Af Provinciaal Nieuws Binnenland. Bij Examens Buitenland. de Regeering gezocht naar een middel om daaraan zooveel mogelijk tegemoet te komen. Zij meent, dat een wijziging van de regeling van den wettelijken tijd, met behoud van het uurverscbil tusschen zomer en winter, reeds aanmerkelijk aan deze bezwaren tegemoet komt De voorgestelde regeling brengt voorts mede, dat gedurende het grootste deel van het jaar in Ne derland dezelfde tijd geldt als bij de meerderheid onzer naburen, terwijl gedurende de periode van den zomertijd ten deze volledige gelijk heid met Duitschland, Engeland, België en Frankrijk zal bestaan. Gelijktijdigheid ten aanzien van den aanvang van den zomertijd in verschillende West Europeesche landen is een wensch, die bij ove rigens gelijke tijdregeling, sterker naar voren komt. Langs den weg van internationale bespreking kan worden getracht, ook in dit opzicht de noodige eenheid te bereiken. Sanccring van het tuinbouwbedrijf Dit verplicht veilen van groenten en fruit is noodzakelijk in verband met de uitvoering der verschillende regeeringsmaatregelen tot saneering van het tuinbouwbedrijf. Ook voor fruit is dit verplicht veilen nood zakelijk. omdat ernstig moet worden gevreesd, det, al is de fruitteelt op dit oogenblik oog een der zeer weinige bedrijfstakken, welke een eenigszins loonend bestaan bieden, hierin niet van hoogerhand regelingen ten aanzien van de teelt en de af levering van het product worden getroffen. Ongestraft zal niet kunnen worden doorgegaan met la volledige vrijheid telen en afleveren van het product. Het verplicht veilen is derhalve onmisbaar als grondslag voor alsnog in het belang der fruitteelt te nemen maatregelen. Bovengenoemde tuinbouwbeschik- king 1934 I B houdt echter rekening met de mogelijkheid op veler gebied uitzondering toe te staan op de verplichting tot veilen. Het Teilen van groenten en fruit. De verschillende voorschriften. Art. 9 der Landbouw-Crisiswet 1933 geeft aan de Regeering de be voegdbeid om het voortbrengen, oogsten, vervoeren, bewerken, ver werken, in voorraad hebben en ver handelen van crisisproducten waaronder begrepen zijn alle tuin bouwproducten te beperken, te verbieden of slechts voorwaardelijk toe te staan. Wat het verhandelen vaD groenten en fruit betreft, heeft de Regeering van bovengenoemde bevoegdheid gebruik gemaakt door in art. 7 van het K. B. van 28 Februari 1934, Crisis-Tuiubouwbesluit 1934 I ge noemd, te bepalen, dat het verhan delen van deze gewassen in geza menlijke hoeveelheden boven een door den Minister van Economische Zaken te bepalen aantal kilogram aan hen, die als beoefenaars van tuinbouw zija aangesloten bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale te Den Haag, slechts is toegestaan, indien dat verhandelen geschiedt overeen komstig een door dien minister te bepalen wijze van afzet. Ia art. 8 van het Crisis-Tuinbouw- besluit 1934 I is verder bepaald, dat het verhandelen van groenten en fruit aan niet aangeslotenen bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale slechts is toegestaan voor zoover die Diet aangesloten handelaren of verwerkers zijn, die als zoodanig door de Ned. Groenten- en Fruit centrale zijn erkend. Bij de Crisis-Tuinbouwbeschikklng 1934 I B heeft de minister van Economische Zaken ter uitvoering van art. 7 van het Crisis Tuinbouw- besluit 19341 nadere regelen gesteld, waarbij wordt bepaald, dat voor hen, die als beoefenaars van tuin bouw zijn aangesloten bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, het verhandelen van groenten en fruit slechts is toegestaan via een door die Centrale erkende veiling van aardappelen, groenten en fruit. Volgens die beschikking kan echter aan een aangeslotene of vanwege de Groenten- en Fruitcentrale ver gunning worden verleend lot het veilen op twee of meer veilingen Deze vergunning zal echter slechts worden verleend indien de betrokken veilingsbesturen zich daarmede uit drukkelijk accoord verklaren en indien aan de Ned. Groenten- en Fruitcentrale voldoende waarborgen tegen ontduiking der regelingen zijn verstrekt. Verder bepaalt genoemde beschik king, dat het verpachten van boom gaarden ten aanzien van den fruit- kweeker niet zal worden aangemerkt als verkoop, maar dat de desbetref fende kooper, onder gehoudenheid aan alle voorschriften, welke terzake van het verplichte veilen ten opzichte van den kweeker van het fruit gelden, in diens plaats treedt. Ieder aangeslotene is vrij zelf de veiling aan te wijzen, waarover hij zijn producten wenscht af te zetten. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale vetwacht dat de belanghebbenden vóór 15 Juni een schriftelijke en onderteekende verklaring inleveren bij de veiling, waarover zij hun producten wenschen af te zetten. Het verhandelen van groenten en fruit door de kweekers in gezamen lijke hoeveelheid boven 10 kg. mag derhalve, voor zoover de kweeker op boven aangegeven wijze geen vrijstelling daarvan heeft verkregen, thans nog slechts plaats hebben via een door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale erkende veilingsveree- niging. Tentoonstelling „Stad Tilburg 1934". De officieele opening van de in ternationale tentoonstelling Stad Tilburg 1934 is bepaald op Donder dag 28 Juni a.s. des middags om 12 uur. Het uitvoerend comité heeft den ministerpresident dr. H. Colijn bereid gevonden de officieele opening te verrichten. De K.R.O. zal de plech tigheid uitzenden. De vier Rome-voetgangers vertrokken. Maandagmorgen zijn J. v. Heeswijk P. v. Lieshout. L. v. Berlo uit Hel mond en L. v.d. Boom uit Beek en Donk voor hun voetreis naar Rome gestart. Een tweeling wordt priester. Op 29 Juni hopen de weleerw. heeren J. en Th. Smelt, uit Eind hoven, van cüe orde der paters van Lavigerie te Carthago de H. Priester wijding ontvangen. Op 8 Juli zullen zij in de Villapark-parochie hun eerste plechtige H. Mis opdragen. Het bij zondere bij deze priesterwijding is, dat de neomisten een tweeling zijn. Elf woningen afgebrand. Het dorpje Kerkdriel is Dinsdag middag door een geweldigen brand geteisterd, die niet minder dan elf arbeiderswoningen in de asch heeft gelegd. Het vuur is ontstaan tengevolge van het broeien van hooi, dat in de nabijheid van een groep van 15 arbeiderswoningen opgeslagen lag. De vlammen grepen snel en ver nielend om zich heen en dreigden het geheele complex volledig te ver woesten. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hup die „Valken." .Valken", zeg waar waart ge Zondag met. uw krachtige klauwen en met die scherpe Valk oogen en ook rappe vaart, gelijk dat allemaal zich bij Valken hoort Ik zou wel even een goed woord met U willen spreken als dat dan goed is. En dan zeg ik zoo, om op den laten Zondag avond wedstrijd te houden serieus, dat moet gij niet en geen andere gewone club ooit doen. Over be roepsspelers daar heb ik het niet over en ook niet over wedstrijden waar het om gaat en alles van afhangt. Die rooken van te voren oog geen sigaret en drinken misschien een glas limonade, maar meer ook niet. Maar wij zijn nog al eens gauw gewoon om op den Zondag middag wat te kaarten of te biljarteo en dan drinkt men allichtig een potje bier. Dat mag vrij, dat weet ik goed, maar voor het voetballen is het de pest, vooral als er nog de noodige sigaretten of sigaren bij komen. Ge moet mij goed begrijpeD, daar viel op niemand van U ook maar het minst wat te zeggen, maar ik bedoel vanwege het voetbal. En als ik zoo vrij mag zijn, dan zeg ik hetzelfde aan de andere clubs van onzen ganschen kring. Op den Zondag avond als er dan ergens in de buurt wat te doen is, dan kent men geen tijd en zijD er telaat komers en wordt er onvoltallig gespeeld en mee leden van lagere elftallen, en dat is alle maal niets gedaan. En dan denkt men wel, er is geen publiek en 't gaat maar vriendschap pelijk, maar zoo er over te denkeo, dat is ook geen werk; onze Venray- sche clubs en trouwens overal moe ten denken: spel is spel. Ook geloof ik, beste Valken, ge hadt er zeker niet op gerekend, dat ge zoo een best elftal tegenover U zoudt krijgen, maar dat was goed en dat speelde maar wat fijn en ge moogt voortaan wel wat beter op letten. Het is in vriendschap gezegd, We hebben nu eenmaal in Venray en in den omtrek goede clubs en Noord-Limburg moet omhoog met de voetbalsport en zorgt nu Valkjes, dat ge den Zondagmiddag van 17 Juni tegen de Venlosche Boys een beter figuur maakt. Dat ge misschien verliest, dat kan zooveel niet geven, maar zorgt voor goed spel, gelijk we in de laatste tijden van U ge wend waren. Kop omhoog dan 1 Een liefhebber der voetbalsport. Het Haagsclie avontuur van een Venraysche. Truusjes ouders, die in Venray woonden hadden van de „achter- wacht gehoord dat hunne dochter die hier in Den Haag in betrekking was, kennis had gekregen, zoo ver telt de Resb. Van dezelfde achterwacht scheen vader intusschen te weten te zijn ge komen dat het met den man die naar dochters hand dong, zoowat „niks gedaan" was. Hij een werkloos chauffeur en zij amper een spaarduitje, nu die gek heid moesten beiden maar uit hel hoofd zetten. (Truusje hield aaD, schreef dat zij tegen zoo'n bovenste beste jongen was aangeloopen dat bij een reeds gescheiden echtgenoot was, verzweeg ze wijselijk, maar overi gens van dezen, haar uitverkorene, niets dan goed. Weer bracht de Venraysche post bode een brief, thans van den schoon zoon zonder spé en zonder „spie" zelfs. Onder het epistel was een kranten uitknipsel waarin een liefdesdrama, hetwelk zich voor eenigen tijd te Naarden had afgespeeld, in geuren en kleuren werd verhaald. Uit het verdere relaas moest verder blijken dat schoonzoon plannen had een reprise te geven, met Truusje dan als hoofdpersoon- Vader schrok zich een stuip. Moeder dito. De politie werd van het geval in kennis gesteld en dezer dagen stond vader, speciaal voor deze gelegen heid uit het Zuiden overgekomen voor den Politierechter om te ge tuigen tegen zijn schoonzoon, waarin hij echter zijn welbehagen niet had gesteld. De officier vond dat schoonzoon deze bedreiging maar eens met twee maanden gevangenisstraf moest uit boeten, maar de advocaat legde de zaak anders uit. De schoonzoon had niet Truusje, maar zichzelf willen vermoorden. De Politierechter luisterde en ver anderde de straf in zeven weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Drie jaar lang staat schoonzoon nu onder curateele. Het eerste het beste briefje, hetwelk hij aaD Truusje nog durft schrijven, kan hem zeven weken kosten. Vader had intusschen een fijn reisje op 's Rijks kosten naar het Haaje gemaakt. Ruiterfeest te Velden. De volgende deelnemers uit Venray behaalde op dit ruiterfeest de vol gende prijzen Schoondraven luxe-paarden inge spannen. 7 deelnemers. le Geurts, Venray, met Bob 2e Berden, Blerick met Zampa3e Litjens, Sevenum, met Emma. Harddraven luxe paarden. 15 deel nemers 1200 M. le Geurts, Venray met Bobby 2e Rambachs, Castenray met Max 3e JansseD, Baarlo, met Lizet. Springconcours. Luxe paarden. le Strijbosch, Castenray met Bobby 2e Huys, Blerick met Elsje 3e Weys, Castenray met Etty 4e Janssen- Peeters, Melderslo met Lies Kampioen paard. le Bobby van Geurts. Venray. Wielrijder ernstig gewond. Dinsdagavond omstreeks 7 uur kwam een 26 jarige wielrijder uit Venlo op den hoek van de Ktekel- veldstraat in botsing met een vracht auto van de firma S. uit Venlo. De fietser werd tegen den grond geslin gerd, waarbij hij een gapende hoofd wond, een gecompliceerde schouder- fracteur en ernstige inwendige kneuzingen opliep. De militaire ge- neeesheer, dr. v. Rooy, verleende eerste geneeskundige hulp en liet het bewustelooze slachtoffer naar het R. K. ziekenhuis te Venlo overbrengen. Zijn toestand is zorgwekkend. Spoorwegarbeider opslag gedood. Dinsdagavond om half tien is de 30-jarige arbeider der Ned. Spoor wegen W. v. d. R. wonende te Venlo op het spoorwegenplacement aldaar bij het rangeeren met den hals bekneld geraakt tusschen een laad- brug en een wagon. De scherpe kant van de laadbrug drong den onge lukkige in den hals, waardoor de halswervel werd gebroken en de luchtpijp werd afgesneden. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. V. d. R. was gehuwd en vader van 5 kinderen. Jongetje door vrachtwagen overreden. Dinsdagavond reed de 8-jarige W. S. op den Biesterweg te Eindhoven met zijn fiets, een zeer zwaar geladen, door een paard getrokken, vracht wagen tegemoet. De jongen fietste met een been tusschen het frame. Precies voor den vrachtwagen kwam de jongen te valleD. zoodat een voorwiel van den wagen over zijn hoofd ging. Het hoofd werd geheel verpletterd, Het lijkje werd naar het politiebureau overgebracht. Den voerman, de 18-jarige T. v. O. treft geen schuld. Dronken man schiet met een revolver. In het woonwagenkamp te Blerick kwam Maandagavond T. V. in be schonken toestand thuis. Voor hij zich naar zijn woonwagen begaf vernielde hij eerst de waterpomp van zijn mede-woonwagen-bewoner S. Deze was hierover zeer ontstemd en maakte V. heftige verwijten. Deze haalde toen plotseling een revolver voor den dag en loste drie schoten op S. evenwel zonder hem te raken Smokkelen. Dezer dagen passeerde aan het grenskantoor te Well een vrachtauto, vermoedelijk beladen met Duitsche margarine, zonder te stoppen. Onmiddellijk waarschuwde de ont vanger telefonisch den hoofdkommies en deze vatte post bij den draai Rijksweg—Weeserweg. Ook hier vol deed de chauffeur Diet aan 't bevel om te stoppen, maar reed full-speed in de richting Bergen. Schoten hem nagezonden hadden geen resultaat. Intusschen waren ook de com miezen in Bergen gewaarschuwd en twee posten zich op den Rijksweg, maar ook hier reed de chauffeur door en konden de ambtenaren, door vlug op zij te springen, hun leven redden. Uit de karabijn werden enkele schoten gelost, die ook geen uit werking hadden. Hoewel alle kommiezenposten telefonisch op de hoogte gebracht wareD, kon de smokkelauto niet op gespoord worden. Naar men meedeelt had de chauf feur zijn gezicht zwart gemaakt, om herkenning te voorkomen. Bioscopen te Venlo open. Men meldt uit Amsterdam Het hoofdbestuur van den Ned. Bioscoopbond heeft in zijn vergade ring besloten aan de bioscoop-exploi tanten mede te deelen, dat Vrijdag de bioscópen aldaar weer geopend kunnen worden. Het jeugdverbod wordt ingetrok ken. De bioscoop in de gemeente Tegelen blijft echter gesloten. Tegen een boom doodgereden Zaterdagavond is zekere C. T. uit Hoensbroek te Richterick in volle vaart met zijn rijwiel tegen een boom gereden. De ongelukkige was vrij wel op slag dood. Loonsverlaging in de ingnen door werknemers afgewezen. In de Zondag gehouden vergade ring van het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Mijnwerkersbond is met algemeene stemmen besloten de voorgestelde loonsverlaging niet te aanvaarden. Eenzelfde beslissing werd genomen door het Hoofdbestuur van den Prot. Chr. Mijnwerkersbond. Thans hebben dus alle werknemersorgani saties zich tegen de verlaging uit gesproken. Minister de Wilde naar Limburg. Z.Exc. de Minister van Bionen- landsche Zaken mr. de Wilde zal binnenkort een bezoek brengen aan Limburg in verband met enkele han gende actueele vraagstukken. Auto over den kop. Zondagmiddag sloeg de auto van den heer H. door het springen van een band op den rijksweg bij Echt over den kop. De zeven inzittenden werden slechts licht gewond, met uitzondering van het zoontje van den heer II. Dit moest met zware ver wondingen naar het hospitaal te Roermond worden vervoerd, waar het is overleden. De opbrengst van de ver zwegen millioenen. Regeling van het afbetalingsstelsel. In voering van Green vichtijd in ons land. Ontslag aan de huwende onderwijzeres. Het Koninklijk bezoek aan Friesland. Luchtvaartexpositie in Utrecht Koninklijke Petroleumwinst. De hoofdstedelijke arbeids reserve wordt verminderd. Velerlei. Eindelijk kunnen we thans officieel aangeven, hoeveel de belastingbaten bedragen van de verzwegen millioenen baten, waaromtrent zoo rijkelijk is gefantaseerd geworden. Welnu, de fiscus heeft een wiDste geboekt van lOi/t millioen. voorwaar toch een behoorlijk meevallertje, in het bij zonder als men bedenkt, dat een belangrijk deel er van een regelmatig terugkeerende bate wordt. Het afbetalingsstelsel gaat geregeld worden, nu men is gaan inzien, dat dit stelsel zich een blijvende plaats in het economisch leven heeft ver worven. Twee wetsontwerpen, welke werden ingediend, houden zich met de materie bezig Een ervan beoogt meer speciaal om de uitwassen tegen te gaan. Door de bepalingen worden de z g. leen- of weekvrouwen ge troffen en de colporteurs, die aan een vergunningsstelsel gebonden gaaD worden. Aan afbetalingsaankoopen welke de huishouding betreffen, moeten zoowel man als vrouw mee werken, zulks om te voorkomen, dat colporteurs de vrouwen tegen haar zin bepraten. Een ander ingediend wetsontwerp beoogt de afschaffing van onzen Amsterdamschen tijd en de invoering van den Greenwich-, d.i. de West- Europeesche tijd. Een en ander met behoud van den zomertijd. We krijgen daarmee een gelijke klok met Engeland, België enz. en gaan precies een uur verschillen met Duitschland, hetwelk midden-Europeeschen tijd voert. Onze gewone, dus Amsterdamsche zonne- of wintertijd loopt 20 minuten voor op Greenwichtijd. De duisternis zal ten onzent des winters dus 20 minuten eerder komen te vallen. Een derde ingediend ontwerp ten slotte beoogt over heel het land tot ontslag te dwingen aan de huwende onderwijzeres, ook in gemeenten, waar deze bepaling nog niet geldend was. De thans in dienst zijnde reeds gehuwde onderwijzeressen vallen buiten de regeling. Evenals in Groningen heeft ook de bevolking van Friesland op Vrij dag j.l. op hartelijke wijze de Koningin en Prinses Juliana ontvan gen bij haar bezoek aan de provincie, hetwelk besloten wetd met een tocht over den afsluitdijk. Het is een tocht, welke dezen zomer ongetwijfeld ook door vele vacantiereizigers zal wor den gemaakt. Utrecht staat van de week „in het teeken" van de luchtvaart. De domstedelingen beleven hun Pelikaan- week, van dewelke een grootsche luchtvaarttentoonstelling een der voornaamste attracties is. De K.L.M. is er actief als steeds 1 Vooral de jeugd toont groote belangstelling. Uit het jaarverslag van de Kon. Petr. My valt met eenigen goeden wil te coDcludeeren, dat ook deze belangrijke onderneming een meer verlevendigde tendenz openbaart. De winst beliep in '33 ruim 301/2 mil lioen een jaar tevoren was deze meer dan 2 millioen minder. Dr. Deterding knoopt als gebruikelijk weer persoonlijke beschouwingen vast aan het verslag. Opmerkelijk is daarbij, dat hij nog steeds vasthoudt aan het in ons land nog weioig populaire idee van een devaluatie van de goudvaluta. :f! De Amsterdamsche arbeidsreserve, welke circa 1100 man omvat, zal waarschijnlijk belangrijk worden omlaag gebracht en wel tot de 300 a 400 man, welke practisch voor arbeidsreserve zijn benoodigd. De overigen zullen op wachtgeld worden gesteld. Van groote beteekenis is daarmee het voordeel voor de, gemeente overigens niet geworden, althans niet voor de eerste jaren. De Amsterdamsche arbeidreserye, welke circa 1100 man omvat, zal waarschijnlijk belangrijk worden omlaaggebracht en wel tot de 300 a 400 man, welke practisch voor arbeidsreserve zijn beaoodigd. De overigen zullen op wachtgeld worden gesteld. Van groote beteekenis is daarmee het voordeel voor de gemeente overigens niet geworden, althans niet voor de eerste jaren. De justitie blijft streng optreden tegen smadelijk geschrijf en opruiing in kranten, een bedrijf, waaraan in het bijzonder De Tribune zich pleegt schuldig te maken. Wegens smaad schrift werd een der medewerkers van het blad dezer dagen veroordeeld tot 6 md. gevangenisstraf. De heer Schmidt, voorzitter van de Ü.S.P., is met 3 maanden gevonnist voor opruiing. We hebben een mooi week end achter den rug en daarmee weer een droef staatje van verkeersongelukken moeten boeken. Het aantal dooden was daarbij groot. Het meest drama tisch was een motorbotsing onder Heemstede de twee berijders van een motorfiets werden daarbij ge< dood. Zondag verdronken op ver schillende plaatsen tesamen drie jongelui als eerst? slachtoffers van de komende seizoensportzwemmen! De verschillende mijnwerkersbonden hebben besloten om de loonsver laging af te wijzen ze zullen het desnoods op een staking laten aan komen. Anti semieten hebben beroering gebracht in de afd. Amsterdam der N.S.B. Ze hebben de benoeming verhinderd van een jood in een plaatselijke leidersfunctie. Edo Bergsma, oud-burgemeester van Enschede, zal op 21 September a.s. den dag herdenken, waarop hij vijftig jaar geleden tot voorzitter van den A.N.W.B. werd benoemd hij vervult deze functie nóg 1 blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardts Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Verdaging van de Ontwa peningsconferentie tot Duitsch land in Genève is teruggekeerd Hitier naar Venetië De S. A. en haar chef op vacantie. De ministerscrisis in België. De Kleine En tente erkent Rusland. Ge spannen toestand in Spanje. Ierland zal zich afscheiden van Engeland. Staatsgreep in Lithauen mislukt. We zijn helaas wel juist geweest met onze voorstelling, dat voor de verdaging van de Ontwapenings conferentie een formule zou worden gekozen, welke in waarheid op een beëindiging zou duiden, een beëin diging zonder een enkel resultaat. Er zijn in Genève enkele commissies nagelaten met een formalistische taak maar het bureau besloot na een Fransch-Engelsch accoord daarom trent, dat de groote conferentie zelve niet zou worden hervat, alvorens Duitschland naar Genève zou zijn teruggekeerd, omdat anders de be sprekingen zonder mogelijk nuttig effect moeten worden geacht. Toch is deze oplossing, aan de hand gedaan door Barthou. een tactische Fransche zet. Het odium der mislukking komt nu op Duitsch land en Frankrijk maakt het schoone gebaar van „We zouden wel willen, maar helaas, Duitschland..." In Ber lijn is men dan ook danig verlegen met het geval. Berlijn heeft zich in de wereld in het laatste jaar meer en meer geïsoleerd en daarmee ver zwakt Rusland, de oude Duitsche bondgenoot uit de geschiedenis, heeft zich tegen Duitschland verstaan met Frankrijk en zal het straks te Genève doen met den Volkenbond. De Kleine Entente verstond zich op haar beurt eveneens met Moskou, zoodat ook de Balkan voor Duit sche invloeden is afgesloten. Door van Genève weg te blijven verteerde de verstandhouding met Engeland, ten deele ook met Italië. Geruchten liepen en werden tegen gesproken. dat Hitier binnen enkele dagen te Venetië een onderhoud zou hebben met Mussolini, maar wéér kwamen die geruchten naar voren. Men spreekt van a.s. Vrijdag als ontmoetingsdag. Hoe het ook zij, het schijnt, dat Berlijn zich in het huidige insolement beangstigd gevoelt en Italië's bemiddeling zou willen zoeken om weer in het samenkoor der groote Europeesche mogendheden te mogen worden opgenomen. Het moeten vooral de Rijksweer- kringen in Duitschland wezen, welke het inzien, dat de huidige positie des rijks critiek is. Deze oorlogsvak- kundigen weten, dat ondanks alle snoeverij van de S.A.-afdeelingen de weerbaarheid van Duitschland tegen over b.v. de Fransche militaire be wapening niets beteekent. De rijks- weer zou er dan ook voor zijn om de internationale betrekkingen te verbeteren. Moet de aangekondigde vacantie van de S.A. in dit licht worden bezien, Stafchef der S.A., tevens rijksminister, Röhm, heeft het aangekondigd, dat hij zelf en zijn troepen voor een paar maanden op vacantie gaan, omdat ze lijden aan een gezamenlijke krachtsondermijning door zenuwoverspanning I Maar ze komen terug, zoo hebben ze ver zekerd, en dan kunnen de tegenstan ders beven... Er zijn méér terugtoch ten met groote woorden gedekt geworden 1 Een beestachtige anarchie onder houden de Nazi's in Oostenrijk. Dat zijn geen politieke strijdmiddelen meer, wanneer groote spoorweg viaducten worden opgeblazen en het leven van honderden reizigers daarbij in de waagschaal wordt gesteld. Dat zijn duivelsheden a la Mathuska De Oostenrijksche regeering is, nadat Zondag weer een drietal van zulke aanslagen zijn gepleegd, tot het beraden van scherpe afweermaat- regelen overgegaan. Op rigoureuse wijze zal de doodstraf zoo noodig worden toegepast. De ministerscrisis in België, ont staan doordat de democratische katholieken en liberalen enkele malen met de socialistische oppositie mee stemden, zal wel worden opgelost door een gereconstrueerd kabinet-De Broqueville, hetwelk men echter vooraf reeds geen lang leven voor speld. Er zijn op het laatste moment moeilijkheden gerezen, doordat de liberalen.de vernietiging eischten van het besluit van Ged. Staten van Antwerpen om het bijzonder onder wijs met 4 millioen te subsidieeren nu de liberaal-socialistische meerder heid der havenstad de gemeentelijke subsidies had ingetrokken. De Kleine Entente (Polen, Tsecho Slovakijë, Joego-Slavië en Roemenië) heeft de Sovietrepubliek erkend en normale onderlinge betrekkiogen aan geknoopt. Opmerkenswaardig daarbij is vooral, dat Rusland van de eischen op Bessarabië, na den oorlog door Roemenië geannexeerd Russisch gebied, heeft afgezien. In Spanje heeft de landarbeiders stakiDg toch nog eeD onverwacht langen duur. Het heele land is trou wens onrustig en allerlei aanslagen, vooral van links extromisten op monarchisten, worden gepleegd. De censuur is ingesteld en blijkbaar wordt een staatsgreep van links of rechts gevreesd. De Valera, de lersche president, Leeft aangekondigd, dat Ierland zich binnenkort volledig van Engeland zal afscheiden. op terieele circ 1933 no. 3C den. Spreker a in danstent door niet tenten wore het verbod verkoopen <j maakt, omds volgen een t kosten zal v de dwa des le sterk* wet z.i. nli verbod inhi plaatst in de eene verlofs. dus alles ministerieeie Sp-eker men in D notie heeft danstenten daarmede ge staan prakt meesters en zeer sj inrichtingen, inzien dat baar iets is Ook het de dans inrichting t een of and« Spreker a hygiënisch moet gepre) andere inrid aan de hoq ventilatie, <j soms veel niet in vol hulp van 1 worden verl Spreker kwente dooi bod of ve danstenten d brandstapel i of als nietij moeten wot! Spreker j nietigïDg de daostec* worden geè volgen vooi tenthouders zien gemaal In den be dit punt s gemeentelijk voering dei worden afpl de dantent omdat zij vi waarin op kan wordei plattelandsgi tot vertrou van genoe gebied nog Spreker he alle dansten een moeten voegder pl de aandacht dat de au zullen inziei danig niet 1 milieu den het eiszh d einde het zij het dan den. mogel De verga1 te kennen i Besloten wl Koninklijke tuten, welk gadering w Verder 1 gewend tec beslissing hoogste io van elcoho zij zich b« hoorigheid gunningsloc oplevert n redactie vi Na nog1 gedachten I deze zeer gesloten. De vroegere dictator van Lithauen, Woldemaras, is door zijn militaire politieke vrienden niet in zijn positie hersteld kunnen worden. De putch mislukte en Woldemaras is weer gevangen gezet. Intusschen is toch de regeering van Lithauen moeten aftreden, maar ze zal normaal worden vervangen. Danstenthouders in actie. Tegen het verbod van verkoop Yan alcohol. Onder voorzitterschap van den heer E. Hendriks te Boxmeer ver gaderden aldaar verschillende exploi tanten van danstenten uit Noord- Brabant, Limburg en Gelderland, teneinde te geraken tot een actie tegen het verbod van den verkoop van alcoholica in danstenten. De heer Hendriks voornoemd wees er in zijn openingswoord op dat de laatste wijziging der Drankwet 1931 ook al moge zij in diverse opzichten verbeteringen gebracht hebbin, dit toch zeker niet kan gezegd worden voor danstenlhouders, die tengevolge van de onduidelijke redactie der wet en mede naar aanleiding der minis- ^v.Vi Doos Een bijz andere m cent in het giste zich en gaf eei bij het. 1 maar deze kwartje nie! worden. De mat volgende j als het z Abonné. La Op een' vierjarige maar aan hoekje vs werd ze slagen. Een poe tenslotte, oogenblik lieve, dooi „Heeft® bord Dood Een lid 1 bij zijn

Peel en Maas | 1934 | | pagina 6