Gemengde Berichten de touwen. Boxmeer komt dan weer opzetten vlak voor goal komt on houdbaar het tweede doelpunt. Een paar corners bij 3. brengen geen resultaat. Het schijnt echter voor loopig om beurten te gaan. want uit een mooie voorzet van links wordt de stand weer gelijk. (2—2.) Uit een schermutseling voor het doel der thuisclub weet Olympia profijt te trekken en $taat dan weer aan de spits. De linksbinnen van Servaas trekt er dan tusschen uit en de Boxmeer-keeper moet visschen. Met 3—3 breekt de rust aan. Na de thee schijnt O., (dat in een hoogere klasse speelt) meenens te worden. Goed samenspelend en mooi plaatsend weten ze dan den stand op te voeren tot 6—3, terwijl een hoek schop den bal ineens over de ver boden streep brengt. (7—3.) Dit wordt S. toch wel wat te bar. Ze dringen gevaarlijk op en den achterstand wordt verkleind. Als de O.-doelman dan nog eens te vroeg uitloopt, springt de bal in het ver laten net. Boxmeer zet nog soms gevaarlijk door, doch voor doel gaat het soms wonderlijk langs. Weldra fluit de arbiter inrukken en heeft Olympia met 75 verdiend gewon nen. Om 8 uur had een feestavond plaats, waar voordrachten, zang en muziek elkaar afwisselden en een zeer gezellig verloop had. Moge de R.K. Voetbalvereniging Servaas in de komende vijf jaren nog steeds crescendo gaan. Inventarisatie van Land- en Tuinbouw. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen namens den Minister van Economische Zaken a.i. het volgende ter openbare kennis. Tusschen 14 Mei en 1 Juni wordt vanwege de Gewestelijke Landbouw- Crisisorganisatie een Algeroeene in ventarisatie gehouden van land- en tuinbouw. Onder deze telling vallen allen, zoowel natuurlijke personen (mannelijke en vrouwelijke) als rechts personen (o.m. publiekrechterlijke lichamen, verenigingen en stichtingen) die als georganiseerde zijn of moeten worden aangesloten bij eeu crisis- organisatie of die kippen voor den verkoop van eieren of méér dan een schaap houden. Tevens zal gelegen heid worden gegeven tot het indieneD van een aanvrage tot toelating als georganiseerde bij een gewestelijke Landbouw- Crisisorganisatie. Hij die volgens bovenstaande regelen onder de telling valt en niet vóór of op 1 Juni door een der tellers vanwege een gewestelijke organisatie is bezocht, dient zich zoo spoedig mogelijk bij de Landbouw- Crisisorganisatie in de provincie, waarin zijn bedrijfsgebouwen gelegen zijn, aan te melden. Venray, 19 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN PE LOO De Secretaris, VAN HAAREN Achtergebleven in de Gem. Auto bus; een parapluie. Inlichtingen Chauffeur. Vaandel wydingsfeest R.K. Venrayselie Middenstand. Donderdag 31 Mei (Sacraments dag) zal de R.K. Venraysche Mid denstand haar Vaandelwijdings feest houden. Als voorloopig program kunnen wij reeds ver melden 7 uur H. Mis waaronder gen. H. Communie. Vóór de Hoogmis van 10 uur Vaandelwijding. Na de Hoogmis Samenzijn en Receptie in zaal Wilhelmina. 7 uur Groote Feeslvergadering in zaal Wilhelmina. Hierop blijve geen Middenstander noch Mid denstandsvrouw achterwege. Het Bestuur garandeert U een avond van genot, ontwikkeling en standsbewustzijn. Als sprekers vermelden wij Pater Petrus Nieleri Bondsadviseur en den Weled. Heer H. E. v. d. Brüle, R'dam. Verder loopen er enkele smal films, welks titels ons nog niet bereikten, maarzij zullen attractief zijn. »Euterpe« zorgt voor een vroo- lijke muzikale klank. De arbeider A. J. alhier, ver trok Donderdag der vorige week naar Duitschland. om te Elberfeld bij een bankinstelling een cheque in te wisselen, in opdracht van zijn zwager alhier. J. is van die reis tot heden niet teruggekeerd. Wel ont ving zijne vrouw een schrijven van hem, waarin hij berichtte te zijn aan gehouden en tegen betaling eener hooge boete in vrijheid zou worden gesteld. Aangezien J.'s vrouw hiertoe niet in staat is, zal hij voorloopig wel niet terugkeeren. MERSELO. Bij het Zondag ge houden koningschleten door de Handboogschutterij „St. Hubertus" alhier, wist de schutter A. Marcellis voor de tweede maal het koning schap te behalen. HOLTHEES. Pinkster-Maandag had alhier het jaarlijks vogelschieten plaats vanwege „Ö.L. Vr. Gilde." Als koning trad uit het strijdperk de heer H. v. Kempen. Dinsdag werd een schietconcours gehouden op de schiethoornen bij W. Loonen. Klasse A. Ie prijs A. Bonants, 2e H. van Kempen, 3e A. Janssen, 4e W. Loonen, 5e A. Weyenberg, 6e J. Welbers, 7e A. Martens. Klasse B. Ie prijs L. Wijnhoven, 2e W. Janssen, 3e P. Crouwers, 4e P. van Kempen. Donderdag 31 Mel (H. Sacra mentsdag) zal in de zaal van Fr. Bonants te Holthees, en niet te Maashees zooals in andere bladen vermeld werd, de jaarvergadering worden gehouden van de Boeren leenbank. Aanvang 5 uur nam. OVERLOON. Woensdag j.l. be haalden de dames Mina v. Vegchel en Liza Cruysen uit Overloon het diploma voor Costumière v.d. R.K. Vereeniging tot bevordering van industrie-onderwijs voor meisjes „St. Anna" Het diploma „Lingerie" van de zelfde vereeniging werd behaald door de dames Gonda Willems, Overloon Lina v.d. Vorle, Truus Wilmsen, Maria Stevens en Bertha Janssen uit Ven ray Anna Marcellis, Merselo Truus Hendriks en Maria Geerts Oploo Truus Bonants, Holthees en Liza Bonants, Smakt. Door jachtopziener Keizers werden dezer dagen 2 jonge vossen gevangen. Door onze fanfare werd 2e Pinksterdag deelgenomen aan bet muziekfeest te Bakel, waaraan ver bonden was eene loterij. Het mocht onze fanfare gelukken den le prijs te winnen zijnde f 15. Met de Pinksterdagen had alhier in de patronaatszaal de jaar- lijksche Missietentoonstelling plaats De expositie overtrof verre die van andere jaren. Er viel een uitgebreide collectie te bewonderen. Met trots mogen we getuigen van het vele werk der Dames van den Missienaaikring, geleverd ten bate der Missie. Dat de ingezetenen zulks waardeeren, bewees de zeer groote opkomst. Gedurende de ten toonstelling heerschte er in de zaal een gezellige drukte. De beschikbare loten vonden gretige koopers en ook op andere wijze werd flink geofferd om de Missienaaikring in staat te stellen het werk onvermoeid voort te zetten. BROEKHUIZEN. Bij Koninklijk besluit is aan J. M. H. Hanssen, op zijn verzoek, met iDgang van 1 Juli 1934, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Broek huizen. SEVENUM. Terwijl de bewo ners niet thuis waren hebben dieven zich door inklimming loegaDg tot het woonhuis van den heer O. (Vinkepas) weten te verschaffen. Schijnbaar waren ze de politie vermoed, dat bier twee laogvingers aan het werk zijn geweest goed met de situatie op de hoogte. Met den, in de keuken hangende sleutel hebben de heeren zich de kans weten te scheppen om uit een kast f 50 te ontvreemden. Twee ^tentoonstellingen in Augustus. In de maand Augustus zullen er te Venlo twee tentoonstellingen worden gehouden. De vereeniging Techniek en Ambacht zal van 11 t.m. 19 Augustus een technische tentoonstelling in het Concertgebouw „De Prins van Oranje" organiseeren, terwijl eind Augustus, begin Septem ber, door de vereeniging van Vreem delingen Verkeer een rozententoon- stelling, eveneens in de Prins zal worden gehouden. Standsorganisatie van den werknemenden middenstand. Op Donderdag 31 Mei zal er te Venlo een groote propagandaverga dering gehouden worden ter oprich ting van een afd. van den R. K. Werknemenden Middenstand, voor Venlo en omstreken. Op deze vergadering zal Mgr. Dr. Poels het woord voeren. Kleine oorzaken, groote gevolgen. Dezer dagen gaf te Venlo de 20-jarige dienstbode A. H. afkomstig uit Blerick den zesjarigen F. K. aan den Leutherberg te Venlo een on beduidenden klap tegen het hoofd. Hoewel de jongen oorspronkelijk weinig hinder hiervan ondervond, bleek, dat eenige uren later de toe stand van den knaap minder gunstig werd. Geneeskundige hulp werd in geroepen; het onderzoek wees uit' dat de jongen een zeer ernstige hersenschudding had opgeloopen en zijn toestand niet zonder zorg is. De politie heeft van het voor gevallene procesverbaal opgemaakt. Verboden invoer van granen. De Kantonrechter te Roermond veroordeelde Woensdag den mole naar van K. uit Echt wegens ver boden invoer van 3500 Kg. rogge vanuit Duitschland tot f 2500 boete of 2 maanden hechtenis. De eisch was f 4000 boete. Naar de missie. Naar wij vernemen, zal pater Benedictus Coenen O.F.M. van het klooster der Paters Franciscanen te Heerlen, naar de missie van Java vertrekken. - Studiedagen Derde Orde. Aan de Derde Orde studiedagen welke dit jaar in Weert gehouden worden van 29 tot 31 Mei a.s. zullen ongeveer 170 tertiarissen uit alle deelen des lands deelnemen. Het te behandelen onderwerp is De Roeping der Derde Orde. Het programma bevat o.a. inleidingen van de E.P. Carolus Tesser, Gilber- tus Lohuis, Hermanus Veldman O.F.M. en P. Dr. Vitus en Pascha- sius O.M. Cap. Yeesterfte. De laatste weken zijn in de om geving van Weert in de weiden meerdere stuks vee gestorven aan de zg. „kopziekte*'. Het vleesch werd voor de consumptie ongeschikt verklaard De dieren waren bij de onderlinge veeverzekering verzekerd. Toch blijven deze sterf ten schade posten zoowel voor de verzekeringen als voor de eigenaars. Congres van Smedenpatroons De R.K. Ned. Bond van Smeden patroons zal op Zaterdag 26 en Zondag 27 Mei een nationaal con gres houden te Venlo. Als vergader zaal werd gekozen het concertgebouw „De Prins van Oranje". Landbouw-Crisis-Organisatie. De Minister van Staat, Minister van Economische Zaken a.i., heeft goedgevonden in de navolgende statuten de volgende wijzigingen aan te brengen in de statuten van de Stichting Landbouw-Crisis-Organisatie voor Limburg; Aan artikel 14 wordt toegevoegd een vierde lid, luidende Voor de eerste maal treden als bestuursleden op: H. Drabbels, te Meterik-Horst; W. M. Driessen, te Venlo; dr. ir. W. Droesen, te Roermond; L. Haan, te Nieuwstad; H. Joosten, te Vlodrop; P. Kessels, te Heythuizen; L. Simons, te Swalmen bij Roermond; Voor de eerste maal treedt als Voorzitter op dr. ir. W. Droesen, te Roermond. Voor de eerste maal treedt als Secretaris op N. J. Dings, te Roermond. Autobestuurder doodgeschoten. Maandagavond is de 34-jarige Adr. v. L. uit Hoensbroek, toen hij op een sommatie van de rijksambte naren niet stopte met zijn auto, dood geschoten. Van L. vervoerde een groote partij gesmokkelde boter. Op aanwijzing van de justitie is het lijk naar Calvariënberg te Maastricht vervoerd. De „Limb. Koerier" verneemt nader, dat dezelfde v. L. op 27 Januari 1934 eveneens door de ambtenaren weed beschoten wegens een gelijke overtreding. Een der schoten, welke hem toen werden nagezonden, had hem toen een arm versplinterd. Thans is de afloop tragischer. Concours-Hippique te St. Anthonis 2den Pinksterdag had te St. Anthonis voor de eerste maal onder geweldige belangstelling een con- cours-hippique plaats, georganiseerd door de landelijke rijvereeniging „St. Martinus". 3000 Betalende bezoekers waren aanwezig. De voornaamste uitslagen waren als volgt Landelijke Rijvereenigingenle pr. beker met f 20 de „Kuuklanders" uit Gassel; 2e pr. „de Maasruiters" Cuyk, medaille met f 15; 3e pr. „Hippos" Mill f 10; 4e pr. de Rij vereeniging uit Best f 5; 5e pr. St. Valentius, Vierlingsbeek f 2.50. Aangespannen Koudbloed paarden le pr. beker met f 10 B. Beis, Gassel, 2e pr. medaille met f 7.50, L. Smits, Beek en Donk. Aangespannen Landbouwtuig paarden en N. S. T. G. le pr beker met f7.50 A. Kerstens, Haps; 2e pr. medaille met f5 Am. Peters St. Anthonis. Aangespannen Landbouwtuig- paarden (Hackney's uitgesloten) le pr. beker met f 15. A. Kerstens Haps; 3e pr. f 10 J. Lemmens, Vortum; 4e pr. f 5 W. Wildenberg, Eindhoven, 5e pr. f2.50 J. v. Kollen burg, Best. Open klassele pr. beker met f 20 W. v. d. Wildenberg. Eind hoven; 2e pr. beker met f 15. Joh. Lemmens, Vortum; 3e pr. f 10 A. Kuipers. Helmond; 4e pr. f 5 W. v. d. Wildenberg, Eindhoven. Felle brand te Asten. Woensdagavond brak door on bekende oorzaak brand uit in de stroohulzenfabriek van den heer van Goch. Het vuur vond in den grooten voorraad stroo gretig voedsel en weldra slond het geheele pand in lichtelaaie. Het vuur sloeg ook over naar een naast geiegen garage en werkplaats van de tricotagefabriek van de firma Ter Strate en Verkouteren. De brandweer kon weinig uit richten en de beide eerstgenoemde panden werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. Op de fabriek werkten ongeveer 30 arbeiders, die waarschijnlijk broodeloos zullen worden. Nachtvorst in de Betuwe. Aardappelen en boonen vrp veel geleden. Nu de invloed van de nachtvorsten van de vorige week zijn waar te nemen, blijkt dat ook in de Betuwe aan verschillende veldvruchten be langrijke schade is toegebracht. Het zijn vooral de aardappelen en boonen, die het meest hebben geleden. Ook de aardbeien hebben hun portie mee gekregen. De eerste bloei heeft zich nog wel kunnen herstellen, doch van de tweede is vrij veel verloren gegaan. Het betreft in de eerste plaats, die soorten, die onbe schut in den vollen trek hebben gestaan, op meer beschutte plaatsen en onder beplantingen heeft de koude geen vat kunnen krijgen. Het boomfruit schijnt den aanslag te hebben weerstaan. Het kersen- en morellengewaslaat zich nog steeds overvloedig aanzien en belooft een zeer ruim beschot. Inmiddels heeft de eerste onder hand sche transactie plaats gehad en werd een mooie partij vroege Duit- sche kersen, in de buurtschap Lijnden uit de band verkocht. Zooals gewoon lijk wordt de prijs hiervan door belanghebbenden geheim gehouden. Overigens heerscht er nog een kalme, afwachtende rust. Auto slaat zes maal over den kop Donderdagmiddag half zes kwam een luxe auto op den Bredascheweg bij Tilburg met een voorrijdende auto in botsing, doordat de laatste plotseling naar links uitweek Eerst genoemde auto sl )eg na de bossing vijf a zesmaal over den kop en werd totaal vernield. De chauffeur werd uit den wagen geworpen, doch kwam er met eenige schaafwonden aan het hoofd goed af. De inzittende, de heer Melchado uit Amsterdam, die de buitelingen van de auto geheel mee maakte. werd met een gebroken en kel naar het ziekenkuis gebracht. Een hert in een kippenhok. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in het kippenhok van P. van Gisbergen nabij de kerk te Hooge Mierde een bert binnen gekomen. Het dier heeft er zich vastgewerkt en zat gevangen in de omheining van kippengaas. Toen men het 's morgens vond was het prachtige beest uitgeput. Tram met dicscltractie. De Maasbuurtspoorweg te Gennep, welke een geregelden dienst onder houdt tusschen Venlo en Nijmegen, is de eerste tramwegmaatschappij in Nederland, welke tot invoering van de diesel electrische tractie is over gegaan. Behalve een veel economischer bedrijfsvoering, welke voor alle tram wegmaatschappijen in ons land bij de toenemende concurrentie van het automobielverkeer een dringende noodzakelijkbei 1 is, brengt de invoe ring van de dieseltractie ook voor het publiek voordeelen, zooals zinde lijke rijtuigen en een veelal uitge breider dienst, voorts een verdwijnen van de stoom- en rookplaag van de tot dusverre gebruikelijke tram locomotieven. De eerste diesel electrische tram dezer Maatschappij heeft Dinsdag en Woensdag met succes haar eerste proefritten gedaan, waaraan o.a. door B. en W. uit de omliggende plaatsen werd deelgenomen. De motor-installatie is geleverd door de machinefabriek Gebr. Stork Co. N.V. te Hengelo en bestaat uit een snelloopenden dieselmotor, welke bij 1000 toeren per minuut 85 paardekracht ontwikkelt. Hetelectrisch gedeelte van de installatie is geleverd door W. Smit Co. te Slikkerveer. SCHIJN en WEZEN. De welvarende leekebroeder. Wie verre reizen- doet, die kan veel verhalen. Maar die krijgt ook de kans om veel op te merken. En dan hoeft hij niet eens verre reizen te ondernemen, zoo schrijft het Dag blad van Noordbrabaot, Een -afstand BredaTilburg in een derde klasse coupé is al voldoende, hem het verschil te doen gevoelen tusschen Schijn en Wezen. Die Schija was een eenvoudige leekebroeder, tamelijk gezet en ge zond van uiterlijk, hoewel zijn haar reeds sterk grijsde. De levenswinter had er terdege op gesneeuwd. Maar, o, dat gezonde, dat gezette vooral, is nog altijd menig oppervlakkig- oordeelende een doorn in het oog. In de bewuste coupé, terwijl de Broeder kalm zijn krant las, werd door drie betrekkelijk jonge mannen stil dooreen gesmoesd over 's Broe ders gezondheid. Zelfs het in Mei uitgereikte aaaslagbiljet voor de inkomstenbelasting werd er bijgehaald. Daar zou de zwarte overbuurman met zijn buikje wel geen last van hebben. „In een klooster", stootte de een den ander aan, „heeft men den kost voor het kauwen." Een van de drie gnuivers ver kondigde zelfs hardop, dat hij wel eens graag zijn vacantie in een klooster zou willen doorbrengen. „Een echt leventje, man. Daar malen zij niet om werkloosheid." „Dat moet je niet zeggen, die lui zijn hun leven laag zonder werk." Er werd stikem gegrinnikt in drie toonaarden, totdat de trein ia Gilze- Rijen stopte. Er kwam een heer binnen met een actetasch onder zijn arm, die dadelijk op dea Broeder toestapte en heel verwonderd scheen, dezen in den trein aan te treffen. Het gebeurt niet altijd, dat het Waas om den Schijn wordt weggetrokken; de Voorzienigheid geeft geen ophel dering op commando. Maar als een soort afstraffiog, volgde een als van zelfsprekende opheldering, die den Schijn met een enkel woord doodde en het Wezen in al zijn puurheid voor oogen stelde. In Tilburg verliet de Broeder de coupé, en een van de mannen merkte op, dat zijn figuur deed denken aan een ouderwetsch Patertje- goed-leven. De mijnheer met de actetasch antwoordde heel eenvoudig: Ja, die Broeder van Liefde uit Gent is wél een zeer bijzonder Patertje-goedleven. Hij verpleegt al langer dan dertig jaren de kanker achtige krankzinnigen in Venray. Dat heeft hem tijdens den grieptijd zelf vijf weken acute waanzin gekost 1 De mannen van den Schijn staken de hoofdeD bijeen en kwamen te weten, dat de Broeder zonder-inkom stenbelasting ook zijn nachtrust aan de waanzinnigen schenkt. Zijn bed staat onder het venster, dat uitzicht geeft op hun slaapzalen. De „werk- looze" Broeder had twee jaren ge werkt, eer hij een krankzinnige er toe gebracht had, van zijn kamer de buitenlucht in te gaan. Die werkloozen arbeiden hier al in een voorgeborchte van het vagevuur. En de mijnheer, die de hatelijke opmerkingen der mannen niet geboord had, vroeg of ze eens iets teekenends uit 't klooster leven wilden hooren: Die Broeder was, nog geen veertien dagen geleden, generaal overste van de Orde en had met den Paus geconfereerd. Twee dagen later liep hij met een mandje aan zijn arm in het gesticht rond, om de ledige medicijnfleschjes van de kamers op te halen en schoon te spoelen in de apotheek.... Bierverkoop in een (lanstent. Voor het Kantongerecht te Box meer stonden terecht: M. te Ayen, J. te Siebengewald en B. v, H. te Linden, die was ten laste gelegd, dat zij bier verkocht hadden in een danstent, hetwelk sedert de inwerkingtreding der nieuwe drankwet 1931 verboden is. Vonnissen verdachte M. f 25 of 25 d H. J. f 30 of 30 d v. H. zaac uitgesteld. Deze vonnissen hebben eene meer dan gewone beteekenis, vooral voor café- of danstenthouders in verband met het a.s. kermisseizoen, waar men gewoon is drank te verkoopen in danstenten. Toen door de nieuwe drankwet die verkoop in deze gelegenheden werd verboden, heeft men getracht- de klippen te omzeilen en de tenten geplaatst achter een huis waarin een verlof of vergunning was verleend. Men meende dan vrij uit te kunnen gaan, omdat de wet zegt dat het vergunnings- of verlofsrecht geldt naast de betreffende localiteiten, ook voor de open aanhoorigheden daar van. Door plaatsing der tent in zoo'n open aanhoorigheid zou dan de ver koop in de tent kunnen plaats hebben. In het begin van het inwerking treding der wet heeft men niet overal dit voorschrift op dezelfde wijze geïnterpreteerd, met het gevolg dat er eene zeer ongelijke wijze van uitvoering der drankwet ontstond en verkoop in tenten in de eene ge meente wel, in de andere niet was toegelaten. Toen dit der Regeering door klachten ter oore kwam, heeft dit den met de uitvoering der drankwet belasten Minister aanleiding gegeven een rondschrijven aan de Gemeen tebesturen te doen richten om den verkoop in tenten niet toe te laten. Verder wordt in dit schrijven de aandacht gevestigd op de politie- bevoegdheid van Burgemeester en Wethouders, op grond waarvan de verkoop kan worden belet en het publiek de toegang kan worden ontzegd. Het is dus te voorzien, dat in de naaste toekomst het verkoopverbod in danstenten streng zal worden ge handhaafd. Belanghebbenden zijn dus gewaar schuwd. Militair doodgeschoten. Woensdagmorgen is in het kamp Waalsdorp bij Den Haag tijdens de schietoefeningen met een zwaren mitrailleur, juist nadat deze oefenin gen aangevangen waren, de 20jarige dienstplichtige Heynen, uit Den Haag, met het hoofd voor den loop van den mitrailleur gekomen. Het gevolg was, dat hij door een kogel we-d getroffen. Terstond werd de oefening stopgezet. De getroffene is naar het Militair ospitaal gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Zedenmisdrijf. De Tilburgsche politie heeft negen personen gearresteerd wegens over treding van art. 248 bis W. v. S. Onder de gearresteerden zijn er 4 te Tilburg woonachtig, één te den Bosch, één te Amsterdam en ééa te Eindhoven, terwijl twee van Duit- sche nationaliteit zijn. De gearresteerden zijn naar Breda overgebracht. Auto gescalpeerd. Woensdagnamiddag reed een luxe auto, bestuurd door den heer V. uit Asten en waarin gezeten waren het echtpaar Langeweg met hun kind van Asten naar Eindhoven. In de Kanaalstraat te Someren reed een kar voor den auto uit terwijl aan de andere zijde van de straat een vracht auto beladen met steenen stond. V. die de kar wilde passeeren meende met zijn wagen tusschen kar en vrachtauto te kunnen doorrijden Dit ging echter niet en met kracht botste de luxe auto tegen vrachtwagen en kar op. Het geheele bovendeel der carrosserie werd van de luxe auto afgerukt. De inzittende heer Lange weg liep een schouderfractuur op en werd ernstig door glasscherven ge wond. Ook zijn echtgenoote liep ernstige inwendige kneuzingen en een zware hoofdwonde op. De be stuurder en het kiud van het echt paar Langeweg kwam er zonder noemenswaardig letsel af. Na voor loopig verbonden te zijn werden de gewonden naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal op gemaakt, terwijl de auto in beslag werd genomen- Wedstryd te Milaan wordt uitgezonden. In een werkersvergadering van de federatie Amsterdam der V.A.R.A. heeft, naar „Het Volk" meldt, de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer A. de Vries meegedeeld, dat de V.A.R.A. zal trachten, den Neder- landschen luisteraars een volledig ooggetuigeverslag te geven van den voetbalwedstrijd in Milaan, door te pogen van den heer Lotsy toestem ming te verkrijgen voor het uitzen den van dat gedeelte van den wed strijd, dat valt in den tijd, waarin de V.A R.A. de beschikking heeft over den zender. Volgens een mededeeling van de A.V.R.O. is aan de V.A.R A. ver zocht om na 5 uur Hollandeis' oog getuigeverslag over te nemen en in haar zendtijd te verspreiden. Hiermede is de kwestie afdoend opgelost. Luisterend Nederland krijgt zijn ooggetuige-verslag, aldus de A.V.R.O. van begin tot eind, wan neer het de V.A.R.A. belieft. Het weer tydens de Pinksterdagen De zonlooze Pinksterdagen en de onaangename wind, die vrijwel onaf gebroken gewaaid heeft, zijn oorzaak geweest, dat duizenden Amsterdam mers van hun oorspronkelijk plan, om naar bosch, heide of strand te gaan,noodgedwongen hebben moeten afzien. Een en ander heeft vooral zijn invloed doen gelden op het reis verkeer. Van de vele extra-treinen, welke door de Spoorwegen „in petto" waren gehouden, heeft meu er Zon dag en Maandag resp. 50 en 30 a 35 doen vervallen. Wel zijn Maandagavond nog vele extra treinen aan het Weesperpoort Centraal Station aangekomen, die voornamelijk het reizigerspubliek in de hoofdstad terugbrachten, dat reeds Zaterdag Amsterdam had ver laten. Ook het verkeer per auto, autobus en fiets, alsmede het water tourisme is slechts een zeer zwakke afspiegeling geweest van hetgeen de Pinksterdagen van 1933 te zien hebben gegeven, uiteraard tot groote schade van hoteliers, houders van uitspanningen en neringdoenden in de temidden van het natuurschoon of aan zee liggende gemeenten. Zoo ooit, dan heeft de grillige natuur met de optimistische voor spellingen van onze weerkundigen ditmaal wel heel erg den spot gedreven.... Pynenburg—Wals naar New-York. Uit New-York wordt gemeld dat het koppel Pijnenburg—Wals voor de zesdaagsche, die in het a.s. seizoen aldaar plaats heeft, is geëngageerd, evenals het koppel Broccardo—Schön Voetbrug over den Moerdyk Donderdagmorgen begon de Amsterdamsche Ballast Maatschappij met den arbeid aan de grondwerken onderbouw, pij'ers enz. van de nieuwe voetbrug, die over het Hollandsch Diep zal gebouwd worden van Willemsdorp naar Moerdijk. Ongeveer een honderdtal werklieden zal daarbij worden te werk gesteld. De arbeidsbeurs te Dordrecht moet het personeel daar voor aanwijzen. Het werk zal vermoedelijk twee jaar duren. Er wordt geraamd, dat ongeveer een kwart millioen aan arbeidsloon zal worden besteed. Spoorweg-automaat-misere. Voorat in het Gooi kwam het den laatsten tijd meermalen voor. dat in de spoorwegautomaten voor het derde klasse klas buurtverkeer valsch geld werd geworpen. De Hilversumsche recherche was dezer dagen zoo fortuinlijk, haar onderzoek met bevredigend resultaat bekroond te zien. Op het station te Hilversum werd zekere H. P. op heeterdaad betrapt bij een poging om op een dergelijke wijze goedkoop te reizen. De man heeft bekend. Maatregelen zijn getroffen om verdere overtredingen door het in werpen van minderwaardige pen ningen te voorkomen. Verdronken. Te Terheyden is de 43-jarige A. V. uit Breda met zijn flets in het Wilhelminakanaal gereden. Eenige personen in de nabijheid trachtten hem nog te redden, doch voor hun oogen verdween de ongelukkige in de diepte. Zijn lijk is later opgehaald De man laat een vrouw en zeven kinderen achter. Liberale hoogmoed. De kwestie van het radio-verslag van den wedstrijd Holland—Zwitser land te Milaan heeft nog eens een kijkje gegeven op den liberalen eigenwaan en zelfoverschatting. De AVRO, de liberale omroep, was van meening, dat zij als de nationale omroep deze gebeurtenis moest uit zenden. Zij kocht zich het alleenrecht van uitzending en dat, terwijl zij niet eens over den daarvoor noodigen zendtijd beschikt het grootste had. moest bukken. Dat is weL brutaliteit in^ blijkt weer uit, j kert naar mach zint op aanzien e Vooral in den streeren de 'H meer macht kiij; Adam in hen nogL is. En de AVRtó van kop tot tecrisi Wonderbare gefc< Te Lourdes he^i wonderbare gec*j vonden. Het betreft kL meisje Maria dej< was bij een |L Brussel. Zij wh-I chronische ontslfi blaas. Daar d< qenezen liet hij" behandelen en geen resultaat zich teneinde naar Lourdes. wederom aan Doornik deel. plechtigheid voormiddag voi genezen. Aanstel 12 geneesheere landen (Franktiji f en Eageland) oo klaarden dat hie genezing geen Onder deze heeren bevond 1 jaar geleden wijze in Lourda^v daarna tot de I< overgegaan. E die niet in won geloofde, kon natuurlijk karate; nezing onlkenna Oberammergai.|i Nadat op jrobe" van Passiespel voor fa den plaats vonBv Pinksterdag dei r. het spel voor 11 een opvoering i< duizenden i!t het dorp in d* Bergversehu.ii Bij een bergv ic ang, in de j iv lebben naar »r menschen het le ia Een kant va stortte plotselinge twaalftal dorper De in de stroomende rivi veroorzaakte waardoor hondjd terden. Na de aard vu het merkwaardig het door de gedrongen wi kant van den Burgerlil Va van 18 tot II GEBOREN Antonetta P. M?l Maria P. J. C|)l Gertr. P. H. Kiti Wilhelmus M^.. GEHUWD Hermanus Ï'J koopman en donk, 27 jaai* Gerard M. ÏM opperman le f Josephina J. Kb te Venray. Theodor GisÜr bouwer te Hort J. A. DechnarK ONDERTROlfV Franciscus j. Wilhelmina te Venray Hendrik N! Huberts M. Wjs OVERLEDEN Cornelia valde geiioole van J Leunsche weg Margaretha 1 dagen, Hoebepe 2 pat. St. Ai St. Servatiusgfic Kerkelijke fci Pariet Morgen Zor^ van de leden dEï Jonge Middenstl, de Hoogmis eere< Morgen Zon{ Congregatie enK. naar Oostrum, om kwart voorjjt. zal uitgereikt \*6e na zes. Ook gig< te Communiceer, catechismus vd Lof, 4 uur H. ftü' gadering van heipo Maandag hall»2' cessie over hetkk jaarg. voor H«cu jaarg. voor Hun Evers en kindei Dinsdag halt i en Gertrudis Nif" Woensdag ha* 1 Willem Wijs, 8 Verblakt, 7 uur' H. Sacramentsfal

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2