Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. iJACfOMft [jacionV^I MANUFACTUREN j blijken toch het ÏYOODDEEUGSTf manufacturenI i blijken toch het (YOOGDEÊLIGST/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Er wordt hard gewerkt. Gezond Nationalisme. Binnenland. Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Zaterdaa116 Juni;t934 Vijf en vijftigste Jaargang No 24 PEEL EN MAAS pp, ,c nER ADVKRTENÏ1KN: 1—8 regels 60 cenl, elke regel meer 7'/, ct. PKI bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon SI GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Dat kunnen we zonder de miüste vrees voor tegenspraak zeggen van onze R. K. Staatspartij er wordt aangepakt met een weldadig aan- doenden ijver en worden bergen werk verzet. De leiding onzer poli tieke partij verstaat de teekenen des tijds en weet dienovereenkomstig te handelen. Twee belangrijke werken van de leiding vragen thans weer vooral onze aandacht. Een propaganda-blad. In de eerste plaats moeten we melding maken van het verschijnen van het proefnummer vac „De Op marsch". Het ligt in de bedoeling, om dit propagandablad om de 14 dagen te laten verschijnen. Het inleidend artikel van den Partijvoorzitter constateert, dat „de opmarsch is ingezet, goed voorbe reid door versterkiog van onze kracht in eigen gelederen." „Alleen een verdwaasd optimist, die zich afzijdig weet te houden van het volle, werkelijke leven, kan de moeilijkheden ontkennen, die juist in dezen tijd aan ernstig staatkundig werk verbonden zijn. Alleen wie nooit verantwoordelijkheid had te dragen, kan zonder zorg aanzien de overstrooming van nieuwe wijsheid, waarmee ook ons volk staatkundig „gelukkig" wordt gemaakt. Maar ook alleen de nurksche kan keraar, die niet weet van ons werk in eigen gelederen, kan de oogen sluiten voor de versteviging en den innerlijken groei van het werk in alle organen van de partij. Dien groei danken we aan den goeden geest en de taaie werkkracht van duizenden werkers. Die groei wordt bevorderd door wat men wel als „nieuwe stroomingen" pleegt aan te duiden. Er is geen enkele reden deze in dit opzicht gelukkige omstandig heid te miskennen haar zóó ten goede" te keeren tot welzijn van ons volk. „Daarom treden wij nu naar buiten, duidelijker en bewuster nog dan voorheea. De werkers zelf hebben er om gevraagd en onze plicht tegenover ons volk dring er toe." Het blad ziet er goed verzorgd uit en we hebben er de beste ver wachtingen van. Als onze propa gandisten de colportage flink aan pakken, moet het slagen. Ook vooral voor de kernen der Staatspartij ligt hier een belangrijke taak. r—o-— Een nieuwe grondwet. Het tweede belangrijke stuk werk van de Staatspartij, dat we hier op het oog hebben, is het ontwerpen van een nieuw algemeen reglement voor de Partij, dat we kunnen be schouwen als haar grondwet. De organisatie-vorm wordt niet gewij zigd. Een voornaam punt bij de wijzigingen ic het reglement is de invoering van het aspirantlidmaat schap. Personen van 18 tot 25 jaar kunnen aspirant-lid van de afdeelin- gen worden. Met dez; geriDge concessie aan den dadendrang der jongeren op politiek terrein komen we wel erg laat en we kunnen slechts hopen, dat het nog niet te laat is en dat zeer vele jongeren actief aan het partijleven zullen gaan deelnemen. Wat de kiesprocedure betreft, daarin komen vooral drie belangrijke wijzigingen. In de eerste wordt het stelsel van omschreven zetels afgeschaft. Dat vinden we een gelukkig be sluit. De partijleiding kan z ch daarbij niet losmaken van de gedachte aan bepaalde candidaten, die voor die zetels bestemd waren en waardoor de schijn ontstond, dat de omschre ven zetels voor bepaalde candidaten waren uitgevonden. Men heeft dat wel eens in een aardig beeld uitge drukt de omschreven zetels waren glazen huisjes, waarin men de candi daten reeds kon zien zitten, die er voor bestemd waren. Dat zweemde Wel wat naar onwaarachtigheid wanneer men bepaalde candidaten om hun speciale deskundighei i zeker 9ekozen wenschte te zien, kon men die candidaten beter met name noemen en hun verkiezing bij voorbaat ver zekeren. Dat gaat men nu inderdaad weer doen door een personen advies te geven. Een tweede wijziging Is, dat het systeem van plaatsvervangers weer wordt ingevoerd. In de derde plaats wordt het ver zamelen van stemmen over het ge- heele land afgeschaft. Er kan over dit nieuwe algemeene reglement en de daarbij behoorende bijzondere reglementen nog vrucht baar van gedachte wotden gewisseld in de verschillende instanties, alvorens het ontwerp op de partijraadsverga dering op 20 en 21 Juli te Breda wordt vastgesteld. Leert allereerst het eigen land kennen! De Duitschers wor den van ons weggehouden. Waarom zouden we lamme goedzak spelen Zou het logisch zijn geweest, els men ons in onze jeugd b.v. Engelsch, Latijn en Grieksch zou hebben pogen te leeren, vóór men ons ver trouwd zou hebben gemaakt met de eigen Nederlandsche taal Neen immers Om allereerst de eigen taal behoor lijk onder de knie te leeren krijgen, daartoe bieden de omstandigheden van aard en omgeving de gunstigste gelegenheid. Met het verzamelen van kennis der Nederlandsche taal wordt dan op de vlotste wijze ons gevoel voor grammatica ontwikkeld en het hechtste fundament gelegd voor verdere taalkundige studies. Wat hier geldt voor de taal en de talen, gaat ook op voor het leeren kennen van landen en volken. Er is geen enkele logische reden aaD te voeren voor het maken van buiten 'andsche reizen, ten pleiziere althans, voor we afdoende onzen eigen bodem in zijn verschillende schakeeringen en ons eigen volk in deszelfs ver schillende geaardheid, hebben bezocht en gadegeslagen. „Wat men van verre haalt, is lekker," zegt de volksmond wel eens. We rectificeeren dat lijkt soms lekker. Dikwijls echter zal men zich miskocht gevoelen, als men achteraf tot de conclusie komt, dat men korter bij huis meer interessante ervaringen had kunnen beleven, dan men ver Daar buiten en heel duur nauwelijks vond. Wie eigen land en volk goed kent, is pas in de gelegenheid om juiste vergelijkingen te treffen en de bijzondere waarde van ervaringen op een buitenlandsche reis vastte stellen. Geldt al het bovenstaande reeds voor normale tijden, in deze dagen van economische ontwrichting moeten we het bovendien als een daad van gezond nationalisme beschouwen, dat we de vacantie doorbrengen in eigen laDd. In tijden van nood en tegenspoed is het een uiting van goeden maat- schappelijken zin, wanneer de leden eener gemeenschap pogen om elkaar te steunen en te helpen. „Het hemd is nu eenmaal nader dan de rok," heet dat ln een Nederlandsche zegs wijze. We merken datzelfde streven op hel'oogenblik trouwens ook in andere volkeren op en het uit zich in tal van z.g. beschermende maatregelen tegenover het buitenland. Men mag dat op zich zelf fataal vinden en overtuigd zijn, dat zulk streven den terugkeer van betere economische toestanden in den weg staat, daarnaast moet toch worden toege geven, dat een land, hetwelk zich eenig buiten zulke beschermende maatregelen zou houden, wanneer die door andere landen worden ge troffen, aan haar idealisme zou ten onder gaan. En deswege stellen we hier na drukkelijk vast, dat in alle landen een intensieve actie wordt gevoerd om te laten koopen binnen de eigen grenzen en den vacautietijd in eigen land door te brengen. Die actie vindt weerklank onze eigen handelsbalans wijst dat trouwens uit en onze zakenmenschen, hoteliers, restaura teurs, pensionhouders, e.d., weten het uit droeve ervaring, dat het buiten landsche bezoek van geen beteekenis meer is. Met vrij grove middelen soms weten buitenlandsche regeeringen bun onderdanen desnoods te dwingen om hun pleizierreizen niet tot over de grenzen uit te strekken en speciaal de Duitsche regeering toont zich vindingrijk in dat opzicht. Duitschers, die een pas verlangen voor het buitenland, moeten precies opgeven, wat ze over de grenzen hebben te doen. Kregen ze tot bin nenkort verlof om naar het buitenland 200 Mark mee te voeren, dezer dagen is dit bedrag teruggevoerd tot 50 Markslechts in bepaalde gevallen kunnen ze de beschikking krijgen over reischeque's ad 150 Mark, maar dat gaat héél moeilijk. Welnu, met 50 Mark op zak is practisch geen vacantie in het buitenland door te brengen. En toch zijn wij, Nederlanders, nog altijd de beste klanten van Duitschland en wordt er onder ons doorallerlei officieeleen semi-officieele Duitsche bureaux een intensieve propaganda gemaakt om het Derde Rijk als doel voor ons vacantie- uitstapje te bepalen. In Duitschland reist en eet men zoo goedkoop.. Aldus hoort men landgenooten wel eens beweren. Dat is in zekeren zin waar. Duitschland kan ons een koopje bieden met de marken, welke het eigendom zijn van buitenlandsche en vooral Nederlandsche crediteuren, doch door dwangmaatregelen slechts door binnenlandsch-Duitsch verbruik in waarde kunnen worden omgezet. Heel het goedkocpe leven iq Duitschland is kunstmatig ineengezet Buitenlanders, die er zich van bedienen, teren op hetgeen rechtens aan andere buitenlanders toekomt. Het is een valuta-handel met een bedenkelijken moreelen kant. Daarom moest de verlokking van goedkoopte voor ons niet zoo aantrekkelijk wezen. We hoorden laatst van een agrarischen Nederlandschen bond, welke voor zijn leden een uitstapje had georganiseerd naar Kleef. Waarom juist naai Kleef, dat een paar stappen over de Neder landsche grens ligt Wel, omdat men daar zoo goedkoop kon eten 1 Om een paar centen uit te sparen op een maaltijd, zou een agrarische bond bereid zijn een daad te stellen welke lijnrecht indruischt tegen de methoden van economisch verweer, welke onze andere landbouwver- eenigiogen uit harde noodzaak tegen de Duitsche autarkische politiek heeft te voeren 1 Eens sprak de Nederlandsche Minister van Economische Zaken in 's lands vergaderzaal het fiere woord: We willen niet langer een Lamme Goedzak zijn Met instemming begroette de massa deze woorden. Maar als het er op aankomt, dan zijn er onder die massa toch weer duizenden, die redeneeren, als ik in het buitenland goedkoop kan eten, dan wil ik desnoods die Lamme Goedzak toch wel weer wezen 1 Wat 'n houding I Al hebben we vele bezwaren tegen de Duitsche economische politiek, toch moet 't niet uit anti- Duitsche gezindheid wezen, dat we met de a.s. vacantiedagen voor de Oostgrens blijven. Omdat elk volk ter wereld in dezen tijd voor en boven alles eerst voor de belangen der eigen menschen opkomt, daarom kunnen en mogen ook wij Diet anders doen. Uit een gevoel van gezond nationalisme, uit gemeenschapsplicht, brengen we onze vacantie door in eigen land 1 De eerste belastingverlaging. De behandeling van buitenland sche vluchtelingen. Nog altijd de bom op de Z.P. Den Haag ontvangt binnenkort een nieuwen burgemeester en een nieuwen minister. De loting voor de Militie. Een fascis tisch proces. Barmat's goeden naam is aangetast. Een ern stige dorpsbrand. A! maakt één zwaluw nog geen lente, toch geeft ze minstens de na- deiing er van aan. Zoo wijst het er toch wel eenigszins op, dat de re geering het evenwicht in de rijks balans begint te hervindeo, nu ze een ontwerp durfde indienen om tenminste één vorm van belasting druk iets omlaag te voeren. Het gaat om 20 opcenten op de suikec- belastiDg. welke de regeeriDg voor stelt weer af te schaffen. Wat zal de suiker goed gaaD smaken i Een minder prettige boodschap had de regeering voor de hier te lande vertoevende vluchtelingen, tegen wie in het algemeen de bepa lingen werden verscherpt. Wie zich hier stilletjes hebben gevestigd na indertijd te hebben voorgegeven, dat ze ons land slechts met een tijdelijk bezoek kwamen vereeren, zu'len met zachten drang naar het land van oorsprong worden teruggeleid. Geen toelating zal meer worden verleend aan nieuwe vluchtelingen, die zonder middelen van bestaan tot ons komen. Duitschers zullen in zoo'n geval weer over de Duitsche grens worden gezet, tenzij aangenomen moet wor den, dat hun in het eigen land lijfs gevaar dreigt. Dan moet met den minister overleg worden gepleegd. De bom op de Z.P. spat zooal geen bederf, toch nog sensatie om zich heen. Uit zekere publicaties van den laatsten lijd wordt geconcludeerd dat de Kamer onjuist zij het te goeder trouw door den minister zou zijn voorgelicht, toen deze ver klaarde, dat het treffen van de bom een ongeluk was, daar ze als een waarschuwingsbom, gericht vóór het schip, zou zijn bedoeld. De officier, die het projectiel deed omlaagstor ren zou onkundig zijn geweest om- treDt de genoemde waarschuwings tactiek en zijn treffer als een treffer hebben uitgeworpen. De heer Al- barda heeft terzake nu nadere in lichtingen gevraagd. V Den Haag krijgt dezer dagen weer een paar nieuwe autoriteiten. De benoeming geschiedde van den Mr. de Monchy, burgemeester van Arn hem, tot burgemeester van den Haag. En Mr. Verschuur krijgt in de ko mende week een opvolger in den persoon van Mr. van Steenberghe, een bekende figuur uit de kringen van de katholieke Brabantsche werk geversorganisaties. Hij zal de porte feuille van economische zaken krijgen te beheeren. V De loting voor de nationale mili tie is in haar modernen opzet maar weinig emotioneel meer. Eenlotings- commissie „trekt één loteling uit de bus" en dien jongeman komt dan no 1 toe. Wie in alfabetische orde op hem voIgeD, krijgen de volgende nummers toegewezen. De getrokken naam luidde dit jaar Bernardus Cats. Slechts wie namen dragen, aanvangende met letters, welke onmiddellijk aan de C voor afgaan, hebben dus kans, dat ze straks vrijgeloot zullen blijven, omdat zij de hoogste nummers krijgen toegewezen. Wiens naam met een B begint, heeft een mooie kans; A-gehectenen zijn nog niet zeker van hun zaak, terwijl de Z-menschen het best doen met maar weinig verwachtingen te stellen. De roerige slager fascist Roelofsen. gewoon om in allerlei vergaderingen „onthullingen" te doen en autoriteiten te beleedigen, heeft zich van de week voor de Rotterdamsche rechtbank moeten verantwoorden, waarbij hij drie maanden tegen zich hoorde eischen. Opmerkelijk was, dat het socialistisch Kamerlid Mr. Duys hem verdedigde en nog wel „met pleizier." Of de partij van Mr. Duys óók pleizier zal beleven van deze gebeur tenis Roelofsen blijkt overigens ook wel eens merkwaardige dingen te hebben geopenbaard o.a. knoeierijen met on* of afgekeurd vleesch, waarbij de fabriek van den heer Zwanen burg, directeur van de crisis varkens- centrale, betrokken moet zijn geweest. Men kan er overigens gerust van op aan, dat dejustitie op onpartijdige wijze zal vonnissen. Dat bewees ze dezer dagen nog in het proces van den Berlijnschen millioenen-gooche- laar Barmat tegen De Telegraaf. Het blad had den heer Barmat beschuldigd van manipulaties tegen den gulden. De beschuldiging schijnt oDjuist te zijn geweest en ofschoon de moreele schade, welke een Barmat te lijden heeft, wel niet zoo bijzonder hoog getaxeerd zal zijn geweest, werden hem toch f 500 vergoeding toegewezen, terwijl De Telegraaf ook de proceskosten te dragen krijgt. Velddriel, gelegen in het Maas en Waalsche, is van de week geteisterd door een ernstigen dorpsbrand, aan gekomen door het spelen van kinderen met lucifers. Tien arbeiderswoningen brandden geheel uit en ook vee kwam in de vlammen om. Elf gezinnen kwamen dakloos en tesamen 73 personen werden in armoe gestort. Er wordt een hulp actie voor de slachtoffers georganiseerd Meer dan 20 inbraken in een nacht In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben ongewenschte ele menten bezoeken gebracht aan een groot aantal perceeJen te Hilversum, alle gelegen in dezelfde wijk over bet spoor. Het juiste aantal pander^ waar men pogingen hiertoe heeft aangewend is nog niet bekend, doch zeker bedraagt dit meer dan twintig. In verschillende woningen hadden de inbrekers deuren en ramen ge forceerd, in andere perceelen was men binnengedrongen en had men een en ander overhoop gehaald. In eenige woningen werden bedragen van f 10, £11 en 50 ontvreemd, in andere een gouden horloge een gou den ketting en een dameshorloge enz. De politie heeft met politiehonden een uitgebreid onderzoek ingesteld. Arrestaties zijn echter nog niet ver richt. Arbeid moet betaald worden. Mag voor betaling arbeid worden verlangd Het schijnt een delemma Er doen zich soms feiten voor, waarover men als mensch en nuch- terling graag eens zijn meening zou zeggen, op ongezouten wijze of met een grapje of met een traan in het oog, al naar de omstandigheden van „het geval" zijn. Maar vóórdat men tijd en gelegenheid heeft be komen om een pen op het papier te zetten, zijn er dan vaak reeds lieden naar voren getreden, die de affaire tot een politieke aangelegenheid hebben gemaakt, daarbij voor- en tegenstanders indeelende in resp. een kamp van rose-roode vooruit- strevenden en inktzwarte reaction- nairen. Dan zit je ineens te kijken met je objectieve meening, want 'n mensch laat zich nu eenmaal niet graag indeelen. Daar hebben we b.v. de Amster- damsche plantsoen-affaire. De gemeente had wegens de ge boden bezuiniging 75 man uit den actieven plantsoendienst genomen en naar de arbeidsreserve afgevoerd. Als een particuliere patroon je naar de arbeidsreserve afvoert, dan ga je „met de complimenten", zonder méér. Niemand neemt daar serieus aanstoot aan. Als de reservist zijn eigen weerstandsreserve heeft uitgeput, dan klopt-ie niet aan bij zijn laatsten patroon, maar bij Maatschappelijk Hulpbetoon, d.i. bij de overheid, welke put uit de gemeenschapskas. Wie in gemeenschapsdienst is en naar de arbeidsreserve wordt afge voerd, die krijgt als reservist een zekere uitkeering, óók van de overheid. De weg naar de gemeen schapskas is er dus zoo goed als in het eerste geval, alleen wat korter. Niemand neemt daar serieus aan stoot aan. Waar de Amsterdammers wél aanstoot aan namen, Is, dat thans hun mooie plantsoenen worden ver waarloosd, 't gras er uitschiet tot hooibare hoogte en het onkruid de schoone planten verstikt. Terwijl daar 75 man plantsoen- personeel werkloos rondloopen en voor hun nietsdoen met f 20 per week worden betaald. Op een kwaden dag zijn een aan tal parliculieren, gewapend met scharen, zeisen en grasmachines, op de Amsterdamsche jungle neerge streken en daar hebben ze in tirail leurslini alles wat er te veel of te boog stond van den AmsterdamscheD bodem weggemaaid. Totdat de politie kwam en proces verbaal opmaakte wegens het onbevoegd en onge salarieerd ordenen van de Amster damsche wanorde. Toen het particuliere ordeningsplan aldus met gewapend geweld was tegengegaan, begonnen de menschen weer te prakkezeeren over de gereserveerde, met f 20 per week gehonoreerde, buiten bedrijf gestelde plantsoenwerkers. Mogen die voor hun f 20 per week nu niets doen aan de verwaar loosde parken zoo vroegen de naïevelingen. Neen zeiden de politiekelingen, dat mogen ze niet I Zóó iets te vragen, zagen we in een politiek partijblad aangeduid als „treurig geschrijf en gebazel van menschen „vastgedacht in simplistische formules", waarvan ze de „ingewikkelde gevolgen, die evenzoovele noodlottigheden zijn" ten eenenmale niet overzien. Menschen, die zulke vragen stellen, komen „zelf niets tekort," maar „zitten anderen gestadig achterna om ze armer te maken." Nog véél en véél meer leelijks werd van de naïeve vragenstellers gezegd. En tot die laatsten, we erken nen het met schaamte behoorden we oorspronkelijk óók. Niettegenstaande we zelf een hoop tekort kc men en onzen evennaasten met genoegen het vette van het leven gunnen. De affaire echter is met één slag en een hoop woorden tot een politieke verwikkeling gemaakt en nu moeten we zwijgen. We zouden anders zoo graag nog eens om een duidelijk antwoord hebben verzocht op onze moeilijk heid waarom arbeid wél moet wor den betaald, en niet altijd voor betaling arbeid verlangd schijnt te mogen worden. We weten natuurlijk wel, dat we geenszins van een Amsteidammer voor f 20.—een week lang arbeid mogen verwachten, doch zou het nu werkelijk politiek- of sociaal-misdadig wezen, wanneer gereserveerde plant soenwerkers werk opgedragen om voor hun uitkeering van f20.— per week b.v. 20 uren arbeid te prestee- ren 1 Moet men voor zulk een gedachte nu werkelijk een vervolger van den arbeider worden geheeten, een, die dorst naar proletariërsbloed, een, die zwarter is dan de zwartste conserva tief De politiek is wél moeilijk soms 1 Zulke politiek, als we schetsten, snapt de massa tegenwoordig niet meer. Zoomin als de politiek van cumulatie. En zoomin als de loons- verlagingpolitiek. Die laatste politiek achten we eco nomisch even dwaas als de politieke zucht om economische en sociale uitwassen te beschermen, alléén om dat ze eens in politieken strijd ver worven zijn, 't Is kortzichtigheid, welke de a-politleke toekomst verhaast. Franciscaansche vonken. Vonken op Koninginnedag, een vonkenregen in allerlei kleuren, hoog in de lucht, dat is mooi., en on schuldig, doet niemand kwaad. Vonken kunnen ook gevaarlijk zijn. Een vonk uit de pijp van de locomotief en het bosch staat in lichtelaaie; één vonk op het rieten dak van de boerenwoning en die menschen werden arm, leden kou en gebrek. Vonken, die kwaadaardig zijn; je hebt ook vonken, die weldadig zijn. Het arme huisje in de kou. doch de hand van een stille weldoenster stak vuur in de kachel, daar kwam warmte in hun armoe, daar kwam geluk in het arme huis. Vonken.. Een mensch kan soms van die mooie gedachten hebben, ze pakken je vast, ze blijven hangen in je hoofd, gedachten, die je zoo goed doen, die soms licht en warmte geven. Vonken, weldadige vonken, die je zoo graag eens zou laten overspringen Daar je buurman, die in zorgen zit. Je behoeft toch geen priester te zijn om eens een mooie gedachte te hebben, toch geen missieprediker om te verlangen je buurman, je medemensch, eens geestelijk goed te doen. Waren de eerste predikanten geen domme visschers, menschen, zoo gegrepen uit het volk, die thuis vrouw en kinderen hadden, net als wij. Als kinderen van St. Franciscus van Assisi. die zijn prachtige ge stileerde preek vergat om in simpele woorden aan de menschen te zeggen „Houdt toch veel van God", zoo willen wij, leeken, menschen in de wereld, met onze wereldsche bezigheden en wereldsche zorgen, datzelfde simpele woord aan U gaan zeggen. Mogen het iedere week vonken zijn, weldadige vonken, die licht en warmte brengen aan meoig hart. D. O. R. VENRAY. 16 Juni 1934 GELDLEENINGEN. De gemeente Venray vraagt ter leen een bedrag groot f 9600.— met jaarlijksche aflossing van f 300. en een bedrag groot f 5440.— met jaarlijksche aflossing van f 320.— Aanbiedingen aan den Burgemees ter te doen mondeling of schriftelijk. Het nieuwe ziekenhuis. Naar wij vernemen, zullen de Eerw. Zusters uit Roozendaal half Juli het nieuwe ziekenhuis betrekken. Wanneer de officieele opening zal plaats hebben, kon nog niet worden vastgesteld, in verband met de nog uit te voeren binnenwerken. Als opvolger van wijlen Jan Poels, als voorzitter der Landbouw school St. Martinus alhier, is benoemd diens zoon de heer Aal. Poels. De handboogschutterij St. Oda nam Zoodag deel aan het te Cuyck gehouden schuttersconcours, alwaar deze vereeniging de volgende schit terende prijzen wist te behalen Afd. A. 5e corpsprijs prachtige beker2e kampioeosprijs afd. A. en 2e kampioensprijs afd. B. Verder wist de schutter Th van Ooi het eere-teeken te winnen als hoogste schutter, welke prijs geschonken was door den E. Achtb. Heer Burgem. van Cuyck. Voor deze nog jeugdige vereeni ging een schitterend succes. Volksconcert. Morgen Zondag, ter gelegenheid der kermis, zal de Harmonie „Sub

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1