JAUONög: Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. }TWRj^ \MMm prijs Zaterdag 31 Maart 1934 Vijf en vijftigste Jaargang No 31 MANUFACTUREN V00RDEEUQ5T/ manufacturen! YOORDEEUGSTf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Christus is verrezen Alleluja Ze zeggen... Binnenland. fa Varia. Provinciaal Nieuws BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER AD VERTEN HEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7'/« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAV Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Dwaas was het verzinsel der joden, dat de leerlingen Hem uit Zijn graf hadden ODtvoerd, maar even dwaas, ja nog dwazer is de uitvlucht van de ongeloovigen onzer dagen, die liever het meest ongerijmde aannemen dan te erkennen, dat Jezus werkelijk van de dooden is opgestaan. Hoe juichten Jezus' gezworen vijanden, toen ze Jezus zagen hangen aan 't kruis. Zij hadden gezegepraald Maar hoe kort is de zege der boozen Toen de levenlooze natuur voor Jezus getuigde, toen de zon ver duisterde, de aarde beefde en de rotsen spleten, vluchtten ze naar de Stad. En terwijl ze daar samenzijn in angst en vreeze, gewordt hun de tijding, dat twee der aanzienlijkste Joden, Joseph van Arimathea en Nicodemus, met goedvinden van Pilatus, 't lijk van den ter dood ver deelden Jezus eervol hebben bijgezet in Josephs eigen nieuw graf. Zij tandenknarsen, ballen de vuis ten en beraadslagen wat hun te doen opdat hun zegepraal niet dra ver keere in een schandelijke nederlaag. Ze herinneren zich Jezus' voor spelling „Na drie dagen zal ik verrijzen 1" en ildderen. Dat zal en moet voorkomen worden Hunne macht en eer staan op het spel Rust Jezus' Lichaam den vierden dag nog in 't graf, dan is zijn woord een leugen, dan is Hij een gods lasteraar. dan heeft Hij het dood vonnis dubbel en dwars verdiend, dan is hun zege volkomen en Christus voor altijd vernietigd Is Jezus' Lichaam vóór 't einde van den derden dag verdwenen, is waarheid gebleken Jezus' profetisch woor 1„Na drie dagen zal Ik ver rijzen wat dan wat dan Wat te doen Ze zijn radeloos, tot een hunner trotsch het hoofd verheft, en spreekt„Laten we eene wacht vragen aan Pilatus en deze plaatsen bij het grafl" De zorg-plooien op de voorhoof den verwijnen, en het voorstel vindt algemeenen bijval. Eene wacht van Romeinsche sol daten wordt gevraagd en verkregen. Weldra staan de stoere krijgers voor de leden van den Hoogen Raad. Rijke belooningen worden hun toegezegd, zoo ze den Doode tot den vierden dag houden in het graf. De soldaten glimlachen Deze taak is al heel licht en het geld gemakke lijk en zeker verdiend Vergezeld van eenige leden van den Hoogen Raad, begeeft zich de wacht naar den tuin van Joseph van Arimathea, waar zij plaats nemen voor Jezus' gesloten graf. En de Joden, nog niet volkomen gerustge steld, verzegelen den steen, die het graf afsluit. Nu mogen Jezus' vijanden, na dagen van rustelooze zorg en span ning, zich gunnen de zoo wel ver diende rust. Doch verwacht geen zoete rust na volbrachten arbeid. De stem van 't geweten spreekt t» luid. De god- deloozen kennen geen rust, geen vrede. Non est pax impiis. Er is geen vrede voor de goddeloozen. 't Is Zondagmorgen, de derde dag na Jezus' dood. Na één dag, en de soldaten heb ben het hun toegezegde geld ver diend Ze verkneukelen zich in 't blijde vooruitzicht als plotseling de grond onder hunne voeten begint te schudden en te wankelen.... De krijgers, die den dood reeds zoo vaak manmoedig in de oogen hebben gezien, verbleeken, beven, en ze worden als dooden, zegt de Evan- list Mattheus, als ze een Engel des Heeren van den hemel zien neder dalen zijn aangezicht is als een bliksem en zijn kleed wit als sneeuw. Als aan den grond genageld, zien ze, hoe d'e Engel den steen van 't graf afwentelt en er zich op neder zet. Ze werpen een blik in 't geopende graf, en zien o schrik 1 dat de Doode er uit verdwenen, het graf ledig is... Ze ijlen naar de stad. 't Is of de schrik hun vleugelen geeft. En wel dra staan zij voor het huis van den Hoogepriester Caïphas, die bij 't zien van de zoo ontstelde wachten zich den grond onder de voeten voelt wegzinken. De hoofdman der wacht verhaalt het gebeurde bij Jezus' graf, betuigt en bezweert, dat zij hoegenaamd geen schuld hebben aan 't verdwij nen van Jezus' lijk. Caïphas is als radeloos. Hij roept al zijne knechten en meiden en zendt ze naar de opperpriesters en ouder lingen. En dezen gekweld door een vreeselijk voorgevoel zijn weldra ter plaatse. Weer is de Hooge Raad verga derd. Hoe geheel anders is de stem ming der leden als bij Jezus' ver oordeeling 1 Wroeging grijnst op aller gelaat. Wat zullen ze nu doen Jezus als den beloofden Messias erkennen en huldigen Neen dat nooit De soldaten beschuldigen, dat zij door hun zorgeloos slapen, waar waken plicht was, aan de leerlingen van Jezus de gelegenheid hebben qegeven, Jezus' lijk weg te halen en elders te verbergen of erger nog dat hebben laten omkoopen en hun het zij zich door de leer lingen van Jezus Lichaam van den Meester in handen hebben gespeeld Neen dat kan niet I De soldaten zullen eenstemmig hunne onschuld bezweren, en van het gebeurde bij 't graf uitbrengen een volledig en met eede bekrachtigd verslag en dan en dan De leerlingen van Jezus bij Pilatus beschuldigen, dat zij het rijkszegel verbroken en het lijk gestolen heb ben NeeD, ook dat nietDan moet het lijk ergens verborgen en dus te vinden zijn... het onderzoek kan zich zoo licht keeren tegen hen en voeren tot een volledigen triomf van Chris tus en diens leerlingen Eindelijk staat één hunner op. Hij doet een voorstel, dat aller goed keuring wegdraagt. De soldaten worden binnen ge roepen. Ze verwachten zware straf in stede van de hun toegezegde be- looningen. Doch, wie beschrijft hunne ver rassing, wanneer men, in plaats van straf, hun rijkelijk geld aanbiedt, onder ééne voorwaarde, dat ze door een brutale leugen de opperpriesters en ouderlingen uit hunne verlegen heid redden. „Zegt, dat Zijn leerlingen bij nacht gekomen zijn en Hem ontvoerd hebben, terwijl gij sliept. En als dit den landvoogd ter oore mocht komen, dan zullen wij hem tevreden stellen en maken, dat gij ongemoeid blijft.' Wat malen de soldaten om een leugen Ze nemen het geld aan en doen, zooals hun gezegd is. En allen, die niet willen erkennen, dat Jezus de Messias is, klampen zich aan dit dwaze verzinsel, als drenkelingen aan een stroohalm, vast. 't Zijn slapende getuigen, die tegen Jezus' Verrijzenis getuigen. Doch tegenover deze slapende getuigen stellen wij wakende getuigen de Apostelen, de leerlingen van Emmaus, de vrome vrouwen van Jeruzalem, Maria Magdalena, ja zelfs, volgens den H. Paulu*, vijfhonderd tegelijk, aan wie Jezus verscheen, tot wie Hij sprak, aan wie Hij de meest tastbare bewijzen gaf, dat Hij werkelijk leefde. Onze getuigen hebben Jezus meer malen gezien, hebben Hem hooren spreken en zien eten. Ze hebben Hem aangeraakt, ja, Thomas heeft de vingers gelegd in zijne Wonden en de hand in zijne geopende zijde. Zij getuigen in 't openbaar en bezegelen hun getuigenis met hun bloed. En weldra getuigen duizen den en tienduizenden met hen, al weten ze, dat 't hun fortuin en aan zien, vrijheid en leven zal kosten. In 't bloed der belijders willen Jezus' vijanden het getuigenis smoren, doch voor eiken Martelaar staan meerderen gereed, om het getuigenis van den Bloedgetuige over te nemen en te getuigen even luid „Christus is waarlijk verrezen 1 Alleluja 1" Dwaas was het verzinsel der Joden. Even dwaas, ja nog dwazer is de uitvlucht van de ongeloovigen onzer dagen, die liever het meest ongerijmde aannemen dan te erken nen, dat Jezus werkelijk van de dooden is opgestaan. Nemen ze het feit der Verrijzenis aan, dan moeten ze gelooven, dat Christus God is, dan moeten ze aannemen, wat Chris tus geleerd en doen wat Christus bevolen heeft, en dat willen ze niet 1 Wat in 't Evangelie daghelder geschreven staat, wat de Apostelen onbeschroomd getuigden en bezegel den met hun bloed, de rotsvaste overtuiging van milliarden Christenen van den eersten Paaschdag tot op den dag van heden. dat verkon den met koperen monden de Paasch- klokken de geheele wereld door Surrexit sicut dixit Alleluja Hij is verrezen, gelijk Hij voor- speld heeft. Alleluja Voor vele kletskousen ware het oneindig beter, dat ze stom waren-, hun tong is vaak als een boog, die spitse pijlen af schiet met vergiftigde punt. Een wijsgeer zond eens een van zijn leerlingen naar de markt om er het beste en het slechtste, te koopen. Hij ging en keerde weer met een... tong. Zij is het beste en het slecht ste, al naar gelang ze goed of slecht gebruikt wordt. Velen gebruiken hun tong, om hun gedachten en gevoelens te verbergen maar erger is, dat niet weinigen hun tong gebruikeD, om hun medemen- schen te schaden in hun eer en goeden naam. Hun tong is als een boog, die spitse pijlen afschiet met vergiftigde punt Onder de dingen, die den mond uitgaan en den mensch verontreini gen, zoo schreef Gorter eens,'zijn twee uitdrukkingen, welker zonden- register zeer lang is. We moeten die teekenen en aan onwaarde, liefdeloosheid en huiche larij het merk der schande inbranden, we moeten ze geeselen met snerpen de slagen, overal waar ze te vinden loopen. Het eerste van de uitdrukkingen, die we hier op 't oog hebben is een spreekwoord, dat rondwandelt in de lange farizeeëis-kleeren van de volks wijsheid. Het luidt: Men noemt geen koe bont, of er is een vlekje aan. Welk een wereld van laaghartig heid en boosaardigheid ligt er in Gij zijt door den schijn, die tegen u is, aangeklaagd, maar zegevierend vrijgesproken. Naar het oordeel van alle deskundigen is uw naam rein gebleven, doch de wereld, die te traag is om te onderzoeken en ieder uur verloren acht, dat niet doorge babbeld wordt, glimlacht en denkt met onverzettelijke volharding aan het koetje en praat jaren lang nog van die vlekken, al zijn ze eokel de onreine wolken geweest van haar eigen oogen. Het andere booze woord is, als 't kan, nog laf-, nog laaghartiger. Het luidt aldus: Ze zeggen, het moet waar wezen. Hebt gij bet zelf gezien, ge hoord, bijgewoond.. Neen, ze zeg gen.... Wie zeggen Nu ze, ik weet het niet, men, de menschen natuurlijk. Goed hebben die het zelve gezien, gehoord, bijgewoond Neen, dat juist niet Wat dan Weten ze het dan zeker Kunnen ze man en paard noemen die het zeker weten, ge hoord, gezien, bijgewoond hebben Gij vraagt zooveel; weet ik alles Of ze man en paard weten, dat kan ik niet zeggen, maar... Maar mensch. gij martelt mij 1 Mijn fortuin, levensgeluk, naam en eer staan op het spelNoem me één bewijs, dat ik weerleggen, één ge tuige, dien ik tot verantwoording dwingen kan, of anders zwijg. Ik weet het niet, maar 't moet toch waar wezen, zeggen ze. Voor hoe vele babbel- en klets kousen ware het oneindig beter, dat ze stom warenWat een kwaad sticht die tong Wat een ergernis, als 't de tong is van wie zich onder de „fijnen" rangschikt. Onder de echt fijnen zal hun plaats in 't ander leven stellig niet zijn. Voor kwaadsprekers en lasteraars is geen plaats in 't hemelrijk. Vluchten we de lastertongen als de pest I En geeselen we de lasteraars met scherpe slagen, overal en wanneer ze ontmaskeren kunnen. Eindelijk Paschea! De Uit vaart van de Koningin-Moeder. De brochure-Zwertbroek. Wakker en Tropenduit zijn overleden. De voorzitter der S.D.A.P. vlagt nationaal. Overleg tusschen de Nederland- sche en de Engelsche katoen industrie. Generaal Tonnet vrij. Geen oude burgemeesters meer. Van de week heeft de zon haar eerste milde lentestralen gegoten en straks zal het Paschen zijn, het feest der Verrijzenis, de triomf van het Leven. Eindelijk Paschen valt vroeg dit jaar, maar altijd komt Paschen ons in gedachten nog te laat, want aan het einde \an den winter is het verlangen naar de lente gróót, zoo intens levendig. En zeker thans, nu de dood van een geliefde Vorstin zulk een gerekte periode van rouw en gedruktheid had gebracht. Met groote oprechtheid heeft het Nederlandsche volk getreurd aan de baar van Koningin Emma en schier met devotie heeft het haar stoffelijk overschot, al ware het in gedachte verlevendigd door een welverzorgd radio verslag naar haar laatste rustplaats geleid. Maar blijde werd daarop ook van de ingetreden ont spanning genoten, het leven her nam haar réchten. Trouwens, doordat een rijke Oranjezon lieflijke stralen wierp over den treffenden rouwstoet, had deze reeds veel van het gewone somber karakter verloren. De predi kant, die het kerkelijk deel der plechtigheid leidde, kon zelfs woorden vinden van vreugde en jubel, ontleend aan de heerlijke Paaschgedachte, welke ons zonder droefnis stelt tegenover den Dood, omdat we weten, dat deze ons zoo na brengt aan de overwinning van het Leven. De Uitvaart van Koningin Emma heeft overigens een intense belang stelling getrokken. Op den vele kilo meters langen weg hadden zich massa's menschen verzameld als de geschiedenis van ons vaderland nog niet heeft gekend. De brochure, welke de ontslagen Vara secretaris te zijner rechtvaardi ging heeft geschreven, is thans ver schenen. Het boekje zal haar weg wel vinden, want de menigte blikt altijd nieuwsgierig, wanneer de ongewasschen wasch van buren wordt verspreid. We behouden ons een oordeel voor, omdat we nog niet de belichting van de andere zijde kennen. De heer Zwertbroek acht het ontslag onrechtvaardig gegeven, omdat hij zijn verzoek om van zijn secretaris functie te worden ontheven, slechts heeft gedaan na overeenkomst met het bestuur, dat hij tot leider der wetenschappelijke afdeeling van de Vara zou worden benoemd. De Vereenigingsraad heeftdatlaatste genegeerd. Hij is geheel ontslagen en de Vereenigingsraad zou hem vooraf niet hebben gehoord. De heer Zwertbroek eischt thans een scheidsgerecht. Hij blijkt ver schillende kwesties te hebben gehad met zijn medebestuur Iers Lebon en De Vries en hij kon zich o.m. niet vereenigen met wat hij noemt de „begeerte" der genoemden om de Vara-politiek te laten gelijkschakelen met de nieuwere nationale inzichten. Hij beklaagt zich voorts, dat op zijn rekeningen van auto-kosten aan merkingen werden gemaakt, terwijl hij slechts f 4500 salaris genoot en veel onverplicht werk gratis deed, terwijl andere Vara bestuurders veel hoogeie inkomsten zouden hebben bovendien door cumulatie hun in komsten nog kunstmatig verhoogden, eea eigen auto door de Vara lieten betalen enz. Een mijnheer Sluyser in het bijzonder zou zich allerlei dingen hebben laten betalen en door Lebon o.m. f 500 hebben laten uit keeren voor een feuilleton, dat naar ieders meening geheel ongeschikt was ter plaatsing. Enz. De Varaleden worden nu opgewekt om den heer Zwertbroek kaartjes te sturen, middels welke hij de instelling van een scheids gerecht wil afdwingen. Zeker is, dat de Vara bezig is om zichzelf in verschillende opzich ten te herzien. Toen Wakker en Tropenduit op 16 Maart in de studio waren opgetreden zijn ze op onbloedige wijze onthalsd geworden, zoodat ze geen ergernis meer kunnen geven in de aether. Ze zijn bijgezet geworden in het graf, waar Oome Keesje rust, Teun de Klepperman, de Dorpsbarbier en verwanten. De sociaal-democraten in het algemeen, passen zich zooveel moge lijk aan de gewijzigd inzichten aan, wat trouwens een verstandige tactiek moet worden genoemd. De partij- praeses deed zelfs openlijk mee aan de rouwbetuigingen, welke verband hielden met het overlijden van Koningin Emma. Van zijn woning hing de vlag halfstok met den nationalen wimpel. In Den Haag hebben van de week besprekingen plaats gevonden tus schen vertegenwoordigers van de Nederlandsche en de Engelsche katoenindustrie en wel inzake de mogelijkheid om de respectieve regeeringen gemeenschappelijk te adviseeren inzake contingenteerings- bepalingen, ook voor wat de beide Indien betreft. Het schijnt een ge meenschappelijk front te moeten worden -tegen Japan, voorloopig kon men het nog maar over de principes eens worden. Generaal Tonnet, aan de recht vaardigheid van wiens opsluiting in een gesticht voor geesteszieken werd getwijfeld, is na vier weken vrij ge laten. naar het schijnt met het advies Koop geen Aspirin onder den prijs Denk eraan, dat de prijs waarschijnlijk niet het eenige is^-waarmee geknoeid werd. Stel met het oog op een gering prijsverschil uw gezondheid niet in de waagschaal 1 Eisch de echte Aspirin met het Bayer-kruis en met den oranje band om de verpakking 1 om zich voorloopig wat gereserveerd te betoonen en zich niet te intensief bezig te houden met de zaak- Boeylnk. Hier en daar nemen burgemeesters als zoodanig ontslag. Dat staat in verband met een aanschrijving der regeering. waarin aan burgemeesters boven 65 jaar werd verzocht om hun pensioen aan te vragen, Dezul ken trouwens zullen in den vervolge niet meer worden herbenoemd. VOETSTAPPEN. De echo van ons dagelijksch leven: is de menscbelijke voetstap. Er is een onvergetelijke passage in het beroemde Engelsche boek „The Tale of Two Cities", dat beschrijft hoe dokter Manette en zijn dochter aan het venster luisteren naar de voet stappen, die weerklinken op het plein van Soho „Er was een groot rumoer in de straat alsof er duizen den menschen liepen. Toch waren het er maar weinigen, doch het ge luid van hun passen klonk even onwerkelijk, als dat van alle voet stappen, die in het leven komen en weer versterven." Luister U kunt verscheidene voetstappen hooren. U moet ontdekken welke de uwe zija. Voetstappen van kleine kinderen, schuifelend heen en weer tot de'nacht rust brengt. Voetstappen van jongens en meisjes snellend Daar huis, of slenterend naar school. Voetstappen van hen, die zich naar het werk haasten. De schoenen van den arbeider, de zware klompen van den landbouwer, de laarzen van een kanto»ibediende, de muiltjes van het winkelmeisje. Voetstappen, die altijd in dezelfde regelmatigheid weerklin ken. héén even verveeld als terug. Lichte, zorgelooze voetstappen van hen. die slechts paden van vreugde bewandelen. Stappen van doellooze mannen, pasjes van ijdele vrouwen, samen weerklinkend, zooals zij voort gaan door het leven laDgs doolhof achtige wegen. Zachte, sluipende stappen van misdadige schepsels zware, stevige passen van de dienaren der wet, die hen achtervolgen. Voetstappen van het Zondagskind, geboren om gelukkig te zijn en trippe lend van auto naar winkel en om gekeerd Klanklooze stappen van minder bedeelden, dreunende stappen van wie dorsten naar wraak stappen van sterken, stappen van zwakken... heel de wijde wereld door klinken de stappen der menschen en zingen hun liedDe groote zielkundige dokter Abernetby placht voor het raam van zijn kamer te zitten met den rug naar buiten gewend. Bij het passeeren van voetgangers sprak hij steeds een enkel woord. Hij zei „Mislukt, geslaagd, gezond, ziek, angstig, dweperig, slechtIk hoor het alles in de voetstappen van man, vrouw en jongeren." VENRAY. 31 Maart 1934 Aangifte verhuizingen. In herinnering wordt gebracht a. dat van alle verhuizingen, zoowel binnen de gemeente als naar een andere plaats en van elke verandering in het gezin, dus ook wanneer een zoon of dochter gaat uitwonen of naar huis komt, als een dienstbode of knecht vertrekt of wanneer er een nieuwe komt, als men een kostganger krijgt of er een vertrekt, dus steeds wanneer er eenige verandering in het gezin plaats heeft, het gezinshoofd binnen 14 dagen moet kennis geven ter gemeente-secretarie, ook wanneer men kostgangers krijgt, die geen Nederlander zijn. Nog steeds komen er vele Duitschers in Venray werken en gaan hier of daar in den kost. Het gezinshoofd is verplicht daarvan ter Secretarie aangifte te doen. b. dat men bij elk verzuim in deze proces-verbaal kan krijgen en straf beloopen. Venray 28 Maart 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Crisis Rund veecentrale. De aandacht van veehouders wordt er op gevestigd, dat de thans bestaande mogelijkheid tot het leve ren van nuchtere vaarskalveren de eenige gelegenheid is, die de Crisis- Rundveecentrale zal openstellen, om kalveren, die ingevolge de bepalingen van de teeltregeling voor het rund vee, niet toegelaten zijn, als zoo danig op te ruimen. Uitdrukkelijk zi] er dui op gewezeo, dat wanneer de niet-toegelaten kalveren worden aan gehouden, van de zijde der Crisis- Rundveecentrale geen enkele verant woordelijkheid tot overname dezer kalveren meer bestaat. Verder maakt de Crisis Rundvee centrale bekend, dat de prijs voor gezonde, vrouwelijke nuchtere kalve ren met ingaog van Donderdag 29 Maart verhoogd is geworden tot f 0.20 per K.G. levend gewicht, zulks teneinde de levering aan te moedigen. Slakken zullen worden geweigerd. De overige voor deze kalveren geldende leveringsbepalingen blijven ongewijzigd. De kalveren kunnen geleverd worden aan onderstaande adressen N.V. Hartog's Vleesch-Maatschap- pij. Oss. J. Theeuwen. Blitterswijk bij Ven ray. N. V. Wijnbergen's Fabrieken, Boxtel. Gebr. de Wijze, Cuyk. N. V. Zwanenberg's Fabrieken, Oss. Bouwvergunningen. Vergunning werd verleend aan het R. K. Kerkbestuur St. Catharina te Leunen tot het vergrooten der kerk aldaar, aan L. van Kuyk te Arcen tot het oprichten van een woonhuis met smederij te Castenray. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet werd onder bepaalde voorwaarden ver gunning verleend aan M. J. Drabbels te Oirlo tot het oprichten van een schietbaan voor het schieten met den handboog. Herkeuring van springstieren. De hoofdkeuring van springstieren zal alhier plaats hebben op Vrijdag 6 April a.s. des voorm. 9.30 uur Henseniusplein. De aangiften hier- voor moeten ten spoedigste ten ge meentehuize geschieden. Op de Maandag gehouden veemarkt was de aanvoer in totaal 255 stuks. Dragend vee 30, Gust vee 29, Vet vee 30, Biggen 116. Handel levendig, prijzen stijgend. Dragend vee van f 150 tot f 240, gust vee van f 80 tot f 150. vet vee van 25 tot 28 cent per pond, biggen van f 8 tot f 10.50. Diploma costumière. Op de Modevakschool voor Venlo en omstreken, gevestigd te Venlo, Nieuwstraat no. 31. directrice Mevr. R. Brouwer-Schippers, behaalde het diploma costumière in het costuum-, mantelvak en kinderkleeding. Mej. J. P. A. Martens, Landweert alhier. Voor het diploma Lingerie slaagde onze dorpsgenoote Mej. Tiny Schols. Zij genoot hsre opleiding bij de Eerw. Zusters Ursulinen te Grubbenvorst. Politieberichten. Tegen een drietal caféhouders alhier werden procesverbaal opge maakt wegens het na politieuur publiek toelaten in hunne inrichtingen. Ook de bezoekers kregen een souveniertje I Een drietal jongens aan de Heidct

Peel en Maas | 1934 | | pagina 1