[jAcroNflt! Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. [jAirokifti lYQOmiQST^ {manufacture Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Boksers - politiek. Buitenland. Binnenland. sarJ FOSTER'S Provinciaal Nieuws Zaterdafl"23 Juni 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 25 ,'(HKUF«.TUKN{ BLIJKEN TOCH HET '(YOORDÊfl-M PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVKRTEN'HKN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7>/t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENKAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Max Biter een geschikte dictator? We gelooven niet. dat ons land en volk eenig reëel gevaar dreigt van te worden overgeleverd aan een of ander fascisme of nationaal socia lisme, en daarmee onder de geestelijke dwingelandij te geraken van een machtbelusten usurpator. Veel serieuser komt öds het gevaar voor, dat de huidige overheid in haar zucht om den rechts extremisten den wind uit de zeilen te vangen en zich te laten drijven op den min of meer gezwollen stroom van nationa lisme, zich uitend in een ruischend roepen om sterk gezag, het moreele karakter van haar positie geweld gaat aandoen om een schijn te winnen, waarbij een wezen van historische waarde verloren gaat. Het juiste begrip van wat onder een „sterk gezag'' moet worden verstaan, rtakt soms zoek in onze dagen. Hen zekere heer Max Baer, een Californiër, won een dezer dagen het zwaargewicht-wereldkampioen schap-boksen door den Italiaanschen mannetjesputter Carnera z'n neusbeen te krakeD, een enkel te kneuzen en drie ribben te breken. Heeft Max Baer zich daarmee een subliem volksdictator getoond een. die beter dan Roosevelt geschikt zal zijn om de Ver. Staten naar eeo welvaartsherleving te leiden Voor sommige menschen schijnt dat inderdaad vast te staaD, want ze meeneD, dat een „sterk gezag" zich behoort te uiten in een krachtpatsers politiek, waarbij „gedurfde" daden worden gesteld, ingegeven door overweging van de vraag, wat noodig of gewenscht is, zonder dat daarbij met de consciëntie ten rade wordt gegaan of verworven rechten worden ontzien. Wat verkeerd of schadelijk voor komt. wil men met een pennestreek zien vernietigd wat profijtelijk lijkt, met een handteekening zien ver worven. Al zou men het „recht" daarbij alle ribben breken, welke het in zijn geestelijk lichaam ten behoeve van een goede structuur van noode heeft. We zullen onze bedoeling met een recent voorbeeld verduidelijken. De gemeenteraad van Haarlem creëerde in ie na oorlogsche jaren, toen iedereen meende dat het geld niet op koD, een pensioenregeling voor de wethouders, welke inderdaad lucratief moet worden geheeten Als een wethouder na zekeren tijd aftrad, kreeg hij, ongeacht zijn nieuwe fiaanciëele positie en ongeacht ook zijo leeftijd, een jaarlijksch pensioen uitgekeerd. Ia 1928 begon een nieuwen tijd beangstigend te dagen en toen werd voor de toekomst de regeling herzien. Eventueel verdiend pensioen zou eerst op 60 jarigen leeftijd iogaan. De laatst getroffen regeliog achten we de meest-juiste. Intusschen waren er vier oud-wethouders, die reeds profiteerden van de eerste regeliDg, welke natuurlijk aan verworven rechten mag nu eenmaal niet getornd worden voor hen bleef gelden. Toen ze het ambt waarnamen, hebben ze dat gedaan na overweging van de daaraan verbonden voor waarden en voordeelen en het zoude onbillijk wezen om achteraf te te zeggen nu krijgt ge niet uitbe taald hetgene, waartoe we ons hebben verbonden. Intusschen werden de tijden slechter en slechter en drie der bedoelde oud-wethouders vonden daariu aanleiding om hun pensioenen voorloopig, zoolang ze deze nog niet voor zich zelf behoefdeD, in de gemeentekas terug te storten. Een nobel gebaar van gemeen schapszin 1 De vierde echter, Mr. Bomans, die overigens ook in goede economische omstandigheden verkeert volgde het schoone voorbeeld niet. Zijn zaak En een zaak ook, welke be- en veroordeeld kan worden door de publieke meening, w.o. die van zijn R.K, kiezers, welke daarvan op duidelijke wijze heeft getuigd. Tenslotte echter kan men iemand niet dwingen om een nobele daad te stellen; in de contradictio in terminis ligt de onmogelijkheid van zoo iets reeds omsloten. Toch deed de raad dat wel 1 Zij trok eenvoudig de bedoelde pensioen regeling ia. Daarmede wilde het gezag zich tegenover den heer Bomans „sterk" toonen, maar het haalde zich in de oogen van wie een juist rechts gevoelen heeft, zelve omlaag. Een slechte daad wreekt zich in de gevolgen. Die slechte daad stelde de regee ring, toen ze de Indische pensioenen met 17 pCt. verminderde. De raad van Haarlem volgde het voorbeeld en stelde heel een pen sioenregeling af! Zullen de burgers, als de overheid zóó voorgaaat en voortgaat, zich straks bij al huo moeilijkheden nog gebooden achten aan de particuliere verplichtingen, welke zij eens op zich hebben genomen Wanneer men iets op afbetaling heeft gekocht, kan men dan, nauwe lijks begonnen met het aflossen van zijn schulden, óók met recht en reden en zonder gevolgen verklaren, dat men eenzijdig de ver bintenis verbreekt en met verdere afbetalingen ophoudt Als regeeringen, teneinde zich uit moeilijkheden te redden, inflatie toe passen der geldswaarden, moratoria afkondigen, geld en waarden van vreemdelingen vasthouden, pensioenen besnoeien of intrekken, dan zijn dat geen „sterke" regeeringen in den moreelen zin des woords, maar in de beteekenis van het boksers-jargon. Ze handhaven zich door den knock outh van haar eigen moreelen ego en het kraken van alle botten uit de structuur van het publieke rechts gevoelen. Het gezag behoeft de sterkte van de justitia. Misoogst een weldaad. Zijn we gek geworden. Qe „N. Tilb. Crt." hield een ge sprak met een boerke ergens in de Belgische Kempen. Het was een mooie Zaterdagmiddag en over het land zoo goed als over het erf van de boerderij lag al de rust van den komenden dag. Een kloek tokte fier en zorgzaam bij een toom kuikens De boerin, dochter van den ouden boer, keerde met den berkenbezem de stoep van zwart zand. in mooie rechte strepen, die eerbied afdwon gen. De man stond met zijn pijpke in de hand geleund tegen zijn woning aan den kant, waar de wind hem niet deren kon. Het beeld der te vredenheid met wat God aaa den eenvoudlgen werker geeft, en het beeld ook van 't vers van Jacqües Perk over den gelukkigen grijsaard in de dorpsstraat „blij dac hij leeft en leven laat." Het verhaal luidt als volgt „In de verte neunde een koe op de wei, een schamel beestje aan den tuierpaal vastgebonden met het grasrantsoen moet men zuinig zijo, wanneer men in de zandstreek zit. Mogen jullie koeien nog zoo veel melk geven als ze willen En jullie kippen nog kuikens hebben Genog, meugen ze da bij jullie nie Neen, bij ons, in het vette Holland mogen de koeien aan den eenen kant van den weg maar vier liter room geven en aan den anderen kant vijf. We beperken alles. Wij steunen de bedrijven. Wij zeggen hoeveel kalveren er mogen zijn en hoeveel biggen en hoe zwaar ze mogen worden, en wij laten akkers braak liggen, zooveel op de zooveel roe. En de boerderij is stop gezet. De zwijgzame Brabanter trok eens aan zij q pijp. Ja, daar had hij „zooiets van gebeurd" maar begrijpen kon hij er „niks nie" vaD. Ik heb altijd gedacht, zoo peiasde hij hard op, dat als God oe een koe geeft, dat dat een gave is. En als er dan een kalf bij komt, is dat ook een gave dat is iets en dat maakt de welvaart grooter. Moed- llig beperken de rijke gaven van de natuur, dat kan nooit het ware zijn. .Heer de menschen zijn de kluts kwijt 1" Men moet het wel gaan denken. Er is nu droogte in de wereld. Een geleerde meteoroloog zeide ons, dan men de oorzaak daarvan niet kon opsporen. De lucht is niet droog en anderhalf jaar lang regent het wei nu en dan, maar het kwantum water dat valt, is gering. Hoe het komt, dat is niet te achterhalen. Intusschen dreigen de oogsten te mislukken en in Amerika zijn ze reeds mislukt. En nu komt er een telegram zooiets telegrafeeren ze over, uit New-York heelemaal dat de secretaris van den Landbouw ver klaard heeft, na een rondreis door de landbouwdistricten, waar hij ge constateerd heeft, dat de oogst ge lukkig in ascb ligt, dat het een wel daad was. Natuurlijk, want dat bespaart weer zooveel arbeid aan hen, die anders het teveel aan koren of wat er meer is, moeten vernietigen. De natuur werkt mede met de plannen van den mensch 1 Wat wil men meet Er zijn nog altijd wel millioenen menschen in de wereld, die nauwe lijks te eten hebben maar de koren- prijzen stijgen. En dus geen nood, wij, die den ken in geld en niet in goederen gaven van God voor den eenvoud van den boer uit de zwijgende Kempen verheugen ons over de droogte, en als straks de oogsten overal mislukken, wat zal dan de prijs der goederen stijgen en wat zullen we dan een geld verdienen 1 „Hewel, menier, ik zij mar eenen lompen boer, mar ik geleuf da ze nie goed wijs meer zijn 1" Men zou er toe komen dat ook te „geleuven" 1 Het scheurt en kraakt in het Derde Rijk. Bij het fascistische stelsel, meer nog bij bet nationaal socialistisch regiem, zooals we dat thans in Duitschland kennen, behoort het principe, dat de leiding altijd gelijk heeft en dat dus el re critiek verboden is De pers in Duitschland is door de toepassing van dit principe een vervelende nieuwsmachine geworden. Alle bladen zingen den lof van de regeering en ze zijn daardoor ongenietbaar ge worden. Onder deze omstandigheden spreekt het boekdeelen. wanneer op één na de hoogste regeerings-autoriteit. de vice kanselier Von Papen, in het openbaar in een groote rede scherpe critiek kan uitoefenen op het nationaal socialisme. Hij sprak over „de oog merken der Duitsche revolutie" en zei dingen, die niet anders kunnen worden opgevat dan als een pleidooi voor een radicale keerswijziging en een veroordeeling van het tot nu toe gevolgde systeem. Von Papen zei o.m., dat de Pers in Duitschland in hooge mate ver velend is doordat de bladec alleen maar hoera mogen roepen voor Hitier en zijn profeteD, maar hij zei ook, dat het gemis van een open hartige critiek in de Pers zich meer en meer doet gevoelen, waardoor de opbouw een veel te eeozijdig karakter kiijgt en wat er in het volk leeft, niet meer tot de leiders doordringt, wat Von Papen zeer bedenkelijk noemde. De vice-kanselier ging zelfs verder en hij wees er op, dat dit alles nog versterkt werd door het feit. dat er in Duitschland geen politieke partijen meer zijn. Er is maar ééo partij, de regeeringspartij. Maar een oppositie, onmisbaar om tot een noodzakelijke uitwisseling van gedachten te komen, waardoor alleen de waarheid naar voren kan komen, is er niet. Dat is een onhoudbare toestand op den duur, zoo ging de kanselier voort, op die wijze kan Duitschland nooit tot ontwikkeling komen, want daar is een vrije volksgemeenschap voor noodig. En wanneer er geen politieke vrijheid is, dan kan ook van een vrije volksgemeenschap geen sprake zijo. En Von Papen betoogde dan ook, dat deze toestand maar tijdelijk is en dat spoedig de vrijheid weer mogelijk moet zijn, want het nat. socialisme was langzamerhand sterk genoeg om deze vrijheid te kunnen dragen. Wat er dan van die zoo hoog geroemde volkseenheid in Duitschland overblijft, het groote resultaat van Je Januari-revolutie, zooals we nu al meer dan een jaar hooren, vertelde Von Papen niet. De vice-kanselier had intusschen nog meer wenschen. Van den terugkeer van Duitschland naar het Germaansche heidendom moest hij ook niets hebben. Indien Duitschland zou ophouden een christelijke natie te zijn en tot een Germaansch heidendom zou vervallen, dan zou het zich zelf uit de inter nationale gemeenschap sluiten en dit zou een ramp voor het Duitsche volk zijn. En tenslotte verklaarde de vice- kanselier, dat ook de opvoeding in dienst van den Staat, zijn grenzen heeft 1 Boven alles staat de vrije persoonlijkheid van den mensch en die kan alleen tot ontwikkeling komen, wanneer de grenzen van den Staat en het individu los van elkan der staan. Die rede was een groote verras sing. Hier wordt het meest duidelijke bewijs geleverd, dat er zich in Duitschland een kentering voltrekt, dat een verzet tegen het heerschende regiem steeds grooter wordt en de sluwe en handige diplomaat en staatsman Von Papen, die altijd den wind goed gezien heeft en tijdig de huik verhing, neemt weer de leiding. Wat de aandacht op bijzondere wijze op de belangrijkheid van deze rede vestigt, dat is het feit, dat de Duitsche Pers een verbod van opname der rede gekregen heeft en dat de aanvankelijke her-uitzending over alle Duitsche zenders niet doorging. Het verbod van de publicatie en uitzending der rede moei wel ge troffen zijn door Hitler zelf, want na Hitler is Von Papen als vice-kanse lier de hoogste macht in het Rijk Intusschen zal deze struisvogelpolitiek van de Regeering, waardoor het nieuwe bewind zich opnieuw belache lijk maakt en het Duitsche volk opnieuw wordt geblameerd als 'n stel onmondige kinderen, die van geen critiek kennis mogen nemen, toch niet kunnen verheien, dat er momenteel zich in de nationale eenheid van Duitschland bedenkelijke scQeuren beginnen te vertoonen. Integeadeel, juist dit verbod van publicatie, deze angst ia de hoogste kringen, voor deze critiek van den vice-kanselier, zegt duidelijker dan welk gerucht ook, dat er thans eeo zeer ernstig conflict in het nieuwe bemind is uitgebroken. En dat die zoo hoog geroemde nationale eenheid al een leelijken deuk heeft gekregen. Zou van Papen uit de regeering verdwijnen Er zijn redeneD om aan te nemen, dat de regeerders niet tegen dezen machtigen en invloed rijken politicus durven op te treden. Het behoeft intusschen geen nader betoog, dat eeaerzijds de gespannen erhouding, welke in de Regeering zelf is ontstaan door dit incident en het feit, dat men blijkbaar tegen de oppositie, vertegenwoordigd door niemand minder dan den vice kan selier, niet durft op te treden, het verzet juist aan kracht zal doen winnen. En al wordt de vice kanselier in katholieke kriDgen in Duitschland met weinig sympathie begroet, de Nazi's geuren er toch nog altijd gaarne mee. dat zij een practiseerend katholiek als vice-kanselier in hun midden hebben. En een verwijdering van dit eenig katholieke element zou bun aanzieD naar buiten kunnen verzwakken. Vooral ten opzichte van de katho lieke bevolking in het Saargebied, dat jl. Zondag in groote massa ge protesteerd heeft tegen de katholieke vervolgingen in Duitschland Dat men dit katholieke verzet daar momenteel in Beriija heel ongaarne ziet, behoeft geen betoog. Want dat kan een ernstig verlies beteekenen bij het straks te houden plebisciet. Zoo broeit het aan alle kanten in Duitschland en breekt het verzet als een etterende wonde aan alle kanten los. De warmte, het verkeer, het zwemmen, de ongelukken. Prinses Juliana in Engeland. Een standbeeld voor Dr. Ariëos Verboden anti-ooilogfcon- gres. Dreigende landarbei- dersstakiDg. Mc. Steeoberghe min. van Econ. Zaken. 75 millioen tekort in Indië. Allerlei. Er was droogte, waarover de menschen klaagden, een te veel aan warmte; tientallen menschen kwamen om het leven, terwijl ze zich „ver- friichtea", het verkeer eischtte een ongekend hoogen cijns enz. Allemaal „seizoenzegeningen" I De pas beloofde zonnige Zondag heeft heel wat slachtoffers gewekt met zijn schoonen schijn, Verdrin- kingsgevallen „bij het zwemmen", kwamen op verscheidene plaatsen voor. Auto- en motor-ongevallen bleven weer niet uit I In de omgeving van Nieuwkoop kwamen honderden veigiftigiogsge- vallen voor na 't gebruik van ijsco's. Gelukkig was 't verloop nogal goed aardig. Merkwaardig is, dat deze vergiftiging weid veroorzaakt door het gebruik van ijs van een venter, die voor zijn bedrijf geen vergunning had bekomen. Zoo ziet men eeDS hoe nuttig en noodig de bescherming is, welke de Warenwet ons verleent en hoe goed het zoude wezen, als de controle op de naleving der wet zoo scherp mogelijk mogelijk worde gesteld. o—o Prinses Juliana vertoefde in Enge land, waar ze de gast was van de koninklijke familie en zich ontspan nen heeft met de bijwoning van ver schillende mondaine gebeurlijkheden. Natuutlijk worden door het publiek aan dit koninklijke uitstapje weer allerlei motieven en consequenties toegedicht. o—o Er was zeer groote belangstelling, toen in Enschede het standbeeld werd onthuld van een p iester, van Mgr. Dr. ^riëns, die bij zijn leven zoo ontzaglijk veel heeft gewrocht ten behoeve van de sociale positie van den Twentschen arbeider en deze ook tot hoogere moreele hoog te opvoerde door zijn moedigen strijd tegen het drankmisbruik. De figuur van dezen geestelijke wordt in Neder land, maar in 't bijzonder in Twente door de arbeiders van onderscheidene politieke en religieuse richting zeer hoog gewardeerd. o—o Het internationaal anti-oorlogs congres. hetwelk de „War Resisters International" beoogden te beleggen in Bentveld, tegen het midden onge veer van de andere maand, is door de regeering verboden geworden. De bedoeling is nu om te trachten in Eogeland onderdak te bekomen voor dit gebeuren. Men behoeft de regeering geens zins te verdenken, dat ze tegen anti- oorlogspropaganda geponeerd zou zijn. De communisten, die bijna nergens meer graag geziene gasten zijn, hebben de gewoonte aange nomen om zich in allerlei mantel organisaties met onschuldig klinkende namen organisatorisch te splitsen en in congressen hun revolutionnaire activiteit uit te leven. o—o In het Zuiden des lands, meer speciaal in Zeeuwsch-Vlaanderen en Westelijk Noord-Brabant, dreigt een groote landarbeidersstaking, doordat de patroons weinig geneigheid be- toooen om met de werklieden te onderhandelen over de arbeidsvoor waarden. Het is te hopen, dat men alsnog tot overeenstemming zal komen, want de vooruitzichten van den oogst van dezen zomer zijn door het droge weer toch al niet bemoe digend. De benoeming van Mr. M. P. L. van Steenberghe tot minister van Econ. Zaken, eene benoeming, welke we de vorige week reeds als waarschijnlijk konden aankondigen, is nu inderdaad afgekomen. Mr. Steeoberghe is de jongste minister uit het kabinet en pas 35 jaar oud. Zooals reeds gezegd, is bij een bekende uit de kringen der R. K. werkgevers in het Zuiden des lands. Indertijd heeft hij zich nogal gemoeid met de pogingen tot op richting van de N.K.P een nieuwe katholiek conservatieve partij, o—o De bij den Volksraad van Ned. Indië ingediende begrootiDg voor 1935 geeft een tekort aan van 75 millioen gulden en nochtans zijn de commentaren niet ongunstig. De toestand der Indische fioaociën is in de laatste twee jaar nog ongunstiger geweest. De Indische regeering acht den weg naar stabilisatie thans gevonden o—o In de landelijke crisiscentrales komt binnenkort een nieuwe een tralisatie. De heer Zwanenberg schijnt in die nieuwe centralisatie een motief te mogen vindeo om als directeur van de rundvee- en varkenscentrale te mogen en te kunnen verdwijnen. o—o Het ontwerp tot regelend in grijpen in het bedrijfsleven is thans zoodanig voorbereid, dat de officieele indiening een dezer dagen mag worden verwacht. is vaak oorzaak van verstopping. Neem meer beweging en ge- bruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel. 0.65 per flacoo. De vrouw in Rusland. Dat het geloof door velen met meer overtuiging beleden wordt, naarmate het feller tegenkanting ondervindt, men heeft er bewijzen van gehad bij de bloedigste kerk vervolgingen en ook in het Rusland van tegenwoordig kan het georgani seerde atheïsme ondanks alle agitatie lang niet overal vasten voet krijgen Vooral de vrouwen verzetten zich tegen de godloozenactie, zoo lezen we in Vrouwenleven. Een kenner van Rusland heeft onlangs geconstateerd, dat op een congres van 920 stemgerechtigden slechts 7 vrouwen waren en in April 1930, dus in het 13e jaar van het bolsjewistisch systeem, van de 92.497 leden van de vereeniging van actieve godloozen slecht? 14.4 pet. der leden vrouwen waren. Men wil een communistisch vrou wentype scheppen. Weg met het gezin Geen tehuis, geen geziD, geen liefdevolle verzorging van kinderen In de plaats daarvan 't gemeen schappelijk huis, de gemeenschaps keuken! Een verstandelijke levens wijze zonder eenig gevoel en de uniforme gang naar de fabriek. De vrouw als arbeidster, als bedienster der machines, als chauffeuse, als conductrice, kortom als een arbeid ster van deD Staat, een vrouw, die geheel en al aan haar gezin ontrukt is. De vrouw moet in het proletari- seeriagsproces betrokken worden. De godloosheid essentieel merkteeken van dit vrouwentype wordt zooveel mogelijk aan huis houdelijke voorwerpen in het waren huis, op de werkplaats gepropageerd en altijd handig met den vooruit gang in verband gebracht. Wasch- en kookdemonstraties (theater avonden, openbare vergade ringen) bieden vaak onverdachte gelegenheden op den „verouderden godsdienst" te wijzen en het bestaan van God met voorbeelden te „weer leggen". Ziekenhuizen, klinieken, kindertehuizen en zuigelingeniorich- tingen worden bewust door godlooze dokters, die geheel in dienst der anti-religieuse propaganda staan, geleid. Het gevolg De vrouwen beant woorden den aanval met een tegen aanval. De moeder voedt haar kin deren godsdienstig op. houdt de feesten in eere. is met ijver in de godsdienstige vereenigingen werk zaam en werkt vooral op haar man in. De Sovjet pers bracht een af beelding, waarop voorgesteld werd, hoe de man juist door de vele attenties vanwege zijo echtgenoote het meest terug gehouden wordt om zich bij de Sovjets aan te sluiten. Onwillekeurig voelt men groot respect voor de degelijke boerinoen, die heelemaal niet van plan zijn, de boosaardige agitatie der godloozen over zich heen te laten gaan, maar met kracht den vijand weerstaan. Het bolsjewistische tijdschrift „Ut- scheguik" berichtte onlangs daarover „Onder den invloed der Koelakken en Popenagitatie treden de geloovige boerionen niet zeiden op tegen de Kolchosen. tegen het sluiten der kerken, tegen de gevangenneming der popen (priesters), die verdacht worden van anti-revolutionnaire actie". SPROETENVERDELGER, Zeg mij Uw naam! Hij JL naam, SPROETKNBEZITTER. is en blijftSPRUTOL. VENRAY. 23 Juni 1934 GEVONDEN: Een zoogenaamde „Krik' behoorende bij een auto. Inlichtingen Rijksveldwachter. GELDLEENIN G EN De gemeente Venray vraagt ter leen een bedrag groot t 9600..met jaarlijksche aflossing van f 300. en een bedrag groot f 5440.— met jaarlijksche aflossing van f 320. Aanbiedingen aan den Burgemees ter te doen mondeling of schriftelijk. Wij willen hier nog even de aandacht vestigen op de verkoop van het Radio Missiespeldje op morgen Zondag 21 Juni. Door het koopen van een speldje steunt gij 't mooie Missiewerk van de Katholieke Radio omroep, waar door de missionarissen in verre landen en andere laadgenooten in den vreemde elke week nog eens iets uit hun vaderland te hooren krijgen. Voor het Gerechtshof te 's Hertogenbosch had zich in hooger beroep te verantwoorden de slager J. G wegens beleediging van een politie agent .te Venray. De eisch luidde f 40 boete. De verdediger. Mr. Tripels uit Roermond, pleitte vrijspraak of een geringe boete. Frauduleuze slachting. Door de Rijksambtenaren alhier werd een geval van frauduleuze slachting achterhaald. Een landbouwer aan de Heijde had n.l. voor de kermis een prachtig kalf geslacht zonder daarvoor de noodige formaliteiten te vervullen. Het vleesch werd in beslag genomen, terwijl tegen de betreffeade

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1