Sïïl Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. CS JACMf* MANUFACTUREN blijken TOCH HET MELIGS!l Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Hollandsche Helden. Buitenland. De H. Familie ter bedevaart naar de kostbare Relikwie van het H. Bloed te Boxmeer. Ons weekpraatje. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 26 Mei 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 21 MANUFACTUREN blijken toch het ItoüliDEEUGSr/ PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVFRTENTIKN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF YENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Vénray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent We hebben er zoo'n idee van. dat wanneer er een prijsvraag werd uitgeschreven om uit te maken wie de populairste man in Nederland is geen enkel kunstenaar of geleer de of filantroop of held eenige kans zou maken. Duizenden en wellicht honderd duizenden stemmen zouden ingeleverd worden voor... Bakhuys of Vente of Van der Meulen, de sterren van het Nederlandsche voetbalelftal En het zou ons niet verwonderen dat de kinderen op school deze na men zonden noemen in één adem met De Ruyter, De Wltt, Vondel en anderen Men versta ons goed Wij hebben niets tegen de voet balsport als zoodanig, integendeel: wij kennen er als middel tot licha melijke vorming en ontwikkeling en als middel tot ontspanning groote waarde aan toe, temeer daar we in een goede beoefening ook geestelijke voordeden zien, maar men is thans op een ontstellende wijze bezig, om elk begrip van waardeschatting on derst boven te gooien bij de groote massa, die wel den indruk moet krijgen, dat er niets heerlijkers en voornamers bestaat, dan mee te mo gen voetballen in de beste elf van Nederland; dat de eer van ons land niet beter gediend kan worden dan doordat ons elftal den leeren bal vaker tusschen twee palen door kan jagen dan hei nationaal elftal van een ander land; dat respect afdwingende prestaties van de grootsten van ons v >lk op het gebied van techniek, wetenschap en kunst niet in de verste verte kunnen halen bij internationale voet baloverwinningen en bij kampioen schappen in zweromeü, roeien en tennissen... Dat is een ziekteverschijnsel ge worden, dat zich nimmer zoo ernstig openbaarde als thans en dat herin nert aan den tijd van de vermolming van het Romeinsche rijk, toen het publiek slechts vroeg om „brood en spelen". De zucht naar bevrediging van het publiek, dat sensatie vraagt een bevrediging, waarnaar bladen en geschriften met alle middelen streven heeft hier groote schuld. De dagbladen drukken intervieuws af met spelers van het Ned. elftal en verschijnen brochures in massa-oplaag waarin precies beschreven staat hoe deze helden hun dag doorbrengen, wat ze voor den kost doen en of ze getrouwd zijn of verloofd. Zagen we nog dezer dagen niet in de Pers ook in de katholieke een foto van het wereldschokkend gebeuren, dat een van de elf leden zich verloofd had En hebben de bladen ons niet van dag tot dag op de hoogte gehoudeD, waar de helden vertoefden voor hun afreis naar Italië En lees nu een3 een stukje over de gekkenbende in Arnhem, toen het sensatie-publiek de sterren aan het station afwachtte: In de buurt van het hotel te Arn hem waar de helden logeerden, was het een formeele gekkenhende. Zon dag drentelde teeds een zwerm jon gens rond den uitgang van het sta tion, dat vlak tegenover bet hotel gelegen is, om de sterren die in Mi laan zullen gaan schitteren, toch maar te zien. Gisteren was het niet meer te doen. En toen bleef het niet bij jongeos. neen, de meest uiteen- loopende categoriën van menschen kon men er vinden. Op onze vragen vernamen wij, dat tegen 8 uur de eerste spelers binnen zouden komen en tegen dien tijd be gaven wij ons statioawaart8, waar het zwart van de menschen was... Het is te begrijpen, dat de Arn- hemsche politie de handen vol werk had, om de zaak ordentelijk te houden, te meer waar het voor de hand ligt dat het volk allesbehalve in een rustige sfeer vertoefde. Bij het minste lawaai dat een of andere locomotief maakte, ging er een gebrul op, dat hooren en zien verging. Uren lang bleef de menschen- massa wachten tot alle spelers binnen waren. Aan het slot wordt' in het ge citeerde stuk nog onthuld, dat alle spelers een speldje op hadden met het haasje van Van der Meulen. Leve het bijgeloof 1 En nu nog een gewichtig iets, dat de kranten ons meedeelden. ToeQ lrciD °P vertrek stond bleken enkele koffertjes van spelers vergeten te zija. De trein stopte en wachtte zoowaar een minuut of zes 1 Ook al weer een bewijs van de enorme Lelangrijkhei 5 van het heele gedoe. En hiermee zullen we maar van dat gekkenwerk afstappen in de hoop, dat de bladen nog eens meer verstand krijgen en metterdaad gaan toonen, dat zij er niet zijn, om "ter wille van de duiten de sensatie-lust van het publiek in het gevlei te komen, maar om leiding te geven. De dictatuur in Bulgarijë. Nazi terreur in Oostenrijk. Moeilijkheden der katholieken in Duitschland. Het Saar plebisciet. Salvador erkent Mandsjoerijë. Kerkvervolging in Mexico. Dus ook Bulgarijë wordt thans dictatoriaal geregeerd. Een militair bewind heeft er de regeering over genomen en alle macht aan zich ge trokken. Dat geldt, naar later werd gemeld, ook maatregelen, welke in strijd mochten zijn met de bestaande wetten. Het partijenstelsel had er den laatsten tijd herhaaldelijk tot regee- ringscrisissen geleid. Daarbij komt, dat de altijd op- en zelfstandige Macedoniërs op den duur den vrede met Joego-SIavië bedreigden. De nieuwe militaire regeering wil de Macedoniërs onderwerpen en een buitenlandsche politiek voeren, welke geticht is op aansluiting aan het Balkan pact. Tot op heden heeft de staatsgreep niet tot ordeverstoring geleid. De regeering-Dollfuss in Oosten rijk heeft meer moeite om de oppositie te bedwingen. Speciaal de Nazi's maken het haar moeilijk deze lieden schuwen de grofste terreur-methoden niet om bun positie in Oostenrijk te herstellen. We zeggen dal waatlijk niet om de dictatuur van Dollfuss te prijzen, al zijn we er dan ook van overtuigd, dat een Nazi-dictatuur érger zou zijn voor het land. De Nazi's hebben met de Pinksterdagen het spoorwegverkeer ontwricht door overal gedeelten van spoorlijnen op te blazen. Dat daarbij geen groote ongelukken zijn gepasseerd, is waar lijk niet aan deze lieden te danken. Voorts verontrusten de heeren de openbare meening door middel van talrijke bomaanslagen De regeering laat ter bestrijding tal van arrestaties verrichten en om plaats te maken in de concentratiekampen, laat ze vele socialisten vrij. De bekende Nazi leider Frauenfeld is gevlucht. Den katholieken in Duitschland blijven allerlei moeilijkbeden in den weg worden gelegd, waarvan het doel natuurlijk is om hun organisaties tenslotte ook gelijkgeschakeld te krijgen. In een Beiersche provincie is door de Nazi-leiding verboden ge worden, dat de katholieke jeugd vereenigingen verder nog sportoefe ningen zouden houdenhet verbod omvat ook de oefeningen, welke in bet concordaat zijn toegestaan ge worden. Het katholieke kerkblad van het bisdom Berlijn is verboden ge worden en aan Mgr. Bares, bisschop van Berlijn, is het houden van een radio-rede belet. Drie duizend Duitsche katholieke pelgrims waren van de week onder leiding van kardinaal Faulhaber te Rome bij den Paus op audiëntie. De Paus prees den kardinaal om diens moedige houding jegens de nationalistische heerschers en wekte de pelgrims op om dapper op hun rechten te blijven staan. De beslissing over het Saar plebisciet is weer uitgesteld en thans bepaald op den 30 Mei a.s. Opdien dag komt de Volkenbond jraad te Genève wederom bijeen. San Salvador heeft als eerste den nieuwen staat Mandsjoekwo erkend. Het- is meer een handelsgebaar dan een uiting van internationale politiek. San Salvador heeft te Moekden n 1. kennis gegeven, dat van de b etoonde bravigheid vocrdeelige handelsovereenkomsten worden ver wacht 1 In Mexico schijnt de kerkvervol ging weer fel op te laaien. In den Mexicaanschen slaat Sonora zijn op last der regeeriug alle kerken gesloten geworden de priesters zijn meeren- deels moeten vluchten. De maatregel werd gemotiveerd met de onder stelling, dat de kerken de uitgebroken schoolstakingen hebben uitgelokt. Buitengewoon merkwaardig is het wonder van het Allerheiligste Sacra meDt, dat in het jaar 1400 in de parochiekerk te Boxmeer heeft plaats gegrepen. Toen Ier tijd was de eerwaarde Heer Arnold Groen er pastoor en Ridder Hubert van Kuilenburg Heer van Boxmeer. Een zekere priester, welke in bovengenoemde kerk de H. Mis las, twijfelde na de Consecratie aan de wezenlijke tegenwoordigheid van het H. Vleesch en Bloed van Jezus Chrislus onder de gedaanten van brood en wijn. Toen gebeurde er iets merkwaar digs. Opeens werd de gedaante van wijn verandert in die van bloed. Gedeeltelijk stroomde dit bloed over den rand van de kelk op den fijnen linnen doek, dien wij „corporale" noemen en waarop de kelk en de H. Hostie gedurende de H. Mis rust. Geheel onder den indruk daarvan keerde hij zich in zijne ziel berouw vol tot God. En zie het bloed dat nog in de kelk was, bleef daarin en nam weer de gedaante van wijn aan. Het H. Bloed echter dat uit den kelk gevloeid was, is Diet slechts op het Corporale gebleven, maat is er ook als bloed blijven uitzien en is als zoodaDig samengenomen tot een kogeltje, zoo groot als een muskaat noot. In dezen vorm en gedaante is het gebleven tot op den dag van heden. Het H. Bloed werd eenigen tijd in het tabernakel, waarin her H. Sacra ment rust, bewaard. Tegenwoordig bevindt zich de kostbare relicwie in een kunstvol bewerkt zilveren schrijn, dat van voren van glas is, waardoor men den kostbaren schat op het bijna vergane liDnen corporale zien kan. In het jaar 1482 schonk de Ktnunnik van Zutphen Gerardus de Meer, die uit de grafelijke familie van Boxmeer stamde, een koperen kist van booge kunstwaarde, voor 't bewaren van den dierbaren schat. Verder werd in' het jaar 1522 ter eere van het H. Bloed een altaar opgericht, dat later door den wij bisschop van Luik werd geconsa creerd. In groot vertrouwen trekt de H. Familie van Venray ook op naar het H. Bloed. Om de deelname zoo ge makkelijk mogelijk te maken gaan wij Da het eten per trein, (kosten 40 cent). In Boxmeer aangekomen trekken wij, afgehaald door geestelijkheid en misdienaars, in processie Daar de kerk, waar tot ons een welkoms woord wordt gesproken. Daarna vereeren wij gezamenlijk de groote en kostbare relikwie. Dan gaan wij uit de kerk om plaats te maken voor andere pelgrims, maar wij komen er tegen vijf uur terug, wanneer voor ods een plechtig Lof, gecelebreerd wordt, waaronder gepreekt zal worden over het H. Bloed. Daarna vertrek in processie naar den trein. Onlangs reed iemand in de buurt van Wassenaar een beetje... nu ja, zig-zag over den weg. En het „ongeluk" wilde, dat hij daarbij den een of ander dood reed met zijD auto. Die „iemand" was toevallig een baroD, dragende een in Wassenaar en ver daarbuiten welbekenden naam De man kwam voor en kreeg straf. De Officier wilde hem drie maandeD lang naar het gevang hebben en hem gedurende twee jaren het recht ont zeggen om een motorrijtuig te be sturen, maar de politierechter maakte er een maand en was blijkbaar van meening, dat de baron over een jaar wel weer met zijn motor op de maatschappij kon worden losgelaten. Enkele jaren terug zou een derge lijk feit van een schoon brok klasse- strijd journalistiek hebben verwekt, temeer omdat de bijkomstige om staDdigheden in deze affaire niet vóór den baron hebben gepleit. Deze had als getuige a décharge en als „deskundige" o.m. zijn huisdokter naar de strafzitting moeten meebren gen, om dien te laten verklaren, dat zijn cliënt gewoon was om zóóveel alcohol te verzwelgen, dat de vóór het ongeluk gebruikte alcoholia een flesch wijn en drie glaasjes cognac op zijn physiek van geen invloed kon zijn geweest. Zooals gezegd klassenstrijd-jour nalistiek verwekken dergelijke ge beurtenissen niet meer. Eerstens, omdat de nationalistische opleviDg de scherpte van dien strijd sterk heeft geminderd, tweedeDS omdat het tegenwoordig niet alleen meer baron nen of andere leden der bourgoisie zijn, die in auto's rijden, al of niet beschonken, en gevaren opleveren voor het lichamelijk welzijn van andere weggebruikers. Denzelfden dag, waarop de baron moest voorkomen, stond elders een arbeider terecht, die met zijn vracht wagen panne had gekregen en het diDg toen maar ergens langs den weg had neergezet en had laten staan In den donkeren nazht reed toen een jeugdige jonkheer zich tegen het onverlichte obstakel te pletter, dus dóód. De arbeider is „gestraft" geworden met 25 gld. boete. Men zietin dergelijke aangelegenheden kan men niet meer spreken van klassestrijd en ook niet meer van een klassejustitie. Op 2den Pinksterdag waren we er „ergens'' we waren zelf een tochtje aan het maken getuige van, dat een automobilist stopte voor een politiebureau. Hij ging daar zijn beklag maken over eeu anderen automobilist, dien hij onder weg was gepasseerd en die op den zeer drukken verkeersweg met zijn wagen had geslingerd. Op klaar lichten dag. De man had het nummer van de auto enz. genoteerd. De politie nam nota van een en ander en zette buiten een wacht uit Inder daad werd de wagen even later opgevangen. We waren er bij, toen de bestuurder werd gesommeerd om uit zijn vehikel te stappen, maar... de man was daartoe niet in staat. Hij moest van achter het stuurwiel worden weggesleept I Den anderen morgen kon hij weer vertrekken van het politiebureau, met een verbaal verrijkt, maar... zittende achter het stuurrad van zijn wagen I We hebben den kerel gezien, maar of het een baron was dan wel een arbeider, ,veten we niet. Wel weten we, dat het twee dronken middenstanders waren, die zich op 1-sten Pinksterdag, des morgens om drie uur, de Lek inreden en daarbij het leven verloren. Waarlijk, men behoeft er geen klasse menschen eenig verwijt van te maken, van de onverantwoor delijke wijze, waarop ze omspringen met het leven van zich zelve en van anderen, wanneer automobilisten, drank gebruik hebbende, het verkeer op den weg in gevaar stellen. Statistieken wijzen het toch uit. dat het drankgebruik in ons land sterk vermindert en inderdaad ziet men niet veel dronken menschen meer... lóópen tegenwoordig. Het is evenwel, of dergelijke individuen zich gemakshalve een auto hebben aangeschaft, teneinde zich motorisch te kunnen voortbewegen, als de beenen verderen dienst weigeren. Het zij verre van ons te willen beweren, dat automobilisten drank misbruikers zijn, maar wel schijnen drankmisbruikers tegenwoordig alle maal automobilisten te wezen. En daardoor zijn ze veel gevaarlijker dan vroeger. De rechter treedt veel te slap tegen ze op. Een dronken automobilist hoort bij eerste over treding voor drie jaar naar Veen- huizen te worden gestuurd baron, of arbeider I en bij herhaling voor levenslang. Dit alles weten wij uit authentieke stukken, welke thans nog in het kerkelijk archief bewaard worden. Bovendien heeft in 1656 graaf Albertus van den Berg en zijDe ge malin een tweeden en wel een grooleren zilveren schrijn laten ver vaardigen, waarin de kostbare relikwie van 't H. Bloed jaarlijks gedurende de „Vaart" wordt tentoon gesteld en in plechtige processies rondgedragen. Van den beginne af hebben ver schillende pausen het bezoeken van de H. Relikwie buitengewoon be vorderd en aan het bezoeken daar van vele aflaten verleend. De Almachtige God heeft in Boxmeer vele wonderbare genezingen laten gebeuren en geestelijke en tijdelijke gunsten verleend. Hierover kunnen wij in de oude kronieken lezen. Ook heden ten dage nog worden meermalen derge lijke weldaden en wonderbare ge nezingen aan 't klooster gemeld. Sinds de oudste tijden trekken tallooze pelgrims naar het H. Bloed te Boxmeer om daar zelf God in 't Wonder Zijner Almacht te aanbid den en om iD hunne noodwendig heden geholpeD, van hunne ziekten genezen en in hunne gebeden ver hoord te worden. Zure Pinksterdagen. Een Vara-Avro kwestie. Koninklijk bezoek aan Groningen. De opleiding van het militaire kader in onderzoek. De Pinksterdagen zijn ondanks mooie voorspellingen bitter tegen gevallen, wat het weer betreft. Het was koud en guur. Natuurlijk hoopten degenen, die hue plannetjes hadden gemaakt, tegen alles in op een goeden keer en giDgen deswege toch op stap. De thuisblijvers even wel hebben het meeste pleizier gehad. Toch was het druk op den weg en eischte het verkeer zijn offers. Helaas in vele gevallen door roekeloosheid, soms zelfs, waar het gevallen van dronkenschap betrof, door misdadige roekeloosheid. o— Degenen, die dubbeltjes tekort komen om naar Rome, lees Milaan, te gaan met ons nationaal voetbal team, dreigen straks gedupeerd te worden door een prestige-geschil tusschen de Vara en de Avro. De Avro heeft maar 40 minuten ge legenheid om den wedstrijd in Milaan voor de luisteraars te verslaan; daarna komt de Vara aan de beurt. De Vara wil geen zend tijd ruilen met de Avro om Hollander gelegenheid te geven het Avro- verslag te voleinden, maar wil wel in Vara-tijd op eigen kosten, maar ook op eigen naam den heer Hollander zijn verslag te laten vervolgen. Doch dat wil de Avro weer niet. Het zijn twee zaken, welke practisch op hetzelfde neer komen, doch om formeele redenen, om een kwestie van prestige eD naam. komt men Diet tot eikaar. 't Lijkt ons, van welke zijde ook bekekeD, een kinderachtig geval, —o Woensdagmiddag heeft de Koningin, in gezelschap van prinses Juliana de Groningers met een bezoek verrast, hetgeen dezen blijkens de betoonde massale belang stelling zeer hebben gewaardeerd. Treffend voor de richtiDg, waarin de koninklijke belangstelling zich beweegt, is het feit, dal het bezoek een tocht beoogde naar de veen koloniën en de werkverschaffing. o— Het bleek dezer dagen, dat een militaire commissie van deskundigen reeds enkele weken bezig is om een onderzoek te doen naar de waarde van de door de commissie Idenburg voorgestelde reorganisatie in de op leiding van het beroepskader. Het is te hopen, dat ze met voort varendheid zal werken en dat we daarna niet een commissie krijgen om de waarde te beoordeelen vaD de voorstellen van commissie-No 2. Het gaat bier tenslotte om de be zuinigingen, welke voor alle depar tementen moesten gelden en welke ons voor „defensie" middels de commissie Idenburg in het uitzicht waren gesteld geworden. In 1913 bedroeg onze staatsschuld f 1.154.266.000, in 1931 reeds f 2.865.735.000, in '32 f 3.093.650.000 en eind 1933 was het cijfer gestegen tot f 3.371.447.000. De vlottende schuld steeg het laatste jaar van f 618.367.000 tot f 648.603.000. De N.S.B.-leider Mussert heeft, naar de roode pers meldt, zich op de jongste vergadering te Heerlen over de verantwoording der financiën uitgelaten. Op de door een der aanwezigen gestelde vraag Hoe wordt de N.S.B, gefinancierd en waar kan men de rekening en verantwoording vinden van de inkomsten en uitgaven van de N.S.B. antwoordde, volgens ge noemd blad de heer Mussert „Wat moet die man een slechte ervaring hebben opgedaan bij zijn vakbond. Zoo lang ik leider van de N.S.B. ben zal geen rekening en verantwoording over de financiën worden afgelegd. Ik heb slechts noodigvertrouwen. En ik ben er zeker van, dat ik dat vertrouwen nooit zal beschamen." M.a.w. jullie hebt er niets mee te maken. Ik ben de baas en zal de gelden besteden, zooals ik verkies. Echt dictatorachtig, maar in 't geheel niet Nederlandsch I o— Op de a.s. Centrale Raadsver gadering van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen komt het volgende voorstel voorHet hoofdbestuur wordt opgedragen met de ten dienste staande middelen te ijveren voor de sluiting van de bioscopen voor personen beneden den leeftijd van 18 jaren. In de toelichting wordt o.m. gezegd Het valt niet te ontkennen, dat het meerendeel der films welke in de bioscopen worden vertoond, verder felijk inwerken op het gemoed der jeugdige bezoekers. Andere organen vooral in het Zuiden des lands, zijn reeds bezig actie te voeren, om te komen tot een algeheel verbod voor het bezoeken der bioscopen door personen beneden den leeftijd van 18 jaar. We kunnen het met dit standpunt volmaakt eens zijn. VENR\Y. 26 Mei 1934. GEMENGD KOOR POLYHYMNIA. Bekroond te Zeist. Op 2e Pinksterdag nam Venray's Gemengd Koor „Polyhymnia" deel aan het groot nationale Zangconcours te Zeist, en mocht aldaar in de hoogste eere-afdeeling den tweeden prijs behalen. Voorwaar een zeer mooi succes voor deze vereeniging. Proficiat aan leden en directeur Welting. Volksconcert. Morgen Zondag bij gelegenheid der Leunsche kermis, zal de Fanfare „St. Catharina" aldaar een concert geven. Aanvang 6 uur. Dodge sterrit. Het aantal deelnemers uit deze gemeente aan de op 2 Juni a.s. te houden sterrit van Dodge wagens, bedraagt pl.m. 20. Dagelijks komen nog inschrijvingen binnen. Wanneer het weer medewerkt, zal bet voor de deelnemers een prettige sportieve dag worden. Opruiing op liet Henseniusplein. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond de drie inwoners uit Venray n.l. de slager J. G., de koop man J. J. R. en den koperslager A. G., die allen terecht stonden wegens opruiing bij een volksoploop op het Henseniusplein te Venray in den laten avond van 25 Maa-t j.l. van het ten laste gelegde vrijgesproken. De eisch van den Officier van Justi tie was veroordeeling ieder tot twee maanden gevangenisstraf met korting van het voorarrest, waaruit verdach ten bij de behandeling der zaak op verzoek hunner verdedigers Mrs. P. Tripels en H. van der Goes van Naters werden ontslagen. Op de te Mierlo gehouden gilde- en schuttersfeesten behaalde de schutterij „St. Anna" alhier op Pinkster-Maandag de prijs voor de schoonste schutterij in den optocht. Eerste lustrum der R K. Voetbal- vereeniging St. Servatius. Op Tweede Pinksterdag herdacht de R.K. Voetbalvereeniging St. Ser vatius haar eerste lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis tot dankzegging, opgedragen in de Kapel van 't Gesticht, waar onder alle leden ter H. Tafel nader den. Na afloop vereenigden zich alle aan een feesteüjk versierde en goed voorziene koffietafel. Te half elf had een zeer druk bezochte receptie plaats. Verscheidene bloemenmanden werden de jubileeren- de vereeniging aangeboden, o.a. van de Venraysche Zustervereenigingen De Valk en V.V.V., Tooneelver. St. Servaas, Venray en anderen. De Eerw. Vader Overste feliciteer de de vereeniging en bracht haar in mooie woorden dank voor de aan gename ontspanning en afleiding, die de voetballers den patiënten nog steeds bezorgen. Namens den geneesheeren sprak Dr. Janssen de feestvierenden toe. De Eerw. Broeder Himerius gaf een kort overzicht dezer eerste vijf jaren en bracht hartelijken dank aan Vader Overste, die steeds getoond had, met de club mee te leven en wie nooit geen geld of moeite te veel is, om de belangen der club te kunnen behartigen. Namens allen sprak aanvoerder Brands ook woor den van dank, niet het minst aan het ijverige bestuur. In den namiddag had een huldigings wedstrijd plaats tusschen Servaas I en Olympia I uit Boxmeer. Als Boxmeer onder toepasselijke woorden bloemen heeft aangeboden, waarvoor door een der Broeders wordt gedankt, trapt Servaas af. Scheidsrechter was de heer Loonen uit Overloon. Een straffe wind staat ongeveer dwars over het veld. De vlugge Olympianen nemen al binnen enkele minuten de leiding, doch spoedig ligt de gelijkmaker ia

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1