een pi Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Martha Laurensse Jacques Schoonbrood zaak gesloten. L. WIJNHOVEN Dr.A. Lommen Landbouwfond Heide Waarsdi rscnuwina. J. KEIJZERS Notaris Pluymaekers Danlclit Janil Jongeiii Th. 1" POETK Gev i flinke Gev f f4000 i f 500 f Te hmm Spuria Te>o BoJc toom zie f 1-jarigettl Oweeksm Ti Teot 12 fa mangefo 3 sch< Voesten 50e J. Strijbos54e J. Janssen. Overduif H. Strijbos. Aankomst eerste duif 11 uur 35 min. 33 sec. Laatste 11 uur 49 min. 19 sec. Oude rywielbelastingmerken. Bij de door de Marechaussée alhier 's avonds gehouden controle werden een drietal personen bekeurd, die op hun rijwiel een belastingmerk hadden, dat reeds langer dan een jaar verloopen was. GEVONDEN Een rijwielplaatje, een gulden en een dambord. Inlichtingen Gemeente-politie. GEVONDEN: portemonnaie met geld en rijwieiplaatje. Inlichtingen Maréchausseee. Voor den Politierechter te Roermond stond Woensdag terecht: J. G. te Venray, aangeklaagd van beleediging der gemeentepolitie. Elsch: 3 weken gevangenisstraf. Vonniseen week. Onweer boven Venray. Tijdens het onweer, dat Donderdag avond boven Venray woedde, sloeg omstreeks negen uur de bliksem in „Huize Oda" tegenover het nieuwe Ziekenhuis. Er ontstond een begin van brand, dat spoedig gebluscht werd. Attentie s.v.p. voor den Patronaatspenning. De exploitatie van het St. Antonius- patronaat kost vandaag veel meer dan vroeger, als een gevolg van o.a, de nieuwe, door de Bisschoppen verlangde, richting. Dit kan iedereen begrijpen, die eenigermate van het een en ander op de hoogte is. Voor elkeen tevens is het duidelijk dat ook de inkomsten deerlijk vermin deren. Er moet raad worden geschaft. Velen kunnen onmogelijk grooten geldelijken steun verleenen, doch zouden ter liefde Gods wel nu en dan een penningske willen bijdragen. Welnu, met medeweten van de autoriteiten gaan wij invoeren den Patronaatspenning. Jonge Wachten zullen op gezette tijden met een collecte-bus rondgaan aan de huizen, bij diegenen die willen steunen. Elk giftje, hoe klein ook, zal welkom zijn en in dank worden aanvaard. Inwoners van Venray, wilt toch, verzoeken wij u dringend, dit goede werk naar vermogen steunen. God zal het u loonen. Directie van het St. Antonlus-patronaat Naar het concours. Tweede Pinksterdag zal ons Ge mengd Koor „Polyhymnia"' deel nemen aan het groote Zangconcours te Zeist. Mei- en boschbrand. In de Peel ontstond Dinsdagavond wederom heibrand, die den Weste lijken hemel rood kleurde. Een complex vanaf de boerderij van van Tiel aan de Crayenhut tot aan de Hazenhut onder deze gemeente brandde totaal af, alsmede een bosch der gemeente Bakel. Examen verpleging Zenuw en Zielszieken. Door de examencommissie van de R. K. Gestichtsartsen-vereeniging werden de overgangsexamens afge nomen in de Psychiatrische Inrichting „St. Anna" te Venray. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen lócandi- daten Geslaagd de Zusters P. P. Bes- sems, M. H. A. Damoiseaux, M. J. A. van Gennip, E. M. Jelissen, M. E. Masker, C. A. W. Michiels, E. J. Wynen, M. M. Siebenborn, M. P. J. Vanderstraeten (Eerw. Zuster Amandus), M. A. A. H. Verbeek. Tweede overgangsexamen 23 can didates Geslaagd de Zusters M. Cadier, A. M. Caldeberg (Eerw. Zuster Adelbert), J. M. Cocken, G. J. Derksen (Eerw. Zuster Hildegarda) L. R. Grol, A. A. N. Hendriks, M. J. C. JaDsseD, J. E. J. Leysen, H G. Peeters, E. I. C. Raspe, G. J. C. Reus, G. M. Scheepers, S. M. Schee pers, A. Splinters, C. E. H Stevens (Eerw. Zuster Silveria), H. M. de Vaan, G. A. M. v. d. Vergt, M-. C. A. Wynen. Uitslag der onderhandsche aan besteding voor het bouwen van een woonhuis aan de Draalstraat alhier, voor rekening van den heer H. J. Janssen. Architect de heer A. H. Martens. P. Wijnhoven f 6065 Gebr. Oudenhoven f 5940 G. Verstralen f 5906 J. Oudenhoven f 5850 Gielen en Arts f 5800 H. Oudenhoven f 5670 Aan laagste Inschrijver gegund. Het vorig jaar November verloor de heer P. M. alhier een horloge. Hoe de eigenaar ook trachtte het verloren horloge terug te bekomen, zijn pogingen faalden. De politie werd eveneens ervan in kennis gesteld, alsmede horloge handelaren uit deze gemeente. Dezer dagen bracht een vrouw dit horloge ter reparatie bij een horloge maker in deze gemeente. Deze verwittigde de Rijksveldwachter, welke een onderzoek instelde. Het nummer stemde overeen met het op gegeven nummer, en bij navraag bekende de vrouw tenslotte. De eigenaar heeft het verlorene thans terug ontvangen, terwijl tegen de „vindster" proces-verbaal is op gemaakt. Bij Burgemeester en Wethouders is het navolgende schrijven ingekomen: Kabinet der Koningin Nr. 3. 's-Gravenhage, den 2 Mei 1934. Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer U Hoogstderzelver dank en dien van Zijne Koninklijke Hoog heid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg en Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses der Nederlanden over te brengen voor de mede namens den Raad en de ingezetenen betuigde deelneming bij gelegenheid van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Hare Majesteit heeft deze door U uitgedrukte gevoelens van medeleven op hoogen prijs gesteld. De Directeur van het Kabinet der Koningin (get.) van Tets. Noodweer te Oostrum. Bij het onweer dat Donderdag avond alhier woedde, is op verschil lende plaatsen de bliksem Ingeslagen. Van het oude schoolgebouw sloeg de schoorsteen af en een groot deel van het dak werd vernield. Bij Hub Janssen werd een gat in het dak geslagen en werd binnen bijna het heele huis vernield. Bij J. Raats sloegen een paar ruiten stuk. In de boterfabriek lagen de zekeringen van het schakelbord door de machinekamer geslingerd en in de woning de telefonische leiding op verschillende plaatsen gesmolten. Een klein begin van brand werd spoedig ontdekt, waardoor dere spoedig was gebluscht. Ook in vele andere woningen was men in het duister komen te zitten. CASTENRAY. Op 15 Mei a.s. zal ons geacht Hoofd der School, de heer H. Vóllebergh, den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren zijn onderwijzersloopbaan begon. Als bijzonderheid kan wel worden vermeld, dat de jubilaris gedurende die kwarteeuw onafgebroken aan de ontwikkeling der jeugd van Casten- ray gewerkt heeft. Was het in de jaren van 1909 tot 1921 als onderwijzer te Olrlo, vanaf 1921 is hij als hoofd der school te Castenray werkzaam. Ofschoon op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris alle uiterlijk feest- vertoon zooveel mogelijk achterwege moet blijven, is men toch van ver schillende zijde bezig om deze dag zij het dan in meer intieme kring een eenigszins feestelijk karakter te geven. GEYSTEREN. Op de gehouden vergadering van het St. Willibrordus gilde weer tot Gildemeester gekozen dhr. F. Geurts, wegens bedanken van dhr. H. Baltussen. Er werd nog besloten, niet deel te nemen aan het groot Schuttersfeest op 6 Mei te Afferden aangezien het hier kermis is. OVERLOON, Op de Dinsdag te Boxmeer gehouden keuring van het stamboek Nederlandsch Trek paard, „Belgisch Type", werden opgenomen de paarden: Elza van Hoeberse eig. H. Bloemen Bertha van Joh. Loonen Brunette van H. Peeters en Mordica van A. Goemans. Morgen Zondag zal onze R.K. Sportvereeniging S.S.S. afd. Wandelclub, haar eerste uitstapje van dit seizoen maken naar Veghel, om daar deel te nemen aan de 35 K.M, wandeltocht. MEERLO. De Kring Horst Venray van den R.K.L.V B. zal met medewerkiog van de R.K.V.V. Con cordia op Zondag 13 Mei a.s. alhier een groot sportfeest organiseeren. Behalve voetbalsport zal het program voor die dag ook andere takken van sport bevatten. VENLO. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond den ge detineerden schilder H. W. uit Venlo, wegens opruitog veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf. De eiscb van den Officier was twee jaar. MEIJEL. Tijdens het hevig onweer, dat in de omgeving van Meyel woedde, zijn in de weide van den heer Sliepen, Mariahoeve, aan de Heldensche brug een 2 tal ruaderen door den bliksem gedood. Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevig onweer dat zich Dinsdagavond boven Meyel ontlastte sloeg de bliksem in de woning van de Wed. Janssen aan de Molenbaan Het huis brandde bijna geheel uit, terwijl een varken en een 30-tal kippen in de vlammen omkwamen. Bij den landbouwer Sliepen op den Heldenschedijk werden een 2-tal Daarden welke aldaar in de wei liepen door het hemelvuur getroffen en gedood. Zwaar onweer. Tijdens het onweer, dat zich Dinsdagavond boven Maasbree ont lastte, vielen de hardste slagen blijk baar wel op het gehucht Heeske. Bij den landbouwer W. Hermans, Heeske, sloeg de bliksem in door den schoorsteen naar binnen, rukte in de keuken een stuk muur mee, ging over op de keukenkast, waar eenig huisraad werd vernield en ging vervolgens naar een voederlokaal, waar nog een deur werd verbrijzeld. Een geluk mag het genoemd worden, dat de huisgenooten door het hevige onweer juist een andere kamer hadden opgezocht. Bij den landbouwer A. Peeters maakte de bliksem nog gekkere capriolen. Hier weiden schoorsteen, ruiten en vele dakpannen vernield en sloeg de bliksem binnen een flink gat in het plafond van de keuken, om daarna nog een groot gat in het plafond van de achterkeuken te slaan en in de pomp terecht te komen. In deze achterkeuken zaten alle huisgenooten, die echter allen onge deerd bleven, maar niet weinig ver schrikt waren. Op beide plaatsen ontstond geen brand. Is liet N.S.B -insigne geoorloofd Op de zitting van den politie rechter te Roermond Woensdag morgen werd tegen den heer J. G. B„ u tgever van het blad Hou Zee procesverbaal opgemaakt wegens het in het openbaar dragen van het N.S.B.-insigne. Naar de Officier van Justitie mededeelde is het doel van dit verbaal, om uiteindelijk voorden Hooge Raad te laten uitmaken, of het dragen van dit insigne al of niet geoorloofd is, aangezien dit nog steeds niet vaststaat. Communisten, die de vlag wilden liijjsclien. In den 1 Mei-nacht wilden com munisten op het gemeentehuis te Hoensbroek de sovjetvlag hijschen De politie was dien nacht echter op het pad om „plakken" en wat meer verwacht kon worden in dezen immer „veelbewogen" nacht te voorkomen. Toen de recherche het gemeentehuis passeerde zag zij de mannen bezig, die reeds op het dak geklommen waren en gelastte hun omlaag te komen. Ofschoon aan deze sommatie niet zonder meer gehoor werd gegeven, kozen de communisten toch de wijste partij en kwamen naar het onder* maansche terug. Een hunner bleek de roode vlag op de borst bevestigd te hebben. Ze mochten gedrieën den nacht op het politiebureau doorbrengen. Noodweer te Sittard. Donderdagavond omstreeks, 9 uur brak ook boven Sittard een hevig onweer los, dat gepaard ging met zwaren regenval. Vele straten ston den hierdoor geruimen tijd blank, terwijl veel electrische leidingen stuk geslagen werden. Bij den heer D. in de Limbrichterstraat viel een schoor steen van het dak door een glazen koepel. Mevr. D. werd door vallend glas aan de armen gewond. De overige huisgenooten kwamen met den schrik vrij. Onze Mjjn-industrie. Uit de rede van Henri Hermans bij het wetsontwerp op het crediet voor werkverruiming: Sinds Juli 1931 zijn aan de Ne- derlandsche mijnen reeds 6750 mijn werkers ontslagen. In de afgeloopen maand niet minder dan 600. Wat kan, zoo zou ik willen vragen, dit 60-millioenplan van kunstmatige werkverruiming baten, wanneer zulke bronnen van werkloosheid niet wor den gestopt In het mijnbedrijf be zitten we een z.g. sleutel-industrie. Voor ons overigens aan7 grondstof arme land is vooral dit bedrijf van meer dan gewone beteekenis. Als bodemproductie mag het in zekeren zin vergeleken worden met den land bouw. Welnu, dan vraag ik meteen gezaghebbend oud-lid van deze Kamer: welke Regeering zal zoo dwaas zijn, om haar bodemproductie te laten verloren gaan Ik weet dat het vraag stuk uitermate moeilijk is, maar dit mag geen aanleiding zijn om, om op alle vragen, waarin hulpmiddelen worden aangewezen, ontkennend of ontwijkend te antwoorden en geen enkel ander perspectief te openen. Ik heb volstrekt niet alleen op het oog maatregelen van handelspolitie- ken aard. Voor ons bedrijf kan hier door de bestaanskwestle niet worden opgelost. Het eerste en voornaamste, dat hier gebeuren moet, is een or ganisatie van de geheele kolenmarkt. Niet alleen de mijnen onderling, maar ook de Importeurs en de kleinhandel moeten tot samenwerking worden gebracht. De Zomertijd. De overgang naar den zomertijd op 15 Mei geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomertijd aanvangt 2 uur aanwijst in den voormiddag, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voormiddag. De overgang dit jaar naar den zomertijd geschiedt met andere woorden dus in den nacht van Maandag 14 op Dinsdag 15 Mei te twee uur. Concours Hippique te St Antlionis. Naar we vernemen bestaat er veel animo voor het groote Concours Hippique, dat door onze Rijvereeni- ging „St. Martinus" op 2e Pinkster dag te St. Anthonis wordt gehouden. Tot 10 Mei bestaat nog gelegenheid hiervoor inschrijving te doen bij den heer Am. Peters, Rondveld St. Anthonis. Het rijke programma bestaat uit 11 nummers er wordt uitsluitend gereden onder de bepalingen van den Bond van Rijvereenlgingen van den N.C.B. Behalve prachtige bekers, medailles i luxe kunstvoorwerpen worden pl.m. f 250 aan geldprijzen uitgeloofd. Er zijn nummers voor koudbloed- paarden, landbouwtuig- en gebruiks- paarden, echter Hackney's zijn uit gesloten. Het flinke terrein is een prachtig stuk weiland nabij de Kom van het dorp gelegen. De regeling is in goede handen en bij goed weer, zal dit zoo bij uitstek landelijke feest, zeker slagen. Tusschen kipkarren bekneld. De 21-jarige W. Timmermans te Oss, die werkzaam was bij de Maas werken te Lithoyen, is Woersdag- middag tusschen twee kipkarren bekneld geraakt. Ernstig gewond is de jongeman naar het Groote Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch vervoerd. Tien jaar directeur van den postcheque en girodienst. Heden 5 Mei is het 10 jaar ge leden dat de heer Lazonder, toen tertijd directeur van het postkantoor te Rotterdam, optrad als directeur van den postcheque- en girodienst. De dienst, die 1 October 1924 successievelijk werd heropend en die toen nog ongeveer 90 000 rekeningen telde, heeft er thans ongeveer 232.000 Auto tegen motorfiets. Woensdagmiddag heeft onder de gemeente Volkel, in de bocht bij het kruispunt Volkel—Mill, een ernstige aanrijding plaats gehad. De Weleerw. Heer Btenkel uit Boxtel werd aldaar door een auto aangereden en van zijn motorfiets geslingerd. Hij brak een paar ribben en bekwam eenige hoofdwonden. Z. Eerw. werd naar het ziekenhuis te Volkel overge bracht. Dc bloeiende ^Betuwe. Na weken van ongekend schoonen en veel belovenden bloei der vrucht- booroen openen zich thans de pers pectieven, die hoopvolle verwach tingen opwekken, men kanwel zeg gen over de geheele linie. In jaren heeft de Betuwe niet zoo'n gunstige weersgesteldheid medegemaakt als in de afgeloopen periode. Ongekend mooi heeft de bloesem zich ontwik keld, is tot een overvloedige vrucht zetting overgegaan. Noodweer. Tijdens het noodweer, dat Don derdagavond boven Oost B;abant woedde sloeg de bliksem in de groote boerderij van den heer v. d. Wete ring te Heesch. Het huis met twee groote landbouwschuren en de ge heele inventaris werd een prooi der vlammen. Het vee kon gered worden. Bloedvergiftiging. Door het openkrabben van een puistje op het gezicht, waardoor bloedvergiftiging ontstond is op 45 jarigen leeftijd overleden de heer S. Wybrandy, hoofd der christelijke school te Oudehorne. Doove man door auto aangereden Dinsdagavond had te Hommerts een ernstig ongeluk plaats. Bij de kom van het dorp stopte een autobus, waaruit stapte de ongeveer 50-jarige architect J. van Deventer uit Sneek. Dé heer van Deventer, die zeer doof is liep, toen hij was uitgestapt voor langs de bus om. Op het zelfde oogenblik passeerde een luxe wagen. Omstaanders beduidden den heer v. D. nog om te blijven staan, maar deze begreep het niet. De luxe wagen remde uit alle macht, doch een aanrijding was onvermijdelijk. De heer v. D. werd tegen een boom gesmakt en kwam daarna in een sloot terecht. De aanwezige geneesheer kon slechts den dood constateeren. Bond van Bijenhouders van den L. L T. B. In het Landbouwhuis te Roermond hield de Bond van Bijenhouders van den Limb. Land- en Tuinbouwbond Woensdagmiddag zijn jaarvergade ring onder voorzitterschap van deo Z.E. heer ir. H. Bemelmans. Onder de aanwezigen was ook de heer van Giersbergen, rijksbijenteeltconsulent. De heer P. Reintjes Leunen-Venray bracht het jaarverslag uit. Als een zeer belangrijk feit werd gememoreerd, de aanwinst van een 26-tal bijenteelt-onderwijzers, dit zal zeer zeker den bond ten goede komen. De Bond telde 31 December 1933 54 afdeelingen met 1617 leden. In het begin van dit jaar traden nog een 3-tal afdeelingen toe, en steeg het ledenaantal tot 1749. Gedistribueerd werden in het afge loopen jaar 102190 Kg. suiker, de kwaliteit was zeer goed te noemen. Landbouwbelang te. Weert zorgde evenals andere jaren voor de ver zending. De opleidingscursus te Roermond eindigde in Juli. na afgenomen examen kon aan 26 deelnemers het diploma worden uitgereikt. Burgerlijke Stand Venray van 27 April tot 4 Mei 1934. GEBOREN Gustaaf J. M. Neeteson, Gr.Straal Petr. G M. Willemsen, Castenray Johanna C. van Bakel, Ysselsteyn Petrus A. M. Gommans, Laagriebr. Wilh. F.G. Linders, St. Ant.straat ONDERTROUWD Th. Gisberls te Horst en W. J. A. Dechnar te Venray G. M. H. Willems te Mook en J. J. P. Simons te Venray H. H. Jeuken en E. J. Verhuls- donk, beiden te Venray GEHUWD J. H. Donders, 28 jaar» landb. en M. E. Strijbosch 26 jaar, beiden te Venray M. H. Franssen, 24 jaar, steen- fabrieksarbeider te Maashees en J. J. Rutten, 21 jaar, te Venray P. H. Wismans, 42 jaar, landb. en J. P. v d Ven, 33 jaar, beiden te Venray A. Thijssen, 32 jaar, landbouwer te Sevenum en M. G. Fleurkens, 34 jaar, te Venray OVERLEDEN Leon. Linders, 79 jaar, St Joseph J. G. Ambrosius, weduwn. van A. v.t. Velden, 68 j., Patersslraat. 1 patiente St. Annagesticht. Kerkelijke Dieasten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur eerste H. Mis om 7 uur worden de communiekinderen in de school der Eerw. Zusters afge haald, half 8 Hoogmis waaronder H, Communie, kwart na 9 kindermis toe gankelijk voor iedereen, 10 uur de Hoogmis in de Paterskerk 2 uur geen Congregatie, 3 uur Lof waaronder op dracht aan O. L. Vr. en hernieuwing der doopbeloften, na het Lof processie langs de Pastorie. Onder de Hoogmis van half 8 en onder het Lof collecte voor de behoeftige communiekinderen. Men gelieve de banken in het midden schip open te laten. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Elisabeth Smulders 9 uur plechtige H. Mis voor de 40-jarige echtvereeniging van Antoon Janssen en Jacoba Cox, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis, 9 uur pl. Huwelijksmis voor Johannes Henricus Slohr en Maria Christina Janssen, Johannes Wilhelmus Laurensse en Agnes Francisca Janssen, half tien pl. Huwelijksmis voor Karei Jacob Wijnen en Gertrudis Helena WijnhoVen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Michels en Gertrudis Wismans. Donderdag O. H. Hemelvaart, gebo den feestdag, de diensten als op Zon dag, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie waar onder generale H. Communie. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor Jos. Aerts, 8 uur jaarg voor Martin Camps en Maria Hermkens Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 6 uur eerste H. Mis waarna processie. Zieken naar Lourdes. In de afgeloopen week heeft de Limburgsche Bedevaart" de lijst van zieken van den ziekentrein naar Lour des gesloten. We moesten een besluit nemen ofschoon het geld voor de derde zieke nog niet heelemaal bijeen was. Denkend aan het groote geluk dat wij aan een arme zieke konden verschaf fen en vol vertrouwen op het vrijgevige hart van onze parochianen hebben wij besloten drie zieken mede te laten gaan, nl. vrouw Marie Barends-Jacobs, Laagheidscheweg, Jan Willem Custers- Janssen, Oostrum en vrouw Drika Goemans-Verhaegen, Heuvelstraat. Wie nog een offertje kan missen voor deze zieken, kan het brengen bij Kap. Geurts. H. Familie. De volgende mannen vieren a s. week de patroonheilige van dit jaar. G. v. Dijk, M. Linders, M. Verstraelen A v. Soest, M. Wismans, P. Custers, Jos. Heggen, Theod. Swaters. Op 13 Mei a.s. trekt de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Alle leden worden uitgenoodigd daaraan deel te nemen. Patronaat. Omdat dezen Zondag de kerkelijke diensten anders zijn dan gewoonlijk, noodigen wij de jongens uit om op eigen gelegenheid ter H. Tafel te naderen. Maandagavond van 8 tot 9 ver- gaderiog en repetitie van de Groep „Guido van Fontgalland" voor het spel „De Ladder van Sint Joseph." De gewone Groepvergaderingen worden deze week gehouden op Dinsdag, op de bekende uren. Bij gunstige weersgesteldheid gaan onze jongeren a.s. Donderdag op bedevaart naar SmakL d.w.z. de Jonge Wachten en de leden van de Vrije Clubvormiog (Missieclub, Gym nastiekclub enz.) De Jonge Wachten gelieven ten spoedigste aan oos op te geven, of we voor hen een rugzak kunneD bestellen: prijs 80 cents of95 of 112. Wie later bestelt, moet meer betalen, daar dan de 10 pCt. korting vervalt. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met instructie, 10 uur Hoogmis met preek, om 7 en 10 uur collecte voor de behoeftige communiekinderen, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, om 7 uur processie, waarna Hoogmis voor de vruchten der aarde. Dinsdag van kwart voor 6 tot 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. Donderdag Hoogfeest van 's Heeren Hemelvaart, te vieren als Zondag. De H. Missen als op Zondag, Gen. abs. voor de Derde Orde, kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en Meimaand oefeningen. Vrijdag 7 uur pl. Lijkdienst voor Pater Samuel Tetteroo, te Woerden in den Heer overleden. Dien dag begint de Noveen voor Pinksteren, na iedere H. Mis 7 maal Wees gegroet en het gebed tot den H. Geest. In de week iederen avond om 7 uur Meimaandoefeningen. N.B. Maandag om half 8 Requiemmis voor G. Ambrosius, als lid der Derde Orde, welke de Tertiarissen gelieven bij te wonen. Vrijdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor G. Ambrosius, als lid der Aartsbroederschap. Genadekapel Oostrum Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half 10, 3 uur plechtig Lof met preek en Ommegang over den Vlasakker, na het Lof vereering der Relikwie van O. L. Vrouw. Maandag, Dinsdag en Woensdag de Kruisdagen, de H, Mis om 6 uur. Woensdag circa half vier plechtig Lof met predicatie voor de processie van Sambeek. Donderdag, feest van 's Heeren He melvaart, de H.H. Missen om 7 uur en half tien, om 3 uur plechtig Lof met preek ommegang over den Vlasakker. Na het Lof vereering der Relikwie van O.L. Vrouw. Zondag 13 Mei om 7 uur stille H. Mis, kwart over 8 afhalen van de H. Familie van Venray. Onmiddellijk bij aankomst plechtige H. Mis met preek voor deze processie. Om kwart voor tien H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 bekw. steensorteerder 2 boerendienstmeiden 1 keukenmeisje voor Helmond 2 schildersknechten voor Tienray 1 jongen v. boerenw. Broekh vorst 1 boerenknecht 16 a 18 j. v. Ayen 4 schildersknechts voor dadelijk 2 boerenknechten voor Oirlo 1 keukenmeid voor Roermond 1 burgerdienstmeisje v. Venlo, 20 j 1 flink burgermeisje voor Venray 1 leerling sigarenmaker 1 boerenknecht voor Ledeacker 1 stal- en melkknecht v. Sittard Bieden zicli aan 2 meisjes 14 jaar 1 burgermeisje 16 jaar Metselaars, timmerlieden, opper lieden, monteurs, jongens v. boeren werk. Verloofd en Venray, Patersstraat 15 Maastricht, Bruss. weg 96 6 Mei 1934. 2 Wegens familieomstandighe den is DINSDAG 8 MEI a.s. onze Specialist voor Huid- en Blaasziekten is in de maand Mei te consul teeren den len en2den Zondag te VENLO, Houtstraat 6, van 35 uur (in plaats van zoo als gewoonlijk den 2den en 4den Zondag). 13 Aangifte Tarwe oogst 1934, ook voor hen die lid willen worden, op a.s. Maan dag en Dinsdag bij P. SIMONS Heide. 14 Daar er den laatsten tijd door zekere personen met bloemen langs de huizen gevent wordt, die op mijn naam verkochten of trachtten te verkoopen, door te beweren dat ze door onder- get. gezonden zijn en met hem in relatie staan, wordt er op ge wezen dat ondergeteekende met niemand van deze personen iets te maken heeft. Alle soorten Bloemen en Planten worden door ons zelf verkocht en geleverd. Bloem. «Eeuwige Lente» Schoolstraat 2. S Inboedel, akker- en schuurgereedschap. te VENRAY zal op Maandag 14 Mei 1934 nam. 2 uur ten huize en verzoeke van de Kinderen G. van Gerven te Venray a.d. Merselosche weg publiek contant verkoopen Inboedel als 3 kasten, tafels, stoelen, ledikanten, naaimachine, schilderijen, beelden, kapstokken, spiegels, fornuis, kachels, klokken, koffiemolen. Schuur- en akkergereedscbap* pen als gierpomp, egge, melk- tuilen, emmers, voermolcn, bieten molen, wanmolen, ladders, rieken, schoppen, schoffels, een partij roggestroo, tuurketting, 60 kippen 1, 2 en 3-jarige, kruiwagen, ton nen, biggenbak, aardappelboor, schoffel machine, waschmachine, kisten, teilen, zeis en zichten, slroomes, voerbak, mantelketel 150 L., 2 drinkbakken, tuinharken en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Verleden w ons vergeten aan de Sclu,, welke ons big( loft naar en d geleidde. Wij brengjt. deze hartelijlk onze verontsgii enti Extra koin 30 dpi Hit Degenen, f willen komen h houden van mti schap,kunnen Bi richten tot <u van Venray vcf Leeftijd nietb 16-1 P. Jeurissen, met dubbele ca; nieuw te bouviu Adres Bureszi GEVl. door Middener zaak tegen hooge Adres Burészi liefst voor da» Brieven Bude te koofvi A. Coopn 'i Langstraat. groot ruim tl, de Kemp, gdt 1 voor dubbelejini Te bevragare TB p een nikt mang0r bij G. Jennis) V TB D bij J. Reijndaaa TE P in vcf le» bij A. ValkXjjchi beste ee aan huis bgen Rongen, Brul f ooneijun TB A. Fleurkeista TESO 60 6weekfee Rhojslai H. Clephasek TB (O Hendr. Mu

Peel en Maas | 1934 | | pagina 2