestverwante in Arnhem vraagt ons, wat wij denken van een huwelijk van een overtuigd vrij denker met een overtuigd katholiek. Ik antwoord: niets dan kwaad. Tusschen zulke menschen is wel samenleving mogelijk, maar niet het huwelijk. (Huwelijk is als twee menschen zich geheel aan elkander wegschenken. Ook geestelijk.) Dit is hier bij voorbaat uitgesloten. In de practijk komt gewoonlijk uit zoo'n verbinding niets dan ellende voort. Vooral als er kinderen zijn gekomen. Vraag het maar eens onder vier oogen aan wie zoo'n „huwelijk" geprobeerd hebben." Volkomen juist. Maar wanneer de Katholieke Kerk mede op deze gronden waarschuwt tegen het ge mengde huwelijk, dan heet dat in die kringen geestelijke knechting GELDLEENINGEN. De gemeente Venray vraagt ter leen een bedrag groot f 9600.— met jaarlijksche aflossing van f 300. en een bedrag groot f 5440.— met jaarlijksche aflossing van f 320.— Aanbiedingen aan den Burgemees ter te doen mondeling of schriftelijk. Jenever Brandewijn Cognac Oude Jenever Likeur Wijnen Henseniusplein. Rollen Damast voor tafelbedekking op Bruiloften enz. 1 M. breed 10 M. lang. Servetten (papier) per 500 en 1000 stuks, ook pakjes opgemaakt k 25 stuks Firma v. d. Munckhof Groote Straat 28 Venray Woensdag 18 Juli Cuyk Dinsdag 3 Juli •m

Peel en Maas | 1934 | | pagina 10