Tentoonstelling Gemengde Berichten Ned. Mode-valcschool Ver. Districtseii Adve Waarin hout pi VeriA Bib ten zullen met bussen langs de bulzen gaan, op gezette tijden. A.s. week zal hiermede een begin worden ge maakt. De Patronaatspenning moge door O.L. Heer gezegend worden, zich verheugend in de belangstelling van de weldenkende menschen. Dienstregeling Spoor en Autobus. In het tweede blad vinden onze lezers een beknopte dienstregeling: van de treinen en autobussen, vanal Venray. Staatsexamen Krankzinnigen verpleging. In Huize „St. Servatius" te Venray werd op 16 en 17 Mei 1934 door 9 candidaten het examen voor diploma B afgelegd. Alle 9 slaagden Het zijn de heeren H. Smeulders (E. Br. Libanius), A. Maas (E. Br. Vitmarus). J. Schrijen, L. Corten- bach, J. Feller, J. Cuypers, A. v. d. Geve), H. Graat en G. Jansen. Door den Politierechter te Roermond werden veroordeeld F. J. landbouwer te Venray tot f 25 boele wegens mishandeling en H. R., druk ker te Venray tot f 10 boete wegens mishandeling. Schuldig? In hooger beroep stond terecht G. J. H. R. knecht te VeDray. Hij werd door de rechtbank veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf ter zake, dat hij op 29 Oct. 1933 te O verloon—Maashees opzettelijk den dienstdoenden onbezoldigd rijks veldwachter A. Keijzers geweld dadig heeft geslagen en verwond. Na getuigenverhoor luidde de eisch bevestiging van het vonnis. De verdediger Mr. Paul Tripels, Roermond, pleitte vrijspraak op grond, dat verdachte niet schuldig is aan het ten laste gelegde. 11c iï. Familiedag gaat niet door. De aangekondigde H. Familiedag, e Venlo voor de dekenaten uit <Joord- en Midden Limburg, welke >p Zondag 1 Juli in deze stad zou .vorden gehouden, vindt geen door gang. Jonge Wachten van Christus-Koning. De Jeugd is in onzen zenuwach tigen tijd anders dan vroeger. Dus is ook de methode van de Jeugd- leiding anders dan vroeger. Fiksche wandeltochten hooren daarbij. Dat is veel beter dan hier en daar in hoeken of gaten wat te slenteren, te lanterfanten. Ze moeten natuurlijk gehouden worden onder goede leiding. Dan zijn zulke tochten ge zond en bevorderen zelfbeheersching, moed, pittigheid enz. enz. Nu en dan, bij het zwijgen van de ver moeide trom, moet een leutig lied worden gezongen of een loflied aan Christus-Koning. De Koning moet in kerk of kapel worden begroet. Halt! waar Christus Koning woont; Knie gebogeD, eer betoond Salueer met kwieke stem Höu getrouw de wacht bij Hèm Deze week genoten twee Groepen der Jonge Wachten, na een stevigen marsch over Veltum, Heijde, Volen, de gulle hartelijke gastvrijheid van oud-wethouder Houben en familie op het Veulen. De eerste kook- proeven in de buitenlucht slaagden bizonder wel. -De jongens betuigden door zang hun hartelijken dank, en hebben op den terugweg door een goed gemeend gebed ook nog blijk van hun dankbaarheid gegeven, Crescendo Vereeniging tot bevordering van Limb. Scheepvaartbelangen. Op initiatief van den heer Burge meester van Wanssum had in hotel de Zwaan te Venray, Dinsdagavond een vergadering plaats met het hoofd doel de werkwijze en inrichting van genoemde vereeniglng te leeren ken nen. Aan de gezonden uitnoodigingen hadden zeer velen gevolg gegeven. Verschillende burgemeesters, wet houders en raadsleden der Noord- Limburgsche plaatsen waren aan wezig, alsmede o.a. de heeren Obers, SevenumBoonen, Velden Rutten. Horst Thomeer, HorstDr. Sala consul A.N.W B., Venray en Rongen te Blitterswijk voorzitters en secre tarissen van boerenorganisaties en andere vereenigingen. De burgemeester van Wanssum opende de bijeenkomst en riep allen een welkom toe, speciaal de heeren Daenen te Maastricht en Mr. Brou wers te Heerlen, resp. voorzitter en secetaris der vereeniging. Spreker wees er in zijn inleiding op, hoe door de verbetering der waterwegen de aangrenzende land wegen hiermede in nauw verband staan, wil een streek proflteeren van den scheepvaartweg. De middelen voor instandhouding, verbetering en uitbreiding van deze wegen met wegenfonds moeten hieraan niet gedeeltelijk onttrokken wordeD. Mr. Brouwers wijst er dan op, dat het doel der vereeniging is de scheep vaartbelangen te behartigen in den uitgebreidsten zin van het woord. Hij geeft hierna een uiteenzettiog over werkwijze, bestuursverkiezing, con tributie enz. De vereeniging telt reeds 100 leden (opgericht 1932). Met het Noorden heeft men tot nu toe weinig contact gehad. Hiervoor zal ook een afd. opgericht worden. Na nog gewezen te hebben op het vele werk, dat de vereeniging beoogt (spreker wijst nog op de ijscommissie voor de vaart in den winter) eindigde spreker onder applaus zijn uiteenzetting. De voorzitter der vereeniging wijst op het contact dat de vereeniging heeft met diverse vereem'gingen op waterstaatkundig gebied. Kamers van Koophandel, Gemeenten, Rijkswater staat enz. Wij moeten niet alles overlaten aan onze Noorderburen, doch zelf onze belangen der streek behartigen. Na een dankwoord van Baron de Weichs de Wenne was gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door een drietal heeren gebruik gemaakt werd en tot volle tevredenheid beant woord. Binnenkort zal ook een vergade ring gehouden worden te Venlo. De burgemeester van Wanssum hoopt, dat daarna velen als lid zullen toetreden. Spreker gaf hierna nog een met groote aandacht gevolgde lezing over de ontwikkeling van het verkeer te land en te water, vooral wat Noord Limburg betreft, zulks in verband met de ontwikkeling der streek. Meer speciaal stond spreker stil bij de geschiedenis en wording van de Haven van Wanssum, die spoedig officieel zal geopend worden. Na nog gewezen te hebben op het moderne vervoer en het groote nut van goede landwegen bij een scheep vaartweg sluit spreker zijn interessante uiteenzetting. Tot slot gaf de heer Jans, hoofd der school te Geysteren aan de hand van een serie prachtige lichtbeelden over de Maas van Roermond tot Grave een nadere toelichting van het gesprokene, waaruit bleek hoe door verbetering van den scheep vaartweg handel en nijverheid en industrie hiervan al spoedig de vruchten weten te plukken. Na een dankwoord aan allen werd deze goed geslaagde avond gesloten. Gemengd Koor naar Zeist, Tweede Pinksterdag zal Polyhym nia deelnemen aan het groote zang- tournooi te Zeist en uitkomen in de hoogste eere-afdeeling. Zondag le Pinksterdag, zal het Gemengd Koor de concoursnummers laten hooren vanaf de kiosk op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur. Zondag namen een tiental automobilisten uit Venray deel aan den Zuidel. Ford-toer. De heeren J Vermeulen en A. Buwalda van hier wonnen ieder een zilveren beker, uitgeloofd door de Zuidelijke Ford- Dealers. Tijdens deze rit overkwam onder Castenray de heer P. C. alhier een ongeluk, dat goed afliep. Een koe sprong van schrik en doordat de geleider ze niet in bedwang hield voor op spatbord en radiateur, Met den schrik en eenige groote deuken in de auto liep dit wonderlijk goed af. Ook het dier bekwam geen letsel. MERSELO. Op de gehouden vergadering van de Handboog schutterij St. Hubertus. werd in de plaats van wijlen M. van Meijel Weihouder P. Pubben tot Eere Voorzitter benoemd. Vermoedelijk zal met de kermis te Merselo een muziekfeest worden georganiseerd, waartoe de muziekvereenigingen, worden uit- genoodigd. Verzwegen millioenen. Ter inspectie der directe belastin gen te Gennep vervoegden zich in totaal ruim 1300 personen die een vrijwillige verbeterde aangifte voor de belastingen naar het inkomen en het vermogen deden. In totaal werd een verzwegen vermogen van bijna 4 1/2 millioen en een totaal inkomen van bijna f 185.000 aangegeven. Wenken voor cierenlcveraneiers en verpakkers. Op de algemeene vergadering van de Coöp. Roermondsche Eiermijn, werden door den heer Breukers enkele opmerkingen ten beste gegeven aan het adres van leveranciers en verpakkers. Als in sommige streken de leveran ciers zich niet beter houden aan de voorschriften, zal de directie niet terugschrik een voor drastische maat regelen en zoo noodig den waren keuringsdienst in den arm nemen en verbalen laten vallen. Voorts dient meer zorg besteed le worden aan het stempelen en sorteeren. De heeren verpakkers moeten voorts beter letten op een goede weging. Er komen kisten terug van de grens en deze berokkeren de C. R. E. onkosten. In het vervolg zullen deze op den verpakker ver haald worden. Gestempelde en onge stempelde eieren mogen niet door elkaar gehaald worden. Tenslotte riep de directeur de medewerking in van alle betrokkenen om de beste zorgen aan het product te besteden. Dan kan men 1934 wellicht doorkomen zonder al te groote stroppen. Tuinders ernstig gedupeerd. In de jaarvergadering der Venlosche Veilingvereeniging, welke door ruim 400 leden werd bijgewoond, zijn weinig bemoedigende klanken geuit. Gewezen werd er o.a. op de nieuwe inventarisatie voor laad-.en tuinbouw, waarbij binnen 14 dagen ten kantore der Veiling de noodige gegevens moeten worden verstrekt ten dienste van de telers. Uit het flnantieel rapport bleek, dat het veilingspercentage slechts 2 pet. bedroeg. Daar de uitvoerconsenten voor sla verbruikt zijn, zijn er op het oogen- blik heel wat tuinders, die nog ver schillende kassen vol hebben, zeer ernstig gedupeerd. De nog staande sla is bestemd voor de mest"aalt. De ontevredenheid der leden uttte zich in heftige bewoordingen. Ten slotte besloot men aan de Regeering en den regeeringscommissaris een telegram te zenden van den volgenden inhoud „Veilingvereeniging Venlo in alge meene vergadering bijeen, vraagt dringend stappen te willen doen welke den uitvoer van sla in Duitsch land voor de maand Mei mogelijk maakt. Toestand onhoudbaar." To voet naar Rome. Een tweetal jeugdige werkloozen uit Roermond zullen Dins iag a.s. een voetreis naar Lourdes en Rome be glnnen. Het zijn de jongelui L. en H. Niesten, wonende Mauritsstraat 56 aldaar. Te veel herbergen en winkels In de gemeente Geleen, zetel van staatsmijn Maurits, zijn meer dan 125 herbergen, d.i. een herberg op 112 zielen en ruim 300 winkels, d.i. een winkel op iedere 46 zielen. Door een locomotief gedood. Donderdagmorgen is onder de gemeente Born (L.) de 40-jarige technische ambtenaar van de Nederlandsche SpoorwegeD, G. J. Blikkendaal, woonachtig te Utrecht terwijl hij op zijn fiets reed, door een locomotief gegrepen. De man was onmiddellijk dood. B. was werkzaam aan de nieuwe kolentip in de haven van het Juliana-kanaal te Born. Weekkaarten Ned. Spoorwegen De Weekkaarten zijn persoonlijk en zijn op eiken werkdag van een kalenderweek geldig voor één reis in de derde klasse van het station van vertrek (waaronder verstaan wordt het station van afgifte) naar het op de Weekkaart vermelde station van bestemming en terug. Voor zoover hieronder niet het tegendeel bepaald is, zijn de Week kaarten geldig; voor de heenreis; in de treinen (ook de arbeiders- treinen), welker aankomsttijd volgens dienstregeling aan het op de Week kaart vermelde station van bestem ming niet later is dan 8.00; voor de terugreis, in de treinen (ook de arbeiderstreinen), welker vertrektijd van het op de Weekkaart vermelde statiön van bestemming 16.00 of later, Zaterdags 12.00 of later is. De Weekkaarten zijn bovendien geldig o.m. in de treinen voor de heenreis 1243 Deorne—Venlo, 1709 Haelen Roermond, 2005 Swalmen—Roer mond, 2009 MeerloTienray—Venlo; voor de terugreis 387 NijmegenCuijk (alleen Zater dags), 388 VenloVenray, 688 RoermondWeert, 1166 Goch— Gennep. 1251 Eindhoven—Deurne (alleen Zaterdags). De Weekkaarten zijn niet geldig in D-treinen, ook niet tegen bij betaling van vrachtprijs of toeslag. Zij zijn evenm.n geldig op Zon en feestdagen. Voor werknemers, die op Zon- en feestdagen arbeid verrichten moeten, kunnen op aanvrage van den werkgever Week kaarten in nader aan te wijzen treinen op Zon- en feestdagen geldig verklaard worden; in dit geval is echter de Weekkaart niet geldig op één der werkdagen, welke werkdag bij het nemen der Weekkaart opge- geven moet worden en door het spoorwegpersoneel daarop vermeld wordt. Iodien werktijden in fabrieken en werkplaatsen, in verband met he! ploegenstelsel, aanwijzing van enkele andere dan de hjervoren genoemde treinen voor het vervoer van houders van Weekkaarten wenschelijk maken, zullen de Weekkaarten op verzoek van den werkgever zoo mogelijk in die treinen geldig verklaard worden. Indien met een Weekkaart gereisd wordt in een trein of in treinen, die later dan 8 uur op het station van bestemming der Weekkaart aan komen, is de Weekkaart het geheele daarop vermelde traject ongeldig, derhalve ook voor het gedeelte der reis, hetwelk voor 8 uur af gelegd wordt. De Weekkaarten zijn desverlangd reeds des Zaterdags of des Zondags voorafgaande aan de week van geldigheid verkrijgbaar. De houders van Weekkaarten zijn verplicht plaats te nemen in de rijtuigen of rijtuigafdeelingen, welke blijkens de daarop voorkomende aanwijzingen voor hen bestemd zijn of welke hun door het spoorweg personeel aangewezen worden. My n werkers ontslagen Bij de Domaniale mijn worden met ingang van 1 Juni a.s. 70 arbei ders ontslagen. Het milliocncn-lyntje. Aan den spoorweg Schaesberg Kerkrade—Simpelveld, die zijn vol tooiing nadert, werden Dinsdag 60 arbeiders ontslagen. Familiedrama te Eindhoven. Woensdagavond te half zeven heeft de 30 jarige stratenmaker J. J. Sch., wonende Voltastraat Eindhoven, zijn vrouw met een scheermes zoodanig gesneden, dat zij levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. Reeds geruimen tijd bestond tusschen man en vrouw een vijandige verhouding, omdat Sch. zijn vrouw van echtbreuk verdacht met een vriend des huizes. ?yn vriendje vermoord. Voor de Bossche rechtbank stond Donderdag terecht de 18 jarige J. H. M. L. te Uden, verdacht op 8 November 1933 aldaar opzettelijk en met voorbedachten rade den 14-jarigen J. Lammers van het leven te hebben beroofd dooi hem den hals dicht te knijpen en met een touw dicht te snoeren. Onlangs, toen was gebleken, dat L. ook identiek was aan den zoo genaamden „Matuska II" hebben we in het kort nog even dit drama ge releveerd, waarbij de jongeman zijn vriendje vermoordde. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Na het verhoor van de zeven getuigen en psychiaters werd de behandeling uitgesteld tot nader te bepalen dag. Berooving te Uden. Dinsdag is zekere van Grunsven, uit Uden, die na een café bezocht te hebben, zich per rijwiel huis waarts begaf, op den provincialen weg UdenVolkel door vier personen, die met hem in het café hadden vertoefd aangevallen. De aanvallers trokken hem van zijn fiets en beroofden hem van een beurs met ongeveer f 35, waarmee zij zich uit de voeten maakten. De heer v. G. heeft aangifte gedaan bij de politie, die een uit voerig onderzoek instelde. naar aanleiding waarvan drie personen uit Uden zijn gearresteerd. Roofmoord by Oss. Donderdagnacht is te Ooien nabij Oss een gruwelijke misdaad gepleegd waarbij een man is gedood en een aDder ernstig gewond. Het betreft een roofoverval zooals er in den laatsten tij J in de omgeving van Oss reeds meermalen zijn gepleegd. Te omstreeks één uur werden de gebr. P. en A. Vei hoeven, die slechts met hun heiden een huis bewonen, door drie mannen ove-- vallen, terwijl zij rustig te slapen lagen. Wat er precies gebeurd is, is niet bekend. Maar er heeft een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij A. Verhoeven met een ijzer werd doodgeslagen en zijn broer ernstig gewond. P. V. heeft nog om hulp geroepen, maar zijn ktel werd dichtgeknepen. De roovers overmeesterden hem en bonden hem met handen en voeten aan het lichaam van zijn broer, waarna zij het huis doorzochten. Zij hebben de geheele woning overhoop ge haald. De buit bestond uit een bedrag van f 40. De broers Ver hoeven zijn vrij arm. Zij bezitten slechts een koe. Toen de roovers waren vertrokken, heeft P. V. zich kunnen bevrijden en deelde aan buren mede, dat zijn broer vermoord was. In samenwerking met de gemeente politie van Oss heeft de marechaussee nog tijdens den nacht te Oss twee personen van hun bed gelicht gearresteerd. Van beiden werden de bebloede kleeren aangetroffen De kleedingstukken van een hunner lagen in een kuip water. Men heeft dus waarschijnlijk de daders te pakken. De ernstig gewonde P. V. is in het ziekenhuis te Oss opge nomen. Pasgeboren kindje te vondeling gelegd. Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur werd nabij de woning van den landbouwer S. aan de Barrier te Bergeijk een te vondeling gelegd pasgeboren kindje van het vrouwelijk geslacht gevonden. De arme kleine was gewikkeld in een moltonnen dekentje en zat verpakt in een kartonnen margarinedoos. Er is reden om aan te nemen, dat het kind van over de Belgische grens hierheen is gebracht. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leverde nog geen resultaat op. Ruiterfeesten te St. Anthonis. Onze jongelui vandeRijvereeniging zijn de heele week duchtig in de weer om het terrein voor het concours Hippique van Pinkster-Maandag in orde te maken Er komt een flinke overdekte tribune te staan en de entree is laag gesteld. Uitgeloofd worden in de 11 verschillende num mers f 250 aan geldprijzen, 8 prachtige bekers en 7 medailles. Bij goed weer is het welslagen van dit bij uitstek landelijk feest verzekerd, vooral daar het hier voor de eerste maal plaats heeft. MAASHEES. Maandagavond werd hier een vergadering gehouden voor de hoofden van gezinnen. Hierop werd gesproken door den edelachtb. heer Goosseüs uit St. Anthonis en pater van Thien uil Boxmeer. De bedoeling is om hier te komen tot een afd. van den Bond voor Groote Gezinnen. Man valt zyn vrouw met een scheermes aan. Uit Eindhoven wordt gemeld Woensdagavond omstreeks half 7 ontstond in de woning van een jemeente-arbeider te Woensel een ïevige twist tusschen dezen en zijn vrouw. De twist liep zóó hoog, dat de man vrouw met een scheer mes sneden in den hals en de armen toebracht. De buren waarschuwden de politie, die zich met geweld toe gang moest verschaffen. De man is gearresteerd. De vrouw is in bewus teloozen toestand naar het Binnen gasthuis overgebracht. Het eerste slachtoffer. Terwijl deijsheiligen nog heerschen. is het zwemseizoen begonnen. Badin richtingen zijn opengesteld en ook daarbuiten wordt reeds gebaad gezwommen. Te Nieuw Buinen is infusschen het eerste slachtoffer ge vallen. Daar is nl. de 25-jarige EK, bij het baden in een wijk verdronken, „Zoo spoedig mogelyk." Wij lezen in de Msb. Van meer dan één zijde is aan den heer Mussert gevraagd, hoe ter wereld deze toch wel zijn programpunt denkt te verwerkelijken, waarin geschreven staat, dat de Staatsschuld zal worden afgelost. Thans lezen wij in het orgaan van den heer Mussert Er zal geea ernstig fascist in Nederland gevonden worden die meent, dat de gezamenlijke schul den van staat, provinciën en ge meenten in luttele jaren kunnen worden afgelost. Toch blijft het Nat. Soc. beginsel gelden, dat het maken van groote rentegevende schulden strijdig ii met de, door de democralen nooit begrepen, hoogheid van den Staat. Op ons Nat. Socialisten rust dan ook de dure plicht om deze schulden zoo spoedig mogelijk af te lossen. De heer Mussert 0 wil ue openbare schuld dus „zoo spoedig mogelijk" aflossen. Ja. dat willen misschien ook wel andere menschen, maar wat heeft dat met fascisme of dictatuur te maken Werkelijk heelemaal niets. De heer Mussolini leent, wat hij grijpen en vangen kan, zoodat er voor particulieren in Italië geën kapitaal te krijgen is, en de Duifsche nazi-minister van floanciën, de heer graaf Schwerin, kwam ons op 6 Mei te Karlsruhe vertellen Milliarden leenen is „de ëenig mogelijke politiek." Nog erger„Zooals wij in goede tijden reserves 'maken voor de slechte tijden (betgeen gezond is, red. Msb.), zoo moeten wij in de slechte tijden leeneD, rekening houdend met de te verwachten betere jaren" (hetgeen doodgewone bankroetierspolitiek is, red. Msb.) Neen, hun financieel program voor zoover dit althans bestaal moeten de heeren fascisten beslist herzien. De handel loopt in Duitschland terug. Dat de ontnuchtering gekomen is, behoeft niet te verwonderen. De Berlijnsche correspondent van een Eogelsch blad zegt, dat de econo mische positie van Duitschland slecht is. De uitvoer blijft afnemen en de twee hoofdoorzaken hiervan zijn, dat Duitsche goederen te duur zijn wegens de positie op de wisselmarkt dat de economische boycot Duitschlaod afzetgebieden heeft doen verliezen, in sommige gevallen waar schijnlijk voor altijd. Met dalende uitvoercijfers en stijgende voorraden is de z g. her leving slechts kunstmatig Fabrikanten moeten blijven produceeren om hun arbeiders aan den gang te houden en ontslagen zijn niet geoorloofd zonder officieele toestemming. Een firma die door overmaat van pro ductie haar fabrieken één week sloot, heeft haar arbeiders, omdat zij toch loon moest ui'keeren, een week naar Beieren op vacantie gestuurd. Zooiets wordt dan door den Nazis propaganda dienst uitgebazuind al- „een prachtig voorbeeld van de kameraadschap tusschen werkgevers en werknemers." De gemiddelde loonstaodaard is dalende en het aantal werkuren blijft toenemen en de index van het levensonderhoud op de basis van 100 in 1913—'14 is weer gestegen van 117 in Januar 1933 tot 120 in Maart j I. Sinds begin 1933 is de productie in bedrijven, die van staatswege ge- subsidieerd worden, met 94 procent gestegen, in de andere bedrijven daarentegen slechts met 17 procent. Hieruit blijkt het kunstmatige element in de z.g. herleving wel het duide lijkst. Landverhuizers in Italië Ondanks alle pogingen der fastische regeering om aan de Italianen arbeid en brood te ver schaffen in hun eigen vaderland, blijft de stroom landverhuizers, die vanuit de Italiaansche havensteden naar het buitenland, vooral naar Zuid Amerika, vertrekt, nog steeds aanhouden. Sommige steden, zoo schrijft de Agencia d'Italia", loopen letterlijk le?g. Zoo vertrokken bijvoorbeeld in Februari ea Maart uit Allesandrië 859 inwoners, uit Treviso 1844, uit Udine 1107, uit Vicenza 620 personen. De provincies Venesso, Venezzia en Emilia verloren in de genoemde twee maanden tezamen niet minder dan 3712 inwoners. Mynramp In de kolenmijn Lambrechies te Paturages, in de Belgische provincie Henegouwen, heeft een ontzettende mijngas explosie plaats gehad, welke door een instorting werd gevolgd. Vermoedelijk zijn meer dan veertig mijnwerkers om het leven gekomen. Kerkelijke, Burgerlijke Stand Venray van 11 tot 18 Mei 1934. GEBOREN Helena J. H. v. Rijswijck, Merselo Hendrikus Lenssen, St. Antoniusstraat Johannes H. G. Janssen, Boschhuizen Jacques J G. Thielen, Langstraat Lambertus M. Coopmans, Veulen Christina P. G. Verheyen, Akkerweg Ida G. Pelzer, Hiept Petrus H. van Ooi, Overbroek. GEHUWD: Theobaldus Basten, 30 jaar, land bouwer en Elisabeth M. Bonants, 27 jaar. beiden te Venray. Franciscus H. Verstappen, 29 jaar zaakvoerder en Johanna M. S. Kuij- pers, 28 jaar, beiden te Venray. Jan N. Droesen, oud 32 jaar, land bouwer en Josephina H. Janssen, oud 24 jaar, beiden te Venray. Wilhelmus M. Essing, oud 32 jaar notarisklerk te Vierlingsbeek en An* tonia J. J. Beckers, oud 23 jaar te Venray. OVERLEDEN Gerardus M. Manders, ongehuwd, oud 58. jaar, Deurnesche weg. Peter Geurts, oud 76 jaren, echt genoot van Margaretha de Haart, Smakt. 3 patiënten St. Annageslicht 1 patiënt St. Servatiusgesticht Ingekomen en vertrokken personen INGEKOiMEN G. J. A. Bonants, dienstbode, Smakt B 18 van Maashees P. J. Cox en gezin, landbouwer, Veulen I 26 van Bergen (L.) J. M. A Ewals, d eostbode, Nach- tigaal M 79 van Broekhuizen Tb. v. Herpen en vrouw, landb Maasheescheweg 51 van Bergen Th. v. Eisen en gezin, arbeider, Gasstraat 20 vaa Maashees Tijdens de Pinksterdagen wordt (e VENRAY in Zaal „Wilhel mina een groote Handw&rk- Tentoonstelling gehouden van werkstukken der leerlingen, welke in het verloopen iaar onze school bezochten. Gezien den grooten bloei en de vaardigheid der leerlingen aan onze vakschool, hebben wij deze grootsch opgezette ten toonstelling kunnen organiseeren. Voor allen welke tot heden nog geen kennis met onze handwerklessen hebben gemaakt, is een bezoek aan onze tentoonstelling een pracht-gelegenheid zich te overtuigen van de juistheid onzer lessen. Bovendien zal Tweede Pinksterdag voor de Tentoonstelling bezoekers over verschillende cursussen gratis worden gedemon streerd. Daarna gelegenheid tot inschrijven van nieuwe leerlingen. De tentoonstelling wordt geopend a.s. Zondag om 11 uur voorin, en blijft verder Zondag en Maandag den geheelen dag voor het geacht publiek geopend. Uw aller bezoek aan onze tentoonstellingen geeft de ijverige leerlingen van Venray en Omstreken alle eer van hun werk. Als extra attractie aan deze tentoonstelling verbonden, zullen een serie keurige handwerkjes worden verloot. De opbrengst is voor hulpbehoevende kloosters in Belgie. WEES ALLEN WELKOM. Mei. Voesten. HooIJleorares Ned. Vakschool skerl Morgen ,oorfe Kte.re'!t' "Missen bate der plecI en Lof. Maandag pjn diensten alijaa Dinsdag iegj'ei overl. famil<_gv leesmis, 8,art Martinus W' Woensda,ieled overl. familiiJren 8 uur jaargluann Donderdag v> voor Gerarifet hi 8 uur jaargfl Cai Vrijdag bsteic Jan Bekkerfcoote Nico, 8 uur0or 1 lissen en AtWijnlv Zaterdag jrg. v genoote vajus V uur Lof. \6 en uur wordt boord. Woensdag en '1 de quatertem, ge en onthoudifeescl Vrijdagavq om repetitie vcgkoo Congregaiietes-p; de processieitrum 27 Mei gehodt dc Congregatie, J. 1 Pinksterdan bl< bocht ten i de Jeugdvereen» ten liefdadigheidfclooï aanbevolen. ilie. De volgenen zu hun patroonhn dil Peter Wisijartin Martinus HeiH. C Geurts, Mech A. 1 Keyzers. terk Zondag, h va om 5, 6 en 7Miss Hoogmis vojedei broederschaplHoo sie. Generate v( Orde, kwart pl. 6 pi. Meimaangen Maandag, tstei Missen ais Ofr, 8 kwart over s ei: voor de Jong Or< 5 gez. Vesjilf Hoogmis repfcnen de Derde Ore Dinsdag vi 6 I stelling van erhe Hoogmis terd. H uur Lof en Moefe Vrijdag oir Ho Lof en Meimgiing nat. Oudergewoi er feest van Pii ge Het sportternega kerkelijke dierde Degenen, din de Orde zijn, geit gc te nemen, da|Mis ring niet oprstei zijn, doch op èder Dinsdag omil) 1 Groepvergader Donderdag uui van de Missie Wie nog «ak kan terecht tot T sterdag. Genadepos Op de bjin diensten als vim tien de H.H. "Lof met feestjie e over den vla f der relikwie v ink: hie V Woensdag 1 de als gewoonlij kinderen van ouders ter bec A s. Zondag plechtige Sacr roe Kjuiswegpark Zie orde vol 'ee neg ra> iedi Kantoor tsti Word rai 1 bekw. staierd 2 boerendielen 1 huishoudsör i 4 schilderskivot 1 burgerdieije v 1 flink burgle 1 boerenkneior 1 boereokn. 1 boerendiei Bieddt a Werkmeisje 2 meisjes 14 1 burgermeiiaa Metselaars, Ike :lle monteu |ec lieden, werk. Elecfricien Smidsknecht ha Zij, die valer worden drinjvi vóór 27 Meir Na dien datu rd aan de armeifev Wc voop hei van Het Zand a.s. zal bij ins den op Maam 1 3 uur in het Volleberg. u el

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2