ïmmstl, Skanufacturén Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. fjAaOMfti ÏYOOöDEELKöTj Vijf en vijftigste Jaargang No 18 i) MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Doe blij, 'tis Mei! Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 5 Mei 1934 BLIJKEN I TOCH HET PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVERTENïlKN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHÖF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Mei brengt het feest van den arbeid. Het zijn niet alleen de Mar xisten, die het zóó verstaan. Ook in Duitschland is de 1ste Mei tot een feest van den arbeid geworden en de katholieken verstaan aldus de Meimaand reeds sinds jaar en dag. Sedert n.l. bun „sociale Paus Leo XIII" zijn encycliek Rerum Novarum uitvaardigde en daarin vastlegJe. dat de mensch recht had op arbeid en middels zijn arbeid op een menschwaardig bestaan. Als de Meimaand is gekomen, dan dringt zich in heel de natuur het nieuwe, rijke leven Daar voren, de drang van het bestaan laat zich gelden, het recht van te leven en., daartoe mede aan te zitten aan den rijken levensdiscb. waarop genoeg wordt geserveerd voor ieder, maar waarvan we toch laDg niet elk onze portie bekomen. Als gevolg van de onvolkomen menschelijke organisatie van den levensmaaltijd. En daardoor zijn de kreten wel eens schor, welke opstijgen 'uit den kring van hen, die zich rond de tafel hebben geschaard, maar er niet bij kunnen komen: Zij hebben er toch recht op om mede aan te zitten. De zon, die nieuw en krachtiger leven wekt, beschijnt toch ook hen. Wat daar aan kostelijke voediDg op de vuil nisbelt wordt geworpen, is toch ook voor de misdeelden gegroeidOok hen riep de Mei 1 Als we zulke exclamaties slaken, dan zijn die gerechtvaardigd, maar niet voldoende om een oplossing aan te geven van de moeilijkheden. De economische wanverhoudingen vloeien niet voort uit het stelsel, maar uit de fouten ervan. Vele maatschappelijke stelsels kun nen op zich goed wezen, maar geen zal er in de praktijk zonder gebreken zijD. Ook in het communistische Rusland, in Oekranië, de voorraad schuur geheeten van Europa s graan behoefte, krepeerea de menschen van den honger. Het is op zich niet verkeerd om te zoeken Daar een ander recht vaardig en zedelijk geoorloofd maat schappelijk stelsel en te trachten om dat geleidelijk ingevoerd te krijgen, maar het is wel laakbaar om niet allereerst te streven naar directe practische verbeteringen door de fouten op te sporen, welke aan de huidige productiewijze en de ver deeling van de economische voor deden er vaD, kleven, teneinde mis standen zooveel mogelijk te herstel len. Wees blij zoo pleegt men in deze dagen te zingen want 't is Mei. We zouden het aldus willen varieeren: doe blij 't is Mei. Doe blij wil in dit verband zeggen: gij. die het leven weer in u voelt stroomen en tiDtelen en die tevens geen te zware levenszorgen hebt, bedenkt, dat hetzelfde gevoel ook anderen op het oogenblik bezielt, maar dat velen hunner smachten naar de middelen om het brandend levensvuur te onderhouden. Mei heeft altijd een belofte in zich, dit jaar is die belofte schooner, dan we dat in de laatste jaren gewoon waren. Er is iets van een economische opleving te be speuren; velen krijgen weer een kansje, om in het productieproces te worden opgenomen. Doe nu blij en geeft mede een stootje in de goede richting. Doe dat in Mei, als het verlangen naar bet leven zoo intens is. Doe dat in Mei, als van nature de levens behoeften stijgen. Laat ons allen gelooven in een betere toekomst. Laat eens iets doen, draag wat arbeid aan voor een ander, ver dienste 1 Breng eens wat geld aan het rollen. Degene, wien ge het laat verdienen, geeft het immers óók weer door. Er zijn er zoovelen, die er plezier aan beleven. Wat ge in den crisistijd als een extra appeltje voor den dorst hebt weggelegd, laat dat niet verdrogen en verschimmelen maar laat er de hongerigen inbijten. Dan doet ge blij in Mei en werkt ge mede aan het herscheppen van welvaart, waaraan brood zit voor velen. Koop Iets. dat ge noodig hebt of kunt gebruiken. Vernieuw het een of ander. Laat iets opknappen. Alles voor zoover uw middelen dat toe laten. Doe blij in Mei. Wees nuttig Oostenrijk heeft een nieuwe Grondwet. Prins Stahremberg vice kanselier. De Mei-be- toogingen in het buitenland. Het naderend einde van de Duitsche katholieke pers. Engeland erkent „speciale rech ten" van Japan in China. Waar is Trotzky 1 Zooals te voorzien was is de nieuwe Oostenrijksche grondwet door de oude wetgevende vergade ringen aanvaard en goedgekeurd. Het was allemaal nog maar formeel werk, in een half uur tijds werden 270 wettelijke ontwerpen aanvaard Het bestaan der bedoelde wetgevende lichamen is nu mede geëindigd, want voor zoover de grondwettelijke bepalingen nog niet aanstond? in werking kunnen treden, omdat b.v. de adviseerende lichamen nog niet zijn samengesteld, zijn aan de regee ringen alle wettelijke bevoegdheden bij volmachten overgedragen. Daar de socialistische vertegen woordigers, als behoorende tot een ontbonden partij, van hun mandateD vervallen waren verklaard, was er geen ernstige oppositie te vreezen voor de regeering-Dollfuss. Slechts een vertegenwoordiger van deD Landbond protesteerde tegen de on grondwettige handelingen van de regeering en een Groot Duitscher betuigde nog eens zijn trouw aan Hitier Duitschland. Onder ijzig zwij gen van de vergadering. Ook de regeering reageerde op geen enkele wijze. Op al het Oostenrijksche staat kundige hervormingswerk is tenslotte de kroon gezet geworden door de benoeming van prins Stahremberg, leider van de Heimwehr, tot vice kanselier in de plaats van majoor Fey, die nochtans een portefeuille in de regeering behield. Op den lsten Mei hebben de socialistische arbeiders zich toch nog geweerd. Buiten Weenen hebben ze vrij omvangrijke betoogingen gehou den en in de hoofdstad is het tot enkele botsingen gekomen met de politie. Bijeenkomsten gingen overi gens aanstonds uiteen, zoo gauw ze door militairen of politie waren ontdekt. Erger was de Mei-viering in Parijs. Tevoren was al vermeld geworden, dat er complot geruchten liepen en dat de politie uitgebreide maatregelen had genomen. Dmsdagavond is noch tans een compleet oproer kunnen losbreken, een oproer, dat alle allures van een revolutiepoging had. Het gepeupel maakte zich in bepaalde wijken meester van de straat en barricadeerde zich, waarbij het par ticulier bezit geenszins werd ontzien. De barricaden werden beschermd met vuren, welke uit in brand gestokeD gestolen meubelen bestonden. Wel zou het de politie niet moeilijk zijn gevallen om de barricades te nemen, maar bij het geweld daartoe zouden ongetwijfeld vele dooden zijn ge vallen. Geleerd door de ervaring van Februari j.l. wilde men dat vermijden. Des Woensdagochtends werd traan gas gebruikt en veroverde de politie geleidelijk de stellingen der oproer makers. Er zijn verscheidene personeD gewond, waaronder meerdere politie beambten. In Madrid zijn de socialisten vrij wel baas in arbeiderskringen. De algemeene staking op 1 Mei was in de Spaansche hoofdstad werkelijk algemeen. In de provincie gebeurde niets bijzonders. In Moskou werd allereerst een groote militaire parade gehouden daarna kwamen de arbeiders aan de beurt om inhet nette te demonst/eeren. Elders in het buitenland bracht 1 Mei geen verstoring van rust. Ook daar leed de viering aan matheid. Zelfs in Berlijn, waar de Mei-viering een door de overheid verordend feest is geworden. Hindenburg en Hitier hebben dezen keer een proclamatie gericht tot het volk, waarin de eenheid van alle Duitschers werd geconstateerd. In de laatste dagen zijn verschil lende katholieke bladen in Duitsch land met een tijdelijk verschijniDgs verbod getroffen. Dat worden straks verboden voor langeren tijd natuurlijk en daarna komt het einde. We kennen het procédé. Dr. Göbels zal dus weldra zijn zin hebben. Intusschen zijn met een en ander de verhoudingen tusschen Berlijn en het Vaticaan weer ver scherpt, want de onderdrukking van de Duitsche katholieke pers is in strijd met de bepalingen van het concordaat. Goering heeft een van zijn vele baantjes prijsgegeven. Hij is afge treden als minister van Binn. Zaken van Pruisen, maar blijft er minister president. De vacature is aangevuld door de benoeming van Frick. Engeland heeft een zonderlinge streek uitgehaald in de Oostersche kwestie. De regeering te Londen heeft in een nota aan de regeering te Tokio te kennen gegeven, dat zij zekere „speciale rechten" van Japan in China erkent, rechten, welke niet door andere mogendheden worden gedeeld. Te Tokio is vreugde over die verklaring, overal elders ontstem ming. Niet het minst in China zelf. Maar ook de regeering der Ver. Staten heeft te kennen gegeven, dat ze niet de meening deelt dergeneD, die hebben geuit, dat Japan speciale rechten in China zou bezitten. Frankrijk zoekt naar Trotzky. Fantastische geruchten over zijn tegenwoordige verblijfplaats gaan rond. Beweerd wordt, dat Trotzky zoo geheimzinnig doet, omdat hij aanslagen vreest op zijn leven. Mei-vieringen. Groeit de N.S.B. Het organisatie conflict bij de \msterdamsche politie. De Dleseltrein loopt snel. De nieuwe tijd heeft zijn druk ook gelegd op de socialistische Mei viering, welke hier en daar nog al aan matheid leed. Speciaal voor de S.D.A.P. komt de druk van twee kanten, bestookt als deze partij ook wordt van communistische zijde. Te Rotterdam leidde dat bij den Mei optocht zelfs tot een revolvergevecht van communistische contra-betoogers en politie, in de Oleanderslraat heb ben de communistische bewoners de socialistische demonstranten n.l. wil len hinderen door vanaf de daken met pannen en andere gevaarlijke projectielen te werpen. De politie zag zich genoodzaakt om te schiet'n met de revolvers en het schijnt, dat er ook is teruggeschoten. Overal elders verliepen de betoo- gingen ordelijk. In Amsterdam kwam de nieuwe partij voorzitter, Koos Vorrink, aan het woord om de menschen met de socialistische Mei gedachte te bezieleèi. Ook fiscaal was de 1 Mei dit jaar van belang. Vanaf dien dag wordt aan belastingontduikers geen pardon meer gegeveD, maar zullen banden van gretigheid en gerechtigheid haar porties van der schuldigen lijf halen. Intusschen is het aantal boetvaar- digen in de maand April nog gtoot geweest, al hebben we over dezelver aanmeldingen dan ook niet veel mededeelingen meer in de 'crant ge staan. Blijkbaar op een weDk van hoogerhand. Zou het geloof omtrent Neerlands rijkdommen anders mis schien te fantastisch zijn geworden Van Amsterdam is evenwel toch bekend geworden, dat uit de daar gedane vrijwillige aanmeldingen een extra-opbrengst kan worden geput van li/t mlllioen aan belastinggelden. De N.S.B.-landdag heeft nog veel stof tot napraten opgeleverd. Speciaal heeft het aandacht getrokkeD, dat in die kringen blijkbaar een inwendige reorganisatie mogelijk is, o.m. 3000 royementen omvattende, zonder dat daarvan veel naar buiten doordringt. De opkomst van 12.000 N.S.B ers heeft niettemin sommigen verrast. Niet ten onrechte echter hebben we er ergens aan herinnerd gevonden, dat de N.S.B. eene beweging is, welker volgelingen zich gemakkelijk laten opcommandeeren. Wil een be weging als deze slagen, dan komt het er bovendien niet in de aller eerste plaats op aan, hoe vele duizen den of zelfs tienduizenden fanatieke aanhangers, dus leden, kunnen wor den gekweekt, maar of de beweging er in zal slagen om in betrekkelijk korten tijd de massa van het volk in een bepaaldeD, hier fasdstischen, geest af te stem nen. Voor de uiter lijke organisatie is eene vereeniging van enkele tienduizenden voorloopig voldoende, maar voor de mogelijk heid van staatkundige evoluties moet de geest van een volk worden her schapen. En de publieke opniDie loopt voor de fascistische gedachte niet warm meer. Zóó althans is het oordeel, dat we van meerderen be luisterden. In Amsterdam is het nu tot een openlijk conflict gekomen in de afdeeling van den Alg. Ned. Politie bond. Van de leden, die zich hebben uitgesproken, kozen circa 1600 de zijde van het geroyeerde afdelings bestuur en slechts een derde der leden bleef de bondsleiding trouw. De geroyeerden en dezer aanhaDg zuilen een nieuwe vereeniging stich ten en met andere afdeelingen in den lande contact zoeken om mede tot een nieuwen bond te geraken. De nieuwe Dieseltrein is van de week hard van stapel geloopen. Bij een gehouden proefrit Amsterdam- Arnhem werd de afstand afgelegd in 49 minuten. Onze Spoorwegen gaan dus mee met hun tijd. Zeker voor wat gerief en snelheid betreft. Hoe staat het echter met de prijzen en met de reclame Nog te weinig wordt ons spoorwegenheil in lage prijzen gezocht. Dat ziet men in het buitenland aDders in. De redactie- bureaux onzer bladen worden regel matig bestookt met mededeelingen, dat spoorwegtarieven in Duitschland steeds vei der zijn en worden ver laagd. Die nieuwtjes zijn dan voor de reisgrage Nederlanders bestemd. Van de week ontvingen we nog een mededeeling, dat vreemdelingen, die tenminste 7 dagen in het Derde Rijk zullen toeven, niet minder dan 60 pet. reductie krijgen op de spoor wegtarieven. We herhalen dat niet hier om onze lezers te animeeren naar Duitschland te gaan, doch om onze spoorwegautoriteiten tot navol ging op te wekken. Zuinige huismoeders. „Zuinighe d Is ook een deugd" zoo boord? ik kort geleden een predikant op den preekstoel zeggen en ik dacht bij mijzelf: als menige huisvrouw, die nu moppert omdat ze door vermiodering van inkomsten zoo erg zuinig moet zijn daar eens meer aan dacht, dan zou zij die deugd met meer moed beoefenen, wetende er verdiensten door te ver garen. En terwijl dit dan de zuinigheid betreft uit noodzaak, bedoelde de preiikant ook de zuinigheid, de ge paste zuinigheid juist in tijden van voorspoed. Tijden van voorspoed duren dik wijls niet lang, bet is in het leven nu eenmaal zoo na regen volgt zonneschijn en ook de zonneschijn is dikwijls niet langdurig. Voorspoed wordt veelal gevolgd door tegen spoed en gelukkig dan diegene die zich in tijden van voorspoed door gepaste zuinigheid gewapend heeft tegen den kwaden dag. Op het oogenblik spreekt men van slechte tijden, maar als men dan ziet hoeveel geld er nu in deze tijden, nu er zooveel geklaagd wordt, let terlijk wordt weggesmeten aan uit gaven, bioscoopbezoek, danssen, overdreven kleeding, autorijden enz. dan zegt men één van twee is waar: of de menschen hebben het zoo slim niet of ze spotten met alle zuinig heid en leven er maar op los. Zuinigheid is een deugd, maar een deugd, die in onze tijden een beetje in het gedrang is geraakt. Daarom vinden de menschen het zoo vreeselijk, dat de salarissen vermin derden. Van al die betrekkelijke weelde, waar ze zich aan gewend hebben, is het zoo moeilijk afscheid te nemen, er zich iets van te ont zeggen. Moest het ook hier de vrouw weer niet zijn, die het goede voor beeld geeft en die de uitgaven weet te beperkeD, het huis aantrekkelijk weet te maken en daardoor veel onnoodlge uitgaven voor uitgaan weet te voorkomen. Een zuinige huisvrouw is een waardevolle schat voor een man, het is nu eenmaal zoo, de eene vrouw kan wonderen doen met hetzelfde huishoudgeld, waar een ander aan tekort komt. Maar de eene vrouw heeft ook beter huis houden geleerd dan de andere. Dat wil niet zeggen, dat het zoo moeilijk is of zulk een groote kunst, o hemel neen, elk die het met toewijding en liefde doet kan het leeren. Als de vrouw maar voelt dat van haar bestier de gezondheid, het geluk en de kracht van haar gezin afhangt. De vrouw uit den werkenden stand wier illusie 't vroeger was een flinke dienstbode te worden en zoo het huishouden grondig te leeren, gaat nu veelal naar de fabriek, naar het atelier of den winkel en als ze trouwt staan haar handen verkeerd. Goed en voordeelig met betrekkelijk weinig een middagmaal te bereiden kent ze niet, de „pot" is haast iederen dag hetzelfde. Maar als ze inziet, dat ze mede verantwoordelijk is voor de gezondheid en kracht van haar man en kinderen en zich toelegt op een goed bestier van baar huishouden, dan is de werkman, die zulk een vrouwtje heeft, de gelukkigste man* Als hij naar huis gaat, denkt bij al met genoegen aan het stevige, gezonde maal, dat hem wacht en na het maal zal bij rustig zijn pijpje thuis blijven rookeD, terwijl buurman met een holle maag van zijn tafel opstaat en met een ontevreden ge zicht naar het café loopt. Zoo gaat het ook in den midden stand als het jonge meisje op kantoor is geweest of gestudeerd heeft, dan zal zij zoo ineens het klappen \an de zweep niet kennen. Maar de huis houding is dan nog klein, alles is nog nieuw als zij pas getrouwd is, ze is toch van plan een echte hulpe voor den man te worden, dan moet zij beginnen zich toe te leggen op een zuinige toepassing van haar huishoudgeld. En laat zij bescheiden zijn en geen overdreven wenschen koesteren en zelfs haar man remmen, indien hij groote uitgaven wil doen. Een man meent zoo dikwijls dat een vrouw alles graag hebben wil wat anderen hebben, alles graag genieten wil wat anderen genieten en nu ligt het aan de vrouw de uitgaven voor uitgaan en kleeding en genoegens niet onnoodig te verhoogen. Als zij een prettig tehuis schept, zorgt voor goede maaltijden, de huis houdbeurs zuinig beheert, dan zal zij ook niet voelen voor overdreven uitgaven voor kleeding voor haar alleen, voor buitensporige genoegens. Als de inkomsten dan minder worden, zullen man en vrouw samen weten waar er verminderd kan worden, als de levensmiddelen duur zijn, zullen zij de tering naar de nering weten te zetten. Ik weet wel in werkelijkheid is dat alles niet zoo eenvoudig, niet zoo gemakkelijk. Maar kom, een kloeke vrouw en een flinke man schrikken zoo gauw niet terug. De moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden, ze sterken het karakter en zuinigheid, denkt ér om vrouwen, is ook een deugd. B. VENRAY. 5 Mei 1934. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 7 Mei a s. de jaarlijksche collecte ten behoeve van bet Fonds tot aanmoedigiog en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden zal gehouden worden. Venray, 1 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Aangifte van Stieren. De Burgemeester van Venray herinnert belanghebbenden aan hun verplichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tusschen 15 en 25 Mei aangifte te doen bij den Burgemeester der gemeente, waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelijk geschieden op een voorgeschreven formulier, hetwelk ter gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar is moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzondere ken- teekenen van den stier, benevens mededeeling of de stier al dan niet reeds goed- of afgekeurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houder een bewijs; dit bewijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een af- gekeurden stier moet steeds on middellijk aangifte worden gedaan bij den Burgemeester. Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerste vordering vertoonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Venray, 1 Mei 1934. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen Venray 152, J. Coenders Gitzeis, Hotel-pension, Paterslaan 1. Venray 153, P. Custers, brood- en banketbakker, Groole Markt 9 Venray 156, J, H. A. Douven, contr. Tarwewet, Oostsingel 10. Maashees 5, Jos. Geurts, Groote Straat 5. Maashees 17, J. Cuijpers, B 15. Olrlo 806, ft. H. Op Heij. Tienray 6. G. J. WijnhoveD, hotel. Wanssum 11, Wed A. G. M. Poels— Cox, café, B 22. Vervallen aansluitingen Venray 64, Gebr. Janssen. Kruisstr. Venray 89, J. Gossens, Hofstr. 7. Venray 138. H. Schobbers, Jan Hensenstraat 2. Venray 147, A. H. Mariens, Keet bouw Ziekenhuis' Onderzoek verlofgangers. Het jaarlijks onderzoek van de verlofgangers der lichtingen 1922 en 1925 uit de gemeenten Venray en Wanssum zal plaats hebben op 8 Juni a.s. in het St. Antoniuspatronaat. Bouwvergunningen. Vergunning werd verleend aan P. J. Moorrees tot verbouw van een schuur aan den Stationsweg. Aan P. M. Janssen, tot het bouwen van een woonhuis in de Draalstraat. Aan M. Th. v. Arsen tot bouwen van een woonhuis te Oostrum. 25 jaren by de Posteryen. Op 1 Juni a.s. hoopt de heer Jac. Thomassen, den dag te herdenken, waarop bij voor 25 jaren werd aan gesteld tot brievenbesteller alhier. Jonge Werkloozen. Verscheidene jongens loopen of zitten maar te lanterfanten, Welke ongewenschte gevolgen dit kan hebben, begrijpt iedereen die over wat verstand beschikt. Toch zouden deze jongeDS veel liever werken, ook al om zoodoende de zorgen van Vader en Moeder te verlichten. Wat in menig huisgezin noodig is. Aan het arbeiden op de Lottum- sche aspergevelden waren bezwaren verbonden die ouders terughielden, om er hun kinderen heen te zenden. Zulks buiten de schuld van den eigenaar, die van zeer goeden wil is. De directeur van de Arbeidsbeurs en de directeur van het St Antonius- Patronaat hebben verleden week met den eigenaar, den heer Thielen, een bespreking gehouden. Met bet volgende gunstige resultaat. Jongens die lid zijn van de R. K. Jeugd beweging worden door jden heer Thielen als werkkrachten aangenomen staan dan onder leiding van iemand die door het Patronaat ge kozen wordt. Deze gaat en komt met de jongens, zorgt voor hun ontspanning, vergezelt hen naar de kerk, enz. enz. Wie zich aan deze, overigens gemoedelijke en prettige, leiding Diet zou onderwerpen, wordt door den eigenaar ontslagen. Als leider is gekozen de heer Johannes van Gerven, die door den heer Thielen ais opzichter is aan gesteld en door hem voor drie vierden wordt gesalarieerd (een vierde komt voor rekening van het Patronaat. Wij zouden hiervan Diet zco uit voerig mededeeling doen, indien zich niet de kwellende vraag voo.deed: wat moet er gebeuren na St. Jan, als wanneer de asperge-oogst is af- geloopen Dan maar weer luieren, met alle nare gevolgen Is er daa geen een particulier die er iets op weet Sommige joDgens willen wel leerjongen worden zonder iets te verdienen. Geve God dat men er iets op vinde 1 Wij stipten boven aan, dat het Patronaat zich voor deze zaak geldelijke offers getroost. Ofschoon het werkelijk haast niet kan. We willen hopen dat hierin door goede menschen wordt voorzien. Op voor steun aan joDge werk loozen Duivensport. Zondag hield de Fostduivenver. „De Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven vanuit St. Denis (Fr.) afstand 390 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: lc J. Dinjens2e, 4e, 10e, 25e en 30e J. Kusters3e en 8e J. Volle- bergh5e, 6e, 21e en 28e Gebr. Rutten; 7e en 15e P. Manders9e A. Loonen 11e en 31e G. Janssen; 12e, 20e en 29e G. v. Dijck 13e en 23e Gebr. Hendriks; 14e, 17e, 22e en 21e J. Vermeulen 16e P. Kersten; 18e en 19e St. Servaas; 26e E. Vermeulen 27e v. d. Putten. Overduif Gebr. Spee. Duiven los 6 uur met Oosten wind. Aankomst eerste duif 1 uur 9 min. 37 sec. Laatste duif 2 uur 2 min. 54 sec. Wedvlucht met jarige duiven van uit Ampsin (B.), afstand 110 K.M. 1^» 9e, 20, 45e en 46e J. Goumans 2e, 17e, 18, 27e en 39e J. Dinjens 3e, 12e, 31e en 13e G. v. Dijck 4e, 11e, 28e en 29e Gebr. Hendriks; 5e ea 44e Siebers 6e E. Vermeulen; 7e, 16e, 30e en 57e St. Servaas 8e P. Kersten 10e Franken 13e. 14e, 51e, 52e en 53e Gebr. Rutten; 15e en 26e H Thij-sen 19e en 17e J. Vollebergh2le J. Kusters; 22e Philipsen; 23e. 24e. 25e. 36e, 37e en 18e v. d. Putten 31e L. Coopmans 32e P. Manders 33e en 38e J. Vermeulen 35e, 55e en 56e G. Jansen; 40e H. Peeters;41e J. Boom; 12e A. Loonen 49e J.

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1